JEDNOŚCIOWY PENTEKOSTALIZM

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
Eliasz
Posty: 1023
Rejestracja: 11 sty 2008, 15:08
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Eliasz » 30 maja 2008, 18:43

Cóż, miałem nadzieję, że ten wątek będzie związany z dyskusją nad doktrynami, działalnością ruchu Oneness. Tymczasem większość postów jest nie na temat, powiem wprost - zaśmieca go. Dopiero, gdy Lash się włączył do rozmowy, wątek z powrotem trafił na wyznaczone mu tory i zaczął traktować wprost o Jesus Only. Szkoda, że tak się stało, bo przez ową wymianę myśli o wszystkim i o niczym, wątek został skutecznie zaśmiecony. Przypominam, że wątek nie jest na temat OSOBY Rysia, ale ma umożliwić dyskusję nad problematyką Jesus Only, działalnością tego ruchu etc. Tymczasem większość postów to zagrywki personalne i kłótnie pozbawione jakiejkolwiek merytoryczności. Wątek stał się pretekstem do osobistych porachunków.

Wracając do tematu... Rysiu, nie odpowiedziałeś mi wprost na moje jasno zadane pytania - o strój biskupów i o urząd biskupa (jako różny od starszego). Gdybyś mógł mi też powiedzieć (o ile wiesz), czy EWZ (Wola Piotrowa) praktykuje umywanie nóg, jak ChWZ, byłbym wdzięczny.

::SHALOM::


DOWIEDZ SIĘ, W CO WIERZYLI PIERWSI CHRZEŚCIJANIE NA PODSTAWIE SAMYCH CYTATÓW Z I WIEKU N. E.:[/b]
1. [b]SOLA SCRIPTURA
— "Bracia, abyście na nas się nauczyli nie rozumieć więcej ponad to, co napisano" (św. Paweł Apostoł, I w. n.e. - 1 Kor 4:6, przekład BW)
2. SOLUS CHRISTUS — "Gdyż jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus" (św. Paweł Apostoł, I w. n.e. - 1 Tm 2:5, przekład EIB)
3. SOLA GRATIA — "Gdyż z łaski jesteście zbawieni, przez wiarę. Nie jest to waszym osiągnięciem, ale darem Boga. Nie stało się to dzięki uczynkom [...] A jeśli z łaski, to nie ze względu na uczynki, bo inaczej łaska nie byłaby łaską" (św. Paweł Apostoł, I w. n.e. - Ef 2:8.9; Rz 11:6, przekład EIB).
4. SOLA FIDE — "Wiemy jednak, że człowiek dostępuje usprawiedliwienia nie dzieki spełnianiu uczynków [...] Dostępuje go tylko dzięki zawierzeniu Jezusowi" (św. Paweł Apostoł, I w. n.e. - Ga 2:16, przekład EIB).
5. SOLI DEO GLORIA — "Ty będziesz składał hołdy Panu, Bogu twemu, i tylko Jemu będziesz cześć oddawał" (Pan Jezus Chrystus, I w. n.e. - Mt 4:10, przekład BWP)

► zapraszam serdecznie na blog baptystów dnia siódmego w języku polskim ◄
Awatar użytkownika
Eliasz
Posty: 1023
Rejestracja: 11 sty 2008, 15:08
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Eliasz » 01 cze 2008, 17:41

Dziękuję Ci za odpowiedzi. Mam jeszcze pytanie: wiem, że nie uznajecie formuły "w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego", ale "w imię Pana Jezusa Chrystusa". Ale jak podchodzicie do formuły, w której obok imienia Jezusa, wystąpiło by imię Ojca i Syna i Ducha Świętego?

Nie wiem, czy rozumiesz, o co mi chodzi, więc może na przykładzie: Czy jednościowcy uznają za ważne taką formułę:

Chrzczę ciebie w imię Pana Jezusa Chrystusa; Ojca i Syna i Ducha Świętego

Pytam się, bo przeczytałem, że Poznański Zbór Kościoła Chrześcijan Baptystów stosuje podobną formułę ( tutaj: http://bracia.racjonalista.pl/odkrycie/ ... note189sym )

Dokładnie rzecz biorąc:

W poznańskim zborze Chrześcijan Baptystów dodaje się do formuły trynitarnej zdanie: "... i w imię Jezusa Chrystusa..."


Czy taka osoba musi być ochrzczona jeszcze raz, gdy przyjmuje "wiarę apostolską" (jednościowców), skoro już była formuła Pana Jezusa?

::SHALOM::


DOWIEDZ SIĘ, W CO WIERZYLI PIERWSI CHRZEŚCIJANIE NA PODSTAWIE SAMYCH CYTATÓW Z I WIEKU N. E.:[/b]
1. [b]SOLA SCRIPTURA
— "Bracia, abyście na nas się nauczyli nie rozumieć więcej ponad to, co napisano" (św. Paweł Apostoł, I w. n.e. - 1 Kor 4:6, przekład BW)
2. SOLUS CHRISTUS — "Gdyż jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus" (św. Paweł Apostoł, I w. n.e. - 1 Tm 2:5, przekład EIB)
3. SOLA GRATIA — "Gdyż z łaski jesteście zbawieni, przez wiarę. Nie jest to waszym osiągnięciem, ale darem Boga. Nie stało się to dzięki uczynkom [...] A jeśli z łaski, to nie ze względu na uczynki, bo inaczej łaska nie byłaby łaską" (św. Paweł Apostoł, I w. n.e. - Ef 2:8.9; Rz 11:6, przekład EIB).
4. SOLA FIDE — "Wiemy jednak, że człowiek dostępuje usprawiedliwienia nie dzieki spełnianiu uczynków [...] Dostępuje go tylko dzięki zawierzeniu Jezusowi" (św. Paweł Apostoł, I w. n.e. - Ga 2:16, przekład EIB).
5. SOLI DEO GLORIA — "Ty będziesz składał hołdy Panu, Bogu twemu, i tylko Jemu będziesz cześć oddawał" (Pan Jezus Chrystus, I w. n.e. - Mt 4:10, przekład BWP)


► zapraszam serdecznie na blog baptystów dnia siódmego w języku polskim ◄
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 02 cze 2008, 09:47

Płaskowicki Rys pisze: Nie wiem jak inni bo zbory jednoty sa autonomiczne,ja taka formule uznaje,mam w jednocie dwoch braci tak ochszczonych.
Wybacz bracie ale to juz moja ostatnia odpowiedz jezeli chcesz mnie o czym kolwiek pouczyc poinformowac czy zapytac to zapraszam na prywatna poczte lub skrzynke jednoty.
Nie moge zostac wsrod ludzi ,ktorzy obrazaja moich braci.
Ktos obraza?
Płaskowicki Rys pisze: W Etiopi i Pakistanie konwertyci do zborow Apostolskich gina z rak muzulman za to ze zostali CHRZESCIJANAMI,
Sa rozne zbory apostolskie. Konwertyci na "poganstwo" jak traktujesz wiare w Torjce /bo trojca to poganskie wierzenie jak napisales/ gina od wiekow na calym swiecie
Płaskowicki Rys pisze: a tu moderator przedstawiciel malenkiej denominacji o ktorej nawet moj mentor nie slyszal tryumfuje ze pozbyto sie z forum przeciwnika chrzescijanstwa.
Nie wiem co Twoj mentor slyszal a o czym nie slyszal. NIe rozumie ttez co to ma wnosic do Tematu. Skoro towj mentor nie zlyszal o organizacjach ja
Kosciol chrzescijan Batystow ponad 100 mln czlonkow
czy NewFrontiers - dzilaja w ponad 50 krajach
Przy czym w Samej Angli /nie mylic z GB/ maja zbory w ponad 100 miastach w wielu po kilka zborow to coz :( chyba nie jest zbytnio aktualny
Płaskowicki Rys pisze: Moj mentor jest w Birningham czlonkiem organizacj 100 czarnych meszczyzn ,ktora zrzesza pastorow i biznesmenow z roznych wyznan,w ich imieniu reprezentuje czarnych chrzescijan w kontaktach z Lordem Majorem,
No i?
Płaskowicki Rys pisze: chcial sie tylko zapytac pastora osoby pod pseudonimem Lash dlaczego naucza by lekcewazyc czarnych chrzescijan,
Ach to typowe Dla Czarnych z Birmingham. Gdy mowisz mu ze zle robi to od razu jest to rasizm :( nawet jesli bije za darmo bilego /znajomy polak chrzesijanin kierowca opowiadal/ Powiedz temu czlowiekowi ze nic takiego nie mysle. ty jestes BIALY i sie z toba tak samo nie zgadzam a buzia pelna frazesow o kolorowych itp to jest tylko falszywy wytrych. Nie wazne bialy czarny czy zolty jednakowo jak glosza flaszywego Chrytusa to glosza falszywego i sa falszywymi apostolami
Płaskowicki Rys pisze: bo wsrod Jamajczykow Only Jesus obok adwentystow to najliczniejsze wyznanie chrzescijanski,twierdzac ze Only Jesus nie sa chrzescijanami daje sie argumenty muzulmanom
Bzdura. ~Nikt im argumentow nie daje. Poprostu naucza sie prawdy o Bogu.
Płaskowicki Rys pisze: i rasta z ktorymi Only Jezus walcza o rzad Dusz a nie z chrzescijanami.
Coz mnie wasza walka o RZADY DUSZ nie obchodza ale zbawinie dusz Dla Jezusa
Płaskowicki Rys pisze:
Mysle Eliaszu ze Lasz dal swiadectwo o sobie bo publikujac bezkarnie opinie obawia sie poniesc ich konsekwencje
Prosze bardzo masz cos teologicznie do powiedzenia? Nic nie mowilem o twoich Apostolach nie znam ich itp. ale znam ich nauczanie Z TWOICH ust i jesli glosza to samo to wiem ze glosza NIEZGODNIE ZE SLOWEM BOGA. i na to nie wazne ile by cierpieli i jak moralni byli itp to nadal gloszac falsz glosza zle! A co do konsekwencji to co masz na mysli - grozisz mi?
Płaskowicki Rys pisze: stojac twarza twarz zludzmi,ktorzy dla Imienia Jezus poswiecili zycie,walczac z Demonami,czarownikami,rasta i wodoo,oraz z niechecia Muzulmanow.
No i? Moj Pastor tez jest z RPA i co? I tez mial niezle przeboje w zyciu no i co? i Wierzy w Trojce.
Płaskowicki Rys pisze: Np mentor w tym roku w Indiach ,gdzie NJAC utrzymuje 300 sierot zostal pobity przed usluga przez Hiduistow--za CHrzescijanska propagande.
a dziesiatki tysiecy trynitarian z Chin cierepi.
Płaskowicki Rys pisze: To ze nie przyjmujecie tego spojrzenia na Boga co my nie oznacza ze w Imie Boga ,ktory jest moiloscia macie prawo deptac opinie inaczej myslacych.
Ktos CIEBIE DEPCZE? Przykro mi ze tak odczuwasz ale niestety nie jestes meczeninnikiem za sluszna sprawe ani oni. Ja NIKOGO NIE DEPCZE ale wykazuje ze nauka ktora glosisz w ich imieniu jest nauka niebiblijna! Jesli wykazywanie Bledow na podstwie Slowa jest dla ciebie deptaniem to "pewnie lepiej zrezygnowac ze slowa" :( i "Cytaty" nie podpierane odnosnikami i powyrywane z kontekstu z pododawanymi slowami tego nie zmienia. vide twoje "czynie to co czyni zamieszkujacy mnie ojciec" ... Ja niczego nie depcze i nie histeryzuj pokazuje tylko ze to nauczanie nei jest z Biblii nawet jesli ktos za nie umrze!
Płaskowicki Rys pisze: A Lasz to po prostu nie ma pewnej cechy polskiego protestanta,ktora byla udzialem naszych przodkow w wierze brak mu odrobiny honoru
Wiesz to co mowisz jest typowym zachowaniem czlowieka ktory nie majac racji siega sie brzydkich "argumantow". Co do mojego honoru to nie tobie go oceniac ale tym ktorzy mnie znaja i ktorzy ze mna sluza. Nikt Twoim Apostolom nie odbiera honoru. cierpieli i chwala im ze to. ale ze glosza innego Chrystusa to jest to ZLE. Ty Probujesz zniszycz mnie. co jest Normalna praktyka zlego bo on doprowadzil do obdarcia czlowieka z Bozej chwaly. Ja chwaly ludiom nie odbieram ale mowie jedynie ze gloszac zla nauke staja sie niechcacy wrogami ewangelii pomimo ze chwala im za poswiecenie dla tego w co wierza. Ty probujesz zranic mnie ale ci sie to nie uda bo Swiety mnie strzeze. Polscy Prostestanci niestety nie sa dla mnie idealem, ale ci z NT. Czy polscy protestanci mieli honor czy nie zostawim to Bogu.
Płaskowicki Rys pisze: to wszystko nie moge byc na forum gdzie moderatorem jest osoba pozbawiona odwagi osobistej i honoru
coz jak widac ciekawa taktyka ..... nie moge choc chce, pewnie prezyden tak mawial /nie chce ale musze/ itp. to nie moja wina, ja jestem wspanialy ale inni tacy zli ...., A wogole Lash to bez honoru milosci i ciekawe co jeszcze :(. Wieczorami pewnie krew noworodkow popija :( Oczywisice ze mozezesz byc na takim forum bo jestes na Protestanci.org.... gdzie tez jestem modem i inni tez sa.
Płaskowicki Rys pisze:pozdrawiam Eliasu i pokladam w Bogu nadzieje ze sie spotkamy tu albo u Pana ,gdzie zobaczymy napewno kto w naszym sporze mial racje,
Tam na pewno :)
Płaskowicki Rys pisze: doceniam twoj takt i kulture z Bogiem Bracie i inni Bracia ,ktorzy nie ulegli pedowi do wygnania z forum inaczej myslacego
Nikt cie nie wygania.
Pytam Kto Rysia stad wygnial?


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
aska
Posty: 1618
Rejestracja: 01 kwie 2008, 22:02
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: aska » 02 cze 2008, 10:01

:madman:


Awatar użytkownika
Blaith
Posty: 673
Rejestracja: 29 sty 2008, 15:23
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Blaith » 03 cze 2008, 22:09

czy posty Rysia zostały skasowane, czy co? czemu ich nie widzę? :/


jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 03 cze 2008, 22:19

Blaith pisze:czy posty Rysia zostały skasowane, czy co? czemu ich nie widzę? :/


"Rys nie doczekal". Poprosil o skasowanie swojego konta.


Awatar użytkownika
Blaith
Posty: 673
Rejestracja: 29 sty 2008, 15:23
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Blaith » 03 cze 2008, 23:21

dzięki za wyjaśnienie, już myślałam, że coś niedobrego znowu z moja głową.


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 04 cze 2008, 01:21

Niestety szkoda ze Admin sie zgodzil :(


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 04 cze 2008, 08:18

Myślę, że jak Ryś wyraził taką prośbę to Admin nie miał wyboru :-) Na złość nikomu czynić nie będziemy w końcu.

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 04 cze 2008, 10:25

fantomik pisze:Myślę, że jak Ryś wyraził taką prośbę to Admin nie miał wyboru :-) Na złość nikomu czynić nie będziemy w końcu.

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)
nie do konca
wypisujac swoje posty swiadomie decydowal sie na to, aby Byly publiczne ....


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
wit
Posty: 187
Rejestracja: 15 sty 2008, 15:00
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: grudziądz
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: wit » 04 cze 2008, 19:16

Lash pisze:wypisujac swoje posty swiadomie decydowal sie na to, aby Byly publiczne ....

Generalnie niedobrze się stało. Nie zdążyłem doczytać wszystkiego do końca...


RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI.
Awatar użytkownika
Blaith
Posty: 673
Rejestracja: 29 sty 2008, 15:23
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Blaith » 04 cze 2008, 19:40

wit pisze:Generalnie niedobrze się stało. Nie zdążyłem doczytać wszystkiego do końca...
no dokładnie. ja też. chociaż chwilami chyba sam się mieszał w zeznaniach.



Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości