Judaizm

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Judaizm

Postautor: Puritan » 22 maja 2008, 19:34

Izrael jest narodem wybranym przez Boga. Wiele chrześcijańskich kościołów solidaryzuje się z ludnością żydowską wywieszając flagi z Gwiazdą Dawida. Robią to ponieważ Bóg powiedział, że wszyscy sprzymierzeńcy Izraelitów będą prosperować, natomiast wszyscy przeciwnicy skończą marnie. Ale czy wywieszanie żydowskiej flagi przez chrześcijan nie jest nadużyciem?

Naprawdę niepokojące jest jednak kto, że niektórzy ewangelikałowie idą zbyt daleko i zapraszają rabbich aby tłumaczyli Torę dla chrześcijan. Jest to niedopuszczalne, ponieważ jako chrześcijanie wiemy, że żaden wyznawca judaizmu nie jest zbawiony.

Musimy pamiętać, że prawdziwymi Izraelitami są wszyscy chrześcijanie, a nie ci którzy mieszkają w Izraelu.

Także znalazłem znanego pro-izraelskiego amerykańskiego ewangelikała, który twierdzi, że Jezus nie był Mesjaszem. http://pl.youtube.com/watch?v=X0K1GEs2g ... re=related

Zapraszam do dyskusji o religii której wyznawcy zabili naszego Pana.


Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Judaizm

Postautor: Axanna » 22 maja 2008, 19:46

Puritan pisze:Zapraszam do dyskusji o religii której wyznawcy zabili naszego Pana.

Mi tam się zgadza, że "kto nie czci Syna, ten nie czci Ojca", ale podobnymi hasłami, jak w zacytowanym odcinku, wolałabym nie szastać... wybacz. Naszego Pana zabił świat i grzech, a że akurat na żydów wypadło, to nie stanowi usprawiedliwienia dla innych - gdybyśmy ja i Ty byli wtedy razem z nimi, zrobiliby dokładnie to samo...
:-/


Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 22 maja 2008, 20:11

Zgoda, że Chrystus umarł za grzechy wszystkich wierzących, ale należałoby wspomnieć o poziomie grzechu. Jezus powiedział, że wyznawcom judaizmu będzie gorzej w Dzień Sądu niż nawet mieszkańcom Sodomy i Gomory.

Poncjusz Piłat na przykład, popełnił mniejszy grzech niż Żydzi.

Chciałbym zwrócić uwagę, że Izraelici na przestrzeni wieków odbierają należną im karę. Gdy krzyżowano Jezusa żydzi krzyczeli "Jego krew na nas i na nasze dzieci." I dokładnie to się stało. Bóg posługiwał sie wieloma reżimami aby karać naród żydowski.

Według przepowiedni biblijnych, Żydzi wybudują świątynię w Jerozolimie w której zasiądzie Antychryst.

Według Biblii, w przyszłości rozegra się wielka bitwa w dolinie Armageddon w której zginie 2/3 Izraelitów.


Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 22 maja 2008, 20:45

Moim zdaniem, to nie nasza sprawa - roztrząsać o "poziomach grzechu", ani o "należnej karze" komukolwiek, a już tym bardziej Żydom. To jest po prostu nierozważnie.
Ab 1:10-15 Bw „Z powodu zbrodni na twoim bracie Jakubie, okryje cię hańba i będziesz wytępiony na zawsze.(11) Wówczas gdy stałeś na uboczu, kiedy to wrogowie brali do niewoli jego wojsko, a cudzoziemcy wkraczali do jego bram i rzucali losy o Jeruzalem, także ty byłeś jednym z nich.(12) Nie paś oczu widokiem swojego brata w dniu jego nieszczęścia! Nie ciesz się z powodu synów Judy w dniu ich zagłady i nie mów zuchwale w dniu niedoli!(13) Nie wkraczaj do bramy mojego ludu w dniu jego klęski; nie paś i ty oczu widokiem jego nieszczęścia w dniu jego klęski! I nie wyciągaj ręki po jego mienie w dniu jego klęski!(14) Nie stój na rozstaju dróg, aby zabijać jego uchodźców! I nie wydawaj jego zbiegów w dniu niedoli!(15) Gdyż bliski jest dzień Pana na wszystkie narody. Jak postępowałeś, tak postąpią z tobą. Odpłata za twoje postępki spadnie na twoją głowę.”

Prz 24:17 Bw "Nie ciesz się z upadku swojego nieprzyjaciela, a gdy się potknie, niech się nie raduje twoje serce,"


Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 22 maja 2008, 22:52

1. Nie potępiam Żydów jako narodu, ale potępiam religię judaistyczną
2. Są różne poziomy nagród za chrześcijańskie życie jak również różne są poziomy kary za nikczemnośći. Roztrząsanie nad tym jest jak najbardziej biblijne oraz rozważne.

(12) Nie paś oczu widokiem swojego brata w dniu jego nieszczęścia!
Judaiści nie są moimi braćmi.

Prz 24:17 Bw "Nie ciesz się z upadku swojego nieprzyjaciela, a gdy się potknie, niech się nie raduje twoje serce,"
Ja się nie cieszę z powodu zagłady Żydów, ani jakichkolwiek moich oponentów, ale gdy widzę, że spotyka ich kara, to chwalę Boga za to, że jest sprawiedliwy, a nie rozczulam się nad losem biednych i "niewinnych" ludzi.


jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 22 maja 2008, 22:54

Puritan pisze:Zgoda, że Chrystus umarł za grzechy wszystkich wierzących, ale należałoby wspomnieć o poziomie grzechu. Jezus powiedział, że wyznawcom judaizmu będzie gorzej w Dzień Sądu niż nawet mieszkańcom Sodomy i Gomory.

Poncjusz Piłat na przykład, popełnił mniejszy grzech niż Żydzi.

Chciałbym zwrócić uwagę, że Izraelici na przestrzeni wieków odbierają należną im karę. Gdy krzyżowano Jezusa żydzi krzyczeli "Jego krew na nas i na nasze dzieci." I dokładnie to się stało. Bóg posługiwał sie wieloma reżimami aby karać naród żydowski.

Według przepowiedni biblijnych, Żydzi wybudują świątynię w Jerozolimie w której zasiądzie Antychryst.

Według Biblii, w przyszłości rozegra się wielka bitwa w dolinie Armageddon w której zginie 2/3 Izraelitów.

A mowilem ci, zebys nie zapraszal szatana do igraszek, to i w glowie by ci nie poprzewracal.


Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 22 maja 2008, 23:15

Niezbyt śmieszne to było :thumbdown: Jako moją radę przytoczą wypowiedź moderatora:
Eliasz pisze:
smokeustachy pisze:Odezwałem się i co?


Bardzo proszę nie pisać postów, które nic nie wnoszą do omawianego tematu.


Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 22 maja 2008, 23:19

Puritan pisze:1. Nie potępiam Żydów jako narodu, ale potępiam religię judaistyczną

Potępiasz właśnie Żydów, rozwodząc się nad nimi, jakie są źli - "Pana zamordowali, odbierają należną karę" - to nie Tobie oceniać jaka kara jest im jest "należna" - tylko Bóg o tym wie, a Ty sądzisz z pozorów, bo sam zasługujesz na karę, tyle, że ci darowano.
2. Są różne poziomy nagród za chrześcijańskie życie jak również różne są poziomy kary za nikczemnośći. Roztrząsanie nad tym jest jak najbardziej biblijne oraz rozważne.

Na jakiej podstawie twierdzisz, że to jest Biblijne? Czy to do Ciebie należy rozdawanie nagród, czy wymierzenie kary? po co się pchać tam gdzie nie proszą? Bóg poradzi sobie... uważajmy na siebie, żeby przypadkiem zamiast nagrody - kary nie odebrać... nagrody też za coś będą rozdawane, a nie tylko za to, że nam Ktoś winy wybaczył, bo Ktoś za nich zmarł, a teraz nam się N A L E Ż Y
(12) Nie paś oczu widokiem swojego brata w dniu jego nieszczęścia!
Judaiści nie są moimi braćmi.

poganami też nie są... przeoczyłeś jeszcze to: "Nie ciesz się z powodu synów Judy w dniu ich zagłady i nie mów zuchwale w dniu niedoli!..." - przesłoniło coś?
Prz 24:17 Bw "Nie ciesz się z upadku swojego nieprzyjaciela, a gdy się potknie, niech się nie raduje twoje serce,"
Ja się nie cieszę z powodu zagłady Żydów, ani jakichkolwiek moich oponentów, ale gdy widzę, że spotyka ich kara, to chwalę Boga za to, że jest sprawiedliwy, a nie rozczulam się nad losem biednych i "niewinnych" ludzi.

A Ty jesteś "niewinny"? nie uważasz, że ci kara również się należy ?


jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 22 maja 2008, 23:28

Puritan pisze:Niezbyt śmieszne to było :thumbdown: Jako moją radę przytoczą wypowiedź moderatora:
Eliasz pisze:
smokeustachy pisze:Odezwałem się i co?


Bardzo proszę nie pisać postów, które nic nie wnoszą do omawianego tematu.

ten akurat bardzo duzo wnosi i nie jest smieszny. Zastanow sie, pomodl sie i czytaj Pismo, a nie dziela antysemitow pseudochrzescijanskich. Pamietaj o tym, ze to Bog sam "zatwardzil karki" Izraela, zeby dzikie galezie (my), mogly byc wszczepione w prawdziwe drzewo. Patrzenie "z gory" na Narod Wybrany jest zlym znakiem u chrzescijanina. Podobnie jest z gloryfikacja Zydow. Pan Jezus przyszedl najpierw do swoich, ale go nie przyjeli, dlatego wyszedl na droge i zaprosil obcych (nas) na uczte weselna. Teraz my takze jestesmy Jego, ale Zydzi nigdy nie przestali nimi byc.


jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Judaizm

Postautor: jj » 22 maja 2008, 23:41

Achas ( :mrgreen: ) i pamietaj, ze bracia i Siostry kochaja ciebie, modla sie o ciebie i zycza ci jak najlepiej. Duzo dobrych rzeczy piszesz, jestes odwazny, a to jest wyjatkiem w dzisiejszym chrzescijanstwie... i koniecznoscia.


Awatar użytkownika
Kamil M.
Posty: 5330
Rejestracja: 11 sty 2008, 11:16
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Kamil M. » 22 maja 2008, 23:42

Ja tak chciałbym zauważyć przede wszystkim, że nie każdy Żyd jest żydem ( ;) ). Temat nosi tytuł "Judaizm", a nagle zrobiła się mowa o ogóle Żydów. No więc, judaizm to tylko kolejna religia tego świata, ot - i jej wyznawcy potrzebują Jezusa Mesjasza, jak każdy człowiek. A sprawa między Panem a Izraelem według ciała nie jest jeszcze skończona.

Rz. 11:11-12 (EIB)
Pytam zatem: Czy potknęli się, aby upaść zupełnie? W żadnym razie. Ich upadek przyniósł zbawienie narodom, co z kolei miało pobudzić Jego lud do zazdrości. Jeśli zaś ich upadek stał się bogactwem świata, to jak wspaniałą rzeczą stanie się ich pełnia!


Jestem raczej nieobecny na forum; jeśli chcesz się ze mną skontaktować, wyślij do mnie e-mail poprzez mój profil.
Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Judaizm

Postautor: Axanna » 23 maja 2008, 07:46

jj pisze:Achas ( :mrgreen: ) i pamietaj, ze bracia i Siostry kochaja ciebie, modla sie o ciebie i zycza ci jak najlepiej. Duzo dobrych rzeczy piszesz, jestes odwazny, a to jest wyjatkiem w dzisiejszym chrzescijanstwie... i koniecznoscia.

Właśnie. Też tak myślę, że jest to "wyjątkiem w dzisiejszym chrześcijaństwie". Podoba mi się szczerość i prostolinijność Puritana, tylko odrobinkę się pomylił - moim zdaniem, oczywiście - co się nie zdarza tylko letnim i milczącym, co zaletą raczej nie jest. :)


Pedro
Posty: 181
Rejestracja: 11 sty 2008, 17:33
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Judaizm

Postautor: Pedro » 23 maja 2008, 09:09

Axanna pisze:
Puritan pisze:Zapraszam do dyskusji o religii której wyznawcy zabili naszego Pana.

Mi tam się zgadza, że "kto nie czci Syna, ten nie czci Ojca", ale podobnymi hasłami, jak w zacytowanym odcinku, wolałabym nie szastać... wybacz. Naszego Pana zabił świat i grzech, a że akurat na żydów wypadło, to nie stanowi usprawiedliwienia dla innych - gdybyśmy ja i Ty byli wtedy razem z nimi, zrobiliby dokładnie to samo...
:-/

1Tes 2:15
Żydzi zabili Pana Jezusa i proroków, i nas także prześladowali. A nie podobają się oni Bogu i sprzeciwiają się wszystkim ludziom


Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 23 maja 2008, 10:12

Drogi Pedro, możesz powiedzieć - co w związku z tym? Myślisz może, że Twoje grzechy nie przyczyniły się do śmierci Pańskiej, a może nie masz grzechów? Mniemasz, iż Ty Bogu się podobasz?


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 23 maja 2008, 11:43

Jednakową głupotą jest bronić Żydów kiedy grzeszą, jak i atakować ich i potępiać tylko z tego powodu że są Żydami. Każdy grzech to smierć, a cały świat grzeszy jednakowo; Żydzi po żydowsku poganie po pogańsku. Trzeba jednak zrozumieć pewne wyroki Boże, jego suwerenny wybór. Izrael nigdy nie przestanie być narodem wybranym i cała historia świata kręci się wokół Izraela. Na przestrzeni wieków Bóg wielokrotnie karał Izrael za jego grzechy, także pogan tepił za ich grzechy. Wszystko jednak skupia się na Panu Jezusie Chrystusie i każdy kto wierzy jest potomstwem Abrahamowym według obietnicy i według wiary razem ze zbawionym Izraelem według ciała.

Rz 9:
4 Izraelitów, do których należy synostwo i chwała, i przymierza, i nadanie zakonu, i służba Boża, i obietnice,
5 Do których należą ojcowie i z których pochodzi Chrystus według ciała; Ten jest ponad wszystkim, Bóg błogosławiony na wieki. Amen.
6 Ale nie jest tak, jakoby miało zawieść Słowo Boże. Albowiem nie wszyscy, którzy pochodzą z Izraela, są Izraelem;
7 I nie wszyscy są dziećmi, dlatego że są potomstwem Abrahamowym, lecz jest tak: Od Izaaka zwać się będzie potomstwo twoje.
8 To znaczy, że nie dzieci cielesne są dziećmi Bożymi, lecz dzieci obietnicy liczą się za potomstwo.


*10
8 Ale co powiada Pismo? Blisko ciebie jest słowo, w ustach twoich i w sercu twoim; to znaczy, słowo wiary, które głosimy.
9 Bo jeśli ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i uwierzysz w sercu swoim, że Bóg wzbudził go z martwych, zbawiony będziesz.
10 Albowiem sercem wierzy się ku usprawiedliwieniu, a ustami wyznaje się ku zbawieniu.
11 Powiada bowiem Pismo: Każdy, kto w niego wierzy, nie będzie zawstydzony.
12 Nie masz bowiem różnicy między Żydem a Grekiem, gdyż jeden jest Pan wszystkich, bogaty dla wszystkich, którzy go wzywają.
13 Każdy bowiem; kto wzywa imienia Pańskiego, zbawiony będzie.

11:
16 A jeśli zaczyn jest święty, to i ciasto; a jeśli korzeń jest święty, to i gałęzie.
17 Jeśli zaś niektóre z gałęzi zostały odłamane, a ty, będąc gałązką z dzikiego drzewa oliwnego, zostałeś na ich miejsce wszczepiony i stałeś się uczestnikiem korzenia i tłuszczu oliwnego,
18 To nie wynoś się nad gałęzie; a jeśli się chełpisz, to pamiętaj, że nie ty dźwigasz korzeń, lecz korzeń ciebie.
19 Powiesz tedy: Odłamane zostały gałęzie, abym ja był wszczepiony.
20 Słusznie! Odłamane zostały z powodu niewiary, ty zaś trwasz dzięki wierze; wzbijaj się w pychę, ale się strzeż.
21 Jeśli bowiem Bóg nie oszczędził gałęzi naturalnych, nie oszczędził też ciebie.
22 Zważ tedy na dobrotliwość i surowość Bożą surowość dla tych, którzy upadli, a dobrotliwość Bożą względem ciebie, o ile wytrwasz w dobroci, bo inaczej i ty będziesz odcięty.
23 Ale i oni, jeżeli nie będą trwali w niewierze, zostaną wszczepieni, gdyż Bóg ma moc wszczepić ich ponownie.
24 Bo jeżeli ty, odcięty z dzikiego z natury drzewa oliwnego, zostałeś wszczepiony wbrew naturze w szlachetne drzewo oliwne, o ileż pewniej zostaną wszczepieni w swoje drzewo oliwne ci, którzy z natury do niego należą.
25 A żebyście nie mieli zbyt wysokiego o sobie mniemania, chcę wam, bracia, odsłonić tę tajemnicę: zatwardziałość przyszła na część Izraela aż do czasu, gdy poganie w pełni wejdą,
26 I w ten sposób będzie zbawiony cały Izrael, jak napisano: Przyjdzie z Syjonu wybawiciel I odwróci bezbożność od Jakuba.
27 A to będzie przymierze moje z nimi, Gdy zgładzę grzechy ich.
28 Co do ewangelii, są oni nieprzyjaciółmi Bożymi dla waszego dobra, lecz co do wybrania, są umiłowanymi ze względu na praojców.
29 Nieodwołalne są bowiem dary i powołanie Boże.



Gdy przyjdzie czas resztka z Izraela się nawróci i zostaną źródłem ewangelii na cały świat, będą mieli podwójne błogosławieństwo ze względu na ciało i na wiarę. Dzisiaj Żydzi (plemię Judy i połowa plemienia Beniamina, które wróciły z niewoli, reszta plemion jest w ukryciu) cierpią bo odrzucili Pana Jezusa, ale jako wierzący ludzie powinniśmy być daleko od walki z tym narodem bo :
Księga Zachariasza 2:12 Gdyż tak mówi Pan Zastępów, którego chwała mnie posłała, o narodach, które was złupiły, że kto was dotyka, dotyka źrenicy mojego oka.

Jako wierzący ludzie musimy kochać ten naród tak jak Bóg go ukochał, nie znaczy to że możemy pochwalać grzech i odstępstwo, ale każde wystąpienie przeciwko Żydom to dotknięcie źrenicy Bożego oka. Musimy także kochać grzeszników jak Bóg umiłował świat, ale nie możemy kochać grzechów które świat popełania, ta miłość musi nam dać impuls do zwiastowania im ewangelii żeby dostąpili razem z nami zbawienia. Lepiej niech wymierzaniem sądu zajmą się, jak dotychczas terroryści, albo politycy . Nie martwcie się Bóg o wszystko się zatroszczył, nie musimy Bogu pomagać, albo robić coś za niego.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości