Judaizm

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Crussing
Gender: None specified

Postautor: Crussing » 04 cze 2015, 21:18

Rembov pisze:
Fedorowicz pisze:Dokładnie! Trafiłeś w samo sedno! Znakomity post Rembowa..czy wolno mi użyć imienia.. Yarpena ?

Jakaś mania? Kolejny wyskakuje z tym Yarpenem.

Chciałbym coś dodać. Rembovie, nie wierzę, że ty to Yarpen, ale podam argumenty, które mogą sprawić, że można uważać, że jesteście jedną i tą samą osobą:

- obaj jesteście katolikami zaciekle broniącymi KK (nie zrozum mnie źle, to komplement, a nie obelga),
- jesteście w podobnym wieku, choć żaden z was nie ujawnił mi ile konkretnie ma lat ( z tobą mam okazję rozmawiać tutaj, a z Yarpenem pisałem na forum http://dyskusje.katolik.pl/ ),
- masz ''to coś'', co sprawia, że momentami można naprawdę myśleć, że Rembov=Yarpen Zirgin, aczkolwiek jak już wyżej wspomniałem - moim zdaniem nie jesteś nim.

Wiem, że Yarpen jest z Warszawy i jakby się okazało, że ty również to chyba bym zwariował. :hypno: :D Cóż, to chyba wszystko w tej kwestii. ;-)


Fedorowicz
Posty: 1404
Rejestracja: 30 sty 2012, 10:06
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Fedorowicz » 05 cze 2015, 05:03

Crussing pisze:
Rembov pisze:
Fedorowicz pisze:Dokładnie! Trafiłeś w samo sedno! Znakomity post Rembowa..czy wolno mi użyć imienia.. Yarpena ?

Jakaś mania? Kolejny wyskakuje z tym Yarpenem.

Chciałbym coś dodać. Rembovie, nie wierzę, że ty to Yarpen, ale podam argumenty, które mogą sprawić, że można uważać, że jesteście jedną i tą samą osobą:

- obaj jesteście katolikami zaciekle broniącymi KK (nie zrozum mnie źle, to komplement, a nie obelga),
- jesteście w podobnym wieku, choć żaden z was nie ujawnił mi ile konkretnie ma lat ( z tobą mam okazję rozmawiać tutaj, a z Yarpenem pisałem na forum http://dyskusje.katolik.pl/ ),
- masz ''to coś'', co sprawia, że momentami można naprawdę myśleć, że Rembov=Yarpen Zirgin, aczkolwiek jak już wyżej wspomniałem - moim zdaniem nie jesteś nim.

Wiem, że Yarpen jest z Warszawy i jakby się okazało, że ty również to chyba bym zwariował. :hypno: :D Cóż, to chyba wszystko w tej kwestii. ;-)

Byłem całkowicie pewien, ze Rembov to Yarpen Zirgin z forum biblijnego na podstawie podobnych założeń co Twoje. Ponieważ jak się okazało to nieprawda, przepraszam za swą pomyłkę.


Awatar użytkownika
ami
Posty: 754
Rejestracja: 17 gru 2008, 11:07
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: ami » 05 cze 2015, 15:19

Fedorowicz

Wybacz Ami, ale źródła które podałeś, skądinąd interesujące nie pochodzą z judaizmu. To reiki.
REIKI jest japońskim słowem - oznacza uniwersalną siłę energii. :)

Materiały i linki,że Bóg według judaistycznej Kabały jest Najwyższą Energią ,napisałem w temacie:LINK.Z tych wiarygodnych źródeł judaistycznych wynika,że kabalistyczne Drzewo Życia jest podstawową częścią Kabały.W jego najwyższej części jest Bóg jako Najwyższa Energia.

Skąd wziąłeś taką dziwaczną definicję,że REIKI-oznacza uniwersalną siłę energii?

REIKI-oznacza uniwersalną,Bożą Energię,którą uważa się za Boga.


Jeden jest Bóg,jeden jest też pośrednik między Bogiem i ludźmi,Syn Boży Chrystus,obecny we wszystkich ludziach przez swojego Ducha Chrystusowego.Kto wierzy w Syna Bożego,ma świadectwo Jego obecności w sobie.
Fedorowicz
Posty: 1404
Rejestracja: 30 sty 2012, 10:06
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Fedorowicz » 05 cze 2015, 16:13

ami pisze:Materiały i linki,że Bóg według judaistycznej Kabały jest Najwyższą Energią ,napisałem w temacie:LINK.

Wybacz, link sprawdziłem. Nie pada tam w ogóle słowo "energia", tylko Istota Altruistyczna-Stwórca-Siła Wyższa. Autor, Michael Laitman faktycznie jest kabalistą, ale z reiki o ile wiem nie ma nic wspólnego. ;)


Z tych wiarygodnych źródeł judaistycznych wynika,że kabalistyczne Drzewo Życia jest podstawową częścią Kabały.W jego najwyższej części jest Bóg jako Najwyższa Energia.
Jeszcze raz pytam, gdzie o tym przeczytałeś?

Skąd wziąłeś taką dziwaczną definicję,że REIKI-oznacza uniwersalną siłę energii?
REIKI-oznacza uniwersalną, Bożą Energię,którą uważa się za Boga.


Według Mikao Usui reiki postrzegana jest jako przenikająca wszystko i wszystkich energia.
Reiki zdaniem Usui nie jest religią i nie zastępuje jej, nie jest też filozofią.



Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości