Judaizm

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 24 sie 2008, 00:10

ann_in_grace pisze:Slyszales o muzulmanach, ktorzy otrzymuja we snie Ewangelie? Bog dociera tam, gdzie chce. Ku swej Chwale

Wszak Bóg przemawia raz i drugi, lecz na to się nie zważa:
We śnie, w nocnym widzeniu, gdy głęboki sen pada na ludzi i oni śpią na swym łożu.
Wtedy otwiera ludziom uszy, niepokoi ich i ostrzega,
Aby odwieść człowieka od złego czynu i uchronić męża od pychy.
Zachowuje jego duszę od grobu, a jego życie od śmiertelnego pocisku.
Smaga go też cierpieniem na łożu i dreszczem ustawicznym w jego kościach tak,
Że jego życiu obrzydł chleb, a jego duszy nawet ulubiony pokarm.
Jego ciało niszczeje do niepoznania, a jego kości wystają, choć dawniej były niewidoczne.
I tak jego dusza zbliża się do grobu, a jego życie do aniołów śmierci.
Jeżeli potem oręduje za nim jaki anioł, pośrednik, jeden na tysiąc, aby objawić człowiekowi jego obowiązek,
I zmiłuje się nad nim: Wybaw go od zejścia do grobu, otrzymałem zań okup,
To jego ciało odzyskuje młodzieńczą siłę, wraca do dni swojej młodości.
Gdy modli się do Boga, ten jest dla niego łaskawy, pozwala mu oglądać z radością swoje oblicze i tak przywraca człowiekowi jego sprawiedliwość.
Śpiewa przed ludźmi, mówiąc: Zgrzeszyłem i złamałem prawo, lecz mi za to nie odpłacono,
Odkupił moją duszę od zejścia do grobu, a moje życie mogło oglądać światło.
Oto Bóg czyni to wszystko z człowiekiem dwa razy, trzy razy,
Aby wywieść jego duszę z grobu, oświecić światłem żyjących.
(Job. 33:14-30)

Na sadzie nikt nigdy nie bedzie mogl sie przed Bogiem wymowic - bo Bog nie chce aby ktokolwiek zginal - lecz aby wszyscy ludzie byli zbawieni i doszli do poznania prawdy.

Stad kazdy ma Boza przemowe raz lub dwa lub trzy. Wystarczy aby tych co nie przyjeli poselstwa pokoju i nie pojednali sie z Bogiem i odrzucili pokoj Bozy dostepny przez to ze Bog w Chrystusie swiat z soba pojednal nie zaliczajac im ich upadkow, wystarczy aby nikt nie mial wymowy ze nie skorzystal z oferty Bozego pokoju uwalniajacego od niepokoju grzechu i smierci.

Gdzież jest, o śmierci, zwycięstwo twoje? Gdzież jest, o śmierci, żądło twoje?
A żądłem śmierci jest grzech, a mocą grzechu jest zakon;
Ale Bogu niech będą dzięki, który nam daje zwycięstwo przez Pana naszego, Jezusa Chrystusa.
(1 Kor. 15:55-57)


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony
Obrazek
cms|skr328|PL50950Wroclaw68
Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 24 sie 2008, 13:09

A może dlatego nikt nie będzie się mógł wymówić gdyż każdy jest grzesznikiem zbuntowanym przeciw Bogu? Mam w sumie jedno pytanie Chrześcijaninie -- czy na sądzie wszyscy sądzeni będą potępieni? Byłbym wdzięczny za Twoją osobistą odpowiedź.

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 25 sie 2008, 12:14

fantomik pisze:czy na sądzie wszyscy sądzeni będą potępieni? Byłbym wdzięczny za Twoją osobistą odpowiedź

1. na sadzie stawia sie podejrzanych po tym gdy na podstawie materialu operacyjnego policji prokuratura uzna ze material operacyjny uprawdapadabnia popelnienie przestepstwa
2. na czas postepowania przed rozprawa, w przypadku powazniejszych przestepstw lub uprawdopodobnionego podejrzenia ze podejrzany moglby czas ten przeznaczyc na popolnianie przestepstw - jeszcze bez wyroku - podejrzanego przed odczytaniem oskarzenia - przetrzymuje sie w areszcie/wiezieniu
3. sedzia na podstawie wlasnego przekonania o sprawie wysnutego z dowodow i oskarzenia prokuratury oraz wnioskow i dowodow obrony (w tym czasami glosu zabieranego przez samego oskarzonego) podejmuje decyzje jaki wyrok wydac
4. wyroki uniewinniajace osmieszalyby wymiar sprawiedliwosci - jakoze zawraca sie glowe uczciwym ludziom - uczciwych nie powinno stawiac sie przed sadem a za niesluszne oskarzenie nalezy sie zadoscuczynienie

1 - dowody
2 - pieklo
3 - sad bialego tronu
zatem na rozprawe sadowa nie bedzie wezwany nikt kto grzechu nie popelnil, a kto grzech popelnil na podstawie zgromadzonych dowodow zostanie skazany na jedyny mozliwy wyrok: SMIERC - tj. druga smierc polegajaca na wiecznych torturach w jeziorze ognia i siarki

Jedyna mozliwoscia unikniecia skazania na wieczne tortury w jeziorze ognia i siarki (na 2 smierc) jest unikniecie zatrzymania i niestawienie sie na rozprawie sadowej, i wierzacy w Chrystusa maja takie zapewnienie:
Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, kto słucha słowa mego i wierzy temu, który mnie posłał, ma żywot wieczny i nie stanie przed sądem, lecz przeszedł z śmierci do żywota. (Jan. 5:24)
Kto wierzy w Niego, nie będzie sądzony (Jan. 3:18)


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony

Obrazek

cms|skr328|PL50950Wroclaw68

Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 25 sie 2008, 20:06

A już się martwiłem :-) Dobrze, że na daremno. Tak to ze mną bywa jak czytam słowo "oferta".

Pozdrawiam w Chrystusie,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 25 sie 2008, 21:36

fantomik pisze:jak czytam słowo "oferta"

OFERTA?
a w jakim miejscu takiego slowa sie doszukales? ctrlF nie pomogl


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony

Obrazek

cms|skr328|PL50950Wroclaw68

Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 25 sie 2008, 22:54

[...]wystarczy aby nikt nie mial wymowy ze nie skorzystal z oferty Bozego pokoju uwalniajacego od niepokoju grzechu i smierci.

Możliwe, że wyrwało Ci się przez przypadek :-)

Pozdrawiam,
f.


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
ami
Posty: 754
Rejestracja: 17 gru 2008, 11:07
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: ami » 21 maja 2015, 20:46

Fedorowicz

Napisałeś w innym temacie:Eliasz zapytał Izraelitów: "Jak długo będziecie utykać, mając dwa różne poglądy? Jeśli HaSzem jest prawdziwym Bogiem, to idźcie za nim, a jeśli Baal, to idźcie za nim".

Tak więc "nie kulejmy na dwie strony".

Kim dla Ciebie jest Najwyższy Bóg יהוה,HaSzem.Osobą,czy energią? To On znajduje się w Koronie "Drzewa Życia"?

Obrazek


Jeden jest Bóg,jeden jest też pośrednik między Bogiem i ludźmi,Syn Boży Chrystus,obecny we wszystkich ludziach przez swojego Ducha Chrystusowego.Kto wierzy w Syna Bożego,ma świadectwo Jego obecności w sobie.
Awatar użytkownika
ami
Posty: 754
Rejestracja: 17 gru 2008, 11:07
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: ami » 21 maja 2015, 20:55

Fedorowicz odpisał:

ami pisze:Dziwne, że w judaizmie .. Bóg jest energią, a te religie są znacznie starsze od tej, którą wyznajesz.
Energia to skalarna wielkość fizyczna, zdolność układu fizycznego do wykonania pracy. Do pojęcia Boga nie za bardzo pasuje. W judaizmie Bóg posiada oczywiście cechy świętości, o czym świadczą Jego przymioty jak: święty, wszechmocny, wieczny, dobry itd. Natomiast kabaliści zwracają uwagę, że nie wiemy niczego o Istocie Boga (Jego Acmut).

Osobą, czy energią?
Energia nie. A co to jest osoba w odniesieniu do Ein Sof ?

To On znajduje się w Koronie "Drzewa Życia"?
Sefiry drzewa życia to emanacje boskiego światła (dobra). Keter to stan świętości, obecność Boga w świecie.

Pytanie,które zadałem nie nic wspólnego z New Age.Dawno mnie nie było na forum. Wprowadzono w Regulaminie jakieś nowe ograniczenia w sprawie zadawania pytań?

Odeszliśmy od tematu wątku. Ale z pewnościa już istnieje jakiś wątek, gdzie można by o tym porozmawiać. :roll:


Jeden jest Bóg,jeden jest też pośrednik między Bogiem i ludźmi,Syn Boży Chrystus,obecny we wszystkich ludziach przez swojego Ducha Chrystusowego.Kto wierzy w Syna Bożego,ma świadectwo Jego obecności w sobie.
Awatar użytkownika
ami
Posty: 754
Rejestracja: 17 gru 2008, 11:07
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: ami » 21 maja 2015, 21:41

Fedorowicz

W judaizmie (kabale) i hinduizmie,Bóg jest energią męską i żeńską.

W hinduizmie:Bóg Brahman=shiva-energia męska + shiakti-energia żeńska

W judaizmie:Bóg יהוה=Mądrość-energia męska + Miłość-energia żeńska.


Jeden jest Bóg,jeden jest też pośrednik między Bogiem i ludźmi,Syn Boży Chrystus,obecny we wszystkich ludziach przez swojego Ducha Chrystusowego.Kto wierzy w Syna Bożego,ma świadectwo Jego obecności w sobie.
Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dragonar » 21 maja 2015, 23:17

Co to za kabała? :lol:

Naprawdę uważasz, że chrześcijanin powinien zajmować się czymś takim?


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 22 maja 2015, 09:55

Puritan pisze:Zapraszam do dyskusji o religii której wyznawcy zabili naszego Pana.


W tym temacie nie moze zabraknac:

https://archive.org/download/TheJewsand ... _PDF_1.pdf


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Ariela
Posty: 1061
Rejestracja: 21 gru 2013, 22:33
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Agnostyk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Ariela » 22 maja 2015, 10:07

"The jews and their lies" by Martin Luther :roll:
Imperator, z calym szacunkiem, bo lubie twoje posty, ale czy ty mowisz powaznie? :sweet:


Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Psrus » 22 maja 2015, 12:06

Sory Imperator ale już kolejny raz polecasz tę książkę, czy ty w ogóle wiesz co w niej jest zawarte? Bo to jest raczej godne hitlerowca a nie chrześcijanina, i nie boję się tego powiedzieć.


Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dragonar » 22 maja 2015, 19:12

Imperator pisze:W tym temacie nie moze zabraknac:

https://archive.org/download/TheJewsand ... _PDF_1.pdf

Znowu to obrzydlistwo?


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości