Zeitgeist

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
armagedon
Posty: 46
Rejestracja: 31 sty 2008, 22:37
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Wrocław
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Zeitgeist

Postautor: armagedon » 27 lut 2008, 20:11

Czy ktoś widział z Was film '' Zeitgeist'' ? Choć film jest beznadziejny jednak wielu nim się fascynuje i posługuje aby dowieść że Biblia i wiara opiera się na mitach. Jakie macie ciekawe argumenty aby obalić te tezy z pierwszej części tego filmu dotyczące Jezusa, narodzin z dziewicy i 12 apostołów ? W filmie twierdzi się że to zostało skopiowane z religii pogańskich.

Ja uczeń Chrystusa.
Ostatnio zmieniony 27 lut 2008, 20:22 przez armagedon, łącznie zmieniany 1 raz.


''Rzekł Jahwe Panu memu siądź po Prawicy mojej''
Dzieje Apost. 2:34
Hallers
Posty: 667
Rejestracja: 01 lut 2008, 21:10
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hallers » 27 lut 2008, 20:46

Tutaj możesz zobaczyć - pięcioczęściową - odpowiedź naszego kolegi Astyczka na ten film :

http://pl.youtube.com/watch?v=qgpwsAhAUMY


Awatar użytkownika
W'Beck
Posty: 35
Rejestracja: 08 maja 2008, 19:31
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: WARSZAWA-MOKOTUF
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: W'Beck » 08 maja 2008, 22:36

Jeden z ostatnich atakow Lucyny na chrzescijan.
w dzisiejszych czasach przy sile medialnej nie dziwi mnie pojawianie sie filmow tego typu
Da Vinci Code czy nowy Bloodline ktory wejdzie na ekrany 9 maja to podobne ataki
Biblia uczy nas ze wielu z nas odejdzie od wiary w tych ostatnich dniach ,mysle ze to
glowny cel tych filmow.jezeli kogos interesuja szczegoly chetnie podyskutuje .


You are of GOD, little children and have overcome them.Because greater is he that is in you.
then he that is in the world
1 John 4:4
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 08 maja 2008, 22:53

Myślę, że głównym celem było jednak zarobienie $$, to co wspomniałeś wychodzi jakoś tak przy okazji ;-) A temat kontrowersyjny zawsze przynosił $$ i na pewno takich filmów będzie wychodziło więcej (ludzie potrzebują co raz to nowych "igrzysk" :-/).

Pozdrawiam,
f.


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Garnett
Posty: 316
Rejestracja: 26 kwie 2008, 19:45
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Garnett » 08 maja 2008, 23:47

Film podobny stylowo do "Loose Change" i innych bzdet na temat ataków z 11 września 2001 r. Zobaczyłem może z 15 min i wyłączyłem. Filmy z teoriami spiskowymi o atakach na WTC i Pentagon zwiodły mnie na długi czas, więc teraz wolałem nie ryzykować :-)
Smutną prawdą jest to, że główny argument młodzieżowych ateistów to ten właśnie film...


Basic
Information
Before
Leaving
Earth
Awatar użytkownika
W'Beck
Posty: 35
Rejestracja: 08 maja 2008, 19:31
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: WARSZAWA-MOKOTUF
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: W'Beck » 08 maja 2008, 23:52

"Loose change" to wspanialy material co w tym zlego
ruch "911 TRUTH" to czysty idotyzm,jest bardzo niebezpieczny.

Fantomik Im nie chodzi o pieniadze !!!!
Im chodzi o TWOJA DUSZE !!!!!!


You are of GOD, little children and have overcome them.Because greater is he that is in you.
then he that is in the world
1 John 4:4
Garnett
Posty: 316
Rejestracja: 26 kwie 2008, 19:45
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Garnett » 09 maja 2008, 01:45

"Loose change" to wspanialy material co w tym zlego
ruch "911 TRUTH" to czysty idotyzm,jest bardzo niebezpieczny.


Loose Change, 911 Truth i inne bzdurne filmy dotyczące "prawdziwej wersji ataku na Amerykę 11 września 2001 r" traktuję tak samo. Swego czasu przeanalizowałem dokładnie wszystkie za/przeciw i sam wyciągnąłem wnioski... Kiedyś wierzyło się w ufo, teorie spiskowe, dusze zmarłych chodzące po ziemi i inne bzdety. Teraz, kiedy chcę się zwrócić tylko ku Panu przestałem wierzyć w takie opowieści.

Koniec Offtopa :-)


Basic

Information

Before

Leaving

Earth
Awatar użytkownika
W'Beck
Posty: 35
Rejestracja: 08 maja 2008, 19:31
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: WARSZAWA-MOKOTUF
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: W'Beck » 09 maja 2008, 01:56

to twoja prywatna sprawa.
nie moja w tym rzecz w co wiezysz


You are of GOD, little children and have overcome them.Because greater is he that is in you.
then he that is in the world
1 John 4:4
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 09 maja 2008, 09:03

W'Beck pisze:Fantomik Im nie chodzi o pieniadze !!!!
Im chodzi o TWOJA DUSZE !!!!!!

Ja myślę, że autorom tego filmu jednak zależało na $$, co najwyżej temu który "pociągał za sznurki" kierując ich chciwość w kierunku $$ zależało na czymś więcej. ;-)
Ludzie zwykle nie spiskują przeciwko czyjeś duszy, gdyż zwyczajnie w nią nie wierzą (takie mamy czasy), ale wychodzi im to tak "przy okazji" hołdowaniu swojej chciwości itp...

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


Awatar użytkownika
W'Beck
Posty: 35
Rejestracja: 08 maja 2008, 19:31
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: WARSZAWA-MOKOTUF
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: W'Beck » 09 maja 2008, 12:29

tak masz racje chodzi o pieniadze
dlatego ten film mozna ogladac za darmo na necie


You are of GOD, little children and have overcome them.Because greater is he that is in you.
then he that is in the world
1 John 4:4
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 09 maja 2008, 12:41

W'Beck pisze:tak masz racje chodzi o pieniadze
dlatego ten film mozna ogladac za darmo na necie

Widać nie wyraziłem się dość precyzyjnie -- odnosiłem się do Twojego postu wspominającego o filmach cyt. "Da Vinci Code czy nowy Bloodline". Zeitgeist rzeczywiście wydaje się skierowany w jednym kierunku, ale na ten film nie ciągną "watahy" do kina ani nie ma tak dobrej obsady, jak to było w przypadku kodu Da Vinci.

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


Awatar użytkownika
mendrek
Posty: 503
Rejestracja: 09 cze 2010, 02:34
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: mendrek » 06 lis 2011, 06:08

"Sun-Son" :lol: :mrgreen: :-P :-D :lol:


Rutus
Posty: 136
Rejestracja: 13 wrz 2011, 18:06
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Rutus » 07 lis 2011, 06:48

Moim zdaniem należy rozdzielić "demaskatorskie" zapędy autora filmu (niekoniecznie idące w poprawnym merytorycznie kierunku) od prawdy historycznej.
Spójrzmy na sprawę odwrotnie - rabi Jehoszua ben Josef był ostatnim w historii bóstwem, któremu przypisano komplet przymiotów solarnych: urodzony 24 grudnia (koniec przesilenia zimowego), 3-dniowa śmierć (3 dni najkrótsze w roku), odpowiednie nazewnictwo (m.in. "syn boży"), aureola (symbol Słońca) itp. Do tego został ukrzyżowany (najokrutniejszy znany wówczas sposób uśmiercania).
Jeśli do tego doda się, że pasujących do schematu (budowanego przez wiele kultur przez poprzednie kilka tysięcy lat) bóstw należących do w pełni rozwiniętego kultu solarnego było przynajmniej kilkanaście, to wyłoni się zwykły obraz promieniowania kulturowego - skoro lud koczowniczy nie posiadający skrystalizowanej kultury styka się (dobrowolnie albo pod przymusem, to nieistotne) z kulturą będącą nosicielem kultu solarnego, to przejmie przynajmniej część zasobów tego kultu. A ludy semickie stykały się tak z kulturą egipską jak i z sumeryjską i kopiowały z nich wiele. Niekiedy kopia objawiała się natychmiast (epos o Gilgameszu), niekiedy z opóźnieniem (życie Horusa). To drugie opóźnienie było znaczne i wykwitło w kulturze ludu zgnębionego najpierw przez Greków a później Rzymian na tyle późno, że pojawiło się już po okresie schyłkowym kultów solarnych. Stąd fakt, że wskazany przypadek jest ostatnim w historii.



Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości