Mój dialog z Islamem

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Gość
Posty: 188
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:46
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Gość » 19 maja 2008, 17:28

rachuciachu pisze:tamto forum jest zamknięte i nie ma do niego wglądu nikt kto nie jest zalogowany, więc myślę, że jednak nie powinno się wynosić informacji ot tak.
ja też czesto kopiuję rózne rzeczy z innych forów no ale wcześniej się pytam o zgodę osób które to pisały.
pozdrawiam
Oł.

Otóż to,dlatego fatnomik proponuje abyś nie tłumaczył co jest dobre a co złe.
Martw się o siebie.
Aha i jeszcze jedno....
Mam nick Gość bo jestem tutaj na chwilę aby wyjaśnić kwestię kopiowania czyjś wypowiedzi bez jego zgody.
Rachuciachu dobrze zauwazyła iż jest to forum zamknięte i nikt bez zalogowania nie zobaczy co jest napisane.
Także Hallers wiedział o tym dobrze.
Ponadto pewnie nie czytał regulaminu bo po co?


Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 19 maja 2008, 17:33

A ja uważam, że ma racje julaine:
julaine pisze:co do cytowania, to zależy od regulaminu. myślę, że powinno być dokładnie w nim zaznaczone, że kopiowanie i cytowanie wypowiedzi z forum jest zabronione bez wiedzy i zgody administracji i autorów tychże wypowiedzi. tyle w kwestii formalnej.

Bo to nie możliwość przeczytania z zalogowaniem, lub bez decyduje o prawie cytowania wypowiedzi, lecz jednak regulamin. Jeżeli w regulaminie jest takie zastrzeżenie, to uwagi są słuszne - jest? Ale jeżeli nie, to niepotrzebnie szum podnosicie...


rachuciachu
Posty: 23
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: rachuciachu » 19 maja 2008, 17:40

każdy ma nieco racji więc zluzujmy trochę już.


Gość
Posty: 188
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:46
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Gość » 19 maja 2008, 17:45

Axanna pisze:A ja uważam, że ma racje julaine:
julaine pisze:co do cytowania, to zależy od regulaminu. myślę, że powinno być dokładnie w nim zaznaczone, że kopiowanie i cytowanie wypowiedzi z forum jest zabronione bez wiedzy i zgody administracji i autorów tychże wypowiedzi. tyle w kwestii formalnej.

Bo to nie możliwość przeczytania z zalogowaniem, lub bez decyduje o prawie cytowania wypowiedzi, lecz jednak regulamin. Jeżeli w regulaminie jest takie zastrzeżenie, to uwagi są słuszne - jest? Ale jeżeli nie, to niepotrzebnie szum podnosicie...

§ 15. Osoby obrażające Islam na innych forach i/lub stronach internetowych. W przypadku zidentyfikowania takiej osoby będzie ona banowana bez ostrzeżenia i wszystkie jej posty zostanąt usuniętę z forum niezależnie od ich treści.


Awatar użytkownika
julaine
Posty: 1548
Rejestracja: 12 sty 2008, 13:33
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: julaine » 19 maja 2008, 17:53

§ 15. Osoby obrażające Islam na innych forach i/lub stronach internetowych. W przypadku zidentyfikowania takiej osoby będzie ona banowana bez ostrzeżenia i wszystkie jej posty zostanąt usuniętę z forum niezależnie od ich treści.

tak, ale my tu chyba nie o tym?

zresztą... skoro zamieszczenie cytatów muzułmanów obraża islam, to... sami pomyślcie.


"niewierzący o Bogu pisze, jak daltonista o kolorach" - KAAN
Hallers
Posty: 667
Rejestracja: 01 lut 2008, 21:10
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hallers » 19 maja 2008, 18:04

Ja nie mam możliwości wykasowania postu a nawet gdybym miał to bym go nie wykasował. Niech ludzie wiedzą czym "pachnie" islam i co w tej religii rozumie się pod pojęciem "tolerancji".

Jeżeli jest tam Twoje imię to poproszę Admina by je wyciął. Moje niedopatrzenie że sam tego nie wykasowałem bo zrobiłem wszystko by ta rozmowa pozostała anonimowa i za to Ciebie przepraszam. Osobiście nic do Ciebie nie mam, nie chciałem Ci zaszkodzić i tak jak napisałem w poście za który mnie wyrzuciliście - modlę się o to byś przejrzał na oczy i porzucił tą ideologię która jest przyczyną wielu cierpień.

Co do reszty to dobrze wiesz że forum internetowe jest miejscem publicznym i straszenie mnie sądem za skopiowanie naszej rozmowy na inne forum jest po prostu niedorzeczne. Tym bardziej że gdybyś poszedł z tym sądu z powództwa cywilnego dopiero rozpętała by się wokół Was burza i zaczęło by być głośno o tej sprawie.

Nie rozumiem tylko w czym rzecz? Ja poza Waszymi nickami NIE ZMIENILEM ANI JEDNEJ LITERY - są to w całości Wasze wypowiedzi więc nie możesz powiedzieć że coś dopisałem czy że zmieniłem sens Waszych wypowiedzi. Pokazałem a raczej muzułmanie osobiście pokazali - ISLAM oczami samych muzułmanów. I to co sądzą o mordowaniu apostatów.

Ostatnio przeczytałem fajny artykuł w którym autor prosił by zadać muzułmanom dwa pytania :

1. Czy Wy jako muzułmanie macie obowiązek dążenia do budowy Kalifatu?
2. Czy wiecie że w Kalifacie za porzucenie islamu grozi śmierć?

Tyle w tym temacie ...

DOPISEK : Albo poproszę Admina by skasował ten mój post ale pod warunkiem że odpowiesz uczciwie na te dwa pytania. Sądzę że mamy prawo poznać islam takim jakim jest a Wy przecież nie wstydzicie się swojej religii, prawda?


Gość
Posty: 188
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:46
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Gość » 19 maja 2008, 18:22

Dobrze przyjmuje przeprosiny,w końcu faktycznie nie jesteś zagorzałym przeciwnikiem islamu.
A na pytania mogę odpowiedzieć tak...
1.Tak jest to mój obowiązek lecz!,nie oznacza to zabijania niewinnych osób.
To co robi np Al-Qaeda to ideologia a nie religia.
To konflikt na lini Usamah Bin Laden-Stany Zjednoczone.
Poczytaj sobie trochę o Wahhabitach a się dowiesz że wypaczają islam robiąc z niego ciemną dyktaturę.
Niestety ich ideologia jest w Arabii Saudyjskiej a tacy ludzie jak ty patrzą pewnie na ten kraj i myślą "To są muzułmanie idący drogą prostą"-Nic bardziej błędnego.
Także taka grupa jak Al-Qaeda chce Kalifatu światowego z tego co wiem.
Ja chce Kalifatu na ziemiach gdzie jest islam(chodzi mi o kraje takie jak np Libia etc).
A nie o kraje europejskie,czy inne.
2.I na drugie...
Tak w Kalifacie za odejście od religii jest kara śmierci.
Wcześniej jednak są prowadzone rozmowy uczeni-apostata.
Jest podjęty dialog.
Dziś nie ma Kalifatu więc nie ma państwa które by egzekwowało prawo islamskie.

PS
Pewnie że się nie wstydzimy!!.Islam to droga którą kroczymy i dążymy do lepszego poznania jej.
Aha i co do pierwszego pytania to mam też na myśli krzewienie prawdziwych wiadomości o islamie wśród muzułmanów,podniesienie wiedzy o religii.
A nie walczenie z bronią w ręku.


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 19 maja 2008, 22:48

Gość pisze:[...]
2.I na drugie...
Tak w Kalifacie za odejście od religii jest kara śmierci.
Wcześniej jednak są prowadzone rozmowy uczeni-apostata.
Jest podjęty dialog.
Dziś nie ma Kalifatu więc nie ma państwa które by egzekwowało prawo islamskie.

Widać, że Arabia Saudyjska rzeczywiście (w dzisiejszych czasach) nie w pełni respektuje to "prawo Islamu" -- pomijają część dotyczącą "dialogu". Powiedz mi tylko jedno (pytam z ciekawośc) -- tak teoretycznie oczwiście, gdyż jeszcze nie udało się Wam (na szczęście) ustanowić owego globalnego kalifatu -- czy jeśli takowe "rokowania" z konwertytą (znamy jak takowe czasem przebiegają z historii chociażby nadużyć inkwizycji hiszpańskiej) nie spowodują ponownej konwersji na islam -- to mordujecie delikwenta?

Pozdrawiam,
f.


rachuciachu
Posty: 23
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: rachuciachu » 20 maja 2008, 00:28

nikt nie morduje delikwenta bo to prawo nie obowiązuje w żadnym państwie, czy to tak trudno zrozumieć? morderstwo jest sprzeczne z prawem w polsce (i innych krajach of kors) a muzułmanie mieszkający w krajach niemuzułmańskich muszą przestrzegać też prawa państwa w którym mieszkają.
są fanatycy- jak wszędzie- co zabiją własną siostrę, zeby nie mieć plamy na honorze, ale proszę, nie uogólniajmy. z resztą- mało jest w polsce np. katolików pijaków co żony mordują 'bo zupa była za słona'? (wiem, ze forum protestanckie, ale chodzi ze w polsce wiekszosc to katolicy)
nie bronię tych ludzi, lecz myślę, że w swoim własnym podwórku też mamy różne dziwne przypadki, a to nie robi wtedy aż takiej wielkiej sensacji.
pozdrawiam
Oł.


rachuciachu
Posty: 23
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: rachuciachu » 20 maja 2008, 00:31

z resztą... zastanawia mnie czasem czemu wszyscy tak atakują Islam? Muzułmanie akurat Chrześcijan szanują bardzo. :)
bo warto zastanowić się nad rzeczami, które lacza te dwie religie, bo jest ich na prawdę dużo, a nie dzielą.
myślę, że trochę wzajemnego szacunku i próby zrozumienia przyda się każdemu. ;-)


gregorio
Posty: 348
Rejestracja: 28 mar 2008, 15:37
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: gregorio » 20 maja 2008, 00:49

Muzułmanie akurat Chrześcijan szanują bardzo. :)


szczegolnie w arabi saudyjskiej :D
A tak juz calkiem powaznie, to gdyby islam potrafil sie zreformowac, np. tak jak to wyglada u naszych tatarow - to zapewniam cie droga rachuciachu, ze tak silnego napiecia pomiedzy chrzescijanami a muzlumanami - napewno by nie bylo.


Awatar użytkownika
Filippiarz
Posty: 256
Rejestracja: 18 maja 2008, 01:13
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Warszawa
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Filippiarz » 20 maja 2008, 00:55

rachuciachu pisze:z resztą... zastanawia mnie czasem czemu wszyscy tak atakują Islam? Muzułmanie akurat Chrześcijan szanują bardzo. :)
bo warto zastanowić się nad rzeczami, które lacza te dwie religie, bo jest ich na prawdę dużo, a nie dzielą.
myślę, że trochę wzajemnego szacunku i próby zrozumienia przyda się każdemu. ;-)

Paradoksalnie, w ramach chrześcijaństwa, to właśnie protestantom ogólnie najbliżej do islamu (nie wiem czy całego) - w obu przypadkach są to wyznania oparte na świętej księdze i w obu przypadkach ma miejsce największy fundamentalizm. Oczywiście nie jest to podobieństwo tożsame, a oparte na polaryzacji - oba wierzenia są sprzeczne, ze względu na oparcie się na innych świętych księgach.

Starsze chrześcijańskie Kościoły, w których Biblia nie odgrywa tak wielkiej roli, są bardziej tolerancyjne, choćby ze względu na wspólne dla islamu, chrześcijan i Żydów pierwotne źródło wiary - Boga-Ojca objawionemu Abrahamowi.


"Wnioski wyciągane przez umysł są ograniczone do samego umysłu.
Pokazują jak działa umysł, nie mówiąc nic o rzeczywistości."
-----------
"Duch Pana był nad Jeftem"
Awatar użytkownika
iwona
Posty: 38
Rejestracja: 04 kwie 2008, 18:56
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: iwona » 20 maja 2008, 01:06

:O :shock: :O


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 20 maja 2008, 08:29

Filippiarz pisze:Paradoksalnie, w ramach chrześcijaństwa, to właśnie protestantom ogólnie najbliżej do islamu (nie wiem czy całego) - w obu przypadkach są to wyznania oparte na świętej księdze i w obu przypadkach ma miejsce największy fundamentalizm. Oczywiście nie jest to podobieństwo tożsame, a oparte na polaryzacji - oba wierzenia są sprzeczne, ze względu na oparcie się na innych świętych księgach.

Weź jeszcze pod uwagę, że Zbawienie w Islamie opiera się głównie na dobrych uczynkach, a w protestantyźmie głównie na Niezasłużonej Łasce Bożej, a zauważysz, że są to bardzo odległe religie ;-)
Filippiarz pisze:Starsze chrześcijańskie Kościoły, w których Biblia nie odgrywa tak wielkiej roli, są bardziej tolerancyjne, choćby ze względu na wspólne dla islamu, chrześcijan i Żydów pierwotne źródło wiary - Boga-Ojca objawionemu Abrahamowi.

Jeśli spojrzysz na historię owych "starszych kościołów" to zauważysz, że w swojej historii wiele z nich mogło mieć mierzoną "tolerancyjność" odebranymi życiami ludzi, którzy się im nie podporządkowali więc Twoja teoria dotycząca "wspólnych korzeni" raczej nie przystaje do prawd historycznych ;-)

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 20 maja 2008, 08:32

rachuciachu pisze:nikt nie morduje delikwenta bo to prawo nie obowiązuje w żadnym państwie, czy to tak trudno zrozumieć?

Już wspominałem o Arabii Saudyjskiej -- 18 marca 2008 roku wykonano karę śmierci na konwertycie (z Islamu na Chrześcijaństwo), nie dając mu nawet szansy obrony w sądzie. Możliwe, że Arabia Saudyjska odeszła od tego czasu od wydawania i wykonywania tego typu wyroków ale mi nic o tym nie wiadomo.

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)



Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości