CZY POLSKA BĘDZIE REPUBLIKĄ ISLAMSKĄ?

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Gość
Posty: 188
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:46
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Gość » 28 kwie 2010, 20:32

Iv pisze:ja do czasu sądziłam że islam naprawde jest religią pokoju a w niektórych przypadkach to poprostu propaganda, ale wszystko do czasu aż usłyszałam: Wy Chrześcijanie powinniście się cieszyć że islam bedzie potęgą bedziecie mieli okazje umierać dla swojej religii" :-o Od tego czasu mi się odwidziała tolerancja religijna, choć sądze że w Polsce (na szczęście) to się tak nie przyjmnie raczej.
Robertamigo pisze:Polski przekład koranu, Józefa Bielawskiego jest w subtelny sposób "rozminowany"

tak? a to dziwne, bo jak czytałam Bielawskiego o islamie to się nawet krytycznie wypowiadał, on chyba nie jest muslim... hmm.. w każdym razie dziwnie jak na muslima pisze o islamie

Bielawski nie był muzułmaninem.
Był arabistą - Dostał pieniądze więc przetłumaczył - Dlatego w wielu komentarzach odnosi się do Islamu oschle a nawet wrogo.
Jest jeszcze drugie wydanie nieco starsze i tłumaczone językiem archaicznym Buczackiego.
Jest jednak ono o wiele lepsze od tłumaczenia pana Bielawskiego.
Istnieje jeszcze jedno tłumaczenie lecz prawie wymarłe - Tatarskie.


Awatar użytkownika
okidoki
Posty: 2068
Rejestracja: 17 lip 2008, 13:55
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: okidoki » 01 maja 2010, 21:18

Nie przesadzałbym. Dopóki muzułmanie będą się asymilować możemy ich u nas tolerować. Poznałem osobiście żyjącego w Anglii przedsiębiorcę muzułmanina. Nie widzę problemu. Słuchaliśmy nawet tej samej muzyki - reggae.

W dodatku to nieprawda, że nie istnieje umiarkowany islam. Mam znajomych pracujących na stałe w Katrze. 10% cudoziemców, jeżeli dobrze pamiętam, żadnych problemów.

"Prześladowania chrześcijan" dotyczą państw silnie zislamizowanych, które nie przechodziły w swej historię przez reformację, przez oświecenie, więc lepiej nie robić "hallo" przy budowie meczetu w Europie, bo w ten sposób odbieramy argumenty umiarkowanym islamistom, tylko zwiększyć nacisk dyplomatyczny na państwa zezwalające na przemoc wobec ludzi innej wiary.


Awatar użytkownika
Iv
Posty: 3755
Rejestracja: 18 kwie 2010, 16:53
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Iv » 01 maja 2010, 21:59

okidoki pisze:Nie przesadzałbym. Dopóki muzułmanie będą się asymilować możemy ich u nas tolerować.

tylko jak wyznaczyc dokładnie tę granicę kiedy sie asymilacja zaczyna kończyc?


Miłość i Dobro :)

Nie daj się pokonać złu, lecz sam dobrem zwyciężaj zło. (Rz 12,21)
Nade wszystko miejcie gorliwą miłość jedni ku drugim, gdyż miłość zakrywa mnóstwo grzechów. (1P 4,8)
Awatar użytkownika
okidoki
Posty: 2068
Rejestracja: 17 lip 2008, 13:55
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: okidoki » 01 maja 2010, 22:55

Trudno powiedzieć.

Ale w pewnych oczywistych przypadkach reakcja jest nieodzowna, jak w Szwecji gdzie zamieszki spowodowane przez muzułmanów skończyły się ich deportacją.


Awatar użytkownika
okidoki
Posty: 2068
Rejestracja: 17 lip 2008, 13:55
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: okidoki » 02 maja 2010, 13:49

Rzuciła mi się w oczy nowinka prasowa, że dla pewnej grupy miarka się przebrała. I ich deportowano. Ale jak masz informacje z pierwszej ręki, to ja wierzę, że przeważnie jest tak jak mówisz.



Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości