Spotkaj się z osobą wskrzeszoną z umarłych

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Hallers
Posty: 667
Rejestracja: 01 lut 2008, 21:10
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Spotkaj się z osobą wskrzeszoną z umarłych

Postautor: Hallers » 12 cze 2009, 17:47

Ciekawostka ....

Pastor.pl pisze:Pismo Święte mówi, że gdy Izrael dojdzie do swojej pełni, będzie to bogactwem narodów i zapowiedzią zmartwychwstania (Rzym 11:12.15). Z jednej strony Kościół potrzebuje dziś Izraela, a z drugiej strony Izrael potrzebuje Kościoła. Konferencja jest spotkaniem Żydów mesjańskich i chrześcijan z nie - żydowskich kościołów na wspólnym uwielbieniu Jezusa i słuchaniu tego, co Bóg mówi do swojego ludu.

Ukraina jest obecnie świadkiem duchowego poruszenia, którego rezultatem jest powstawanie wspólnot mesjańskich. W jedności Żydzi i nie - Żydzi czczą razem Mesjasza Jeszuę (Jezusa Chrystusa). Towarzyszy temu ogromna ilość znaków i cudów. Chorzy powstają z wózków inwalidzkich, znikają guzy, leczone są infekcje HIV, a nawet umarli zmartwychwstają dzięki mocy Bożej.

Usługujący: Członkowie mesjańskich wspólnot żydowskich z Ukrainy: Rabin Vadim Kildysz z Berdyczewa wraz z żoną, Rabin Sergiej Czuprina ze Smiełej wraz z żoną i Rabin Sergiej Pilczak ze Lwowa, Kantor/lider uwielbienia Dima Szumski. Gościć będziemy również świadków cudotwórczej mocy Jezusa. Wśród nich będzie osoba wskrzeszona z umarłych.
Rejestracja: Biuro stowarzyszenia Chrystus Dla Narodów - Polska. Telefonicznie pon.-pt. 8.00-15.00 (58) 620 01 84, 608 149 584; lub email: office@chdn.org
Liczba miejsc jest ograniczona. Wcześniejsza rejestracja zapewni ci miejsce w sali.

Koszt: 40 złotych całość, 1 sesja 15 zł Prosimy o przelanie pieniędzy na konto Stowarzyszenia “Chrystus Dla Narodów – Polska”.
74 1500 1881 1210 2005 2887 0000
Kredyt Bank S.A.
z dopiskiem “konferencja mesjańska”

Noclegi: Istnieje możliwość noclegów albo na miejscu konferencji, albo w gdyńskiej siedzibie stowarzyszenia. Dalsze informacje w biurze stowarzyszenia.
Miejsce: Kino Watra-Syrena (Dom Harcerza) ul: Za Murami 2-10, Gdańsk. Miejsce konferencji ma znaczenie symboliczne. Zabytkowa sala sąsiaduje bezpośrednio z miejscem, gdzie przed II Wojną Światową stała Wielka Synagoga, zburzona w maju 1939 jako wyraz antysemityzmu przedwojennych władz Gdańska. ( zobacz www.wielkasynagoga.pl )
Plan:

_____PIĄTEK______19.06.2009

18.00-22.00 I Sesja (szabatowa) - Kino Watra-Syrena
22.00-03.00 Nocna modlitwa (planowana bezpośrednio po sesji do ok. 3 godz. w nocy) W sali Kościoła Armia Dawida, Podwale Grodzkie 2G (przy Dworcu Głównym PKP w Gdańsku)

_____SOBOTA_____20.06.2009
10.00-14.00 II Sesja - Kino Watra-Syrena
14.30-16.00 III Sesja (wykładowa) Równolegle odbywać się będą trzy wykłady:
1. Znaczenie Żydów dla Kościoła
2. Święta Pana
3. Jak ewangelizować Żydów
16.00-18.00 Przerwa obiadowa
18.00-22.00 IV Sesja - Kino Watra-Syrena

_____NIEDZIELA___21.06.2009
W niedzielny poranek rabini usługują w trójmiejskich kościołach.

…………………………………………………………………..
Planujemy również warsztaty tańca żydowskiego.
Serdecznie zapraszamy!
Organizatorzy:
Kościół Chrześcijan Wiary Ewangelicznej Armia Dawida w Gdańsku
www.armiadawida.pl
Stowarzyszenie „Chrystus Dla Narodów – Polska”
www.chdn.org
http://pastor.pl/konferencja-mesjanska- ... /#more-258


Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 12 cze 2009, 18:02

Wybierasz się? :)


Hallers
Posty: 667
Rejestracja: 01 lut 2008, 21:10
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hallers » 12 cze 2009, 18:35

Tylko wtedy gdy w programie konferencji znajdzie się pokaz umiejętności wskrzeszania z martwych ... :)


Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 12 cze 2009, 21:14

Hallers pisze:Tylko wtedy gdy w programie konferencji znajdzie się pokaz umiejętności wskrzeszania z martwych ... :)

Aaaa, to obawiam się że żaden człowiek nie posiada takiej mocy, ale Bóg i owszem :)


Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 13 cze 2009, 13:00

to chwyt marketingowy, tez moge reklamowac nasze zgromadzenia, ze bedzie na nich osoba wskrzeszona z martwych, a na samym spotkaniu zacytowac Mat18:20 jako dowod ze jest Obecna i ma na imie Jezus ktory jest osoba wskrzeszona z martwych i jest tam gdzie 2 lub3 jest w imie Jego zgromadzonych
Ale aby za to brac 40 zl? To jest typowe spotkanie oszustow religjnych, nie wolno brac pieniedzy od osob spoza zboru ktore nie sa z domu Bozego i nie zyja w oddzieleniu od moralnego, doktrynalnego i praktycznego zla


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony
Obrazek
cms|skr328|PL50950Wroclaw68
Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Awatar użytkownika
Catch-22
Posty: 177
Rejestracja: 15 kwie 2009, 16:04
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Catch-22 » 13 cze 2009, 22:23

Z dzisiejszych wiadomości :) :

Zmartwychwstał po 30 minutach

23-letni Michael Wilkinson zmartwychwstał po 30 minutach. Wcześniej lekarze stwierdzili jego zgon - pisze "Daily Telegraph".
Wydarzenia takie określa się mianem syndromu Łazarza - nagły, samoczynny powrót serca do normalnej pracy. Sama nazwa pochodzi od biblijnej historii wskrzeszenia, którego miał dokonać Jezus.

U 23-latka, już po ostatnim namaszczeniu, personel szpitala stwierdził, że wrócił puls. John Whittaker, pracownik pogotowia, stwierdził, że "nie była to mała rzecz".


Łuk. 12:48
Komu wiele dano, od tego wiele będzie się żądać, a komu wiele powierzono, od tego więcej będzie się wymagać.
Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 13 cze 2009, 22:40

Z własnego podwórka czyli z Polski
Wezwano pogotowie do 80 cio letniej kobiety.
Przybyły lekarz stwierdził zgon. Denatke zabrała firma pogrzebowa, nawet został wystawiony akt zgonu i czyniono przygotowania do pogrzebu.
Kiedy pracownicy firmy pogrzebowej mieli sie brac za szykowanie zwłok babcia zaczeła sie ruszac. Do dzis zyje choc kontakt z nia jest utrudniony a lekarka która stwierdziła zgon poszła na przymusowy urlop. Takie fakty słyszałem dziś w TV :-)


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"
- C.H.Spurgeon -
http://noweprzymierze.org
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 14 cze 2009, 18:24

Problem raczej polegać będzie na tym, że jestem przekonany (choć to moja prywatna opinia), że i tak wielkie znaki będzie czyniła bestia z objawienia aby zwieść tych, których tylko będzie mogła. Dlatego wg. mnie ważniejsze jest kto otrzymuje całą chwałę gdy owy (dowolny tak naprawdę) cud się zdarza, gdyż jak wiemy Duch Święty został nam dany aby uwielbić Chrystusa -- jeżeli Chrystus nie jest w centrum albo jest w pewien sposób "przysłonięty" samym wydarzeniem (co się niestety zdarza :/ każdy zachwyca się cudem, a Chrystusa w ogóle nie wspominają ani dziękczynienia dla Niego nie widać) albo co gorsza -- wywyższony zostaje człowiek, który był "narzędziem" owego cudu, no to wtedy uważam, że mamy do czynienia z problemem.

Pozdrawiam,
f. (moje dwa zardzewiałe grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 14 cze 2009, 20:41

fantomik pisze:Problem raczej polegać będzie na tym, że jestem przekonany (choć to moja prywatna opinia), że i tak wielkie znaki będzie czyniła bestia z objawienia aby zwieść tych, których tylko będzie mogła.

Fantomiku, dzisiaj , jak przed wiekami, Pan mówi do nas : «Wstań, idź, twoja wiara cię uzdrowiła».
"Jezus Chrystus wczoraj i dziś, ten sam i na wieki." (!!) :)
A bestia, swoją drogą- również będzie to czynić, by zwieść...
fantomik pisze:każdy zachwyca się cudem, a Chrystusa w ogóle nie wspominają ani dziękczynienia dla Niego nie widać

Zdarza się i tak jak piszesz, lecz co poradzisz, to już jest problem i odpowiedzialność tych ludzi, nie Boga.


Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 14 cze 2009, 21:33

fantomik pisze:Problem raczej polegać będzie na tym, że jestem przekonany (choć to moja prywatna opinia), że i tak wielkie znaki będzie czyniła bestia z objawienia aby zwieść tych, których tylko będzie mogła. Dlatego wg. mnie ważniejsze jest kto otrzymuje całą chwałę gdy owy (dowolny tak naprawdę) cud się zdarza, gdyż jak wiemy Duch Święty został nam dany aby uwielbić Chrystusa -- jeżeli Chrystus nie jest w centrum albo jest w pewien sposób "przysłonięty" samym wydarzeniem (co się niestety zdarza :/ każdy zachwyca się cudem, a Chrystusa w ogóle nie wspominają ani dziękczynienia dla Niego nie widać) albo co gorsza -- wywyższony zostaje człowiek, który był "narzędziem" owego cudu, no to wtedy uważam, że mamy do czynienia z problemem.

amen amen
J 16:14 Bw "On mnie uwielbi, gdyż z mego weźmie i wam oznajmi."
Jezeli tego nie ma to brrr.... nie można w to wchodzic bo bedą problemy :-|


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"

- C.H.Spurgeon -

http://noweprzymierze.org
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 14 cze 2009, 21:57

Marcus pisze:[...]Fantomiku, dzisiaj , jak przed wiekami, Pan mówi do nas : «Wstań, idź, twoja wiara cię uzdrowiła».
"Jezus Chrystus wczoraj i dziś, ten sam i na wieki." (!!) :)
A bestia, swoją drogą- również będzie to czynić, by zwieść...


Na szczęście Słowo Boże i w tym wypadku daje nam pewność wygranej:
Obj. 13:1-9 (BW)
1. I widziałem wychodzące z morza zwierzę, które miało dziesięć rogów i siedem głów, a na rogach jego dziesięć diademów, a na głowach jego bluźniercze imiona.
2. A zwierzę, które widziałem, było podobne do pantery, a nogi jego jak u niedźwiedzia, a paszcza jego jak paszcza lwa. I przekazał mu smok siłę swoją i tron swój, i wielką moc.
3. A jedna z głów jego była śmiertelnie raniona, lecz śmiertelna rana jego była wygojona. I cała ziemia szła w podziwie za tym zwierzęciem.
4. I oddali pokłon smokowi za to, że dał zwierzęciu moc, a także zwierzęciu oddali pokłon, mówiąc: Któż jest podobny do zwierzęcia i któż może z nim walczyć?
5. I dano mu paszczę mówiącą rzeczy wyniosłe i bluźniercze, dano mu też moc działania przez czterdzieści i dwa miesiące.
6. I otworzyło paszczę swoją, by bluźnić przeciwko Bogu, bluźnić przeciwko imieniu jego i przybytkowi jego, przeciwko tym, którzy mieszkają w niebie.
7. I dozwolono mu wszcząć walkę ze świętymi i zwyciężać ich; dano mu też władzę nad wszystkimi plemionami i ludami, i językami, i narodami.
8. I oddadzą mu pokłon wszyscy mieszkańcy ziemi, każdy, którego imię nie jest od założenia świata zapisane w księdze żywota Baranka, który został zabity.
9. Jeśli kto ma uszy, niechaj słucha.

oraz:

Ap 17:8 (BT)
8. Bestia, którą widziałeś, była i nie ma jej, ma wyjść z Czeluści, i zdąża na zagładę. A zdumieją się mieszkańcy ziemi, ci, których imię nie jest zapisane w księdze życia od założenia świata - spoglądając na Bestię, iż była i nie ma jej, a ma przybyć.

Chwała Panu! :) (co bynajmniej nie oznacza, że można już przysnąć i bezczynnie czekać na "porwanie Kościoła" ;))

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 14 cze 2009, 22:27

fantomik pisze:
Marcus pisze:[...]Fantomiku, dzisiaj , jak przed wiekami, Pan mówi do nas : «Wstań, idź, twoja wiara cię uzdrowiła».
"Jezus Chrystus wczoraj i dziś, ten sam i na wieki." (!!) :)
A bestia, swoją drogą- również będzie to czynić, by zwieść...


Na szczęście Słowo Boże i w tym wypadku daje nam pewność wygranej:
Obj. 13:1-9 (BW)
1. I widziałem wychodzące z morza zwierzę, które miało dziesięć rogów i siedem głów, a na rogach jego dziesięć diademów, a na głowach jego bluźniercze imiona.
2. A zwierzę, które widziałem, było podobne do pantery, a nogi jego jak u niedźwiedzia, a paszcza jego jak paszcza lwa. I przekazał mu smok siłę swoją i tron swój, i wielką moc.
3. A jedna z głów jego była śmiertelnie raniona, lecz śmiertelna rana jego była wygojona. I cała ziemia szła w podziwie za tym zwierzęciem.
4. I oddali pokłon smokowi za to, że dał zwierzęciu moc, a także zwierzęciu oddali pokłon, mówiąc: Któż jest podobny do zwierzęcia i któż może z nim walczyć?
5. I dano mu paszczę mówiącą rzeczy wyniosłe i bluźniercze, dano mu też moc działania przez czterdzieści i dwa miesiące.
6. I otworzyło paszczę swoją, by bluźnić przeciwko Bogu, bluźnić przeciwko imieniu jego i przybytkowi jego, przeciwko tym, którzy mieszkają w niebie.
7. I dozwolono mu wszcząć walkę ze świętymi i zwyciężać ich; dano mu też władzę nad wszystkimi plemionami i ludami, i językami, i narodami.
8. I oddadzą mu pokłon wszyscy mieszkańcy ziemi, każdy, którego imię nie jest od założenia świata zapisane w księdze żywota Baranka, który został zabity.
9. Jeśli kto ma uszy, niechaj słucha.

oraz:

Ap 17:8 (BT)
8. Bestia, którą widziałeś, była i nie ma jej, ma wyjść z Czeluści, i zdąża na zagładę. A zdumieją się mieszkańcy ziemi, ci, których imię nie jest zapisane w księdze życia od założenia świata - spoglądając na Bestię, iż była i nie ma jej, a ma przybyć.

Chwała Panu! :) (co bynajmniej nie oznacza, że można już przysnąć i bezczynnie czekać na "porwanie Kościoła" ;))

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)

Istotnie. To wszystko nieuniknione i pozostaje jedynie kwestią pewnego czasu, ale póki co, dzieją się i Boże cuda :)
Odnośnie "ukrytego pochwycenia kościoła"- nie wierzę w nie.


kometa
Posty: 2092
Rejestracja: 05 maja 2009, 20:31
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kometa » 15 cze 2009, 12:08

Ja także podobnie jak Marcus. Wydarzenia z Apokalipsy, trzeba brać jako wyraz wiary - a nie jako wróżbiarstwo... Tak uważam akurat ja :).
Ostatnio zmieniony 15 cze 2009, 13:02 przez kometa, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 15 cze 2009, 15:29

W sumie to taki troszkę za bardzo złośliwy kawał ale wklejam link (gdyż w temacie; niestety ang.):
http://beggarsallreformation.blogspot.c ... pture.html

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 15 cze 2009, 18:01

Kamil M. pisze:
Marcus pisze:Odnośnie "ukrytego pochwycenia kościoła"- nie wierzę w nie.

Słusznie. Jak może być ukryte coś, o czym będą trąbić ;)

Swoje zdanie na ten temat wyraziłem TU ;)



Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości