Postawa slugi.....czy jest wlasciwa...?

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Postawa slugi.....czy jest wlasciwa...?

Postautor: KAAN » 08 lip 2019, 18:50

Luba pisze:
KAAN pisze:
ami pisze:Z NT jasno wynika, że Biblia nie jest Słowem Bożym.
Z NT jak i ze ST wynika że Biblia jest Słowem Bożym:

Księga Psalmów 119:89 Panie, słowo twoje trwa na wieki, Niewzruszone jak niebiosa.

I List św. Jana 2:5 Lecz kto zachowuje Słowo jego, w tym prawdziwie dopełniła się miłość Boża. Po tym poznajemy, że w nim jesteśmy.
KAAN, jak to sie stalo, ze ty dopatrzyles sie w tych wersetach tresci, ktorej tam nie ma....?
Nie umiesz dopatrzyć się prawdy, bo nie uznajesz Słowa Bożego, jak się nawrócisz to zrozumiesz.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
christianinroman
Posty: 321
Rejestracja: 20 maja 2016, 07:29
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Postawa slugi.....czy jest wlasciwa...?

Postautor: christianinroman » 09 lip 2019, 09:09

Luba. Mam pytanie do Ciebie bo czytam twoją potyczkę słowną z KAANem. Cytujesz SŁOWO BOŻE a gdzie ono się znajduje? Skąd je cytujesz? Bóg to Słowo ci dyktuje do głowy? Czy raczej to Słowo masz ,,zapisane" w jakiejś formie,
np.papierowej. Książka / Biblia nie jest święta, lecz TREŚĆ tej księgi. I dlatego KAAN cytując Psalm 119.89 zacytował treść, która jest święta i natchniona; ta treść została przelana na papier.


Luba
Posty: 333
Rejestracja: 05 paź 2018, 21:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Postawa slugi.....czy jest wlasciwa...?

Postautor: Luba » 09 lip 2019, 09:10

KAAN pisze:Nie umiesz dopatrzyć się prawdy, bo nie uznajesz Słowa Bożego, jak się nawrócisz to zrozumiesz.



Ja Slowo Boze uznaje i dobrze o tym wiesz.... i nigdy juz nie odwaze sie zamykac Tego Slowa w jakiejs nieudolnie zredagowanej, pelnej sprzecznosci ksiedze, do ktorej krk rosci sobie prawa autorskie i prawa wlasnosci.

Na co mialabym sie nawracac...?...na sola scriptura...?

KAAN, czasy nawracania mamy juz za soba :)

Teraz nastaly czasy budzenia sie swiadomosci dzieci bozych i demaskowania kołtunów religijnych :)

Pozdrawiam cie w Duchu i Prawdzie :->


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Postawa slugi.....czy jest wlasciwa...?

Postautor: KAAN » 09 lip 2019, 10:53

Luba pisze: Ja Slowo Boze uznaje i dobrze o tym wiesz..
Nie uznajesz i dobrze o tym wiesz, kpisz z Biblii.
Pozdrawiam cie w Duchu i Prawdzie
Nie znasz Ducha ani Prawdy.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Luba
Posty: 333
Rejestracja: 05 paź 2018, 21:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Postawa slugi.....czy jest wlasciwa...?

Postautor: Luba » 09 lip 2019, 19:20

christianinroman pisze: Cytujesz SŁOWO BOŻE a gdzie ono się znajduje?


Jedyny prawdziwy ewangelista, Jan napisal:

O SŁOWIE


Prolog

1
1 Na początku było Słowo1,
a Słowo było u Boga1,
i Bogiem było Słowo.
2 Ono było na początku u Boga.
3 Wszystko przez Nie się stało,
a bez Niego nic się nie stało,
co się stało2.
4 W Nim było życie3,
a życie było światłością3 ludzi,
5 a światłość w ciemności świeci
i ciemność jej nie ogarnęła.
6 Pojawił się człowiek posłany przez Boga -
Jan mu było na imię4.
7 Przyszedł on na świadectwo,
aby zaświadczyć o światłości,
by wszyscy uwierzyli przez niego.
8 Nie był on światłością,
lecz [posłanym], aby zaświadczyć o światłości.
9 Była światłość prawdziwa,
która oświeca każdego człowieka,
gdy na świat przychodzi5.
10 Na świecie było [Słowo],
a świat stał się przez Nie,
lecz świat6 Go nie poznał6.
11 Przyszło do swojej własności,
a swoi Go nie przyjęli.
12 Wszystkim tym jednak, którzy Je przyjęli,
dało moc, aby się stali dziećmi Bożymi7,
tym, którzy wierzą w imię Jego -
13 którzy ani z krwi,
ani z żądzy ciała,
ani z woli męża,
ale z Boga się narodzili8.
14 A Słowo stało się ciałem9
i zamieszkało9 wśród nas.
I oglądaliśmy Jego chwałę,
chwałę, jaką Jednorodzony otrzymuje od Ojca,
pełen9 łaski i prawdy.
15 Jan daje o Nim świadectwo i głośno woła w słowach: «Ten był, o którym powiedziałem: Ten, który po mnie idzie, przewyższył mnie godnością, gdyż był wcześniej ode mnie». 16 Z Jego pełności wszyscyśmy otrzymali - łaskę po łasce10. 17 Podczas gdy Prawo zostało nadane przez Mojżesza, łaska i prawda przyszły przez Jezusa Chrystusa. 18 Boga nikt nigdy nie widział, Ten Jednorodzony Bóg, który jest w łonie Ojca, [o Nim] pouczył11.



Mam nadzieje, ze przeczytasz ten tekst ze zrozumieniem i znajdziesz w nim odpowiedz na postawione mi pytanie.

Slowo Boze znajduje sie u Boga.

Za sprawa Ducha Bozego, przyslanego na ziemie, Slowo przemawia do nowonarodzonych dzieci Bozych...tak jak kiedys, gdy mieszkalo wsrod ludzi.... :->

Biblia jest ksiega, w ktorej o tym wspomniano... :)

Napisano tam tez, ze do calej Prawdy prowadzi Duch Bozy ....i na dodatek tylko tych, ktorych powola Ojciec.

Powolani (nowonarodzeni) nie musza pokutowac, tak jak to widzi np. KAAN, poniewaz takie osoby zostaly uwolnione z niewoli prawa i grzechu.

Slowem Bozym jest Syn Bozy, a nie Biblia.

To czlowiek osmielil sie nazywac tak martwa ksiege, drwiac w ten sposob z najwyzszych swietosci.

Pozdrawiam cie w Duchu i Prawdzie.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Postawa slugi.....czy jest wlasciwa...?

Postautor: KAAN » 09 lip 2019, 22:27

Luba pisze:Jedyny prawdziwy ewangelista, Jan...
Wszyscy ziemscy pisarze Biblii są prawdziwymi prorokami Bożymi, nie znasz Ducha Bożego i nie znasz Słowa.
Powolani (nowonarodzeni) nie musza pokutowac,
Nie rozumiesz zbawienia i łaski Bożej; nowonarodzeni są ci którzy pokutowali, nawrócili się i uwierzyli Panu Jezusowi. Pisze o tym Jan:

1J 1:5 A zwiastowanie to, które słyszeliśmy od niego i które wam ogłaszamy, jest takie, że Bóg jest światłością, a nie ma w nim żadnej ciemności.
6 Jeśli mówimy, że z nim społeczność mamy, a chodzimy w ciemności, kłamiemy i nie trzymamy się prawdy.
7 Jeśli zaś chodzimy w światłości, jak On sam jest w światłości, społeczność mamy z sobą, i krew Jezusa Chrystusa, Syna jego, oczyszcza nas od wszelkiego grzechu.
8 Jeśli mówimy, że grzechu nie mamy, sami siebie zwodzimy, i prawdy w nas nie ma.
9 Jeśli wyznajemy grzechy swoje, wierny jest Bóg i sprawiedliwy i odpuści nam grzechy, i oczyści nas od wszelkiej nieprawości.

10 Jeśli mówimy, że nie zgrzeszyliśmy, kłamcę z niego robimy i nie ma w nas Słowa jego.


Musisz się nawrócić i pokutować czyli wyznać grzech Bogu, cały czas powtarzasz że nie ma w tobie grzechu, to według słów Jana którego uznajesz zwodzisz siebie i prawdy w tobie nie ma. Ciągle usiłujesz pozdrawiać mnie czymś czego nie masz; nie masz prawdy, samą siebie oszukujesz.

Slowem Bozym jest Syn Bozy, a nie Biblia.
Słowem jest Pan Jezus i Biblia to dwa ucieleśnienia samego Boga.

To czlowiek osmielil sie nazywac tak martwa ksiege, drwiac w ten sposob z najwyzszych swietosci.
To martwy człowiek nie widzi w Biblii Słowa Bożego, sama Biblia świadczy o sobie:

Księga Psalmów 119:105 Słowo twoje jest pochodnią nogom moim I światłością ścieżkom moim.

Pozdrawiam cie w Duchu i Prawdzie.
Nie znasz ani Ducha ani prawdy.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Oliwka
Posty: 909
Rejestracja: 04 maja 2012, 13:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Postawa slugi.....czy jest wlasciwa...?

Postautor: Oliwka » 10 lip 2019, 18:53

Jasne,kto mógłby znac Ducha i Prawde oprócz ciebie
wołaj;tylka ja znam ja znam prawde tylko ja ja ja -wy nie znacie nie znacie ja śam ja śiam znam prawde ja siam ,,,/kaan ja kaan
ja siam jestem nieomylny ja siam


Ps 52:10 " Ja jestem jak oliwka zielona w domu Bożym;Zaufałem łasce Bożej na wieki wieków."
http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f=12&t=24
NACHASZ Eden
http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f ... =Telegonia
Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Postawa slugi.....czy jest wlasciwa...?

Postautor: Noemi » 10 lip 2019, 22:13

Oliwka przeginasz


Luba
Posty: 333
Rejestracja: 05 paź 2018, 21:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Postawa slugi.....czy jest wlasciwa...?

Postautor: Luba » 10 lip 2019, 23:15

KAAN pisze:
Luba pisze:
Słowem jest Pan Jezus i Biblia to dwa ucieleśnienia samego Boga.



Biblia " ucielesnieniem samego Boga"....?...KAAN, czy ty sie dobrze czujesz...?

Wypisujesz coraz wieksze herezje...



Pozdrawiam cie w Duchu i Prawdzie.


Luba
Posty: 333
Rejestracja: 05 paź 2018, 21:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Postawa slugi.....czy jest wlasciwa...?

Postautor: Luba » 10 lip 2019, 23:46

KAAN pisze:
Musisz się nawrócić i pokutować czyli wyznać grzech Bogu,


Jaki grzech mam wyznac...?

Mam przeprosic Ojca w niebie za to, ze zyje...?



Ciągle usiłujesz pozdrawiać mnie czymś czego nie masz


Pozdrawiam cie tym, co wypelnia moje serce....w przeciwienstwie do ciebie... :-(

Twoje serce jest kamienne....a twoje slowa kamienuja kazdego, kto wydaje swiadectwo Prawdzie i cieszy sie wolnoscia dziecka bozego :-(


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Postawa slugi.....czy jest wlasciwa...?

Postautor: KAAN » 11 lip 2019, 00:54

Luba pisze:
KAAN pisze:
Biblia " ucielesnieniem samego Boga"....?..
Tak, oczywiście nie chodzi o papier i farbę drukarską, ale o przekaz który dostaliśmy w materialnej formie; Słowo doszło do nas, Pan Jezus - Słowo także do nas przyszedł w cielesnej formie.
.KAAN, czy ty sie dobrze czujesz...?
Ja nie wiem ja ty się czujesz, ale za osobiste przytyki możesz dostać punkty karne, nie kpij z ludzi.
Pozdrawiam cie w Duchu i Prawdzie.
Nie znasz Ducha ani prawdy.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Postawa slugi.....czy jest wlasciwa...?

Postautor: KAAN » 11 lip 2019, 01:01

Luba pisze:
KAAN pisze:Musisz się nawrócić i pokutować czyli wyznać grzech Bogu,
Jaki grzech mam wyznac...?
Choćby taki, że masz w pogardzie Słowo Boże.
Mam przeprosic Ojca w niebie za to, ze zyje...?
Tak, że żyjesz w grzechu. Na razie nie jest twoim Ojcem, musisz się na nowo narodzić, aby Ojciec w niebie był twoim Ojcem.
Ciągle usiłujesz pozdrawiać mnie czymś czego nie masz
Pozdrawiam cie tym, co wypelnia moje serce.
W takim razie twoje serce wypełnia nieprawdziwy obraz Boga, nie wiem kto ci takie coś zasiał ale powinnaś się z tego otrząsnąć.
Twoje serce jest kamienne..
Nie znasz mojego serca twój sąd jest fałszywy.
..a twoje slowa kamienuja kazdego
Ty sama kamienujesz się swoimi słowami pogardy dla Słowa Bożego.
kto wydaje swiadectwo Prawdzie i cieszy sie wolnoscia dziecka bozego :-(
Dajesz świadectwo fałszywej ideologii i nie jesteś dzieckiem Bożym, musisz sie nawrócić i wyznać grzech Bogu.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Luba
Posty: 333
Rejestracja: 05 paź 2018, 21:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Postawa slugi.....czy jest wlasciwa...?

Postautor: Luba » 11 lip 2019, 10:08

KAAN pisze:
Luba pisze:Mam przeprosic Ojca w niebie za to, ze zyje...?
Tak, że żyjesz w grzechu. Na razie nie jest twoim Ojcem, musisz się na nowo narodzić, aby Ojciec w niebie był twoim Ojcem.


Nie zyje w zadnym grzechu, bo grzech, ktory czlowiek poznawal przez prawo przestal byc grozny w chwili, gdy prawo zostalo wypelnione. W Nowym Przymierzu opartym na Prawdzie nie wywleka sie zamierzchlych czasow ciemnosci i nie wymierza kar.

W Nowym Przymierzu wszystko jest nowe jasne i proste.

Podazajac sladami Mistrza idziesz w strone Zycia, a utrzymujac "przy zyciu" grzech i zydowskie zwyczaje patrzenia na wszystkich "z gory", podazasz droga, ktora konczy sie smiercia ssaka...a jedynym pozytkiem z tego wydarzenia jest udzial w lancuchu pokarmowym ziemskiej przyrody :->



Dajesz świadectwo fałszywej ideologii i nie jesteś dzieckiem Bożym, musisz sie nawrócić i wyznać grzech Bogu


KAAN, moje relacje z Ojcem znajduja sie poza zasiegiem twoich wplywow....podobnie jak twoje relacje poza zasiegiem moich...Niczego nie musze, a juz na pewno w tych sprawach nie wolno polegac na drugim czlowieku.

Jedynym autorytetem jest dla mnie Slowo, dajace swiadectwo Prawdzie...a do Prawdy, jak powiedzial Slowo , prowadzi Duch Prawdy, ktory we mnie mieszka i dzieki Niemu jestem w stanie oddzielic ziarno od plewy....nie tylko w Biblii lecz na kazdym kroku mojego nowego zycia rozpoznaje Glos mojego Pana, ktoremu Ojciec niebianski dal moc rozporzadzania moim- niezasluzonym w zaden sposob- zyciem :)

Majac te swiadomosc "nie boje sie juz tych, ktorzy zabijaja cialo"....

Pieklo, ktore powstalo w wyobrazni zlych ludzi i ktorym ty, KAAN, straszysz, nie jest w stanie nawet ciala zabic, nie mowiac juz o duszy.... :)

Twoje zarzuty, KAAN, ze gardze Slowem, sa wiec bezpodstawne.

Na Drodze Zycia nie ma miejsca na klamstwo. Odrzucam je skrupulatnie, konsultujac wszystkie moje dzialania z Duchem Prawdy, ktory wyprowadzil mnie juz z ciemnego labiryntu tzw. chrzescijanstwa, opatrtego w calosci na slowie ludzkim , interpretujacym opacznie i falszywie swiadectwo, wydane przez Slowo, ktore przez krotki czas mieszkalo w ciele wsrod ludzi tylko po to, aby zaswiadczyc o Prawdzie:

Ja się na to narodziłem i na to przyszedłem na świat, aby dać świadectwo prawdzie14. Każdy, kto jest z prawdy, słucha mojego głosu...Jan 18, 37

Tak wiec, KAAN, uwazam, ze posuwasz sie o wiele za daleko, probujac narzucac ludziom sposob swojego myslenia...."Nauczasz" ludzi, ktorzy na bazie indoktrynacji uwierzyli , ze czlowiek ma prawo dominowac w ten sposob nad drugim czlowiekiem...Ale takie rozumowanie nie wynika z wiernosci Slowu, do ktorego zostali zobowiazani powolani przez Ojca i dani Synowi Bozemu prawdziwi uczniowie .

Bez urazy, KAAN, ale w mysl Objawionej Prawdy, nie masz prawa stawiac sie ponad drugim czlowiekiem.

Nauka, ktora wyznajesz, nie wynika z Prawdy , na ktorym opiera sie Nowe Przymierze, lecz z prawa, przez ktore poznajesz tylko grzech, a ktore to prawo bylo istota starego, nieaktualnego od 2000 lat przymierza, zawartego przez msciwego i zazdrosnego Jahwe ( w niczym niepodobnego do Ojca , o ktorym swiadczyl Syn) z narodem, ktory odzwierciedlal te cechy w calej swej historii, siejac na swiecie spustoszenie i smierc... doprowadzajac ostatecznie do zlozenia ciala( ktorym stalo sie Slowo) w ofierze na oltarzu perfidnego klamstwa :-(

Chrzescijanstwo robi to samo, serwujac ludziom "zbawienie, pochodzace od zydow".... :-(

Jednak "zbawienie, pochodzace od zydow" , ktore wypromowal w swoim mesjanskim kosciele (chrzescijanstwie) faryzeusz Pawel, na podstawie swojego" nawrocenia" pod wplywem slow cytowanych z greckiej literatury klasycznej :roll: przez "tego Jezusa", "przesladowanego" przez tegoz faryzeusza Pawla....takie zbawienie, KAAN, nie jest zadnym zbawieniem, lecz beznadziejna niewola, bazujaca na klamstwie i wielkim "chrzescijanskim"oszustwie...Takie "zbawienie" prowadzi nieuchronnie do duchowej smierci... :-(

Pozdrawiam cie w Duchu i Prawdzie :)


He.Lena
Posty: 130
Rejestracja: 08 gru 2018, 18:58
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Postawa slugi.....czy jest wlasciwa...?

Postautor: He.Lena » 11 lip 2019, 10:44

KAAN
musisz się na nowo narodzić, aby Ojciec w niebie był twoim Ojcem

Dla mnie jest mocno niejasne, jak należy tozrobić. Chodzi mi o to, że inne fragmenty Pisma Świętego mówią, że tylko jeśli Ojciec kogoś pociągnie, ten jest w stanie uwierzyć, nawrócić się.
Czy zatem nie jest bezcelowe takie mówienie do innych osób: nawróć się?
Czy porzucenie jakiegoś szczególnie spektakularnego grzechu jest nawróceniem się? Nie sądzę. Wiele ludzi, wierzących i niewierzących żyje tak zwanym poprawnym życiem, bez wielkich "zbrodni". Podobnie żyją ludzie wierzący. Każdy z nas grzeszy. Chyba więc nie chodzi o to.
Biblię też wiele osób czyta, nawet studiuje, bierze udział w różnych kursach biblijnych itp. Nie o to również chodzi.
Wyznawać grzechy też wielu wyznaje. A jednak często się słyszy i czyta takie zdanie, jak tu wypowiadasz: musisz się nawrócić.
Czy możesz rozszerzyć i uściślić to pojęcie?


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Postawa slugi.....czy jest wlasciwa...?

Postautor: KAAN » 11 lip 2019, 11:07

Luba pisze:
KAAN pisze:Tak, że żyjesz w grzechu. Na razie nie jest twoim Ojcem, musisz się na nowo narodzić, aby Ojciec w niebie był twoim Ojcem.
Nie zyje w zadnym grzechu, bo grzech, ktory czlowiek poznawal przez prawo przestal byc grozny w chwili, gdy prawo zostalo wypelnione.
Prawo zostało wypełnione przez Pana Jezusa, a ty nie wypełniłaś prawa i dopóki nie nawrócisz sie i nie wyznasz grzechu nie możesz być wolna od prawa, prawo nad tobą panuje. Tylko ten kto jest nowym stworzeniem czyli człowiek zbawiony z łaski na podstawie wiary jest wolny od prawa i podlega łasce.

List do Efezjan 2:8 Albowiem łaską zbawieni jesteście przez wiarę, i to nie z was: Boży to dar;
9 Nie z uczynków, aby się kto nie chlubił.
10 Jego bowiem dziełem jesteśmy, stworzeni w Chrystusie Jezusie do dobrych uczynków, do których przeznaczył nas Bóg, abyśmy w nich chodzili.


I List św. Jana 1:7 Jeśli zaś chodzimy w światłości, jak On sam jest w światłości, społeczność mamy z sobą, i krew Jezusa Chrystusa, Syna jego, oczyszcza nas od wszelkiego grzechu.
8 Jeśli mówimy, że grzechu nie mamy, sami siebie zwodzimy, i prawdy w nas nie ma.
9 Jeśli wyznajemy grzechy swoje, wierny jest Bóg i sprawiedliwy i odpuści nam grzechy, i oczyści nas od wszelkiej nieprawości.
[/color][/i]

Musisz wyznać swój grzech aby Bóg oczyścił cię przez przez ofiarę Pana Jezusa.

W Nowym Przymierzu opartym na Prawdzie nie wywleka sie zamierzchlych czasow ciemnosci i nie wymierza kar.
Najpierw to przymierze musi zadziałać wobec ciebie, musisz się nawrócić.

Podazajac sladami Mistrza idziesz w strone Zycia,
Nie mozesz podążać jeśli się nie nawrócisz i nie wyznasz grzechu.

Dajesz świadectwo fałszywej ideologii i nie jesteś dzieckiem Bożym, musisz sie nawrócić i wyznać grzech Bogu

KAAN, moje relacje z Ojcem znajduja sie poza zasiegiem twoich wplywow.
Tak jak i twoich wyobrażeń, nie masz właściwej relacji z Panem Bogiem bo utrzymujesz że nie masz grzechu; apostoł Jan pisał o tym błędzie w myśleniu.

Pieklo, ktore powstalo w wyobrazni zlych ludzi i ktorym ty, KAAN, straszysz,
Nie ja cię straszę piekłem ale Pan Jezus:

Ewangelia św. Mateusza 10:28 I nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, ale duszy zabić nie mogą; bójcie się raczej tego, który może i duszę i ciało zniszczyć w piekle.

Twoje zarzuty, KAAN, ze gardze Slowem, sa wiec bezpodstawne.
Nie są bezpodstawne, sama pisałaś że odrzucasz Biblię i masz Słowo w niej zapisane za nic.

Na Drodze Zycia nie ma miejsca na klamstwo. Odrzucam je skrupulatnie, konsultujac wszystkie moje dzialania z Duchem Prawdy,
Masz objawienia? :)

Tak wiec, KAAN, uwazam, ze posuwasz sie o wiele za daleko, probujac narzucac ludziom sposob swojego myslenia..
Ty posuwwasz się za daleko ignorując Słowo Boże które Duch Święty przekazał nam przez proroków.

Bez urazy, KAAN, ale w mysl Objawionej Prawdy, nie masz prawa stawiac sie ponad drugim czlowiekiem.
To ty tak myślisz, ja ci tylko pokazuję co mówi Słowo, to Słowo sądzi cię nie ja. Ty stawiasz się ponad Bogiem wybierając sobie to co ci jest wygodne ignorując to co wskazuje na twój upadek i grzech.
Pozdrawiam cie w Duchu i Prawdzie :)
Nie znasz Ducha ani prawdy.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości