Postawa slugi.....czy jest wlasciwa...?

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Luba
Posty: 333
Rejestracja: 05 paź 2018, 21:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postawa slugi.....czy jest wlasciwa...?

Postautor: Luba » 22 cze 2019, 13:41

Do zalozenia tego tematu zainspirowala mnie wypowiedz pewnego usera:
Chcę służyć całym sercem Panu Jezusowi


Co sprawia, ze czlowiek chce sluzyc...?
Skad bierze sie w ogole pomysl "sluzenia Panu Jezusowi"...?

Analizujac zawarte w Biblii wypowiedzi Jezusa, trudno znalezc w nich zachete do przyjmowania postawy slugi.

Syn Bozy nie potrzebuje zadnych slug....sam sobie doskonale radzi :-D

Zyjac na ziemi szukal On uczniow powolanych przez Ojca, ktorym przekazywal slowa Prawdy (Slowo Boze), ktore to Slowa prowadza zawsze do wolnosci swiadomych (powolanych przez Ojca) wiernych uczniow najwiekszego Nauczyciela :)

Wierni Nauczycielowi uczniowie staja sie Jego bracmi i siostrami...dziecmi bozymi.... :)

Byc dzieckiem bozym, bedac tym samym bratem lub siostra Syna Bozego i rozsiewajac po ziemi ziarna Prawdy Objawianej przez Ducha Prawdy to najwyzszy zaszczyt i przywilej istoty ludzkiej :)

O kims takim mozna powiedziec tak, jak powiedziano o Synu Bozym: "Oto CZLOWIEK" :)

Czlowiek, w pelnym tego slowa znaczeniu nie jest niczyim sluga.... :)


To przeciwnicy Boga, Ojca Niebianskiego potrzebuja slug i niewolnikow.

Ich slowa (klamstwa) nie sa zrodlem wolnosci, lecz sa zrodlem pogardy i zniewolenia.

Uczniowie Syna Bozego chodza z podniesionymi glowami...bez poczucia winy :)

Czlowiek wolny nic nie musi....a wiec grzeszyc tez nie musi..... :)

Tylko sludzy i niewolnicy wszystko muszą...

Nie dajmy sie zwodzic ludziom, ktorzy ucza nas postawy slugi...a tym samym kreuja nas na grzesznikow.... :->

Rozwazmy to w naszych sercach.....i sprobujmy o tym kulturalnie porozmawiac.

Zapraszam do uczciwej dyskusji :)


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Postawa slugi.....czy jest wlasciwa...?

Postautor: KAAN » 22 cze 2019, 15:29

Luba pisze:Do zalozenia tego tematu zainspirowala mnie wypowiedz pewnego usera:
Chcę służyć całym sercem Panu Jezusowi

...
Syn Bozy nie potrzebuje zadnych slug....sam sobie doskonale radzi :-D
....
Zapraszam do uczciwej dyskusji :)

Temat jest prosty; dziecko Boże jest sługą Bożym, tak naucza Słowo Boże:

Dzieje Apostolskie 2:18 Nawet i na sługi moje i służebnice moje Wyleję w owych dniach Ducha mego I prorokować będą

Dzieci Boże nazwani zostali w proroctwie sługami Bożymi.

Dzieje Apostolskie 4:25 Któryś powiedział przez Ducha Świętego ustami ojca naszego Dawida, sługi twego: Czemu wzburzyły się narody, A ludy myślały o próżnych rzeczach?

Król Dawid, mąż Boży został nazwany sługą.

Dzieje Apostolskie 4:29 A teraz, Panie, spójrz na pogróżki ich i dozwól sługom twoim, aby głosili z całą odwagą Słowo twoje,

Modlitwa pierwotnego Kościoła mówi o zbawionych jako sługach Bożych.

List do Rzymian 1:1 Paweł, sługa Jezusa Chrystusa, powołany na apostoła, wyznaczony do zwiastowania ewangelii Bożej,

Paweł przedstawia się jako sługa Pana Jezusa.

List św. Jakuba 1:1 Jakub, sługa Boga i Pana Jezusa Chrystusa, pozdrawia dwanaście pokoleń, które żyją w rozproszeniu.

Jakub przedstawia się jako sługa Pana Jezusa i Boga.

II List św. Piotra 1:1 Szymon Piotr, sługa i apostoł Jezusa Chrystusa, do tych, którzy dzięki sprawiedliwości Boga naszego i Zbawiciela Jezusa Chrystusa osiągnęli wiarę równie wartościową co i nasza:


Piotr przedstawia się jako sługa Pan Jezusa

List św. Judy 1:1 Juda, sługa Jezusa Chrystusa, a brat Jakuba, do powołanych, w Bogu Ojcu umiłowanych, a dla Jezusa Chrystusa zachowanych:


Juda przedstawia się jako sługa.
Jest tego więcej, tak więc twoja teza jest fałszywa.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Luba
Posty: 333
Rejestracja: 05 paź 2018, 21:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Postawa slugi.....czy jest wlasciwa...?

Postautor: Luba » 22 cze 2019, 16:26

KAAN...ale na poparcie swojego sprzeciwu wobec powyzszej tezy przytaczasz slowa "nauczycieli", ktore okazuja sie niezgodnymi w swietle zapisanych w Biblii wypowiedzi najwiekszego Nauczyciela i Rzecznika Ojca:


31 Wtedy powiedział Jezus do Żydów, którzy Mu uwierzyli: «Jeżeli będziecie trwać w nauce mojej, będziecie prawdziwie moimi uczniami 32 i poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli». 33 Odpowiedzieli Mu: «Jesteśmy potomstwem Abrahama i nigdy nie byliśmy poddani w niczyją niewolę. Jakżeż Ty możesz mówić: "Wolni będziecie?"» 34 Odpowiedział im Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Każdy, kto popełnia grzech, jest niewolnikiem grzechu. 35 A niewolnik nie przebywa w domu na zawsze, lecz Syn przebywa na zawsze. 36 Jeżeli więc Syn was wyzwoli, wówczas będziecie rzeczywiście wolni.

A wiec jak to jest, KAAN...?

Dlaczego pomijasz Nauke Objawienia i przytaczasz sprzeczne z Objawieniem nauki Pawla, ktory reprezentuje zniewalajace prawo i nauki faryzejskie...( i widac wyraznie, ze na niego dajaca wolnosc Prawda ,swiadczona przez Syna Bozego ,nie dziala)...?

Dla mnie baza jest Slowo Boze wypowiedziane przez Syna i Prawda, do ktorej prowadzi Duch Prawdy...Dzieki temu nie czuje sie niewolnica ani niczyja sluzebnica...bo nie mam zadnych podstaw aby myslec, ze Ojciec w niebie oczekuje tego ode mnie.


Gdybym podlegala prawu, bylabym niewolnica grzechu...ale juz nie podlegam, bo jestem wolna i wierna uczennica najwiekszego Nauczyciela.


Dlaczego kwestionujesz taka postawe, KAAN ?


Luba
Posty: 333
Rejestracja: 05 paź 2018, 21:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Postawa slugi.....czy jest wlasciwa...?

Postautor: Luba » 22 cze 2019, 17:36

KAAN pisze:
Luba pisze:Do zalozenia tego tematu zainspirowala mnie wypowiedz pewnego usera:
Chcę służyć całym sercem Panu Jezusowi

...
Syn Bozy nie potrzebuje zadnych slug....sam sobie doskonale radzi :-D
....
Zapraszam do uczciwej dyskusji :)

Temat jest prosty; dziecko Boże jest sługą Bożym, tak naucza Słowo Boże:



Ani dziecko Boze nie jest sluga Bozym, ani tez dziecko ludzkie nie ma byc sluga drugiego czlowieka.

Istoty obdarzone wolna wola nie sa niczyimi slugami i nie wolno ich do niczego przymuszac.

Istotami sluzacymi Bogu i ludziom sa aniolowie, ktorzy nie zostali obdarzeni wolna wola tak jak czlowiek.

Natura aniolow jest sluzenie i poslannictwo...aniolowie nie sa w stanie sie buntowac :)

A wiec ta cala nauka o zbuntowanym aniele i jego ziemskich wplywach to lipa zredagowana przez ludzi o przerosnietym ego i bujnej fantazji.

Taka jest Tora Boga wykladana w Kosciele zbudowanym na Skale :)


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Postawa slugi.....czy jest wlasciwa...?

Postautor: KAAN » 22 cze 2019, 20:18

Luba pisze:KAAN...ale na poparcie swojego sprzeciwu wobec powyzszej tezy przytaczasz slowa "nauczycieli",
To jest Słowo Boże pochodzące od Ducha Świętego.
Jakżeż Ty możesz mówić: "Wolni będziecie?"» 34 Odpowiedział im Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Każdy, kto popełnia grzech, jest niewolnikiem grzechu. 35 A niewolnik nie przebywa w domu na zawsze, lecz Syn przebywa na zawsze. 36 Jeżeli więc Syn was wyzwoli, wówczas będziecie rzeczywiście wolni.

A wiec jak to jest, KAAN...?
Tak to jest że Pan Jezus mówił o niewoli grzechu a nie służenia jemu. Każdy wierzący poczytuje sobie za zaszczyt być niewolnikiem Chrystusa:

I List do Koryntian 7:22 Kto bowiem jako niewolnik został powołany w Panu, ten jest wyzwoleńcem Pana; podobnie kto jako wolny został powołany, jest niewolnikiem Chrystusa.


Dlaczego pomijasz Nauke Objawienia i przytaczasz sprzeczne z Objawieniem nauki Pawla,
Nauka objawiona jest zgodna z tym co nauczał Paweł, twoje objawienie nie jest z Boga.

Dla mnie baza jest Slowo Boze wypowiedziane przez Syna i Prawda, do ktorej prowadzi Duch Prawdy..
Nie jet dla ciebie, bo odrzucasz objawienie zapisane w Biblii. Duch Prawdy prowadzi do Biblii Słowa Bożego, ty nie wierzysz w prawdę czemu dajesz świadectwo.

.Dzieki temu nie czuje sie niewolnica ani niczyja sluzebnica.
Nie jeteś i nie byłaś, tylko i którzy słuchają Bożego Słowa są służebnicami :

Ewangelia św. Łukasza 1:38 I rzekła Maria: Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego. I anioł odszedł od niej.

..bo nie mam zadnych podstaw aby myslec, ze Ojciec w niebie oczekuje tego ode mnie.
Skoro nie znasz prawdy to nie mozesz mieć oczekiwań zgodnych z wolą Bożą. Bóg jest Ojcem dla swoich dzieci, żeby był twoim musisz się nawrócić, na razie walczysz z Bożą prawdą.

Dlaczego kwestionujesz taka postawe, KAAN ?
Ponieważ prowadzi do piekła.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
ami
Posty: 754
Rejestracja: 17 gru 2008, 11:07
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Postawa slugi.....czy jest wlasciwa...?

Postautor: ami » 23 cze 2019, 05:57

Luba

Byc dzieckiem bozym, bedac tym samym bratem lub siostra Syna Bozego i rozsiewajac po ziemi ziarna Prawdy Objawianej przez Ducha Prawdy to najwyzszy zaszczyt i przywilej istoty ludzkiej.

Kim jest dla Ciebie Duch Prawdy, który decyduje o Prawdzie ?

Tylko sludzy i niewolnicy wszystko muszą...
Nie dajmy sie zwodzic ludziom, ktorzy ucza nas postawy slugi...a tym samym kreuja nas na grzesznikow..

Masz rację, nie powinno się być niewolnikami ludzi i ich poglądów. Otrzymaliśmy od Boga dar wolnej woli, ale gdzie w Biblii o tym darze wolnej woli jest napisane?


Jeden jest Bóg,jeden jest też pośrednik między Bogiem i ludźmi,Syn Boży Chrystus,obecny we wszystkich ludziach przez swojego Ducha Chrystusowego.Kto wierzy w Syna Bożego,ma świadectwo Jego obecności w sobie.
Luba
Posty: 333
Rejestracja: 05 paź 2018, 21:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Postawa slugi.....czy jest wlasciwa...?

Postautor: Luba » 23 cze 2019, 17:08

ami pisze:Kim jest dla Ciebie Duch Prawdy, który decyduje o Prawdzie ?




To chyba SWIADOMOSC mojego istnienia....TO, co sprawia ze nie mam juz potrzeby poznawania i wartosciowania dobra i zla....TO, co sprawia, ze dostrzegam roznice miedzy rzeczywistoscia Prawdy i rzeczywistoscia prawa, ktora nie jest wlasciwym miejscem przebywania CZLOWIEKA....Mozna by powiedziec, ze to moje wyzsze JA (JESTEM), pozostajace w ciaglej relacji z Ojcem...czuje tez, ze Duch Prawdy to....zenski aspekt Boga....MILOSC , ktora we mnie mieszka.... :)


Brak mi odpowiednich slow...ale wlasnie to, co napisalam nieudolnie powyzej, "decyduje o Prawdzie"...

Duch Prawdy przywrocil mi wlasciwa percepcje Boga....przestalam sie Go bac i wstydzic...zaufalam MU bez reszty... :)

Pozdrawiam cie ,ami, w Duchu i Prawdzie :)


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Postawa slugi.....czy jest wlasciwa...?

Postautor: magda » 27 cze 2019, 21:23

Luba ty jesteś chyba pod wpływem jakiegos innego ducha a nie Ducha Jezusa i wcale nie znasz Biblii a jeśli nawet ktoś ci pokaże wersety udowadniające że jest to postawa sługi to to ignorujesz za to uznajesz to co potwierdza twoje wymysły. Nie wierzysz Pawłowi to zobacz jak wiele wersetó które wypowiedział Jezus mówi o byciu sługą .
w Ewangeliach
Mt 23:11 bw "Kto zaś jest największy pośród was, niech będzie sługą waszym,"
Mk 9:35 bw "I usiadłszy, przywołał dwunastu i rzekł im: Jeśli ktoś chce być pierwszy, niechaj stanie się ze wszystkich ostatnim i sługą wszystkich."
Mt 24:46 bw "Szczęśliwy ów sługa, którego pan jego, gdy przyjdzie, zastanie tak czyniącego."
Mt 24:48 bw "Jeśliby zaś ów zły sługa rzekł w sercu swoim: Pan mój zwleka z przyjściem,"
Łk 12:43 bw "Błogosławiony ów sługa, którego pan jego, gdy przyjdzie, zastanie tak czyniącego."
Łk 12:47 bw "Ten zaś sługa, który znał wolę pana swego; a nic nie przygotował i nie postąpił według jego woli, odbierze wiele razów."
Łk 16:13 bw "Żaden sługa nie może dwum panom służyć, gdyż albo jednego nienawidzić będzie, a drugiego miłować, albo jednego trzymać się będzie, a drugim pogardzi. Nie możecie Bogu służyć i mamonie."
J 12:26 bw "Jeśli kto chce mi służyć, niech idzie za mną, a gdzie Ja jestem, tam i sługa mój będzie; jeśli kto mnie służy, uczci go Ojciec mój."
J 13:16 bw "Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: Sługa nie jest większy nad pana swego ani poseł nie jest większy od tego, który go posłał."
Łk 1:2 bw "Jak nam to przekazali naoczni od samego początku świadkowie i słudzy Słowa,"
Łk 12:37 bw "Błogosławieni owi słudzy, których pan, gdy przyjdzie, zastanie czuwających. Zaprawdę powiadam wam, iż się przepasze i posadzi ich przy stole, i przystąpiwszy, będzie im usługiwał."
Łk 17:10 bw "Tak i wy, gdy uczynicie wszystko, co wam polecono, mówcie: Sługami nieużytecznymi jesteśmy, bo co winniśmy byli uczynić, uczyniliśmy."

A o jakis bredniach świadomości istnienia czy tego co ci się roi że jest coś warte to wiedz że nic to nie ma wspólnego z Jezusem i chrześcijaństwem jest to bite pogaństwo wiec sie n Jezusa nie powołuj bo to aż smiesznie wygląda

w listach apostołowoprócz Pawła
1P 2:16 bw "Jako wolni, a niejako ci, którzy wolności używają za osłonę zła, lecz jako słudzy Boga."
Jk 1:1 bw "Jakub, sługa Boga i Pana Jezusa Chrystusa, pozdrawia dwanaście pokoleń, które żyją w rozproszeniu."
2P 1:1 bw "Szymon Piotr, sługa i apostoł Jezusa Chrystusa, do tych, którzy dzięki sprawiedliwości Boga naszego i Zbawiciela Jezusa Chrystusa osiągnęli wiarę równie wartościową co i nasza:"
Jud 1:1 bw "Juda, sługa Jezusa Chrystusa, a brat Jakuba, do powołanych, w Bogu Ojcu umiłowanych, a dla Jezusa Chrystusa zachowanych:"
w Apokalipsie
Ap 7:3 bw "Nie wyrządźcie szkody ani ziemi, ani morzu, ani drzewom, dopóki nie opatrzymy pieczęcią sług Boga naszego na czołach ich."
Ap 19:2 bw "Gdyż prawdziwe i sprawiedliwe są sądy jego; osądził bowiem wielką wszetecznicę, która skaziła ziemię wszeteczeństwem swoim, i pomścił na niej krew sług swoich."
Ap 1:1 bw "Objawienie Jezusa Chrystusa, które dał mu Bóg, aby ukazać sługom swoim to, co ma się stać wkrótce; to też wyjawił On za pośrednictwem zesłanego anioła swojego słudze swemu Janowi,"
Ap 10:7 bw "Lecz w dniach, kiedy siódmy anioł się odezwie i zacznie trąbić, dokona się tajemnica Boża, jak to zwiastował sługom swoim, prorokom."
Ap 22:6 bw "I rzekł do mnie: Te słowa są pewne i prawdziwe, a Pan, Bóg duchów proroków posłał anioła swego; aby ukazać sługom swoim, co musi się wkrótce stać."
Ap 19:5 bw "A od tronu rozległ się głos mówiący: Chwalcie Boga naszego, wszyscy słudzy jego, którzy się go boicie, mali i wielcy."
Ap 22:3 bw "I nie będzie już nic przeklętego. Będzie w nim tron Boga i Baranka, a słudzy jego służyć mu będą"

Tak że nawet jeśli odrzucisz całkowicie listy Pawła to masz jak wół napisane że chrześcijanin to sługa Jezusa i sługa Słowa Bożego a też służymy jedni drugim . Jeśli maszz inne pomysły a widać ze masz nie pochodzą one od Boga i nie udawaj ze zależy ci na Jezusie bo wiem ze nawet tycg słów Jezusa i Ducha swietego nie przeczytasz bo są nie po twojej mysli.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
ami
Posty: 754
Rejestracja: 17 gru 2008, 11:07
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Postawa slugi.....czy jest wlasciwa...?

Postautor: ami » 28 cze 2019, 07:45

Luba

Boża Miłość rozlana jest w naszych sercach przez Ducha Bożego, który został nam dany. To ten Jedyny Bóg zamieszkuje w nas wszystkich przez swojego Ducha Bożego - Bożą Energię. Tak jak nauczał Jezus, Bóg Ojciec - Matka jest Miłością - Energią męską i Mądrością - Energią żeńską. zamieszkujący w nas Duch Boży jest Duchem Prawdy, wprowadzającym nas we wszelką Prawdę. To znaczy tych, którzy chcą poznać Prawdę i nie być niewolnikami różnych religii. Duch Boży zamieszkuje w naszej czakrze serca, my jako Wyższe Ja w czakrze korony.

Obrazek

Dziękuję za pozdrowienia i też pozdrawiam Ciebie w Duchu i w Prawdzie.


Jeden jest Bóg,jeden jest też pośrednik między Bogiem i ludźmi,Syn Boży Chrystus,obecny we wszystkich ludziach przez swojego Ducha Chrystusowego.Kto wierzy w Syna Bożego,ma świadectwo Jego obecności w sobie.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Postawa slugi.....czy jest wlasciwa...?

Postautor: KAAN » 28 cze 2019, 08:40

To co piszesz nie ma nic wspólnego z prawdą, to diabelskie oszustwo. Pan Jezus niczego takiego jak piszesz nie nauczał, propagujesz w swoich postach ideologie pochodzące z hinduizmu i buddyzmu.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Luba
Posty: 333
Rejestracja: 05 paź 2018, 21:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Postawa slugi.....czy jest wlasciwa...?

Postautor: Luba » 30 cze 2019, 01:46

magda pisze:Luba ty jesteś chyba pod wpływem jakiegos innego ducha a nie Ducha Jezusa i wcale nie znasz Biblii a jeśli nawet ktoś ci pokaże wersety udowadniające że jest to postawa sługi to to ignorujesz za to uznajesz to co potwierdza twoje wymysły. Nie wierzysz Pawłowi to zobacz jak wiele wersetó które wypowiedział Jezus mówi o byciu sługą .

(...)

A o jakis bredniach świadomości istnienia czy tego co ci się roi że jest coś warte to wiedz że nic to nie ma wspólnego z Jezusem i chrześcijaństwem jest to bite pogaństwo wiec sie n Jezusa nie powołuj bo to aż smiesznie wygląda

(...)

Tak że nawet jeśli odrzucisz całkowicie listy Pawła to masz jak wół napisane że chrześcijanin to sługa Jezusa i sługa Słowa Bożego a też służymy jedni drugim . Jeśli maszz inne pomysły a widać ze masz nie pochodzą one od Boga i nie udawaj ze zależy ci na Jezusie bo wiem ze nawet tycg słów Jezusa i Ducha swietego nie przeczytasz bo są nie po twojej mysli.




Magda, dzieki za twoj komentarz :->

Chrzescijanski Jezus bardzo rozni sie od Syna Bozego, ktory swoim zyciem wydal swiadectwo Prawdzie.

Cale chrzescijanstwo pochodzi od Zydow, a Jezus, ktorego ty wyznajesz to chrzescijanska kukielka, wykreowana przez Pawla i sluzaca do odwracania uwagi chrzescijan od Prawdy, do ktorej prowadzi Jej Duch, przebywajacy w sercach otwartych na te Prawde ludzi.

Ty do nich jeszcze nie nalezysz.

Dla ciebie wiazace jest to, co wymyslil czlowiek na temat Jezusa i ...drugiego czlowieka.... :->

Te wymysly nazywasz "Slowem Bozym" i wprowadzasz w blad ludzi, ktorzy cie czytaja lub sluchaja... :->

Ja do nich juz nie naleze.

Pozdrawiam cie w Duchu i Prawdzie.


Luba
Posty: 333
Rejestracja: 05 paź 2018, 21:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Postawa slugi.....czy jest wlasciwa...?

Postautor: Luba » 30 cze 2019, 02:19

KAAN pisze:To co piszesz nie ma nic wspólnego z prawdą, to diabelskie oszustwo. Pan Jezus niczego takiego jak piszesz nie nauczał, propagujesz w swoich postach ideologie pochodzące z hinduizmu i buddyzmu.


Diabelskie oszustwo...?

Na terenach gdzie dominuje hinduizm i buddyzm nie udzielali sie po prostu "sludzy Chrystusa" typu Pawel i spolka, ktorzy przeklinali kazdą nauke, ktora nie byla ich autorstwa.

Ty, KAAN, bez zastanowienia rowniez przeklinasz wszystkich , ktorzy nie gloszą ewangelii pawlowej.

Prawdziwy Syn Bozy traktowal inaczej czlowieka , znając swoja tozsamosc tak, jak kazdy, kto poznal wyzwalajacą Prawde za sprawą Ducha Bozego.

Wolni ludzie nie są niczyimi slugami i nie dzielą otaczających ich ludzi na chrzescijan i pogan lecz na wolnych, znających Prawde i niewolnikow, pograzonych w religijnym oszustwie.

Wolny czlowiek nie ma potrzeby wysylac kogokolwiek do piekla, lecz ma ogromne poczucie milosci do blizniego i robi wszystko, aby pokazac drugiemu czlowiekowi Droge Zycia i Prawdy , prowadzącą do Bozej rzeczywistosci, nieskazonej religijną zarazą... :->

Pozdrawiam cie w Duchu i Prawdzie.


Luba
Posty: 333
Rejestracja: 05 paź 2018, 21:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Postawa slugi.....czy jest wlasciwa...?

Postautor: Luba » 30 cze 2019, 02:33

ami pisze: zamieszkujący w nas Duch Boży jest Duchem Prawdy, wprowadzającym nas we wszelką Prawdę. To znaczy tych, którzy chcą poznać Prawdę i nie być niewolnikami różnych religii.


Oczywiscie, ami. Nie ma przeciez innej opcji poznania Prawdy :)

Ten wlasnie Duch Bozy, ktory w nas mieszka, jest straznikiem naszego zycia w Prawdzie.

Dziekuje ,ami, za twoje pulsujace zyciem i miloscia wpisy :->

To sa wlasnie slowa Prawdy, prowadzace do wolnosci kazdego, kto je przyjmuje.


He.Lena
Posty: 130
Rejestracja: 08 gru 2018, 18:58
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Postawa slugi.....czy jest wlasciwa...?

Postautor: He.Lena » 30 cze 2019, 12:08

Jezus, ktorego ty wyznajesz to chrzescijanska kukielka, wykreowana przez Pawla

Myślę, że posuwasz się za daleko.
Dotąd czytałam z ciekawością twoje wpisy, ale ... :-/


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Postawa slugi.....czy jest wlasciwa...?

Postautor: KAAN » 30 cze 2019, 12:39

Luba pisze:
KAAN pisze:To co piszesz nie ma nic wspólnego z prawdą, to diabelskie oszustwo. Pan Jezus niczego takiego jak piszesz nie nauczał, propagujesz w swoich postach ideologie pochodzące z hinduizmu i buddyzmu.
Diabelskie oszustwo...?
Tak.
Na terenach gdzie dominuje hinduizm i buddyzm nie udzielali sie po prostu "sludzy Chrystusa" typu Pawel i spolka,
Na tych terenach działali ludzie z diabelskiego nadania.
Prawdziwy Syn Bozy traktowal inaczej czlowieka ,
Nie znasz prawdziwego Pana Jezusa, który traktował człowieka inaczej niż ty.

Wolni ludzie nie są niczyimi slugami...
Nie jesteś wolna, wmawiasz sobie coś czego nie doświadczasz.
Wolny czlowiek nie ma potrzeby wysylac kogokolwiek do piekla,
Żaden człowiek nikogo nie moze wysłać do piekła, zrobi to Bóg na sądzie.
Pozdrawiam cie w Duchu i Prawdzie.
Nie znasz prawdy i Ducha.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości