Zenski wymiar Boga

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Zenski wymiar Boga

Postautor: KAAN » 11 cze 2019, 14:51

Mycha pisze:
KAAN pisze:To nielogiczne i sprzeczne z nauczaniem Słowa, wiara jest dla wierzących i tych co kochają Boga.
Wiara, wiara, wiara to takie słówko wytrych, Jezus używał go w konkretnym celu...
Wiara to nie wytrych tylko powód naszego zbawienia:

List do Efezjan 2:8 Albowiem łaską zbawieni jesteście przez wiarę, i to nie z was: Boży to dar;


Bez wiary nie ma zbawienia, dlatego Pan Jezus ciągle o wierze uczył, podobnie jak apostołowie po wniebowstąpieniu Pana Jezusa.

wierzysz w Ducha Świętego ?
Tak, bo jest tym samym Bogiem co Ojciec i Syn i objawił całą prawdę w Słowie.

KAAN pisze:Ewangelia św. Jana 3:16 Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.


KAAN pisze:Właśnie umiem, bo Słowo jest dane przez Ducha Świętego, ty nie znasz prawdy bo odwołujesz się do bliżej nieokreślonego objawienia.
Ja się do niczego nie odwołuje, ja tylko ci tłumaczę że Duch Święty powoli ci przygotuje do poznania prawdy,
Nie mozesz niczego tłumaczyć bo nie znasz prawdy podważając Słowo Boże. Nie znasz Ducha Świętego.
KAAN pisze:Nie możesz widzieć bo nie respektujesz Słowa danego przez Ducha Świętego, wcześniej podważałaś autorytet Ducha który jest autorem Słowa.
Podważałem... Ja nie podlegam pod władze ziemskie tylko bezpośrednio pod Naczelnika, ...
Ten naczelnik to nie jest ktoś święty, bo nie respektujesz Bożego Słowa które jest święte.
KAAN pisze:Jestem w domu Bożym, a fizyczne zamieszkiwanie w miejscu które przygotował nam Pan Jezus odbędzie sie kiedy Pan Jezus weźmie Kościół do siebie.
Pamiętaj że Pan Jezus przyszedł w ciele i tak ukazał się uczniom po swojej śmierci ...
I co z tego dla ciebie wynika? puszczasz jakieś puste słowa.
KAAN pisze:Zrozum że bluźnisz przeciwko Słowu Bożemu przekazanemu przez apostoła Pana Jezusa, pogardzasz sługą Bożym.

On nie był nigdy Apostołem Jezusa
Był, dlatego ty nie jesteś i popełniasz bluźnierstwo za które pójdziesz na sąd Boży.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Mycha
Posty: 16
Rejestracja: 11 cze 2019, 08:05
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Zenski wymiar Boga

Postautor: Mycha » 11 cze 2019, 16:25

KAAN pisze:Tak, bo jest tym samym Bogiem co Ojciec i Syn i objawił całą prawdę w Słowie


Stosujesz sporo sofistyki, kto Cię tego nauczył? Szaweł? :O ;P

KAAN pisze:Nie mozesz niczego tłumaczyć bo nie znasz prawdy podważając Słowo Boże. Nie znasz Ducha Świętego.


No tak Ty znasz i się nim kierujesz szczególnie w stosunku do innych osób :lol-above:

KAAN pisze:Ten naczelnik to nie jest ktoś święty, bo nie respektujesz Bożego Słowa które jest święte.


Mhm taaa =P

KAAN pisze:Był, dlatego ty nie jesteś i popełniasz bluźnierstwo za które pójdziesz na sąd Boży.


Na sąd pawłowy chyba chciałeś powiedzieć :lol-above: no cóż jaki zbawiciel taki uczeń ^^"


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Zenski wymiar Boga

Postautor: KAAN » 11 cze 2019, 19:42

Mycha pisze:
KAAN pisze:Tak, bo jest tym samym Bogiem co Ojciec i Syn i objawił całą prawdę w Słowie
Stosujesz sporo sofistyki, kto Cię tego nauczył? Szaweł? :O ;P .
Nie znasz słowa sofistyka, wyjaśnij gdzie użyłem sofistyki inaczej uznam to za trolowanie.
KAAN pisze:Nie mozesz niczego tłumaczyć bo nie znasz prawdy podważając Słowo Boże. Nie znasz Ducha Świętego.

No tak Ty znasz i się nim kierujesz szczególnie w stosunku do innych osób :lol-above:
Prawda.
KAAN pisze:Ten naczelnik to nie jest ktoś święty, bo nie respektujesz Bożego Słowa które jest święte.

Mhm taaa =P
A coś konkretniej? Same onomatopeje i partykuły...
KAAN pisze:Był, dlatego ty nie jesteś i popełniasz bluźnierstwo za które pójdziesz na sąd Boży.
Na sąd pawłowy chyba chciałeś powiedzieć :lol-above: no cóż jaki zbawiciel taki uczeń ^^"
Nie pawłowy tylko Boży, bo za podważanie Słowa idzie się na sąd.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Mycha
Posty: 16
Rejestracja: 11 cze 2019, 08:05
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Zenski wymiar Boga

Postautor: Mycha » 12 cze 2019, 12:24

KAAN pisze:Nie znasz słowa sofistyka, wyjaśnij gdzie użyłem sofistyki inaczej uznam to za trolowanie.


Co powiedziałem to powiedziałem jeśli masz problem z czytaniem ze zrozumieniem to pogłówkuj albo idź do szkoły

sofistyka
1. «ruch umysłowy stworzony przez sofistów w starożytnej Grecji»
2. «metoda argumentacji polegająca na wykorzystywaniu wieloznaczności pojęć i na stosowaniu sofizmatów»
3. «świadome posługiwanie się nieuczciwą argumentacją w celu udowodnienia fałszywej tezy»

KAAN pisze:Prawda.


Nie prawda kierujesz się duchem szawłowym, nauki Jezusa a nauki Pawła z Tarsu to dwa różne światy

KAAN pisze:A coś konkretniej? Same onomatopeje i partykuły...


Konkretnie już ci mówiłem Szaweł apostołem nie był, jego nauka jest sprzeczna z nauką Jezusa, jest sprzeczna zarówno we fragmentach którymi się posługujesz jak i w całości, logika Pawła jest obca Chrześcijanom co poświadcza Duch Święty który został udzielony, możesz wywijać różne fikołki ale sam wiesz że bronisz sprawy nie do obrony.

KAAN pisze:Nie pawłowy tylko Boży, bo za podważanie Słowa idzie się na sąd.


Właśnie do tego prowadzi nauka Szawła do kontrolowania wspólnot, obrzędowości oraz wyłaniania aroganckich nauczycieli czyli do wyłudzania pieniędzy oraz urzędów, wystarczy poczytać Ciebie i widać że posiadłeś wszystkie Pawłowe prawdy które uprawniają Cię do potępiania i upominania innych stałeś się więc jak faryzeusz bo poza tym że opanowałeś Pisma których sam nie umiesz zweryfikować nie posiadasz ani żadnej wiedzy ani upoważnienia, ani uwierzytelnienia, bardzo łatwo można zauważyć że przez swoją mowę próbujesz innych zastraszyć jakobyś posiadł jakąś tajemną wiedzę poprzez słowo/wersety przez co wydajesz bluźniercze wyroki i karmisz swoje ego, nie mówisz nawet jak człowiek a jakaś maszyna wyrzucająca wersety :O jeśli wydaje ci się że jesteś jakimś magiem potępicielem który ma zawsze jakiś werset w rękawie to gratuluje powołania i roli jaką piastujesz :nerd:

Okłamałeś mnie mówiąc że Paweł był Apostołem Jezusa


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Zenski wymiar Boga

Postautor: KAAN » 12 cze 2019, 14:23

Mycha pisze:
KAAN pisze:Nie znasz słowa sofistyka, wyjaśnij gdzie użyłem sofistyki inaczej uznam to za trolowanie.
Co powiedziałem to powiedziałem ...
Więc trolujesz i dostajesz za to punkt karny.
KAAN pisze:Prawda.
Nie prawda kierujesz się duchem szawłowym, nauki Jezusa a nauki Pawła z Tarsu to dwa różne światy[/quote]To fałszywa teza która dowodzi, że nie znasz nauk Pana Jezusa.
KAAN pisze:A coś konkretniej? Same onomatopeje i partykuły...
Konkretnie już ci mówiłem Szaweł apostołem nie był,[/quote]To fałszywa teza; Łukasz przedstawia w Dz 9 nawrócenie i powołanie Pawła, Piotr wspomina o Pawle jako proroku Bożym, a sam Paweł składa świadectwo że został powołany na apostoła.

List do Galacjan 1:1 Paweł, apostoł nie od ludzi ani przez człowieka, lecz przez Jezusa Chrystusa i Boga Ojca, który go wzbudził z martwych,

jego nauka jest sprzeczna z nauką Jezusa,
To twoja nauka jest sprzeczna z nauką Pana Jezusa, a nie Pawła.
, logika Pawła jest obca Chrześcijanom co poświadcza Duch Święty który został udzielony
Logoka Pawła jest fundamentem wiary chrześcijańskiej bo została natchniona przez Ducha Świętego, natomiast ty wygłaszasz nauki inspirowane przez ducha nieświętego.

, możesz wywijać różne fikołki ale sam wiesz że bronisz sprawy nie do obrony.
Wywijasz fikołki bez żadnych podstaw duchowych, twoja ideologia jest nie do obrony.
KAAN pisze:Nie pawłowy tylko Boży, bo za podważanie Słowa idzie się na sąd.

Właśnie do tego prowadzi nauka Szawła do kontrolowania wspólnot
Do tego (do sądu) prowadzi pogarda dla Słowa Bożego, sprzeciwianie się Duchowi Świętemu.

Okłamałeś mnie mówiąc że Paweł był Apostołem Jezusa
To ty tak twierdzisz, bo masz w głowie kłamliwą ideologię nie wiem przez kogo wymyśloną, a na pewno inspirowaną przez diabła. Sprzeciw przeciwko Bogu i prawdzie jest inspirowany przez diabła.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Przeemek
Posty: 439
Rejestracja: 24 wrz 2017, 15:28
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: Najważniejszy dla mnie jest Pan i relacja z Nim: "Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem." (Mt 22,37).
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Zenski wymiar Boga

Postautor: Przeemek » 12 cze 2019, 16:03

Mycha pisze:Nie prawda kierujesz się duchem szawłowym, nauki Jezusa a nauki Pawła z Tarsu to dwa różne światy

Czy w takim razie te stwierdzenia ewangelisty Łukasza są dla ciebie nieprwadziwe zarówno pod względem religijnym, historycznym jak i merytorytcznym:

" (4) A gdy upadł na ziemię, usłyszał głos, który mówił: Szawle, Szawle, dlaczego Mnie prześladujesz? (5) Kto jesteś, Panie? - powiedział. A On: Ja jestem Jezus, którego ty prześladujesz. " (Dz9)

"(13) Panie - odpowiedział Ananiasz - słyszałem z wielu stron, jak dużo złego wyrządził ten człowiek świętym Twoim w Jerozolimie. (14) I ma on także władzę od arcykapłanów więzić tutaj wszystkich, którzy wzywają Twego imienia. (15) Idź - odpowiedział mu Pan - bo wybrałem sobie tego człowieka za narzędzie. On zaniesie imię moje do pogan i królów, i do synów Izraela. (16) I pokażę mu, jak wiele będzie musiał wycierpieć dla mego imienia. (17) Wtedy Ananiasz poszedł. Wszedł do domu, położył na nim ręce i powiedział: Szawle, bracie, Pan Jezus, który ukazał ci się na drodze, którą szedłeś, przysłał mnie, abyś przejrzał i został napełniony Duchem Świętym. (18) Natychmiast jakby łuski spadły z jego oczu i odzyskał wzrok, i został ochrzczony. (19) A gdy go nakarmiono, odzyskał siły. (20) Jakiś czas spędził z uczniami w Damaszku i zaraz zaczął głosić w synagogach, że Jezus jest Synem Bożym" (Dz9)

I Paweł/Szaweł jako narzędzie Chrystusa, nauczał o Nim i Ewangelii, tak że Kościół sie rozwijał. Przemawiał z wielką siłą - ale w imieniu Jezusa, nie w swoim:

"27) Dopiero Barnaba przygarnął go i zaprowadził do Apostołów, i opowiedział im, jak w drodze /Szaweł/ ujrzał Pana, który przemówił do niego, i z jaką siłą przekonania przemawiał w Damaszku w imię Jezusa. (28) Dzięki temu przebywał z nimi w Jerozolimie. (29) Przemawiał też i rozprawiał z hellenistami, którzy usiłowali go zgładzić. (30) Bracia jednak dowiedzieli się o tym, odprowadzili go do Cezarei i wysłali do Tarsu. (31) A Kościół cieszył się pokojem w całej Judei, Galilei i Samarii. Rozwijał się i żył bogobojnie, i napełniał się pociechą Ducha Świętego. "(Dz9)

Dostał nawet przydomek apostoła pogan, jak powyżej Łukasz napisał - Paweł/Szaweł mówił w imieniu Jezusa, to co pisał było mu Objawione:
"(15) Lecz Pan powiedział do niego: Idź, bo on jest moim wybranym naczyniem, aby zanieść moje imię do pogan, królów i synów Izraela."(Dz15)
"(13) Do was zaś, pogan, mówię: będąc apostołem pogan, przez cały czas chlubię się posługiwaniem swoim "(Rz11)
"16) Dzięki niej jestem z urzędu sługą Chrystusa Jezusa wobec pogan sprawującym świętą czynność głoszenia Ewangelii Bożej po to, by poganie stali się ofiarą Bogu przyjemną, uświęconą Duchem Świętym.
(Rz15)


Mycha pisze:Okłamałeś mnie mówiąc że Paweł był Apostołem Jezusa

Nie wiem na jakiej podstawie wysuwasz takie wnioski, ale Jezus powiedział wyraźnie:
"(15) Idź - odpowiedział mu Pan - bo wybrałem sobie tego człowieka za narzędzie. On zaniesie imię moje do pogan i królów, i do synów Izraela. "(Dz9)

Będąc narzędziem Jezusa, wysłanym na Jego polecenie i to z bezpośrednim Objawieniem otrzymanym od Chrystusa, z pewnością można nazwać Szawła apostołem. Jak nie to uzasadnij?

Mycha pisze:Konkretnie już ci mówiłem Szaweł apostołem nie był, jego nauka jest sprzeczna z nauką Jezusa, jest sprzeczna zarówno we fragmentach którymi się posługujesz jak i w całości, logika Pawła jest obca Chrześcijanom co poświadcza Duch Święty który został udzielony, możesz wywijać różne fikołki ale sam wiesz że bronisz sprawy nie do obrony.

Możesz uzasadnić że Duch Święty poswiadczył, że logika Pawła jest obca Chrześcijaństwu?
W jaki sposób wyselekcjonowałeś Pismo Święte od od listów Pawła? czym jest twoje kryterium, jego wypowiedzi? co jest twoim autorytetem w stwierdzeniu, że Paweł nie pisał pod natchnieniem Ducha Świętego i to z Objawienia Bożego?


Awatar użytkownika
Mycha
Posty: 16
Rejestracja: 11 cze 2019, 08:05
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Zenski wymiar Boga

Postautor: Mycha » 13 cze 2019, 11:46

KAAN pisze:Więc trolujesz i dostajesz za to punkt karny.


:lol-above: myślisz że się przestraszę Twoich punktów karnych i w ten sposób przekonasz mnie do fałszywego apostoła Szawła? :O :lmao:

KAAN pisze:To fałszywa teza która dowodzi, że nie znasz nauk Pana Jezusa


Jezus ostrzegał przed takimi właśnie pawelitami, a więc już mnie cała reszta nie obchodzi ^^" my was dobrze znamy, po to właśnie jest duch prawdy i miłości by móc odrzucać plewy od ziaren

KAAN pisze:Logoka Pawła jest fundamentem wiary chrześcijańskiej bo została natchniona przez Ducha Świętego, natomiast ty wygłaszasz nauki inspirowane przez ducha nieświętego.


Paweł/Szaweł jest plewą

Przeemek pisze:I Paweł/Szaweł jako narzędzie Chrystusa, nauczał o Nim i Ewangelii, tak że Kościół sie rozwijał. Przemawiał z wielką siłą - ale w imieniu Jezusa, nie w swoim:


No właśnie... "Kościół się rozwijał" Ciebie nawet słowa zdradzają ^_^

Przeemek pisze:Dostał nawet przydomek apostoła pogan, jak powyżej Łukasz napisał - Paweł/Szaweł mówił w imieniu Jezusa, to co pisał było mu Objawione:


To jest fałszerstwo historyczne, Chrześcijaństwo nie szerzyło się poprzez jakiegoś Szawła z Tarsu, a z tego co widzę przez pogłowie rozumiesz rozwój "Kościoła" nawet przy tych listach które się zachowały i w tej właśnie formie można udowodnić to że Paweł wprowadził Chrześcijan w błąd, po pierwsze Paweł twierdzi że nauki Chrześcijańskiej nie znał, a był specjalnie do tego właśnie celu wyznaczonym agentem i żołnierzem rzymskim, śledził korespondencje, obyczaje, ludzi dlatego uwiarygodnił się swoim agentem Ananiaszem, widać też na podstawie Biblii że żołnierze rzymscy również w tym spisku uczestniczyli, Paweł upiekł dwie pieczenie na jednym ogniu, z jednej strony zauważył potencjał "nowej religji" w imperium również dla swoich interesów, z drugiej strony uwiarygodnił swój comming out przed mocodawcami i elitami jako działanie na tyłach...

Żaden z uczniów czy uczennic Jezusa nie zajmował się obrzędowością lub obyczajami co widać wyraźnie w nauczaniu Jezusa i zachowaniu uczniów/uczennic, Chrześcijaństwo od zawsze miało charakter spontaniczny, Paweł wyraźnie wydaje jakieś obostrzenia dotyczące wyglądu/ubioru, miesza obrzędy i zajmuje się administracją czyli budowaniem struktur. To jest wyraźnie już działanie w duchu antychrysta, a więc zwodziciele którzy chcieli się wylansować na Jezusie pojawili się dosyć wcześnie, wiem że od wieków ludzie unikają szerokim łukiem Jezusa chcąc uwiarygodnić swoich nauczycieli i ich prekursorów, robią wszystko aby zakłócić i przyćmić prawdę i skierować ludzi na boczne tory.

Przeemek pisze:Będąc narzędziem Jezusa, wysłanym na Jego polecenie i to z bezpośrednim Objawieniem otrzymanym od Chrystusa, z pewnością można nazwać Szawła apostołem. Jak nie to uzasadnij?


W Kościele nie ma funkcji ani urzędów to jest wymysł ludzki, Apostoł to po prostu ktoś kto został powołany przez Jezusa do bycia naocznym świadkiem nauczania, życia, zmartwychwstania. Jezus nie ustalał żadnych reguł.

Przeemek pisze:Możesz uzasadnić że Duch Święty poswiadczył, że logika Pawła jest obca Chrześcijaństwu?


Nie mogę uzasadnić ponieważ tak ma być że ślepi mają pozostać ślepymi aby nie zwodzić i oszukiwać innych, tak samo nie będzie żadnego znaku aby poświadczać fałszywych nauczycieli. Poza tym nie mam potrzeby nikogo do niczego przekonywać, ani załatwiać sobie czyiś weksli ponieważ bezpośrednio odpowiadam przed Naczelnikiem a nie jakimś kolesiem Kaan'em który prowadzi sobie dyskusje na folwarku, nauczył się paru odzywek i wstawek na zawołanie i myśli że robi to na kimś wrażenienie :lol-above:

Przeemek pisze:W jaki sposób wyselekcjonowałeś Pismo Święte od od listów Pawła? czym jest twoje kryterium, jego wypowiedzi? co jest twoim autorytetem w stwierdzeniu, że Paweł nie pisał pod natchnieniem Ducha Świętego i to z Objawienia Bożego?


O tym nawet nie trzeba mówić, bo nie o to chodzi w Chrześcijaństwie :O :nerd: Nie ma kryteriów, nie ma autorytetów, to co Ty opowiadasz to jest wszystko nieważne, to co mówisz to jest malowanie ołówkiem po kartce papieru, takie rzeczy się wyciera gumką, to o czym mówisz i prosisz to jest jakiś wytwór Twojej wyobraźni, wytwór kultury, rodziny, to jest fikcja :puppyeyes: Ty sobie lepiej coś zjedź albo obejrzyj sobie chmurki lepiej na tym wyjdziesz niż grzebiąc w tym śmietniku razem z Kaanem


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Zenski wymiar Boga

Postautor: KAAN » 13 cze 2019, 12:40

Mycha pisze: :lol-above: myślisz że się przestraszę Twoich punktów karnych i w ten sposób przekonasz mnie do fałszywego apostoła Szawła? :O :lmao:
Mnie nie obchodzi czy się przestraszysz czy nie, trolowanie to nie jest sposób na dyskusję na tym forum.
KAAN pisze:To fałszywa teza która dowodzi, że nie znasz nauk Pana Jezusa
Jezus ostrzegał przed takimi właśnie pawelitami...
Konkretnie przedstaw taką naukę w Biblii.
KAAN pisze:Logoka Pawła jest fundamentem wiary chrześcijańskiej bo została natchniona przez Ducha Świętego, natomiast ty wygłaszasz nauki inspirowane przez ducha nieświętego.
Paweł/Szaweł jest plewą
Puste słowa, musisz to udowodnić na podstawie Biblii, na razie twoje słowa sa plewą...
Nie ma kryteriów, nie ma autorytetów,
Są, to co prezentujesz to skrajny postmodernizm, a nie jakakolwiek wiara chrześcijańska. Słowo Boże pełne jest kryteriów i różnego rodzaju autorytetów.
Ty sobie lepiej coś zjedź albo obejrzyj sobie chmurki lepiej na tym wyjdziesz niż grzebiąc w tym śmietniku razem z Kaanem
Osobiste wycieczki są penalizowane na tym forum, prowadzisz niemerytoryczną dyskusję, nie podajesz żadnych argumentów opartych o jakikolwiek autorytet, ten rodzaj dyskusji nie jest właściwy dla tego forum.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Mycha
Posty: 16
Rejestracja: 11 cze 2019, 08:05
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Zenski wymiar Boga

Postautor: Mycha » 13 cze 2019, 13:01

KAAN pisze:Mnie nie obchodzi czy się przestraszysz czy nie, trolowanie to nie jest sposób na dyskusję na tym forum.


Z tego co zauważyłem trolowanie oznacza dla Ciebie sytuację w której ktoś nie podziela Twoich poglądów :lol-above:
W pewnym sensie więc udzielanie ostrzeżeń przez Ciebie nie jest zwykłym trolowaniem ale łamiesz zasady i wartości zapisane w polskiej konstytucji :O Ty sobie możesz to lekceważyć bo wydaje ci się że internet stanowi dla Ciebie bezpieczny kokpit w którym możesz sobie zaszaleć, ale przyjdzie czas kiedy usłyszysz terrain ahead i będziesz musiał się katapulować :O

KAAN pisze:Puste słowa, musisz to udowodnić na podstawie Biblii, na razie twoje słowa sa plewą...


Puste słowa? Doprawdy? :O nie prowokuj

KAAN pisze:Są, to co prezentujesz to skrajny postmodernizm, a nie jakakolwiek wiara chrześcijańska. Słowo Boże pełne jest kryteriów i różnego rodzaju autorytetów.


To nie jest post modernizm to jest klasyczne Chrześcijaństwo oparte na Jezusie Chrystusie, a nie naukach pawelitów

KAAN pisze:Osobiste wycieczki są penalizowane na tym forum, prowadzisz niemerytoryczną dyskusję, nie podajesz żadnych argumentów opartych o jakikolwiek autorytet, ten rodzaj dyskusji nie jest właściwy dla tego forum.


A kto to ustalił, też jakiś Szaweł ? :lol-above: stosuj się do regulaminu na który się umówiliśmy przy rejestracji konta, chcesz tu ściągać ludzi i uchodzić za nauczyciela a jak tylko coś ci się nie podoba to nie manipuluj wmawiając mi że jest jakieś szerokie pojęcie trolowania i tylko Ty wiesz o co chodzi, gdzie są te granice dobrego smaku, ja widzę że Ty masz problem z tym że ludzie mają wolną wolę i nie możesz się z tym pogodzić.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Zenski wymiar Boga

Postautor: KAAN » 13 cze 2019, 14:06

Mycha pisze:
KAAN pisze:Mnie nie obchodzi czy się przestraszysz czy nie, trolowanie to nie jest sposób na dyskusję na tym forum.
Z tego co zauważyłem trolowanie oznacza dla Ciebie sytuację w której ktoś nie podziela Twoich poglądów :lol-above:

Za Wikipedią:
Trollowanie (trolling) – antyspołeczne zachowanie charakterystyczne dla forów dyskusyjnych i innych miejsc w Internecie, w których prowadzi się dyskusje. Jego celem jest wywołanie gniewu lub skupienie na sobie uwagi użytkowników sieci. Osoby uprawiające trolling nazywane są trollami.

Trollowanie[1] polega na zamierzonym wpływaniu na innych użytkowników poprzez ich ośmieszenie lub kierowane pod ich adresem wyzwisk, co z kolei, ma prowadzić do wywołania kłótni. Stosowane obecnie metody, opierają się na wysyłaniu napastliwych, kontrowersyjnych, często nieprawdziwych przekazów na dany temat czy też poprzez stosowanie różnego rodzaju zabiegów erystycznych. Podstawą tego działania jest upublicznianie takich wiadomości jako przynęty[2][3], która – zdaniem trolla – potencjalnie mogłaby doprowadzić do wywołania dyskusji.


KAAN pisze:Puste słowa, musisz to udowodnić na podstawie Biblii, na razie twoje słowa sa plewą...
Puste słowa? Doprawdy? :O nie prowokuj
Nie udowodniłeś swojej tezy, piszesz niemerytorycznie.

KAAN pisze:Są, to co prezentujesz to skrajny postmodernizm, a nie jakakolwiek wiara chrześcijańska. Słowo Boże pełne jest kryteriów i różnego rodzaju autorytetów.
To nie jest post modernizm to jest klasyczne Chrześcijaństwo oparte na Jezusie Chrystusie, a nie naukach pawelitów
To co prezentujesz nie jest chrześcijaństwem, chrześcijanie respektują Słowo Boże - Biblię, a ty nie.
KAAN pisze:Osobiste wycieczki są penalizowane na tym forum, prowadzisz niemerytoryczną dyskusję, nie podajesz żadnych argumentów opartych o jakikolwiek autorytet, ten rodzaj dyskusji nie jest właściwy dla tego forum.
A kto to ustalił, też jakiś Szaweł ? ...[/quote]Znowu kpisz i trolujesz, zasady forum określili jego założyciele i zostało to zapisane w regulaminie. Jak będziesz łamał regulamin to w końcu dostaniesz bana.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Mycha
Posty: 16
Rejestracja: 11 cze 2019, 08:05
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Zenski wymiar Boga

Postautor: Mycha » 13 cze 2019, 14:38

KAAN pisze:Za Wikipedią:
Trollowanie (trolling) – antyspołeczne zachowanie charakterystyczne dla forów dyskusyjnych i innych miejsc w Internecie, w których prowadzi się dyskusje. Jego celem jest wywołanie gniewu lub skupienie na sobie uwagi użytkowników sieci. Osoby uprawiające trolling nazywane są trollami.

Trollowanie[1] polega na zamierzonym wpływaniu na innych użytkowników poprzez ich ośmieszenie lub kierowane pod ich adresem wyzwisk, co z kolei, ma prowadzić do wywołania kłótni. Stosowane obecnie metody, opierają się na wysyłaniu napastliwych, kontrowersyjnych, często nieprawdziwych przekazów na dany temat czy też poprzez stosowanie różnego rodzaju zabiegów erystycznych. Podstawą tego działania jest upublicznianie takich wiadomości jako przynęty[2][3], która – zdaniem trolla – potencjalnie mogłaby doprowadzić do wywołania dyskusji.


Wypisz wymaluj zdefiniowałeś swoje zachowanie :lol-above: BRAWO =D

KAAN pisze:To co prezentujesz nie jest chrześcijaństwem, chrześcijanie respektują Słowo Boże - Biblię, a ty nie.


Reprezentuje Klasyczne Chrześcijaństwo jeśli masz z tym problem to znaczy że czujesz się zagrożony, zauważyłem że poza jedną osobą poklepującą Cię po plecach żadne użytkownik nie podziela Twoich poglądów wręcz jesteś aktywny jedynie w tematach w których dochodzi do kłótni, to wskazuje wyraźnie że wywołujesz spory.

KAAN pisze:Znowu kpisz i trolujesz, zasady forum określili jego założyciele i zostało to zapisane w regulaminie. Jak będziesz łamał regulamin to w końcu dostaniesz bana.


Ale Ty tu naprawdę mydlisz wszystkim oczy bo ja nie złamałem żadnego punktu regulaminu, a z tego co zauważyłem jak się ktoś z Tobą nie zgadza próbujesz na siłę sofistyką przekonywać do swoich poglądów, nie potrafisz pogodzić się z tym że Twoje argumenty spełzły na panewce więc starasz się zrobić z niewygodnego oponenta trola licząc że ten przyzna Tobie rację bądź wycofa się z dyskusji, no ale kosa trafiła na kamień :lmao:

Mam dla Ciebie taką propozycję, w trosce o innych zbanuj samego siebie bo jesteś chyba osobą niezrównoważoną emocjonalnie, może w ten sposób dałbyś oddech temu forum i użytkownikom którzy chcą normalnie w miłej i przyjemnej atmosferze pogadać o sprawach duchowych =D


Przeemek
Posty: 439
Rejestracja: 24 wrz 2017, 15:28
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: Najważniejszy dla mnie jest Pan i relacja z Nim: "Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem." (Mt 22,37).
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Zenski wymiar Boga

Postautor: Przeemek » 13 cze 2019, 14:55

Mycha pisze:No właśnie... "Kościół się rozwijał" Ciebie nawet słowa zdradzają ^_^

A ja widzę, że nawet nie zwracasz uwagi na tekst który czytasz, tylko przejrzałeś pobieżnie i w odpowiedziach kierujesz się już zestawem poglądów który masz z góry przyjęty. Zdradziła ciebie powyższa uwaga, ponieważ użyłem tego samego określenia co ewangelista Łukasz:
"(31) A Kościół cieszył się pokojem w całej Judei, Galilei i Samarii. Rozwijał się i żył bogobojnie, i napełniał się pociechą Ducha Świętego. "(Dz9)"
Sam Łukasz potwierdzał rozwój Kościoła, czy potrzebny ci lepszy dowód?

Mycha pisze:To jest fałszerstwo historyczne, Chrześcijaństwo nie szerzyło się poprzez jakiegoś Szawła z Tarsu,

Mogę się zgodzić na bazie dowodów historycznych(czyli już samej Biblii - apostołowie Łukasz, Piotr) jedynie co do zastosowania pewnej precyzji:

Duch Święty kierując Pawłem z Tarasu szerzył chrześcijaństwo, zgodnie z postanowieniem Jezusa, który go wybrał na swoje narzędzie/naczynie tak jak to przedstawiają świadkowie jak apostołwie - m. in. apostoł Łukasz, czy Piotr z kolei potwierdzający to swoich listach.

Mycha pisze:a z tego co widzę przez pogłowie rozumiesz rozwój "Kościoła" nawet przy tych listach które się zachowały i w tej właśnie formie można udowodnić to że Paweł wprowadził Chrześcijan w błąd, po pierwsze Paweł twierdzi że nauki Chrześcijańskiej nie znał, a był specjalnie do tego właśnie celu wyznaczonym agentem i żołnierzem rzymskim, śledził korespondencje, obyczaje, ludzi dlatego uwiarygodnił się swoim agentem Ananiaszem, widać też na podstawie Biblii że żołnierze rzymscy również w tym spisku uczestniczyli, Paweł upiekł dwie pieczenie na jednym ogniu, z jednej strony zauważył potencjał "nowej religji" w imperium również dla swoich interesów, z drugiej strony uwiarygodnił swój comming out przed mocodawcami i elitami jako działanie na tyłach...

Ja tu widzę "grubymi nićmi" szytą teorię spiskową, narazie nie popartą merytorycznie i duże braki w temacie kanoniczności Pisma Świętego, czyli ustalenia Objawienia Bożego zostawionego Kościołowi.

Tak jak powyżej wspomniałem nie tylko Łukasz ewangelista ale i apostoł Piotr świadczy o kanoniczności, a w zasadzie natchnienia listów Pawła/Szawła:

"(15) a cierpliwość Pana naszego uważajcie za zbawienną, jak to również umiłowany nasz brat Paweł według danej mu mądrości napisał do was, (16) jak również we wszystkich listach, w których mówi o tym. Są w nich trudne do zrozumienia pewne sprawy, które ludzie niedouczeni i mało utwierdzeni opacznie tłumaczą, tak samo jak i inne Pisma, na własną swoją zgubę. "(2P3)

Wolisz kierować się...... no właśnie skąd bierzesz te informacje? czy zawierzyć apostołowi Łukaszowi i apostołowi Piotrowi? Chyba, że ich świadectw też nie uznajesz z jakichś powodów?

Mycha pisze:Żaden z uczniów czy uczennic Jezusa nie zajmował się obrzędowością lub obyczajami co widać wyraźnie w nauczaniu Jezusa i zachowaniu uczniów/uczennic, Chrześcijaństwo od zawsze miało charakter spontaniczny, Paweł wyraźnie wydaje jakieś obostrzenia dotyczące wyglądu/ubioru, miesza obrzędy i zajmuje się administracją czyli budowaniem struktur. To jest wyraźnie już działanie w duchu antychrysta, a więc zwodziciele którzy chcieli się wylansować na Jezusie pojawili się dosyć wcześnie, wiem że od wieków ludzie unikają szerokim łukiem Jezusa chcąc uwiarygodnić swoich nauczycieli i ich prekursorów, robią wszystko aby zakłócić i przyćmić prawdę i skierować ludzi na boczne tory.

Sam Jezus powiedział, że Paweł/Szaweł wiele wycierpi dla Jego imienia. Widać z Pisma, że dostał misję i ją wypełnił aż do śmierci. To antychryst ciągle próbuje mieszać w Kościele, dlatego Paweł (wogóle apostołwie) nie mieli łatwego zadania w propagowaniu prawdy i pogodzenia ludzkich zasad w skłonnej naturze człowieka do grzechu, szczególnie w tamtych czasach.

Ja nie potrafię w listach Pawła dotrzec tego co ty widzisz. Nigdy też ja nie twierdziłem, że kościół ma mieć urzędy i struktury, protestanci tak nie twierdzą, Kościół to żywy organizm Jezusa, a Paweł próbował zachować porządek według prawdy Chrystusowej jaką mu Jezus objawił - a nie zakładać struktury, to już próbowałem wykazać np. użytkownikowi pppp tutaj: viewtopic.php?p=559009#p559009. Poza tym, zacytuj jakieś fragmenty i pokaż działanie antychrytsa w czyna ch Pawła?

Z drugiej strony, jak to napisał apostoł Piotr: "(...) Są w nich trudne do zrozumienia pewne sprawy, które ludzie niedouczeni i mało utwierdzeni opacznie tłumaczą, tak samo jak i inne Pisma, na własną swoją zgubę. "(2P3)" , trudne sprawy z jakimi musiał się zmagać Paweł, zamiast bardziej się z nimi zapoznać, obróciłeś je przeciwko niemu i w sumie na swoją zgubę jak to pisze Piotr.

Mycha pisze:W Kościele nie ma funkcji ani urzędów to jest wymysł ludzki, Apostoł to po prostu ktoś kto został powołany przez Jezusa do bycia naocznym świadkiem nauczania, życia, zmartwychwstania. Jezus nie ustalał żadnych reguł.

Chyba jakieś mylne stwierdzenia odnosisz z mojej i pewnie z KAAN-a wypowiedzi, bo ja nie sugeruję żadnych struktur w Kościele Chrystusa i z jego innych wypowiedzi mogę stwierdzić, że on też nie sugerował. Ponad to nikt nie uważa, że Paweł też je sugeruje.

Mycha pisze:Nie mogę uzasadnić ponieważ tak ma być że ślepi mają pozostać ślepymi aby nie zwodzić i oszukiwać innych, tak samo nie będzie żadnego znaku aby poświadczać fałszywych nauczycieli. Poza tym nie mam potrzeby nikogo do niczego przekonywać, ani załatwiać sobie czyiś weksli ponieważ bezpośrednio odpowiadam przed Naczelnikiem a nie jakimś kolesiem Kaan'em który prowadzi sobie dyskusje na folwarku, nauczył się paru odzywek i wstawek na zawołanie i myśli że robi to na kimś wrażenienie :lol-above:

Widzę, że wydajesz jakieś autorytatywne opinie bez żadnych podstaw. Każdy może stwierdzić "ślepy prowadzi ślepego", bardzo dużo już się nastwierdzałeś, ale absolutnie nic nie wykazałeś merytorycznie i do tego sprzecznie z fragmentami Łukasza i Piotra, to jak tu znaleźć jakieś podstawy w tym co piszesz? Tym bardziej, że sam piszesz: "Nie mogę uzasadnić ponieważ..." - nie uwłaczając nikomu, ale tak jeszcze nie widziałem by ktoś się wyraził, doceniam że chociaż szczerze się przyznałeś. I nie wiem jak ty dałeś się przekonać do tego co głosisz, jeżeli też ci takie dowody/argumentację przedstawiano. A już tym bardziej na forum, tu nawet regulamin wymaga merytoryki. Skąd wziąłeś takie informacje na temat Pawła/Szawła?

Wiesz.... jeszcze nie udowodniłeś, że to co piszesz jest prawdą, więc do przekonania kogokolwiek do tych poglądów to wogóle jeszcze daleka droga.

Nie wiem czym się tak frustrujesz, widzę że być może KAAN wydał pare opinii na bazie nauki Biblii, ale ja widzę też że jest ona dla niego autorytetem i jak twierdzisz że nie ma racji, to wypadałoby argumentami podważyć jego autorytet i w takim wypadku wtedy udowodnisz oszczerstwo. Mnie też nie zawsze podobają się "pewne odzywki" innych adwersarzy do mnie, ale z chrześcijańskim spokojem staram się merytorycznie wyjaśniać moje zdanie i ewentualnie udowodnić błąd adwersarza.

Mycha pisze:O tym nawet nie trzeba mówić, bo nie o to chodzi w Chrześcijaństwie :O :nerd: Nie ma kryteriów, nie ma autorytetów, to co Ty opowiadasz to jest wszystko nieważne, to co mówisz to jest malowanie ołówkiem po kartce papieru, takie rzeczy się wyciera gumką, to o czym mówisz i prosisz to jest jakiś wytwór Twojej wyobraźni, wytwór kultury, rodziny, to jest fikcja :puppyeyes: Ty sobie lepiej coś zjedź albo obejrzyj sobie chmurki lepiej na tym wyjdziesz niż grzebiąc w tym śmietniku razem z Kaanem

Tutaj już "popłynąłeś" na całego. Ja sam nie potrafiłbym tak niemerytorycznie, z jakimiś "nie wiadomo jakimi" sugestiami głosić prawdę o Chrystusie, a co dopiero wyrażać zdanie na forum.
Wiara bierze się ze słuchania, a tym co się słyszy jest Słowo Boże. Więc zdecydowanie Słowo Boże jest podstawą i autorytetem dla chrześcijanina, a kryteria ustalił Bóg - łaska i zbawienie na podstawie wiary oraz później posłuszeństwo Jezusowi/życie w Chrystusie jako odrodzony "z wody i z Ducha", więc jakieś kryteria są, a nie anarchia.
Sam powołujesz się na Jezusa, więc gdzieś o nim przeczytałeś czy usłyszałeś? Jakiś autorytet masz, chyba nie bierzesz tych pomysłów z chmurki czy jakiegoś śmietnika?


Awatar użytkownika
ami
Posty: 754
Rejestracja: 17 gru 2008, 11:07
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Zenski wymiar Boga

Postautor: ami » 15 cze 2019, 18:22

Rozdział dziesiąty, Nowe Pismo Święte, jak napisane przez Sanandę / Jezusa - fragmenty

Ja nie przyszedłem, aby ustanowić religię, Chrześcijaństwo. Ja nie zezwalałem na nauki, które oddzieliłyby mój lud, Żydów, od jakiejkolwiek z innych religii i systemów wierzeń. Miałem nadzieję stworzyć zbiór prac, które mogłyby być zawarte w jakimkolwiek i wszystkich wyznaniach religijnych lub filozoficznych punktach widzenia. Ja miałem na celu rozszerzenie świadomości, bez względu na to, jaki osobisty system wierzeń kogoś mógł mieć. Niestety, jeszcze nie odszedłem z płaszczyzny ziemi, gdy ktoś, kto siebie nazwał Pawłem wziął i przejął to, aby rozpocząć kampanię prozelityzmu energetycznego, w którym sam ogłosił się Apostołem dla pogan. Tak zaczęły się podziały między moimi naśladowcami i innymi, które trwają do dziś.

Paul (Paweł), czy Saul po jakim imieniem go znano, nie znał mnie, ani nie rozumiał głębi mojego pragnienia, aby zachęcić do Jedności wszystkie rasy, religie i wyznania. Zamiast tego rozpoczął krucjatę nauczając własnej wersji moich słów, dostosowanych do jego własnej wąskiej wizji świata. Był to okrutny człowiek, tym, którego celem było prześladować moich zwolenników. To prawda, że miał " wizję ", w której Ja pytałem go, dlaczego był tak zdeterminowany, aby to robić. Nie było nic wyjątkowego w jego zdolności do usłyszenia mojej skargi. Wielu było w stanie słyszeć mój głos bardziej konsekwentnie niż on. Przekonałem go, aby zakończył jego jawną krucjatę, w której miał nas wymordować, ale jego pociąg do władzy i przemocy psychicznej nie skończył się w tym miejscu.

Nie winię Pawła za jego gorliwość, ani jego destrukcyjny wpływ na moje nauki. Był pod wpływem Sił Ciemności, zamieszkiwały w nim gadzie podmioty, i był pod silnym wpływem jego wczesnych doświadczeń rodzinnych. Już dawno temu zostało mu to odpuszczone i wrócił do rodziny Miłości i Światła. On będzie odgrywał ważną rolę w nadchodzącym Wniebowstąpieniu ludzkości.



Jeden jest Bóg,jeden jest też pośrednik między Bogiem i ludźmi,Syn Boży Chrystus,obecny we wszystkich ludziach przez swojego Ducha Chrystusowego.Kto wierzy w Syna Bożego,ma świadectwo Jego obecności w sobie.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Zenski wymiar Boga

Postautor: KAAN » 15 cze 2019, 21:25

Bluźniercze bzdury, ani słowa prawdy.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
ami
Posty: 754
Rejestracja: 17 gru 2008, 11:07
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Zenski wymiar Boga

Postautor: ami » 15 cze 2019, 22:14

Rozdział Pierwszy, Nowe Pismo Święte, jak napisane przez Sanandę / Jezusa - fragmenty

Wielu, którzy nie są religijni w ich obecnym życiu nie są świadomi skutków na całym świecie, jaki rozpad Kościoła Katolickiego będzie miał wpływ na życie każdego człowieka na tej planecie. Jest to ostateczna nieuchronność - kompletny demontaż Kościoła, w całej jego okazałości, przepychu i bogactwie. Będzie to również oznaczać koniec psychologicznego i religijnego brzemienia, jakie miał na swoich ludziach. Ledwo mogę wystarczająco mocno podkreślić ogromny wpływ, jaki będzie to miało na uwolnienie umysłów i serc ludzi.

To może wydawać się dziwne, dla niektórych z was, że to ja, który przyszedłem na ziemię jako Jezus, jestem w czołówce tego pozornego ataku na religię, która została rzekomo ustanowiona w moim imieniu. Zapewniam was, że ja nie tworzyłem i nigdy nie poparłem utworzenia dowolnej dużej organizacji, która nazywa się "Chrześcijaństwo". I byłem przeciwny budowie wielkich świątyń; to był ważny element moich nauk. Przede wszystkim,

nigdy nie wspierałem nauk, które zostały zaprojektowane dla zniewolenia myślenia i zachowania żadnego z moich uczniów.

Ja, Jezus, Jeszua ben Józef, byłem wychowywany jako Żyd. Ćwiczyłem zasady i etykę, których uczyłem się na kolanach moich rodziców, i nigdy nie porzuciłem istoty tych nauk, w którym zachęca się zdecydowanie etyczny i pobożny sposób życia. Byłem zainteresowany poszerzaniem granic judaizmu, aby stworzyć praktykę opartą na prostym zrozumieniu, że

Miłość - Miłość Stwórcy i swoich bliźnich była jedyną zasadą potrzebną, aby żyć dobrym życiem.

I nauczałem tego, że odwrócenie się od dogmatów i rutynowych praktyk, oraz wszelkich zasad jest pierwszym krokiem w zwróceniu się ku Bogu. Widzicie, chodzi o praktykę dnia, gdy żyłem, byłem radykalnym / libertariańskim / wolnym myślącym agitatorem. To był powód, dlaczego zarówno potężna hierarchia społeczności żydowskiej, jak i Rzymianie chcieli mnie wyeliminować.

Wszelkie inne fundamentalistyczne sekty działające w obszarach, w których uczyłem również były w przeciwieństwie do tego, czego nauczałem, bo stałem za wolnością każdego człowieka do swobodnego porozumiewania się z Bogiem, nieskrępowaną żadnymi dogmatycznymi poglądami ludzkimi lub osądzającymi pomysłami.

I nauczałem, że nie było potrzeby istnienia kapłanów lub pośredników - wszyscy ludzie posiadają wrodzoną zdolność do porozumiewania się telepatycznie z ich Bogiem, ich Aniołami, a nawet z ich przodkami.

Czy to brzmi dla was jak jakiś zmyślony ekstremizmu New Age? Cóż, New Age, promują również własne niezrozumienie. Mianowicie, że duchowość ma spowodować, że poczujesz się dobrze, jako cel sam w sobie. Porozmawiamy o tym później.

Bóg jest Miłością. Ja, Sananda, reprezentacja Boga, jestem Miłością.

Mówię te słowa, które Pierwotny Stwórca tchnął w moje usta, i ja będę robił to dokładnie tak długo, jak moje życie, jako dusza, trwa wiecznie.

Żadna inna wersja moich słów, tylko ta, to słowa Ojca bezpośrednio przeze mnie. Wiele starych pism było reinterpretowanych lub celowo zniekształconych, aby służyć życzeniom tych u władzy, w celu utrzymania się ich przy władzy. Musimy zacząć od nowa. Jeśli chcesz zacytować mnie, proszę korzystać z tych nauk, a nie starych tekstów.

Będę mówił tylko w słowach zachęty, które będą służyć do oświecania i podnoszenia ludzkości, aby wznieść się ponad strach, podziały i nienawiść, która była sposobem na życie na Ziemi od tysiącleci.

Ja nie przychodzę dla ustanowienia nowej religii, pod jakimkolwiek imieniem. Chciałbym uczyć prawdziwego sposobu - komunikacji z Bogiem i wszystkimi świadomymi istotami w Miłości, Współczuciu, Harmonii, Przebaczeniu, i Radości.

Wszelkie nauczanie, które rodzi poczucie strachu, poczucie winy, odrębności od innych, wyższość nad innymi żywymi istotami, lub przepaść pomiędzy jednostką a jej Prawdziwą Istotą nie jest Słowem Bożym, i nie może znaleźć się w moich słowach.

Jestem jednością z Bogiem, tak, jak Wy jesteście. MY JESTEŚMY JEDNOŚCIĄ. To jest lekcja, którą przynoszę wam w Radości i Niekończącej się Miłości. Jesteś Bogiem, tak, jak Ja Jestem. Nie możemy być rozdzieleni, bo nie jesteśmy osobno. Żadna fizyczna odległość, żaden pomysł czy wiara nie może nas rozdzielić. Jesteśmy przeznaczeni do życia w harmonii i pokoju, w absolutnej Miłości. Niech tak będzie.


Jeden jest Bóg,jeden jest też pośrednik między Bogiem i ludźmi,Syn Boży Chrystus,obecny we wszystkich ludziach przez swojego Ducha Chrystusowego.Kto wierzy w Syna Bożego,ma świadectwo Jego obecności w sobie.

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości