Tylko Septuaginta to słowo Boże

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Tylko Septuaginta to słowo Boże

Postautor: Riddick » 27 kwie 2018, 13:36

KAAN pisze:
kontousunięte1 pisze:Kaan, raczej z tobą nie podejmę dyskusji, poniewaz co chwilę piszesz inaczej. Jakiś czas temu w sb dawałeś do zrozumienia, że żydzi wzięli się nie wiadomo skąd. Tak znam biblijną kolejnośc.
Piszesz nieprawdę, zawsze pisałem że Żydzi powstali w Vw BC z plemienia Judy i połowy plemienia Beniamina jak to zostało opisane w księgach Ezdrasza i Nehemiasza

Znowu bajki produkujesz... przeczytałem dokładnie księgi Ezdrasza i Nehemiasza: ani jednej wzmianki o żydach, dużo wzmianek o Judejczykach. Za to moim zdaniem żydzi powstali około 90 roku n. e., kiedy odrzucili Septuagintę, cześć ksiąg objawionych, a te, co zostawili, przetłumaczyli na hebrajski wariant języka aramejskiego, zwany niepoprawnie hebrajskim, tworząc zalążek tekstów masoreckich. Swoją droga, opisane w księdze Machabejskiej niszczenie ksiąg Prawa może tłumaczyć, dlaczego oryginalny tekst w języku hebrajskim się nie zachował, za to po wojnach tych stosowano jedynie Septuagintę.


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
artur403
Posty: 4107
Rejestracja: 03 mar 2014, 21:49
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: artur403 » 27 kwie 2018, 13:38

Ktoś powiedział, że Prawda jest najwyższą religią.

@Riddick
Czyli Septuaginta jest Pismem Świętym?


Sobota, czy niedziela? Trójca, czy nie? Czy zbawienie jest utracalne? Czy charyzmaty przeminęły? Czy deprawacja człowieka jest zupełna? Czy chrzest niemowląt jest ważny? Czy zbawienie jest chwilą? Jak rozumieć Sola Scriptura? Czy Biblia jest doskonała? Jezus rządzi na ziemi, czy nie?
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: KAAN » 27 kwie 2018, 20:58

Riddick pisze:Znowu bajki produkujesz... przeczytałem dokładnie księgi Ezdrasza i Nehemiasza: ani jednej wzmianki o żydach, dużo wzmianek o Judejczykach..
Źle czytałeś, dlatego wydaje ci się to co czytasz bajką. Właśnie Judejczycy i Beniaminici to późniejsi Żydzi.
LXX nie jest oryginałem, to tłumaczenie powstałe w IIIw BC


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: Riddick » 27 kwie 2018, 22:15

KAAN pisze:
Riddick pisze:Znowu bajki produkujesz... przeczytałem dokładnie księgi Ezdrasza i Nehemiasza: ani jednej wzmianki o żydach, dużo wzmianek o Judejczykach..
Źle czytałeś, dlatego wydaje ci się to co czytasz bajką.

Czyli nazywasz Biblie bajką? Czy to jakiś fundament Twojej nauki? Bo to chyba stoi w sprzeczności z sola scriptura...
Swoją droga, mówienie że Judejczycy to żydzi jest wielką obrazą dla judejczyków, moim skromnym zdaniem.
Co do LXX, to jest to jedyny wiarygodny tekst Starego Testamentu jaki mamy.


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
artur403
Posty: 4107
Rejestracja: 03 mar 2014, 21:49
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: artur403 » 27 kwie 2018, 22:33

Czyli przekłady z hebrajskiego to bzdura?? Rozwiń to, bo ciekawe.
Kiedyś kupiłem sobie przekład Septuaginty na polski.
Czy to jest właściwe Pismo Święte?


Sobota, czy niedziela? Trójca, czy nie? Czy zbawienie jest utracalne? Czy charyzmaty przeminęły? Czy deprawacja człowieka jest zupełna? Czy chrzest niemowląt jest ważny? Czy zbawienie jest chwilą? Jak rozumieć Sola Scriptura? Czy Biblia jest doskonała? Jezus rządzi na ziemi, czy nie?
Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: Riddick » 28 kwie 2018, 10:35

artur403 pisze:Czyli przekłady z hebrajskiego to bzdura??

Przekłady z czego? Mówienie że teksty masoreckie są w języku hebrajskim to bzdura, jest to tylko wariant języka aramejskiego, dlatego niestety wszystkie przekłady, które maja napisane „przekład z oryginału”, jak tysiąclatka, przekazują nieprawdę w żywe oczy (już pomijam tekst wykastrowany jako podstawę „NT”). Nie istnieją zachowane teksty hebrajskie, i biorąc pod uwagę dzieje Izraela w Biblii można łatwo zrozumieć dlaczego tak się stało i dlaczego powstała Septuaginta i dlaczego Pan Jezus stosował ja w czasie działalności swojej.


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: KAAN » 28 kwie 2018, 10:40

Riddick pisze:Czyli nazywasz Biblie bajką?.
Raczej ty urabiasz Biblię na bajkę, uznając LXX za oryginał Słowa. Ignorujesz fakty zapisane w Biblii które mówią, że w czasach NT żyli Żydzi, którzy byli plemieniem Judy i Beniamina.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: Riddick » 28 kwie 2018, 10:49

KAAN pisze:
Riddick pisze:Czyli nazywasz Biblie bajką?.
Raczej ty urabiasz Biblię na bajkę, uznając LXX za oryginał Słowa. Ignorujesz fakty zapisane w Biblii które mówią, że w czasach NT żyli Żydzi, którzy byli z plemieniem Judy i Beniamina.

No moim zdaniem urabianie na bajkie to wrzucanie do nie śliw których w niej nie ma np. żydzi. Opis biblijny rownież nie daje powodu do wysnucia takiego wniosku. Nigdzie nie powiedziałem bodajże, że LXX to oryginał Słowa, powiedziałem że Septuaginta to jedyny wiarygodny tekst Starego Testamentu jakim dysponujemy, i biorąc pod uwagę okoliczności takie jak fałszerstwa masoretów, niedokladnosc i skażenia liczne ich wersji, a także liczne braki i opuszczenia w nich, jak również brak całych ksiąg biblijnych, jak dla mnie stawiają sprawę jasno. Już pominę autorytet Pana Jezusa i Cerkwi w pierwszych wiekach działalności, bo to jest fascynujące, że przez kilka wieków jest Septuaginta stosowana, nawet przez judejczyków w Judei, a tu nagle pyk, pojawiają się teksty masoreckie po 90 roku n.e...


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
artur403
Posty: 4107
Rejestracja: 03 mar 2014, 21:49
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: artur403 » 28 kwie 2018, 12:35

To ja całe życie czytałem fałszywą Biblię...
Straszne...

Chyba powinniśmy pokochać prawdziwą Biblię - Septuagintę i tylko z niej tłumaczyć na inne języki.
Biblia zaczyna się tak:

Najpierw Bóg stworzył niebo i ziemię. Ziemia jednak była niewidoczna i niewyposażona. Ciemność zalegała nad otchłanią, a tchnienie Boga niosło się nad wodami. Bóg zatem rzekł: "Niech się stanie światło", i światło nastało. I widział Bóg, że jest ono dobre i piękne. Wtedy oddzielił Bóg światło od ciemności. Światło nazwał dniem, a ciemność nazwał nocą. Minął wieczór i minął poranek - dzień pierwszy.


Sobota, czy niedziela? Trójca, czy nie? Czy zbawienie jest utracalne? Czy charyzmaty przeminęły? Czy deprawacja człowieka jest zupełna? Czy chrzest niemowląt jest ważny? Czy zbawienie jest chwilą? Jak rozumieć Sola Scriptura? Czy Biblia jest doskonała? Jezus rządzi na ziemi, czy nie?
Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: nadrozd » 28 kwie 2018, 13:28

artur403 pisze:To ja całe życie czytałem fałszywą Biblię...
Straszne...

Chyba powinniśmy pokochać prawdziwą Biblię - Septuagintę i tylko z niej tłumaczyć na inne języki.


ZLuzuj septuaginta to tylko tłumaczenie z greke :) I zawiera nie tylko texty biblijne.
Problemem było zapisanie w języku greckim imienia Boga, gdyż alfabet grecki nie posiada spółgłoski „h”

W Pięcioksięgu, Księdze Psalmów czy Pieśni nad pieśniami jest niemal dosłowny, podczas gdy na przykład w Księdze Hioba czy Daniela jest swobodną parafraza :D

sa lepsze tłumaczenia ;)


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: magda » 28 kwie 2018, 13:37

Ale dlaczego tu sie rozwinął obcy temat w temacie o tabliczkach sumeryjskich , czy nie lepiej wydzielić go osobno i pogadać o septuaqincie w osobnym temacie bo tu nie pasuje. z reszta ten temat sie już też raczej wyczerpał bo nie ma wiele do powiedzenia o Sumeryjskich zapisach w świetle Biblii.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
dziunio
Posty: 536
Rejestracja: 07 sie 2017, 13:53
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Deus lo vult...
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: dziunio » 28 kwie 2018, 15:22

Were the Pyramids Built Before the Flood? (Masoretic Text vs. Original Hebrew) https://www.youtube.com/watch?v=VI1yRTC6kGE


Doskonałe są Pańskie pouczenia, bo ludziom pokrzepienie dają; wiecznotrwałe jest Pańskie prawo, bo mądrymi czyni wszystkich, co są prostego serca. (9) Nakazy Pańskie są słuszne i radują serce, wyraźna jest wola Pana i wzrok ludzki oświeca(Psalm 19:8-9)
Bo przykazanie jest niczym pochodnia, a pouczenia – światłem,
rady zaś i napomnienia – drogowskazem życia(Prz 6:23)

https://youtu.be/jMcrf1OuKDQ
artur403
Posty: 4107
Rejestracja: 03 mar 2014, 21:49
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: artur403 » 28 kwie 2018, 16:44

Genialny filmik. Trzymajmy się z dala od tekstu masoreckiego.


Sobota, czy niedziela? Trójca, czy nie? Czy zbawienie jest utracalne? Czy charyzmaty przeminęły? Czy deprawacja człowieka jest zupełna? Czy chrzest niemowląt jest ważny? Czy zbawienie jest chwilą? Jak rozumieć Sola Scriptura? Czy Biblia jest doskonała? Jezus rządzi na ziemi, czy nie?
Awatar użytkownika
HelpDesk
Posty: 219
Rejestracja: 01 sty 1970, 01:00
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: Anioł Stróż
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Tylko Septuaginta to słowo Boże

Postautor: HelpDesk » 28 kwie 2018, 18:02

magda pisze:Ale dlaczego tu sie rozwinął obcy temat w temacie o tabliczkach sumeryjskich , czy nie lepiej wydzielić go osobno i pogadać o septuaqincie w osobnym temacie bo tu nie pasuje. z reszta ten temat sie już też raczej wyczerpał bo nie ma wiele do powiedzenia o Sumeryjskich zapisach w świetle Biblii.


Celna sugestia.
Niech zatem słowo stanie się ciałem.
Jeżeli mam przenieść jeszcze jakieś posty to dajcie znać na PM.

Życzę ciekawej dyskusji.


Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: nadrozd » 28 kwie 2018, 19:01

dziunio pisze:Were the Pyramids Built Before the Flood? (Masoretic Text vs. Original Hebrew) https://www.youtube.com/watch?v=VI1yRTC6kGE



na tym filmie cos sie chyba nei zgadza


Rdz 11:26 bg "(26) I żył Tare siedemdziesiąt lat, i spłodził Abrama, Nachora i Harana."
https://www.youtube.com/watch?v=VI1yRTC ... u.be&t=642


... jak z 70 zrobili 130 ? to 50 lat roznicy.



dodatkowo jaki sens miał by ten text skoro plodzono by dzieci przez te wszystkie pokolenia majac powyzej 100 lat ?
wtedy to Abracham był by jeszcze młodzieńcem ;) i nie miał by powodu do zaskoczenia ....

Rdz 21:5 bg "(5) A było Abrahamowi sto lat, gdy mu się urodził Izaak, syn jego."
Rdz 17:17 bg "Tedy Abraham padł na oblicze swoje, i roześmiał się, a mówił w sercu swem: Zaż człowiekowi stuletniemu urodzi się syn? i azaż Sara w dziewięćdziesięciu latach porodzi?"

https://youtu.be/VI1yRTC6kGE?t=642

gdyby to było cos normalnego ze 100 letni czlowiek rodzi dzieci.... to ta czesc pisma nie ma sensu.

nie wiem dziwne to....
ale nie wiem czy to septuaginta tak pokrecona czy tylko film......
czy moze ja czegos nie rozumiem. Ale Jezeli tak jest jak pokazuje film to text septuaginty troche sensu nie ma.i
PS. Jak w Septuaginice dokładnie brzmi Rdz 17:17 ?


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości