"przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: nadrozd » 12 kwie 2018, 17:58

Sanjuanito pisze:Czy Bóg pisał jego ręką, czy raczej go inspirował?

W zasadzie zgadzam się z Tobą. W ten sposób rozumiem inne teksty, które "znalazły się" w Piśmie, chociaż są starsze od Pisma. Nie rozumiem tylko, dlaczego niesiesz ze sobą taki bojowniczy klimat.


Czy Bóg gdy Mojżesz laska rozstapil morze ... dzialal jego ręką czy go inspirowal tylko ?
Cz jak Piotr Paweł czy inni apostolowie uzdrawiali.... to oni uzdrawiali z A Big tylko inspirował, czy to Bóg uzdrawiał ?
Czy Bóg mowił ustami prorokow,? Co stoi by zamiast dzwieków użyc liter ?


Czy Bóg dziala przez kogo chce i jak chce ? Nawet niewierzacych pogan i zwierzeta ? Kto Mu zabroni ?


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
Awatar użytkownika
Sanjuanito
Posty: 102
Rejestracja: 09 kwie 2018, 15:56
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: Kocham Boga i kocham ludzi.
Pan Bóg mnie kocha, ludzie różnie.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: Sanjuanito » 12 kwie 2018, 18:03

nadrozd pisze:
Sanjuanito pisze:Czy Bóg pisał jego ręką, czy raczej go inspirował?

W zasadzie zgadzam się z Tobą. W ten sposób rozumiem inne teksty, które "znalazły się" w Piśmie, chociaż są starsze od Pisma. Nie rozumiem tylko, dlaczego niesiesz ze sobą taki bojowniczy klimat.


Czy Bóg gdy Mojżesz laska rozstapil morze ... dzialal jego ręką czy go inspirowal tylko ?
Cz jak Piotr Paweł czy inni apostolowie uzdrawiali.... to oni uzdrawiali z A Big tylko inspirował, czy to Bóg uzdrawiał ?
Czy Bóg mowił ustami prorokow,? Co stoi by zamiast dzwieków użyc liter ?


Czy Bóg dziala przez kogo chce i jak chce ? Nawet niewierzacych pogan i zwierzeta ? Kto Mu zabroni ?


Czy Bóg gdy Mojżesz laską rozstąpił morze działał jego ręką czy go tylko inspirował?
Prawdopodobnie Mojżesz sam podniósł rękę, a Pan Bóg zrobił resztę.

Czy jak apostołowie uzdrawiali to uzdrawiali, a Bóg tylko inspirował, czy uzdrawiał?
No oni się modlili, a Bóg zrobił resztę.

Czy Bóg mówił ustami proroków?
Wydaje mi się, że różnie. Czasami prorocy mówili jakby Bóg szeptał im do ucha, a czasami układali proroctwa w oparciu o starożytne prawo. O jednym z proroków jest napisane, że Pan Bóg nie zostawił ani jednego słowa nie spełnionego z tego co ten prorok powiedział - co o tym myślisz?


Najlepiej chwalimy Boga wtedy, gdy odzwierciedlamy Go najdokładniej.
Awatar użytkownika
dziunio
Posty: 536
Rejestracja: 07 sie 2017, 13:53
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Deus lo vult...
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: dziunio » 12 kwie 2018, 18:49

Napisano Bóg mówi,a człowiek to spisuje lub inaczej Bóg przez usta ludzi,ludzie zostali użyci jak narzędzia..


Wyj17:14 Pan powiedział wtedy do Mojżesza: «Zapisz to na pamiątkę w księgę i wyryj to w pamięci Jozuego, że zgładzę zupełnie pamięć o Amalekicie pod niebem». 15

Wyj24:4 Spisał więc Mojżesz wszystkie słowa Pana. Nazajutrz wcześnie rano zbudował ołtarz u stóp góry i postawił dwanaście stel, stosownie do liczby dwunastu pokoleń Izraela.

Wyj:34:27 Pan rzekł do Mojżesza: «Zapisz sobie te słowa, gdyż na podstawie tych słów zawarłem przymierze z tobą i z Izraelem».

Licz 33:2 Mojżesz zapisywał na rozkaz Pana miejsca, skąd rozpoczynał się dalszy ciąg pochodu. Takie to są owe miejsca postojów, z których ruszali dalej.

Dzieje 1:(16) Bracia, musiało wypełnić się słowo Pisma, które Duch Święty zapowiedział przez usta Dawida o Judaszu.

Dzieje 3: (21) Który zaiste niebiosa ma objąć aż do czasu naprawienia wszystkich rzeczy, co był przepowiedział Bóg przez usta wszystkich świętych swoich proroków od wieków.

Dzieje 4:(25) Tyś przez Ducha Świętego powiedział ustami sługi Twego Dawida: Dlaczego burzą się narody i ludy knują rzeczy próżne?

Dzieje 28: (25) Poróżnieni między sobą zabierali się do odejścia. Wtedy Paweł powiedział to jedno: Trafnie rzekł Duch Święty do ojców waszych przez proroka Izajasza

2Piotra 1: (20) To najpierw wiedząc, iż żadne proroctwo Pisma nie jest własnego wykładu. (21) Albowiem nie z woli ludzkiej przyniesione jest niekiedy proroctwo, ale od Ducha Świętego pędzeni będąc mówili święci Boży ludzie.

2Tym 3:. (13) Lecz źli ludzie i zwodziciele postąpią w gorsze, jako zwodzący tak i zwiedzeni. (14) Ale ty trwaj w tem, czegoś się nauczył i czegoć powierzono, wiedząc, od kogoś się tego nauczył. (15) A iż z dzieciństwa umiesz Pisma święte, które cię mogą uczynić mądrym ku zbawieniu przez wiarę, która jest w Chrystusie Jezusie. (16) Wszystko Pismo od Boga jest natchnione

Psalm 95:(8) Nie zatwardzajcież serca swego, jako w Meryba, a jako czasu kuszenia na puszczy. (9) Kiedy mię kusili ojcowie wasi, doświadczylić mię, i widzieli sprawy moje.

Hbr 3: (7) Przetoż jako mówi Duch Święty: Dziś, jeźlibyście głos jego usłyszeli, (8) Nie zatwardzajcież serc waszych, jako w rozdrażnieniu, w dzień onego pokuszenia na puszczy.

Hbr1:(1) Częstokroć i wieloma sposobami mawiał niekiedy Bóg ojcom przez proroków; (2) W te dni ostateczne mówił nam przez Syna swego, którego postanowił dziedzicem wszystkich rzeczy, przez którego i wieki uczynił.


Doskonałe są Pańskie pouczenia, bo ludziom pokrzepienie dają; wiecznotrwałe jest Pańskie prawo, bo mądrymi czyni wszystkich, co są prostego serca. (9) Nakazy Pańskie są słuszne i radują serce, wyraźna jest wola Pana i wzrok ludzki oświeca(Psalm 19:8-9)
Bo przykazanie jest niczym pochodnia, a pouczenia – światłem,
rady zaś i napomnienia – drogowskazem życia(Prz 6:23)

https://youtu.be/jMcrf1OuKDQ
Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: nadrozd » 12 kwie 2018, 18:54

Sanjuanito pisze:Czy Bóg mówił ustami proroków?
Wydaje mi się, że różnie. Czasami prorocy mówili jakby Bóg szeptał im do ucha, a czasami układali proroctwa w oparciu o starożytne prawo. O jednym z proroków jest napisane, że Pan Bóg nie zostawił ani jednego słowa nie spełnionego z tego co ten prorok powiedział - co o tym myślisz?


Nie wiem jakie proroctwa sa budowane przez starozytne prawo :)
nieszczegolnie rozumiem co ma prawo do prorctwa ?
Prawo to chyba cos standardowego np Krazdież cudzolustwo, prostutucja .....


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
Awatar użytkownika
Sanjuanito
Posty: 102
Rejestracja: 09 kwie 2018, 15:56
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: Kocham Boga i kocham ludzi.
Pan Bóg mnie kocha, ludzie różnie.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: Sanjuanito » 12 kwie 2018, 19:01

W Starym Testamencie prorocy nie tylko przepowiadali przyszłe wydarzenia i mówili dokładnie to co słyszeli w niesamowity sposób, ale również tłumaczyli swoim współczesnym znaczenie Prawa oraz na podstawie Prawa mówili, co się wydarzy, jeżeli Prawo zostanie zlekceważone. Powtarzali Boże zapisy i ostrzeżenia zapisane już wcześniej.


Najlepiej chwalimy Boga wtedy, gdy odzwierciedlamy Go najdokładniej.
PIN
Posty: 89
Rejestracja: 17 cze 2015, 17:46
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: PIN » 12 kwie 2018, 19:22

Sanjuanito pisze:W Starym Testamencie prorocy nie tylko przepowiadali przyszłe wydarzenia i mówili dokładnie to co słyszeli w niesamowity sposób, ale również tłumaczyli swoim współczesnym znaczenie Prawa oraz na podstawie Prawa mówili, co się wydarzy, jeżeli Prawo zostanie zlekceważone. Powtarzali Boże zapisy i ostrzeżenia zapisane już wcześniej.


Powtarzali boże przepisy i co z tego? Jak większość proroków została w sposób bestialski zamordowana.
Potrafisz to w jakiś sensowny sposób wytłumaczyć. Dlaczego naród "wybrany" zbijał swoich proroków?

Prorocy mówili co trzeba czynić a naród "wybrany" ich zabijał.
Postaraj się to wytłumaczyć.


Awatar użytkownika
Sanjuanito
Posty: 102
Rejestracja: 09 kwie 2018, 15:56
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: Kocham Boga i kocham ludzi.
Pan Bóg mnie kocha, ludzie różnie.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: Sanjuanito » 12 kwie 2018, 19:26

PIN pisze:
Sanjuanito pisze:W Starym Testamencie prorocy nie tylko przepowiadali przyszłe wydarzenia i mówili dokładnie to co słyszeli w niesamowity sposób, ale również tłumaczyli swoim współczesnym znaczenie Prawa oraz na podstawie Prawa mówili, co się wydarzy, jeżeli Prawo zostanie zlekceważone. Powtarzali Boże zapisy i ostrzeżenia zapisane już wcześniej.


Powtarzali boże przepisy i co z tego? Jak większość proroków została w sposób bestialski zamordowana.
Potrafisz to w jakiś sensowny sposób wytłumaczyć. Dlaczego naród "wybrany" zbijał swoich proroków?

Prorocy mówili co trzeba czynić a naród "wybrany" ich zabijał.
Postaraj się to wytłumaczyć.


Ale o co w ogóle chodzi? Możemy o tym porozmawiać, tylko jak się to ma do poprzedniej dyskusji albo do tematu w ogóle?
Takie ni z gruszki ni z pietruszki to było.


Najlepiej chwalimy Boga wtedy, gdy odzwierciedlamy Go najdokładniej.
PIN
Posty: 89
Rejestracja: 17 cze 2015, 17:46
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: PIN » 12 kwie 2018, 19:35

Sanjuanito pisze:
PIN pisze:
Sanjuanito pisze:W Starym Testamencie prorocy nie tylko przepowiadali przyszłe wydarzenia i mówili dokładnie to co słyszeli w niesamowity sposób, ale również tłumaczyli swoim współczesnym znaczenie Prawa oraz na podstawie Prawa mówili, co się wydarzy, jeżeli Prawo zostanie zlekceważone. Powtarzali Boże zapisy i ostrzeżenia zapisane już wcześniej.


Powtarzali boże przepisy i co z tego? Jak większość proroków została w sposób bestialski zamordowana.
Potrafisz to w jakiś sensowny sposób wytłumaczyć. Dlaczego naród "wybrany" zbijał swoich proroków?

Prorocy mówili co trzeba czynić a naród "wybrany" ich zabijał.
Postaraj się to wytłumaczyć.


Ale o co w ogóle chodzi? Możemy o tym porozmawiać, tylko jak się to ma do poprzedniej dyskusji albo do tematu w ogóle?
Takie ni z gruszki ni z pietruszki to było.


Przerosło Cie to? Nie masz wiedzy? Twój świat zielonoświątkowy się skończył? Odpowiedz mi dlaczego prorocy zostali bestialsko mordowani. Jak nie wiesz jacy prorocy to zajrzyj do Tanach-ST. Dostałeś pytanie ni z gruszki i pietruszki i zostałeś z otwartymi z głupoty ustami.


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: kontousunięte1 » 12 kwie 2018, 19:39

PIN
Po co ta agresja? Załóż temat o zabijaniu proroków. Ten jest o Sumerach.
I po co jakieś wycieczki personalne? Co ma zielono-czy-czerwonoświątkowiec do tematu?
Tu już doprawdy strach się odezwać.


Awatar użytkownika
Sanjuanito
Posty: 102
Rejestracja: 09 kwie 2018, 15:56
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: Kocham Boga i kocham ludzi.
Pan Bóg mnie kocha, ludzie różnie.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: Sanjuanito » 12 kwie 2018, 19:54

:) kto wtrąca się do cudzego sporu jest jak ktoś kto psa za ogon łapie.

Skąd te negatywne wibracje? O co Ci chodzi kolego? Nie mam obowiązku odpowiadać na Twoje pytania. Skąd się tu wziąłeś?

Odpowiem tak czy siak.
Pytasz dlaczego? Odpowiem Ci fragmentem z listu do Hebrajczyków.

"Jedni ponieśli katusze, nie przyjąwszy uwolnienia, aby otrzymać lepsze zmartwychwstanie. 36 Inni zaś doznali zelżywości i biczowania, a nadto kajdan i więzienia. 37 Kamienowano ich, przerzynano piłą, <kuszono>, przebijano mieczem; tułali się w skórach owczych, kozich, w nędzy, w utrapieniu, w ucisku - 38 świat nie był ich wart - i błąkali się po pustyniach i górach, po jaskiniach i rozpadlinach ziemi. 39 A ci wszyscy, choć ze względu na swą wiarę stali się godni pochwały, nie otrzymali przyrzeczonej obietnicy, 40 gdyż Bóg, który nam lepszy los zgotował, nie chciał, aby oni doszli do doskonałości bez nas."


Najlepiej chwalimy Boga wtedy, gdy odzwierciedlamy Go najdokładniej.
Awatar użytkownika
diedmaroz
Posty: 815
Rejestracja: 22 gru 2015, 22:02
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: diedmaroz » 12 kwie 2018, 22:18

Sanjuanito pisze:Prawdopodobnie Mojżesz sam podniósł rękę, a Pan Bóg zrobił resztę.

Czy jak apostołowie uzdrawiali to uzdrawiali, a Bóg tylko inspirował, czy uzdrawiał?

No oni się modlili, a Bóg zrobił resztę.




Czy to Ty szukałeś Boga czy Bóg Cię znalazł? Czy Twoje nawrócenie było Twoim dziełem, Twoim i Boga czy tylko Boga? ;)


17:20-21
A nie tylko za nimi proszę, lecz i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie;
Aby wszyscy byli jedno, jak ty, Ojcze, we mnie, a ja w tobie, aby i oni byli w nas jedno, aby świat uwierzył, że ty mnie posłałeś.
Awatar użytkownika
Sanjuanito
Posty: 102
Rejestracja: 09 kwie 2018, 15:56
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: Kocham Boga i kocham ludzi.
Pan Bóg mnie kocha, ludzie różnie.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: Sanjuanito » 13 kwie 2018, 06:14

No,

teraz to dopiero oddalamy się od tematu wątku ;).

Bóg mnie znalazł. Jestem żebrakiem i biedakiem, któremu pokazano gdzie jest dany chleb do jedzenia.


Najlepiej chwalimy Boga wtedy, gdy odzwierciedlamy Go najdokładniej.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: kontousunięte1 » 13 kwie 2018, 09:39

dziunio » wczoraj, o 15:16

kontousunięte1 pisze:
Trzeba sobie chyba uświadomić, że chrześcijaństwo to nie jest pierwsza religia monoteistyczna.
Całe fragmenty Pśw. są żywcem ściągnięte z Sumeru, Egiptu, a nawet świętych ksiąg religii Wschodu.
I nie chodzi o jakieś fragmenty mitów, ale o zwykły plagiat.
Pytam więc, skoro różnica w datach jest ogromna (rzędu co najmniej około 2 tys.lat) to kto dostał to nieomylne słowo od Ducha św.? Biblia jest MŁODSZA, więc chyba jasne jest kto od kogo ściągał.

Chrześcijaństwo to za stare nie jest jeśli jednak sięgniesz do jego korzeni i nazwiesz to np Jahwizem,to Twój umysł który napewno czytał Księgę Genezis powinien domyślić się,że jednak pierwszym monoteistami był Adam z Ewą,a nie jacyś zwyrodnialcy z Sumeru,Egiptu czy smokizm od Chińczyków.Te rewelacje egipskie są warte tyle co rewelacje zawarte w innych filmach ateizujących jak zeit geist,treść księgi urantii itd.
Wielu ateistu gnostyków zarzuca nawet Pan Jezusowi plagat modlitwy Ojcze nasz jednak cała modlitwa swoje korzenie znajduje
w Starym Testamencie i z stamtąd czerpał Jezus,a nie z jakiś zafajdanych hieroglików tłumaczonych na własną bezbożną modle.
Skoro ściągali ciekawe dlaczego przekaz Biblijny nie mówi np o piramidalnej arce Noego,a nawet ten przekaz ma wiele wariantów..
Dziunio i kontousunięte1 słuchają tego samego nauczyciela,kontousunięte1 napisze pierwsza,Dziunek napisze dopiero po niej,a napisali podobnie
czy to oznacza,że Dziunek ściągał od Wuki?Do tego Dziunkowi mogła pierwsza treść się zetrzeć czy coś
i musiał wrócić do nauczyciela po dokładne info jeszcze raz,a kontousunięte1 napisała niechlujnie i dodała sporo od siebie.
=============================================================

Oczywiście, że mam na myśli korzenie żydowskie, a nie czas wyłącznie chrześcijaństwa.
Nie wiem dlaczego nazywasz zwyrodnialcami ludzi, którzy zostali stworzeni przez tego samego (ponoć) Boga Stwórcę. Czy dlatego, że mieli pecha i w Chinach, Egipcie...Bóg ich umieścił, a nie wśród swoich pupilów - żydów?

Jeśli ja napiszę coś 2 tysiące lat przed tobą, a ty to odkryjesz i podasz jako swoją twórczość, to jest jasne dla każdego, że popełniłeś plagiat, ukradłeś moją intelektualną własność. Jeszcze kilka „epitetów“ się nasuwa, ale ... na pewno sie domyślisz.


Awatar użytkownika
Sanjuanito
Posty: 102
Rejestracja: 09 kwie 2018, 15:56
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: Kocham Boga i kocham ludzi.
Pan Bóg mnie kocha, ludzie różnie.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: Sanjuanito » 13 kwie 2018, 09:44

Mnie też raczej nie odpowiada nazywanie różnych ludów zwyrodnialcami w takim kontekście.


Najlepiej chwalimy Boga wtedy, gdy odzwierciedlamy Go najdokładniej.
Awatar użytkownika
Oliwka
Posty: 909
Rejestracja: 04 maja 2012, 13:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: Oliwka » 13 kwie 2018, 11:53

kontousunięte1 czy ty chcesz poznac Prawde czy szukasz haka na YHVH jaki to okrutnik
czytasz szukasz znowu czytasz ale z tego co o YHVH piszesz to weszłas na bezdroza .
Kim sa ci wy ?
a gdzie ja pisze posty ?
wy to wy .


Ps 52:10 " Ja jestem jak oliwka zielona w domu Bożym;Zaufałem łasce Bożej na wieki wieków."
http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f=12&t=24
NACHASZ Eden
http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f ... =Telegonia

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości