"przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
Sanjuanito
Posty: 102
Rejestracja: 09 kwie 2018, 15:56
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: Kocham Boga i kocham ludzi.
Pan Bóg mnie kocha, ludzie różnie.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: Sanjuanito » 12 kwie 2018, 11:24

Wiem o tym i odrzucam wszelkie nie Boże rzeczy, które pochodzą z pogaństwa.

Paweł Apostoł pisząc o poganach mówił o tym, że mogą wyczuć Pana Boga i że mają prawo wypisane na swoich sercach. Czy wiesz, że Paweł głosząc grekom odwoływał się do greckiego ołtarza poświęconego nieznanemu bóstwu, które odnosił do Jedynego? Nie autoryzował w ten sposób Zeusa i Posejdona, ale nie odrzucał też ich całej religii apriori.

Pan Bóg nie dał nam monopolu na prawdę, Mądrość woła na rogach ulic, każdy kto do niej przyjdzie dostanie swoją część. W kulturach nie opartych na Słowie Bożym istnieją elementy Bożego objawienia, mimo tego, że nie jesteśmy w stanie rozpoznać, które to są. Chrystus jest Panem całej historii i całej ludzkości, nie tylko Kościoła.


Najlepiej chwalimy Boga wtedy, gdy odzwierciedlamy Go najdokładniej.
Awatar użytkownika
Oliwka
Posty: 909
Rejestracja: 04 maja 2012, 13:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: Oliwka » 12 kwie 2018, 11:30

Paweł odwoływał sie do ich religijnosci ale zwrocił uwage ze Ten którego czcza nie znajac Imienia on Paweł im zwiastuje
Jeszua HaMaszijach
tylko slepy duchowo niechce tych słów Pawła uznac .
Paweł nie zwiastowal drugiej osoby trojcy ale Jedynego Boga Israela.


Ps 52:10 " Ja jestem jak oliwka zielona w domu Bożym;Zaufałem łasce Bożej na wieki wieków."
http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f=12&t=24
NACHASZ Eden
http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f ... =Telegonia
Awatar użytkownika
Sanjuanito
Posty: 102
Rejestracja: 09 kwie 2018, 15:56
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: Kocham Boga i kocham ludzi.
Pan Bóg mnie kocha, ludzie różnie.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: Sanjuanito » 12 kwie 2018, 11:32

Zostawmy temat Trójcy w innym miejscu na forum, gdzie prowadzimy tę rozmowę ;).

Tutaj chciałem zauważyć, że Paweł odnosi się do kultury religijnej politeistów.


Najlepiej chwalimy Boga wtedy, gdy odzwierciedlamy Go najdokładniej.
Awatar użytkownika
Oliwka
Posty: 909
Rejestracja: 04 maja 2012, 13:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: Oliwka » 12 kwie 2018, 11:46

I co w zwiazku z tym politeizmem kultura bo wiesz ja sie na tym nie znam Paweł wiele rzeczy nazwał - śmieci.-


Ps 52:10 " Ja jestem jak oliwka zielona w domu Bożym;Zaufałem łasce Bożej na wieki wieków."

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f=12&t=24

NACHASZ Eden

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f ... =Telegonia
Awatar użytkownika
Sanjuanito
Posty: 102
Rejestracja: 09 kwie 2018, 15:56
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: Kocham Boga i kocham ludzi.
Pan Bóg mnie kocha, ludzie różnie.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: Sanjuanito » 12 kwie 2018, 11:49

No, Paweł jest doskonałym przykładem tego, co próbuję z różnym skutkiem wyartykułować. Uznał wszystko za śmiecie żeby zyskać Chrystusa i wszystko za śmiecie wobec poznania Go. A cały czas jest po prostu zanurzony w kulturze semickiem i greckiej. Jak czegoś nie cytuje, to używa, jak nie używa, to pokazuje lub odnosi się.

To jak to jest z tym Pawłem?


Najlepiej chwalimy Boga wtedy, gdy odzwierciedlamy Go najdokładniej.
Awatar użytkownika
Oliwka
Posty: 909
Rejestracja: 04 maja 2012, 13:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: Oliwka » 12 kwie 2018, 12:04

A jak ma byc on korzystał z tego co miał pod ręką czyli w zaleznosci z kim do kogo rozmawiał posługiwał sie jego wlasnym
językiem.
Cos jak rozmowa z rolnikiem o Jezusie to podasz przykład zrozumiały dla rolnika o roli nasionach zbiór snopki itp
z kowalem powiesz jak sie wytapia złoto z żuzelicy tak i my mamy byc oczyszczeni ,itp
Paweł mówi gardło grobem brzuch bogiem a dzisiaj popatrz na to co sie dzieje czy nie widac ich boga idacego przed nimi ?
A co ty powiesz jak to jest z tym Pawłem
zamiast mnie przepytywac .


Ps 52:10 " Ja jestem jak oliwka zielona w domu Bożym;Zaufałem łasce Bożej na wieki wieków."

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f=12&t=24

NACHASZ Eden

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f ... =Telegonia
Awatar użytkownika
Sanjuanito
Posty: 102
Rejestracja: 09 kwie 2018, 15:56
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: Kocham Boga i kocham ludzi.
Pan Bóg mnie kocha, ludzie różnie.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: Sanjuanito » 12 kwie 2018, 12:18

Jeżeli on korzystał z tego co miał pod ręką, to i my możemy. Jak bardzo słusznie zauważyłaś Paweł mówi w danym kontekście kulturowym, również Pan Bóg (tu akurat przez Pawła).

Jest w tym dużo racji, ludzie bez Boga uważają, że można go znaleźć poprzez rytuały, czy zasady, jak te zasady dotyczące diety (Bogiem brzuch). Nie znają Go i nie zbliżają się do Niego. A Bóg jest i puka do naszych serc i chce być z nami sam na sam.

Natomiast te rytuały mogą być czasami pomocne, ale tylko jeżeli są na właściwym miejscu, a nie jako droga do Boga. Przykładem bardzo pozytywnego rytuału niech będzie modlitwa dziękczynna przed jedzeniem. Nie wylewajmy dziecka razem z kąpielą.


Najlepiej chwalimy Boga wtedy, gdy odzwierciedlamy Go najdokładniej.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: kontousunięte1 » 12 kwie 2018, 12:55

Trzeba sobie chyba uświadomić, że chrześcijaństwo to nie jest pierwsza religia monoteistyczna.
Całe fragmenty Pśw. są żywcem ściągnięte z Sumeru, Egiptu, a nawet świętych ksiąg religii Wschodu.
I nie chodzi o jakieś fragmenty mitów, ale o zwykły plagiat.
Pytam więc, skoro różnica w datach jest ogromna (rzędu co najmniej około 2 tys.lat) to kto dostał to nieomylne słowo od Ducha św.? Biblia jest MŁODSZA, więc chyba jasne jest kto od kogo ściągał.


Awatar użytkownika
Sanjuanito
Posty: 102
Rejestracja: 09 kwie 2018, 15:56
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: Kocham Boga i kocham ludzi.
Pan Bóg mnie kocha, ludzie różnie.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: Sanjuanito » 12 kwie 2018, 13:00

kontousunięte1 pisze:Trzeba sobie chyba uświadomić, że chrześcijaństwo to nie jest pierwsza religia monoteistyczna.
Całe fragmenty Pśw. są żywcem ściągnięte z Sumeru, Egiptu, a nawet świętych ksiąg religii Wschodu.
I nie chodzi o jakieś fragmenty mitów, ale o zwykły plagiat.
Pytam więc, skoro różnica w datach jest ogromna (rzędu co najmniej około 2 tys.lat) to kto dostał to nieomylne słowo od Ducha św.? Biblia jest MŁODSZA, więc chyba jasne jest kto od kogo ściągał.


To prawda, ale równocześnie, to żaden problem ;). To raczej piękne, że w Piśmie Świętym znajdują się teksty starszych kultur.


Najlepiej chwalimy Boga wtedy, gdy odzwierciedlamy Go najdokładniej.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: kontousunięte1 » 12 kwie 2018, 13:06

Sanjuanito pisze:
kontousunięte1 pisze:Trzeba sobie chyba uświadomić, że chrześcijaństwo to nie jest pierwsza religia monoteistyczna.
Całe fragmenty Pśw. są żywcem ściągnięte z Sumeru, Egiptu, a nawet świętych ksiąg religii Wschodu.
I nie chodzi o jakieś fragmenty mitów, ale o zwykły plagiat.
Pytam więc, skoro różnica w datach jest ogromna (rzędu co najmniej około 2 tys.lat) to kto dostał to nieomylne słowo od Ducha św.? Biblia jest MŁODSZA, więc chyba jasne jest kto od kogo ściągał.


To prawda, ale równocześnie, to żaden problem ;). To raczej piękne, że w Piśmie Świętym znajdują się teksty starszych kultur.

Też tak uważam. Świadczy to o Bożym planie dla całego świata, niezależnie od tego, czy ktoś się urodził wśród wybrańców z żydów, czy na drugim końcu świata.
Jednak kłopot jest z tymi, którzy nakazują nam wierzyć, że Biblia to kropka w kropkę dyktando Boga. Sama całe lata tak myślałam (no prawie), ale modlitwa, pytania do Boga,obserwacja zachowań wierzących tak zwanych wątpliwości, nakierowały mnie na szukanie odpowiedzi alternatywnych. A właściwie na skupienie się na tym i unikanie niewygodnych myśli o pewnych "bożych" sprawach.


Awatar użytkownika
Sanjuanito
Posty: 102
Rejestracja: 09 kwie 2018, 15:56
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: Kocham Boga i kocham ludzi.
Pan Bóg mnie kocha, ludzie różnie.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: Sanjuanito » 12 kwie 2018, 13:11

Pismo Święte zawiera w sobie rzeczy, które są jawną redakcją innych tekstów - jak ogłoszenie babilońskiego króla. Nie powstało ono jako dekret Boga, tylko jako dekret króla, który został zapisany w naszym Świętym tekście.

Biblia jako dyktando Boga jest nie do obronienia, a oprócz tego jest zupełnie nie potrzebne. Ludziom myli się Pismo Święte z Chrystusem, który jest prawdziwym Słowem Bożym.

Według mnie jest to po prostu brak wiedzy. Co ciekawe w tym przypadku to nie wiedza nadyma człowieka, tylko właśnie jej brak.


Najlepiej chwalimy Boga wtedy, gdy odzwierciedlamy Go najdokładniej.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: KAAN » 12 kwie 2018, 13:16

Sanjuanito pisze:Jak myślisz, skąd znamy Pismo w takiej postaci w jakiej znamy je dzisiaj?
Mamy je z powodu działania Ducha Świętego, postać Biblii jest też dziełem Bożym w sercu tych co kochają Boga i pragnęli aby Słowo Boże dotarło wszędzie.
Pewnie, że każdy może być zbawiony, ale nie każdy czyta grekę... Możemy czytać Pismo po polsku, nie dlatego, że powstało niezależnie od kultur świata, ale dlatego, że ktoś poznał część kultury np. greckiej jaką jest pismo i język grecki koine i przetłumaczył to, tak, żebyśmy mieli do tego dostęp.
Język sam w sobie nie jest kulturą, język jest czymś dynamicznym, służącym do porozumiewania się ludzi i w nim formułowane są różnego rodzaju myśli i idee. Ciekawą rzecza jest ze niezależnie od języka, chrześcijanie z ruchów ewangelicznych zbliżonych do braterskiego, konserwatywnego baptyzmu i części zielonoświątkowego, mają bardzo podobną, nazwijmy to roboczo - kulturę. To sposób życia wyznaczany przez Ducha świętego, który zamieszkuje w każdym wierzącym. To nie zostało ukształtowane przez człowieka (kultura), ale przez Ducha Świetego.
Istnieje Słowo Boże, które jest niezależne od tekstu, tym słowem jak wiemy jest sam Chrystus Pan. Istnieje poza kulturą, chociaż jak rozmawia z nami to rozmawia tak, żebyśmy zrozumieli.
Tak, to prawda, Pan Jezus przemawia do nas niezależnie od naszego języka. Zauważ, ze Faryzeusze nie rozumieli Pana Jezusa mimo że mówił znanym im językiem, żyli w otoczeniu tej samej kultury i mówiąc rozumieli swoje slowa. Te słowa jednak nie były zrozumiane we właściwi sposób, bo faryzeusze żyli własną "faryzejską kulturą", a Pan Jezus mówił o sprawach duchowych obcych faryzeuszom.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: KAAN » 12 kwie 2018, 13:19

Sanjuanito pisze:Chrystus jest Panem całej historii i całej ludzkości, nie tylko Kościoła.
To prawda, ale nie akceptuje całej historii jako dobrej i nie akceptuje całej ludzkości jako swojej, zbawionej, bo niewielu jest zbawionych. Pan Jezus nie akceptuje kultury, która jest produktem upadłego ducha ludzkiego.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Sanjuanito
Posty: 102
Rejestracja: 09 kwie 2018, 15:56
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: Kocham Boga i kocham ludzi.
Pan Bóg mnie kocha, ludzie różnie.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: Sanjuanito » 12 kwie 2018, 13:25

KAAN, proszę Cię, przeczytaj sobie co to jest kultura i znajdź inne słowo do tego co próbujesz powiedzieć, bo wprowadzasz w błąd i bez sensu powodujesz konflikty. Nie naginaj języka do własnych potrzeb, tylko znajdź słowa, które wyrażą to co chcesz powiedzieć.


Najlepiej chwalimy Boga wtedy, gdy odzwierciedlamy Go najdokładniej.
Awatar użytkownika
Sanjuanito
Posty: 102
Rejestracja: 09 kwie 2018, 15:56
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: Kocham Boga i kocham ludzi.
Pan Bóg mnie kocha, ludzie różnie.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: Sanjuanito » 12 kwie 2018, 13:33

KAAN pisze:
Sanjuanito pisze:Jak myślisz, skąd znamy Pismo w takiej postaci w jakiej znamy je dzisiaj?
Mamy je z powodu działania Ducha Świętego, postać Biblii jest też dziełem Bożym w sercu tych co kochają Boga i pragnęli aby Słowo Boże dotarło wszędzie.
Pewnie, że każdy może być zbawiony, ale nie każdy czyta grekę... Możemy czytać Pismo po polsku, nie dlatego, że powstało niezależnie od kultur świata, ale dlatego, że ktoś poznał część kultury np. greckiej jaką jest pismo i język grecki koine i przetłumaczył to, tak, żebyśmy mieli do tego dostęp.
Język sam w sobie nie jest kulturą, język jest czymś dynamicznym, służącym do porozumiewania się ludzi i w nim formułowane są różnego rodzaju myśli i idee. Ciekawą rzecza jest ze niezależnie od języka, chrześcijanie z ruchów ewangelicznych zbliżonych do braterskiego, konserwatywnego baptyzmu i części zielonoświątkowego, mają bardzo podobną, nazwijmy to roboczo - kulturę. To sposób życia wyznaczany przez Ducha świętego, który zamieszkuje w każdym wierzącym. To nie zostało ukształtowane przez człowieka (kultura), ale przez Ducha Świetego.
Istnieje Słowo Boże, które jest niezależne od tekstu, tym słowem jak wiemy jest sam Chrystus Pan. Istnieje poza kulturą, chociaż jak rozmawia z nami to rozmawia tak, żebyśmy zrozumieli.
Tak, to prawda, Pan Jezus przemawia do nas niezależnie od naszego języka. Zauważ, ze Faryzeusze nie rozumieli Pana Jezusa mimo że mówił znanym im językiem, żyli w otoczeniu tej samej kultury i mówiąc rozumieli swoje slowa. Te słowa jednak nie były zrozumiane we właściwi sposób, bo faryzeusze żyli własną "faryzejską kulturą", a Pan Jezus mówił o sprawach duchowych obcych faryzeuszom.


Czy słyszałeś kiedyś o procesie kształtowania się kanonu Pisma Świętego? Brakuje Ci wiedzy na temat historii Kościoła. Jeżeli Cię to interesuję, mogę poszukać i przekazać Ci trochę wiarygodnych pozycji.

Zarówno język jak i kultura są zjawiskami dynamicznymi. Czy wiesz kiedy i w jaki sposób ukształtowała się wspomniana przez Ciebie kultura środowisk ewangelicznych?


Najlepiej chwalimy Boga wtedy, gdy odzwierciedlamy Go najdokładniej.

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości