"przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
dziunio
Posty: 536
Rejestracja: 07 sie 2017, 13:53
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Deus lo vult...
Gender: None specified
Kontaktowanie:

"przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: dziunio » 11 kwie 2018, 15:21

https://www.youtube.com/watch?v=3H64pTiQwuA&t=10s Obalenie tabliczek sumeryjskich Michael Heiser.
Język angielski.Podsumowując najważniejszy nie jest wiek,ale dokładny przekaz,a taki jest w Biblii,a nie w innych przekazach.
Tylko przekaz Biblijny jest spójny,dokładny,trzyma się kupy np naukowy projekt arki Noego itd.
"Mity" na całym świecie są potwierdzeniem prawdziwości Biblii.


Doskonałe są Pańskie pouczenia, bo ludziom pokrzepienie dają; wiecznotrwałe jest Pańskie prawo, bo mądrymi czyni wszystkich, co są prostego serca. (9) Nakazy Pańskie są słuszne i radują serce, wyraźna jest wola Pana i wzrok ludzki oświeca(Psalm 19:8-9)
Bo przykazanie jest niczym pochodnia, a pouczenia – światłem,
rady zaś i napomnienia – drogowskazem życia(Prz 6:23)

https://youtu.be/jMcrf1OuKDQ
Awatar użytkownika
Suzuja
Posty: 903
Rejestracja: 04 lis 2017, 20:30
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: Suzuja » 11 kwie 2018, 16:07

Przecież Abraham był mezopotańczykiem. Nic dziwnego ze Biblia czerpie z politeistycznych wierzeń


Awatar użytkownika
dziunio
Posty: 536
Rejestracja: 07 sie 2017, 13:53
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Deus lo vult...
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: dziunio » 11 kwie 2018, 16:14

Bóg nie musiał czerpać od ludzi,to ludzie czerpneli od Niego,a następnie paskudnie zabrudzili.Dziwne twe myślenie...


Doskonałe są Pańskie pouczenia, bo ludziom pokrzepienie dają; wiecznotrwałe jest Pańskie prawo, bo mądrymi czyni wszystkich, co są prostego serca. (9) Nakazy Pańskie są słuszne i radują serce, wyraźna jest wola Pana i wzrok ludzki oświeca(Psalm 19:8-9)
Bo przykazanie jest niczym pochodnia, a pouczenia – światłem,
rady zaś i napomnienia – drogowskazem życia(Prz 6:23)

https://youtu.be/jMcrf1OuKDQ
Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: Riddick » 11 kwie 2018, 18:26

Suzuja pisze:Przecież Abraham był mezopotańczykiem. Nic dziwnego ze Biblia czerpie z politeistycznych wierzeń

Typowe katolickie banialuki...


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
PIN
Posty: 89
Rejestracja: 17 cze 2015, 17:46
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: PIN » 11 kwie 2018, 19:24

Riddick pisze:
Suzuja pisze:Przecież Abraham był mezopotańczykiem. Nic dziwnego ze Biblia czerpie z politeistycznych wierzeń

Typowe katolickie banialuki...


A co Cię dziwi? Abram pochodził z UR chaldejskiego, jego ojciec Terach był doradcą na dworze Nimroda.
Biblia zaczyna sie od Mojżesza=Prawo-prawodastwo. Do Abrahama to były opowieści ludowe z terenów żyznego półksiężyca.

Abraham nie był żydem tylko ojcem wielu narodów. Żydzi pochodzą od Judy=Królestwo Judy.
Księga rodzaju to w większości wierzenia mezopotańskie i skopiowane przez Ezdrasza-Ezra do kanonu ST.

Izak był ojcem Ezawa i Jakuba. Z Rodu Ezawa pochodzi bogobojny Hiob=Jov jakiego nigdy nie nosiła ziemia.


Awatar użytkownika
Sanjuanito
Posty: 102
Rejestracja: 09 kwie 2018, 15:56
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: Kocham Boga i kocham ludzi.
Pan Bóg mnie kocha, ludzie różnie.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: Sanjuanito » 12 kwie 2018, 09:39

dziunio pisze:Bóg nie musiał czerpać od ludzi,to ludzie czerpneli od Niego,a następnie paskudnie zabrudzili.Dziwne twe myślenie...


Bóg nie musiał, ale Pismo w wielu miejscach czerpie. Z mądrości Egiptu (nawet Pismo samo chwali egipską mądrość), ze wspomnianych przekonań mezopotamskich, a sam Chrystus rozmawiając z Pawłem na drodze do Damaszku cytuje Grecką tragedie.

Pismo Święte nie wisi w próżni i nie zostało stworzone poza kulturą. To jest dobre i właściwe.

Istnieją ludzie, którzy wierzą, że ich natchnione teksty zostały spisane z ust Bożych (mam na myśli Koran), dlatego każdy jeden błąd gramatyczny staje się nie charakterystycznym przejawem zapisującego człowieka, tylko podważa zasadność całej wiary. Pismo Święte posiada bardzo wiele świadectw, na których bazuje, czy z których się wyłania i nie ma w tym ani nic dziwnego ani złego. Świadectwa czyli starożytne teksty, z których bierzemy treść. Co interesujące te świadectwa, chociaż różnią się między sobą w szczegółach zasadniczo przekazują tę samą treść - co przecież najistotniejsze.


Najlepiej chwalimy Boga wtedy, gdy odzwierciedlamy Go najdokładniej.
Awatar użytkownika
Oliwka
Posty: 909
Rejestracja: 04 maja 2012, 13:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: Oliwka » 12 kwie 2018, 10:27

Abram musiał zmienic swoje myslenie po przodkach a to ze wczesniej sumerowie cos wiedzieli inni cos wiedzieli
To tylko pokazuje ,ze wiedzieli o Bogu i BOGACH którym słuzyli i którym przestał słuzyc Abram.


Ps 52:10 " Ja jestem jak oliwka zielona w domu Bożym;Zaufałem łasce Bożej na wieki wieków."
http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f=12&t=24
NACHASZ Eden
http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f ... =Telegonia
Awatar użytkownika
Sanjuanito
Posty: 102
Rejestracja: 09 kwie 2018, 15:56
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: Kocham Boga i kocham ludzi.
Pan Bóg mnie kocha, ludzie różnie.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: Sanjuanito » 12 kwie 2018, 10:30

Jeżeli coś jest prawdą, pozostaje nią niezależnie od tego gdzie się to coś znalazło.


Najlepiej chwalimy Boga wtedy, gdy odzwierciedlamy Go najdokładniej.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: KAAN » 12 kwie 2018, 10:40

Sanjuanito pisze:
dziunio pisze:Bóg nie musiał czerpać od ludzi,to ludzie czerpneli od Niego,a następnie paskudnie zabrudzili.Dziwne twe myślenie...
Bóg nie musiał, ale Pismo w wielu miejscach czerpie.
Nie czerpie, bo to Słowo Boże.
Z mądrości Egiptu (nawet Pismo samo chwali egipską mądrość),
Nie chwali tylko jest świadectwem, ze żadna mądrość w żadnym czasie nie przewyższa mądrości i mocy Bożej.
ze wspomnianych przekonań mezopotamskich,
Wszelkie mity mezopotamskie jeśli mają jakiś wspólny temat z Biblią to co najwyżej z niej czerpią, a nie odwrotnie. W tamtych czasach był żywy przekaz o potopie i z tego bierą się pozorne związki kulturowe pomiędzy Biblią i mitami międzyrzecza.
a sam Chrystus rozmawiając z Pawłem na drodze do Damaszku cytuje Grecką tragedie.
Nie cytuje, mówi od siebie.
Pismo Święte nie wisi w próżni i nie zostało stworzone poza kulturą.
Pismo Święte jest Słowem Bożym, zostało stworzone z natchnienia Ducha Świętego niezależnie od jakiejkolwiek kultury. Przekaz Biblii jest taki sam dla każdego człowieka niezależnie od kultury w jakiej się wychował i funkcjonuje, nikt nie musi uczyć się kultury plemion Izraela, ani kultury greków czy rzymian aby w całej pełni zrozumieć dzieło zbawienia i być zbawionym. Biblia jest poza kulturą, jest przekazem, który burzy kultury.
Pismo Święte posiada bardzo wiele świadectw, na których bazuje, czy z których się wyłania...
Biblia nie bazuje na świadectwie, ale sama jest świadectwem, jest pierwotna względem wszelkich innych przekazów.
Świadectwa czyli starożytne teksty, z których bierzemy treść. Co interesujące te świadectwa, chociaż różnią się między sobą w szczegółach zasadniczo przekazują tę samą treść - co przecież najistotniejsze.
??? O czym tu mowa? Jakie starożytne teksty?


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Oliwka
Posty: 909
Rejestracja: 04 maja 2012, 13:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: Oliwka » 12 kwie 2018, 10:44

Sanjuanito pisze:Jeżeli coś jest prawdą, pozostaje nią niezależnie od tego gdzie się to coś znalazło.

To po co w jakim celu chcesz zagłuszyc PRAWDE czyli Jeszua Mesjasza -Duch Prawdy .
wszystko inne to groby pobielane wewnatrz murszałe .


Ps 52:10 " Ja jestem jak oliwka zielona w domu Bożym;Zaufałem łasce Bożej na wieki wieków."

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f=12&t=24

NACHASZ Eden

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f ... =Telegonia
Awatar użytkownika
Sanjuanito
Posty: 102
Rejestracja: 09 kwie 2018, 15:56
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: Kocham Boga i kocham ludzi.
Pan Bóg mnie kocha, ludzie różnie.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: Sanjuanito » 12 kwie 2018, 10:50

@Kaan, ciężko się z Tobą zgodzić z tysiąca różnych powodów. Ale zacznijmy od początku.

Jak myślisz, skąd znamy Pismo w takiej postaci w jakiej znamy je dzisiaj?

Pewnie, że każdy może być zbawiony, ale nie każdy czyta grekę... Możemy czytać Pismo po polsku, nie dlatego, że powstało niezależnie od kultur świata, ale dlatego, że ktoś poznał część kultury np. greckiej jaką jest pismo i język grecki koine i przetłumaczył to, tak, żebyśmy mieli do tego dostęp.

Istnieje Słowo Boże, które jest niezależne od tekstu, tym słowem jak wiemy jest sam Chrystus Pan. Istnieje poza kulturą, chociaż jak rozmawia z nami to rozmawia tak, żebyśmy zrozumieli.


Najlepiej chwalimy Boga wtedy, gdy odzwierciedlamy Go najdokładniej.
Awatar użytkownika
Sanjuanito
Posty: 102
Rejestracja: 09 kwie 2018, 15:56
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: Kocham Boga i kocham ludzi.
Pan Bóg mnie kocha, ludzie różnie.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: Sanjuanito » 12 kwie 2018, 10:51

Oliwka pisze:
Sanjuanito pisze:Jeżeli coś jest prawdą, pozostaje nią niezależnie od tego gdzie się to coś znalazło.

To po co w jakim celu chcesz zagłuszyc PRAWDE czyli Jeszua Mesjasza -Duch Prawdy .
wszystko inne to groby pobielane wewnatrz murszałe .


Oliwka, pierwsze czego chcę, to kochać jak Jeszua, a drugie to poznać Go i poznać PRAWDĘ.


Najlepiej chwalimy Boga wtedy, gdy odzwierciedlamy Go najdokładniej.
Awatar użytkownika
Oliwka
Posty: 909
Rejestracja: 04 maja 2012, 13:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: Oliwka » 12 kwie 2018, 10:58

OK a jesli tak to pros ze cchesz Go poznac OSOBISCIE al tez musisz odrzucic wszystko bo Naczynie musi byc puste
Duch Prawdy nie miesza sie z fałszem religjinym nawet gdyby błyskotal .
zielonoswiatkowcy sa pomieszani jak wszyscy .


Ps 52:10 " Ja jestem jak oliwka zielona w domu Bożym;Zaufałem łasce Bożej na wieki wieków."

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f=12&t=24

NACHASZ Eden

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f ... =Telegonia
Awatar użytkownika
Sanjuanito
Posty: 102
Rejestracja: 09 kwie 2018, 15:56
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: Kocham Boga i kocham ludzi.
Pan Bóg mnie kocha, ludzie różnie.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: Sanjuanito » 12 kwie 2018, 11:04

Oliwka pisze:OK a jesli tak to pros ze cchesz Go poznac OSOBISCIE al tez musisz odrzucic wszystko bo Naczynie musi byc puste
Duch Prawdy nie miesza sie z fałszem religjinym nawet gdyby błyskotal .
zielonoswiatkowcy sa pomieszani jak wszyscy .


W tym co mówisz jest dużo prawdy. Ja już pozostawiłem na boku wszystko co miałem, żeby poznać Chrystusa. Wiele z tradycji w której wyrosłem musiałem złożyć na ołtarzu przed Bogiem i wiele z tego nie mogłem już wziąć z powrotem, ale wiele też Pan Bóg mi oddał. Pan Bóg nie tworzy wszystkiego ex nihilo, tylko buduje na tym, co było wcześniej. Gdyby było inaczej nie byłoby w ogóle Pisma Świętego, każde z nas od razu przyjmowałoby prawdę bezpośrednio od Boga. Ale On w swojej mądrości wybrał, żebyśmy informowali się na Jego temat od siebie nawzajem i od poprzednich pokoleń. Prawda, której udziela nam bezpośrednio jest nam udzielana w kontekście na przykład tego co przeżyliśmy, ale też tego co przeżyli inni. W ten sposób musimy złożyć jeszcze jedną rzecz przed Bogiem i dopiero wtedy jesteśmy prawdziwie puści, czy gotowi na Boże poruszenie.

To jest nasze EGO - nasz indywidualizm, nasza racja, nasza pycha. Wszystko co mam uznaję za śmiecie wobec doniosłości jaką jest poznanie Chrystusa. A gdy Chrystus daje mi się poznać pokazuje mi siebie również w tekstach z przekazów sumeryjskich, które bądź co bądź są niedoskonałe.


Najlepiej chwalimy Boga wtedy, gdy odzwierciedlamy Go najdokładniej.
Awatar użytkownika
Oliwka
Posty: 909
Rejestracja: 04 maja 2012, 13:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: Oliwka » 12 kwie 2018, 11:14

Czy wiesz ze tzw chrzescijanskie Swiatynie odbudowano na fundamentach swiatyn poganskich lub zamieniono z poganskich na poganskie chrzescijanstwo.
Jak ty mozesz uwazac ze Duch Prawdy buduje SWOJE na tym co było wczesniej ?
Odrzuc takie myslenie odrzuc wsystko i czekaj na NAPEŁNIENIE Ducha Prawdy .
Nie jest proste odrazu przyjmowac Prawde bo Prawda nie idzie na zaden kompromis tak jak religja.
Ego zawies na krzyzu.


Ps 52:10 " Ja jestem jak oliwka zielona w domu Bożym;Zaufałem łasce Bożej na wieki wieków."

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f=12&t=24

NACHASZ Eden

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f ... =Telegonia

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości