"przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: KAAN » 26 kwie 2018, 19:14

kontousunięte1 pisze:Kaan, raczej z tobą nie podejmę dyskusji, poniewaz co chwilę piszesz inaczej. Jakiś czas temu w sb dawałeś do zrozumienia, że żydzi wzięli się nie wiadomo skąd. Tak znam biblijną kolejnośc.
Piszesz nieprawdę, zawsze pisałem że Żydzi powstali w Vw BC z plemienia Judy i połowy plemienia Beniamina jak to zostało opisane w księgach Ezdrasza i Nehemiasza.
Szkoda, że Tablice Kamienne się nie zachowały w przeciwieństwie do zapisów w kamieniu innych kultur, przez ciebie tak pogardzanych.
Same tablice nie ale tekst z nich tak, inne kultury bazowały na fantazji ludzkiej.
A czy wiesz, że kodeksy starożytne są prawie tak samo sformułowane jak tablice mojżeszowe?
Eeee tam, piszesz bzdury.
A czy wiesz, że nawet Kazanie na Górze ma swój odpowiednik w kulturze indyjskiej, o wiele starszej...e tam.
Eeee tam, piszesz bzdury.
Nie chce mi się. Jestem ostatnio źle do forum nastawiona z różnych powodów i staram się nie wchodzić.
Odpoczywaj, odpoczynek dobrze ci zrobi.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
dziunio
Posty: 536
Rejestracja: 07 sie 2017, 13:53
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Deus lo vult...
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: dziunio » 26 kwie 2018, 20:35

kontousunięte1 pisze:Własnie tak, Kitka.
Nadmienię, że żydzi byli poganami takimi samymi, jak reszta populacji. Dodam, że żydzi nie wymyślili monoteizmu. Są religie wcześniejsze, które również wyznawały monoteizm.

Ale przed Judejczykami już Jahwistyczny monoteizm dawno istniał...Tak więc Biblijny monoteizm jest dużo starszy niż np kult Atona.
Jakiż to monoteizm masz na myśli?

kontousunięte1 pisze:
Kitka pisze:kontousunięte1, sądzę, że monoteizmu się nie wymyśla.
To wtórna nazwa do rodzaju kultu.

A jakie znamy wcześniejsze religie monoteistyczne?

Oczywiście, że się nie "wymyśla". Skrót myślowy, po prostu. Błędem jest uznawać, że Jahwe przyszedł do żydów pewnego dnia i nagle stali się jego gorliwymi wyznawcami i to był początek świata, a przedtem jakiś niebyt wielki. Takie stanowisko niektórzy tu próbują ludziom wcisnąć, ale tak nie jest i nie było.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Monoteizm
Link do podstaw, ale trzeba poszperać. ;-), jeśli chce się pogłębić temat. A jest niezwykle ciekawy.


Jahwe był z człowiekiem(Adamem i Ewą) od samego początku :)
Shikizm?;)

A czy wiesz, że nawet Kazanie na Górze ma swój odpowiednik w kulturze indyjskiej, o wiele starszej...e tam. Nie chce mi się

Słaby argument...I co jest kropka w kropkę takie same?Wątpię.Dziunio namalował słońce i chmurki,kontousunięte1 namalowała same słońce,a nawet jeśli z chmurkami,to i tak nie oznacza,że ktoś od kogoś kopiował.No,ale chmurki tam raczej nie ma.Jeszcze księgi umarłych brakuje..


Oliwka pisze:kontousunięte1 tu poczytalam oSumerach
https://translate.google.com/translate? ... edit-text=

Straszna papka parabiblijna :/ apokryfy,wymysły,fantazje...czym ty karmisz siebie i innych ble

Kitka pisze:W temacie - kapłan Melchizedek

Czy nie jest on świadectwem, że poza tym, co znamy w Biblii, istnieli ludzie, którzy oddawali cześć Bogu Najwyższemu?
Melchizedek pojawia się na krótko i niewiele mamy o nim informacji. (Rdz 14,17-20)
Ale skoro był kapłanem, to miał też i miejsce sprawowania tego kapłaństwa, ludzi, którzy korzystali z tego kapłaństwa...
Było to kapłaństwo wg "porządku Melchizedeka". Hm?


Oczywiście.Przecież Kain z Ablem składali już ofiary..Bóg zawsze interesował i komunikował się z ludźmi,dawał im kapłanów,proroków..


Doskonałe są Pańskie pouczenia, bo ludziom pokrzepienie dają; wiecznotrwałe jest Pańskie prawo, bo mądrymi czyni wszystkich, co są prostego serca. (9) Nakazy Pańskie są słuszne i radują serce, wyraźna jest wola Pana i wzrok ludzki oświeca(Psalm 19:8-9)
Bo przykazanie jest niczym pochodnia, a pouczenia – światłem,
rady zaś i napomnienia – drogowskazem życia(Prz 6:23)

https://youtu.be/jMcrf1OuKDQ
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: magda » 26 kwie 2018, 23:25

dziunio pisze:.czym ty karmisz siebie i innych


Szkoda ze nie bierze pod uwagę tego ze gorszy tych wierzących co tu szukają prawdy, to wielki grzech niszczyc wiarę innych . Cały ten temat prowokuje u ludzi niewiarę, nie kazdy jest rozsądny i myśli logocznie, wielu moze być czymś takim zwiedzionych. Dziunio podoba mi się ze bronisz Bozych spraw. Wciaganie ludzi w niewiarę, robienie z Biblii jakiejs wtórnj do starożytnych tekstów ksiegi przez co nic nie wartej , obniżanie wartosci wypowiedzi Jezusa przez porównywanie jej do pogańskich hinduskich wywodów , przez co sugerowanie plagiatu tych tekstów pogańskich co czyni z Jezusa oszusta wszystko to jest działaniem demonicznym na szkode wierzących. W ogóle w ten temat w takiej formie nie powinien istnieć dla dobra tych którzy wierza lub poszukują , właśnie jest na forum 12 gosci i czytaja jakie to rzeczy wypisuje" protestantka" , nie powinno tak być, to forum jest dla wielu pomocą , trzeba je szanować nie służy ono do propagowania niewiary . tu u nas wyznajemy 5 sola i między innymi sola scriptura , jeśli dla kogoś Biblia jest nic nie warta , wypowiedzi kazania na górze Jezusa to oszustwo i plagiat wypocin hinduskich no to nie wiem trzeba sie chyba zastanowić po co ten temat dalej ciagnać . mamy przeciez zajmować sie czyms co nas buduje i wzmacnia wiarę a nie wchodzic w dyskusje z osbą jak z tego widać niewierzącą. A juz na pewno nie uznającą sola scriptura.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Kitka
Posty: 2035
Rejestracja: 29 sie 2012, 13:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: Kitka » 27 kwie 2018, 09:28

Magda, ja przepraszam, ale dlaczego rozmawianie o Sumerach ma podłamywać czyjąś wiarę?
Takie rzeczy trzeba konfrontować i myślę, że temu służy ten temat (w dodatku w dziale polemik z innymi religiami i filozofiami, czyli we właściwym miejscu)
A spychanie go pod dywan, że nie ma sensu, jest złą postawą.
Mamy być gotowi do obrony tego, w co wierzymy. Również do obrony autentyczności Pisma Świętego.
I tu nie wystarczy napisać, że Biblia była pierwsza, że historycy się mylą, kłamią, fałszują.
Tu trzeba rzeczowej rozmowy, a nie fanatycznych stwierdzeń.

I będę bronić Wuki, bo dziewczyna jest wierząca i poszukuje odpowiedzi na trudne(!) pytania. To jest odważne. To jest bycie jak Jakub, który toczył walkę z Bogiem. Bóg go nie potępił za podjęcie walki. Jakub otrzymał błogosławieństwo, choć poniósł szkodę na ciele.

Jeśli temat o Sumerach prowokuje u wierzących niewiarę, to ja się pytam, na jakim fundamencie budują?
A jeśli chodzi o wyznawanie zasady Sola Scriptura, to tym bardziej takiego tematu nie należy zamykać, ale w mądrości wykazać, że Biblia rzeczywiście jest prawdziwa, kompletna i jest autorytetem w sprawach wiary dla chrześcijanina, a przekazy sumeryjskie, czy jakiekolwiek inne nie podważają jej autentyczności

Magda, piszesz, że wierzący tu na forum szukają prawdy (Prawdy!). Myślę, że pomylili miejsce.
Owszem, mogą się tu czegoś dowiedzieć, ale tu jest taki galimatias światopoglądów, że trudno odnaleźć to, co ważne. Do tego dochodzi całe mnóstwo postaw i sposobów pisania do innych, że już samo to wystawia świadectwo tutejszemu środowisku.
To jest forum, które służy dyskusji na różne tematy związane z wiarą, chrześcijaństwem i nie tylko


Awatar użytkownika
dziunio
Posty: 536
Rejestracja: 07 sie 2017, 13:53
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Deus lo vult...
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: dziunio » 27 kwie 2018, 09:38

Dzięki Magdo,Widzisz nie taki diabeł straszny jak go malują ;) Tak,założyłem ten temat aby własnie publicznie przedyskutować te kwestie,bo wiem,że wyciszanie czegoś prowadzi do jeszcze większych wątpliwości,a wręcz do odpadnięcia od wiary :( Nikt nie jest wstanie udowodnić,że Jezus co plagiatował itd,to życzeniowe i nielogiczne myślenie.Jezus nauczał,"plagatował" Słowo Boże które było już spisane,czy też przekazywał bezpośrednio Słowo od Ojca oczywiście zgodne już ze spisaną wcześniej treścią(ST).Jesli kogoś tym uraziłem...to cóż..


Doskonałe są Pańskie pouczenia, bo ludziom pokrzepienie dają; wiecznotrwałe jest Pańskie prawo, bo mądrymi czyni wszystkich, co są prostego serca. (9) Nakazy Pańskie są słuszne i radują serce, wyraźna jest wola Pana i wzrok ludzki oświeca(Psalm 19:8-9)
Bo przykazanie jest niczym pochodnia, a pouczenia – światłem,
rady zaś i napomnienia – drogowskazem życia(Prz 6:23)

https://youtu.be/jMcrf1OuKDQ
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: magda » 27 kwie 2018, 09:48

Dodam jeszcze :
kontousunięte1 nie wypisuj takich rzeczy bo to są oszustwa obliczone na robienie pieniedzy przez sensacje, nakład sie sprzedaje jak ciepłe bułeczki jeśli są w nim takie złe a sensacyjne rzeczy, nabierasz sie na to i innych wprowadzasz w te błędy : popatrz sobie na jakiej podstawie piszą ze dekalog pochodzi ze starożytnego Egiptu i jest plagiatem
cytat:

O Usech-Nemet, który pochodzisz z Junu![24]
Nie popełniłem grzechów.
O Hepet-Seden, który pochodzisz a Cher-Aha!
Nie rabowałem.
O Fed\nedi, który pochodzisz z Chemenu!
Nie podnosiłem ręki.
O Ruti, który pochodzisz z Ziemi!
Nie pomniejszałem miary.
O Irtifi-Em-Chet, który pochodzisz z Chem!
Nie popełniałem niesprawiedliwości.
O Nebu, który pochodzisz z Chetchet!
Nie kradłem rzeczy bożych.
O Sed- Kesu, który pochodzisz z Nen -Nesut!
Nie mówiłem podstępnie.
O Udż-Nes, który pochodzisz z Het- Ka-Ptah!
Nie odbierałem jedzenia.
O Kerti, który pochodzisz z Zachodu!
Nie gniewałem się.
O Hedż-Ibehu, który pochodzisz z Ta-Sze!
Nie szkodziłem.
O Unem-Beseku, który pochodzisz z Wat!
Nie zarzynałem byków bożych.
O Am-Szut, który pochodzisz z Kareret!
Nie kradłem.
O Neha-Her, który pochodzisz a Ra-Setau!
Nie zabiłem człowieka.
O Unem-Zenef, który pochodzisz z Nemtu!
Nie trudniłem się lichwą zbożową.
O Neb-Tu, który pochodzisz z Obu Prawd!
Nie rabowałem przydziału chleba.
O Tenemi, który pochodzisz z Basti!
Nie robiłem intryg.
O Aadi, który pochodzisz z Junu!
Nie rzucałem oszczerstw.
O DżudZuf, który pochodzisz z Anedżaeti!
Nie rabowałem poborcy rzeczy jego.
O Wamemet, który pochodzisz z Chebenet!
Nie cudzołożyłem.
O Maa-Itef, który pochodzisz z Per-Menu!
Nie zajmowałem się samogwałtem.
O Heri-Uru, który pochodzisz z Cheperu!
Nie sprawiałem przerażenia.
O Neb-Chem, który pochodzisz z Chaset (?)!
Nie szkodziłem.
O Szed-Cheru, który pochodzisz z Urit!
Nie rozpłomieniałem się.
O Nechenu, który pochodzisz z Heka-Anedż!
Nie czyniłem się głuchym na słowa prawdy.
O Serechi, który pochodzisz z Untet!
Nie buntowałem się.
O Basti, który pochodzisz z Szetait!
Nie dawałem znaków porozumiewawczych (w czasie rozprawy sądowej) [25] .
O Nrer-Haf, który pochodzisz z Tephet!
Nie zajmowałem się samogwałtem, nie cudzołożyłem z chłopcem.
O Ta-Red, który pochodzisz z Mroku!
Nie bluźniłem.
O Kenemeti, który pochodzisz z Kenemut!
Nie podnosiłem ręki.
O In-Heteput, który pochodzisz z Zau!
Nie czyniłem gwałtownym serca mego.
O Neb-Heru, który pochodzisz z Nedżefet!
Nie pogarszałem charakteru mego, nie usuwałem boga.
O Ser-Cheru, który pochodzisz z Unesi!
Nie mnożyłem głosu mego ponad to, co trzeba było powiedzieć.
O Zeb-Abui, który pochodzisz z Zauti!
Nie ... ...łem, czyni...
O Tem-Zepu, ...

Ani podobieństwa nie ma a gdzie 1 ,2,3,4, przykazanie Wszystko to co tu napisane to mozna wymyślic na podstawie naszego sumienia , które każdy człwiek ma jednakowe i na podstwie takich tekstów wymyślają ze coś z nauk Biblijnych jest plagiatem a nie jest, To samo z tym co ty tam znalazłaś , sama nie tłumaczyłaś tych tekstów bardziej wierzysz tłumaczom których nie znasz i autorom ksiązek na których chcą zarobić niz apostołom którzy za ta prawdę umierali , a ty wolisz kłamstwa nieznanych ci ludzi wiedząc ze świat cały jest zły wiec nie mozna wierzyć w swiatowe teksty bardziej niz w Słowa Boze

2Tes 2:11 bw "I dlatego zsyła Bóg na nich ostry obłęd, tak iż wierzą kłamstwu,"

i nie zaczniij szaleć ze złosci , że ci to piszę bo nie pisze zeby cie krzywdzic ale zebys sie dzieki temu opamietała. Chyba jesteś protestantką ale idziesz na manowce niewiary zawróc z tej drogi i jeżeli nie umiesz czytać takich ksieżek z dystansem to ich nie czytaj bo sama sobie robisz krzywdę.

jak się na tą światowa literaturę spojrzy to można sie załamać ,ciężko mi uwierzyć, żeby kilku galilejskich rybaków,jeden celnik i lekarz byli w stanie zebrać całą mitologię od Celtów po Indie i ułożyć z tego nową religię. trzeba trzeźwo patrzec na takie rewelacje w ksiazkach zwłaszcza w tych czasach , kiedy każdy chce zarobić na sensacji, no przemyść to.
dodam ze Aborygeni też mają mit o potopie i to podobny do biblijnego.. Ani chybi Mojżesz pisząc Genesis zrzynał od Aborygenów. ;P

Kitka my tak jak piszesz mamy byc gotowi do obrony tego w co wierzymy , odpowiedz wiec sobie czy kontousunięte1 tego broni?
Co do wierzących to jak wiesz są i ludzie słabi w wierze i tez poszukujacy którzy szukaja potwierdzenia tego w co dopiero uwierzyli i trzeba to brac pod uwagę, a na jakim fundamęcie budują jeszcze go szukaja i nie wiedzą za bardzo gdzie go szukać i tu przychodzą bo myślą ze protestancka religia skoro deklaruje 5 sola to jest wiarygodna i natykaja sie na taki temat gdzie protestantka podwaza wiarygodnosc Bibli, no sam powiedz czy to tak ma wyglądać.
To co piszesz i forum ze jest tu galimatias ze jest to niewiarygodne forum to jest prawda ja na innych forach słyszałam ze najgorzej jest u protestantów że gorzej niż u niewierzących i czy ty uważasz ze nie trzeba z tym walczyć? że to w porządku ze tak jest . A skad ludzie co dopiero uwierzyli i przychodza poczytać maja wiedzieć że tu taki syf, tak po prostu nie ma byc. Jeśli kontousunięte1 dopiero poszukuje odpowiedzi na pytania takie trudne jak to czy Biblia jest wiarygodna czy nie no to czy to w ogóle jest protestantka . Na jakiej podstawie wiec wiery i w co bo na razie to widać ze i Jezus zwalał od hindusów , jeśli tak twierdzi to w jakiego Jezusa wierzy czy tego co my czy tego co oszukuje i ściąga z hinduskich tekstów . Ona musi się opamietac bo i sobie szkodzi i innym.

Dziunio nie uraziłeś temat dobry ale poszło w zła stronę i trzeba naprostować.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Kitka
Posty: 2035
Rejestracja: 29 sie 2012, 13:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: Kitka » 27 kwie 2018, 10:19

magda pisze:Kitka my tak jak piszesz mamy byc gotowi do obrony tego w co wierzymy , odpowiedz wiec sobie czy kontousunięte1 tego broni?
Co do wierzących to jak wiesz są i ludzie słabi w wierze i tez poszukujacy którzy szukaja potwierdzenia tego w co dopiero uwierzyli i trzeba to brac pod uwagę, a na jakim fundamęcie budują jeszcze go szukaja i nie wiedzą za bardzo gdzie go szukać i tu przychodzą bo myślą ze protestancka religia skoro deklaruje 5 sola to jest wiarygodna i natykaja sie na taki temat gdzie protestantka podwaza wiarygodnosc Bibli, no sam powiedz czy to tak ma wyglądać.
Czy protestant nie ma prawa mieć wątpliwości?
Nie ma prawa pytać?
magda pisze:To co piszesz i forum ze jest tu galimatias ze jest to niewiarygodne forum to jest prawda ja na innych forach słyszałam ze najgorzej jest u protestantów że gorzej niż u niewierzących i czy ty uważasz ze nie trzeba z tym walczyć?
Nie uważam, że trzeba z czymś takim walczyć.
Nie o walkę tu chodzi
Walka prowadzi do jeszcze większego chaosu
magda pisze: że to w porządku ze tak jest . A skad ludzie co dopiero uwierzyli i przychodza poczytać maja wiedzieć że tu taki syf, tak po prostu nie ma byc. Jeśli kontousunięte1 dopiero poszukuje odpowiedzi na pytania takie trudne jak to czy Biblia jest wiarygodna czy nie no to czy to w ogóle jest protestantka .

Czy jeśli nie znasz odpowiedzi na jakieś pytanie, to znaczy, że przestajesz być protestantką?


Awatar użytkownika
dziunio
Posty: 536
Rejestracja: 07 sie 2017, 13:53
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Deus lo vult...
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: dziunio » 27 kwie 2018, 10:51

Nie chodzi o walkę z osobą,bo jej trzeba pomóc,lecz z fałszywą,ideologią,nauką..Walczy się o tą osobę,jej duszę...

Przys 14:15 Wszystko, co mówią, przyjmuje niemądry,
a człowiek rozumny na kroki swe zważa.


Doskonałe są Pańskie pouczenia, bo ludziom pokrzepienie dają; wiecznotrwałe jest Pańskie prawo, bo mądrymi czyni wszystkich, co są prostego serca. (9) Nakazy Pańskie są słuszne i radują serce, wyraźna jest wola Pana i wzrok ludzki oświeca(Psalm 19:8-9)
Bo przykazanie jest niczym pochodnia, a pouczenia – światłem,
rady zaś i napomnienia – drogowskazem życia(Prz 6:23)

https://youtu.be/jMcrf1OuKDQ
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: magda » 27 kwie 2018, 11:37

Kitka pisze:Czy protestant nie ma prawa mieć wątpliwości?


Według mnie nowonarodzony nie może mieć wątpliwości co do samej podstawy wiary czyli Słowa Bozego czy jest plagiatem ani co do Jezusa czy jest oszustem plagiatującym . Moze mieć wątpliwości innego rodzaju ale i tak brak wiary a w miejscu wiary wątpliwości to juz podlego pod piekło i ogień jak tu napisane :

Jud 1:22-23 bw
(22) Dla jednych, którzy mają wątpliwości, miejcie litość, (23) Wyrywając ich z ognia, ratujcie ich; dla drugich miejcie litość .........."

człowiek początkujący w wierze owszem ma wątpliwości i często duze ale po wielu latach w wierze to nie powinno mieć miejsca a jak sie zdarzzy to trzeba skorzystać z tego czego Biblia uczy żeby ratować takich ludzi pokazać że błądzą , wyrwać z ognia bo tymi wątpliwościami ładuja sie w ogień to nie są jakieś obojętne rzeczy trzeba napominać i ratować a nie usprawiedliwiać.

Kitka pisze:Nie uważam, że trzeba z czymś takim walczyć.
Nie o walkę tu chodzi
Walka prowadzi do jeszcze większego chaosu


Skad masz takie rewelacje , ja mam inne, ze Bóg jest Bogiem porządku i chaos nie pochodzi od niego dlatego cos takiego trzeba zwalczać a jak to ci Dziunio odpowiedział
dziunio pisze:Nie chodzi o walkę z osobą,bo jej trzeba pomóc,lecz z fałszywą,ideologią,nauką..Walczy się o tą osobę,jej duszę.


To dobra odpowiedź tak się rzeczy mają , nie walczymy z wuką a z jej poglądami i wątpliwosciami bo o to chodzi.

Kitka pisze:Czy jeśli nie znasz odpowiedzi na jakieś pytanie, to znaczy, że przestajesz być protestantką?


Sprytnie uogulniasz więc ci odpowiem , zależy na jakie pytanie , jeśli nie wiesz czy Pismo Świete jest prawda objawioną i są to Słowa Boga i jeśli nie jestes pewna uczciwości Syna Bożego to wybacz ale przestaje się byc protestantką a nawet ogólnie chrześcijanką. Nie mając Biblii i mając Jezusa za oszusta głoszącego cudze hinduskie nauki nie jest się chrześcijninem bo niby na jakiej podstawie , czy tabliczek sumeryjskich czy hinduskich tekstów , , przemysl to sobie . I powiem ci że to co robisz nie jest dobre bo nie jest dobre usprawiedliwianie złych rzeczy a ty próbujesz to robić . Lepiej jest napisać prawde i niech sie kontousunięte1 obrazi ale przemysli bo jej to sie zapamieta niż ustprawiedliwiać i rozmyć granicę miedzy tym co dobre a tm co złe między prawda a fałszem . Nie rób tego bo jak widać Wukę powinnaś ratować i utwierdzać w wierze


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
artur403
Posty: 4107
Rejestracja: 03 mar 2014, 21:49
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: artur403 » 27 kwie 2018, 13:10

Magda myli wiarę z ideologią.
Ideologia podaje proste odpowiedzi na skomplikowane problemy. Ułatwia życie....
Przynajmniej tak się wydaje.
Choć te proste odpowiedzi, jedynie słuszna wykładnia, okazują się błędne.


Sobota, czy niedziela? Trójca, czy nie? Czy zbawienie jest utracalne? Czy charyzmaty przeminęły? Czy deprawacja człowieka jest zupełna? Czy chrzest niemowląt jest ważny? Czy zbawienie jest chwilą? Jak rozumieć Sola Scriptura? Czy Biblia jest doskonała? Jezus rządzi na ziemi, czy nie?
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: kontousunięte1 » 27 kwie 2018, 13:23

artur403 pisze:Magda myli wiarę z ideologią.
Ideologia podaje proste odpowiedzi na skomplikowane problemy. Ułatwia życie....
Przynajmniej tak się wydaje.
Choć te proste odpowiedzi, jedynie słuszna wykładnia, okazują się błędne.

Wiesz, dlatego uważam, że bez sensu jest tłumaczenie niektórym i pisanie, że nie chodzi o wiarę, nie chodzi o Biblię itd. ale o prawdę i trzeźwe spojrzenie.
Niektórzy i tak wyczytają to co chcą, a w dodatku wiedzą lepiej od ciebie co myślisz, w co wierzysz, kim jesteś i gdzie skończysz ;-) (jako katolik w piekle - wiadomo :mrgreen: , wraz ze mną :lol: , oj będzie się działo; a podobno nieważne jest z jakiej denominacji, grunt, że wiara...itd.; znamy te gadki-szmatki).
P.S. Gdyby DOKŁADNIE przeczytać moje wpisy, bez osobistych niechęci, ale skupić się na temacie, to każdy kto ma rozum w głowie (np.Kitka od początku załapała o co chodzi) zauważy, że NIE PODWAZAM ANI JEZUSA ANI BOGA ANI BIBLII. PISAŁAM JUŻ, ZE TE STARSZE OD BIBLII PRZEKAZY, KTÓRE SĄ W NIEJ UJĘTE MOGĄ ŚWIADCZYĆ O BOŻYM DZIAŁANIU W HISTORII I TO NIE TYLKO WŚRÓD NARODU WYBRANEGO, ALE OD ZAWSZE. I MA TO MIEJSCE, TE PRZEJAWY BOŻEGO DZIAŁANIA W WSZYSTKICH KULTURACH, OD TYCH NAJSTARSZYCH DO DZIŚ, O CZYM ŚWIADCZĄ PODOBIEŃSTWA W WIERZE I DZIAŁANIACH WŚRÓD WSZYSTKICH LUDZI NA CAŁEJ ZIEMI, OD ZAWSZE.


Awatar użytkownika
Suzuja
Posty: 903
Rejestracja: 04 lis 2017, 20:30
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: Suzuja » 27 kwie 2018, 14:37

No od celtów to raczej ciężko bylo by apostołom zapożyczyć mitologię


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: magda » 27 kwie 2018, 14:50

Riddick pisze: MOGĄ ŚWIADCZYĆ O BOŻYM DZIAŁANIU W HISTORII I TO NIE TYLKO WŚRÓD NARODU WYBRANEGO, ALE OD ZAWSZE. I MA TO MIEJSCE, TE PRZEJAWY BOŻEGO DZIAŁANIA W WSZYSTKICH KULTURACH, OD TYCH NAJSTARSZYCH DO DZIŚ, O CZYM ŚWIADCZĄ PODOBIEŃSTWA W WIERZE I DZIAŁANIACH WŚRÓD WSZYSTKICH LUDZI NA CAŁEJ ZIEMI, OD ZAWSZE.


Jasne że tak wszystkie religie prowadzą do tego samego Boga co i papiestwo chce teraz wmówić , niestety to herezja , Bóg wybrał jeden naród zeby zaniósł wiarę w niego na cały swiat i juz do Abrahama powiedział

Rdz 12:1-3 bw
(1) I rzekł Pan do Abrama: Wyjdź z ziemi swojej i od rodziny swojej, i z domu ojca swego do ziemi, którą Ci wskażę.
(2) A uczynię z ciebie naród wielki i będę ci błogosławił, i uczynię sławnym imię twoje, tak że staniesz się błogosławieństwem.
(3) I będę błogosławił błogosławiącym tobie, a przeklinających cię przeklinać będę; i będą w tobie błogosławione wszystkie plemiona ziemi.

Tylko w potomstwie Abrahama i tylko jego wybrał i przez izraelitów działał a nie hinduskich guru. Boze działanie było tylko wsród Narodu wybranego bo po to ich wybrał i z tego narodu powołał proroków a nie z hindusów. Nie ma wielu prawdziwych religii jest jedna wiara w Boga jedynego i jego Syna . Wszystko inne to badziwie. Nie ma zadnych podobieństw w wierze jest jedyna wiara i jedyne zbawienie z łaski w Jezusie , w potomku Abrahama . Nigdy nie było żadnej prawdziwej rzeczy w wierzeniach pogańskich to pogańskie kulty demoniczna , za nimi stoi djabeł a nie Bóg. oczywiscie dialog miedzyreligijny mówi to co ty i prowadzi do jednej wspólnej religii światowej . Każdy moze wybrać stronę ja wybrałam za Jezusem ale nie ma takiego obowiazku mozna isc za dialogiem międzyreligijnym i doszukiwać się podobieństw w religiach pogańskich i jedynej prawdziwej wierze. jak kto woli mamy wolną wolę tylko ona się kończy tam gdzie zaczyna dobro innego człowieka wiec nie agituj do szukania podobieństw w djabelskich kultach i chrześcijaństwie bo to krzywdzi innych. II nie pisz głupot ze mam jakąs niechec do ciebie ja wcale sie toba personalnie nie zajmuję , nie mam zadnej nienawiści i nie sugeruj tego, nie lubię takich nauk jakie zaczęłas gfłosić w tym roku i tyle.

Suzuja pisze:No od celtów to raczej ciężko bylo by apostołom zapożyczyć mitologię


No tak sobie palnęłam bez zastanowienia mozna wpisac co sie chce, chodzi o sens


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
artur403
Posty: 4107
Rejestracja: 03 mar 2014, 21:49
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: artur403 » 27 kwie 2018, 16:36

Już wiemy, jak uniknąć herezji!!!
Jak ktoś pochodzi od Abrahama, to ma prawdziwą religię. A jak nie pochodzi od Abrahama, to ma fałszywą.
Wymysły Magdy ocierają się o rasizm.
No i kto jest w stanie wywieść swoje pochodzenie od Abrahama?
Będziemy się bawić w geneaologie??


Ale od Abrahama pochodzą chrześcijanie i muzułmanie i żydzi. I ateiści i masoni.I synkretyści. Więc prawdziwa religia jest sprzeczna.
Ostatnio zmieniony 27 kwie 2018, 16:46 przez artur403, łącznie zmieniany 1 raz.


Sobota, czy niedziela? Trójca, czy nie? Czy zbawienie jest utracalne? Czy charyzmaty przeminęły? Czy deprawacja człowieka jest zupełna? Czy chrzest niemowląt jest ważny? Czy zbawienie jest chwilą? Jak rozumieć Sola Scriptura? Czy Biblia jest doskonała? Jezus rządzi na ziemi, czy nie?
Awatar użytkownika
Oliwka
Posty: 909
Rejestracja: 04 maja 2012, 13:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: Oliwka » 27 kwie 2018, 16:40

magda pisze:
dziunio pisze:.czym ty karmisz siebie i innych


Szkoda ze nie bierze pod uwagę tego ze gorszy tych wierzących co tu szukają prawdy, to wielki grzech niszczyc wiarę innych . Cały ten temat prowokuje u ludzi niewiarę, nie kazdy jest rozsądny i myśli logocznie, wielu moze być czymś takim zwiedzionych. Dziunio podoba mi się ze bronisz Bozych spraw. Wciaganie ludzi w niewiarę, robienie z Biblii jakiejs wtórnj do starożytnych tekstów ksiegi przez co nic nie wartej , obniżanie wartosci wypowiedzi Jezusa przez porównywanie jej do pogańskich hinduskich wywodów , przez co sugerowanie plagiatu tych tekstów pogańskich co czyni z Jezusa oszusta wszystko to jest działaniem demonicznym na szkode wierzących. W ogóle w ten temat w takiej formie nie powinien istnieć dla dobra tych którzy wierza lub poszukują , właśnie jest na forum 12 gosci i czytaja jakie to rzeczy wypisuje" protestantka" , nie powinno tak być, to forum jest dla wielu pomocą , trzeba je szanować nie służy ono do propagowania niewiary . tu u nas wyznajemy 5 sola i między innymi sola scriptura , jeśli dla kogoś Biblia jest nic nie warta , wypowiedzi kazania na górze Jezusa to oszustwo i plagiat wypocin hinduskich no to nie wiem trzeba sie chyba zastanowić po co ten temat dalej ciagnać . mamy przeciez zajmować sie czyms co nas buduje i wzmacnia wiarę a nie wchodzic w dyskusje z osbą jak z tego widać niewierzącą. A juz na pewno nie uznającą sola scriptura.

Gorszy ?
magda skoro tak drzysz to sprawdz bomoze porno ogladaja niech wyrzuca TV A MOZE W SIECI ogladaja takie beee
pytasz pastora co oglada moze bawi sie wtakie cóstam
Ci co szukaja moze nie takie babilonskie widzieli hehe a grzech wiary nie zniszczy bo nie niszczy tego czego nie ma.
Bardzo dbasz o dobro innych zwłaszcza tych co niewierza i szukają bo sa grzeszikami .
Nie wzmocnisz wiary u niewierzącego tobie sie myli zreligia a ta musi unac !


Ps 52:10 " Ja jestem jak oliwka zielona w domu Bożym;Zaufałem łasce Bożej na wieki wieków."
http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f=12&t=24
NACHASZ Eden
http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f ... =Telegonia

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości