"przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: KAAN » 15 kwie 2018, 18:18

Oliwka pisze:
KAAN pisze:
Oliwka pisze:Wystarczy Biblia i czytanie z zaproszeniem Ducha Prawdy.

Jaki zbór głosi takie nauki?
Masz społeczność z wierzącymi w jakimś zborze?
a dlaczego pytasz mnie o jakis zbór ?
Bo zbór Boży to społeczność świętych, nie ma w Biblii zborów jednoosobowych, nie ma też bycia chrześcijaninem korespondencyjnym.
Żyjesz w prywatnym świecie nie mającym nic wspólnego ze Zborem Bożym, a zbór jest podmiotem listów Pawła np. :

I List do Koryntian 1:2 Zborowi Bożemu, który jest w Koryncie, poświęconym w Chrystusie Jezusie, powołanym świętym, wraz ze wszystkimi, którzy wzywają imienia Pana naszego Jezusa Chrystusa na każdym miejscu, ich i naszym:

List do Kolosan 4:15 Pozdrówcie braci w Laodycei i Nymfasa, i zbór, który jest w jego domu.


Nie mozesz zbudować budowli z jednego kamienia.

List do Efezjan 4:16 Z którego całe ciało spojone i związane przez wszystkie wzajemnie się zasilające stawy, według zgodnego z przeznaczeniem działania każdego poszczególnego członka, rośnie i buduje siebie samo w miłości.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Oliwka
Posty: 909
Rejestracja: 04 maja 2012, 13:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: Oliwka » 15 kwie 2018, 19:06

kontousunięte1 cywilizacja która tak sie zachwycasz rozgosciła sie na tej ziemi i przejeli ja wraz z innymi wrogimi cywilizacjami
czy ty nie czytasz 1 moj6rozdział?
Sama napisałas ze biblia została od nich skopiowana to pomysl ,ze jesli czytamy tylko co nieco o ich niecnych czynach
to co oni takiego robili ze musieli zostac zgładzeni.
Co robili Anakowie Kananejczycy ze musieli byc usunieci i co robili w Sodmomie co robili za murami Jerycha
kontousunięte1 czy tobie to imponuje ?
Przeciez oni zniszczyli ludzka genetyke i zwierzęca i robili to co teraz robia w ukryciu krzyżując genetye ludzka i zwierzeca
To co sie uwaza za bujdy pegaz ,jednookie itp to był fakt który teraz odnawia sie na naszych oczach te genetyczne koszmary
wracaja .
wprowadza sie szczepionki za zgoda o dziwo kapłanów ale co im tam zalezy oni maja wglad z tego swojego LUCYFERA
i czekaja na ''braci ['' z kosmosu których beda chrzic.
Dziwie sie ze przyjeliscie dogmat watykanu i kurczowo wierzycie wich trójce o której ZADEN Apostoł nie wspomniał ani słoweczka
Boicie sie np Ksiegi Henocha która znali chrzescijanie I wieku a potem zakazana przez kler rzymski.
podobnie z innymi ich dogmatami które powinien odrzucic kazdy kto ZAUFAŁ SŁOWU JEZUSA.


Ps 52:10 " Ja jestem jak oliwka zielona w domu Bożym;Zaufałem łasce Bożej na wieki wieków."
http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f=12&t=24
NACHASZ Eden
http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f ... =Telegonia
Awatar użytkownika
dziunio
Posty: 536
Rejestracja: 07 sie 2017, 13:53
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Deus lo vult...
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: dziunio » 15 kwie 2018, 19:16

Znowu z tymi genami i kopiami...Ja tam żadnego pegaza ani jednorożca nie widziałem jak do tej pory,a nawet gadoludzia :-D A poza tym czerpiesz z Kościoła i jego tradycji na które tak utyskujesz z tym LUCYFEREM.


Doskonałe są Pańskie pouczenia, bo ludziom pokrzepienie dają; wiecznotrwałe jest Pańskie prawo, bo mądrymi czyni wszystkich, co są prostego serca. (9) Nakazy Pańskie są słuszne i radują serce, wyraźna jest wola Pana i wzrok ludzki oświeca(Psalm 19:8-9)
Bo przykazanie jest niczym pochodnia, a pouczenia – światłem,
rady zaś i napomnienia – drogowskazem życia(Prz 6:23)

https://youtu.be/jMcrf1OuKDQ
Awatar użytkownika
Suzuja
Posty: 903
Rejestracja: 04 lis 2017, 20:30
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: Suzuja » 15 kwie 2018, 19:44

dziunio pisze:Suzuja
Z takim stanowiskiem jestem skłonny się zgodzić:)


Ale ja nigdy nie twierdziłem inaczej


Awatar użytkownika
dziunio
Posty: 536
Rejestracja: 07 sie 2017, 13:53
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Deus lo vult...
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: dziunio » 15 kwie 2018, 20:14

Tak można było to zrozumieć...postaraj się być bardziej precyzyjnym jak np Papież Leo XII.


Doskonałe są Pańskie pouczenia, bo ludziom pokrzepienie dają; wiecznotrwałe jest Pańskie prawo, bo mądrymi czyni wszystkich, co są prostego serca. (9) Nakazy Pańskie są słuszne i radują serce, wyraźna jest wola Pana i wzrok ludzki oświeca(Psalm 19:8-9)
Bo przykazanie jest niczym pochodnia, a pouczenia – światłem,
rady zaś i napomnienia – drogowskazem życia(Prz 6:23)

https://youtu.be/jMcrf1OuKDQ
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: magda » 15 kwie 2018, 23:42

Najgorszą postawę jaka mozna przyjać to brak wiary i oplucie Biblii, uznawszy ją za plagiat dzieł sumeryjskich i maskować to fałszywym umiłowaniem wartosci Biblijnych tej oplutej Babiblii . A miłością do braci to i papież szasta na prawo i lewo w ekumeniźmie bo to rodzaj fałszywej miłości djabekskiej prowadzacej do zaslepienia i upadku. Prawdziwa miłosć pokazuje błędy w postepowaniu i fałszywą drogę którą ktoś podąża a fałszywa miłosć poklepuje i głaska po główce stojacych nad przepascią i nie pozwala pokazać tej przepasci, ani zawrócic z tej drogi . Ale każdego się nie uratuje będą tacy co wybiorą dzieła Sumeryjskie zamiast Jezusa . Moją wolną woleę i takie prawo .


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: nadrozd » 16 kwie 2018, 06:27

magda pisze:Ręce opadaja az do kostek.!!!!! Wszelkie materiały i ksiazki czy mity i podania przyrównujemy do Biblii i jeśli się z Biblią cos nie zgadza to to trzeba odrzucić jako fałsz a nie odwrotnie sprawdzać prawdziwosć Biblii czyli słów Boga z jakimś badziewiem z Sumeru czy innym takim .


no włąsnie ja sie obawiam ze tak samo wywalono na tej zasadzie wiele wersetów z NT.
Bo se jakies rekopisy starych sekt odkopali... Skoro Hort i Nestle mogli

to z mitami to samo moga zrobic ;) Zbierze sie paru naykowcóœ pokroja pociachaja.......


Ale my jak wierzymy ze NOE wyszedl z Arki i od niego sa wszystkie ludy.
a mit o potipie jest i w sumerach
http://www.linux.net.pl/~wkotwica/potop.html
wiec dlaczego nie miał by być tam w zmienionej formie .... i mit o powstaniu swiata
Zakłądamy ze noe nie znał histori o stworzeniu swiata ?

wiec jego dzieci tez znały....
Ludy bedace przed potopem jeszce starsze od sumerów tez napewno znały bo sa potomkami adama:)
Ustna tradycja ulega modyfikacja taka ma włąsciiwość. WIdzimy to i dzis. DLatego te mity pozabiblijne sa podobne ale zmienione.
Tak jak plotka w zabawie w głuchy telefon


pewnie jak powstanie nowa swiatowa religia to se zrobi włąsnie taki mix i jescze tam kosmitów wciśnie ;) Bedzie z wszystkimi religiami kompatibilne.
Z zaratustrianizmem tez ;)


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
Awatar użytkownika
Suzuja
Posty: 903
Rejestracja: 04 lis 2017, 20:30
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: Suzuja » 16 kwie 2018, 09:45

magda pisze:Najgorszą postawę jaka mozna przyjać to brak wiary i oplucie Biblii, uznawszy ją za plagiat dzieł sumeryjskich i maskować to fałszywym umiłowaniem wartosci Biblijnych tej oplutej Babiblii . A miłością do braci to i papież szasta na prawo i lewo w ekumeniźmie bo to rodzaj fałszywej miłości djabekskiej prowadzacej do zaslepienia i upadku. Prawdziwa miłosć pokazuje błędy w postepowaniu i fałszywą drogę którą ktoś podąża a fałszywa miłosć poklepuje i głaska po główce stojacych nad przepascią i nie pozwala pokazać tej przepasci, ani zawrócic z tej drogi . Ale każdego się nie uratuje będą tacy co wybiorą dzieła Sumeryjskie zamiast Jezusa . Moją wolną woleę i takie prawo .


Ty najbardziej z nas wszystkich opluwasz Biblię oraz odrzucasz pana Jezusa swoim postępowaniem, i stosunkiem do innych


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: magda » 16 kwie 2018, 10:50

suzuja ty lepiej juz nic nie pisz bo co napiszesz to zawsze lipa. co moze mnie obchodzic zdanie osoby niewierzącej.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Suzuja
Posty: 903
Rejestracja: 04 lis 2017, 20:30
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: Suzuja » 16 kwie 2018, 10:54

Dzięki za potwierdzenie moich słów. Sama sobie wystawiasz świadectwo oczerniając innych


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: magda » 16 kwie 2018, 11:08

Czy byłbys tak uprzejmy i nie odpisywał mi wcale szkoda mojego cennego czasu na czytanie takich wypocin zajmij ty się sobą


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: kontousunięte1 » 16 kwie 2018, 11:11

Tak Paweł zaleca:"(29) Żadna mowa plugawa niech z ust waszych nie pochodzi; ale jeźli która jest dobra ku potrzebnemu zbudowaniu, aby była przyjemna słuchającym. (30) A nie zasmucajcie Ducha Świętego Bożego, którym zapieczętowani jesteście na dzień odkupienia. (31) Wszelka gorzkość i zapalczywość, i gniew, i wrzask, i bluźnierstwo, niech będzie odjęte od was, ze wszelaką złością; (32) A bądźcie jedni przeciwko drugim dobrotliwi, miłosierni, odpuszczając sobie, jako wam Bóg w Chrystusie odpuścił. "
Ef.4,29-32
Masz rację, Suzuja.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: magda » 16 kwie 2018, 11:27

Tobie kontousunięte1 tu wszyscy wiele odpuszczaja , nikt ci nie bliźni i nie mówi niczego co by cię obrażało , mówi ci sie prawdę ,mimo ze wprowadzasz ducha niewiary i zwątpienia wielokrotnie wiec o co ci chodzi. Jesteś protestantką i zamiast umacniać wiare innych poddajesz w wątpliwość prawdziwosc i pochodzenie od Boga Biblii i nie pierwszy raz to robisz , nie liczysz się z tym ze przychodzą tu ludzie właśnie po umocnienie w wierze , jest pełno gości czytajacych to forum Jakie ty swiadectwo wystawiasz protestantom wprowadzajac zwątpienie w prawdą Biblijną . Lepiej ty się nad sobą zastanów , Czy jesteś dalej protestantke i czy uznajesz sola scriptura bo moze juz nie i jak ty bardzo kochasz bliźniego robiąc coś takiego lub to co pisałaś
dziewczynie która miała fałszywe objawienie i chciała popaśc w grzech , poparłas jej decyzję czy to miłosć do niej cię do tego popchnęła zeby ją upewnic ze powinna zgrzeszyć , Jednak nikt cie tu nie szykanuje i każdy ci przebacza i czeka na to ze oprzytomniejesz i przestaniesz poddawac w wątpliwosć Słowa Boże, zawsze jak chcesz zrobić cos pod wpływem tego ducha niewiary i zwątpienia to pomyśl sobie co by Jezus zrobił w takiej sytuacji a dobrze na tym wyjdziesz , no chyba ze myślisz że Jezusa też Sumerowie wymyslili, no to juz wymiękam :cry: ?


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Suzuja
Posty: 903
Rejestracja: 04 lis 2017, 20:30
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: Suzuja » 16 kwie 2018, 14:34

magda pisze: , nie liczysz się z tym ze przychodzą tu ludzie właśnie po umocnienie w wierze , jest pełno gości czytajacych to forum Jakie ty swiadectwo wystawiasz protestantom wprowadzajac zwątpienie w prawdą Biblijną


Pisałaś kiedyś że twój syn jest ateistą. I wcale mu się nie dziwię. Jakby ktoś mnie nawracał w taki sposób jaki odnosisz do innych(Np. Nazywasz ludzi niewierzącymi, wyznawcami wielkiej prostytutki, straszysz potępieniem itd.)To też nie chciałbym mieć nic wspólnego z taką religią

Spójrz na swe postępowanie i jakie są twoje owoce. A później wymagaj tego od innych


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: magda » 16 kwie 2018, 14:53

Suzuja czy mógłbys się ode mnie definitywnie odczepić , nie odpisuj mi wiecej.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości