"przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: magda » 15 kwie 2018, 14:45

Ręce opadaja az do kostek.!!!!! Wszelkie materiały i ksiazki czy mity i podania przyrównujemy do Biblii i jeśli się z Biblią cos nie zgadza to to trzeba odrzucić jako fałsz a nie odwrotnie sprawdzać prawdziwosć Biblii czyli słów Boga z jakimś badziewiem z Sumeru czy innym takim . przeciez to obraża Boga jeśli się wjego Słowo nie wizy i Jezusa który to Słowo akceotował jako prawdę a potem zdziwienie Bóg nie słucha co ja mówie a jak by ktos tak olewał moja słowo to bym tej osoby nie słuchała no chyba zeby sie nawróciła do Jezusa i nie poddawała w wątpliwość tego co on uznawał za prawdę . jak można nawet sprawdzać czy Jezus nie kłamie i to z jakims badziewiem , Jezus to prawda !Proste chyba.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: kontousunięte1 » 15 kwie 2018, 14:48

Oliwka:

"starych babilonskich rzymskich egipskich sumeryjskich i co tam jeszcze smieci .?"

Nie zgadzam się, aby ludzi, którym do pięt kulturowo nie dorastamy w taki sposób podsumowywać. Sorki, ale nie potrafię.

Nie znam żadnego krzywego i nie rozumiem tego zdania.


Awatar użytkownika
dziunio
Posty: 536
Rejestracja: 07 sie 2017, 13:53
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Deus lo vult...
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: dziunio » 15 kwie 2018, 14:52

Komu nie dorastamy do pięt?Tym zwyrodniałym Sumerom?Pokręconym Egipcjanom?Nie sądzę.Poświęć czas i zobacz dokładnie w co wierzyli i co praktykowali...bestialstwo,zwyrodnienie,mieszanka kultów itd.To już islamska kultura lepiej się prezentuje.Serio


Doskonałe są Pańskie pouczenia, bo ludziom pokrzepienie dają; wiecznotrwałe jest Pańskie prawo, bo mądrymi czyni wszystkich, co są prostego serca. (9) Nakazy Pańskie są słuszne i radują serce, wyraźna jest wola Pana i wzrok ludzki oświeca(Psalm 19:8-9)
Bo przykazanie jest niczym pochodnia, a pouczenia – światłem,
rady zaś i napomnienia – drogowskazem życia(Prz 6:23)

https://youtu.be/jMcrf1OuKDQ
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: kontousunięte1 » 15 kwie 2018, 14:53

dziunio pisze:Komu nie dorastamy do pięt?Tym zwyrodniałym Sumerom?Pokręconym Egipcjanom?Nie sądzę.Poświęć czas i zobacz dokładnie w co wierzyli i co praktykowali...bestialstwo,zwyrodnienie,mieszanka kultów itd.To już islamska kultura lepiej się prezentuje.Serio

To nie jest prawda, to zwykłe stereotypy i nieznajomość tematu.
Na tym kończę.


Awatar użytkownika
dziunio
Posty: 536
Rejestracja: 07 sie 2017, 13:53
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Deus lo vult...
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: dziunio » 15 kwie 2018, 14:55

To jest prawda.Już dawno zajmowałem się tym tematem więc musiałem się w te ich wymysły i zwyrodniałe praktyki zagłębić.


Doskonałe są Pańskie pouczenia, bo ludziom pokrzepienie dają; wiecznotrwałe jest Pańskie prawo, bo mądrymi czyni wszystkich, co są prostego serca. (9) Nakazy Pańskie są słuszne i radują serce, wyraźna jest wola Pana i wzrok ludzki oświeca(Psalm 19:8-9)
Bo przykazanie jest niczym pochodnia, a pouczenia – światłem,
rady zaś i napomnienia – drogowskazem życia(Prz 6:23)

https://youtu.be/jMcrf1OuKDQ
Awatar użytkownika
Oliwka
Posty: 909
Rejestracja: 04 maja 2012, 13:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: Oliwka » 15 kwie 2018, 15:19

kontousunięte1 pisze:Oliwka:

"starych babilonskich rzymskich egipskich sumeryjskich i co tam jeszcze smieci .?"

Nie zgadzam się, aby ludzi, którym do pięt kulturowo nie dorastamy w taki sposób podsumowywać. Sorki, ale nie potrafię.

Nie znam żadnego krzywego i nie rozumiem tego zdania.


Do jakich piet komu nie dorastasz dewiantom zboczenscom znasz ich religie wiesz na czym polegała ?
Szok ze tak jestes zapatrzona w ZŁO ktore nazywasz dobrem a o YHVH ze mordował ?!
kto ci tak przefastrygował myslenie - kontousunięte1 .
krzywy rysiek pastor ZK na yt.ekumeniczny .


Ps 52:10 " Ja jestem jak oliwka zielona w domu Bożym;Zaufałem łasce Bożej na wieki wieków."
http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f=12&t=24
NACHASZ Eden
http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f ... =Telegonia
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: kontousunięte1 » 15 kwie 2018, 15:29

No jak to dla was jest NIC, to z kim ja mam tu rozmawiać?:
"Sumerowie znali już kanalizację i systemy nawadniania, nowoczesną architekturę i technikę budowania, ożywiony handel zagraniczny, mieli rozwiniętą żeglugę i rolnictwo, podobnie jak nowoczesne szkolnictwo, dysponowali sprawną administracją, mieli farmaceutów i lekarzy.

Zaawansowana była zwłaszcza ich wiedza medyczna. Gliniane tabliczki oraz modele narządów wewnętrznych świadczą, że sumeryjskim lekarzom nieobce było leczenie. Medycyna dzieliła się na trzy dziedziny: bultitu (terapię), ssirpir bel imti (chirurgię) oraz urti masz masz sze (położnictwo i afirmację). Przedmioty znajdowane w grobach, jak i szkielety, świadczą o przeprowadzaniu przez sumeryjskich lekarz y operacji mózgu. Pacjent miał do wyboru lekarza stosującego wodę (a.zu) i lekarza stosującego olej (ia.). Stawianie diagnoz i terapię opierano na rozległej wiedzy z zakresu medycyny naturalnej.

Matematyka i Zodiak
Znaleziska świadczą o niebywałej wiedzy Sumerów w dziedzinie matematyki oraz astronomii (astrologii). Podstawę sumeryjskiej matematyki stanowił układ sześć z liczbą 60 jako bazową. na. Grecki wyraz gaia (łac. gaeo), oznaczający: bogini urodzaju, wywodzi się z sumeryjskiego ki lub gi (wyraz, ziemia). Odpowiednim piktogramem jest pozioma owalna figura przecięta ośmioma liniami pionowymi. Ów derywat występuje w takich nazwach nauk jak “geo-metria”, “geo-logia” czy “geo-grafia”.

Tablice efernerydowe – zawierają formuły matematyczno astronomiczne, które umożliwiały Sumerom przewidywanie zaćmienia, fazy księżyca i ruchy planet (tak jak Ziguraty). A jak już o tym mowa.

Wiele wskazuje na to, iż Sumerowie dysponowali również sporą wiedzą o naszym Układzie Słonecznym. Słusznie twierdzą niektórzy uczeni, iż jedna z walcowatych pieczęci przedstawiała mapę nieba. Walcowate pieczęcie były wynalazkiem Sumerów, porównywalnym ze współczesną prasą drukarską. Owe niewielkie pieczęcie wyrabiano z kamieni półszlachetnych. Miały one długość 2,5-7,5 cm i szerokość dwóch palców. Na powierzchni walców ryto pewne motywy. Toczenie walców w miękkiej glinie dawało ciągły wzór, rodzaj starożytnego komiksu. Technikę tę stosowano we wszystkich późniejszych kulturach Mezopotamii, babilońskiej, asyryjskiej i akadyjskiej."

Tak wiele zawdzięcza ludzkość temu ludowi, a dla was to zwyrodnialcy, cóż...nie po drodze...


Awatar użytkownika
dziunio
Posty: 536
Rejestracja: 07 sie 2017, 13:53
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Deus lo vult...
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: dziunio » 15 kwie 2018, 15:37

Wiele kultur zajmowało się astrologią itd,Egipcjanie mieli nawet "żarówki",protezy jednak kulturowo moralnie to padaka straszna.Nierząd sakralny dla bożków,ofiary z ludzi i inne obrzydliwości.Egipcjanie wybudowali piramidy które do tej pory ciężko byłoby otworzyć jednak wcale nie oznacza to,że byli pierwsi gdyż piramidy znajdujemy na całym świecie i są też potwierdzeniem przekazu Biblijnego,bo są wzorowane na wieży babel i służyły zawsze w celach plugawych.Co z tego,że budowla która ciężko otworzyć jak służyła do czynienia obrzydliwości kulturowo moralnych?Tak,dla mnie choćby super informatyk który gwałci,morduje to zwyrodnialec bez sumienia,serca,rozumu.


Doskonałe są Pańskie pouczenia, bo ludziom pokrzepienie dają; wiecznotrwałe jest Pańskie prawo, bo mądrymi czyni wszystkich, co są prostego serca. (9) Nakazy Pańskie są słuszne i radują serce, wyraźna jest wola Pana i wzrok ludzki oświeca(Psalm 19:8-9)
Bo przykazanie jest niczym pochodnia, a pouczenia – światłem,
rady zaś i napomnienia – drogowskazem życia(Prz 6:23)

https://youtu.be/jMcrf1OuKDQ
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: magda » 15 kwie 2018, 15:52

Kazdy człowiek ma swoje priorytety , chrześcijanin ma swój czyli Jezus Ojciec Duch i Słowo tegoż Boga , a są tacy niewierzący dla których osiągniecia kulturowe ,wybudowane świątynie i inny taki badziew wprawiaja go w zachwyt i jest to dla takiej osoby czymś wielkim tak wielkim ze im to przesłania prawdę Słowa Bożego, ucza sie ,czytają ale nic im to nie daje

2Tm 3:7 bw "Które zawsze się uczą, a nigdy do poznania prawdy dojść nie mogą."

dalej tkwią w pogaństwie podziwiając pogaństwo i biorąc je za bardziej wiarygodne niz Słowo samego Boga , Gdyby taki człowiek nie znał Biblii to można by go nawrócić, gdyby miał trochę pokory żeby słychać ale zuchwała, nadęta osoba bo swój rozum uważająca za nieomylny i gardziąca wszelkim pouczeniem nie da sie takiej osoby nawrócić , bedzie po prostu takim fałszywym "wierzacym" tak naprawdę nie wierząc i zyjac wątpliwosciami i szukając prawdy we wszystkim tylko nie w tym gdzie ona na prawdę jest czyli w Słowie Bozym . Żeby sie nawrócic trzeba trochę pokory a skad wziać pokorę tam gdzie pycha wybucha jak bomba atomowa, trudna sprawa z tym. Jeśli ktoś ma tak wielki podziw dla Świata tego co zginał i dalej ginie i dla kogo kaalizacje mozna przeciwstawic jako osiagniecie Śłowu Bożymu to ja współczuje aż takiej slepoty na prawdę , Brak zrozumienia co jest ważne a co nie , po Sumerach i innych takich super rozwinietych sladu nie ma tak jak sladu po tym świecie nie będzie

1J 2:17 bw "I świat przemija wraz z pożądliwością swoją; ale kto pełni wolę Bożą, trwa na wieki."

Ktos taki przeminie z podziwianym przez siebie swiatem nie zauwazywszy nawet tak wielkiego zbawienia ,jak zycie wieczne.

No pozyjemy zobaczymy czy ta kanalizacja Sumeryjska zapewni zycie na nowej ziemi z Jezusem.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Suzuja
Posty: 903
Rejestracja: 04 lis 2017, 20:30
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: Suzuja » 15 kwie 2018, 16:47

Ktoś mi wytłumaczy o co chodzi w powyższym wpisie?


Awatar użytkownika
Suzuja
Posty: 903
Rejestracja: 04 lis 2017, 20:30
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: Suzuja » 15 kwie 2018, 16:52

kontousunięte1 pisze:Dochodzę do smutnego wniosku, że jestem o krok od ateizmu, a w dużej mierze staje się to dzięki :oops: pobytowi wśród sióstr i braci na forum.


Zaprawdę silną miałaś wiarę jeżeli posty w Internecie, ci ją zniszczyły. Ehh tak to jest gdy się odrzuca prawowierny Kościół Katolicki. I słucha się osób które Biblię traktują jako naukowy autorytet w którym nie ma miejsca na błędy

Biblii nie trzeba(I wręcz nie mozna) traktować dosłownie. Bo prowadzi właśnie do czegoś takiego

I nie chcę ci dogryźć. Piszę to co mam na myśli


Awatar użytkownika
dziunio
Posty: 536
Rejestracja: 07 sie 2017, 13:53
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Deus lo vult...
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: dziunio » 15 kwie 2018, 16:59

Biblii nie trzeba(I wręcz nie mozna) traktować dosłownie. Bo prowadzi właśnie do czegoś takiego

Jak już przerabialiśmy czasami trzeba i poucza o tym od wieków sam Kościół.


Doskonałe są Pańskie pouczenia, bo ludziom pokrzepienie dają; wiecznotrwałe jest Pańskie prawo, bo mądrymi czyni wszystkich, co są prostego serca. (9) Nakazy Pańskie są słuszne i radują serce, wyraźna jest wola Pana i wzrok ludzki oświeca(Psalm 19:8-9)
Bo przykazanie jest niczym pochodnia, a pouczenia – światłem,
rady zaś i napomnienia – drogowskazem życia(Prz 6:23)

https://youtu.be/jMcrf1OuKDQ
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: kontousunięte1 » 15 kwie 2018, 17:01

Suzuja pisze:
kontousunięte1 pisze:Dochodzę do smutnego wniosku, że jestem o krok od ateizmu, a w dużej mierze staje się to dzięki :oops: pobytowi wśród sióstr i braci na forum.


Zaprawdę silną miałaś wiarę jeżeli posty w Internecie, ci ją zniszczyły. Ehh tak to jest gdy się odrzuca prawowierny Kościół Katolicki. I słucha się osób które Biblię traktują jako naukowy autorytet w którym nie ma miejsca na błędy

Biblii nie trzeba(I wręcz nie mozna) traktować dosłownie. Bo prowadzi właśnie do czegoś takiego

I nie chcę ci dogryźć. Piszę to co mam na myśli

Kolejny mądrala, który nie wie o czym mówi.
Jakie posty z internetu?! Co was obchodzę ja i moja wiara. Inkwizytorzy się znaleźli. Odczepcie się ode mnie.
Twój prawowierny KrK :oops: :oops: :roll: daruj sobie.


Awatar użytkownika
Suzuja
Posty: 903
Rejestracja: 04 lis 2017, 20:30
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: Suzuja » 15 kwie 2018, 17:02

dziunio pisze:
Biblii nie trzeba(I wręcz nie mozna) traktować dosłownie. Bo prowadzi właśnie do czegoś takiego

Jak już przerabialiśmy czasami trzeba i poucza o tym od wieków sam Kościół.


Kiedy trzeba wtedy trzeba


Awatar użytkownika
dziunio
Posty: 536
Rejestracja: 07 sie 2017, 13:53
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Deus lo vult...
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: "przekazy" sumeryjskie kontra Biblia

Postautor: dziunio » 15 kwie 2018, 17:04

Suzuja
Z takim stanowiskiem jestem skłonny się zgodzić:)


Doskonałe są Pańskie pouczenia, bo ludziom pokrzepienie dają; wiecznotrwałe jest Pańskie prawo, bo mądrymi czyni wszystkich, co są prostego serca. (9) Nakazy Pańskie są słuszne i radują serce, wyraźna jest wola Pana i wzrok ludzki oświeca(Psalm 19:8-9)
Bo przykazanie jest niczym pochodnia, a pouczenia – światłem,
rady zaś i napomnienia – drogowskazem życia(Prz 6:23)

https://youtu.be/jMcrf1OuKDQ

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości