Kobiety w Biblii

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
dziunio
Posty: 536
Rejestracja: 07 sie 2017, 13:53
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Deus lo vult...
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Kobiety w Biblii

Postautor: dziunio » 25 kwie 2018, 10:44

Kitka
Za bardzo chyba wzięłaś to do siebie...czyli Ewa była boską pomocną wojowniczką,bo do takiej pomocy nawiązuje min te wersety;)(żart)
Oczywiście sens pomocy Ewy jest trochę inszy i chodzi raczej o odpowiedniego intelektualnego,uczuciowego partnera,ale to taka bardziej moja interpretacja..


Doskonałe są Pańskie pouczenia, bo ludziom pokrzepienie dają; wiecznotrwałe jest Pańskie prawo, bo mądrymi czyni wszystkich, co są prostego serca. (9) Nakazy Pańskie są słuszne i radują serce, wyraźna jest wola Pana i wzrok ludzki oświeca(Psalm 19:8-9)
Bo przykazanie jest niczym pochodnia, a pouczenia – światłem,
rady zaś i napomnienia – drogowskazem życia(Prz 6:23)

https://youtu.be/jMcrf1OuKDQ
Awatar użytkownika
Kitka
Posty: 2035
Rejestracja: 29 sie 2012, 13:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Kobiety w Biblii

Postautor: Kitka » 25 kwie 2018, 11:04

dziunio pisze:Kitka
Za bardzo chyba wzięłaś to do siebie...czyli Ewa była boską pomocną wojowniczką,bo do takiej pomocy nawiązuje min te wersety;)(żart)
Nic nie biorę do siebie, nie przejmuj się.

Tak, kobieta dostała wyjątkową rolę u boku mężczyzny.
Nie chodzi o boską wojowniczkę, ale o pomocną wojowniczkę jak najbardziej :)
Chodzi o pewien obraz Boga. Bo stworzeni jesteśmy na obraz i podobieństwo Boga.
A zauważ, że mężczyzna rysuje inny obraz Boga niż kobieta.

dziunio pisze:Oczywiście sens pomocy Ewy jest trochę inszy i chodzi raczej o odpowiedniego intelektualnego,uczuciowego partnera,ale to taka bardziej moja interpretacja..
Acha, no dzięki...

Wiesz, co widzę, gdy piszesz odpowiedni, intelektualny partner - zadymione pomieszczenie, faceci przy stole, z cygarami, każdy ma mądrą minę, każdy trzyma w ręku karty i grają sobie w pokera; jest szaro, ponuro, mrukliwie
Odpowiedni, intelektualny partner...
Brzmi nijak i nijak wpasowuje się w serce kobiety

Ale nie zapomniałeś o uczuciowości :yes: :ok:
Przydałaby się jeszcze pasja, wspólna przygoda, romantyczność, piękno, wrażliwość, oddanie...


Awatar użytkownika
dziunio
Posty: 536
Rejestracja: 07 sie 2017, 13:53
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Deus lo vult...
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Kobiety w Biblii

Postautor: dziunio » 25 kwie 2018, 11:13

Jeśli chodzi o rysowanie obrazu Boga nie chodzi raczej o płeć,lecz o indywidualne podejście,interpretacje człowieka do spisanej Treści....
Pisząc intelektualny nie miałem na myśli zainteresowań,sposobu bycia,lecz po prostu możliwości umysłowych człeka(nie wiem czy teraz bardziej zrozumiale).Co do tych kart,cygar,to nie bardzo jest jak wykazać się przy tym intelektem(powiedziałbym,że świadczy raczej o zaburzeniach tegoż intelektu;) to co wymieniłaś wpisuje się w słowo którego użyłem:) Wybacz,nie potrafię pisać tak kwieciście jak Ty/kobiety...


Doskonałe są Pańskie pouczenia, bo ludziom pokrzepienie dają; wiecznotrwałe jest Pańskie prawo, bo mądrymi czyni wszystkich, co są prostego serca. (9) Nakazy Pańskie są słuszne i radują serce, wyraźna jest wola Pana i wzrok ludzki oświeca(Psalm 19:8-9)
Bo przykazanie jest niczym pochodnia, a pouczenia – światłem,
rady zaś i napomnienia – drogowskazem życia(Prz 6:23)

https://youtu.be/jMcrf1OuKDQ
Awatar użytkownika
Suzuja
Posty: 903
Rejestracja: 04 lis 2017, 20:30
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Kobiety w Biblii

Postautor: Suzuja » 02 maja 2018, 16:08

magda pisze:
dziunio pisze:Ta doskonałość to coś w stylu rzekomego jabłka edenowego i 7 dni stwarzania świata


Co to oznacza co napisałeś " rzekomego jabłka edenowego i 7 dni stwarzania świata"

Czy to :eek: oznacza że dla ciebie Słowo Boże pisze o rzekomych :eek: rzeczach???????? :eek: :eek: :eek:

A to by oznaczało ze jesteś niewierzący czyz nie tak??????


No jeżeli ktoś wierzy w mityczne drzewa. To jest wierzący czy nie? Może zacznijmy od tego że dla chrześcijan drzewo życia było niczym innym jak symbolem, a krzyż był niejako jego zmaterializowaniem


Awatar użytkownika
dziunio
Posty: 536
Rejestracja: 07 sie 2017, 13:53
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Deus lo vult...
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Kobiety w Biblii

Postautor: dziunio » 02 maja 2018, 17:58

A od kiedy to się stałeś rzecznikiem wszystkich chrześcijan?z tym krzyżem to skąd to wzięłaś?Biblia mowa o drzewie,Kropka.Twoje wymysły są bliższe ateuszom niż chrześcijanom.


Doskonałe są Pańskie pouczenia, bo ludziom pokrzepienie dają; wiecznotrwałe jest Pańskie prawo, bo mądrymi czyni wszystkich, co są prostego serca. (9) Nakazy Pańskie są słuszne i radują serce, wyraźna jest wola Pana i wzrok ludzki oświeca(Psalm 19:8-9)
Bo przykazanie jest niczym pochodnia, a pouczenia – światłem,
rady zaś i napomnienia – drogowskazem życia(Prz 6:23)

https://youtu.be/jMcrf1OuKDQ
Awatar użytkownika
Suzuja
Posty: 903
Rejestracja: 04 lis 2017, 20:30
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Kobiety w Biblii

Postautor: Suzuja » 02 maja 2018, 20:27

To se może ojców kościoła poczytaj, Co?

Albo zapoznaj się z egzegezą Bibli


Awatar użytkownika
dziunio
Posty: 536
Rejestracja: 07 sie 2017, 13:53
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Deus lo vult...
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Kobiety w Biblii

Postautor: dziunio » 02 maja 2018, 21:46

Wielu ojców miało różne opinie danych spraw,kwestii,a wielu z nich interpretowało to jako drzewo i co?Dlaczego mam wybrać akurat tą interpretacje,tego ojca?bo Ty tak zrobiłeś i Ci się spodobało?Sorry,ale to za mało.Zapoznałem i drzewo żywota wskazuje na coś innego od Genezis po Objawienie.Poza tym nie podałeś żadnej podkładki tylko gołosłowie,ale to nieważne,patrz wyżej.


Doskonałe są Pańskie pouczenia, bo ludziom pokrzepienie dają; wiecznotrwałe jest Pańskie prawo, bo mądrymi czyni wszystkich, co są prostego serca. (9) Nakazy Pańskie są słuszne i radują serce, wyraźna jest wola Pana i wzrok ludzki oświeca(Psalm 19:8-9)
Bo przykazanie jest niczym pochodnia, a pouczenia – światłem,
rady zaś i napomnienia – drogowskazem życia(Prz 6:23)

https://youtu.be/jMcrf1OuKDQ
Awatar użytkownika
Kitka
Posty: 2035
Rejestracja: 29 sie 2012, 13:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Kobiety w Biblii

Postautor: Kitka » 02 maja 2018, 22:06

Suzuja pisze:No jeżeli ktoś wierzy w mityczne drzewa. To jest wierzący czy nie? Może zacznijmy od tego że dla chrześcijan drzewo życia było niczym innym jak symbolem, a krzyż był niejako jego zmaterializowaniem
Dla chrześcijan drzewo życia jest literalne, ale ma też znaczenie symboliczne.

Dla Ciebie, Suzuja, to widać mity. :-/
no i nie rozumiesz Ewangelii, patrzysz a nie widzisz, słyszysz a nie rozumiesz


Awatar użytkownika
Suzuja
Posty: 903
Rejestracja: 04 lis 2017, 20:30
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Kobiety w Biblii

Postautor: Suzuja » 03 maja 2018, 00:26

Dla mnie prawie caly stary testament to mity. Np. Wielokrotnie onawiany potop. Trzeba wyjść z ram dziecięcej wiary. Istnieje coś takiego jak krytyka tekstu literackiego. Drzewo życia występowało w wielu religiach czy wierzeniach. Patrz choćby na Persję(zaratusztrianizm) z którego judaizm wiele czerpał

A to że nie przyjmujecie do wiadomości tego iż Bibli nikt nigdy literalnie, nie czytał. To już tylko i wyłącznie wasz problem

Dziunio, sprawdź se np. Justyna Męczennika


Awatar użytkownika
dziunio
Posty: 536
Rejestracja: 07 sie 2017, 13:53
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Deus lo vult...
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Kobiety w Biblii

Postautor: dziunio » 03 maja 2018, 10:21

Judaizm,to nie Jahwizm,Judaizm to coś co powstało na bazie Jahwizmu i pogaństwa dużo później.Łykasz jakieś liberalne wymiociny i potem chcesz truć tym innych.Apostołowie i Jezus interpretowali potop itd tak jak napisano w "ST" no,ale gdzie im było do Suzuji i liberalnych teologów lol.
Justyn meczęnnik nie był nieomylny i nie należy do moich ulubieńców.


Doskonałe są Pańskie pouczenia, bo ludziom pokrzepienie dają; wiecznotrwałe jest Pańskie prawo, bo mądrymi czyni wszystkich, co są prostego serca. (9) Nakazy Pańskie są słuszne i radują serce, wyraźna jest wola Pana i wzrok ludzki oświeca(Psalm 19:8-9)
Bo przykazanie jest niczym pochodnia, a pouczenia – światłem,
rady zaś i napomnienia – drogowskazem życia(Prz 6:23)

https://youtu.be/jMcrf1OuKDQ
Awatar użytkownika
Suzuja
Posty: 903
Rejestracja: 04 lis 2017, 20:30
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Kobiety w Biblii

Postautor: Suzuja » 03 maja 2018, 13:09

Ale wiesz że księga rodzaju powstała w V wieku pne? Czyli w okresie niewoli babilońskiej(Perskiej). Ja nie neguję Jahwizmu, ja neguję tylko i wyłącznie rozumienie Biblii w taki sposób jak rozumieją ją protestanci


Adalbertus
Posty: 3947
Rejestracja: 03 sty 2009, 22:06
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Kobiety w Biblii

Postautor: Adalbertus » 03 maja 2018, 15:00

Suzuja pisze:Ale wiesz że księga rodzaju powstała w V wieku pne? Czyli w okresie niewoli babilońskiej(Perskiej). Ja nie neguję Jahwizmu, ja neguję tylko i wyłącznie rozumienie Biblii w taki sposób jak rozumieją ją protestanci


Dowodu na to to Ty pewnie nie masz?


_____________________________________________________________________________
Każdy, kto wierzy, że Jezus jest Chrystusem, z Boga się narodził... (1. List św. Jana 5.1)
http://www.katowice.kwch.pl
Awatar użytkownika
Suzuja
Posty: 903
Rejestracja: 04 lis 2017, 20:30
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Kobiety w Biblii

Postautor: Suzuja » 03 maja 2018, 15:51

Dowodu na Co? Na to że KS. Rodzaju powstała w V wieku pne?


Adalbertus
Posty: 3947
Rejestracja: 03 sty 2009, 22:06
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Kobiety w Biblii

Postautor: Adalbertus » 03 maja 2018, 16:00

Suzuja pisze:Dowodu na Co? Na to że KS. Rodzaju powstała w V wieku pne?


Tak.


_____________________________________________________________________________
Każdy, kto wierzy, że Jezus jest Chrystusem, z Boga się narodził... (1. List św. Jana 5.1)
http://www.katowice.kwch.pl
Awatar użytkownika
Suzuja
Posty: 903
Rejestracja: 04 lis 2017, 20:30
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Kobiety w Biblii

Postautor: Suzuja » 03 maja 2018, 17:33

https://m.youtube.com/watch?v=-S0Z8bARn_Y

Polski Biblista(Prof. Piotr Briks)



Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości