Nasienie węża.

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
Jeremiasz
wyznanie: Inne protestanckie
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Kontaktowanie:

Re: Nasienie węża.

Postautor: Jeremiasz » 04 mar 2018, 19:37

Motyl pisze:
Janek pisze:Cóż zawsze mogło być gorzej...
Paweł nie głosił nic sprzecznego
a więc jeśli piszesz prawdę to dasz wiarę i jego listom z czasem.
Jednak taka postawa jest dla mnie niekonsekwentna bo skoro ktoś odrzuca Pawła
to powinien odrzucić też list Piotra,Dzieje Apostolskie,Ewangelie...a to prowadzi na jeszcze dalsze manowce..

Ludzie narodzeni na nowo z Ducha Sw....czyli swiadomi Boga w sobie, maja naturalna zdolnosc bezblednego rozpoznawania Slowa Bozego i w zwiazku z tym nigdy nie schodza na manowce..... :) ...tak jak to sie przytrafilo miliardom nominalnych chrzescijan.... :-(

Też się z tym zgadzam. Namaszczenie które masz od Ducha Świetego poucza Cię co jest dobre, a co złe. Ale nie odrzucaj Biblii, listów Pawła itd. tylko dla tego że ich nie rozumiesz, albo coś zapisanego w nich Cię oskarża. Jeżeli jesteś w Jezusie Chrystusie, to nie ma nad Tobą żadnego potepienia - idziesz do Nieba.

Awatar użytkownika
Janek
Ostrzeżenia: 2
wyznanie: nie chce podawać
Kontaktowanie:

Postautor: Janek » 04 mar 2018, 19:40

Moty pisze:W swiecie twojej wiary, Janku, dominuje Pawel...Piotr.....dobrze, ze nie Maryja

Dominuje Słowo Boże dane za pośrednictwem
Proroków,Apostołów,Syna.
a osobowo,to Ojciec :)
On jest the best.
Ale coz....to twoj swiat i nie jest moja rzecza osadzanie i potepianie....

Cały czas osądzasz co pisze...a tam w serduszku to Bóg wie co robisz :-D hm
.oprocz Pocieszyciela, ktory prowadzi mnie do "calej Prawdy".....

On też posługuje się innymi ludźmi :)
Moja rzecza jest natomiast kochac drugiego czlowieka jak sama siebie

https://www.youtube.com/watch?v=FnlbR0xLFsg :-D 8-)

Lead me, Yahweh, in your righteousness because of my enemies. Make your way straight before my face.
For there is no faithfulness in their mouth. Their heart is destruction. Their throat is an open tomb.
They flatter with their tongue.Hold them guilty, God. Let them fall by their own counsels;
Thrust them out in the multitude of their transgressions,
for they have rebelled against you.
(Ps 5)
https://youtu.be/EMqqvW67xBY
Awatar użytkownika
Motyl
Ostrzeżenia: 1
O mnie: "Ich habe protestantische Kultur in mir und einen katholischen Hintergrund. Ernsthaftigkeit und Geniessertum. Unnachgiebigkeit und Ausgleich."

Jacques Chessex (*1934), Poet, Romanschriftsteller
Kontaktowanie:

Postautor: Motyl » 04 mar 2018, 19:42

diedmaroz pisze:
Motyl pisze:
Dzieki Bogu nawrocilam sie prawdziwie....stalam sie wolnym czlowiekiem....i jako wolny czlowiek " ide do nieba taka droga, jaka mi sie podoba"....(Voltaire)... :)

«Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie. "

Swiete slowa...To jest wlasnie moja Droga, ktora sobie ide.... :)

MARON

Die die mich kennen, mögen mich, Die mich nicht mögen, KÖNNEN mich!... :-D
Awatar użytkownika
diedmaroz
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Kontaktowanie:

Postautor: diedmaroz » 04 mar 2018, 19:46

Gdyby była to prawda to wierzyłabyś w piekło, o którym Pan Jezus mówił, że jest i, że mamy BAĆ SIĘ tego, który ma moc nas tam wtrącić.
„Jeśli twoja ręka jest dla ciebie powodem grzechu, odetnij ją; lepiej jest dla ciebie ułomnym wejść do życia wiecznego, niż z dwiema rękami pójść do piekła w ogień nieugaszony…” (Mk 9,42-48)
„…Wtedy odezwie się do tych po lewej stronie: Idźcie ode Mnie, przeklęci, w ogień wieczny, przygotowany diabłu i jego aniołom! I pójdą ci na mękę wieczną, sprawiedliwi zaś do życia wiecznego” (Mt 25,41-46)
Itd.

Nagi wyszedłem z łona matki mojej i nagi stąd odejdę. Pan dał, Pan wziął, niech będzie imię Pańskie błogosławione. (Joba 1:21)
Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne. (Jana 3:16)
Awatar użytkownika
Jeremiasz
Kontaktowanie:

Postautor: Jeremiasz » 04 mar 2018, 19:50

Janek pisze:

16 Tak bowiem Bóg umiłował świat

Po pierwsze tu chodzi o jednorazowy akt,a nie lubowanie się nad hitlerami itp.
Po drugie jest to wypełnienie proroctwa i dotyczy świata:Izraela Bożego.
Świat nie oznacza zawsze wszystkich ludzi z całego świata
a np dany region,daną grupę itd.
Po trzecie patrz niżej:

Pan bada sprawiedliwego i występnego, nie cierpi Jego dusza tego, kto kocha nieprawość"(Psalm 11, 5)

Bo Pan się brzydzi przewrotnym, a z wiernymi obcuje przyjaźnie. Przekleństwo Pana na domu bezbożnych, On błogosławi mieszkanie prawych" (Prz 3, 32 -33

Bo Ty nie jesteś Bogiem, któremu miła nieprawość, złego nie przyjmiesz do siebie w gościnę. Nieprawi nie ostoją się przed Tobą. Nienawidzisz wszystkich złoczyńców, zsyłasz zgubę na wszystkich, co mówią kłamliwie. Mężem krwawym i podstępnym brzydzi się Pan" (Psalm 5, 6-7)

Bóg umiłował świat, Bóg umiłował wszystkich ludzi zawsze i wszędzie i w każdej epoce, czasie.
Cytujesz Psalm 5 który był pisany przed objawieniem łaski Bozej w Chrystusie Jezusie.

Zobacz co mówi Jan 2,1-2:(1) Dzieci moje, to wam piszę, abyście nie grzeszyli. A jeśliby kto zgrzeszył, mamy orędownika u Ojca, Jezusa Chrystusa, który jest sprawiedliwy. (2) On ci jest ubłaganiem za grzechy nasze, a nie tylko za nasze, lecz i za grzechy całego świata.

Awatar użytkownika
Motyl
O mnie: "Ich habe protestantische Kultur in mir und einen katholischen Hintergrund. Ernsthaftigkeit und Geniessertum. Unnachgiebigkeit und Ausgleich."

Kontaktowanie:

Postautor: Motyl » 04 mar 2018, 19:55

diedmaroz pisze:Gdyby była to prawda to wierzyłabyś w piekło, o którym Pan Jezus mówił, że jest i, że mamy BAĆ SIĘ tego, który ma moc nas tam wtrącić.
„Jeśli twoja ręka jest dla ciebie powodem grzechu, odetnij ją; lepiej jest dla ciebie ułomnym wejść do życia wiecznego, niż z dwiema rękami pójść do piekła w ogień nieugaszony…” (Mk 9,42-48)
„…Wtedy odezwie się do tych po lewej stronie: Idźcie ode Mnie, przeklęci, w ogień wieczny, przygotowany diabłu i jego aniołom! I pójdą ci na mękę wieczną, sprawiedliwi zaś do życia wiecznego” (Mt 25,41-46)
Itd.

Spotkalam w swoim zyciu sporo osob nalezacych do KZ...i innych wyznajacych sola scriptura....ale zaden z tych ludzi nie mial obcietej reki ani nogi...ani jezyka ....ani tez wylupanego oka..... ;)

Wszyscy natomiast nauczali...potepiali i straszyli pieklem.... :evil:

MARON

Awatar użytkownika
Jeremiasz
Kontaktowanie:

Postautor: Jeremiasz » 04 mar 2018, 19:56

Każdy człowiek zawsze, wszędzie, i w każdym czasie, mógł i może przyjść do Pana Boga i odebrać zabawienie, otrzymać wybaczenie grzechów i może otrzymać jego Ducha Świętego.

Awatar użytkownika
Janek
Kontaktowanie:

Postautor: Janek » 04 mar 2018, 19:56

Jeremiasz pisze:Bóg umiłował świat, Bóg umiłował wszystkich ludzi zawsze i wszędzie i w każdej epoce, czasie.

Jak napiszesz własną Biblie w której tak będzie pisało to pogadamy.
Cytujesz Psalm 5 który był pisany przed objawieniem łaski Bozej w Chrystusie Jezusie.

To nie ma nic do rzeczy.Fantazjujesz.Bóg się nie zmienia i dalej go brzydzi grzech jak i "złoczyńcy"
Zobacz co mówi Jan 2,1-2

Tutaj masz mowę o wierzących/sprawiedliwych którzy
czasami się potkną i zgrzeszą
Nieświadomie.

Lead me, Yahweh, in your righteousness because of my enemies. Make your way straight before my face.
For there is no faithfulness in their mouth. Their heart is destruction. Their throat is an open tomb.
They flatter with their tongue.Hold them guilty, God. Let them fall by their own counsels;
(Ps 5)
Awatar użytkownika
diedmaroz
Kontaktowanie:

Postautor: diedmaroz » 04 mar 2018, 19:58

Motyl pisze:
diedmaroz pisze:Gdyby była to prawda to wierzyłabyś w piekło, o którym Pan Jezus mówił, że jest i, że mamy BAĆ SIĘ tego, który ma moc nas tam wtrącić.
Itd.

Spotkalam w swoim zyciu sporo osob nalezacych do KZ...i innych wyznajacych sola scriptura....ale zaden z tych ludzi nie mial obcietej reki ani nogi...ani jezyka ....ani tez wylupanego oka..... ;)

Co to ma za związek. To Pan Jezus mówi, a nie KZ.

Nagi wyszedłem z łona matki mojej i nagi stąd odejdę. Pan dał, Pan wziął, niech będzie imię Pańskie błogosławione. (Joba 1:21)
Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne. (Jana 3:16)
Awatar użytkownika
Janek
Kontaktowanie:

Postautor: Janek » 04 mar 2018, 19:59

Motyl pisze:
Itd.

Bo to hiperbola i mówi raczej o czlonkach w ciele Chrystusa.
Co prawda był pewien "święty" katolicki który nad podst
tego wersetu uciął sobie przyrodzenie.
Patrz się na siebie drogi Motylku.

(Ps 5)
Awatar użytkownika
Motyl

Kontaktowanie:

Postautor: Motyl » 04 mar 2018, 20:04

diedmaroz pisze:

Ja rozumiem, co mowi Pan Jezus....ale nie rozumiem wyznawcow zasady sola scriptura.... :)

Dlatego nie widze sensu ciagnac dalej tematu piekla.....To nie dla mnie.....Sorry... :)

MARON

Awatar użytkownika
diedmaroz
Kontaktowanie:

Postautor: diedmaroz » 04 mar 2018, 20:07

Motyl pisze:
diedmaroz pisze:

Ja rozumiem, co mowi Pan Jezus....ale nie rozumiem wyznawcow zasady sola scriptura.... :)

Dlatego nie widze sensu ciagnac dalej tematu piekla.....To nie dla mnie.....Sorry... :)

Jak więc rozumiesz to, co wyżej Pan Jezus mówi o ogniu nieugaszonym i, że mamy się bać tego, co ma moc tam wtrącić? Oświeć mnie proszę jak można wierzyć Jezusowi i pomijać lwią część Jego nauczania.

Awatar użytkownika
Motyl

Kontaktowanie:

Postautor: Motyl » 04 mar 2018, 20:08

Janek pisze:
Bo to hiperbola i mówi raczej o czlonkach w ciele Chrystusa.
Co prawda był pewien "święty" katolicki który nad podst
tego wersetu uciął sobie przyrodzenie.
Patrz się na siebie drogi Motylku.

Ja nie zamierzam obcinac sobie...skrzydel..... :)

MARON

Awatar użytkownika
Janek
Kontaktowanie:

Postautor: Janek » 04 mar 2018, 20:09

Motylku nic sobie nie ucinaj(no pazokcie czasami) i noś dlugie włosy-lubie takie :-D
Zapowiada się zacny pojedynek-przechodzę na spectatora.
Ależ,ależ ciekawie,:-D

Obrazek

(Ps 5)
Awatar użytkownika
Jeremiasz
Kontaktowanie:

Postautor: Jeremiasz » 04 mar 2018, 20:12

Janek pisze:
Jeremiasz pisze:Bóg umiłował świat, Bóg umiłował wszystkich ludzi zawsze i wszędzie i w każdej epoce, czasie.

Jak napiszesz własną Biblie w której tak będzie pisało to pogadamy.

To nie ma nic do rzeczy.Fantazjujesz.Bóg się nie zmienia i dalej go brzydzi grzech jak i "złoczyńcy"
Zobacz co mówi Jan 2,1-2

Tutaj masz mowę o wierzących/sprawiedliwych którzy
czasami się potkną i zgrzeszą
Nieświadomie.

Umiesz czytać?
Zobacz co mówi Jan 2,1-2:(1) Dzieci moje, to wam piszę, abyście nie grzeszyli. A jeśliby kto zgrzeszył, mamy orędownika u Ojca, Jezusa Chrystusa, który jest sprawiedliwy. (2) On ci jest ubłaganiem za grzechy nasze, a nie tylko za nasze, lecz i za grzechy całego świata.

Umarł za nasze grzechy - zbawionych - i za grzechy całego świata

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”