Pismo Święte zawsze ma rację.

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: wybrana » 11 gru 2018, 23:33

Noemi pisze:wybrana sprawdzasz czasami tresc tego co napisalas przed wyslaniem ,zwyczajnie krecisz sie w kołko

To nie Apostoł Paweł jest problemem, problemem jest złe odczytywanie jego listów, które pisał do określonego Zboru z wiadomym mu przesłaniem.
Tworzenie na podstawie tych pouczeń ekumenii jest wielkim błędem.
My chrześcijanie mamy nauczyciela, który chodził przez trzy lata z wybranymi przez siebie uczniami i nauczał Duchem Bożym. Te nauki są dla nas bardzo obszerne i wystarczające do obrania drogi jaką mamy podążać. Te nauki są z ust Bożych i one są święte. Nic do nich nie trzeba dokładać, ani ich uzupełniać. Nauczają nas o Królestwie Bożym, o Bogu, który jest miłością, o tym jak mamy się modlić, jak trwać w wierze, jak uświęcać swoje życie i trwać w prawdzie. Jezus jest naszą drogą, jedyną i nie podlegającą żadnemu sporowi. Gdyby ludzie przyjęli naukę Jezusa Chrystusa,to trwali by w dobru i uświęcali swoje życie. Gdyby ludzie przyjęli nauki Jezusa, to nie mordowali by się wzajemnie - twierdząc, że wypełniają wolę Boga.
Prawie 2000 lat, a świat pogrążony w ciemności zła - dlaczego, bo odrzucił Ewangelię Chrystusową, a zastąpił nauką wymyśloną przez człowieka.
Szatan zbiera swoje żniwa.

Przeczytaj Neomi czego nauczał Jezus Chrystus. Przyjmij Jego nauki, a dopiero wtedy poczujesz- co to jest nowo narodzenie.
Jest to pokój wewnętrzny. Jest to miłość, która cię wypełni. Jest to radość bycia dzieckiem Bożym. Nikt i nic nie jest wstanie cię obrazić i zranić.
I chociaż usłyszała byś diagnozę, że pozostał ci tylko miesiąc życia, to czuła byś się szczęśliwa, bo tam po drugiej stronie, to Jezus pierwszy wyjdzie na spotkanie.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: magda » 11 gru 2018, 23:44

wybrana pisze:A kto jest dla ciebie ważniejszy - Bóg czy człowiek?
Ja wybieram Boga, a ty wybieraj człowieka, tylko nie wprowadzaj ludzi w ciemności.


Ewangelie napisali ludzie i listy Pawła też człowiek napisał , Ci co pisali Ewangelie byli wybrani i powołani przez Jezusa i Paweł też był wybrany i osobiscie przez Jezusa powołany, co co pisali Ewangelie mieli Ducha Bozego Paweł też iał Ducha Bozego . Jaka jest róznica między nimi? gdzie ty wybierasz Boga wedłog jakich regół czy ci ludzie co pisali Ewangelie to Bogowie ze je wybierasz czy ludzie????

Jeśli uważasz że Paweł nie jest takim samym powołanym i wybranym przez Jezusa apostołem to osądziłaś Ducha Świetego który przez niego przemawiał i juz mozesz sie nie nawracać bo popełniłaś grzech przeciwko Duchowi Świetemu a ten grzech jest gorszy od tych grzechów które popełniał nawet Hitler bo tego grzechu nigdy nie moze byc przebaczony tego grzechu nie obejmuje ofiara Jezusa a do tego ty trwasz w tym grzechu uparcie a to najgorsze i piszesz rzeczy dzieki którym wielu gorszysz a znasz werset o kamieniu młyńskim . Przepadłaś juz możesz teraz krzycześ Panie Panie i nic ci to nie pomoże

.
wybrana pisze:Jeżeli nauka tego człowieka jest sprzeczna z nauką Jezusa, to chyba wybór jest jasny, co człowiek, który pragnie zostać zbawiony - powinien wybrać.


Nie rozumiesz co zrobił Jezus nie rozumiesz jego Ofiary wiec nie rozumiesz tez listów Pawła . Nierozumiesz dlatego wydaje ci sie to sprzeczne ale nie jest sprzeczne. Ty odrzucasz krzyż Jezusa i ofiarę Golgoty a Paweł o tym pisze wiec wywal najpierw tego ducha którego załapałaś padajac w duchu to przejzysz i zrozumiesz i przyjmiesz Łaskę i Ofiarę Jezusa . Majac tego ducha nie widzisz i najbardzie włsnie jesteś przeciwna Ofierze Jezusa i łasce bo tego twój pan nienawidzi bo przez to przehrał i ty niestety przegrałaś. masz jedna szansą wyrzec sie ducha który na ciebie ma wpływ przed Bogiem a wtedy wszystko zrozumiesz i porzucisz ta ogromna pychę bo pycha nie pochodzi od Boga a od szatana.

wybrana pisze:Ja nie mam żadnej wątpliwości swojego wyboru - wybieram nauki Jezusa Chrystusa.
Czy ty chcesz i ośmielasz się zarzucić tym nauką kłamstwo? Odrzucasz je?


Przecież ich nie znasz i nie rozumiesz niczego co zrobił Jezus wiec na jakiej podstawie wybierasz nauki Jezusa skoro nie masz o nich najmniejszego pojęcia/

Ja nie odrzucam żadnych nauk Jezusa , ja je znam rozumien co Jezus zrobił po co tu na ziemi sie urodził i nie mam powodu ich odrzucać i też nie jestem tak pyszna i zuchwała jak ty zeby odrzucać jakieś nauki pochodzące od Boga , trzeba chyba mieć wsparcie demoniczne zeby odrzucać nauki Ducha Bozego a ty to robisz. Wyrzeknij sie tego ducha katolickiego co na ciebie wpływa.

"Te nauki są z ust Bożych i one są święte"

Z jakich ust masz urojenia czy Bóg ci je prekazał czy apostołowie ludzie wiec z jakich ust je słyszałaś?


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: KAAN » 12 gru 2018, 10:48

wybrana pisze:My chrześcijanie mamy nauczyciela,...
Wy (ty) nie jesteś chrześcijanką.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Dziesięć panien
Posty: 76
Rejestracja: 10 gru 2018, 20:41
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: Dziesięć panien » 12 gru 2018, 16:54

Jak może w takie proste zwiedzenie wejść tak wiele ludzi. Zaprawdę są bardziej skomplikowane zwiedzenia i nie przyciągają dużo ludzi jak zaprzeczenie części Biblii. Odpowiedź jedna jest, brak nawrócenia. Brak Ducha Świętego który nie może zaprzeczyć Biblii którą pisał.


Jezus Chrystus. Izajasz 9,6 "...
Cudowny, Doradca, Bóg Mocny,
Ojciec Wieczności, Książę Pokoju;
Awatar użytkownika
Pielgrzym_diakon
Posty: 62
Rejestracja: 12 wrz 2018, 13:19
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: centralna Polska
O mnie: Uratowany od drugiej śmierci dzięki łasce
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: Pielgrzym_diakon » 12 gru 2018, 18:44

KAAN pisze:Ja inaczej zrozumiałem twój obraz dziecka, dla mnie dziecko jest Izraelem, a prezent jest wypełnieniem wszelkich obietnic, które z pewnością dziecko przyjmie i nie odrzuci.


A w którym miejscu ja pisałem o Izraelu?


"Kto bowiem jako niewolnik został powołany w Panu, ten jest wyzwoleńcem Pana. Podobnie kto jako wolny został powołany, jest niewolnikiem Chrystusa." 1 List do Koryntian 7:22

"Odkryłem, że Diakon był prawdziwym misjonarzem, o obliczu raczej smutnym, ożywiającym się kiedy mówił o Bogu. Wtedy jego twarz rozjaśniała się i nie można było powstrzymać go od mówienia. Opowiadał mi o Bogu i człowieku, jego pochodzeniu i historii. Przytaczał przykłady zaczerpnięte z Biblii." - Siergiej Kurdakow, "Przebacz mi Nataszo"
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: KAAN » 13 gru 2018, 09:27

Pielgrzym_diakon pisze:
KAAN pisze:Ja inaczej zrozumiałem twój obraz dziecka, dla mnie dziecko jest Izraelem, a prezent jest wypełnieniem wszelkich obietnic, które z pewnością dziecko przyjmie i nie odrzuci.
A w którym miejscu ja pisałem o Izraelu?
Rozmawiamy o proroctwie ST które odnosi się do Izraela, Bóg nawróci Izrael we właściwym czasie.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Pielgrzym_diakon
Posty: 62
Rejestracja: 12 wrz 2018, 13:19
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: centralna Polska
O mnie: Uratowany od drugiej śmierci dzięki łasce
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: Pielgrzym_diakon » 13 gru 2018, 17:19

KAAN pisze:
Pielgrzym_diakon pisze:
KAAN pisze:Ja inaczej zrozumiałem twój obraz dziecka, dla mnie dziecko jest Izraelem, a prezent jest wypełnieniem wszelkich obietnic, które z pewnością dziecko przyjmie i nie odrzuci.
A w którym miejscu ja pisałem o Izraelu?
Rozmawiamy o proroctwie ST które odnosi się do Izraela, Bóg nawróci Izrael we właściwym czasie.


Napisałeś, że rozmawiamy - niestety nie jestem w stanie się w tym z Tobą zgodzić. Problem w tym, że Słownik Języka Polskiego mówi, że rozmowa to "wzajemna wymiana myśli za pomocą słów". Ja nie zauważyłem żeby ta wymiana myśli była wzajemna. Nie odniosłeś się do moich kontrargumentów. Nie dałeś mi nawet miejsca na wyjaśnienie mojej interpretacji a tylko powtarzasz swoją. Co więcej Twoja interpretacja zdaje się być sprzeczna z interpretacją autora listu do Hebrajczyków:

"Teraz natomiast nasz Arcykapłan [mowa o Jezusie] przyjął o tyle wspanialszą służbę, o ile lepszego przymierza jest pośrednikiem - przymierza opartego na lepszych obietnicach. Gdyby pierwsze przymierze było bez wad, nie szukano by miejsca na drugie, jak wynika z nagany udzielonej domowi Izraela: Oto idą dni, mówi Pan, gdy ustanowię z domem Izraela i z domem Judy nowe przymierze..." [Hbr. 8:6-8, EiB]

I dalej w 10 rozdziale jeszcze raz podejmuje temat tego samego fragmentu z księgi Jeremiasza:

"Jezus natomiast, po złożeniu jednej ofiary za grzechy, na zawsze zasiadł po prawicy Boga i czeka dotąd, aż Jego wrogowie staną się podnóżkiem dla Jego stóp. Jedną bowiem ofiarą uczynił na zawsze doskonałymi tych, których uświęca. Poświadcza nam to również Duch Święty, dlatego, że po słowach: Takie przymierze zawrę z nimi po upływie tych dni - mówi Pan: moja prawa włożę w ich serca i wypisze je na ich umysłach, dodaje: a ich grzechów i nieprawości już więcej nie wspomnę. Tam, gdzie jest przebaczenie, nie ma już potrzeby składania ofiary za grzech." [Hbr. 10:12-18, EiB]

A Paweł w liście do Efezjan czyli nie-Żydów w podobnym tonie wypowiada takie słowa:

"On bowiem [Jezus] jest naszym pokojem. On z dwóch grup ludzi uczynił jedną, gdy kosztem swego ciała usunął wrogość, mur podziału, który je rozdzielał. On zniósł Prawo oparte na przykazaniach, by - wnosząc pokój - stworzyć w sobie samym z dwóch jednego nowego człowieka i obu pojednać z Bogiem w jednym ciele przez krzyż, na którym zniszczył wrogość. A gdy przyszedł, ogłaszał pokój. Niósł go wam, pochodzącym z daleka, podobnie jak tym pochodzącym z bliska, gdyż przez Niego mamy dostęp do Ojca, jedni i drudzy, w jednym Duchu." [Ef. 2:14-18, EiB]


"Kto bowiem jako niewolnik został powołany w Panu, ten jest wyzwoleńcem Pana. Podobnie kto jako wolny został powołany, jest niewolnikiem Chrystusa." 1 List do Koryntian 7:22

"Odkryłem, że Diakon był prawdziwym misjonarzem, o obliczu raczej smutnym, ożywiającym się kiedy mówił o Bogu. Wtedy jego twarz rozjaśniała się i nie można było powstrzymać go od mówienia. Opowiadał mi o Bogu i człowieku, jego pochodzeniu i historii. Przytaczał przykłady zaczerpnięte z Biblii." - Siergiej Kurdakow, "Przebacz mi Nataszo"
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: KAAN » 13 gru 2018, 18:12

Pielgrzym_diakon pisze:
KAAN pisze:
Pielgrzym_diakon pisze:A w którym miejscu ja pisałem o Izraelu?
Rozmawiamy o proroctwie ST które odnosi się do Izraela, Bóg nawróci Izrael we właściwym czasie.
Napisałeś, że rozmawiamy - niestety nie jestem w stanie się w tym z Tobą zgodzić. Problem w tym, że Słownik Języka Polskiego mówi, że rozmowa to "wzajemna wymiana myśli za pomocą słów". Ja nie zauważyłem żeby ta wymiana myśli była wzajemna. Nie odniosłeś się do moich kontrargumentów.
Odniosłem się, do jakich się nie odniosłem? Na początku rozmowy (twierdzę ze jednak rozmawiamy) sugerowałeś połaczenie proroctwa Jeremiasza z wydarzeniem przy stole ostatniej wieczerzy, ja twierdzę że to nie jest właściwe połączenie podając właściwą realizację proroctwa Jeremiasza w eschatologicznym proroctwie nawrócenia resztki Izraela. Postawiłeś dwie tezy które według ciebie wynikają z mojego wyjaśnienia, z którymi się nie zgadzam i pokazuję ci że istnieje inne rozwiązanie problemu który opisałeś.
Nie dałeś mi nawet miejsca na wyjaśnienie mojej interpretacji a tylko powtarzasz swoją.
Przecież nie zabraniam ci pisać, pisz co chcesz, jak to nie daję ci miejsca?
Co więcej Twoja interpretacja zdaje się być sprzeczna z interpretacją autora listu do Hebrajczyków:
"Teraz natomiast nasz Arcykapłan [mowa o Jezusie] przyjął o tyle wspanialszą służbę, o ile lepszego przymierza jest pośrednikiem - przymierza opartego na lepszych obietnicach. Gdyby pierwsze przymierze było bez wad, nie szukano by miejsca na drugie, jak wynika z nagany udzielonej domowi Izraela: Oto idą dni, mówi Pan, gdy ustanowię z domem Izraela i z domem Judy nowe przymierze..." [Hbr. 8:6-8, EiB]
To co piszę nie stoi w sprzeczności z tym tekstem; nowe przymierze to nie nowy zakon. Nowe przymierze zostało zawarte na krzyżu bepośrednio i tylko z domem Judy i Izraelem, bo Izraela nie było w czasie nowotestamentowym, dopiero w czasie ostatecznym Izrael zostanie zebrany ze wszystkich krańców ziemi i zbawiony. Teraz to przymierze nie działa dla Izraela tak samo jak stare nie działało z powodu niewiary. Nowe przymierze zostało zawarte z każdym kto wierzy, nie tylko z Izraela. List do Hebrajczyków (Izraelitów) ma skłonić ten naród do wiary i porzucenia starego przymierza przy którym z uporem trwali, ale oni do dzisiaj odrzucają Pana Jezusa i dlatego jeszcze nie zrealizowało się proroctwo Jeremiasza.
I dalej w 10 rozdziale jeszcze raz podejmuje temat tego samego fragmentu z księgi Jeremiasza:
....
A Paweł w liście do Efezjan czyli nie-Żydów w podobnym tonie wypowiada takie słowa:
[Ef. 2:14-18, EiB]
I właśnie tu Paweł opisuje co stało się w nowym przymierzu; została zniesiona bariera pomiędzy Izraelem i poganami i każdy kto wierzy jest zbawiony, korzysta z nowego przymierza i w czasie łaski nie ma już Izraela i pogan:

List do Rzymian 10:12 Nie masz bowiem różnicy między Żydem a Grekiem, gdyż jeden jest Pan wszystkich, bogaty dla wszystkich, którzy go wzywają.
List do Galacjan 3:28 Nie masz Żyda ani Greka, nie masz niewolnika ani wolnego, nie masz mężczyzny ani kobiety; albowiem wy wszyscy jedno jesteście w Jezusie Chrystusie.


Czas łaski nie rozróżnia Izraela i pogan, natomiast proroctwa mówią o rozróżnieniu, które nastąpi w czasie ostatecznym o którym Paweł pisze:

List do Rzymian 11:26 I w ten sposób będzie zbawiony cały Izrael, jak napisano: Przyjdzie z Syjonu wybawiciel I odwróci bezbożność od Jakuba.
27 A to będzie przymierze moje z nimi, Gdy zgładzę grzechy ich.
28 Co do ewangelii, są oni nieprzyjaciółmi Bożymi dla waszego dobra, lecz co do wybrania, są umiłowanymi ze względu na praojców.


Myślę że powinieneś przemyśleć co napisałem, starałem się w krótkich słowach przekazać ci rdzeń prawdy o czasach powrotu Izraela do Boga spowodowany bezpośrednim Bożym działaniem.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: wybrana » 13 gru 2018, 20:04

KAAN pisze:
wybrana pisze:My chrześcijanie mamy nauczyciela,...
Wy (ty) nie jesteś chrześcijanką.

A skąd ty to wiesz?
Skąd wiesz na czym oparte jest zbawienie człowieka?
Najlepiej co potrafisz i wiesz, to to, jak obrazić i zniszczyć moralnie drugiego człowieka.

Może istnieć co najwyżej wiara bez uczynków. Ale taka wiara — jak powiada słowo Boże — „martwa jest”. „Tak jak ciało bez ducha jest martwe, tak też jest martwa wiara bez uczynków” (Jk 2,26).
Czyny wykonywane w przestrzeni łaski Chrystusowej, będą przynosiły owoce na życie wieczne. Wtedy człowiek wzrasta w miłości Bożej i staje się coraz czystszym człowiekiem. Będzie się to dokonywało nie mocą człowieka dobrych czynów, ale mocą Chrystusa, w którym się je wypełnia. Nie istnieje łaska bez uczynków. Człowiek otwarty na potężną łaskę Chrystusa, uzdolnia się do całkowitego oddania się Bogu i ludziom nawet w najtrudniejszych warunkach, do pracy nad sobą i do dobrych czynów.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Awatar użytkownika
Pielgrzym_diakon
Posty: 62
Rejestracja: 12 wrz 2018, 13:19
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: centralna Polska
O mnie: Uratowany od drugiej śmierci dzięki łasce
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: Pielgrzym_diakon » 13 gru 2018, 20:26

Kaan,
Kończę tą nierówną moim zdaniem wymianę zdań. Mam wrażenie, że nie robisz rozróżnienia pomiędzy myślą i słowem. Niestety w takim wypadku trudno będzie mi przedstawić Tobie moje myśli. Ja na dzień dzisiejszy nie znalazłem jeszcze nikogo kto tak samo rozumiałby wszystkie słowa, dlatego staram się operować na poziomie przekazywania myśli a nie słów.

Na odejście z dyskusji mam jednak jedną prośbę. Zastanów się dlaczego księgi potocznie znane pod terminem Nowy Testament swoją nazwę wywodzą z greckiego tłumaczenia hebrajskich słów ברית חדשה (b'rit chadashah), oznaczających dosłownie „przymierze nowe”. Jak już wcześniej pisałem, termin ten JEDEN raz pojawia się w pismach Starego Przymierza w fragmencie z księgi Jeremiasza o którym próbowałem dyskutować.

Pozdrawiam serdecznie
Pielgrzym


"Kto bowiem jako niewolnik został powołany w Panu, ten jest wyzwoleńcem Pana. Podobnie kto jako wolny został powołany, jest niewolnikiem Chrystusa." 1 List do Koryntian 7:22

"Odkryłem, że Diakon był prawdziwym misjonarzem, o obliczu raczej smutnym, ożywiającym się kiedy mówił o Bogu. Wtedy jego twarz rozjaśniała się i nie można było powstrzymać go od mówienia. Opowiadał mi o Bogu i człowieku, jego pochodzeniu i historii. Przytaczał przykłady zaczerpnięte z Biblii." - Siergiej Kurdakow, "Przebacz mi Nataszo"
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: KAAN » 14 gru 2018, 15:17

wybrana pisze:
KAAN pisze:
wybrana pisze:My chrześcijanie mamy nauczyciela,...
Wy (ty) nie jesteś chrześcijanką.
A skąd ty to wiesz?
Ponieważ sama napisałaś kryteria bycia chrzescijaninem i według twoich kryteriów nie jesteś chrześcijanką. Dodatkowo mam swoje kryteria zaczerpnięte z Biblii i według tych kryteriów, też masz kłopoty z wiarą, która decyduje o tym kim jesteś.
Skąd wiesz na czym oparte jest zbawienie człowieka?
Na podstawie objawienia w Biblii.
Najlepiej co potrafisz i wiesz, to to, jak obrazić i zniszczyć moralnie drugiego człowieka.
Myślę że masz większe doświadczenie w obrażaniu wierzących ludzi, profanujesz obraz Pana Jezusa, obrażasz Boga z powodu kwestionowania jego Słowa itd. Takie osobiste wycieczki jakie robisz wskazują na to że grunt usuwa ci się spod nóg. Prezentujesz swoją ideologię, podróbę chrześcijaństwa i oskarżasz mnie i innych wierzących, że żyjemy w diabelskim systemie religijnym. Kiedy udowadniam ci że to ty poruszasz się w oparach błędu i absurdu to krzyczysz że ci się krzywda dzieje.
Może istnieć co najwyżej wiara bez uczynków. Ale taka wiara — jak powiada słowo Boże — „martwa jest”. „Tak jak ciało bez ducha jest martwe, tak też jest martwa wiara bez uczynków” (Jk 2,26).
Ale też istnieje wiara obfitująca w uczynki sprawiedliwości, taka wiara jest zbawienna.
Czyny wykonywane w przestrzeni łaski Chrystusowej, będą przynosiły owoce na życie wieczne.
Nie ma czegoś takiego w Biblii, łaska nie jest ograniczona do jakiejś przestrzeni, łaska jest spersonalizowaną, skierowaną na konkretnego człowieka przychylnością i miłością Bożą. Ta łaska jest skuteczna w zbawieniu przez wiarę. Bez wiary nie można trwać w dobrych uczynkach podobających się Bogu.
Wtedy człowiek wzrasta w miłości Bożej i staje się coraz czystszym człowiekiem.
Wzrost duchowy jest możliwy tylko dla tego kto wierzy i z tej wiary jest zbawiony. Bóg oczyszcza wierzącego ze wszystkich grzechów w akcie łaski na podstawie wiary.
Będzie się to dokonywało nie mocą człowieka dobrych czynów, ale mocą Chrystusa, w którym się je wypełnia. Nie istnieje łaska bez uczynków.
Nie istnieją dobre uczynki, życie podobające się Bogu bez wiary.
Człowiek otwarty na potężną łaskę Chrystusa, uzdolnia się do całkowitego oddania się Bogu i ludziom nawet w najtrudniejszych warunkach, do pracy nad sobą i do dobrych czynów.
Człowiek nie może nic zrobić jeśłi nie uwierzy. Gdy nie ma wiary, nie może otworzyć się na łaskę i oddać swojego życia Bogu, ani robić dobre uczynki.

Pomyśl nad wiarą, zgubiłaś wiarę.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: KAAN » 14 gru 2018, 15:34

Pielgrzym_diakon pisze:Kaan,
Kończę tą nierówną moim zdaniem wymianę zdań.
Ależ ja cię nie ograniczam w niczym, co cię tak ogranicza w pisaniu i argumentowaniu?
Mam wrażenie, że nie robisz rozróżnienia pomiędzy myślą i słowem.
??? Nie rozumiem... To co myślę to piszę, nie mogę co innego myśleć a co inne pisać.
Niestety w takim wypadku trudno będzie mi przedstawić Tobie moje myśli.
Ja na dzień dzisiejszy nie znalazłem jeszcze nikogo kto tak samo rozumiałby wszystkie słowa, dlatego staram się operować na poziomie przekazywania myśli a nie słów.
Znowu nie rozumiem, jaka jest różnica pomiędzy myśleniem a słowami które z zasady powinny wyrażać te myśli?

Na odejście z dyskusji mam jednak jedną prośbę. Zastanów się dlaczego księgi potocznie znane pod terminem Nowy Testament swoją nazwę wywodzą z greckiego tłumaczenia hebrajskich słów ברית חדשה (b'rit chadashah), oznaczających dosłownie „przymierze nowe”.
Więc odnieś się do moich słów o nawróconej resztce z Izraela i gdzie oni teraz są, wogóle nie podjąłeś tego tematu. To bardzo ważny aspekt przymierza o którym pisał apostoł Paweł.
Jak już wcześniej pisałem, termin ten JEDEN raz pojawia się w pismach Starego Przymierza w fragmencie z księgi Jeremiasza o którym próbowałem dyskutować.
No i co z tego że jeden raz, jeśli przypomnisz sobie zasady prorockiej perspektywy, to zrozumiesz że pod jednym zdaniem, albo stwierdzeniem, może kryć się długi przedział czasu i wiele wydarzeń spełniających proroctwo. To są podstawy egzegezy biblijnej.
Pozdrawiam serdecznie
Pielgrzym
Ja również cię pozdrawiam i proszę abyś się nie zniechęcał do rozmowy. To że się różnimy nie oznacza, że jakoś cię potępiam, albo nie lubię, po prostu inaczej myślimy i ja chcę przedstawić ci to w co wierzę i zachęcić do podobnego myślenia i ty robisz to samo, na tym polega dyskusja. Nie obrażaj się o to ze się z tobą nie zgadzam :) , ja chcę z tobą dyskutować, dyskusje zawsze rozwijają myślenie, zrozumienie różnych idei i sposób myślenia innych osób, pozwalają na lepsze zrozumienie ludzi których nigdy byśmy nie poznali w realu. Cenię sobie rozmowę z tobą i wiem że ta rozmowa może spowodować, że jeszcze bardziej skupisz się na Słowie Bożym, a to jest dobre dla każdego niezależnie od wyznania :)


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Pielgrzym_diakon
Posty: 62
Rejestracja: 12 wrz 2018, 13:19
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: centralna Polska
O mnie: Uratowany od drugiej śmierci dzięki łasce
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: Pielgrzym_diakon » 14 gru 2018, 16:27

Pielgrzym_diakon pisze:Mam wrażenie, że nie robisz rozróżnienia pomiędzy myślą i słowem.


KAAN pisze:Znowu nie rozumiem, jaka jest różnica pomiędzy myśleniem a słowami które z zasady powinny wyrażać te myśli?


Dziękuję za to, że potwierdziłeś moje przypuszczenia.

KAAN pisze:Nie obrażaj się o to ze się z tobą nie zgadzam :)


Skąd wiesz, że się obraziłem? Napisałem to gdzieś? A jeśli nie, to czy potrafisz czytać w moich myślach? Jeśli nie to znaczy, że dokonałeś założenia. Podobno najgorszą formą wiedzy są błędne założenia. Poproszę, uszanuj decyzję, którą przedstawiłem Tobie w mojej poprzedniej wypowiedzi. Dyskusję odnośnie proroctwa z księgi Jeremiasza uważam za zamkniętą.

Jednocześnie wnoszę prośbę o nieoskarżanie Wybranej o nie bycie Chrześcijanką.

KAAN pisze:
wybrana pisze:My chrześcijanie mamy nauczyciela,...
Wy (ty) nie jesteś chrześcijanką.


Jeśli uważasz, że nie jest, masz do tego prawo, ale publiczne przedstawienie zdania może spowodować, że inni opierając się na Twoich słowach będą czuli się upoważnieni do dalszego traktowania jej jako niewierzącej. Takie zachowanie uważam właśnie za oskarżenie.


"Kto bowiem jako niewolnik został powołany w Panu, ten jest wyzwoleńcem Pana. Podobnie kto jako wolny został powołany, jest niewolnikiem Chrystusa." 1 List do Koryntian 7:22

"Odkryłem, że Diakon był prawdziwym misjonarzem, o obliczu raczej smutnym, ożywiającym się kiedy mówił o Bogu. Wtedy jego twarz rozjaśniała się i nie można było powstrzymać go od mówienia. Opowiadał mi o Bogu i człowieku, jego pochodzeniu i historii. Przytaczał przykłady zaczerpnięte z Biblii." - Siergiej Kurdakow, "Przebacz mi Nataszo"
Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: Noemi » 14 gru 2018, 17:28

pielgrzym robisz niedzwiedzia przysluge wybranej ,a szkoda bo mozna by jej pomoc wyjsc z tego zakletego kola w ktorym sie kreci , swoim stwierdzeniem utwierdzasz ja w przekonaniu ze jest okey , kiedy nie jest ,nie bierz na siebie tej odpowiedzialnosci


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: KAAN » 14 gru 2018, 19:33

Pielgrzym_diakon pisze: Poproszę, uszanuj decyzję, którą przedstawiłem Tobie w mojej poprzedniej wypowiedzi.
Ok, nie będę się narzucał.
Jednocześnie wnoszę prośbę o nieoskarżanie Wybranej o nie bycie Chrześcijanką.
Tego nie możesz żądać, to moja rozmowa z wybraną i to moja ocena w kontekście dyskusji z nią.
KAAN pisze:
wybrana pisze:My chrześcijanie mamy nauczyciela,...
Wy (ty) nie jesteś chrześcijanką.

Jeśli uważasz, że nie jest, masz do tego prawo, ale publiczne przedstawienie zdania może spowodować, że inni opierając się na Twoich słowach będą czuli się upoważnieni do dalszego traktowania jej jako niewierzącej. Takie zachowanie uważam właśnie za oskarżenie.
I dobrze że będą ją tak traktować, bo głosi niechrześcijańskie poglądy, bałamuci ludzi nieutwierdzonych w wierze. To też jest moja opinia, jak się z nią nie zgadzasz to twój problem. Słowo Boże jasno orzedstawia Boze kryteria bycia zbawionym , wierzącym człowiekiem, jeśli ktoś kwestionuje ofiarę Pana Jezusa, sens dzieła Pańskiego, kwestionuje Słowo Boże wycinając z Biblii tylko to co sobie ubzdurał to nie ma prawa nazywać się chrześcijaninem, to uzurpacja.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości