Pismo Święte zawsze ma rację.

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: magda » 22 gru 2018, 11:56

wybrana pisze:Prześpię się z mężem sąsiadki i powiem - mogę to robić, mogę sobie zgrzeszyć, bo już prawo mnie nie obowiązuje, bo Jezus umarł za mój grzech?
Cóż to za błędna i fałszywa kalkulacja.


Wybrana Biblia jest ca,łościa a nie wersetami i wiele wersetów róznych autorów sie uzupełnia , np Jezus powiedział ze życie wieczne a ten co w niego wierzy
J 5:24 bw "Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, kto słucha słowa mego i wierzy temu, który mnie posłał, ma żywot wieczny i nie stanie przed sądem, lecz przeszedł z śmierci do żywota."
J 11:26 bw "A kto żyje i wierzy we mnie, nie umrze na wieki. Czy wierzysz w to?"

Nie ten co prawo wypełnia a tylko wierzy ale po to przyszedł na ziemie Duch Świety zeby uzupełnic wiele wypowiedzi Jezusa np Paweł wielokrotnie uzupełnia wypowiedzi Jezusa żeby ludzie je właściwie rozumieli ,Jezus mówi ze wystarczy uwierzyć i juz masz życie wieczne a Paweł uzupełnia zeby włsnie ludzie nie wymyślali takich bredni jak to co powyzej napisałaś i pisze nam to

Hbr 10:26 bw "Bo jeśli otrzymawszy poznanie prawdy rozmyślnie grzeszymy, nie ma już dla nas ofiary za grzechy,"

Czyli ta brednia co napisałas powstaje wtedy kiedy sie odrzuca nauki Pawła zawarte w jego listach , traktuje je jako prywatną gatkę szmatkę samego Pawła a nie jak natchnione wypowiedzi i wychodzi taka głupota jakie ty piszesz . Te listy apostołów powstały po to zeby ludziom Duch Świety wyjaśnił jak rozumieć wypowiedzi Jezusa . Ty te listy odrzucasz nie szanujesz wypowiedzi Ducha Bożego i dlatego takie głupoty piszesz i tak fałszywie rozumiesz wypowiedzi Jezusa , Bite papiestwo , oni też tak rozumieją. Wybrana jedyne co mozesz zrobic zeby przejżeć na oczy i zacząć właściwie rozumieć Jezusa to wyrzec sie przed Bogiem tego ducha który cię powalił na ziemie w kosciele katolickim wtedy Bóg co otworzy oczy. Wyrzeknij sie tego ducha a zmieni się wszysto.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: wybrana » 22 gru 2018, 17:49

magda-wiarę poświadcza się swoimi uczynkami, bo bez uczynków wiara jest martwa. Swoimi uczynkami - swoim życiem poświadczamy wartość i jakość naszej wiary, oraz to, czy podejmując decyzje i wybory skupiamy się na życiu z Bogiem i wypełnianiu woli Bożej. Bez tego poświadczenia nie ma wiary, bo wiara - to życie - życie w pełnej jedności z Bogiem i uświęcanie swojego życia w miłości Bożej.
Piękne deklaracje i wyniosłe słowa nie dają świadectwa, czy nasza wiara jest prawdziwa, czy tylko jest taką miedzią brzęczącą i czy jest jak ta glina, która po próbie ognia rozpada się i jest bezużyteczna.
Cóż warta jest wiara człowieka, co uwierzył w Jezusa i Jego dar zbawienia, jeżeli jego życie - jego uczynki nie zachowują przykazań Bożych - Praw Bożych.

Mimo, że znów czytałaś bez zrozumienia mój post - życzę ci wesołych Świąt.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: KAAN » 22 gru 2018, 18:21

wybrana pisze:...wiarę poświadcza się swoimi uczynkami, bo bez uczynków wiara jest martwa...
Uczynki wypływają z wiary, uczynki są owocem wiary a nie odwrotnie. Wiara nie potrzebuje poświadczenia, ona jest pierwotna, jeśli nie masz wiary to nie będziesz mieć dobrych uczynków. Uczynki są owocem Ducha zamieszkującego w człowieku, a Duch zamieszkuje tylko człowieka zbawionego, to Duch stwarza nowego duchowego człowieka.
List do Efezjan 2:10 Jego bowiem dziełem jesteśmy, stworzeni w Chrystusie Jezusie do dobrych uczynków, do których przeznaczył nas Bóg, abyśmy w nich chodzili.
Zbawiony człowiek jest stworzony do dobrych uczynków, to jest natura zbawionego człowieka, po uczynkach można poznać (nie każdy to potrafi) człowieka zbawionego i niezbawionego. Uczynek nie jest powodem zbawienia albo wiary ale jest owocem wiary i zbawienia.
To co piszesz jest doktryną katolicką, a nie biblijną.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: wybrana » 23 gru 2018, 00:46

Nigdy nie pisałam, że uczynek jest powodem do wiary, ale zawsze pisałam i piszę, że uczynki są świadectwem wyrażanej wiary.
Nie uczynki rytualne - religijne, ale uczynki wypływające z serca człowieka.
To chyba logiczne, że najpierw trzeba wierzyć, a następnie wyrażać tą wiarę w swoim codziennym życiu. Nie piszemy w tym temacie o ateistach, lecz o ludziach wierzących.
Wyrażać wiarę - przestrzegając przykazań i praw Bożych.
Jesteśmy pod prawem Bożym i wiara nie zwalnia nas z tego prawa.
Znamy historie już 2000 lat chrześcijaństwa i znamy, jak ludzie wierzący nie wypełniający praw Bożych żyli.
Okrutne mordy, tortury, samookaleczenia - a wszystko to czynili ludzie uważający się za wierzących.
Dlaczego tak czynili? bo w wierze nie było wypełniania praw Bożych.
Tak jak Izraelici uważali, że wszystko czynią dla Boga, a nie przestrzegając praw Bożych - czynili przeciwko Bogu.
Zakon prawa nigdy nie był zniesiony - Jezus Chrystus wypełnił te prawa - sprostował to, co było wypaczone.
Kazał przebaczać 77 razy, żyć w miłości i pokorze do Boga oraz w wzajemnej miłości.
Dar zbawienia jest dany dla tych, co wierzą i wypełniają prawa Boże.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: KAAN » 23 gru 2018, 11:02

wybrana pisze:Dar zbawienia jest dany dla tych, co wierzą i wypełniają prawa Boże.
Zbawienie mają ci co wierzą, a jak naprawdę wierzą to mają owoce w postaci uczynków.Zbawienie nie polega na wypełnianiu prawa, tylko wiara.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: wybrana » 23 gru 2018, 11:11

KAAN pisze:
wybrana pisze:Dar zbawienia jest dany dla tych, co wierzą i wypełniają prawa Boże.
Zbawienie mają ci co wierzą, a jak naprawdę wierzą to mają owoce w postaci uczynków.Zbawienie nie polega na wypełnianiu prawa, tylko wiara.

Wiara bez wypełniania Praw Bożych - jest bez wartości.
KAAN - życzę ci zdrowych i wesołych Świąt.
Przebaczam ci twoje nieprawdziwe posądzenia wobec mojej osoby i proszę również ciebie o wybaczenie mojego braku cierpliwości ;-)


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: KAAN » 23 gru 2018, 11:47

wybrana pisze:
KAAN pisze:
wybrana pisze:Dar zbawienia jest dany dla tych, co wierzą i wypełniają prawa Boże.
Zbawienie mają ci co wierzą, a jak naprawdę wierzą to mają owoce w postaci uczynków.Zbawienie nie polega na wypełnianiu prawa, tylko wiara.

Wiara bez wypełniania Praw Bożych - jest bez wartości.
Wiara bezwartościowa nie ma uczynków.
KAAN - życzę ci zdrowych i wesołych Świąt.
Dziękuję :)
Przebaczam ci twoje nieprawdziwe posądzenia wobec mojej osoby i proszę również ciebie o wybaczenie mojego braku cierpliwości ;-)
Nie gniewam się :)


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości