Pismo Święte zawsze ma rację.

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
fryderyk
Posty: 1533
Rejestracja: 23 lut 2014, 17:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: fryderyk » 21 lis 2018, 12:05

wybrana pisze:Jeżeli nie wierzysz, czy nie chcesz wierzyć, to po co tu jesteś i wtrącasz swoje trzy grosze.

Nie wierzę w istnienie osobowego boga, ale interesują mnie dowody/argumenty jakie mają ludzie na jego istnienie.

wybrana pisze:Przecież nikt cię nie zmusza do wierzenia. Nikt nie będzie ci nic udowadniał, a ty wyluzuj i nie przeszkadzaj.

Ale ja jestem wyluzowany ;)
A jak Ci przeszkadzam to nikt Cię przecież nie zmusza do czytania tego co piszę...

wybrana pisze:Bądź na tyle grzeczny i uprzejmy i nie wtrącaj się w czyjeś wypowiedzi, tym bardziej, że chyba zauważyłeś, że nikt nie chce z tobą rozmawiać, bo ty nie chcesz poznawać, ale wolisz zwyczajnie trolować.


To jest forum publiczne, które służy właśnie rozmowom między ludźmi (szkoda że żaden bóg się to jeszcze nie wypowiedział :D )
Poznałem tu sporo protestanckiego sposobu myślenia i za to plus.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: KAAN » 21 lis 2018, 12:40

fryderyk pisze:Nie wierzę w istnienie osobowego boga, ale interesują mnie dowody/argumenty jakie mają ludzie na jego istnienie..
To twój problem, dowodów jest mnóstwo i zostały ci dawno przedstawione, problem w tym że nie umiesz(nie chcesz) ich zrozumieć i co jakiś czas trolujesz forum wypisując sofistyczne twierdzenia. To już nie działa, zostałeś dawno zdemaskowany i ludzie z tobą nie dyskutują.
fryderyk pisze:Poznałem tu sporo protestanckiego sposobu myślenia i za to plus.
Na nic ci ta wiedza, skoro nadal jesteś taki jak na początku, nic się nie zmieniło, nadal jesteś na drodze na sąd i do piekła.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
fryderyk
Posty: 1533
Rejestracja: 23 lut 2014, 17:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: fryderyk » 21 lis 2018, 13:43

KAAN pisze:
fryderyk pisze:Nie wierzę w istnienie osobowego boga, ale interesują mnie dowody/argumenty jakie mają ludzie na jego istnienie..
To twój problem, dowodów jest mnóstwo i zostały ci dawno przedstawione, problem w tym że nie umiesz(nie chcesz) ich zrozumieć.


Nikt na tym forum nie przedstawił żadnego sensownego i przekonywującego dowodu na istnienie osobowego boga - stwórcy Świata. Podaj choć jeden. Taki który jest wg Ciebie najmocniejszy.

Ludzie z tego forum mają wiarę, przekonanie, przeczucie w istnienie takiej istoty. Niestety nic więcej poza tym... A jak mają to nie piszą o tym...


wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: wybrana » 21 lis 2018, 14:21

fryderyk pisze:
KAAN pisze:
fryderyk pisze:Nie wierzę w istnienie osobowego boga, ale interesują mnie dowody/argumenty jakie mają ludzie na jego istnienie..
To twój problem, dowodów jest mnóstwo i zostały ci dawno przedstawione, problem w tym że nie umiesz(nie chcesz) ich zrozumieć.


Nikt na tym forum nie przedstawił żadnego sensownego i przekonywującego dowodu na istnienie osobowego boga - stwórcy Świata. Podaj choć jeden. Taki który jest wg Ciebie najmocniejszy.

Ludzie z tego forum mają wiarę, przekonanie, przeczucie w istnienie takiej istoty. Niestety nic więcej poza tym... A jak mają to nie piszą o tym...

Jak chcesz przeczytać moje świadectwo dotyku Boga, to przeczytaj w dziale świadectw - moje świadectwo uzdrowienia.
W tym dziale są też świadectwa innych uzytkowników.
Również na youtube jest wiele świadectw ludzi w raz z ich wizerunkiem, którzy doświadczyli mocy Bożej.
Kto szuka, to znajdzie - szukaj.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: magda » 21 lis 2018, 14:27

Tora תורה
Definicja
Tora to pięć pierwszych ksiąg Starego Testamentu, opisujących dzieje od stworzenia świata do śmierci Mojżesza, których kanoniczny kształt został ustalony około V–IV wieku p.n.e.; Tora jest świętą księgą dla wyznawców judaizmu; Tora w szerszym znaczeniu bywa też odnoszona do całego Starego Testamentu lub do całości religijnej tradycji żydowskiej, składającej się z prawa pisanego, zawartego w opisywanej księdze, oraz prawa ustnego, przekazanego w Talmudzie
Żydzi wymawiaja Tojra a nie Tora slyszałam jak Żydzi mówią.

To hebrajskie słowo to oznacza a NIE to co uroiła sobie Luba
Dugie słowo z tym zwięzane to dintojra Oznasza sąd rabinicki na podstawie Tory , w środowisku przestepczym Warszawy Pragi i Woli to sąd i zemsta w swiecie przestępczym zapożyczone słowo od Żydów.

Tora トラ・ Japońskie słowo oznaczajace tygrys lub nagły atak

Tak ze ta tora Luby to diabelski wymysł i na tej planecie nie ma innej tory tej o której pisze Luba . No trudno jeśli ktoś ma urojenia zyje w swiecie włwsnych dziwnych fantazji a nie w rzeczywistości to nic sie nie da zrobić . Niech ginie skoro tak zdecydowała, jest dorosła wiec moze robic co jej się zywnie podoba. Nie każdy musi byc zbawiony.

Wybrana ty to się za bardzo nie chwal tym że cie coś dotkneło w kościele antychrysta bo to na pewno nie był Bóg, w tamtym kościele rzymskim Bóg nie bywa.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Peter
Posty: 9
Rejestracja: 14 lis 2018, 09:39
wyznanie: Agnostyk
O mnie: coś o mnie ;)
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: Peter » 21 lis 2018, 14:33

magda pisze:Wybrana ty to się za bardzo nie chwal tym że cie coś dotkneło w kościele antychrysta bo to na pewno nie był Bóg, w tamtym kościele rzymskim Bóg nie bywa.


czyli w kościele rzymskim uzdrawia rogaty? :eek:


Awatar użytkownika
fryderyk
Posty: 1533
Rejestracja: 23 lut 2014, 17:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: fryderyk » 21 lis 2018, 14:36

wybrana pisze:Jak chcesz przeczytać moje świadectwo dotyku Boga, to przeczytaj w dziale świadectw - moje świadectwo uzdrowienia.

Poproszę o link do Twojego.

A czy poza Twoim przeczuciem, że to właśnie Bóg w istnienie którego wierzysz Cię uzdrowił, masz coś więcej?

Jak widzisz, wg innych to nie Bóg Cię uzdrowił:
magda pisze:Wybrana ty to się za bardzo nie chwal tym że cie coś dotkneło w kościele antychrysta bo to na pewno nie był Bóg, w tamtym kościele rzymskim Bóg nie bywa.


;)


wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: wybrana » 21 lis 2018, 14:46

fryderyk pisze:
wybrana pisze:Jak chcesz przeczytać moje świadectwo dotyku Boga, to przeczytaj w dziale świadectw - moje świadectwo uzdrowienia.

Poproszę o link do Twojego.

A czy poza Twoim przeczuciem, że to właśnie Bóg w istnienie którego wierzysz Cię uzdrowił, masz coś więcej?

Jak widzisz, wg innych to nie Bóg Cię uzdrowił:
magda pisze:Wybrana ty to się za bardzo nie chwal tym że cie coś dotkneło w kościele antychrysta bo to na pewno nie był Bóg, w tamtym kościele rzymskim Bóg nie bywa.


;)


viewtopic.php?f=7&t=16845

a tu jest dalszy ciąg tego tematu
viewtopic.php?f=17&t=16923

A tej użytkowniczki nie słuchaj, bo to najbardziej zwiedziona kobieta, która wciąż bluźni przeciwko Bogu.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: magda » 21 lis 2018, 15:26

Wybrana nie każde nadprzyrodzone zjawisko pochodzi od Boga , wiele takich pochodzi ze świata duchowego demnicznego ja Byłam w Afryce przez 11 lat znam Afrykę od podszewki i wiem jak wiele demonicznych rzeczy tam sie dzieje, widziałam działalność demonów na człowieku i w ogóle też mogż sprawiać ze choroba która jet od diabła sie cofnie. trzeba rozumieć ze świat nadprzyrodzony istnieje i że w nim tu na zie,i to większośc jest to działalność demonów. Bóg działa przez swojego Ducha tylko w swoich dzieciach na pewno nie przez kościół diabelski . Ja widziałam nadprzyrodzone rzeczy demoniczne na własne oczy i dotykałam rękami takich rzeczy wiec nie pisz ze w kościele antychrysta dotknął cię Bóg i uzdrowił . Jak nie wierzysz to sobie zobacz Afrykańskie Zangbeto, to są zrobione stożki z trawy które same tańczą wkłada sie do środka coś poswiąconego demonom i w tą rzecz czy zwierzę wchodzi demon moze to być miska dzbanek rzeźba Afrykańska zwierze wąż kot żaba jakaś kukła czy cokolwiek w co wszedł demon to sie wkłada w taki stożek i on sam się rusza chociaż wygląda jak by jakiś człowiek tym ruszał ale sprawdziłam osobiście jest w środu pusty poza fetyszem który w niego włozono, czasem sie podnosi na wysokośc 2-3 m otwieraja to i widać ze nie ma w tym człowieka . Są też ludzie zdemonizowani tacy co temu pomagaja sie kręcić i tańczyć chlapią na to wodą uderzaja plują , polewaja alkoholem przebrani w trawe tańczą w ten sam rytm cały tabun zdemonizowanych ludzi i nawet zwierząt czy przedmiotów oni tam sie bawią z rzeczami zdemonizowanymi a w Europie to sie dzieje zakulisowo i nie widac tego , nie mysl że u nas w Europie tego nie ma że w kościele antychrysta tego nie ma , to się nie manifestuje tak jak w Afryce ale jest i czasem dotyka człowieka tak jak ciebie i człowiek nawet nie wie ze to demoniczne, po owocach tylko można poznac po tym co taki człowiek pisze i jakie ma poglądy zobacz sobie ten film o Afryce to na własne oczy zobaczysz ze istnieje demoniczny świat i bardzo realny , czyli nie każda rzecz co jest nadprzyrodzona musi pochodzic od Boga.https://www.youtube.com/watch?v=uNM-YkpABXI szkoda ze w tamtych czasach jak ja tam mieszkałam nie nagrałam filmów z takich imprez


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: magda » 21 lis 2018, 15:30

Peter pisze:czyli w kościele rzymskim uzdrawia rogaty?


Tak jak i obrazw Częstochowie i wielu szamanów diabelskich religii , co cie dziwi czy ja demony dadza ci chorobę to czy jej nie mogą cofnac po to zebys w uzdrowienie uwierzył i brał demona za Boga.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
fryderyk
Posty: 1533
Rejestracja: 23 lut 2014, 17:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: fryderyk » 21 lis 2018, 15:37

magda pisze:.https://www.youtube.com/watch?v=uNM-YkpABXI szkoda ze w tamtych czasach jak ja tam mieszkałam nie nagrałam filmów z takich imprez


:hihi: i gdzie niby na tym filmie demon jest :) ?
Nieźle sobie wkręcasz te historie co?


Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: Albertus » 21 lis 2018, 15:51

Efendi pisze:
Riddick pisze:
Luba pisze:
W porzadku...powinnam byla napisac KK :-D

Też wtedy nie było. Był tylko Kościół Powszechny


A kosciol katolicki to chyba wlasnie kosciol powszechny innymi slowy? A ze watykan sobie te nazwe przywlaszczyl to inna kqestia


Niby jak watykan sobie tą nazwę przywłaszczył? Komu ją zabrał?Kiedy to się stało?

Jest wiele kościołów które mają w nazwie słowo "katolicki" i to niczego nie zmienia


2Kor7:(1) Mając przeto takie obietnice, najmilsi, oczyśćmy się z wszelkich brudów ciała i ducha, dopełniając uświęcenia naszego w bojaźni Bożej.
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: Albertus » 21 lis 2018, 16:32

Efendi pisze:Albertus, chodzi o to ze katolicki znaczy powszechny a dzisiaj wieksaosc ludzi utozsamia katolicki z kosciolem rzymskim I ludzie czesto panicznie reaguje na okreslenie katolicki zapominajac ze to to samo co powszechny. Chocby w kosciele ewangelickim gdzie przeciez w wyznaniu woary powtarza sie slowa "wierze w swiety kosciol powszechny" aa gdyby ktos zamienil na katolicki to wzbudza wielki lek i poploch ;)


Rozumiem.


2Kor7:(1) Mając przeto takie obietnice, najmilsi, oczyśćmy się z wszelkich brudów ciała i ducha, dopełniając uświęcenia naszego w bojaźni Bożej.
Torcik
Posty: 464
Rejestracja: 20 sty 2016, 14:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: Torcik » 21 lis 2018, 16:42

To video z demonami :roll: to cyrk jakis, ludowa zabawa. Trzeba wyobrazni, aby tam demony zobaczyc :eek: . Chyba,ze...swoj swego poznaje :-/
Czy wolno inny kosciol i uzdrowienia w nim takimi epitetami obrzucac, ja to m.robi? Czy Duch sw.tylko uzdrawia tam, gdzie magda zatwierdzi? Czy nie jest to grzech przeciwko Duchowo sw.wlasnie?


Ateistka - dla tutejszych fundamentalistów.
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: wybrana » 21 lis 2018, 16:46

magda pisze:Wybrana nie każde nadprzyrodzone zjawisko pochodzi od Boga , wiele takich pochodzi ze świata duchowego demnicznego ja Byłam w Afryce przez 11 lat znam Afrykę od podszewki i wiem jak wiele demonicznych rzeczy tam sie dzieje, widziałam działalność demonów na człowieku i w ogóle też mogż sprawiać ze choroba która jet od diabła sie cofnie. trzeba rozumieć ze świat nadprzyrodzony istnieje i że w nim tu na zie,i to większośc jest to działalność demonów. Bóg działa przez swojego Ducha tylko w swoich dzieciach na pewno nie przez kościół diabelski . Ja widziałam nadprzyrodzone rzeczy demoniczne na własne oczy i dotykałam rękami takich rzeczy wiec nie pisz ze w kościele antychrysta dotknął cię Bóg i uzdrowił . Jak nie wierzysz to sobie zobacz Afrykańskie Zangbeto, to są zrobione stożki z trawy które same tańczą wkłada sie do środka coś poswiąconego demonom i w tą rzecz czy zwierzę wchodzi demon moze to być miska dzbanek rzeźba Afrykańska zwierze wąż kot żaba jakaś kukła czy cokolwiek w co wszedł demon to sie wkłada w taki stożek i on sam się rusza chociaż wygląda jak by jakiś człowiek tym ruszał ale sprawdziłam osobiście jest w środu pusty poza fetyszem który w niego włozono, czasem sie podnosi na wysokośc 2-3 m otwieraja to i widać ze nie ma w tym człowieka . Są też ludzie zdemonizowani tacy co temu pomagaja sie kręcić i tańczyć chlapią na to wodą uderzaja plują , polewaja alkoholem przebrani w trawe tańczą w ten sam rytm cały tabun zdemonizowanych ludzi i nawet zwierząt czy przedmiotów oni tam sie bawią z rzeczami zdemonizowanymi a w Europie to sie dzieje zakulisowo i nie widac tego , nie mysl że u nas w Europie tego nie ma że w kościele antychrysta tego nie ma , to się nie manifestuje tak jak w Afryce ale jest i czasem dotyka człowieka tak jak ciebie i człowiek nawet nie wie ze to demoniczne, po owocach tylko można poznac po tym co taki człowiek pisze i jakie ma poglądy zobacz sobie ten film o Afryce to na własne oczy zobaczysz ze istnieje demoniczny świat i bardzo realny , czyli nie każda rzecz co jest nadprzyrodzona musi pochodzic od Boga.https://www.youtube.com/watch?v=uNM-YkpABXI szkoda ze w tamtych czasach jak ja tam mieszkałam nie nagrałam filmów z takich imprez


Kościół Boży jest tam, gdzie głoszone jest Słowo Boże.
Słowo Boże ma moc.
Człowiek będzie sądzony nie przez przynależność, bo nie przez Zbór będzie sądzony.
Sądzony będzie za miłość jaką okazywał Bogu i bliźniemu swemu.
Bóg jest miłością i to miłość łączy nas z Bogiem.
Bóg pragnie by każdy człowiek był zbawiony, dlatego nigdy nie odwraca się od grzesznego człowieka, tylko podaje mu rękę do ostatniej sekundy życia na ziemi.

Widzę, że zaczęłaś dostrzegać działanie zła, bo jeszcze niedawno Boga oskarżałaś za zło na ziemi.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości