Pismo Święte zawsze ma rację.

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: Albertus » 17 lis 2018, 16:21

Luba pisze:
fryderyk pisze:A więc przyłażę i pytam aby poznać odpowiedzi od jak największej ilości osób deklarujących określone poglądy.



Fryderyku, jestes bardzo odwazny :-D

Prawdziwy lew :-D

.



Ty to na poważnie czy żartujesz?

Cóż łatwiejszego niż wlaźć na forum ludzi o określonej wierze i kreślonych poglądach i zacząć podważać ich poglądy i wiarę zadając głupie pytania?

Krytykować i podważać czyjąś wiarę i określone poglądy zawsze jest łatwiej niż bronić swoich określonych poglądów i określonej wiary.

Gdzie tutaj odwaga?


2Kor7:(1) Mając przeto takie obietnice, najmilsi, oczyśćmy się z wszelkich brudów ciała i ducha, dopełniając uświęcenia naszego w bojaźni Bożej.
Luba
Posty: 333
Rejestracja: 05 paź 2018, 21:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: Luba » 17 lis 2018, 16:28

nadrozd pisze:Nie kazdy ma cierpliwosc i talent do bycia nauczycielem.......Kann ma ja nie mam.



No zgoda, ze nie kazdy ma nauczycielskie talenty.

Ale zeby podac argumenty za tym, ze "Pismo Sw. ma zawsze racje" nie potrzeba chyba takich talentow...?

Ja tak sobie skromnie mysle, ze protestantom nie brakuje talentow nauczycielskich :)

Gorzej chyba z tymi argumentami... ;-)

Jakie jest twoje zdanie na ten temat ?


Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: Riddick » 17 lis 2018, 16:38

Suzuja pisze:
Riddick pisze:
Suzuja pisze:
Nie ma. Każdy kto odrzuca prymat papieża przestaje być katolikiem

Hahaha, to oczywiście nie jest prawdą, ponieważ są katolicy, którzy nie uznają prymatu papieża, a mimo to są katolikami. Wysuwam nawet tezę, że są bardziej katolikami, ponieważ prymat papieża to herezja, nieuznana nigdy w Kościele.


Hahahaha, kolejny raz pokazujesz ze nie masz pojęcia o czym mówisz. Po pierwsze, Kościoły które odrzucają prymat papieża nie są katolickie, nawet jest posiadają przedrostek katolicki. Po drugie, prymat papieża był obecny już od I wieku. I przyznają to nawet prawosławni. Nie uznawano nieomylności papieża. Jak nie wiesz o czym mówisz to nie mów

Nudny jesteś z tymi gołosłownymi twierdzeniami i tupaniem nogą. Kościoły katolickie są katolickie, nawet jeśli nie są we wspólnocie z kościołem rzymskokatolickim, a biorąc pod uwagę herezję papizmu, uchwaloną w 1871 roku, wnioskuję, że są one bardziej katolickie, niż kościół rzymskokatolicki.
Co do prymatu, to jakoś na zajęciach z historii Kościoła Powszechnego uczyli inaczej. Nomen omen, wykładowcy prawosławni, służący w Cerkwi i posiadający wykształcenie zdobyte na uniwersytetach, które stoją wyżej niż polskie uczelnie. Prawosławni, którzy według Ciebie powinni przynawać rację co do prymatu rzymu w pierwszym wieku, a jednak wszyscy zgodnie twierdzili, że to rzymskokatolicki wymysł. Dodatkowo, jakoś dziwnie wszystko wsparte nawet prawem kanonicznym, które w prosty sposób niwelowało wszelkie potencjalne roszczenia rzymskie. No ale ja miałem zajęcia z historii Kościoła, a Ty?
Ostatnio zmieniony 17 lis 2018, 16:42 przez Riddick, łącznie zmieniany 1 raz.


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: Albertus » 17 lis 2018, 16:39

Luba pisze:
nadrozd pisze:Nie kazdy ma cierpliwosc i talent do bycia nauczycielem.......Kann ma ja nie mam.



No zgoda, ze nie kazdy ma nauczycielskie talenty.

Ale zeby podac argumenty za tym, ze "Pismo Sw. ma zawsze racje" nie potrzeba chyba takich talentow...?

Ja tak sobie skromnie mysle, ze protestantom nie brakuje talentow nauczycielskich :)

Gorzej chyba z tymi argumentami... ;-)

Jakie jest twoje zdanie na ten temat ?


Tylko czy ktoś w ogóle twierdzi że "Pismo Sw. ma zawsze racje" ?

I co to w ogóle znaczy?

że każde wyrwane z kontekstu zdanie Pisma na jakikolwiek temat to jest jakaś niepodważalna prawda? To oczywiście że nie.

Ale że Pismo Święte czytane w pełnym kontekście i w Duchu w jakim zostało napisane ma rację jeśli chodzi o kwestie zbawienia to oczywiście tak.

Tylko że nie sposób udowodnić rzeczy które są w większości jeszcze przed nami. To kwestia wiary.

Dlatego nie ma sensu odpowiadać na głupie pytania


2Kor7:(1) Mając przeto takie obietnice, najmilsi, oczyśćmy się z wszelkich brudów ciała i ducha, dopełniając uświęcenia naszego w bojaźni Bożej.
Luba
Posty: 333
Rejestracja: 05 paź 2018, 21:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: Luba » 17 lis 2018, 16:53

Albertus pisze:
Krytykować i podważać czyjąś wiarę i określone poglądy zawsze jest łatwiej niż bronić swoich określonych poglądów i określonej wiary.



User F. raczej pyta o argumenty, dlaczego chrzescijanie wierza , ze...( jak w temacie)

Kto pyta nie bladzi :)



Gdzie tutaj odwaga?


Zjednoczeni ludzie, ktorym brakuje argumentow, sa po prostu bardzo niebezpieczni.

Tak uczy historia ludzkosci...ta zapisana w Biblii przede wszystkim :)


Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: Albertus » 17 lis 2018, 16:58

Riddick pisze:
Suzuja pisze:
Riddick pisze:Hahaha, to oczywiście nie jest prawdą, ponieważ są katolicy, którzy nie uznają prymatu papieża, a mimo to są katolikami. Wysuwam nawet tezę, że są bardziej katolikami, ponieważ prymat papieża to herezja, nieuznana nigdy w Kościele.


Hahahaha, kolejny raz pokazujesz ze nie masz pojęcia o czym mówisz. Po pierwsze, Kościoły które odrzucają prymat papieża nie są katolickie, nawet jest posiadają przedrostek katolicki. Po drugie, prymat papieża był obecny już od I wieku. I przyznają to nawet prawosławni. Nie uznawano nieomylności papieża. Jak nie wiesz o czym mówisz to nie mów

Nudny jesteś z tymi gołosłownymi twierdzeniami i tupaniem nogą. Kościoły katolickie są katolickie, nawet jeśli nie są we wspólnocie z kościołem rzymskokatolickim, a biorąc pod uwagę herezję papizmu, uchwaloną w 1871 roku, wnioskuję, że są one bardziej katolickie, niż kościół rzymskokatolicki.
Co do prymatu, to jakoś na zajęciach z historii Kościoła Powszechnego uczyli inaczej. Nomen omen, wykładowcy prawosławni, służący w Cerkwi i posiadający wykształcenie zdobyte na uniwersytetach, które stoją wyżej niż polskie uczelnie. Prawosławni, którzy według Ciebie powinni przynawać rację co do prymatu rzymu w pierwszym wieku, a jednak wszyscy zgodnie twierdzili, że to rzymskokatolicki wymysł. Dodatkowo, jakoś dziwnie wszystko wsparte nawet prawem kanonicznym, które w prosty sposób niwelowało wszelkie potencjalne roszczenia rzymskie. No ale ja miałem zajęcia z historii Kościoła, a Ty?



Ksiądz Jerzy Tofiluk duchowny prawosławny, mitrat, profesor nadzwyczajny Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie, rektor Prawosławnego Seminarium Duchownego w Warszawie

w "Prymat biskupa Rzymu z perspektywy Kościoła prawosławnego" napisał:

Idea prymatu nigdy nie została zakwestionowana przez Kościół prawosławny. Zakwestionowane zostało pojmowanie natury prymatu.

Czy ksiądz Tofiluk kłamie a rację ma Riddick?


2Kor7:(1) Mając przeto takie obietnice, najmilsi, oczyśćmy się z wszelkich brudów ciała i ducha, dopełniając uświęcenia naszego w bojaźni Bożej.
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: Albertus » 17 lis 2018, 17:04

Luba pisze:
Albertus pisze:
Krytykować i podważać czyjąś wiarę i określone poglądy zawsze jest łatwiej niż bronić swoich określonych poglądów i określonej wiary.



User F. raczej pyta o argumenty, dlaczego chrzescijanie wierza , ze...( jak w temacie)

Kto pyta nie bladzi :)



Gdzie tutaj odwaga?


Zjednoczeni ludzie, ktorym brakuje argumentow, sa po prostu bardzo niebezpieczni.

Tak uczy historia ludzkosci...ta zapisana w Biblii przede wszystkim :)


I znowu to samo. Powtarzasz tylko jego głupie pytanie. A chrześcijanie nie wierzą że Biblia zawsze ma rację w każdym wyrwanym z kontekstu zdaniu i w każdej sprawie. Chrześcijanie wierzą że Pismo Święte czytane w pełnym kontekście i w Duchu w jakim zostało napisane ma rację w kwestiach dotyczących zbawienia człowieka.

Zjednoczeni ludzie, ktorym brakuje argumentow, sa po prostu bardzo niebezpieczni.


Tutaj?Na anonimowym forum internetowym? :O

Pękam ze śmiechu. Po prostu szczyt odwagi tutaj pisywać.... :) ;) :rotfl:


2Kor7:(1) Mając przeto takie obietnice, najmilsi, oczyśćmy się z wszelkich brudów ciała i ducha, dopełniając uświęcenia naszego w bojaźni Bożej.
Luba
Posty: 333
Rejestracja: 05 paź 2018, 21:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: Luba » 17 lis 2018, 17:24

Albertus pisze:
Luba pisze:Zjednoczeni ludzie, ktorym brakuje argumentow, sa po prostu bardzo niebezpieczni.


Tutaj?Na anonimowym forum internetowym? :O

Pękam ze śmiechu. Po prostu szczyt odwagi tutaj pisywać.... :) ;) :rotfl:



Odwaga ludzi takich jak user F. nie ogranicza sie do tego forum :)

Ludzi, ktorym w samej Polsce brakuje argumentow na to, w co wierza jest chyba z 90 %...?

A to juz nie jest niebezpieczenstwo tylko wirtualne :)


Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: Albertus » 17 lis 2018, 17:30

Luba pisze:
Albertus pisze:
Luba pisze:Zjednoczeni ludzie, ktorym brakuje argumentow, sa po prostu bardzo niebezpieczni.


Tutaj?Na anonimowym forum internetowym? :O

Pękam ze śmiechu. Po prostu szczyt odwagi tutaj pisywać.... :) ;) :rotfl:



Odwaga ludzi takich jak user F. nie ogranicza sie do tego forum :)

Ludzi, ktorym w samej Polsce brakuje argumentow na to, w co wierza jest chyba z 90 %...?

A to juz nie jest niebezpieczenstwo tylko wirtualne :)


Jak ci ludzie są tacy odważni i chcą pokazać swoją odwagę to niech jadą do jakiegoś islamskiego kraju i tam zadają swoje mądre inaczej "pytania".

Plucie na wiarę w przytulnym, katolickim, pełnym tolerancji i wyrozumiałości dla odmiennych poglądów kraju jakim jest Polska to żadna odwaga.


2Kor7:(1) Mając przeto takie obietnice, najmilsi, oczyśćmy się z wszelkich brudów ciała i ducha, dopełniając uświęcenia naszego w bojaźni Bożej.
Luba
Posty: 333
Rejestracja: 05 paź 2018, 21:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: Luba » 17 lis 2018, 17:58

Albertus pisze:
Jak ci ludzie są tacy odważni i chcą pokazać swoją odwagę to niech jadą do jakiegoś islamskiego kraju i tam zadają swoje mądre inaczej "pytania".


Alez tylko tacy ludzie to robia :)

Zadajac pytania, pomagaja zrozumiec bezsens wiary w msciwych bogow, takich jak Allach czy Jahwe.

Plucie na wiarę w przytulnym, katolickim, pełnym tolerancji i wyrozumiałości dla odmiennych poglądów kraju jakim jest Polska to żadna odwaga.


Cos ci sie pomylilo z tym pluciem.
To raczej ludzie wielkiej wiary maja zwyczaj pluc na niewinnego czlowieka. Najlepiej opisuje ten mechanizm swieta ksiega chrzescijanstwa.
W Koranie tez takich opisow nie brakuje.

A jesli chodzi o" przytulnosc" w naszej ojczyznie, to chyba masz na mysli niezliczone plebanie w Polsce ? :-D


Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: Albertus » 17 lis 2018, 18:02

A jesli chodzi o" przytulnosc" w naszej ojczyznie, to chyba masz na mysli niezliczone plebanie w Polsce ?
.

Nie. Mam na myśli głównie sytuację ludzi a w szczególności kobiet takich jak ty.

A z fryderykiem się już wystarczająco nadyskutowałem na początku jego pisania na tym forum. Od 4 lat zadaje takie same głupie pytania


2Kor7:(1) Mając przeto takie obietnice, najmilsi, oczyśćmy się z wszelkich brudów ciała i ducha, dopełniając uświęcenia naszego w bojaźni Bożej.
Awatar użytkownika
Suzuja
Posty: 903
Rejestracja: 04 lis 2017, 20:30
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: Suzuja » 17 lis 2018, 18:07

Riddick pisze:Nudny jesteś z tymi gołosłownymi twierdzeniami i tupaniem nogą. Kościoły katolickie są katolickie


Biorąc pod uwagę twoją ignorancję to ostatni post jaki pisze w twoim kierunku... Nie ty ustalasz co jest Kościołem Katolickim bo nie masz ani do tego prawa, ani możliwości. Natomiast Biskup Rzymu mający sukcesję od papieża apostoła Piotra, taką władzę ma

biorąc pod uwagę herezję papizmu


Kolejny co nie myśli o tym co chce napisać. Nie można głosić herezji w obrębie TEGO SAMEGO wyznania. Herezja automatycznie stawia POZA tym wyznaniem

uchwaloną w 1871 roku


Jest to ciekawe z przynajmniej dwóch powodów
A) dogmat o nieomylność papieża zaakceptowano w 1870roku a nie w żadnym 1871r
B) Już Św. Tomasz z Akwinu kilkaset lat wcześniej o nim pisał

No i jak tu rozmawiać z kimś kto nie ma elementarnej wiedzy?

, że są one bardziej katolickie, niż kościół rzymskokatolicki


Naszczęście nie ty o tym decydujesz. Lepiej zajmij się swoim wyznaniem i tym czy masz być posłuszny Konstantynopolowi(który nawet nie istnieje) czy Moskiwe

Dalej nie komentuje bo jak zwykle nienawistny antykatolicki bełkot w twoim wykonaniu


Luba
Posty: 333
Rejestracja: 05 paź 2018, 21:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: Luba » 17 lis 2018, 18:20

Albertus pisze: Mam na myśli głównie sytuację ludzi a w szczególności kobiet takich jak ty.


Mam pytanie, Albertus....

Czy w calej twojej katolickiej karierze kiwnales chociazby palcem u lewej nogi aby przywrocic kobiecie autorytet, z ktorego obdarli ja zydowscy i chrzescijanscy patriarchowie ?...a ktorym byla obdarzona przez Stworce ?

A z fryderykiem się już wystarczająco nadyskutowałem na początku jego pisania na tym forum. Od 4 lat zadaje takie same głupie pytania


A dlaczego glupie ?

Udalo ci sie w ogole na ktores odpowiedziec ?


Luba
Posty: 333
Rejestracja: 05 paź 2018, 21:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: Luba » 17 lis 2018, 18:49

Albertus pisze:Tylko że nie sposób udowodnić rzeczy które są w większości jeszcze przed nami. To kwestia wiary
.

A wiara to fikcja...narkotyk, ktory uzaleznia do tego stopnia, ze czlowiek jest zdolny zrobic wszystko dla niego :-(

Dales sie zrobic w bambuko.
Ktos spreparowal dla ciebie sugestywne opowiesci i kazal ci w nie uwierzyc, nie podajac zadnych argumentow...oprocz narzedzi tortur i zelaznych pretow :-(

Nie sadzisz, ze to bardzo naiwne ?

Co masz na potwierdzenie, ze droga wiary jest tą wlasciwą drogą ?

Dlatego nie ma sensu odpowiadać na głupie pytania


Jesli chodzi o te pytania, to ich zadaniem jest raczej dotarcie do twojego naturalnego czlowieczenstwa i poruszenie go...wydobycie na swiatlo dzienne spoza religijnej skorupy... :)

To troche tak, jak na kanapce u psychoanalityka :)


Luba
Posty: 333
Rejestracja: 05 paź 2018, 21:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: Luba » 17 lis 2018, 19:15

Efendi pisze:Luba, to jedź do Arabii Saudyjskiej poakzac swoja odwage ;)


Do Arabii sie nie wybieram, ale tu w Europie mam "przywilej" konfrontowac sie z islamem...i nie jest to ogladanie programow w telewizji...zapewniam cie :)

A dla tych, ktorzy robia to w Arabii Saudyjskiej brak mi slow uznania, jakie dla nich mam :)

Efendi, pomysl tylko, ze sredniowieczna Europa byla taką sama krwawą jatką jak ta Arabia... :-(

Albo np. tereny zdobywane przez Zydow, opisane czesciowo na kartach ST... :-(

Jak myslisz, Efendi, komu zawdzieczamy to, ze kobiety i mezczyzni moga sobie dzis - ot tak - wymieniac poglady na forum dyskusyjnym....?



Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości