Pismo Święte zawsze ma rację.

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: wybrana » 14 gru 2018, 22:34

KAAN pisze:
Pielgrzym_diakon pisze: Poproszę, uszanuj decyzję, którą przedstawiłem Tobie w mojej poprzedniej wypowiedzi.
Ok, nie będę się narzucał.
Jednocześnie wnoszę prośbę o nieoskarżanie Wybranej o nie bycie Chrześcijanką.
Tego nie możesz żądać, to moja rozmowa z wybraną i to moja ocena w kontekście dyskusji z nią.
KAAN pisze:Wy (ty) nie jest[list=][list=][/list][/list]eś chrześcijanką.

Jeśli uważasz, że nie jest, masz do tego prawo, ale publiczne przedstawienie zdania może spowodować, że inni opierając się na Twoich słowach będą czuli się upoważnieni do dalszego traktowania jej jako niewierzącej. Takie zachowanie uważam właśnie za oskarżenie.
I dobrze że będą ją tak traktować, bo głosi niechrześcijańskie poglądy, bałamuci ludzi nieutwierdzonych w wierze. To też jest moja opinia, jak się z nią nie zgadzasz to twój problem. Słowo Boże jasno orzedstawia Boze kryteria bycia zbawionym , wierzącym człowiekiem, jeśli ktoś kwestionuje ofiarę Pana Jezusa, sens dzieła Pańskiego, kwestionuje Słowo Boże wycinając z Biblii tylko to co sobie ubzdurał to nie ma prawa nazywać się chrześcijaninem, to uzurpacja.


KAAN, jako, że pozwalasz sobie na takie personalne wycieczki do mojej osoby, to zmuszasz mnie bym zajęła tu swoje stanowisko.
Jesteś najbardziej zwiedzioną osobą na tym forum. Przewyższasz nawet magdę, bo ona chociaż oświadczyła, że nie w pełni ma świadomość tego, co piszę. To ją choć trochę usprawiedliwia, bo takim osobą trzeba współczuć - ich intelektualnej ułomności.
Ty promujesz się tu na wielkiego teologa, filozofa i nauczyciela.
Odrzuciłeś podstawę nauki Nowego Testamentu - Ewangelie. Stwierdziłeś, że są fałszem. Oskarżyłeś o fał Apostołów, którzy byli wybrani do tej misji nauczania. Zaprzeczyłeś nauką Jezusa oraz oskarżyłeś Apostoła Pawła o herezję - przedstawiając w sposób zakłamany treść jego nauk.
Mogę oficjalnie nazwać cię - szatańskim pomiotem - antychrystem, szkodnikiem. Podpisałeś pakt z szatanem i zwodzisz ludzi.
Wpajasz im, że mają tylko uwierzyć i że wtedy Prawa Boże - przykazania nie muszą wypełniać, bo wiara pusta pełna czczych sloganów ich zbawi.
Wysyłasz tym szatańskim kłamstwem ludzi prosto w otchłań piekła.
Na koniec powiem jeszcze ci tylko dwa słowa - precz szatanie !


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Awatar użytkownika
Pielgrzym_diakon
Posty: 62
Rejestracja: 12 wrz 2018, 13:19
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: centralna Polska
O mnie: Uratowany od drugiej śmierci dzięki łasce
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: Pielgrzym_diakon » 14 gru 2018, 23:08

Wybrana!
Nie prosiłem Kaana o nieoskarżanie Ciebie żeby dać Tobie miejsce na swoje oskarżenia. Dlatego Ciebie też poproszę - nie oskarżaj, ponieważ to co napisałaś w moim odczuciu jest oskarżeniem. Rozumiem, że ostatnia wypowiedź Kaana w odpowiedzi na moją spowodowała, że czujesz się pokrzywdzona, jednak póki co jedynie przerzucacie się stwierdzeniami "jesteś zła", "nie, to Ty jesteś zły" itd.

Jedno pytanie mam do Was obojga - czy zależy Wam na pokoju, a jeśli tak, to czy uważacie, że pokój da się osiągnąć walcząc?

Ja poznałem Jezusa, który jest naszym pokojem. "On zniósł Prawo oparte na przykazaniach, by - wnosząc pokój - stworzyć w sobie samym z dwóch jednego nowego człowieka i obu pojednać z Bogiem w jednym ciele przez krzyż, na którym zniszczył wrogość. A gdy przyszedł, ogłaszał pokój. Niósł go wam, pochodzącym z daleka, podobnie jak tym pochodzącym z bliska, gdyż przez Niego mamy dostęp do Ojca, jedni i drudzy, w jednym Duchu." [Ef. 2:14-18, EiB] Jak napisał Paweł w liście do Efezjan a Jakub w swoim liście zadaje pytania "Skąd wojny i skąd starcia między wami? Czy nie wynikają one z waszych namiętności, które toczą walkę w waszych członkach?" [Jk. 4:1, EiB] a kawałek dalej tak pisze: "Nie obmawiajcie jedni drugich, bracia. Kto obmawia lub osądza swego brata, obmawia i osądza Prawo. Jeśli zaś sądzisz Prawo, nie jesteś jego wykonawcą, lecz sędzią. Jest tylko jeden Prawodawca i Sędzia, Ten, który może zbawić lub potępić. Ty natomiast, kim jesteś, że osądzasz bliźniego?" [Jk. 4:11-12, EiB]


"Kto bowiem jako niewolnik został powołany w Panu, ten jest wyzwoleńcem Pana. Podobnie kto jako wolny został powołany, jest niewolnikiem Chrystusa." 1 List do Koryntian 7:22

"Odkryłem, że Diakon był prawdziwym misjonarzem, o obliczu raczej smutnym, ożywiającym się kiedy mówił o Bogu. Wtedy jego twarz rozjaśniała się i nie można było powstrzymać go od mówienia. Opowiadał mi o Bogu i człowieku, jego pochodzeniu i historii. Przytaczał przykłady zaczerpnięte z Biblii." - Siergiej Kurdakow, "Przebacz mi Nataszo"
Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: Noemi » 14 gru 2018, 23:25

wybrana pisze:
KAAN pisze:
Pielgrzym_diakon pisze: Poproszę, uszanuj decyzję, którą przedstawiłem Tobie w mojej poprzedniej wypowiedzi.
Ok, nie będę się narzucał.
Jednocześnie wnoszę prośbę o nieoskarżanie Wybranej o nie bycie Chrześcijanką.
Tego nie możesz żądać, to moja rozmowa z wybraną i to moja ocena w kontekście dyskusji z nią.
Jeśli uważasz, że nie jest, masz do tego prawo, ale publiczne przedstawienie zdania może spowodować, że inni opierając się na Twoich słowach będą czuli się upoważnieni do dalszego traktowania jej jako niewierzącej. Takie zachowanie uważam właśnie za oskarżenie.
I dobrze że będą ją tak traktować, bo głosi niechrześcijańskie poglądy, bałamuci ludzi nieutwierdzonych w wierze. To też jest moja opinia, jak się z nią nie zgadzasz to twój problem. Słowo Boże jasno orzedstawia Boze kryteria bycia zbawionym , wierzącym człowiekiem, jeśli ktoś kwestionuje ofiarę Pana Jezusa, sens dzieła Pańskiego, kwestionuje Słowo Boże wycinając z Biblii tylko to co sobie ubzdurał to nie ma prawa nazywać się chrześcijaninem, to uzurpacja.


KAAN, jako, że pozwalasz sobie na takie personalne wycieczki do mojej osoby, to zmuszasz mnie bym zajęła tu swoje stanowisko.
Jesteś najbardziej zwiedzioną osobą na tym forum. Przewyższasz nawet magdę, bo ona chociaż oświadczyła, że nie w pełni ma świadomość tego, co piszę. To ją choć trochę usprawiedliwia, bo takim osobą trzeba współczuć - ich intelektualnej ułomności.
Ty promujesz się tu na wielkiego teologa, filozofa i nauczyciela.
Odrzuciłeś podstawę nauki Nowego Testamentu - Ewangelie. Stwierdziłeś, że są fałszem. Oskarżyłeś o fał Apostołów, którzy byli wybrani do tej misji nauczania. Zaprzeczyłeś nauką Jezusa oraz oskarżyłeś Apostoła Pawła o herezję - przedstawiając w sposób zakłamany treść jego nauk.
Mogę oficjalnie nazwać cię - szatańskim pomiotem - antychrystem, szkodnikiem. Podpisałeś pakt z szatanem i zwodzisz ludzi.
Wpajasz im, że mają tylko uwierzyć i że wtedy Prawa Boże - przykazania nie muszą wypełniać, bo wiara pusta pełna czczych sloganów ich zbawi.
Wysyłasz tym szatańskim kłamstwem ludzi prosto w otchłań piekła.
Na koniec powiem jeszcze ci tylko dwa słowa - precz szatanie !

za ten post dostajesz karniaka


wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: wybrana » 14 gru 2018, 23:33

Pielgrzym_diakon pisze:Wybrana!
Nie prosiłem Kaana o nieoskarżanie Ciebie żeby dać Tobie miejsce na swoje oskarżenia. Dlatego Ciebie też poproszę - nie oskarżaj, ponieważ to co napisałaś w moim odczuciu jest oskarżeniem. Rozumiem, że ostatnia wypowiedź Kaana w odpowiedzi na moją spowodowała, że czujesz się pokrzywdzona, jednak póki co jedynie przerzucacie się stwierdzeniami "jesteś zła", "nie, to Ty jesteś zły" itd.

Jedno pytanie mam do Was obojga - czy zależy Wam na pokoju, a jeśli tak, to czy uważacie, że pokój da się osiągnąć walcząc?

Ja poznałem Jezusa, który jest naszym pokojem. "On zniósł Prawo oparte na przykazaniach, by - wnosząc pokój - stworzyć w sobie samym z dwóch jednego nowego człowieka i obu pojednać z Bogiem w jednym ciele przez krzyż, na którym zniszczył wrogość. A gdy przyszedł, ogłaszał pokój. Niósł go wam, pochodzącym z daleka, podobnie jak tym pochodzącym z bliska, gdyż przez Niego mamy dostęp do Ojca, jedni i drudzy, w jednym Duchu." [Ef. 2:14-18, EiB] Jak napisał Paweł w liście do Efezjan a Jakub w swoim liście zadaje pytania "Skąd wojny i skąd starcia między wami? Czy nie wynikają one z waszych namiętności, które toczą walkę w waszych członkach?" [Jk. 4:1, EiB] a kawałek dalej tak pisze: "Nie obmawiajcie jedni drugich, bracia. Kto obmawia lub osądza swego brata, obmawia i osądza Prawo. Jeśli zaś sądzisz Prawo, nie jesteś jego wykonawcą, lecz sędzią. Jest tylko jeden Prawodawca i Sędzia, Ten, który może zbawić lub potępić. Ty natomiast, kim jesteś, że osądzasz bliźniego?" [Jk. 4:11-12, EiB]

Pięknie piszesz, ale ten pan niszczy tu na tym forum wiarę i niszczy emocjonalnie ludzi.
Czyni to z jawną premedytacją i bezkarnie, jako, że sam siebie nie ukarze.
Jezus nauczał o miłości i pokoju, ale w Świątyni Jerozolimskiej zrobił powróz i przegnał wszystkich na cztery wiatry.
Jezus nie przyniósł pokoju, ale miecz. Mamy iść i naśladować Jezusa, a nawet ofiarować swoje życie w obronie Chrystusowej Ewangelii.
Nie mamy kumać się z takim złem, jakie tu na tym forum jest propagowane.
Kto mówi inaczej niż ten zwiedziony, jest obrażany, oskarżany, karany, osądzany i wyrzucany z forum i to wedle widzimisie i uznania tego pana.
Wiem, że ja również będę zbanowana, ale tu już po prostu nic nie pomoże. Zło tu propagowane i czynione jest ogromnych rozmiarow.
Dam radę wszystkim tu piszącym i czytającym - nie wchodzcie tu, byście nie zostali zarażeni tą zarazą.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: magda » 15 gru 2018, 00:42

wybrana pisze: bo ona chociaż oświadczyła, że nie w pełni ma świadomość tego, co piszę


Chyba sobie cos uroiłaś ma świadomośc niestety

wybrana pisze:To ją choć trochę usprawiedliwia, bo takim osobą trzeba współczuć - ich intelektualnej ułomności.


Nawet mój palec u nogi ma wiecej inteligencji niż ty cała dlaczego mnie obrazasz ?

wybrana pisze:KAAN, jako, że pozwalasz sobie na takie personalne wycieczki do mojej osoby, to zmuszasz mnie bym zajęła tu swoje stanowisko.
Jesteś najbardziej zwiedzioną osobą na tym forum. Przewyższasz nawet magdę, bo ona chociaż oświadczyła, że nie w pełni ma świadomość tego, co piszę. To ją choć trochę usprawiedliwia, bo takim osobą trzeba współczuć - ich intelektualnej ułomności.
Ty promujesz się tu na wielkiego teologa, filozofa i nauczyciela.
Odrzuciłeś podstawę nauki Nowego Testamentu - Ewangelie. Stwierdziłeś, że są fałszem. Oskarżyłeś o fał Apostołów, którzy byli wybrani do tej misji nauczania. Zaprzeczyłeś nauką Jezusa oraz oskarżyłeś Apostoła Pawła o herezję - przedstawiając w sposób zakłamany treść jego nauk.
Mogę oficjalnie nazwać cię - szatańskim pomiotem - antychrystem, szkodnikiem. Podpisałeś pakt z szatanem i zwodzisz ludzi.
Wpajasz im, że mają tylko uwierzyć i że wtedy Prawa Boże - przykazania nie muszą wypełniać, bo wiara pusta pełna czczych sloganów ich zbawi.
Wysyłasz tym szatańskim kłamstwem ludzi prosto w otchłań piekła.


A z całego tego postu wynika ze chyba musisz sie leczyc bo to co piszesz to powinien ocenic jednak lekarz dla twojego własnego dobra.

Pielgrzym_diakon pisze:Jedno pytanie mam do Was obojga - czy zależy Wam na pokoju, a jeśli tak, to czy uważacie, że pokój da się osiągnąć walcząc?


Rozumiem że jestes zwolennikiem pokoju za wszelka cenę , cenę przymkniecia oka na fałsz i propagowanie fałszywych nauk. za cene tego że ta broniona przez ciebie wybrana pozostanie w swoim fałszu i zwiedzeniu czy chcesz takiego pokoju. KAAn jest pastorem i to znaczy ze pasterzem owiec Jezusa a pasterz idzie za zgubioną owca , opatruje rany , prowadzi dobrą drogą ale też jeśl wilk w owczej skórze wtargnie żeby macić i wprowadzać fałszywe nauki zeby zabić innych i sprowadzic na droge niewiary to jak prawdziwy pasterz bierze strzelbe i odgania wilka a nawet czasem trzeba odstrzelić jeśli za bardzo krzywdzi innych, wiec zauważ że pokój za wszelką cene tego nie uczy pismo świete i pokój z wilkami w owczych skórach sie z regóły nie udaje jak sam wiesz.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: KAAN » 15 gru 2018, 10:45

Pielgrzym_diakon pisze:Ja poznałem Jezusa, który jest naszym pokojem..
Pokój nie polega na akceptowaniu herezji, fałszywe nauki są rodem z piekła, z fałszywym prorokiem nie ma społeczności i pokoju.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: Noemi » 15 gru 2018, 10:47

wybrana pisze:
Pielgrzym_diakon pisze:Wybrana!
Nie prosiłem Kaana o nieoskarżanie Ciebie żeby dać Tobie miejsce na swoje oskarżenia. Dlatego Ciebie też poproszę - nie oskarżaj, ponieważ to co napisałaś w moim odczuciu jest oskarżeniem. Rozumiem, że ostatnia wypowiedź Kaana w odpowiedzi na moją spowodowała, że czujesz się pokrzywdzona, jednak póki co jedynie przerzucacie się stwierdzeniami "jesteś zła", "nie, to Ty jesteś zły" itd.

Jedno pytanie mam do Was obojga - czy zależy Wam na pokoju, a jeśli tak, to czy uważacie, że pokój da się osiągnąć walcząc?

Ja poznałem Jezusa, który jest naszym pokojem. "On zniósł Prawo oparte na przykazaniach, by - wnosząc pokój - stworzyć w sobie samym z dwóch jednego nowego człowieka i obu pojednać z Bogiem w jednym ciele przez krzyż, na którym zniszczył wrogość. A gdy przyszedł, ogłaszał pokój. Niósł go wam, pochodzącym z daleka, podobnie jak tym pochodzącym z bliska, gdyż przez Niego mamy dostęp do Ojca, jedni i drudzy, w jednym Duchu." [Ef. 2:14-18, EiB] Jak napisał Paweł w liście do Efezjan a Jakub w swoim liście zadaje pytania "Skąd wojny i skąd starcia między wami? Czy nie wynikają one z waszych namiętności, które toczą walkę w waszych członkach?" [Jk. 4:1, EiB] a kawałek dalej tak pisze: "Nie obmawiajcie jedni drugich, bracia. Kto obmawia lub osądza swego brata, obmawia i osądza Prawo. Jeśli zaś sądzisz Prawo, nie jesteś jego wykonawcą, lecz sędzią. Jest tylko jeden Prawodawca i Sędzia, Ten, który może zbawić lub potępić. Ty natomiast, kim jesteś, że osądzasz bliźniego?" [Jk. 4:11-12, EiB]

Pięknie piszesz, ale ten pan niszczy tu na tym forum wiarę i niszczy emocjonalnie ludzi.
Czyni to z jawną premedytacją i bezkarnie, jako, że sam siebie nie ukarze.
Jezus nauczał o miłości i pokoju, ale w Świątyni Jerozolimskiej zrobił powróz i przegnał wszystkich na cztery wiatry.
Jezus nie przyniósł pokoju, ale miecz. Mamy iść i naśladować Jezusa, a nawet ofiarować swoje życie w obronie Chrystusowej Ewangelii.
Nie mamy kumać się z takim złem, jakie tu na tym forum jest propagowane.
Kto mówi inaczej niż ten zwiedziony, jest obrażany, oskarżany, karany, osądzany i wyrzucany z forum i to wedle widzimisie i uznania tego pana.
Wiem, że ja również będę zbanowana, ale tu już po prostu nic nie pomoże. Zło tu propagowane i czynione jest ogromnych rozmiarow.
Dam radę wszystkim tu piszącym i czytającym - nie wchodzcie tu, byście nie zostali zarażeni tą zarazą.

Uprzedzam jeszcze jeden taki paszkwil i bedzie nastepny punkt ,znosimy w pokorze twoje posty ktore swiadcza przeciwko tobie ,majac nadzieje ze pojednasz sie z Bogiem przez Jezusa Chrystusa


Awatar użytkownika
Pielgrzym_diakon
Posty: 62
Rejestracja: 12 wrz 2018, 13:19
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: centralna Polska
O mnie: Uratowany od drugiej śmierci dzięki łasce
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: Pielgrzym_diakon » 15 gru 2018, 11:28

Wybrana!
Słyszałem ten przykład Jezusa który wpada do świątyni już kilka razy. Niestety uważam go za nieadekwatny i nie usprawiedliwiają w żaden sposób wyzwisk. Jezus był i jest Bogiem w związku z czym miał i ma trochę inną perspektywę niż naszą ograniczoną ludzką - to raz. Dwa - przegonił kupców z przedsionku pogan, czyli jedynego miejsca w Świątyni, gdzie mogli przebywać nie-Żydzi. A oni robiąc w tym miejscu targowisko Żydzi zamknęli ludziom spoza swojego narodu dostęp do Boga.

Magdo!
Ciebie też proszę - nie obrażaj wybranej. To czy sobie uroiła czy nie można stwierdzić dopiero PO dogadaniu się a nie przed. Takie stwierdzenie przed powoduje, że zaczynasz traktować ją w określony sposób.
Stwierdziłaś, że rozumiesz, że jestem zwolennikiem pokoju za wszelką cenę. Niestety źle rozumiesz. Jestem zwolennikiem pokojowego rozwiązywania problemów. Nie wszyscy muszą się ze mną zgadzać, ponieważ każdy z nas myśli inaczej. Ja staram się w miarę moich umiejętności szanować wolność wybierania przez innych nawet złej drogi. Za to tacy ludzie zdadzą sprawę przed Bogiem. Ja nie jestem na tyle doskonały żeby być w stanie poznać motywacje ludzkich serc.
Jednak jeśli ktoś uważa się za wierzącego w Jezusa, to chciałbym się dowiedzieć w jakiej formie, czy wierzy w Jezusa historycznego, Boga i człowieka czy może samo imię "Jezus" jest przykrywką do głoszenia zupełnie innych idei jak na przykład wschodni mistycyzm lubi to wykorzystywać.
Rozumiem, że Kaan jest pastorem. Dla mnie jest jednak człowiekiem. Z chęcią posłucham co ma do powiedzenia, ale jeśli ja zostanę również wysłuchany. Do tej pory jak już wcześniej wspomniałem - ja nie odczułem aby pomiędzy nami nastąpiła wymiana myśli, aczkolwiek nadal żywię nadzieję na to, że to się wydarzy.

Kaan!
A do Ciebie mam pytanie. Kto ma prawo oceniać czyje nauki są rodem z piekła? Kto ma prawo oceniać życia innych ludzi? Przeczytaj poproszę jeszcze raz fragment z listu Jakuba który już przytoczyłem - Jk. 4:11-12.

Do wszystkich dodam jeszcze taką myśl od siebie do rozważenia. Stawiam tezę, że nie każdy rozumie tak samo język. Ja mógłbym rzucić stwierdzenie "programowanie obiektowe" i uważać, że każdy z Was powinien rozumieć o czym mówię, ponieważ mniej więcej rozumiemy słowo "programowanie" i wiemy czym są "obiekty". Tylko wymagałbym w ten sposób aby mój rozmówca douczył się zanim ze mną będzie mógł się porozumieć. Są pewne zdania, związki słów, czy też same słowa, które niosą dla nas dużo więcej znaczenia niż dla naszego rozmówcy. Używamy ich intuicyjnie. Jednak wymaganie aby rozmówca posiadał takie samo intuicyjne zrozumienie stwierdzeń uważam za duże niedopatrzenie. Dlatego też proszę, zacznijmy się słuchać, zacznijmy zadawać pytania i dowiadywać co autor miał na myśli a nie tylko stwierdzać, że już wszystko wiemy i nie potrzebujemy zadawać pytań.


"Kto bowiem jako niewolnik został powołany w Panu, ten jest wyzwoleńcem Pana. Podobnie kto jako wolny został powołany, jest niewolnikiem Chrystusa." 1 List do Koryntian 7:22

"Odkryłem, że Diakon był prawdziwym misjonarzem, o obliczu raczej smutnym, ożywiającym się kiedy mówił o Bogu. Wtedy jego twarz rozjaśniała się i nie można było powstrzymać go od mówienia. Opowiadał mi o Bogu i człowieku, jego pochodzeniu i historii. Przytaczał przykłady zaczerpnięte z Biblii." - Siergiej Kurdakow, "Przebacz mi Nataszo"
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: KAAN » 15 gru 2018, 12:29

Pielgrzym_diakon pisze:Kaan!
A do Ciebie mam pytanie. Kto ma prawo oceniać czyje nauki są rodem z piekła?
Ten kto trwa przy słowie i dba o to by ludzie mieli czysty duchowy pokarm, dlatego Paweł apostoł napisał:

List do Galacjan 1:8 Ale choćbyśmy nawet my albo anioł z nieba zwiastował wam ewangelię odmienną od tej, którą myśmy wam zwiastowali, niech będzie przeklęty!
9 Jak powiedzieliśmy przedtem, tak i teraz znowu mówię: Jeśli wam ktoś zwiastuje ewangelię odmienną od tej, którą przyjęliście, niech będzie przeklęty!


Fałszywa ewangelia zamyka ludziom drogę do domu Ojca, niszczy społeczności, niszczy dzieło ewangelizacyjne.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
christianinroman
Posty: 321
Rejestracja: 20 maja 2016, 07:29
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: christianinroman » 15 gru 2018, 14:49

Wybrana. No tu już rzeczywiście pokazałaś swój język jadowy. KAAN jest sługą Jezusa Chrystusa, i ja też. Ja stoję po stronie Oblubienicy, jak mój Pan Jezus, Oblubieniec. Ale z twego ostatniego komentarza widać w czyim imieniu to zrobiłaś. Oskarża ojciec kłamstwa diabeł, który jeszcze lepiej niż Ty zna Słowo Boże. Upamiętaj się dopóki żyjesz, bo po śmierci cóż zrobisz?


Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: Noemi » 15 gru 2018, 15:56

tak w kwestii urzędu o ile wiem i spotkałam się z braćmi z Kościoła Wolnych Chrześcijan tam raczej nie ma urzędu pastora ,ale niech KAAN wyjaśni tą kwestię -to tak trochę poza tematem


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: KAAN » 15 gru 2018, 18:40

Masz rację Noemi, nie ma w naszych społecznościach pastorów, ktoś kto nazywa się pastorem w naszych społecznościach (tak się niestety zdarza), nie prezentuje braterskiego ustroju naszych zborów. Zbory braterskie mają tą szczególną cechę że nie uznają urzędów kościelnych i hierarchii. Kto się z tego wyłamuje błądzi i innych w błąd wprowadza.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: wybrana » 15 gru 2018, 19:29

Może to pouczenie pomoże zrozumieć.
Wiara i uczynki
Zbawienie przez uczynki zakonu czy przez posłuszeństwo? Na podstawie zasług czy z łaski?


Z tego opracowania możesz dowiedzieć się, dlaczego wierzymy i jak rozumiemy to, że jesteśmy zbawieni z łaski poprzez wiarę. Czy istnieje sprzeczność między wiarą a uczynkami? – Wiara bez uczynków jest niemożliwa.
„Albowiem łaską zbawieni jesteście przez wiarę, i to nie z was: Boży to dar; nie z uczynków, aby się kto nie chlubił”1 – pisze apostoł Paweł w liście do Efezjan (Efez. 2,8-9). Podkreśla przy tym, że chrześcijanin zawdzięcza swoje wieczne życie wyłącznie Bożej łasce; nie można sobie na nie zasłużyć własnymi uczynkami. Bóg zesłał na ziemię swojego Syna z litości i miłości do ludzi, żeby przez Niego rodzaj ludzki był zbawiony od grzechu.

W Efezjan 2,1-2 Paweł mówi, że przed nawróceniem chrześcijanie byli martwi w swych grzechach, żyli światowym stylem życia, spełniając pragnienia ciała. Bóg był tym, który przywrócił ich do życia. Ważne jest jednak zastanowić się, co oznacza wyrażenie: „Bóg przywrócił ich do życia”.

„To więc mówię i zaklinam na Pana, abyście już więcej nie postępowali, jak poganie postępują w próżności umysłu swego (…) Zewleczcie z siebie starego człowieka wraz z jego poprzednim postępowaniem, którego gubią zwodnicze żądze, i odnówcie się w duchu umysłu waszego, a obleczcie się w nowego człowieka, który jest stworzony według Boga w sprawiedliwości i świętości prawdy.” (Efez. 4,17.22-24)
„Napominam was tedy ja, więzień w Panu, abyście postępowali, jak przystoi na powołanie wasze.” (Efez. 4,1)
Bóg zbawił ludzkość poprzez zesłanie Jezusa, który głosił Boże przebaczenie. Wzywał On ludzi, aby odwrócili się od grzechu i zamiast tego znaleźli radość w głębokiej, obfitującej w owoce relacji z Bogiem (Jan 10,10).

Grzech oddziela człowieka od Boga, jak wyraził to Izajasz:

„Oto ręka Pana nie jest tak krótka, aby nie mogła pomóc, a jego ucho nie jest tak przytępione, aby nie słyszeć. Lecz wasze winy są tym, co was odłączyło od waszego Boga, a wasze grzechy zasłoniły przed wami jego oblicze, tak że nie słyszy.” (Iz. 59,1-2)
Dlatego Jezus wzywa wszystkich, którzy chcą żyć z Bogiem, do konsekwentnej walki z grzechem. Bóg udziela łaski i przebaczenia, abyśmy nie pragnęli już więcej żyć w grzechu.

„I Ja cię nie potępiam: Idź i odtąd już nie grzesz.” (Jan 8,11b)
Potwierdza to również Paweł:

„Jak bowiem oddawaliście członki wasze na służbę nieczystości i nieprawości ku popełnianiu nieprawości, tak teraz oddawajcie członki wasze na służbę sprawiedliwości ku poświęceniu.” (Rzym. 6,19b)
„A jako współpracownicy napominamy was, abyście nadaremnie łaski Bożej nie przyjmowali.” (2 Kor. 6,1)
„Albowiem objawiła się łaska Boża, zbawienna dla wszystkich ludzi, nauczając nas, abyśmy wyrzekli się bezbożności i światowych pożądliwości i na tym doczesnym świecie wstrzemięźliwie, sprawiedliwie i pobożnie żyli…” (Tyt. 2,11-12)
Można byłoby tu przytoczyć wszystkie napomnienia i zachęty Nowego Testamentu, które pokazują, że Bóg daje łaskę po to, abyśmy żyli w świętości. Jeśli ktoś nie żyje w ten sposób, na próżno przyjmuje Bożą łaskę i daje złe świadectwo innym ludziom, ponieważ swoim życiem nie świadczy o Bożej mocy, która oczyszcza z grzechów i zmienia życie.

„Tak niechaj świeci wasza światłość przed ludźmi, aby widzieli wasze dobre uczynki i chwalili Ojca waszego, który jest w niebie.” (Mat. 5,16)
Tak więc stwierdzenie – propagowane także przez Lutra2 – że nie da się po zachowaniu i życiu odróżnić chrześcijanina od niewierzącego, jest całkiem nieprawdziwe.

Postawy podkreślającej owoce i uczynki życia chrześcijańskiego nie można nazwać opieraniem się na uczynkach prawa. Jak wyjaśniliśmy powyżej, nie ma ona nic wspólnego z przepisami Starego Testamentu, o których Nowy Testament mówi jednoznacznie, że są przedawnione. Nie chodzi też o ludzkie wysiłki w imię Nowego Testamentu, lecz o walkę, do której uzdalnia chrześcijanina zbawienie Jezusa, która wypływa z relacji z Bogiem i którą toczy on z siły Ducha Świętego.

„…Tak i wiara bez uczynków jest martwa” – mówi Jakub (Jak. 2,26). Jego myśli nie stoją przy tym w sprzeczności z listem Pawła do Rzymian (rozdział 4). Paweł bowiem przeciwstawia uczynki prawa starotestamentowego łasce i wierze, podczas gdy Jakub mówi, że wiara w samo istnienie Boga – nie poparta uczynkami – na nic się nie zda. Paweł pisał list do Rzymian z myślą o tych, którzy chcieli wciąż jeszcze być usprawiedliwieni przez trzymanie się starotestamentowego prawa. Jakub zaś chciał zdemaskować tych, którzy wyznają swoją wiarę tylko słowami, a nie walczą o świętość w swoim życiu. Jeżeli bowiem naśladowanie Jezusa nie jest widoczne w naszym życiu, nie jesteśmy Jego naśladowcami. Tak jak wiara w Boga nie oznacza jedynie przyjęcia Jego istnienia i przymiotów za fakt (Jak. 2,19), tak i wiara w Jezusa nie może być po prostu uznaniem historyczności Jego życia, Jego czynów, Jego śmierci i zmartwychwstania.

„Kto wierzy w Syna, ma żywot wieczny, kto zaś nie słucha Syna, nie ujrzy żywota, lecz gniew Boży ciąży na nim.” (Jan 3,36)
Jezus utożsamia wiarę z posłuszeństwem. Zwróćmy uwagę na to, że Jezus mówi o posłuszeństwie, a nie o życiu ulepszonym w niektórych punktach (porzucenie nałogów albo grzechów potępionych nawet przez ludzkie prawo, uprzejmość, działania humanitarne czy religijne itp.). Jezus wzywał ludzi, aby Go naśladowali, tak jak wezwał bogatego młodzieńca, który żył pobożnie w wielu punktach, ale nie był gotowy postawić Boga na pierwszym miejscu w swoim życiu i pójść za Jezusem (Mat. 19,16-26). Jak mówi Jan:

„Kto mówi, że w nim mieszka, powinien sam tak postępować, jak On postępował.” (1 Jana 2,6)
Jezus całkowicie poświęcił swoje życie dla tych, którzy potrzebują duchowej pomocy; żył po to, aby pokazywać ludziom Bożą miłość i prowadzić ich do Boga. Do tego samego wzywa wszystkich, którzy chcą Go naśladować.

„Nowe przykazanie daję wam, abyście się wzajemnie miłowali, jak Ja was umiłowałem; abyście się i wy wzajemnie miłowali. Po tym wszyscy poznają, żeście uczniami moimi, jeśli miłość wzajemną mieć będziecie.” (Jan 13,34-35)
Jako chrześcijanie chcemy wypełniać to, do czego Jezus nas powołał. Nie oznacza to, że będziemy już bezgrzeszni i bez żadnych braków; nie oznacza to też jednak bezowocnego wysiłku. Chodzi o staranie, żeby żyć świętym życiem, tak jak Jezus – o walkę, którą w zachęcający sposób opisuje Paweł w pierwszym liście do Koryntian:

„Czy nie wiecie, że zawodnicy na stadionie wszyscy biegną, a tylko jeden zdobywa nagrodę? Tak biegnijcie, abyście nagrodę zdobyli… Ja tedy tak biegnę, nie jakby na oślep, tak walczę na pięści, nie jakbym w próżnię uderzał…” (1 Kor. 9,24-27)
Nie możemy usprawiedliwiać się ludzkimi słabościami, ponieważ Jezus też ich doświadczał (Hebr. 12,1-4), a jednak mówił jasno, czego wymaga od swoich naśladowców:

„Jeśli kto chce pójść za mną, niech się zaprze samego siebie i weźmie krzyż swój, i niech idzie za mną.” (Mat. 16,24b)
Grzech nie może być czymś normalnym w życiu chrześcijanina. Jeśli upadniemy, powinniśmy znowu powstać, biorąc siłę z Bożego przebaczenia (1 Jana 2,1), i walczyć z grzechem aż do końca.

Nikt nie może uczynić się godnym życia wiecznego tylko przez własne uczynki. Jednak uczynki pokazują, czy ktoś ma relację z Bogiem, czy faktycznie się nawrócił, czy przyjął Bożą łaskę, czy rzeczywiście wierzy w Jezusa i czy moc Jego zbawienia działa w jego życiu.

„(…) pokaż mi wiarę swoją bez uczynków, a ja ci pokażę wiarę z uczynków moich.” (Jak. 2,18b)
Dlatego właśnie Nowy Testament często mówi o sądzie opartym na uczynkach:

„Albowiem my wszyscy musimy stanąć przed sądem Chrystusowym, aby każdy odebrał zapłatę za uczynki swoje, dokonane w ciele, dobre czy złe.” (2 Kor. 5,10)
Tak więc błędny jest pogląd, jakoby sama wiara w śmierć i zmartwychwstanie Jezusa miała wystarczyć do zbawienia. Błędem jest również druga skrajność, czyli przekonanie, że przez dobre uczynki można zyskać sobie zapłatę u Boga. To ostatnie obala Jezus w przypowieści o nieużytecznym słudze (Łuk. 17,7-10):

„Tak i wy, gdy uczynicie wszystko, co wam polecono, mówcie: Sługami nieużytecznymi jesteśmy, bo co winniśmy byli uczynić, uczyniliśmy.” (Łuk. 17,10)
Wnioski
Słowo Boże jest rzeczywistością również dzisiaj. Może ono zmienić życie tych, którzy tego chcą, którzy świadomie decydują się służyć Jezusowi, biorąc na siebie jego lekkie jarzmo (Mat. 11,30), poddając się zakonowi wolności (Jak. 1,25 i 2,12), a nie starotestamentowemu prawu, przynosząc owoce dla Boga, dając we wszystkim świadectwo o działaniu Jego łaski. Są to ci, którzy słuchają i rozumieją słowa Jezusa:

„A posiany na dobrej ziemi, to ten, kto słowa słucha i rozumie; ten wydaje owoc: jeden stokrotny, drugi sześćdziesięciokrotny, a inny trzydziestokrotny.” (Mat. 13,23)

Żródło - https://www.chrzescijanie.info.pl/wiara-uczynki/


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Awatar użytkownika
ami
Posty: 754
Rejestracja: 17 gru 2008, 11:07
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: ami » 15 gru 2018, 21:59

Pielgrzym_diakon

Pielgrzym_diakon pisze:Kaan!
A do Ciebie mam pytanie. Kto ma prawo oceniać czyje nauki są rodem z piekła?

KAAN napisał:Ten kto trwa przy słowie i dba o to by ludzie mieli czysty duchowy pokarm, dlatego Paweł apostoł napisał:

List do Galacjan 1:8 Ale choćbyśmy nawet my albo anioł z nieba zwiastował wam ewangelię odmienną od tej, którą myśmy wam zwiastowali, niech będzie przeklęty!
9 Jak powiedzieliśmy przedtem, tak i teraz znowu mówię: Jeśli wam ktoś zwiastuje ewangelię odmienną od tej, którą przyjęliście, niech będzie przeklęty!


Fałszywa ewangelia zamyka ludziom drogę do domu Ojca, niszczy społeczności, niszczy dzieło ewangelizacyjne

EWANGELIA CHRYSTUSOWA ,KTÓRĄ GŁOSIŁ PAWEŁ I APOSTOŁOWIE

Paweł głosicielem Ewangelii Chrystusowej

1 Kol.1.24-29


(24) Teraz raduję się z cierpień, które za was znoszę i dopełniam na ciele moim niedostatku udręk Chrystusowych za cialo Jego, którym jest Kościół.
(25) Tego Kościoła slugą zostalem zgodnie z postanowieniem Boga, powziętym co do mnie ze względu na was, abym w pełni rozglosił Slowo Boże,
(26) Tajemnicę, zakrytą od wieków i od pokoleń, a teraz objawioną świętym Jego.
(27) Im to chciał Bóg dać poznać, jak wielkie jest między poganami bogactwo chwały tej tajemnicy, którą jest Chrystus wewnątrz nich, nadzieja chwaly.
(28) Jego to zwiastujemy, napominajac i nauczajac każdego czlowieka we wszelkiej mądrości, aby stawić go doskonałym w Chrystusie Jezusie;
(29) nad tym też pracuję, walcząc w mocy Jego, która skutecznie we mnie dziala.


Fragment wersetu 27 z BW przetłumaczyłem jako "Chrystus wewnątrz nich".W pozostałych tłumaczeniach występuje "Chrystus:

- w was,(BiZTB, BW)
- pośród was, (BT)
- pośród nas, (BP)
- wśród was, (BW-P)
-między wami, (BG, BBrz)
- w Jedności z wami (PNS)

O jakim Chrystusie głosił Paweł ewangelię ? O Chrystusie, który jest obecny w nas, czy o jakimś innym ?


Jeden jest Bóg,jeden jest też pośrednik między Bogiem i ludźmi,Syn Boży Chrystus,obecny we wszystkich ludziach przez swojego Ducha Chrystusowego.Kto wierzy w Syna Bożego,ma świadectwo Jego obecności w sobie.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: KAAN » 16 gru 2018, 10:56

ami pisze:O jakim Chrystusie głosił Paweł ewangelię ? O Chrystusie, który jest obecny w nas, czy o jakimś innym ?
O Chrystusie którego Duch zamieszkuje zbawionych. Zbawienie jest z łaski przez wiarę, kto wierzy ma życie wieczne, jest zbawiony i jest zapieczętowany, zanurzony w Duchu Świętym. Duch Święty, nazywany jest w NT Duchem Chrystusowym, albo Pocieszycielem który został posłany w imieniu Pana Jezusa:

Ewangelia św. Jana 14:16 Ja prosić będę Ojca i da wam innego Pocieszyciela, aby był z wami na wieki -
17 Ducha prawdy, którego świat przyjąć nie może, bo go nie widzi i nie zna; wy go znacie, bo przebywa wśród was i w was będzie.

Ewangelia św. Jana 14:26 Lecz Pocieszyciel, Duch Święty, którego Ojciec pośle w imieniu moim, nauczy was wszystkiego i przypomni wam wszystko, co wam powiedziałem.

Ewangelia św. Jana 15:26 Gdy przyjdzie Pocieszyciel, którego ja wam poślę od Ojca, Duch Prawdy, który od Ojca wychodzi, złoży świadectwo o mnie;

Ewangelia św. Jana 16:7 Lecz Ja wam mówię prawdę: Lepiej dla was, żebym Ja odszedł. Bo jeśli nie odejdę, Pocieszyciel do was nie przyjdzie, jeśli zaś odejdę, poślę go do was.
8 A On, gdy przyjdzie, przekona świat o grzechu, i o sprawiedliwości, i o sądzie;


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości