Pismo Święte zawsze ma rację.

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
ami
Posty: 754
Rejestracja: 17 gru 2008, 11:07
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: ami » 05 gru 2018, 19:06

wybrana
Myślę, że i pierwsza wersja i druga jest prawidłowa.
Bo jeżeli będziemy szukać najpierw Królestwa Bożego i sprawiedliwości jego, to Duch Boży będzie wypełniał nas i będzie mieszkał w nas. Wtedy będziemy myśleć po Bożemu i będziemy jednoczyć się z Duchem Bożym. Będziemy stawali się w pełni dziećmi Bożymi, a Jezus Chrystus będzie naszym bratem.

Zwróć uwagę, że Ewangelię o obecnym w nas wszystkich Królestwie Bożym głosił Jezus i Apostołowie. Obecnie Świadkowie Jehowy szczycą się tym, że to oni jedynie głoszą Ewangelię o Królestwie Bożym, a katolicy i protestanci tego nie czynią. ŚJ nie głoszą jednak tej samej Ewangelii o Królestwie Bożym, którą głosił Jezus i Apostołowie.ŚJ głoszą Ewangelię o Królestwie Bożym, które ma dopiero nadejść.


Jeden jest Bóg,jeden jest też pośrednik między Bogiem i ludźmi,Syn Boży Chrystus,obecny we wszystkich ludziach przez swojego Ducha Chrystusowego.Kto wierzy w Syna Bożego,ma świadectwo Jego obecności w sobie.
Awatar użytkownika
Pielgrzym_diakon
Posty: 62
Rejestracja: 12 wrz 2018, 13:19
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: centralna Polska
O mnie: Uratowany od drugiej śmierci dzięki łasce
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: Pielgrzym_diakon » 05 gru 2018, 20:22

magda pisze:Noemi ja juz kończe rozmowe z wybrana od tej chwili jest dla mnie jak poganin i celnik

Mt 18:17 bw "A jeśliby ich nie usłuchał, powiedz zborowi; a jeśliby zboru nie usłuchał, niech będzie dla ciebie jak poganin i celnik."

A niech sobie ginie jeśli tak sama zdecydowała. Dla mnie juz nie istnieje . Tylko nie pozwólcie żeby zatruwała swoja nauką innych.


Wydaje mi się, że Jezusowi chodziło o co innego niż to, że taka osoba ma nie istnieć. Moim zdaniem swoje poglądy odnośnie postawy ludzi wierzących wobec ludzi niewierzących Jezus przedstawił w Kazaniu Na Górze kiedy powiedział tak:

"Wiecie, że powiedziano: Masz kochać swego bliźniego, a wroga mieć w nienawiści. Ja wam natomiast mówię: Kochajcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują. Tak czyniąc, zachowujecie się, jak przystało na dzieci waszego Ojca w niebie. On sprawia, że słońce wschodzi nad złymi i dobrymi, a deszcz spada na sprawiedliwych i niesprawiedliwych. Bo jeśli okazujecie miłość tym, którzy was kochają, co wam wynagradzać? Czyż celnicy nie czynią podobnie? A jeśli pozdrawiacie tylko swoich braci, co w tym nadzwyczajnego? Poganie też to robią. Wy bądźcie doskonali, jak doskonały jest wasz Ojciec w niebie." [Mt. 5:34, EiB]


"Kto bowiem jako niewolnik został powołany w Panu, ten jest wyzwoleńcem Pana. Podobnie kto jako wolny został powołany, jest niewolnikiem Chrystusa." 1 List do Koryntian 7:22

"Odkryłem, że Diakon był prawdziwym misjonarzem, o obliczu raczej smutnym, ożywiającym się kiedy mówił o Bogu. Wtedy jego twarz rozjaśniała się i nie można było powstrzymać go od mówienia. Opowiadał mi o Bogu i człowieku, jego pochodzeniu i historii. Przytaczał przykłady zaczerpnięte z Biblii." - Siergiej Kurdakow, "Przebacz mi Nataszo"
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: magda » 05 gru 2018, 22:06

Pielgrzymie ja napisałam ze ona sama chce zginać nie uznając ofiary krzyza za grzechy człego świata ,twierdząc ze Bóg nie chciał tej ofiary Jezusa, że prawda jest tylko w ewangeliach a nie w listach Pawła który był natchniony Duchem świętym i wybrany przez samego Jezusa no chyba ze Łukasz kłamał jak o tym pisał. Mieni się chrześcijanką wiec traktuje ją nie jak niewierzącego ale jak chrześcijanina co odpadł od prawdziwej wiary i głosi falłsz a takich sie odrzuca i wyklucza , tu nie kościół chociaż chrześcijanie są wiec nie da sie wykluczyć ale nie trzeba z takim nawet jadać czy pozdrawiać go.

2J 1:10 bw "Jeżeli ktoś przychodzi do was i nie przynosi tej nauki, nie przyjmujcie go do domu i nie pozdrawiajcie."

Ona ma swoje własne nauki , Odrzuca połowe Biblii bo do jej nauk nie pasuje wiec ja nie am zamiaru juz o nią sie martwić chce ginać niech ginie jest dorosła moze decydować nie moja rzecz. Problem w tym ze swoim wymysłami moze kogoś zgorszyć kto tu przyszedł żeby się czegos dowiedzieć.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Pielgrzym_diakon
Posty: 62
Rejestracja: 12 wrz 2018, 13:19
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: centralna Polska
O mnie: Uratowany od drugiej śmierci dzięki łasce
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: Pielgrzym_diakon » 05 gru 2018, 22:50

Magdo,

Po pierwsze pisząc "Dla mnie już nie istnieje." w moim zrozumieniu wyraziłaś swoje zdanie, a nie tylko odniosłaś się do tego, co ona sama chce.

Po drugie list który cytujesz moim zdaniem odpowiada na konkretny problem - ludzi, którzy "nie chcą [...] przyznać, że Jezus jest Chrystusem i że przyszedł w ciele." [2Jn. 7b, EiB] Ja osobiście tego nie wyczytałem z jej komentarzy, więc nie widzę powodu dla którego zacytowany przez Ciebie werset miałby mieć zastosowanie. Przyjmuję jednak, że mogę się mylić i jeśli tak jest, poproszę wskaż mi to miejsce.


"Kto bowiem jako niewolnik został powołany w Panu, ten jest wyzwoleńcem Pana. Podobnie kto jako wolny został powołany, jest niewolnikiem Chrystusa." 1 List do Koryntian 7:22

"Odkryłem, że Diakon był prawdziwym misjonarzem, o obliczu raczej smutnym, ożywiającym się kiedy mówił o Bogu. Wtedy jego twarz rozjaśniała się i nie można było powstrzymać go od mówienia. Opowiadał mi o Bogu i człowieku, jego pochodzeniu i historii. Przytaczał przykłady zaczerpnięte z Biblii." - Siergiej Kurdakow, "Przebacz mi Nataszo"
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: KAAN » 06 gru 2018, 09:28

ami pisze:Zwróć uwagę, że Ewangelię o obecnym w nas wszystkich Królestwie Bożym głosił Jezus i Apostołowie..
Nie głosił że w was, nie macie udziału w królestwie dopóki nie uwierzycie że Jezus jest Panem (Kyrios) tym samym Kyrios które to określenie septuaginta tłumaczy z JHVH napotykając tetragram w tekście ST.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: wybrana » 06 gru 2018, 10:24

Pielgrzym_diakon pisze:Magdo,

Po pierwsze pisząc "Dla mnie już nie istnieje." w moim zrozumieniu wyraziłaś swoje zdanie, a nie tylko odniosłaś się do tego, co ona sama chce.

Po drugie list który cytujesz moim zdaniem odpowiada na konkretny problem - ludzi, którzy "nie chcą [...] przyznać, że Jezus jest Chrystusem i że przyszedł w ciele." [2Jn. 7b, EiB] Ja osobiście tego nie wyczytałem z jej komentarzy, więc nie widzę powodu dla którego zacytowany przez Ciebie werset miałby mieć zastosowanie. Przyjmuję jednak, że mogę się mylić i jeśli tak jest, poproszę wskaż mi to miejsce.


Jezus Chrystus narodził się na ziemi, by SŁOWO stało się ciałem i zamieszkało między nami.
Widząc na podstawie poznania tej historii, jak bardzo człowiek upadał i pogrążał się w grzechu, widzimy również jak wielka i bezwarunkowa jest miłość Boga do człowieka. Bóg nie odwrócił się od człowieka, ale nawet zniżył się do człowieka. Narodził się sam w słabym, grzesznym ciele ludzkim, bo pragnął dać nam świadectwo wiary - prawdę, byśmy się nią posilali.
Bóg wyciągnął do nas osobiście swoje ramiona i powiedział - przyjdzie, a ja was przytulę - ocalę. Dużo od nas nie wymaga, ale tylko tego, byśmy uwierzyli i poprzez tą wiarę - wypełniali wolę Bożą. A wolą Bożą jest to byśmy kochali Boga, bo Bóg jest miłością i by miłość królowała w naszym życiu i nas prowadziła.

Ofiara złożona za nasze grzechy na krzyżu nie zmywa twoich grzechów, ale daje ci szansę oczyszczania się ze swoich grzechów.
Każdy, kto pragnie przyjąć Jezusa do swojego życia - Jego nauk, Jego prawdy, oczyszcza swoje grzechy we krwi baranka.
Trzeba wyprać swoje szaty we krwi baranka i wybielić. Tylko ci, co wybielą swoje szaty staną przed tronem Pana.
To jest proces naszego życia, a kto wytrwa do końca - będzie zbawiony.
Biblia Warszawska, Objawienie Jana
Wizja zbawionych w niebie
7:9Potem widziałem, a oto tłum wielki, którego nikt nie mógł zliczyć, z każdego narodu i ze wszystkich plemion, i ludów, i języków, którzy stali przed tronem i przed Barankiem, odzianych w szaty białe, z palmami w swych rękach.
7:10I wołali głosem donośnym, mówiąc: Zbawienie jest u Boga naszego, który siedzi na tronie, i u Baranka.
7:11A wszyscy aniołowie stali wokoło tronu i starców, i czterech postaci, i upadli przed tronem na twarze swoje, i oddali pokłon Bogu,
7:12Mówiąc: Amen! Błogosławieństwo i chwała, i mądrość, i dziękczynienie, i cześć, i moc, i siła Bogu naszemu na wieki wieków. Amen.
7:13I odezwał się jeden ze starców, i rzekł do mnie: Któż to są ci przyodziani w szaty białe i skąd przyszli?
7:14I rzekłem mu: Panie mój, ty wiesz. A on rzekł do mnie: To są ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i wyprali szaty swoje, i wybielili je we krwi Baranka.

7:15Dlatego są przed tronem Bożym i służą mu we dnie i w nocy w świątyni jego, a Ten, który siedzi na tronie, osłoni ich obecnością swoją.
7:16Nie będą już łaknąć ani pragnąć, i nie padnie na nich słońce ani żaden upał,
7:17Ponieważ Baranek, który jest pośród tronu, będzie ich pasł i prowadził do źródeł żywych wód; i otrze Bóg wszelką łzę z ich oczu.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: KAAN » 06 gru 2018, 11:51

wybrana pisze:Ofiara złożona za nasze grzechy na krzyżu nie zmywa twoich grzechów, ale daje ci szansę oczyszczania się ze swoich grzechów.
To nieprawda; Słowo mówi wyraźnie:

List do Hebrajczyków 10:9 Potem powiada: Oto przychodzę, aby wypełnić wolę twoją. Znosi więc pierwsze, aby ustanowić drugie;
10 Mocą tej woli jesteśmy uświęceni przez ofiarowanie ciała Jezusa Chrystusa raz na zawsze.
11 A każdy kapłan Sprawuje codziennie swoją służbę i składa wiele razy te same ofiary, które nie mogą w ogóle zgładzić grzechów;
12 Lecz gdy On złożył raz na zawsze jedną ofiarę za grzechy, usiadł po prawicy Bożej,


Mocą ofiary Chrystusa jest uświęcenie raz na zawsze każdego kto wierzy, bo ofiara jest skuteczna tylko przez wiarę:

List do Rzymian 3:25 Którego Bóg ustanowił jako ofiarę przebłagalną przez krew jego, skuteczną przez wiarę, dla okazania sprawiedliwości swojej...

Każdy, kto pragnie przyjąć Jezusa do swojego życia - Jego nauk, Jego prawdy, oczyszcza swoje grzechy we krwi baranka.
Pragnienie jakie przedstawiasz nie jest podstawą do oczyszczenia; wiara jest tą drogą.
Trzeba wyprać swoje szaty we krwi baranka i wybielić. Tylko ci, co wybielą swoje szaty staną przed tronem Pana.
Nie wypierzesz jak nie uwierzysz.
To jest proces naszego życia, a kto wytrwa do końca - będzie zbawiony.
To nie jest proces naszego życia, to dotyczy czasów wielkiego ucisku.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: wybrana » 06 gru 2018, 13:39

KAAN, przecież Apostoł Paweł pisał o wypełnieniu prawa, według którego Izraelici na przebłaganie grzechów składali ofiary ze zwierząt.
Tych ofiar już nie trzeba składać, jak również obrzezanie wynikające z prawa, już nie musieli czynić.
Paweł pisał o rytualnych uczynkach zakonu, które poprzez już złożoną idealną , ostateczną ofiarę za grzechy ludzi, nie podlegają już prawu.
Nie pisał o wyrażaniu wiary, ale o rytualnych uczynkach zakonu, który to zakon został zniesiony, bo nie spełnił swojej roli, by ludzi przywieźć do Boga, a był to zakon Lewitów utworzony przez Arona. Teraz jesteśmy pod innym nowym zakonem, który dał nam LEW z pokolenie Judy - Jezus Chrystus - Syn Boży. Teraz mamy bezpośredni przystęp do Boga. Duch Święty nas prowadzi i poucza.
List do Hebrajczyków
3:6Lecz Chrystus jako syn był ponad domem jego; a domem jego my jesteśmy, jeśli tylko aż do końca zachowamy niewzruszenie ufność i chwalebną nadzieję.
3:7Dlatego, jak mówi Duch Święty: Dziś, jeśli głos jego usłyszycie,
3:8Nie zatwardzajcie serc waszych, jak podczas buntu, w dniu kuszenia na pustyni,
3:9Gdzie kusili mnie ojcowie wasi i wystawiali na próbę, chociaż oglądali dzieła moje przez czterdzieści lat.
3:10Dlatego miałem wstręt do tego pokolenia i powiedziałem: Zawsze ich zwodzi serce; nie poznali też oni dróg moich,
3:11Tak iż przysiągłem w gniewie moim: Nie wejdą do odpocznienia mego.
O wytrwaniu w wierze
3:12Baczcie, bracia, żeby nie było czasem w kimś z was złego, niewierzącego serca, które by odpadło od Boga żywego,
3:13Ale napominajcie jedni drugich każdego dnia, dopóki trwa to, co się nazywa "dzisiaj", aby nikt z was nie popadł w zatwardziałość przez oszustwo grzechu.
3:14Staliśmy się bowiem współuczestnikami Chrystusa, jeśli tylko aż do końca zachowamy niewzruszenie ufność, jaką mieliśmy na początku.
3:15Gdy się powiada: Dziś, jeśli głos jego usłyszycie, nie zatwardzajcie serc waszych, jak podczas buntu,
3:16Kto to byli ci, którzy usłyszeli, a zbuntowali się? Czy nie ci wszyscy, którzy wyszli z Egiptu pod wodzą Mojżesza?
3:17Do kogo to miał wstręt przez czterdzieści lat? Czy nie do tych, którzy zgrzeszyli, a których ciała legły na pustyni?
3:18A komu to przysiągł, że nie wejdą do odpocznienia jego, jeśli nie tym, którzy byli nieposłuszni?
3:19Widzimy więc, że nie mogli wejść z powodu niewiary.


Nie ma życia bez uczynków, bo nawet oddech jest czynnością.
Zniesiono rytualne uczynki zakonu, ale nie uczynki życia płynące z serca, bo właśnie one poświadczają - jaka jest nasza wiara, są jej świadectwem - wyrazem.
Jeżeli tylko ktoś głosi piękne słowa i alegorie, a nie poświadcza ich swoim życiem, to jest to tylko miedzią brzęczącą.
Jeżeli ktoś mówi, że wierzy w moc zbawienia ofiarowaną nam na krzyżu, a idzie i zabiera sąsiada - męża i ojca od małych dzieci, by zaspokoić swoje żądze, to ta jego wiara jest bez wartości, bo czyny nie poświadczają słów.
A jeżeli grzech zawładnie nami, to mamy daną nadzieję, że człowiek, który zerwie z grzechem, przeprosi Boga i się nawróci, to będzie mu przebaczone. Jezus Chrystus właśnie wtedy oczyszcza grzechy, ale osób nawróconych i pragnących przebaczenia.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: KAAN » 06 gru 2018, 17:23

wybrana pisze:KAAN, przecież Apostoł Paweł pisał o wypełnieniu prawa, ...
Teraz jesteśmy pod innym nowym zakonem, który dał nam LEW z pokolenie Judy - Jezus Chrystus - Syn Boży..
Piszesz bez sensu, nie ma nowego zakonu, jest łaska a nie zakon.

Teraz mamy bezpośredni przystęp do Boga. Duch Święty nas prowadzi i poucza.
Nie was, tylko tych co uwierzyli i zostali zbawieni. Ci co nie uznają łaski i wiary jako podstawy tego aby ofiara Pana Jezusa była skuteczna nie są pod laską, sa pod zakonem, dlatego musisz wypełniać uczynki zakonu i wytrwać. Mam dla ciebie złą wiadomość; nikt z ludzi w całej historii nie wypełnił zakonu i nie wszedł do zbawienia Bożego ze sprawiedliwości wynikającej z zakonu. Dlatego myślisz tak:
A jeżeli grzech zawładnie nami, to mamy daną nadzieję, że człowiek, który zerwie z grzechem, przeprosi Boga i się nawróci, to będzie mu przebaczone. Jezus Chrystus właśnie wtedy oczyszcza grzechy, ale osób nawróconych i pragnących przebaczenia.
To odmiana katolickiego myślenia. Masz naleciałości katolicyzmu, dlatego tak piszesz.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: wybrana » 06 gru 2018, 18:00

KAAN pisze:
wybrana pisze: A jeżeli grzech zawładnie nami, to mamy daną nadzieję, że człowiek, który zerwie z grzechem, przeprosi Boga i się nawróci, to będzie mu przebaczone. Jezus Chrystus właśnie wtedy oczyszcza grzechy, ale osób nawróconych i pragnących przebaczenia.
To odmiana katolickiego myślenia. Masz naleciałości katolicyzmu, dlatego tak piszesz.

Jesteś bez grzechu?
Potrafisz żyć bez grzechu?
Jesteś wstanie żyć bez grzechu?


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Login
Posty: 41
Rejestracja: 01 gru 2018, 23:48
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: Login » 06 gru 2018, 19:00

Gdzie w Biblii jest napisane że Chrystus oczyszcza grzechy osób nawróconych? Chrystus dał APOSTOŁOM władzę dopuszczania grzechów. A apostołowie przekazali ją dalej


Awatar użytkownika
Pielgrzym_diakon
Posty: 62
Rejestracja: 12 wrz 2018, 13:19
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: centralna Polska
O mnie: Uratowany od drugiej śmierci dzięki łasce
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: Pielgrzym_diakon » 06 gru 2018, 21:34

Teraz jednak zawrę z domem Izraela takie przymierze - oświadcza PAN: Moje Prawo włożę w ich wnętrza i wypiszę je na ich sercach. Ja będę ich Bogiem, a oni będą moim ludem. I już nie będą nawzajem pouczać się i zachęcać: Poznajcie PANA! Wszyscy oni bowiem znać Mnie będą, od najmniejszego do największego - oświadcza PAN - ponieważ odpuszczę ich winę, a ich grzechu już nie wspomnę. [Jr. 31:33-34, EiB]

KAAN pisze:Piszesz bez sensu, nie ma nowego zakonu, jest łaska a nie zakon.


Jak rozumieć w takim razie w kontekście przytoczonego przeze mnie fragmentu "Moje Prawo włożę w ich wnętrza i wypiszę je na ich sercach", ponieważ jeśli dobrze rozumiem, to fragment ten odnosi się do Nowego Przymierza zawartego z ludźmi przez osobę Jezusa?

wybrana pisze:Ofiara złożona za nasze grzechy na krzyżu nie zmywa twoich grzechów, ale daje ci szansę oczyszczania się ze swoich grzechów.


Czy dobrze rozumiem, że w świetle tego fragmentu robisz rozróżnienie pomiędzy winą a grzechem? Czy szansą oczyszczenia byłoby w takim razie to, że Bóg nie wspomni grzechów?


"Kto bowiem jako niewolnik został powołany w Panu, ten jest wyzwoleńcem Pana. Podobnie kto jako wolny został powołany, jest niewolnikiem Chrystusa." 1 List do Koryntian 7:22

"Odkryłem, że Diakon był prawdziwym misjonarzem, o obliczu raczej smutnym, ożywiającym się kiedy mówił o Bogu. Wtedy jego twarz rozjaśniała się i nie można było powstrzymać go od mówienia. Opowiadał mi o Bogu i człowieku, jego pochodzeniu i historii. Przytaczał przykłady zaczerpnięte z Biblii." - Siergiej Kurdakow, "Przebacz mi Nataszo"
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: KAAN » 06 gru 2018, 21:56

Pielgrzym_diakon pisze:Teraz jednak zawrę z domem Izraela takie przymierze - oświadcza PAN: Moje Prawo włożę w ich wnętrza i wypiszę je na ich sercach. Ja będę ich Bogiem, a oni będą moim ludem. I już nie będą nawzajem pouczać się i zachęcać: Poznajcie PANA! Wszyscy oni bowiem znać Mnie będą, od najmniejszego do największego - oświadcza PAN - ponieważ odpuszczę ich winę, a ich grzechu już nie wspomnę. [Jr. 31:33-34, EiB]
KAAN pisze:Piszesz bez sensu, nie ma nowego zakonu, jest łaska a nie zakon.

Jak rozumieć w takim razie w kontekście przytoczonego przeze mnie fragmentu "Moje Prawo włożę w ich wnętrza i wypiszę je na ich sercach", ponieważ jeśli dobrze rozumiem, to fragment ten odnosi się do Nowego Przymierza zawartego z ludźmi przez osobę Jezusa?
To co cytujesz jest eschatologią, dotyczy Izraela i zrealizuje się wtedy gdy Pan Bóg nawróci Izrael w czasie wielkiego ucisku. To cytuje Paweł w Rz 11:

25 A żebyście nie mieli zbyt wysokiego o sobie mniemania, chcę wam, bracia, odsłonić tę tajemnicę: zatwardziałość przyszła na część Izraela aż do czasu, gdy poganie w pełni wejdą,
26 I w ten sposób będzie zbawiony cały Izrael, jak napisano: Przyjdzie z Syjonu wybawiciel I odwróci bezbożność od Jakuba.
27 A to będzie przymierze moje z nimi, Gdy zgładzę grzechy ich.
28 Co do ewangelii, są oni nieprzyjaciółmi Bożymi dla waszego dobra, lecz co do wybrania, są umiłowanymi ze względu na praojców.
29 Nieodwołalne są bowiem dary i powołanie Boże.


To nie ma zastosowania do Kościoła - Zboru Bożego, którego wtedy już nie będzie na ziemi.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: KAAN » 06 gru 2018, 22:02

wybrana pisze:
KAAN pisze:
wybrana pisze: A jeżeli grzech zawładnie nami, to mamy daną nadzieję, że człowiek, który zerwie z grzechem, przeprosi Boga i się nawróci, to będzie mu przebaczone. Jezus Chrystus właśnie wtedy oczyszcza grzechy, ale osób nawróconych i pragnących przebaczenia.
To odmiana katolickiego myślenia. Masz naleciałości katolicyzmu, dlatego tak piszesz.

Jesteś bez grzechu?
Nie, ale mój grzech został odkupiony.

1J 2:1 Dzieci moje, to wam piszę, abyście nie grzeszyli. A jeśliby kto zgrzeszył, mamy orędownika u Ojca, Jezusa Chrystusa, który jest sprawiedliwy.
2 On ci jest ubłaganiem za grzechy nasze, a nie tylko za nasze, lecz i za grzechy całego świata.

Potrafisz żyć bez grzechu?
Nie żyję w grzechu, bo mam moc od Boga by się uświęcać.
1J 3:5 A wiecie, że On się objawił, aby zgładzić grzechy, a grzechu w nim nie ma.
6 Każdy, kto w nim mieszka, nie grzeszy; każdy, kto grzeszy, nie widział go ani go nie poznał.

Jesteś wstanie żyć bez grzechu?
Jestem w stanie nie trwać w grzechu, ten kto trwa w grzechu jest z diabła.

7 Dzieci, niech was nikt nie zwodzi; kto postępuje sprawiedliwie, sprawiedliwy jest, jak On jest sprawiedliwy.
8 Kto popełnia grzech, z diabła jest, gdyż diabeł od początku grzeszy. A Syn Boży na to się objawił, aby zniweczyć dzieła diabelskie.
9 Kto z Boga się narodził, grzechu nie popełnia, gdyż posiew Boży jest w nim, i nie może grzeszyć, gdyż z Boga się narodził.
10 Po tym poznaje się dzieci Boże i dzieci diabelskie. Kto nie postępuje sprawiedliwie, nie jest z Boga, jak też ten, kto nie miłuje brata swego.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: wybrana » 06 gru 2018, 22:43

Pielgrzym_diakon pisze: Czy szansą oczyszczenia byłoby w takim razie to, że Bóg nie wspomni grzechów?

Nawet największy grzesznik, który się nawróci, czyli postanowi zmienić swoje życie, który pragnie dalej iść za Jezusem i naśladować Jezusa, to ta jego wewnętrzna przemiana sprawia, że Bóg daje mu szansę oczyszczenia swoich grzechów i szansę stania się nowym, odrodzonym człowiekiem.
Taki człowiek, mimo swoich lepszych i gorszych dni, musi trwać w Ewangelii Chrystusowej, by znów grzeszność nie przejęła nad nim przewagi i by nie odpadł i by nie porzucił - daru zbawienia, który był mu dany. Jeżeli wytrwa, to Bóg nie wspomni jego grzechów, bo jego grzechy - będą mu odpuszczone. Swoją wiarą musi udowodnić, że pragnie żyć z Bogiem w Jego Królestwie Bożym.
Jeżeli ktoś uważa się za wierzącego,a gdy przyjdą gorsze w jego życiu dni, zaczyna wątpić w miłość Bożą, to jego wiara jest taka, jak to ziarno posiane na drodze, które wydziobały ptaki, lub posiane na skale.
W podstawą jest ufność Bogu i wytrwałość.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości