Pismo Święte zawsze ma rację.

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: KAAN » 10 gru 2018, 20:26

wybrana pisze:Bzdura! bo Jezus Chrystus nauczał głównie o wypełnianiu prawa Bożego poprzez uczynki.
Bzdura, nauczał zbawienia z wiary:

J 3:14 I jak Mojżesz wywyższył węża na pustyni, tak musi być wywyższony Syn Człowieczy,
15 Aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
16 Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
17 Bo nie posłał Bóg Syna na świat, aby sądził świat, lecz aby świat był przez niego zbawiony.
18 Kto wierzy w niego, nie będzie sądzony; kto zaś nie wierzy, już jest osądzony dlatego, że nie uwierzył w imię jednorodzonego Syna Bożego.


Te wersety, które podałeś są niezgodne z nauką Jezusa Chrystusa, o których świadczą cztery Ewangelie.zi
Bzdura p.w.
KAAN, komu wierzysz Bogu - czy człowiekowi?
Ja Bogu a ty swoim fantazjom.

A co ty rozumiesz pod pojęciem wiara? Jak się ją wyraża? czy same myśli i westchnienia wystarczą?
Ja rozumiem tak jak przedstawia to Biblia tj. akt zaufania Bogu, Panu Jezusowi i oddania swojego życia w jego władzę.

No właśnie to chcę ci uświadomić - Słowo Boże jest podstawą, a one jest nam przekazane tylko w Ewangeliach.
Bzdura, Słowo świadczy:

II List do Tymoteusza 3:16 Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości,

A jeżeli chodzi o łaskę zbawienia, to dana jest wszystkim ludziom. Jezus złożył ofiarę za wszystkich ludzi i wszystkich ludzi zaprasza.
Łaska jest skuteczna tylko przez wiarę:

Ef 2:8 Albowiem łaską zbawieni jesteście przez wiarę, i to nie z was: Boży to dar;
9 Nie z uczynków, aby się kto nie chlubił.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Dziesięć panien
Posty: 76
Rejestracja: 10 gru 2018, 20:41
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: Dziesięć panien » 10 gru 2018, 21:38

Biblia potwierdzona przez krew męczenników. Ludzi którzy wierzyli i ginęli na stosach. Mnóstwo świadectw przed nami to dodatkowe potwierdzenie że ta księga jest ponad umysłem człowieka. Ona zawsze ma rację bo jest natchnionym Słowem Bożym. Nigdy się nie znudzi jej czytanie. Nie rozumiem jak można jeszcze wątpić, lecz wiara nie jest rzeczą wszystkich. Jeśli znajdziesz według ciebie jakąś pozornie sprzeczność to powiedz to Bogu a dalsze miejsce Biblii da odpowiedź. To jest prosta droga że nawet głupi na niej nie zbłądzi. Dlatego prosty lud chętnie słuchał Jezusa.


Jezus Chrystus. Izajasz 9,6 "...
Cudowny, Doradca, Bóg Mocny,
Ojciec Wieczności, Książę Pokoju;
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: magda » 10 gru 2018, 22:20

No wybrana nie odrzuca Jezusa ale to co przekazał w póżniejszym czsie Duch Święty przez Pawła bo sobie ubzdurała ze Paweł nie miał Ducha swietego i pisał swoje wypociny , to tak w skrócie. Dlatego wydaje sie jej że nie jest możliwe żeby Duch Boży przekazywał osobie która osobiście nie znała Jezusa za jego ziemskiego zycia wiadomości o nim i prawdę natchnioną . Wątpi w natchnienie połowy Biblii z resztą, sama ustala co jest natchnione a co nie aż taka pycha więc nie wiadomo jak z takim kimś gadać co uznaje Jezusa a Ducha Bozego i jego przekazy nie . trudno cos z tym zrobić bo nie jest to normalne, rzadko się zdarza taki człowiek jak ona zeby aż tak decydować za Boga co jest Śłowem natchnionym a co przekazem ludzkim , nie uznaje tego że Bóg zadbał zebyśmy mieli wszystko co nam jest potrzebne do nauki i wzrastania, to ona a nie Bóg nam pokazuje co jest prawdą a co nie taka wielka pycha niestety..


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: wybrana » 10 gru 2018, 22:28

Prosty lud słuchał Jezusa. Jednak potomni nie słuchają Jezusa. Ewangelia jest prawdą spisaną przez wybranych przez Boga, by jako świadkowie chodzący z Jezusem, słuchających Jezusa - przekazali nam Jego pouczenia, Jego przesłanie, prawdę Bożą.zusa
A co robią ludzie? Posilają się naukami człowieka i odrzucają to, co nauczał Jezus Chrystus. Człowiek, który nawet nie znał Jezusa, który nawet nie słyszał Jezusa, stał się dla nich bardziej wiarygodny niż Jezus.
Jeżeli w jego naukach jest zawarta inna prawda niż w naukach Jezusa, to nie przyjmujemy tych nauk.
Potomni posilając się tą sprzeczną nauką, nie przyjęli Jezusa jako swojego Zbawiciela,ale odrzucili prawdę Bożą nam daną.
Dlatego jest tyle zła i tyle okrucieństwa na świecie, bo nie przyjęto Ewangelii Chrystusowej w której przykazania miłości są główną wykładnią wiary.
Rezultatem tego jest świat jaki znamy z historii i znamy obecnie - przesiąknięty okrucieństwem i kłamstwem.
Zwiedzenie przejęło władzę nad światem, bo odrzucono Jezusa Chrystusa - Jego prawdę, Jego nauki.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: magda » 10 gru 2018, 22:44

Tak jak ty odrzucasz Ducha Świetego jego prawde i jego nauki. Powiem co ze takiej pychy jak w=twoja żeby decydować co natchnione a co nie to tu na forum nie widziałam. To jest gorsze niż ten świat, bo oni nie chcieli poznać i nie wiedza co odrzucaja a ty wiesz i swiadomie odrzucasz Ducha Świętego , dlatego właśnie nic ci nie pomoże wołanie Panie Panie jeśli Ducha Bozego znieważasz.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: wybrana » 10 gru 2018, 22:51

magda pisze:Tak jak ty odrzucasz Ducha Świetego jego prawde i jego nauki. Powiem co ze takiej pychy jak w=twoja żeby decydować co natchnione a co nie to tu na forum nie widziałam. To jest gorsze niż ten świat, bo oni nie chcieli poznać i nie wiedza co odrzucaja a ty wiesz i swiadomie odrzucasz Ducha Świętego , dlatego właśnie nic ci nie pomoże wołanie Panie Panie jeśli Ducha Bozego znieważasz.

A kto jest dla ciebie ważniejszy - Bóg czy człowiek?
Ja wybieram Boga, a ty wybieraj człowieka, tylko nie wprowadzaj ludzi w ciemności.
Jeżeli nauka tego człowieka jest sprzeczna z nauką Jezusa, to chyba wybór jest jasny, co człowiek, który pragnie zostać zbawiony - powinien wybrać.
Ja nie mam żadnej wątpliwości swojego wyboru - wybieram nauki Jezusa Chrystusa.
Czy ty chcesz i ośmielasz się zarzucić tym nauką kłamstwo? Odrzucasz je?


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: wybrana » 10 gru 2018, 23:26

wybrana pisze:
magda pisze:Tak jak ty odrzucasz Ducha Świetego jego prawde i jego nauki. Powiem co ze takiej pychy jak w=twoja żeby decydować co natchnione a co nie to tu na forum nie widziałam. To jest gorsze niż ten świat, bo oni nie chcieli poznać i nie wiedza co odrzucaja a ty wiesz i swiadomie odrzucasz Ducha Świętego , dlatego właśnie nic ci nie pomoże wołanie Panie Panie jeśli Ducha Bozego znieważasz.

A kto jest dla ciebie ważniejszy - Bóg czy człowiek?
Ja wybieram Boga, a ty wybieraj człowieka, tylko nie wprowadzaj ludzi w ciemności.
Jeżeli nauka tego człowieka jest sprzeczna z nauką Jezusa, to chyba wybór jest jasny, co człowiek, który pragnie zostać zbawiony - powinien wybrać.
Ja nie mam żadnej wątpliwości swojego wyboru - wybieram nauki Jezusa Chrystusa.
Czy ty chcesz i ośmielasz się zarzucić tym nauką kłamstwo? Odrzucasz je?

Proroctwo Jana

20:11I widziałem wielki, biały tron i tego, który na nim siedzi, przed którego obliczem pierzchła ziemia i niebo, i miejsca dla nich nie było.
20:12I widziałem umarłych, wielkich i małych, stojących przed tronem; i księgi zostały otwarte; również inna księga, księga żywota została otwarta; i osądzeni zostali umarli na podstawie tego, co zgodnie z ich uczynkami było napisane w księgach.
20:13I wydało morze umarłych, którzy w nim się znajdowali, również śmierć i piekło wydały umarłych, którzy w nich się znajdowali, i byli osądzeni, każdy według uczynków swoich.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: KAAN » 11 gru 2018, 08:53

wybrana pisze:Proroctwo Jana

20:11I widziałem wielki, biały tron i tego, który na nim siedzi, przed którego obliczem pierzchła ziemia i niebo, i miejsca dla nich nie było.
20:12I widziałem umarłych, wielkich i małych, stojących przed tronem; i księgi zostały otwarte; również inna księga, księga żywota została otwarta; i osądzeni zostali umarli na podstawie tego, co zgodnie z ich uczynkami było napisane w księgach.
20:13I wydało morze umarłych, którzy w nim się znajdowali, również śmierć i piekło wydały umarłych, którzy w nich się znajdowali, i byli osądzeni, każdy według uczynków swoich.
Będziesz na tym sądzie z pewnością, chyba... że się nawrócisz. Twoje kwestionowanie prawdziwości Słowa Bożego stawia cię w jednym szeregu z tymi co staną przed wielkim białym tronem i zostaną skazani na piekło. Dlatego uznaj Słowo i nie sprzeciwiaj się Duchowi Świętemu.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Dziesięć panien
Posty: 76
Rejestracja: 10 gru 2018, 20:41
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: Dziesięć panien » 11 gru 2018, 08:58

Wybrana to znaczy że uznajemy tylko trzy ewangelie ? Dzieje apostołów napisał Łukasz który chronologicznie opisał ewangelię. MaMo sz dużo do odrzucenia. Widzisz Bóg dał mi kiedyś pragnienie czytania Biblii i to co potem się wydarzyło potwierdziło jej autentyczność. To co czytałem z litery stało się rzeczywistością. Faktycznie trudno wytłumaczyć działanie Boga. Każde drzewo wydaje owoce. Twoje przekonanie jest według Rzymian 10 rozdział. Może kiedyś to zrozumiesz że do Słowa nic ująć ani dodać nie można. Sama gorliwość nie wystarczy. Można być gorliwie zwiedzonym ale być przekonanym że ma się jedyną prawdę i patrzeć na innych z góry. Najważniejsze jest jednak życie niż tym co się wyznaje słowami. Bo wiara bez uczynków jest martwa.


Jezus Chrystus. Izajasz 9,6 "...
Cudowny, Doradca, Bóg Mocny,
Ojciec Wieczności, Książę Pokoju;
Awatar użytkownika
Pielgrzym_diakon
Posty: 62
Rejestracja: 12 wrz 2018, 13:19
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: centralna Polska
O mnie: Uratowany od drugiej śmierci dzięki łasce
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: Pielgrzym_diakon » 11 gru 2018, 10:44

KAAN pisze:Myślę że mówię z całkiem innej trzeciej perspektywy, która mówi że dziecko nie może odmówić tego prezentu, bo Ojciec zmieni mentalność dziecka tak, że ono z pewnością ten prezent przyjmie.


Albo więc inaczej interpretujemy dziecko, albo mamy inną perspektywę na prawa świata w którym się znajdujemy. Dla mnie dziecko jest obrazem człowieka. Wzięcie prezentu jest przyjęciem Jezusa i tego co dla nas zrobił na krzyżu. Czy w takim zrozumieniu odniosłeś się do mojego obrazu, czy w innym?


"Kto bowiem jako niewolnik został powołany w Panu, ten jest wyzwoleńcem Pana. Podobnie kto jako wolny został powołany, jest niewolnikiem Chrystusa." 1 List do Koryntian 7:22

"Odkryłem, że Diakon był prawdziwym misjonarzem, o obliczu raczej smutnym, ożywiającym się kiedy mówił o Bogu. Wtedy jego twarz rozjaśniała się i nie można było powstrzymać go od mówienia. Opowiadał mi o Bogu i człowieku, jego pochodzeniu i historii. Przytaczał przykłady zaczerpnięte z Biblii." - Siergiej Kurdakow, "Przebacz mi Nataszo"
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: KAAN » 11 gru 2018, 10:58

Pielgrzym_diakon pisze:
KAAN pisze:Myślę że mówię z całkiem innej trzeciej perspektywy, która mówi że dziecko nie może odmówić tego prezentu, bo Ojciec zmieni mentalność dziecka tak, że ono z pewnością ten prezent przyjmie.
Albo więc inaczej interpretujemy dziecko, albo mamy inną perspektywę na prawa świata w którym się znajdujemy. Dla mnie dziecko jest obrazem człowieka. Wzięcie prezentu jest przyjęciem Jezusa i tego co dla nas zrobił na krzyżu. Czy w takim zrozumieniu odniosłeś się do mojego obrazu, czy w innym?
Ja inaczej zrozumiałem twój obraz dziecka, dla mnie dziecko jest Izraelem, a prezent jest wypełnieniem wszelkich obietnic, które z pewnością dziecko przyjmie i nie odrzuci. W perspektywie eschatologicznej Izrael zostanie nawrócony, przez Boga i wypełni się proroctwo o wymianie serca z kamiennego na mięsiste:

Ez 36:24 I zabiorę was spośród narodów, i zgromadzę was ze wszystkich ziem; i sprowadzę was do waszej ziemi,
25 I pokropię was czystą wodą, i będziecie czyści od wszystkich waszych nieczystości i od wszystkich waszych bałwanów oczyszczę was.
26 I dam wam serce nowe, i ducha nowego dam do waszego wnętrza, i usunę z waszego ciała serce kamienne, a dam wam serce mięsiste.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: wybrana » 11 gru 2018, 15:58

KAAN pisze:
wybrana pisze:Proroctwo Jana

20:11I widziałem wielki, biały tron i tego, który na nim siedzi, przed którego obliczem pierzchła ziemia i niebo, i miejsca dla nich nie było.
20:12I widziałem umarłych, wielkich i małych, stojących przed tronem; i księgi zostały otwarte; również inna księga, księga żywota została otwarta; i osądzeni zostali umarli na podstawie tego, co zgodnie z ich uczynkami było napisane w księgach.
20:13I wydało morze umarłych, którzy w nim się znajdowali, również śmierć i piekło wydały umarłych, którzy w nich się znajdowali, i byli osądzeni, każdy według uczynków swoich.
Będziesz na tym sądzie z pewnością, chyba... że się nawrócisz. Twoje kwestionowanie prawdziwości Słowa Bożego stawia cię w jednym szeregu z tymi co staną przed wielkim białym tronem i zostaną skazani na piekło. Dlatego uznaj Słowo i nie sprzeciwiaj się Duchowi Świętemu.

A nie pomyślałeś o sobie, bo to właśnie ty odrzucasz prawdę objawioną i głoszoną przez Jezusa Chrystusa - odrzucasz Ewangelię Chrystusową, która to właśnie poucza nas - jaką drogą iść, by iść do Boga, by wypełniać wolę Bożą, by wzrastać w miłości Bożej, by uświęcać swoje życie. Jeżeli człowiek odrzuca nauki Jezusa, to automatycznie odrzuca Jezusa i nie powinien siebie nazywać chrześcijaninem. Bez przyjęcia Jezusa do swojego życia - nie ma wiary I nie ma łaski zbawienia.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: KAAN » 11 gru 2018, 20:08

wybrana pisze:A nie pomyślałeś o sobie, bo to właśnie ty odrzucasz prawdę objawioną...
Nie, nie pomyślałem, głosisz fałszywą ideologię przez siebie wymyśloną u według twoich kryteriów z powyższego nie jesteś chrześcijanką.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: wybrana » 11 gru 2018, 22:06

KAAN pisze:
wybrana pisze:A nie pomyślałeś o sobie, bo to właśnie ty odrzucasz prawdę objawioną...
Nie, nie pomyślałem, głosisz fałszywą ideologię przez siebie wymyśloną według twoich kryteriów z powyższego nie jesteś chrześcijanką.

Ja głoszę tylko nauki Jezusa Chrystusa swojtere słowa poświadczam cytatami z Ewangelii, które świadczą o Jezusie i Jego pouczeniu dla ludzi.
Ty wypierasz te nauki, i oskarżasz,że są fałszywe. Oskarżyłeś Apostołów o pisanie nieprawdy.
Wszystkie cztery Ewangelie podważyłeś.
Cytujesz tylko wyciągnięte z podtekstu nauki Apostoła Pawła i tworzysz dla nich fałszywą ideologię oskarżając przy tym Apostoła Pawła, że pisał herezję, czyli naukę przeciwstawną Ewangeliom.
Apostoł Paweł nie pisał herezji. Pisał w sposób filozoficzny i niezrozumiały. Nie można z jego przekazu wyciągać jednostkowych wersetów i tworzyć własną ekumenię. To jest obraźliwe w stosunku dla tego Apostoła. Jeżeli się chce zrozumieć jego przekaz , to czytać cały roździał.
Tam gdzie piał o zbawieniu nie z uczynków -był temat dotyczący przymusu obrzezania.
Nauczał również o trwaniu w dobrych uczynkach i wytrwaniu w wierze.
Trzeba również rozumieć, że nauczał pogan, którzy byli w ówczesnym okresie trudnymi uczniami, więc jego język i forma nauki była bardziej dosadna.
Chrześcijanie swoją wiarę opierają na naukach Jezusa Chrystusa, bo to są nauki z ust Bożych. Apostoł Paweł może być dla nas przykładem, ale naszym nauczycielem jest tylko Jezus Chrystus i to Jego nauki są dla nas święte i nie podważalne, a przekazali je nam naoczni świadkowie - wybrani.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: Noemi » 11 gru 2018, 22:58

wybrana sprawdzasz czasami tresc tego co napisalas przed wyslaniem ,zwyczajnie krecisz sie w kołko



Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości