Pismo Święte zawsze ma rację.

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: wybrana » 08 gru 2018, 12:46

KAAN pisze:
wybrana pisze:KAAN, a co z katolikami ?- to są ludzie wierzący i to bardzo.
A co z satanistami, to są ludzie wierzący i to bardzo?
Jaki widzisz z mojego przerysowanego pytania twój argument nie ma mocy. Wiara chrześcijańska jest objawieniem Bożym przekazanym wierzącym przez Słowo Boże i rozpalona w sercu przez Ducha Świętego. Niewiele religii chrześcijańskich mówi zasadniczo prawdę na temat Słowa Bożego, ale wiele z nich nie głosi prawdy o Panu Jezusie i zbawieniu, wśród nich jest religia rzymskiego katolicyzmu. Aby katolik dostąpił zbawienia musi uwierzyć w prawdziwego Pana Jezusa; katolicyzm mu tego nie ułatwia, dlatego ten kto uwierzył będąc katolikiem przestaje nim być, w katolicyzmie są kolosalne trudności aby być zbawionym człowiekiem z łaski na podstawie wiary, bo obraz Pana Jezusa i łaska Pańska jest mocno wykrzywiony.

No już nie przesadzaj!
Sataniści nie wierzą w Boga, ani w Jezusa - oni wielbią szatana i to czynią jawnie.
Katolicy wierzą w Boga i Jezusa Chrystusa Syna Jego jedynego.
Wierzą, a dlaczego uważasz i na jakiej podstawie uważasz, że ich Jezus jest falszywy.
Odpowiem ci KAAN, bo ty potwierdzasz wszystko to, co ja napisałam w kilku postach prędzej. Potwierdzasz moje słowa, że wiara nie oparta na woli Bożej, na prawdzie Bożej - jest tylko miedzią brzęczącą. Wiara bez prawdy jest fałszem.
A co to jest prawda? Skąd znamy prawdę? Jak rozważyć, co jest prawdą?
Prawdą jest Syn Boży, który narodził się na ziemi, by dać świadectwo wiary, po to, by nas nauczyć - jak mamy wierzyć, by ta wiara prowadziła nas do Boga. Fałszywa wiara nie prowadzi do Boga, ale oddaje cześć demonom.
Przyjmując prawdę daną nam przez nauki Jezusa Chrystusa, wiemy jak wierzyć i jaką drogą trzeba iść przez życie, bo tylko prawda prowadzi nas do Boga.
Nie mogą być wszyscy grzesznicy zbawieni łaską, bo ich wiara nie prowadzi do Boga i nie oddają czci i uwielbienia należnego Bogu.
Takich ludzi Bóg nie zna i łaska przebaczenia ich grzechów - nie jest dla nich.
Tylko dla żyjących w prawdzie - jest łaska Boża, bo prawda nas tylko może wyzwolić i wyprowadzić z ciemności.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: magda » 08 gru 2018, 13:44

KAAN pisze:To kościół rzymski wymyśla handlowanie łaską, a nie ewangeliczni. Z powodu handlowania łaską przez papiestwo powstała reformacja z Lutrem na czele.


A ewangeliccy to czy handlować też czymś zaczęli:
cytat z Ekumenizm.pl:

Gdy parafia ewangelicka sprzedaje odpusty

Nabywcy lub nabywczyni tego listu gwarantujemy odpust zupełny… – tak zaczyna się treść listu odpustowego wyemitowanego przez Parafię Ewangelicką w Alt-Saarbrücken. List odpustowy kosztuje 50 euro, a dochód przeznaczony jest na zbożny cel.

500 lat po rozpoczęciu Reformacji, która walczyła z nadużyciami związanymi z praktyką pokutną w późnośredniowiecznym Kościele, w tym szczególnie z odpustami – parafia ewangelicka posłużyła się listem odpustowym, aby zebrać fundusze na utrzymanie zabytkowego Kościoła Ludwika. „Ewangelicki list odpustowy” nie obiecuje jednak skrócenia kar czasowych w czyśćcu, w którego istnienie ewangelicy nie wierzą, ale gwarantuje „roczny odpust od jakichkolwiek opłat” na wydarzenia odbywające się w Kościele Ludwika – koncerty, wystawy itp.
Niby nie łaską ale zawsze jakis handelek sie kręci :P :lmao:


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Pielgrzym_diakon
Posty: 62
Rejestracja: 12 wrz 2018, 13:19
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: centralna Polska
O mnie: Uratowany od drugiej śmierci dzięki łasce
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: Pielgrzym_diakon » 08 gru 2018, 13:49

KAAN pisze:
Pielgrzym_diakon pisze:Kaan, Twój argument mnie nie przekonuje. Są ku temu dwa powody.
Gdybyś się zgadzał nie byłoby dyskusji :)


Rozumiem, że dla Ciebie moja wypowiedź nie ma sensu, poproszę przyjmij to, że dla mnie miała.

Odnoszę wrażenie, że w taj dyskusji meritum nie wynika z innego zrozumienia samego wydarzenia wieczerzy oraz śmierci Jezusa a innej perspektywy na to wydarzenie oraz proroctw z nim związanych. Ja również próbuję interpretować proroctwa w szerszym kontekście.

Wydaje mi się, że próbujesz przedstawić mi perspektywę od strony człowieka aby wskazać na to, że człowiek musi podjąć decyzję. Dlatego też odrzucenie przymierza przez Izrael przedstawiasz w słowach, że Bóg nie zawarł przymierza z Izraelem.

Ja ze swojej perspektywy umieszczam wydarzenie w wieczerniku jak i śmierć Jezusa na krzyżu w czasie i przestrzeni. Biorąc to pod uwagę oraz fakt, że jedna śmierć Jezusa wystarczyła i nie potrzeba następnej, użyłem czasu przeszłego ponieważ wydarzenia te już się wydarzyły.

Spróbuję przedstawić to pewnym obrazem. Wyobraź sobie, że jako ojciec trzymam prezent dla mojego dziecka. Póki co to ja mam go w ręce, a dziecko jeszcze nie odebrało go ode mnie. Ja podając go już w swoim myśleniu nie uważam go za moją własność, tylko za własność dziecka. Ono jednak jeszcze tej własności nie dotyka. Co więcej, może podjąć decyzję, że go nie chce i wcale go nie odebrać.

Wydaje mi się, że umieszczając nasze wypowiedzi w tym obrazie - Ty mówisz o perspektywie dziecka a ja o perspektywie Ojca natomiast mówimy o tym samym obrazie.


"Kto bowiem jako niewolnik został powołany w Panu, ten jest wyzwoleńcem Pana. Podobnie kto jako wolny został powołany, jest niewolnikiem Chrystusa." 1 List do Koryntian 7:22

"Odkryłem, że Diakon był prawdziwym misjonarzem, o obliczu raczej smutnym, ożywiającym się kiedy mówił o Bogu. Wtedy jego twarz rozjaśniała się i nie można było powstrzymać go od mówienia. Opowiadał mi o Bogu i człowieku, jego pochodzeniu i historii. Przytaczał przykłady zaczerpnięte z Biblii." - Siergiej Kurdakow, "Przebacz mi Nataszo"
Login
Posty: 41
Rejestracja: 01 gru 2018, 23:48
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: Login » 08 gru 2018, 14:33

Szkoda tylko że nigdy żadną laską nie handlowano. A reformacja niczego nowego poza tym co było wcześniej powiedziane czy potępione nie głosiła
1) katarzy - odrzucanie transubstancji(chociaz Luter uznawał ją)
2) husyci- skeularyzacja majątków
3) a modlitwy siekrowane do do Boga bez wstawiennictwa były wymysłem Renesansu a nie Lutra. Luter tylko i wyłącznie zaimplementował je do swoich tez

Już abstrahując od tego że Luter był zwykłym bandziorem i antysemitą

magda pisze:w tym szczególnie z odpustami


Szkoda że wasz szef uznawał moc udzielania odpustów

wybrana pisze:Sataniści nie wierzą w Boga, ani w Jezusa - oni wielbią szatana i to czynią jawnie


Satanisci wbrew powszechnej opinii nie czczą Szatana tylko materię i wyznają humanizm. Szatan dla nich jest alegorią jakiś tam wartości. No ale mnie średnio interesują ich wierzenia


wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: wybrana » 08 gru 2018, 14:42

Login pisze:Satanisci wbrew powszechnej opinii nie czczą Szatana tylko materię i wyznają humanizm

A co takiego zjadłeś i czego się napiłeś, że ci aż tak zaszkodziło? :eek:
Nawet mają swoją biblię. Ich rytuały, to oddawanie czci demonom.
Jaką czczą materię i jaki humanizm?
Materię może i czczą, ale humanizmu, to nie mają za grosz.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: magda » 08 gru 2018, 18:31

Login pisze:Już abstrahując od tego że Luter był zwykłym bandziorem i antysemitą


CZy znałeś osobiście Lutra czy ci ktoś o nim naopowiadał a ty tylko powtarzasz jak papuga.????

Login pisze:Szkoda że wasz szef uznawał moc udzielania odpustów


Sprecyzuj "wasz" o kim mowa
szef" o kim mowa . bo tak to nie ma żadnego znaczenia twoja wypowiedź.

Login pisze:Satanisci wbrew powszechnej opinii nie czczą Szatana tylko materię i wyznają humanizm. Szatan dla nich jest alegorią jakiś tam wartości. No ale mnie średnio interesują ich wierzenia


Szataniści to dywersanci mają za zadanie odwrócić uwagę od prawdziwego kościoła sztana , w którym czci się demony np królową nieba.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Login
Posty: 41
Rejestracja: 01 gru 2018, 23:48
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: Login » 08 gru 2018, 20:10

magda pisze:CZy znałeś osobiście Lutra czy ci ktoś o nim naopowiadał a ty tylko powtarzasz jak papuga.????


Marna erystyka. Prawda jest taka że Luter nawoływał do nienawiści wobec żydów co doprowadziło do ich prześladowań

Sprecyzuj "wasz" o kim mowa


Luter


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: KAAN » 09 gru 2018, 00:24

wybrana pisze:No już nie przesadzaj!
Sataniści nie wierzą w Boga, ani w Jezusa - oni wielbią szatana i to czynią jawnie.
Specjalnie przesadziłem żebyś zrozumiała o co mi chodziło i że twój argument nie ma mocy.
Katolicy wierzą w Boga i Jezusa Chrystusa Syna Jego jedynego.

List św. Jakuba 2:19 Ty wierzysz, że Bóg jest jeden? Dobrze czynisz; demony również wierzą i drżą.
Wierzą, a dlaczego uważasz i na jakiej podstawie uważasz, że ich Jezus jest falszywy.
Bo znam doktrynę katolicką, byłem kiedyś katolikiem.
Odpowiem ci KAAN, bo ty potwierdzasz wszystko to, co ja napisałam w kilku postach prędzej. Potwierdzasz moje słowa, że wiara nie oparta na woli Bożej, na prawdzie Bożej - jest tylko miedzią brzęczącą. Wiara bez prawdy jest fałszem.
Wymyślasz, wiara chrześcijańska opiera się o objawienie Słowa i pouczenie Ducha Świętego, jest z łaski, jest darem Bożym. Tak uczy Słowo.
A co to jest prawda? Skąd znamy prawdę? Jak rozważyć, co jest prawdą?
Prawda jest w Słowie Bożym, apoznać ją mogą ci których pouczy Duch Święty.
Prawdą jest Syn Boży, który narodził się na ziemi, by dać świadectwo wiary, po to, by nas nauczyć - jak mamy wierzyć, by ta wiara prowadziła nas do Boga.
Pan Jezus przyszedł po to aby zbawić swoich od grzechu. Złożył ofiarę na krzyżu, umarł i zmartwychwstał zwyciężając śmierć.
Przyjmując prawdę daną nam przez nauki Jezusa Chrystusa, wiemy jak wierzyć i jaką drogą trzeba iść przez życie, bo tylko prawda prowadzi nas do Boga.
Do Boga prowadzi nas Duch Święty, prawdą jest Pan Jezus:

Ewangelia św. Jana 14:6 Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem droga i prawda i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie.

Nie mogą być wszyscy grzesznicy zbawieni łaską, bo ich wiara nie prowadzi do Boga i nie oddają czci i uwielbienia należnego Bogu.
Wszyscy zbawieni byli kiedyś grzesznikami trwającymi w grzechu. Zostali uwolnieni od grzechu przez ofiarę Pana Jezusa w którego uwierzyli i powierzyli mu swoje życie.
Takich ludzi Bóg nie zna i łaska przebaczenia ich grzechów - nie jest dla nich.
Nie ma takiego grzesznika którego Bóg nie może zbawić.
Tylko dla żyjących w prawdzie - jest łaska Boża, bo prawda nas tylko może wyzwolić i wyprowadzić z ciemności.
Prawda nie jest Bogiem, to Bóg jest prawdą.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: KAAN » 09 gru 2018, 00:35

Pielgrzym_diakon pisze:
KAAN pisze:
Pielgrzym_diakon pisze:Kaan, Twój argument mnie nie przekonuje. Są ku temu dwa powody.
Gdybyś się zgadzał nie byłoby dyskusji :)

Rozumiem, że dla Ciebie moja wypowiedź nie ma sensu, poproszę przyjmij to, że dla mnie miała.
Oczywiście wiem że każdy z nas ma swoją logikę i zrozumienie i to co dla mnie jest sensem może być bezsensem dla ciebie i odwrotnie. Dyskusja potrzebna jest do tego żeby dać powód rozmówcom do myślenia poszukiwania prawdy.
Odnoszę wrażenie, że w taj dyskusji meritum nie wynika z innego zrozumienia samego wydarzenia wieczerzy oraz śmierci Jezusa a innej perspektywy na to wydarzenie oraz proroctw z nim związanych. Ja również próbuję interpretować proroctwa w szerszym kontekście.
Masz rację, niezwykle ważna jest perspektywa spojrzenia na proroctwo i historię biblijną, bez właściwej perspektywy powstają wszystkie herezje. Wszyscy mówią ze opierają się o Biblię, ale to perspektywa sprawia że jeden mówi prawdę, a inni fantazjują.

Wydaje mi się, że próbujesz przedstawić mi perspektywę od strony człowieka aby wskazać na to, że człowiek musi podjąć decyzję. Dlatego też odrzucenie przymierza przez Izrael przedstawiasz w słowach, że Bóg nie zawarł przymierza z Izraelem.
Moja perspektywa jest taka, że patrzę na proroctwa z punktu widzenia spraw ostatecznych i zwracam szczególną uwagę na mądrość Bożą w zakresie edukowania ludzi w kierunku posłuszeństwa Bogu i poznawania Bożych atrybutów.
Ja ze swojej perspektywy umieszczam wydarzenie w wieczerniku jak i śmierć Jezusa na krzyżu w czasie i przestrzeni. Biorąc to pod uwagę oraz fakt, że jedna śmierć Jezusa wystarczyła i nie potrzeba następnej, użyłem czasu przeszłego ponieważ wydarzenia te już się wydarzyły.

Spróbuję przedstawić to pewnym obrazem. Wyobraź sobie, że jako ojciec trzymam prezent dla mojego dziecka. Póki co to ja mam go w ręce, a dziecko jeszcze nie odebrało go ode mnie. Ja podając go już w swoim myśleniu nie uważam go za moją własność, tylko za własność dziecka. Ono jednak jeszcze tej własności nie dotyka. Co więcej, może podjąć decyzję, że go nie chce i wcale go nie odebrać.

Wydaje mi się, że umieszczając nasze wypowiedzi w tym obrazie - Ty mówisz o perspektywie dziecka a ja o perspektywie Ojca natomiast mówimy o tym samym obrazie.
Myślę że mówię z całkiem innej trzeciej perspektywy, która mówi że dziecko nie może odmówić tego prezentu, bo Ojciec zmieni mentalność dziecka tak, że ono z pewnością ten prezent przyjmie.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: wybrana » 09 gru 2018, 19:30

KAAN pisze:
wybrana pisze:No już nie przesadzaj!
Sataniści nie wierzą w Boga, ani w Jezusa - oni wielbią szatana i to czynią jawnie.
Specjalnie przesadziłem żebyś zrozumiała o co mi chodziło i że twój argument nie ma mocy.

Jaki argument? Zadałam ci pytanie, czy katolicy będą łaską zbawieni? Bo ty stwierdziłeś, że to zbawienie jest dla wszystkich grzeszników- nie z uczynków, by się nikt nie chlubił. Akurat ten werset nauki Pawła dotyczy rytualnych uczynków zakonu, które już nie mają znaczenia. A ty nie rozumiejąc jego przesłania- głosisz, że łaska jest dla każdego grzesznika. Jak ci pisałam, że Jezus jest prawdą, która naucza - jak mamy wierzyć i jaka ma być nasza wiara - jej owoce.
wybrana.Wierzą, a dlaczego uważasz i na jakiej podstawie uważasz, że ich Jezus jest falszywy
.
KAAN.Bo znam doktrynę katolicką, byłem kiedyś katolikiem.

I sam widzisz, że nie przyjmując prawdy - błądzą. Czyli nie wyznają wiary zgodnie z wolą Bożą. Uczynki ich życia nie wydają dobrych owoców.
wybrana.Odpowiem ci KAAN, bo ty potwierdzasz wszystko to, co ja napisałam w kilku postach prędzej. Potwierdzasz moje słowa, że wiara nie oparta na woli Bożej, na prawdzie Bożej - jest tylko miedzią brzęczącą. Wiara bez prawdy jest fałszem.

KAAN. Wymyślasz, wiara chrześcijańska opiera się o objawienie Słowa i pouczenie Ducha Świętego, jest z łaski, jest darem Bożym. Tak uczy Słowo.

Podstawą jednak są nauki,jakie dał nam Syn Boży, bo one wprowadzają światło do naszego życia. Łaska jest darem Bożym, ale musimy pragnąć ją przyjąć i strzec, by jej nie utracić.[/quote]


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: KAAN » 10 gru 2018, 00:02

wybrana pisze:
KAAN pisze:
wybrana pisze:No już nie przesadzaj!
Sataniści nie wierzą w Boga, ani w Jezusa - oni wielbią szatana i to czynią jawnie.
Specjalnie przesadziłem żebyś zrozumiała o co mi chodziło i że twój argument nie ma mocy.
Jaki argument?. Zadałam ci pytanie, czy katolicy będą łaską zbawieni?
Twoje pytanie potraktowałem jako pytanie retoryczne które miało stanowić argument że wiara katolików jest równie wartościowa co ta która wspomina Pan Jezus mówiąc o zbawieniu. Jeśli cię źle zrozumiałem to przepraszam i odpowiadam, że każdy jest zbawiony z łaski przez wiarę. Jeśli katolik uwierzy to z pewnością zostanie zbawiony. Ja też kiedyś byłem katolikiem i uwierzyłem. Tyle że ta wiara to już nie jest wiara katolicka, bo wierząc po katolicku nie wierzy się tą wiarą o jakiej wspominał Pan Jezus.
Bo ty stwierdziłeś, że to zbawienie jest dla wszystkich grzeszników- nie z uczynków, by się nikt nie chlubił.
Dokładnie tak jest, każdy grzesznik może być zbawiony kiedy uwierzy i jego serce się nawróci.
Akurat ten werset nauki Pawła dotyczy rytualnych uczynków zakonu, które już nie mają znaczenia.
Nie, to dotyczy wszystkich uczynków.
A ty nie rozumiejąc jego przesłania- głosisz, że łaska jest dla każdego grzesznika.
Ty nie rozumiejąc tego przesłania myślisz że łaska i zbawienie jest tylko dla niektórych.
Jak ci pisałam, że Jezus jest prawdą, która naucza - jak mamy wierzyć i jaka ma być nasza wiara - jej owoce.
Jezus jest Panem i Zbawicielem, Synem Bożym, który umarł na krzyżu i zmartwychwstał.
wybrana.Wierzą, a dlaczego uważasz i na jakiej podstawie uważasz, że ich Jezus jest falszywy
.
KAAN.Bo znam doktrynę katolicką, byłem kiedyś katolikiem.
I sam widzisz, że nie przyjmując prawdy - błądzą. Czyli nie wyznają wiary zgodnie z wolą Bożą. Uczynki ich życia nie wydają dobrych owoców.
Ty nie przyjmujesz łaski i wiary, dlatego błądzisz tak samo jak oni.
wybrana.Odpowiem ci KAAN, bo ty potwierdzasz wszystko to, co ja napisałam w kilku postach prędzej. Potwierdzasz moje słowa, że wiara nie oparta na woli Bożej, na prawdzie Bożej - jest tylko miedzią brzęczącą. Wiara bez prawdy jest fałszem.
Nie ma takiego czegoś jak wiara oparta o wolę Bożą, wiara przez którą człowiek jest zbawiony to wiara Panu Jezusowi, to wiara w sensie zaufania. Słowo Boże jest po to byś uwierzyła:

Ewangelia św. Jana 20:31 Te zaś są spisane, abyście wierzyli, że Jezus jest Chrystusem, Synem Boga, i abyście wierząc mieli żywot w imieniu jego.

KAAN. Wymyślasz, wiara chrześcijańska opiera się o objawienie Słowa i pouczenie Ducha Świętego, jest z łaski, jest darem Bożym. Tak uczy Słowo.
Podstawą jednak są nauki,jakie dał nam Syn Boży, bo one wprowadzają światło do naszego życia. Łaska jest darem Bożym, ale musimy pragnąć ją przyjąć i strzec, by jej nie utracić.
Podstawą jest wiara, bez wiary nauki nic nie znaczą, bo są niezrozumiałe dla niewierzącego serca. Do Słowa Bożego trzeba podchodzić z wiarą, bez wiary nie możesz korzystać z błogosławieństwa Słowa bo:

List do Hebrajczyków 11:6 Bez wiary zaś nie można podobać się Bogu; kto bowiem przystępuje do Boga, musi uwierzyć, że On istnieje i że nagradza tych, którzy go szukają.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: wybrana » 10 gru 2018, 10:59

KAAN, Apostoł Paweł w negującym uczynki, pisał o uczynkach rytualnych jakie do ofiary Jezusa czynili Izraelici. Te uczynki nic nie wnoszą do wiary.
Nigdy nie pisał o uczynkach wynikających z wiary, bo pisał tak:
List św. Pawła do Rzymian
2:1Nie ma przeto usprawiedliwienia dla ciebie, kimkolwiek jesteś, człowiecze, który sądzisz; albowiem, sądząc drugiego, siebie samego potępiasz, ponieważ ty, sędzia, czynisz to samo.
2:2Bo wiemy, że sąd Boży słusznie spada na tych, którzy takie rzeczy czynią.
2:3Czy mniemasz, człowiecze, który osądzasz tych, co takie rzeczy czynią, a sam je czynisz, że ujdziesz sądu Bożego?
2:4Albo może lekceważysz bogactwo jego dobroci i cierpliwości, i pobłażliwości, nie zważając na to, że dobroć Boża do upamiętania cię prowadzi?
2:5Ty jednak przez zatwardziałość swoją i nieskruszone serce gromadzisz sobie gniew na dzień gniewu i objawienia sprawiedliwego sądu Boga,
2:6Który odda każdemu według uczynków jego:
2:7Tym, którzy przez trwanie w dobrym uczynku dążą do chwały i czci, i nieśmiertelności, da żywot wieczny;
2:8Tych zaś, którzy o uznanie dla siebie zabiegają i sprzeciwiają się prawdzie, a hołdują nieprawości, spotka gniew i pomsta.
2:9Tak, utrapienie i ucisk spadnie na duszę każdego człowieka, który popełnia złe, najprzód Żyda, potem i Greka,
2:10A chwała i cześć, i pokój każdemu, który czyni dobrze, najpierw Żydowi, a potem i Grekowi.

Zwróć uwagę szczególnie na wersety które wytłuszczyłam, w których Apostoł Paweł naucza o uczynkach podkreślając jak wielkie mają znaczenie dla wiary. Tworzenie ekumenii na podstawie jednego wersetu wyciągniętego z kontekstu, w który dotyczył głównie tematu obrzezania - jest niewłaściwe, bo wprowadza się fałsz, że nasze wysiłki (uczynki) nie mają znaczenia dla wiary, bo to nimi głównie poświadczamy naszą wiarę. Naszym zadaniem jest czynić dobrze. Nie można mówić - róbcie, co chcecie, bo to jest bez znaczenia - bo to jest fałsz
Jeżeli chodzi o łaskę - dar zbawienia, to jest ona ofiarowana dla wszystkich ludzi, bo Bóg pragnie zbawić każdego człowieka. Jednak człowiek musi pragnąć przyjąć dar. Przyjąć, to znaczy, by pragnąć Boga - Jego miłości, Jego opieki, życia z Bogiem. Naszą wskazówką jest Jezus Chrystus, bo Jezus Chrystus jest naszym zbawcą, drogą, światłem oświecającym naszą ciemność. Mamy by się nawrócić zaufać Jezusowi, iść za nim i naśladować Go.
Strzec naszej wiary chrześcijańskiej posilając się prawdą Ewangelii oraz pouczeniem i utwierdzeniem przez Ducha Świętego.
Jednak pouczenie dane nam w myślach, musimy rozważać w oparciu o prawdę Ewangelii, które są w Piśmie Świętym, by nasze myśli nas nie zwiodły.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: KAAN » 10 gru 2018, 12:35

wybrana pisze:KAAN, Apostoł Paweł w negującym uczynki, pisał o uczynkach rytualnych...
O wszystkich uczynkach.
Nigdy nie pisał o uczynkach wynikających z wiary,
Pisał:

List do Rzymian 9:11 Albowiem kiedy się one jeszcze nie narodziły ani też nie uczyniły nic dobrego lub złego - aby utrzymało się w mocy Boże postanowienie wybrania,
12 Oparte nie na uczynkach, lecz na tym, który powołuje - powiedziano jej, że starszy służyć będzie młodszemu,

Rz 11:5 Podobnie i obecnie pozostała resztka według wyboru łaski.
6 A jeśli z łaski, to już nie z uczynków, bo inaczej łaska nie byłaby już łaską.


bo pisał tak:
List św. Pawła do Rzymian 2:1-10

Zwróć uwagę szczególnie na wersety które wytłuszczyłam, w których Apostoł Paweł naucza o uczynkach podkreślając jak wielkie mają znaczenie dla wiary.
Nie uwzględniasz kontekstu który mówi o poganach i Żydach wobec sprawiedliwości i prawa Bożego. Tam nie masz nic o Kościele o ludziach zbawionych. Dopiero trzeci rozdział mówi o zbawionych, a werset kończący sprawę mówi tak:

List do Rzymian 3:20 Dlatego z uczynków prawa nie będzie usprawiedliwiony przed nim żaden człowiek, gdyż przez prawo jest poznanie grzechu.

A dalej napisano:

List do Rzymian 3:27 Gdzież więc chluba twoja? Wykluczona! Przez jakie prawo? Uczynków? Bynajmniej, lecz przez prawo wiary.
28 Uważamy bowiem, że człowiek bywa usprawiedliwiony przez wiarę, niezależnie od uczynków prawa.



Jeżeli chodzi o łaskę - dar zbawienia, to jest ona ofiarowana dla wszystkich ludzi, bo Bóg pragnie zbawić każdego człowieka. Jednak człowiek musi pragnąć przyjąć dar.Nie pragnąć przyjąć dar, bo to każdy chce; nikt nie chce iść do piekła, ale zbawienie jest dla tych co uwierzą.

Ef 2:8 Albowiem łaską zbawieni jesteście przez wiarę, i to nie z was: Boży to dar;
9 Nie z uczynków, aby się kto nie chlubił.


Przyjąć, to znaczy, by pragnąć Boga - Jego miłości, Jego opieki, życia z Bogiem.
Pragnienie nie wystarcza, musi być wiara. Bez wiary nie można podobać się Bogu.

Naszą wskazówką jest Jezus Chrystus, bo Jezus Chrystus jest naszym zbawcą, drogą, światłem oświecającym naszą ciemność. Mamy by się nawrócić zaufać Jezusowi, iść za nim i naśladować Go.
Bez wiary się nie nawrócisz, nie zaufanie Panu Jezusowi jest synonimem wiary. Nawrócenie jest procesem w którym wiara stanowi kluczowy element.
Strzec naszej wiary chrześcijańskiej posilając się prawdą Ewangelii oraz pouczeniem i utwierdzeniem przez Ducha Świętego.
Jednak pouczenie dane nam w myślach, musimy rozważać w oparciu o prawdę Ewangelii, które są w Piśmie Świętym, by nasze myśli nas nie zwiodły.
Twoje myśli to nie wyrocznia, to Słowo Boże jest podstawą, fundamentem naszej wiary i latarnią dla naszego życia chrześcijańskiego. Jak Będziesz się chciała opierać o swoje objawienia wewnętrzne to na pewno pobłądzisz.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: wybrana » 10 gru 2018, 19:37

KAAN pisze:List do Rzymian 3:20 Dlatego z uczynków prawa nie będzie usprawiedliwiony przed nim żaden człowiek, gdyż przez prawo jest poznanie grzechu.

A dalej napisano:

List do Rzymian 3:27 Gdzież więc chluba twoja? Wykluczona! Przez jakie prawo? Uczynków? Bynajmniej, lecz przez prawo wiary.
28 Uważamy bowiem, że człowiek bywa usprawiedliwiony przez wiarę, niezależnie od uczynków prawa.



[color=#4000BF
]Jeżeli chodzi o łaskę - dar zbawienia, to jest ona ofiarowana dla wszystkich ludzi, bo Bóg pragnie zbawić każdego człowieka. Jednak człowiek musi pragnąć przyjąć dar.[/color]Nie pragnąć przyjąć dar, bo to każdy chce; nikt nie chce iść do piekła, ale zbawienie jest dla tych co uwierzą.

Ef 2:8 Albowiem łaską zbawieni jesteście przez wiarę, i to nie z was: Boży to dar;
9 Nie z uczynków, aby się kto nie chlubił.

Bzdura! bo Jezus Chrystus nauczał głównie o wypełnianiu prawa Bożego poprzez uczynki.
Te wersety, które podałeś są niezgodne z nauką Jezusa Chrystusa, o których świadczą cztery Ewangelie.zi
KAAN, komu wierzysz Bogu - czy człowiekowi?
Które nauki są dla ciebie wiarygodne? - Ja wierzę Jezusowi i inne pouczenia człowieka - Izraelicie uczonemu w Piśmie, nic mi do wiary nie wnoszą, bo dzięki tym złym nauką widzimy - dokąd zmierza ten zwiedziony świata. Nauka człowieka wyparła prawdę objawioną i przekazaną przez Boga i dlatego tak dużo ludzi nauczani przez 2000 lat tą ekumenią - daleko są od Boga. To są owoce tej mylnej nauki.
wybrana napisała. Przyjąć, to znaczy, by pragnąć Boga - Jego miłości, Jego opieki, życia z Bogiem.
KAAN napisał.
Pragnienie nie wystarcza, musi być wiara. Bez wiary nie można podobać się Bogu.

A co ty rozumiesz pod pojęciem wiara? Jak się ją wyraża? czy same myśli i westchnienia wystarczą?
wybrana napisała. Strzec naszej wiary chrześcijańskiej posilając się prawdą Ewangelii oraz pouczeniem i utwierdzeniem przez Ducha Świętego.
Jednak pouczenie dane nam w myślach, musimy rozważać w oparciu o prawdę Ewangelii, które są w Piśmie Świętym, by nasze myśli nas nie zwiodły.

KAAN napisał. Twoje myśli to nie wyrocznia, to Słowo Boże jest podstawią, fundamentem naszej wiary i latarnią dla naszego życia chrześcijańskiego. Jak Będziesz się chciała opierać o swoje objawienia wewnętrzne to na pewno pobłądzisz.

No właśnie to chcę ci uświadomić - Słowo Boże jest podstawą, a one jest nam przekazane tylko w Ewangeliach.
A jeżeli chodzi o łaskę zbawienia, to dana jest wszystkim ludziom. Jezus złożył ofiarę za wszystkich ludzi i wszystkich ludzi zaprasza.
11:28Pójdźcie do mnie wszyscy, którzy jesteście spracowani i obciążeni, a Ja wam dam ukojenie.
11:29Weźcie na siebie moje jarzmo i uczcie się ode mnie, że jestem cichy i pokornego serca, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych.
11:30Albowiem jarzmo moje jest miłe, a brzemię moje lekkie.





Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: magda » 10 gru 2018, 19:54

Nie dogadacie się bo ona opiera wszystko o swoje przemyślenia na podstawie tylko 4 Ewangelii ( nie wiem czy odrzuca ewangelieę Łukasza , bo Dzieje odrzuca) a ty opierasz sie o Słowo Boze całe . wiec chyba nie da sie tak dojśc do konsensusu na tak bardzo róznych załozeniach


"No właśnie to chcę ci uświadomić - Słowo Boże jest podstawą, a one jest nam przekazane tylko w Ewangeliach." też naoisanych przez ludzi , uprzytomnij sobie wybrana Jezus nie napisał ani jednego słowa , To co czytasz w Ewangeliach to też ludzie napiali, kumasz?
Czyli jednym ludziom wierzysz a innym nie. czyli to twoje własne fantazje jak widać.

"A jeżeli chodzi o łaskę zbawienia, to dana jest wszystkim ludziom. Jezus złożył ofiarę za wszystkich ludzi i wszystkich ludzi zaprasza."

Mt 22:14 bw "Albowiem wielu jest wezwanych, ale mało wybranych."

Jezus wezwał wszystkich ale mało jest wybranych ty np jak widać po tym co piszesz nie jesteś zmień ksywkę.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości