Pismo Święte zawsze ma rację.

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: KAAN » 03 gru 2018, 16:29

wybrana pisze:
KAAN pisze:
wybrana pisze:Nic nie wyjaśniłeś, ale pozwól, że ja ci wyjaśnię.
Twoje wyjaśnienie nie ma nic wspólnego z prawdą:
Ewangelia św. Jana 10:15 Jak Ojciec mnie zna i Ja znam Ojca, i życie swoje kładę za owce.
Pan Jezus przyszedł po to aby położyć swoje życie za owce - zbawionych których Pan jest pasterzem.

No to chyba oczywiste, że oddał swoje życie dla ludzi, bo wiedział, że głoszenie prawdy spotka się z oporem....
To nie jest ten powód, powodem jest miłość do ludzi. Każdy kto uwierzy jest zbawiony z łaski na podstawie tej wiary. Jest to możliwe ponieważ Pan Jezus złożył siebie jako ofiarę; był jednocześnie ofiarą i kapłanem składającym ofiarę.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: wybrana » 03 gru 2018, 16:43

KAAN pisze:
wybrana pisze:
KAAN pisze:Twoje wyjaśnienie nie ma nic wspólnego z prawdą:
Ewangelia św. Jana 10:15 Jak Ojciec mnie zna i Ja znam Ojca, i życie swoje kładę za owce.
Pan Jezus przyszedł po to aby położyć swoje życie za owce - zbawionych których Pan jest pasterzem.

No to chyba oczywiste, że oddał swoje życie dla ludzi, bo wiedział, że głoszenie prawdy spotka się z oporem....
To nie jest ten powód, powodem jest miłość do ludzi. Każdy kto uwierzy jest zbawiony z łaski na podstawie tej wiary. Jest to możliwe ponieważ Pan Jezus złożył siebie jako ofiarę; był jednocześnie ofiarą i kapłanem składającym ofiarę.

To źli ludzie działający z mocy szatana ukrzyżowali Jezusa i uczynili z Niego ofiarę. Jezus wiedział, co uczynią ludzie, którzy nie chcą słyszeć prawdy i godził się na tą śmierć w cierpieniach, a wszystko czynił po ty, by ludzie uwierzyli. Uczynił to z miłości do człowieka.
Nie przyszedł zdjąć grzechów z ludzi za wiarę w to wydarzenie, ale za uwierzenie, że wszystko co głosił, czego nauczał jest prawdą. Jeżeli uwierzymy Jezusowi, to zachowując Jego nauki będziemy oddawali chwałę i dziękczynienie prawdziwemu Bogu, a nie jak do tej pory oddawano chwałę demonom. Jezus jest dla nas światłością, która po to weszła do ciemności, by ta światłość nas prowadziła, a nie ciemność.
Czym wyrażamy wiarę? - przez uwierzenie i zawierzenie Jezusowi. Będziemy zbawieni przez wiarę, ale tylko przez wiarę, która daje piękne owoce. Jezus uczył, jak trzeba żyć, by wypełniać wiarę. Przede wszystkim wypełniać poświadczając swoim życiem z miłością i wytrwałością w prawdzie, bo bez prawdy i wytrwałości w prawdzie możemy wkroczyć ponownie na rozstajne drogi.
Jezus ostrzegał o niebezpieczeństwach dla osoby odrodzonej, na którą czychają złe moce z zwiększoną siłą i zamiast jednego złego ducha - wchodzi siedem złych duchów, a kto nie wytrwa w prawdzie, to stan takiego człowieka staje się jeszcze gorszy.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: magda » 03 gru 2018, 17:15

wybrana pisze:O Bogu czyli naszym prawdziwym Ojcu - kochającym, miłosiernym, sprawiedliwym, dobrym.


A o Duchu Świetym to nie Bóg A on sam Jezus nie jest Bogiem?

wybrana pisze:Bóg nie pragnął krwi i nie chciał odkupienia za grzechy przez tą przelaną krew. Ale właśnie potrzebne było uwięczenie tej prawdy, by człowiek prawdziwie uwierzył. Jezus zmartwywstał i ukazywał się apostołom, by dalej uwięczać tą prawdę. Bo Jezus był dla nas prawdą.


Czyli co wedłog ciebie Bóg nie chciał tej ofiary Jezusa ????? :eek: Czyli z tego wniosek że Jezus poszedł na Golgotę i na krzyż samowolnie wbrew woli Ojca?????? :eek:

A wiec odrzucasz też kawałki Ewangelii np ten jak się Jezus modlił przed śmiercią zeby odsunąć ten kielich czyli krzyż a Ojciec jednak miał tą wolę zeby ta ofiara sie dokonała i nie odsunął . No to powiedz twoje fantazje mówią ze Ojciec nie chciał ofiary krzyża a cała modlitwa Jezusa przed śmiercią pokazuje ze jednak to była wola Boza czyli co wywalić ten kawałek Ewangelii z Biblii bo nieprawda i że moze apostoł od siebie dodał ten fragment a to co tobie sie uroiło to prawda czy co jak z tym? Zobacz do jakich apsurdów doprowadza nieszanowanie Słowa Bozego i konfabulowanie na podstawie Słowa co właśnie uskuteczniasz. No odpowiedz tylko nie bajdu bajdu a z sensem na każde pytanie.

wybrana pisze: Wytrwał w prawdzie i przez to otrzymał życie wieczne z prawdziwym Bogiem


Jak mma to moja droga rozumieć że Jezus przez wytrwanie w prawdzie zarobił na zycie wieczne????? :eek: z powodu wytrwania zyje wiecznie a nie a życie wiecznego w sobie i zawsze go miał czy nie iał tylko dostał w nagrode czy co a kim był zanim wytrwał ??? nie miał wtedy życia wiecznego czy co wytłumacz te twoje fantazje????? Piszesz publicznie i jeśli coś takiego wypisujesz to uzasadnij bo widzisz że sciagasz na manowce onnych , już masz swojego satelite co z uwielbieniem ci przyklaskuje wiec tłumacz te twoje wywody przynajmniej.

Wybrana ty po prostu odrzucasz zbawienie pisząc to"Nie przyszedł zdjąć grzechów z ludzi " to jak ty chcesz obwalona grzechami być dzieckiem Bozym???? :eek:


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: wybrana » 03 gru 2018, 17:21

magda, czytaj ze zrozumieniem. Jak nie wystarcza ci raz, to przeczytaj kilka razy.
A jeżeli mimo to nie rozumiesz, to nie pisz i nie dorabiaj demagogii.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: KAAN » 03 gru 2018, 19:27

wybrana pisze:
KAAN pisze:
wybrana pisze:No to chyba oczywiste, że oddał swoje życie dla ludzi, bo wiedział, że głoszenie prawdy spotka się z oporem....
To nie jest ten powód, powodem jest miłość do ludzi. Każdy kto uwierzy jest zbawiony z łaski na podstawie tej wiary. Jest to możliwe ponieważ Pan Jezus złożył siebie jako ofiarę; był jednocześnie ofiarą i kapłanem składającym ofiarę.

To źli ludzie działający z mocy szatana ukrzyżowali Jezusa i uczynili z Niego ofiarę.
Nie rozumiesz Ewangelii, Baranek Boży - Pan Jezus był przeznaczony jako ofiara za grzech wszystkich ludzi od zawsze, tak zatytułował Pana Jezusa Jan Chrzciciel mówiąc: "oto Baranek Boży który gładzi grzech świata" (J 1:26, 39). A w Iz 53 jest opisany jako "baranek na rzeź prowadzony".

Bez ofiary Pana Jezusa na krzyżu nie ma zbawienia.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: wybrana » 03 gru 2018, 19:41

KAAN pisze:
wybrana pisze:
KAAN pisze:To nie jest ten powód, powodem jest miłość do ludzi. Każdy kto uwierzy jest zbawiony z łaski na podstawie tej wiary. Jest to możliwe ponieważ Pan Jezus złożył siebie jako ofiarę; był jednocześnie ofiarą i kapłanem składającym ofiarę.

To źli ludzie działający z mocy szatana ukrzyżowali Jezusa i uczynili z Niego ofiarę.
Nie rozumiesz Ewangelii, Baranek Boży - Pan Jezus był przeznaczony jako ofiara za grzech wszystkich ludzi od zawsze, tak zatytułował Pana Jezusa Jan Chrzciciel mówiąc: "oto Baranek Boży który gładzi grzech świata" (J 1:26, 39). A w Iz 53 jest opisany jako "baranek na rzeź prowadzony".

Bez ofiary Pana Jezusa na krzyżu nie ma zbawienia.

Pan Jezus ofiarował siebie za nas z miłości, bo był Bogiem i jako Bóg nie składał z siebie ofiary, by swoją krwią zapłacić za nasze grzechy. Swoją krew ofiarował nie Bogu, ale ludziom. Był ofiarą grzechu ludzkiego, by pokazać nam prawdę i byśmy poznając tą prawdę - więcej nie grzeszyli.
Izraelici grzeszyli nie dla tego, że chcieli obrażać Boga, ale dlatego, że przez swoją niewiedzę i zatwardziałość nie oddawali czci Bogu, ale oddawali cześć demonom, tak jak to czyni obecnie KK.
Zatwardziałe były ich serca, bo nie można całkowitą niewiedzą usprawiedliwić ich czyny. To winni byli przede wszystkim uczeni w piśmie i faryzeusze. Zwykły Izraelita znał prawdę, jaką go nauczono, i tak jak Jezus nauczał - ślepy prowadził ślepego i obydwoje wpadają w dół.
Byśmy więcej w te doły nie wpadali i nie pozwalali się prowadzić ślepym, Jezus Chrystus narodził się na ziemi i oddał w ofierze dla nas swoje życie, byśmy my uwierzyli i zaufali Jezusowi oraz pragnęli, by to Jezus nas prowadził.
Przez trzy lata chodził z uczniami i nauczał ludzi. Te nauki są nam po to dane, aby nas czegoś nauczyły. Została nam dana prawda objawiona, która naucza o Bogu, o grzechu, o niebie, o piekle, o wszystkim czym powinniśmy się kierować. Przyjmując te nauki do swojego życia z ufnością , wyrażamy swoją wiarę, która prowadzi nas do miłości Bożej - do zbawienia.
Tylko codziennymi uczynkami poświadczamy naszą wiarę, bo nasze czynności - to nasze życie.
Dajemy nimi świadectwo naszej wiary.
A wiesz czemu Jezus pokonał śmierć i szatana, bo wytrwanie w prawdzie - daje życie wieczne.
Wytrwanie, bo przechodzimy przez ogień i wodę, ale wytrwanie w prawdzie Bożej - daje przystęp do Boga. Trzeba uwierzyć Jezusowi i mimo pokus, upadków - wytrwać w prawdzie, prawdzie jaką Jezus nam objawił.
Tą prawdą jest, że Bóg jest miłością i my mamy w swoim życiu wytrwać w tej miłości i wzrastać, a wtedy nie będziemy grzeszyć, bo miłość nie wyrządza nikomu krzywdy.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: Noemi » 03 gru 2018, 21:57

wybrana ale tak szczerze od serca powiedz gdzie pobierasz nauki które tutaj głosisz


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: magda » 03 gru 2018, 22:22

Wybrana to co piszesz to jakies są nie twoje wywody ty ściągasz takie kawałki i wklejasz czasem nawet niezbyt na temat Ostatnio z ciebie wylazło ze odrzucasz zbawienie bo nie uznajesz zże Jezus ofiarował swoje życie zeby nasze grzechy ponieśc na krzyż zeby stanąć w nasze miejsce czyli ten krzyz powinien być nasz a on za nas tam poszedł . Nie wierzysz że Ojciec chciał tej ofiary chciał zbawić ludzkosc , wierzysz że przez przestrzeganie przykazań miłości , czymkolwiek są zarobisz sobie na zbawienie , Tyle rzeczy z ciebie wyłazi ze az dziwne tyle czasu tu z ludźi rozmawiasz a dalej obstajesz przy swojej bajeczce przy tym co ci pasuje a nie przy prawdzie , To ty w prawdzie nie jesteś , stworzyłaś sobie jakis swój obraz Boga i zbawienia a co do tego nie pasuje odrucasz to nie jest trwanie w prawdzie a trwanie w fałszu.
No i jeszcze piszesz ze czyjeś serca były zatwardziałe a twoje jakie twarde jak skała na włśnie prawde niczehp mie przyjmujesz co ci nie pasuje do twojego wyobrażenia żelbet a nie skała nawet.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: wybrana » 03 gru 2018, 22:41

Noemi pisze:wybrana ale tak szczerze od serca powiedz gdzie pobierasz nauki które tutaj głosisz

Są mi dane.
Przeczytaj nauki Jezusa Chrystusa zawarte w Ewangeliach, a sama się przekonasz, że mówią prawdę.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: wybrana » 03 gru 2018, 23:20

A oto jest prawda
E.Mateusza
4:4A On odpowiadając, rzekł: Napisano: Nie samym chlebem żyje człowiek, ale każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych.
4:7Jezus mu rzekł: Napisane jest również: Nie będziesz kusił Pana, Boga swego.
4:10Wtedy rzekł mu Jezus: Idź precz, szatanie! Albowiem napisano: Panu Bogu swemu pokłon oddawać i tylko jemu służyć będziesz.

5:3Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem ich jest Królestwo Niebios.
5:4Błogosławieni, którzy się smucą, albowiem oni będą pocieszeni.
5:5Błogosławieni cisi, albowiem oni posiądą ziemię.
5:6Błogosławieni, którzy łakną i pragną sprawiedliwości, albowiem oni będą nasyceni.
5:7Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią.
5:8Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą.
5:9Błogosławieni pokój czyniący, albowiem oni synami Bożymi będą nazwani.
5:10Błogosławieni, którzy cierpią prześladowanie z powodu sprawiedliwości, albowiem ich jest Królestwo Niebios.
5:11Błogosławieni jesteście, gdy wam złorzeczyć i prześladować was będą i kłamliwie mówić na was wszelkie zło ze względu na mnie!
5:12Radujcie i weselcie się, albowiem zapłata wasza obfita jest w niebie; tak bowiem prześladowali proroków, którzy byli przed wami.

5:16Tak niechaj świeci wasza światłość przed ludźmi, aby widzieli wasze dobre uczynki i chwalili Ojca waszego, który jest w niebie.

5:20Albowiem powiadam wam: Jeśli sprawiedliwość wasza nie będzie obfitsza niż sprawiedliwość uczonych w Piśmie i faryzeuszów, nie wejdziecie do Królestwa Niebios.

5:46Bo jeślibyście miłowali tylko tych, którzy was miłują, jakąż macie zapłatę? Czyż i celnicy tego nie czynią?
5:47A jeślibyście pozdrawiali tylko braci waszych, cóż osobliwego czynicie? Czyż i poganie tego nie czynią?
5:48Bądźcie wy tedy doskonali, jak Ojciec wasz niebieski doskonały jest.

6:33Ale szukajcie najpierw Królestwa Bożego i sprawiedliwości jego, a wszystko inne będzie wam dodane.
6:34Nie troszczcie się więc o dzień jutrzejszy, gdyż dzień jutrzejszy będzie miał własne troski. Dosyć ma dzień swego utrapienia.

7:19Każde drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, wycina się i rzuca w ogień.
7:20Tak więc po owocach poznacie ich

7:21Nie każdy, kto do mnie mówi: Panie, Panie, wejdzie do Królestwa Niebios; lecz tylko ten, kto pełni wolę Ojca mojego, który jest w niebie.
7:22W owym dniu wielu mi powie: Panie, Panie, czyż nie prorokowaliśmy w imieniu twoim i w imieniu twoim nie wypędzaliśmy demonów, i w imieniu twoim nie czyniliśmy wielu cudów?
7:23A wtedy im powiem: Nigdy was nie znałem. Idźcie precz ode mnie wy, którzy czynicie bezprawie.

7:24Każdy więc, kto słucha tych słów moich i wykonuje je, będzie przyrównany do męża mądrego, który zbudował dom swój na opoce.
7:25I spadł deszcz ulewny, i wezbrały rzeki, i powiały wiatry, i uderzyły na ów dom, ale on nie runął, gdyż był zbudowany na opoce.
7:26A każdy, kto słucha tych słów moich, lecz nie wykonuje ich, przyrównany będzie do męża głupiego, który zbudował swój dom na piasku.
7:27I spadł ulewny deszcz, i wezbrały rzeki, i powiały wiatry, i uderzyły na ów dom, i runął, a upadek jego był wielki.
7:28A gdy Jezus dokończył tych słów, zdumiewały się tłumy nad nauką jego.


Zacytowałam tylko kilka cytatów, ale jest ich jeszcze bardzo dużo, więc zapraszam do przeczytania całej Ewangelii tej oraz innych.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Awatar użytkownika
ami
Posty: 754
Rejestracja: 17 gru 2008, 11:07
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: ami » 04 gru 2018, 00:13

wybrana pisze:A oto jest prawda
E.Mateusza

5:3Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem ich jest Królestwo Niebios..
6:33Ale szukajcie najpierw Królestwa Bożego i sprawiedliwości jego, a wszystko inne będzie wam dodane.

Powinno być napisane:

E.Mateusza

5:3 Błogosławieni ubodzy, albowiem w ich duchu jest Królestwo Niebios..
6:33 Ale szukajcie najpierw obecnego w was Królestwa Bożego i tajemnic jego, a wszystko inne będzie wam dodane.

Komu zależało, aby ludzie nie szukali tego, co dla nich jest najważniejsze?


Jeden jest Bóg,jeden jest też pośrednik między Bogiem i ludźmi,Syn Boży Chrystus,obecny we wszystkich ludziach przez swojego Ducha Chrystusowego.Kto wierzy w Syna Bożego,ma świadectwo Jego obecności w sobie.
Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: Noemi » 04 gru 2018, 08:56

wybrana pisze:
Noemi pisze:wybrana ale tak szczerze od serca powiedz gdzie pobierasz nauki które tutaj głosisz

Są mi dane.
Przeczytaj nauki Jezusa Chrystusa zawarte w Ewangeliach, a sama się przekonasz, że mówią prawdę.

dobrze by było żebyś sobie wzięła do serca to co napisałaś bo jak na razie to mieszasz wszystko po swojemu i wychodzi groch z kapustą


wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: wybrana » 04 gru 2018, 09:49

ami pisze:
wybrana pisze:A oto jest prawda
E.Mateusza

5:3Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem ich jest Królestwo Niebios..
6:33Ale szukajcie najpierw Królestwa Bożego i sprawiedliwości jego, a wszystko inne będzie wam dodane.

Powinno być napisane:

E.Mateusza

5:3 Błogosławieni ubodzy, albowiem w ich duchu jest Królestwo Niebios..
6:33 Ale szukajcie najpierw obecnego w was Królestwa Bożego i tajemnic jego, a wszystko inne będzie wam dodane.

Komu zależało, aby ludzie nie szukali tego, co dla nich jest najważniejsze?

Myślę, że i pierwsza wersja i druga jest prawidłowa.
Bo jeżeli będziemy szukać najpierw Królestwa Bożego i sprawiedliwości jego, to Duch Boży będzie wypełniał nas i będzie mieszkał w nas. Wtedy będziemy myśleć po Bożemu i będziemy jednoczyć się z Duchem Bożym. Będziemy stawali się w pełni dziećmi Bożymi, a Jezus Chrystus będzie naszym bratem.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: KAAN » 04 gru 2018, 10:00

wybrana pisze:Bo jeżeli będziemy szukać najpierw Królestwa Bożego i sprawiedliwości jego, to Duch Boży będzie wypełniał nas i będzie mieszkał w nas. Wtedy będziemy myśleć po Bożemu i będziemy jednoczyć się z Duchem Bożym. Będziemy stawali się w pełni dziećmi Bożymi, a Jezus Chrystus będzie naszym bratem.
Nic nie znajdziesz i nie wypełni cię Duch, bo przedstawiasz całkowicie błędne myślenie o Panu Jezusie i prawdzie objawionej. Nie znajdziesz bo nie wiesz czego i gdzie szukać, nie możesz mieć jedności w Duchu, bo Duch wypełnia zbawionych z łaski na podstawie wiary tej raz na zawsze przekazanej świętym (Judy 3). Dzieckiem Bożym człowiek staje się kiedy jest nowo narodzony w rodzinie Bożej, kiedy jest zbawiony. Nie można być nie w pełni dzieckiem Bożym, albo się nim jest albo nie.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: magda » 04 gru 2018, 10:04

Ami nie propaguj tu nauk New Age , jest jedna wersja ta którą podał Duch Świety, doszukiwanie się we własnym wnętrzu różnych rzeczy a nawet Boga to nauka New Age i pochodzi od diabła . To forum chrześcijańskie i tych nauk tu nie wsadzaj jeszcze uzywajac do tego Pisma swietego bo obrażasz tym Boga i zasmiecasz to forum fałszem.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości