Pismo Święte zawsze ma rację.

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: KAAN » 01 gru 2018, 18:29

wybrana pisze:
KAAN pisze:
wybrana pisze:Wąż - symbol szatana wywyższony na pustyni.
To nie symbol szatana, tylko tego węża co kąsał. Wąż na drzewcu wywyższony na pustyni jest symbolem ukrzyżowanego grzechu.
Jaki symbol ukrzyżowanego grzechu?
Wyjaśniłem ci, przeczytaj jeszcze raz co napisałem.
wybrana pisze:
KAAN napisał:
Pan Jezus za nas stał się grzechem...

Jakim grzechem?
Naszym.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: wybrana » 01 gru 2018, 21:37

KAAN pisze:
wybrana pisze:
KAAN pisze:To nie symbol szatana, tylko tego węża co kąsał. Wąż na drzewcu wywyższony na pustyni jest symbolem ukrzyżowanego grzechu.
Jaki symbol ukrzyżowanego grzechu?
Wyjaśniłem ci, przeczytaj jeszcze raz co napisałem.

Nic nie wyjaśniłeś, ale pozwól, że ja ci wyjaśnię.

Księga Jeremiasza
:4I powiesz im: Tak mówi Pan: Gdy ktoś upadnie, czy się znowu nie podniesie? Gdy ktoś odejdzie, czy znowu nie powraca?
8:5Dlaczego więc ten lud jeruzalemski trwa nieustannie w odstępstwie? Trzymają się kłamstwa, nie chcą się nawrócić.
8:6Uważałem na to, co mówią, i słyszałem: Mówią nieprawdę. Nikt nie ubolewa nad swoją złością w słowach: Cóż to uczyniłem? Każdy pędzi na oślep w swoim biegu, jak koń cwałujący w bitwie.
9:12A Pan rzekł: Dlatego że porzucili mój zakon, który im dałem, nie słuchali mojego głosu i według niego nie postępowali,
9:13Lecz kierowali się uporem swojego serca i szli za Baalami, jak ich nauczyli ich ojcowie.


Żydzi pochodzą od ludu znanego jako Kananejczycy, którzy w czasach starożytnych mieszkali we współczesnej Palestynie. Kananejczycy czcili pogańskiego boga o imieniu „Moloch”- do którego praktykowali składanie ofiar z dzieci. Kananejczycy także praktykowali jedzenie ludzkiego mięsa jako część ich rytuałów okultystycznych. Słowo „kanibalizm” pochodzi od „Kanaan” i demona boga „Baal,” innego z kananejskich bożków.

Wiemy z opisu nie tylko biblijnego, że ofiary były składane przez wszystkie okoliczne ludy, które mieszkały obok wybranego narodu, tak samo jak POWSZECHNE BYŁO I JEST DO DZISIAJ obrzezanie mężczyzn, a także barbarzyńskie okaleczanie kobiet i małych dziewczynek.

Składane ofiary na ołtarzu ze zwierząt nie były przeznaczone dla Boga, ale dla szatana i jego demonów.
To szatan przejął władzę nad tym Izraelskim narodem i prowadził go swoją mocą.

Jezus po to narodził się na ziemi, byśmy poznali obraz prawdziwego Boga - kochającego, miłosiernego, sprawiedliwego.
Izraelici będąc we władaniu szatana - zamordowali Go, bo prawda ich parzyła jak ogień.
To, że ich ojcem jest szatan- stwierdził osobiście Jezus.

E.Mateusza
23:33Węże! Plemię żmijowe! Jakże będziecie mogli ujść przed sądem ognia piekielnego?
23:34Oto dlatego Ja posyłam do was proroków i mędrców, i uczonych w Piśmie, a z nich niektórych będziecie zabijać i krzyżować, innych znowu będziecie biczować w waszych synagogach i przepędzać z miasta do miasta.
23:35Aby obciążyła was cała sprawiedliwa krew, przelana na ziemi - od krwi sprawiedliwego Abla aż do krwi Zachariasza, syna Barachiaszowego, którego zabiliście między świątynią a ołtarzem.
23:36Zaprawdę powiadam wam, spadnie to wszystko na ten ród.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: KAAN » 02 gru 2018, 00:50

wybrana pisze:
KAAN pisze:
wybrana pisze:Jaki symbol ukrzyżowanego grzechu?
Wyjaśniłem ci, przeczytaj jeszcze raz co napisałem.
Nic nie wyjaśniłeś, ale pozwól, że ja ci wyjaśnię.
Twoje wyjaśnienie nie ma nic wspólnego z prawdą:
Ewangelia św. Jana 10:15 Jak Ojciec mnie zna i Ja znam Ojca, i życie swoje kładę za owce.
Pan Jezus przyszedł po to aby położyć swoje życie za owce - zbawionych których Pan jest pasterzem.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: wybrana » 02 gru 2018, 20:28

KAAN pisze:
wybrana pisze:
KAAN pisze:Wyjaśniłem ci, przeczytaj jeszcze raz co napisałem.
Nic nie wyjaśniłeś, ale pozwól, że ja ci wyjaśnię.
Twoje wyjaśnienie nie ma nic wspólnego z prawdą:
Ewangelia św. Jana 10:15 Jak Ojciec mnie zna i Ja znam Ojca, i życie swoje kładę za owce.
Pan Jezus przyszedł po to aby położyć swoje życie za owce - zbawionych których Pan jest pasterzem.

No to chyba oczywiste, że oddał swoje życie dla ludzi, bo wiedział, że głoszenie prawdy spotka się z oporem i, że ta prawda wyzwoli złość.
A dlaczego za swoje owce? po to, by poznały prawdę i nie błądziły dalej w ciemności - tylko szły w stronę światła.
Chodząc i pogrążając się w ciemności nie odnajduje się światła, dlatego światłość zaświeciła w ciemności, by ludzie ujrzeli światło i do niego szli.
Narodził się na ziemi i chodził przekazując prawdę Bożą. Wiedział, że za prawdę zginie, ale wytrwał do końca- dając nam świadectwo, że mamy iść za nim z odwagą, naśladować i wytrwać do końca - nawet kosztem własnego cielesnego życia, bo to życie jest marnością w stosunku do życia wiecznego
Dar zbawienia jest dany dla tych, co pragną iść i naśladować Jezusa, co przyjmną prawdę, którą otrzymali i będą składać dziękczynienie prawdziwemu Bogu, a nie demonom. Ci, co pokładać będą nadzieję w prawdziwym objawionym w prawdzie Bogu.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: magda » 02 gru 2018, 23:47

Wybana co przybito do krzyża ????
Nasz list dłóżny. A co jest naszym listem dłóżnym????
Grzech własnie , kumasz?
Grzech był prybity do krzyża czyli grzeszne ciało. Ciało Jezusa które było bezgrzeszne ale sie przyoblekło w grzechy nas wszystkich nie swoje , naładował sobie na grzbiet wszystkie nasze najobrzydliwsze grzechy żeby nas ratować, to y jesteśmy Barabaszem i dla nas ten krzyż tam stał na Golgocie, dzieki temu masz szansę sie przyoblec w sprawiedliwosć Jezusa . No nie wiem jak ci to wytłumaczyc no taka podmianka Jezus bierze nasze grzechy a my bierzemy jego sprawiedliwość i swietośc aż taka wielka rzecz zrobił . juz kimasz czy nie?


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: wybrana » 02 gru 2018, 23:48

wybrana pisze:
KAAN pisze:
wybrana pisze:Nic nie wyjaśniłeś, ale pozwól, że ja ci wyjaśnię.
Twoje wyjaśnienie nie ma nic wspólnego z prawdą:
Ewangelia św. Jana 10:15 Jak Ojciec mnie zna i Ja znam Ojca, i życie swoje kładę za owce.
Pan Jezus przyszedł po to aby położyć swoje życie za owce - zbawionych których Pan jest pasterzem.

No to chyba oczywiste, że oddał swoje życie dla ludzi, bo wiedział, że głoszenie prawdy spotka się z oporem i, że ta prawda wyzwoli złość.
A dlaczego za swoje owce? po to, by poznały prawdę i nie błądziły dalej w ciemności - tylko szły w stronę światła.
Chodząc i pogrążając się w ciemności nie odnajduje się światła, dlatego światłość zaświeciła w ciemności, by ludzie ujrzeli światło i do niego szli.
Narodził się na ziemi i chodził przekazując prawdę Bożą. Wiedział, że za prawdę zginie, ale wytrwał do końca- dając nam świadectwo, że mamy iść za nim z odwagą, naśladować i wytrwać do końca - nawet kosztem własnego cielesnego życia, bo to życie jest marnością w stosunku do życia wiecznego
Dar zbawienia jest dany dla tych, co pragną iść i naśladować Jezusa, co przyjmną prawdę, którą otrzymali i będą składać dziękczynienie prawdziwemu Bogu, a nie demonom. Ci, co pokładać będą nadzieję w prawdziwym objawionym w prawdzie Bogu.

Jezus nie był ofiarą przebłagalną za grzechy ludzi. Bóg nie chciał ofiar ze zwierząt, bo one były składane przez Izraelitów na ofiarę dla szatana, demonom i innym diabłom. To był stary pogański zwyczaj czczący demony. Składano w ofierze ludzi, a szczególnie niewinne dzieci. Izraelici chcii eli być lepsi, więc składali zwierzęta. Teraz sataniści też lubią to robić.
Jezus jest prawdą, prawdą o Bogu jakiego mamy czcić i wyznawać. Po to się narodził na ziemi, by nam dać świadectwo prawdy. Jeżeli wierzymy Jezusowi - Jego prawdzie, to ta prawda prowadzi nas do Boga prawdziwego, a nie do demonów. I właśnie przyjęcie tej prawdy, czyli Boga prawdziwego - oczyszcza nas z grzechów i daje nam zbawienie. Jeżeli tak jak to czynili starotestamentowi faryzeusze będziemy oddawali cześć demonom, to nasza droga będzie wiodła ku zatraceniu.
Albo przyjmujemy prawdę o Bogu i Królestwie Bożym daną nam przez Jezusa Chrystusa,albo nadal zatapiamy się w ciemności i nie przyjmujemy danego nam światła.

magda, Jezusa przybił do krzyża ludzki grzech, bo gdyby człowiek nie uległ szatanowi i by nie grzeszył, to Jezus nie musiał by się narodzić na ziemi.
Narodził się głównie po to, by dać prawdę o prawdziwym Bogu, by ludzie nie oddawali czci demonom i by Bóg prawdziwy królował w ich sercach.
Gdyby nie ciemność, która ogarnęła ziemię, jasność nie musiała by przyjść, by dać tej zbłąkanej ludzkości ratunek.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: magda » 03 gru 2018, 00:03

więc z twojej wypowiedzi wygląda na to że jedyną rolą jaka miał spełnic tu na ziemi Jezus to opowiedziać prawde o Bogu a ukrzyżowanie to tak na marginecie bo mówił to co się faryzeuszom nie podobało.?????

A jednak nie o to chodziło a o krzyż i zbawienie. Nie zbawia cię przyjecie prawdy na temat Boga ale ten krzyz na Golgocie, dzieki niemu masz szansę być zbawiona jeśli zechcesz to przyjąć bo na razie przyjmujesz to ze Jezus mówił prawde o Bogu czyli o kim wedłóg ciebie???? o sobie? czy Ojcu? czy Duchu świętym . No jak to rozumiesz.?


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: wybrana » 03 gru 2018, 00:08

magda pisze:więc z twojej wypowiedzi wygląda na to że jedyną rolą jaka miał spełnic tu na ziemi Jezus to opowiedziać prawde o Bogu a ukrzyżowanie to tak na marginecie bo mówił to co się faryzeuszom nie podobało.?????

A jednak nie o to chodziło a o krzyż i zbawienie. Nie zbawia cię przyjecie prawdy na temat Boga ale ten krzyz na Golgocie, dzieki niemu masz szansę być zbawiona jeśli zechcesz to przyjąć bo na razie przyjmujesz to ze Jezus mówił prawde o Bogu czyli o kim wedłóg ciebie????

O Bogu czyli naszym prawdziwym Ojcu - kochającym, miłosiernym, sprawiedliwym, dobrym.
Nauczał, ze Bóg jest miłością i my wypełniając wolę Bożą, którą są przykazania miłości, stajemy się dziećmi Bożymi- siostrami i braćmi Jezusa.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: wybrana » 03 gru 2018, 14:24

magda, obraz starotestamentowego kościoła możemy zobaczyć patrząc na utworzony kościół rzymski, który nie przyjął prawdy danej nam przez Jezusa, a postępował według nauk starotestamentowego prawa. Przez co powstały zbrojne zakony, mordy, 600 lat inkwizycji i ciągle Jezus składany jako ofiara ołtarza.
Izraelici byli narodem bardzo religijnym. Uważali, że to, co czynią - było dla Boga. Nie służyli oni jednak Bogu - tylko szatanowi i jego demonom. To szatan był przez ich chrzczony i jemu oddawali hołd, dlatego Jezus powiedział - chodź ze mną, a umarli niech grzebią umarłych, bo oni dla Boga prawdziwego byli umarli.
Jezus po to się narodził, by prawda zwyciężyła i byśmy mogli poznać prawdziwego Boga i jemu oddawać cześć i chwałę - w duchu i w prawdzie. Wiedział, że zostanie ukrzyżowany, że umrze w cierpieniach, ale by prawda zwyciężyła - wytrwał do końca. Wytrwał w prawdzie i przez to otrzymał życie wieczne z prawdziwym Bogiem. Dał nam świadectwo prawdy, drogę i nadzieję, bo każdy kto uwierzy w Syna Bożego, czyli przyjmie Jego nauki - będzie zbawiony przez wiarę, która daje zbawienie, bo ta wiara pochodzi od prawdziwego Boga - świętego i doskonałego.
Bóg nie pragnął krwi i nie chciał odkupienia za grzechy przez tą przelaną krew. Ale właśnie potrzebne było uwięczenie tej prawdy, by człowiek prawdziwie uwierzył. Jezus zmartwywstał i ukazywał się apostołom, by dalej uwięczać tą prawdę. Bo Jezus był dla nas prawdą.
Dał nam prawdę poświadczoną swoim życiem i cierpieniem.
Jak Bóg prędzej powoływał proroków, by przekazywali Izraelitom prawdę, to ci prorocy powołani przez Boga - byli mordowani.
W Kościele rzymskim również, kto się ośmielił przeciwstawić ich herezji, to za prawdę tracił życie w cierpieniach. Ale teraz już syn Boży nie narodzi się po raz drugi, by ratować ten świat, ale przyjdzie już sądzić.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: magda » 03 gru 2018, 14:37

wybrana pisze: my wypełniając wolę Bożą, którą są przykazania miłości, stajemy się dziećmi Bożymi- siostrami i braćmi Jezusa.


Czyli wedłÓg ciebie nie musiałoby być krzyża i Golgoty a tylko wypełnianie przykazań miłości i juz zarabiasz na zbawienie i bycie dzieckiem Bozym . Oj kobieto tyle czasu tu jesteś a nic nie rozumiesz , nie zarobisz na zbawienie wypełnianiem przykazań . Coś cie powstrzymuje przed zrozumieniem i przyjęciem zbawienia z Łaski a nie z przykazań i czy nie myślałaś czasem ze jak padałaś w kosciele to jakiś duch miał do ciebie dostęp i że sie go jeszcze nie wyparłaś dlatego tak bardzo nie chcesz zbawienia i krzyża. Wyprzyj sie w modlitwie tego ducha co cie rzucił na ziemię , powiedz Bogu ze jeśli to nie był twój Duch a coś innego to sie tego wypieram, tak Bogu powiedz i módl sie o to a przejrzysz i zrozumiesz.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: wybrana » 03 gru 2018, 15:03

magda pisze:
wybrana pisze: my wypełniając wolę Bożą, którą są przykazania miłości, stajemy się dziećmi Bożymi- siostrami i braćmi Jezusa.


Czyli wedłÓg ciebie nie musiałoby być krzyża i Golgoty a tylko wypełnianie przykazań miłości i juz zarabiasz na zbawienie i bycie dzieckiem Bozym . Oj kobieto tyle czasu tu jesteś a nic nie rozumiesz , nie zarobisz na zbawienie wypełnianiem przykazań . Coś cie powstrzymuje przed zrozumieniem i przyjęciem zbawienia z Łaski a nie z przykazań i czy nie myślałaś czasem ze jak padałaś w kosciele to jakiś duch miał do ciebie dostęp i że sie go jeszcze nie wyparłaś dlatego tak bardzo nie chcesz zbawienia i krzyża. Wyprzyj sie w modlitwie tego ducha co cie rzucił na ziemię , powiedz Bogu ze jeśli to nie był twój Duch a coś innego to sie tego wypieram, tak Bogu powiedz i módl sie o to a przejrzysz i zrozumiesz.

To przykazania miłości dają nam drogę do Boga, bo grzech oddziela nas od Boga a nie łączy.
Właśnie tego uczył Jezus Chrystus, by wypełniać wolę Bożą. Przeczytaj Ewangelię, w których jest zawarta nauka Jezusa Chrystusa, a które właśnie mówią o wypełnianiu woli Bożej i o owocach tego wypełniania.
Jezus zastrzegł, że nie każdy, kto woła Panie, Panie - wejdzie do Królestwa Bożego, ale ten, kto wypełnia wolę Bożą.
A kto wypełnia wolę Bożą - jest mu matką, siostrą i bratem.
Nawet poradził, że lepiej odciąć rękę, która grzeszy niż dalej nią grzeszyć. Jeżeli człowiek nie przyjmuje nauk Jezusa, to jest osobą niewierzącą, bo nie przyjmuje prawd wiary od samego Boga, czyli nie przyjmuje Boga.
Nie można powiedzieć - mam wiarę, jeżeli nie uwierzę Jezusowi.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: magda » 03 gru 2018, 15:35

No wypełniasz przykazania i rozumiem że już rąk nie masz bo odciełaś i sie zbawiłaś . a co z krzyżem?


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
ami
Posty: 754
Rejestracja: 17 gru 2008, 11:07
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: ami » 03 gru 2018, 15:51

wybrana pisze:Narodził się głównie po to, by dać prawdę o prawdziwym Bogu, by ludzie nie oddawali czci demonom i by Bóg prawdziwy królował w ich sercach.

Napisałaś wielką prawdę. Jezus nauczał, aby najpierw szukać obecnego w nas Królestwa Bożego, Boga, który jest Miłością i Światłością, a wszystko inne będzie nam dodane.Bo Miłość Boża rozlana jest w sercach naszych przez Ducha Bożego,który jest nam dany. Jezus nauczał: " Bacz, by Światłość, która jest w tobie, nie była ciemnością ".

Ciekawy jestem, czy ktoś na tym forum napisał przed Tobą tą wielką prawdę. Bardzo ważne jest to, co z niej wynika dla tych, którzy z niej korzystają.


Jeden jest Bóg,jeden jest też pośrednik między Bogiem i ludźmi,Syn Boży Chrystus,obecny we wszystkich ludziach przez swojego Ducha Chrystusowego.Kto wierzy w Syna Bożego,ma świadectwo Jego obecności w sobie.
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: wybrana » 03 gru 2018, 15:55

magda pisze:No wypełniasz przykazania i rozumiem że już rąk nie masz bo odciełaś i sie zbawiłaś . a co z krzyżem?


Jezus po to się narodził, by prawda zwyciężyła i byśmy mogli poznać prawdziwego Boga i jemu oddawać cześć i chwałę - w duchu i w prawdzie. Wiedział, że zostanie ukrzyżowany, że umrze w cierpieniach, ale by prawda zwyciężyła - wytrwał do końca. Wytrwał w prawdzie i przez to otrzymał życie wieczne z prawdziwym Bogiem. Dał nam świadectwo prawdy, drogę i nadzieję, bo każdy kto uwierzy w Syna Bożego, czyli przyjmie Jego nauki - będzie zbawiony przez wiarę, która daje zbawienie, bo ta wiara pochodzi od prawdziwego Boga - świętego i doskonałego.
Bóg nie pragnął krwi i nie chciał odkupienia za grzechy przez tą przelaną krew. Ale właśnie potrzebne było uwięczenie tej prawdy, by człowiek prawdziwie uwierzył. Jezus zmartwywstał i ukazywał się apostołom, by dalej uwięczać tą prawdę. Bo Jezus był dla nas prawdą.
Dał nam prawdę poświadczoną swoim życiem i cierpieniem.
Jak Bóg prędzej powoływał proroków, by przekazywali Izraelitom prawdę, to ci prorocy powołani przez Boga - byli mordowani.
W Kościele rzymskim również, kto się ośmielił przeciwstawić ich herezji, to za prawdę tracił życie w cierpieniach. Ale teraz już syn Boży nie narodzi się po raz drugi, by ratować ten świat, ale przyjdzie już sądzić.

24:7Powstanie bowiem naród przeciwko narodowi i królestwo przeciwko królestwu, i będzie głód, i mór, a miejscami trzęsienia ziemi.
24:8Ale to wszystko dopiero początek boleści.
24:9Wtedy wydawać was będą na udrękę i zabijać was będą, i wszystkie narody pałać będą nienawiścią do was dla imienia mego.
24:10I wówczas wielu się zgorszy i nawzajem wydawać się będą, i nawzajem nienawidzić.
24:11I powstanie wielu fałszywych proroków, i zwiodą wielu.
24:12A ponieważ bezprawie się rozmnoży, przeto miłość wielu oziębnie.
24:13A kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony.


Mogła bym ci przytoczyć całe strony cytatów o wypełnianiu woli Bożej, o wytrwaniu w prawdzie,ale po co?
Przeczytaj Ewangelię Mateusza, Jana, a tam wszystkiego się dowiesz.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Awatar użytkownika
ami
Posty: 754
Rejestracja: 17 gru 2008, 11:07
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: ami » 03 gru 2018, 16:02

wybrana pisze:
Jezus po to się narodził, by prawda zwyciężyła i byśmy mogli poznać prawdziwego Boga i jemu oddawać cześć i chwałę - w duchu i w prawdzie.

Zgadza się z tym, co wcześniej napisałem i do tego dochodzą nieograniczone dla nas możliwości Bożej pomocy, ochrony, prowadzenia, itd. Ludzie nie znający prawdziwego Boga nie wiedzą co tracą.


Jeden jest Bóg,jeden jest też pośrednik między Bogiem i ludźmi,Syn Boży Chrystus,obecny we wszystkich ludziach przez swojego Ducha Chrystusowego.Kto wierzy w Syna Bożego,ma świadectwo Jego obecności w sobie.

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości