Pismo Święte zawsze ma rację.

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
Realista
Posty: 1333
Rejestracja: 10 maja 2009, 19:33
wyznanie: Kwakrzy
O mnie: Wciąż na nowo odkrywam istotę człowieczeństwa w moim Mistrzu Jezusie z Nazaretu.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: Realista » 28 lis 2018, 22:54

Efendi pisze:
wybrana pisze:Jezus Chrystus został Synem Bożym poprzez usynowienie Go przez Boga Ojca, które to otrzymał poprzez przemienienie na górze Synaj. Duch Boży od tej chwili zamieszkał w Jezusie Chrystusie.
My też możemy otrzymać i łączyć się z Duchem Bożym i wtedy będziemy dziećmi Bożymi i braćmi i siostrami Jezusa.

:?: :?: Przecież już w cczasie chrztu Jezusa padają takie słowa "To jest syn mój".
Skąd taka teorie wzielas? pierwszy raz sie z taka spotykam

Z ewangelii synoptycznych? To jest chrystologia głównie ewangelii Marka. Dla Pawła został ustanowiony Synem Boga w kontekście zmartwychwstania.


Nominatissimus Acerrimusque Socinismi defensor...
http://christianismirestitutio.pl/
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: KAAN » 28 lis 2018, 23:42

wybrana pisze:
KAAN pisze:
wybrana pisze:Ducha Świętego mają ci którzy uwierzyli i zostali zbawieni z łaski.

Nieprawda.
Duch Święty - Duch Boży, może zamieszkać tylko w człowieku wypełniającym wolę Bożą..
Wolę Bożą może wypełniać tylko zbawiony z łaski na podstawie wiary.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Torcik
Posty: 464
Rejestracja: 20 sty 2016, 14:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: Torcik » 29 lis 2018, 10:08

KAAN pisze:
wybrana pisze:
KAAN pisze:

Nieprawda.
Duch Święty - Duch Boży, może zamieszkać tylko w człowieku wypełniającym wolę Bożą..
Wolę Bożą może wypełniać tylko zbawiony z łaski na podstawie wiary.

Jakoś cienko to widzę. Chrześcijanie absolutnie niczym się nie różnią od reszty świata, a nawet w niektórych aspektach są gorsi, bo działają niby w inię boga i uważają, że mają przyzwolenie na robienie większych "świństw"(mordowanie - chociażby).
Niby jaką wolę bożą wypełniają tutejsi napełnieni ponoć Duchem św? Czym się wyróżnia jeden/jedna z drugim plotkując, raniąc, gnojąc wręcz każdego, kto ośmieli się inaczej pisać, mysleć, mówić?
Dlaczego przez kilkadziesiąt lat życia nie spotkałąm ani jednej osoby, która chociażby minimalnie przypominała kogoś, kto jest taki, jak uporczywie cytujesz, Kaan? I nie, nie pisz, że to wina grzechu, bo to bzdura. To tylko wymówka aby trzymać masy ludzi w poczuciu winy, od dziecięcia do starości. A także "usprawiedliwienie" dla popełniania zła. I głupia formułka: zgrzeszyłeś to znieś pod krzyż a On przebaczy. To ciche przyzwolenie na zło. Żadnej motywacji, aby starać się o dobro, a zacząć trzeba zawsze od siebie. Zło pojawia się w umyśle, a więc dobre myśli są początkiem, za nimi idą błogosławione słowa i uczynki.
Twoje mantrowanie, Kaan, ma się nijak do życia. Znam naprawdę wiele osób, według ciebie potępionych, które swoim życiem świadczą o prawdziwym Bogu, są pełni dobra, a według twoich standardów-zginą w piekle.
Totalna bzdura.


Ateistka - dla tutejszych fundamentalistów.
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: wybrana » 29 lis 2018, 10:28

KAAN pisze:
wybrana pisze:
KAAN pisze:

Nieprawda.
Duch Święty - Duch Boży, może zamieszkać tylko w człowieku wypełniającym wolę Bożą..
Wolę Bożą może wypełniać tylko zbawiony z łaski na podstawie wiary.

No, ale co to jest wiara? Czym ją wyrażamy? - deklaracjami? wzniosłymi słowami?
Kto ma wiarę? Co jest jej wyrazem?
Wiara, to wyraz naszej ufności Bogu. To przyjmowanie do swojego życia nauk Jezusa Chrystusa, to przyjęcie prawdy danej przez Boga.
To wydawane dobre owoce naszego życia - są wyrazem naszej wiary. Bez wypełniania woli Bożej - nie ma wiary. Tylko przez wypełnianie woli Bożej potwierdzamy, że uwierzyliśmy i wierzymy Jezusowi. To wypełnianie woli Bożej pozwala nam wzrastać w świętości i miłości Bożej. My musimy w tej wierze dojrzewać, wzrastać i wytrwać do końca, a pomoże nam w tym Jezus Chrystus, gdy będziemy pragnęli za nim iść i naśladować Go.
Jezus jest naszą drogą, która prowadzi nas do Boga.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: KAAN » 29 lis 2018, 12:04

Torcik pisze:
KAAN pisze:
wybrana pisze:Nieprawda.
Duch Święty - Duch Boży, może zamieszkać tylko w człowieku wypełniającym wolę Bożą..
Wolę Bożą może wypełniać tylko zbawiony z łaski na podstawie wiary.
Jakoś cienko to widzę. Chrześcijanie absolutnie niczym się nie różnią od reszty świata...
Ale zbawieni z łaski na podstawie wiary różnią się od świata:

Ewangelia św. Jana 15:19 Gdybyście byli ze świata, świat miłowałby to, co jest jego; że jednak ze świata nie jesteście, ale ja was wybrałem ze świata, dlatego was świat nienawidzi.
I List św. Jana 2:16 Bo wszystko, co jest na świecie, pożądliwość ciała i pożądliwość oczu i pycha życia, nie jest z Ojca, ale ze świata.


a nawet w niektórych aspektach są gorsi, bo działają niby w inię boga i uważają, że mają przyzwolenie na robienie większych "świństw"(mordowanie - chociażby).
Jeśłi trwają w grzechu znaczy że nie sa wierzącymi ludźmi:

1J 8. Kto popełnia grzech, jest z diabła; gdyż diabeł od początku grzeszy. Po to objawił się Syn Boży, aby zniszczyć dzieła diabła./i]

Niby jaką wolę bożą wypełniają tutejsi napełnieni ponoć Duchem św?

[i]I List św. Piotra 2:15 Albowiem taka jest wola Boża, abyście dobrze czyniąc, zamykali usta niewiedzy ludzi głupich,


Dlaczego przez kilkadziesiąt lat życia nie spotkałąm ani jednej osoby, która chociażby minimalnie przypominała kogoś, kto jest taki, jak uporczywie cytujesz, Kaan?

Ewangelia św. Mateusza 7:14 A ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do żywota; i niewielu jest tych, którzy ją znajdują.

I nie, nie pisz, że to wina grzechu, bo to bzdura.

Ewangelia św. Jana 8:34 Jezus im odpowiedział: Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam, każdy, kto grzeszy, jest niewolnikiem grzechu.

Człowiek zbawiony nie trwa w grzechu:

I List św. Jana 3:9 Kto z Boga się narodził, grzechu nie popełnia, gdyż posiew Boży jest w nim, i nie może grzeszyć, gdyż z Boga się narodził.
Zło pojawia się w umyśle, a więc dobre myśli są początkiem, za nimi idą błogosławione słowa i uczynki.
Złe myśli są z nienawróconego serca, najpierw jest wiara a potem owoce Ducha - dobre uczynki:
List do Efezjan 2:10 Jego bowiem dziełem jesteśmy, stworzeni w Chrystusie Jezusie do dobrych uczynków, do których przeznaczył nas Bóg, abyśmy w nich chodzili.

Twoje mantrowanie, Kaan, ma się nijak do życia.
Przeciwnie, mam społeczność ze świętymi, którzy nie trwają w grzechu, ale obfitują w dobry uczynek.
Znam naprawdę wiele osób, według ciebie potępionych, które swoim życiem świadczą o prawdziwym Bogu, są pełni dobra, a według twoich standardów-zginą w piekle.
Szukaj prawdy i zbawionych w Zborze Bożym.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: KAAN » 29 lis 2018, 12:16

wybrana pisze:
KAAN pisze:
wybrana pisze:Nieprawda.
Duch Święty - Duch Boży, może zamieszkać tylko w człowieku wypełniającym wolę Bożą..
Wolę Bożą może wypełniać tylko zbawiony z łaski na podstawie wiary.
No, ale co to jest wiara? Czym ją wyrażamy? - deklaracjami? wzniosłymi słowami? Kto ma wiarę? Co jest jej wyrazem?
Wiara to kategoria duchowa nie dająca się do końca opisać słowami, łatwiej jest zaobserwować owoce wiary. Przeczytaj cały 11 rozdział Hbr, to rozdział o wierze. Oczywiście jest to jedno z wielu miejsc w Biblii które charakteryzują wiarę i jej skutki, zaczyna się tak:

1 A wiara jest pewnością tego, czego się spodziewamy, przeświadczeniem o tym, czego nie widzimy.

Wiara, to wyraz naszej ufności Bogu.
Tak, to jeden z aspektów wiary.
To przyjmowanie do swojego życia nauk Jezusa Chrystusa, to przyjęcie prawdy danej przez Boga.
Też.
To wydawane dobre owoce naszego życia - są wyrazem naszej wiary
.To prawda.
Bez wypełniania woli Bożej - nie ma wiary.
Odwrotnie; bez wiary nie można pełnić woli Bożej.
Tylko przez wypełnianie woli Bożej potwierdzamy, że uwierzyliśmy i wierzymy Jezusowi.
Uczynki są wynikiem wiary a nie przyczyną.
To wypełnianie woli Bożej pozwala nam wzrastać w świętości i miłości Bożej.
To wiara pozwala nam na wypełnianie woli Bożej.
My musimy w tej wierze dojrzewać, wzrastać....
My nie musimy, wiara to nasza cecha dzięki której wzrastamy dojrzewamy...
i wytrwać do końca
Każdy zbawiony wytrwa do końca, to jego immanentna cecha duchowa.
, a pomoże nam w tym Jezus Chrystus, gdy będziemy pragnęli za nim iść i naśladować Go.
Gdy uwierzymy. Pragnienie nie doprowadzi nas do zbawienia, tylko wiara:

Ewangelia św. Jana 3:16 Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jezus jest naszą drogą, która prowadzi nas do Boga.
Jeśli uwierzysz w niego, bo:

List do Hebrajczyków 11:6 Bez wiary zaś nie można podobać się Bogu; kto bowiem przystępuje do Boga, musi uwierzyć, że On istnieje i że nagradza tych, którzy go szukają.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: wybrana » 29 lis 2018, 15:31

KAAN, w przedstawionych przez siebie cytatach nie przedstawiasz nauk Jezusa, a to one powinny stanowić dla ciebie piorytet.
Jezus zupełnie inną naukę prowadził.
Określ się, kto i czyje nauki są dla ciebie najważniejsze - Jezusa Boga, czy, człowieka ?
Na kim opiera się twoja wiara - na Bogu, czy na człowieku ?
Tylko odpowiedz - krótko i szczere, bez dodatkowo wymyślonej teorii.

Zbawieni z łaski przez wiarę jesteśmy ale dopiero po śmierci. To Bóg oceni naszą wiarę - jej owoce.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Torcik
Posty: 464
Rejestracja: 20 sty 2016, 14:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: Torcik » 29 lis 2018, 16:18

KAAN pisze:
Torcik pisze:
KAAN pisze:Wolę Bożą może wypełniać tylko zbawiony z łaski na podstawie wiary.
Jakoś cienko to widzę. Chrześcijanie absolutnie niczym się nie różnią od reszty świata...
Ale zbawieni z łaski na podstawie wiary różnią się od świata:

Ewangelia św. Jana 15:19 Gdybyście byli ze świata, świat miłowałby to, co jest jego; że jednak ze świata nie jesteście, ale ja was wybrałem ze świata, dlatego was świat nienawidzi.
I List św. Jana 2:16 Bo wszystko, co jest na świecie, pożądliwość ciała i pożądliwość oczu i pycha życia, nie jest z Ojca, ale ze świata.


a nawet w niektórych aspektach są gorsi, bo działają niby w inię boga i uważają, że mają przyzwolenie na robienie większych "świństw"(mordowanie - chociażby).
Jeśłi trwają w grzechu znaczy że nie sa wierzącymi ludźmi:

1J 8. Kto popełnia grzech, jest z diabła; gdyż diabeł od początku grzeszy. Po to objawił się Syn Boży, aby zniszczyć dzieła diabła./i]

Niby jaką wolę bożą wypełniają tutejsi napełnieni ponoć Duchem św?

[i]I List św. Piotra 2:15 Albowiem taka jest wola Boża, abyście dobrze czyniąc, zamykali usta niewiedzy ludzi głupich,


Dlaczego przez kilkadziesiąt lat życia nie spotkałąm ani jednej osoby, która chociażby minimalnie przypominała kogoś, kto jest taki, jak uporczywie cytujesz, Kaan?

Ewangelia św. Mateusza 7:14 A ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do żywota; i niewielu jest tych, którzy ją znajdują.

I nie, nie pisz, że to wina grzechu, bo to bzdura.

Ewangelia św. Jana 8:34 Jezus im odpowiedział: Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam, każdy, kto grzeszy, jest niewolnikiem grzechu.

Człowiek zbawiony nie trwa w grzechu:

I List św. Jana 3:9 Kto z Boga się narodził, grzechu nie popełnia, gdyż posiew Boży jest w nim, i nie może grzeszyć, gdyż z Boga się narodził.
Zło pojawia się w umyśle, a więc dobre myśli są początkiem, za nimi idą błogosławione słowa i uczynki.
Złe myśli są z nienawróconego serca, najpierw jest wiara a potem owoce Ducha - dobre uczynki:
List do Efezjan 2:10 Jego bowiem dziełem jesteśmy, stworzeni w Chrystusie Jezusie do dobrych uczynków, do których przeznaczył nas Bóg, abyśmy w nich chodzili.

Twoje mantrowanie, Kaan, ma się nijak do życia.
Przeciwnie, mam społeczność ze świętymi, którzy nie trwają w grzechu, ale obfitują w dobry uczynek.
Znam naprawdę wiele osób, według ciebie potępionych, które swoim życiem świadczą o prawdziwym Bogu, są pełni dobra, a według twoich standardów-zginą w piekle.
Szukaj prawdy i zbawionych w Zborze Bożym.


Nie, Kaan, wydaje mi się, że wszelkie dyskusje z tobą są bezsensowne, niestety.
1. Cytujesz Ew.Jana15,19. To ładny werset. I piszesz:"Ale zbawieni z łaski na podstawie wiary różnią się od świata". A ja ci w poprzednim wpisie próbowałam powiedzieć..."dziad swoje, baba swoje", próbowałam ci powiedzieć, że teoria (biblia) swoje, twoje suche i bardzo życzeniowe zdania (cytowałam twój wpis) swoje, a życie SWOJE. Niczym w praktyce, w codziennym życiu nie różnią się chrześcijanie (nawet tacy, którym się wydaje coś, jak tobie) od reszty świata. Mamy setki lat chrześcijaństwa za sobą, żyjemy tu kilkadziesiąt lat i trochę doświadczeń mamy, i po co się upierać, że jest inaczej? Jest źle. Jest źle wśród chrześcijan i jest źle wśród reszty ludzi. Niezależnie od wyznawanej WIARY (celowo piszę wiary, aby nie mylić z religią) lub braku wiary.
2. Kaan, czy trwają w grzechu czy nie trwają są zawsze tacy sami. Czy biegną do spowiedzi, czy wyznają koleżance czy pastorowi, czy leżą pod krzyżem i wirtualnie przybijają swoje przewinienia do niego, czy składają grzechy u stóp Zbawiciela, są ciągle tacy sami. W rzeczywistości dalej postępują źle i upadają raz za razem. Tylko teoretycznie się zmieniają. Wiara to pojęcie wydumane i nie ma znaczenia dla prawdziwego życia. Co to znaczy dla ciebie:"trwają w grzechu". A jak na przykład osoba niewierząca lub wierząca nie pochrześcijańsku, wykazuje się dobrym i prawym życiem? Jaki to ma związek z wiarą? Żadnego. Dlaczego odmawiasz osobom inaczej wierzącym lub niewierzącym szacunku, jesli są dobrymi ludźmi.
Ja szanuję każdego człowieka i nie obchodzi mnie czy to Chińczyk wierzący w Mao...czy buddysta, czy ateista, czy inny "ista"; liczy się, aby zostawić ten świat odrobinę lepszym niż się go zastało. Już samo takie stwierdzenie, jakim się posłużyłeś:"eśłi trwają w grzechu znaczy że nie sa wierzącymi ludźmi" powoduje dyskryminacje, podziały, niechęć, w skrajnych wypadkach eskalacje czynną...
No, ale "Nie myślcie, że przyszedłem czynić pokój...."
3. Cytat z Piotra niczego nie wyjaśnia. Tylko faktycznie zamyka usta. Też znam wersety na każdą okazję i co? O to chodzi, aby przerzucać się formułkami? OK. Bez sensu taka rozmowa :)
4. Wąska brama....cóż, tu bardzo często userka magda pisze o tej bramie, oczywiście sugerując, że to ona (i zapewne ty także) nią wchodzicie. Powodzenia. Tylko sobie boków nie poobijajcie, jak w tej wąskiej bramie będziecie się przepychać...
5. Kuriozum: człowiek zbawiony nie trwa w grzechu - no nie trwa, a pokaż mi takiego :D I uprzedzam, ja doskonale rozumiem wykładnie tego zdania, ale powtarzam: to bleblanie, pobożne życzenia i teorie. Życie pokazuje, że i ty grzeszysz i ja i każdy inny.
6."łe myśli są z nienawróconego serca, najpierw jest wiara a potem owoce Ducha - dobre uczynki:
List do Efezjan 2:10 Jego bowiem dziełem jesteśmy, stworzeni w Chrystusie Jezusie do dobrych uczynków, do których przeznaczył nas Bóg, abyśmy w nich chodzili." - no tak, to wszystko wyjaśnia :lmao:
7. tiiia masz społeczność ze świętymi z zboru, którzy pełnią itd. No to fajnie. Jesteście ewenementem na skalę wszechświatową.
8. Nie, w żadnym zborze nie znalazłam ani znajdę ani prawdy, ani zbawienia, ani Boga.
Klepanie cytatów z pamięci, mnóstwo kazań z pouczeniami, teoryjki, a pod zborowymi dywanami kurz aż się kłębi.
Ale u ciebie jest na pewno inaczej. Cieszę się =D


Ateistka - dla tutejszych fundamentalistów.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: KAAN » 29 lis 2018, 23:16

wybrana pisze:KAAN, w przedstawionych przez siebie cytatach nie przedstawiasz nauk Jezusa, a to one powinny stanowić dla ciebie piorytet.
Jezus zupełnie inną naukę prowadził.
Fantazjujesz, czytaj Słowo Boże. Nie ma z tobą dyskusji, bo nie masz autorytetu; jedynym autorytetem Jest Słowo Boże, a ty je nie uznajesz - sama nie jesteś uznana.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: KAAN » 29 lis 2018, 23:28

Torcik pisze:Nie, Kaan, wydaje mi się, że wszelkie dyskusje z tobą są bezsensowne, niestety.
Tak, Torcik, wydaje ci się, że piszesz coś sensownie, piszesz na tym forum bezsensowne tezy niepoparte Słowem Bożym. To twoja prywatna filozofia.
Niczym w praktyce, w codziennym życiu nie różnią się chrześcijanie (nawet tacy, którym się wydaje coś, jak tobie) od reszty świata.
Różnią się, taka jest ich natura ze się różnią od świata.
2. Kaan, czy trwają w grzechu czy nie trwają są zawsze tacy sami.
Nie są tacy sami i wierzący nie trwają w grzechu. To niewierzący trwają w grzechu i są przeznaczeni na sąd i piekło.
3. Cytat z Piotra niczego nie wyjaśnia.
Wyjaśnia, wierzący mają moc od Boga do czynienia dobrych rzeczy miłych Bogu.
4. Wąska brama....cóż, tu bardzo często userka magda pisze o tej bramie, oczywiście sugerując, że to ona (i zapewne ty także) nią wchodzicie.
Tak, każdy wierzący, zbawiony z łaski wchodzi do rodziny Bożej, do domu Ojca uzyskując nieprzebraną ilość błogosławieństwa i darów duchowych.
5. Kuriozum: człowiek zbawiony nie trwa w grzechu - no nie trwa, a pokaż mi takiego :D
Przyjedź do mojego zboru to ci pokażę takich.
6."łe myśli są z nienawróconego serca, najpierw jest wiara a potem owoce Ducha - dobre uczynki:
List do Efezjan 2:10 Jego bowiem dziełem jesteśmy, stworzeni w Chrystusie Jezusie do dobrych uczynków, do których przeznaczył nas Bóg, abyśmy w nich chodzili." - no tak, to wszystko wyjaśnia ...
Tak, dobre spostrzeżenie.
7. tiiia masz społeczność ze świętymi z zboru, którzy pełnią itd. No to fajnie. Jesteście ewenementem na skalę wszechświatową.
Zbawieni są ewenementem na skalę wszechświatową, to coś cudownego i rzadkiego w przyrodzie.
8. Nie, w żadnym zborze nie znalazłam ani znajdę ani prawdy, ani zbawienia, ani Boga.
Nie znajdujesz, bo nie wiesz czego i jak szukać.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Torcik
Posty: 464
Rejestracja: 20 sty 2016, 14:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: Torcik » 30 lis 2018, 11:13

Nie znajdujesz, bo nie wiesz czego i jak szukać.

Acha, a wy, chrześcijanie zbawieni z łaski przez wiarę, oczywiście tego nie powiecie. Może tylko jakieś: musisz się nawrócić, ale...jak nie jesteś wybrana/y przed założeniem świata, jak nie jesteś zapisany/a w księdze żywota...to choćbyś pękł/a, choćbyś prowadził najświętsze życie to i tak lądujesz w piekle. Amen.
Czy dostrzegasz absurd tych nauk. Oczywiście mój wpis powyższy jest "ku przekorze", ale może ktoś sedno jakieś dostrzeże. Wszak same głupoty na tym forum piszę, to może i ta dopełni obrazu mojej zgubionej (z łaski zapewne) osoby. ;) ;) :-D


Ateistka - dla tutejszych fundamentalistów.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: KAAN » 30 lis 2018, 11:27

Torcik pisze:
Nie znajdujesz, bo nie wiesz czego i jak szukać.
Acha, a wy, chrześcijanie zbawieni z łaski przez wiarę, oczywiście tego nie powiecie.
Mówimy, tylko ludzie spoza Zboru Pańskiego nie mogą tego przyjąć, albo zrozumieć.
Może tylko jakieś: musisz się nawrócić,...
To wezwanie do każdego kto potrzebuje zbawienia.
ale...jak nie jesteś wybrana/y przed założeniem świata, jak nie jesteś zapisany/a w księdze żywota...to choćbyś pękł/a, choćbyś prowadził najświętsze życie to i tak lądujesz w piekle. Amen.
Wykręcasz i szydzisz z Ewangelii, czegoś takiego nie ma w Biblii.
Czy dostrzegasz absurd tych nauk.
Dostrzegam, bo czegoś takiego nie ma w nauce biblijnej i czegoś takiego nie głosimy.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: wybrana » 30 lis 2018, 11:27

Księgę żywota sami tworzymy. Albo się tam wpisujemy, jako petendenci do dalszego życia, albo nas tam nie ma.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Torcik
Posty: 464
Rejestracja: 20 sty 2016, 14:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: Torcik » 30 lis 2018, 11:40

KAAN pisze:
Torcik pisze:
Nie znajdujesz, bo nie wiesz czego i jak szukać.
Acha, a wy, chrześcijanie zbawieni z łaski przez wiarę, oczywiście tego nie powiecie.
Mówimy, tylko ludzie spoza Zboru Pańskiego nie mogą tego przyjąć, albo zrozumieć.
Może tylko jakieś: musisz się nawrócić,...
To wezwanie do każdego kto potrzebuje zbawienia.
ale...jak nie jesteś wybrana/y przed założeniem świata, jak nie jesteś zapisany/a w księdze żywota...to choćbyś pękł/a, choćbyś prowadził najświętsze życie to i tak lądujesz w piekle. Amen.
Wykręcasz i szydzisz z Ewangelii, czegoś takiego nie ma w Biblii.
Czy dostrzegasz absurd tych nauk.
Dostrzegam, bo czegoś takiego nie ma w nauce biblijnej i czegoś takiego nie głosimy.

Nie szydzę, ani mi to w głowie. To ty tak odczytujesz, ale niesłusznie. Przecież tak jest w Biblii, ja tylko innymi słowami wypowiedziałam to, co sam cały czas nam ogłaszasz. Nie widzisz tego?
Po prostu jestem uważną czytelniczką i obserwatorką. Także życia.
Aż nasuwa się dalsze pytanie, ale znowu odrzucisz piłeczkę..., ale co tam, zaryzykuję: Zbór Pański. No właśnie, gdzie o tym jest w Biblii? Bo według mnie to wytwór wyobraźni, czysta fikcja i matrix w wydaniu "nawiedzonych" :oops: :oops: (tylko się nie obraź, ale tak to wygląda z boku).

wybrana pisze:Księgę żywota sami tworzymy. Albo się tam wpisujemy, jako petendenci do dalszego życia, albo nas tam nie ma.

A tego to faktycznie nie ma s biblii. O Księdze żywota jest w Apokalipsie. :-)


Ateistka - dla tutejszych fundamentalistów.
Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: Noemi » 30 lis 2018, 11:55

wybrana pisze:Księgę żywota sami tworzymy. Albo się tam wpisujemy, jako petendenci do dalszego życia, albo nas tam nie ma.

gdzie to wyczytalas ,albo gdzie takie dyrdymaly uslyszalas



Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości