Pismo Święte zawsze ma rację.

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Luba
Posty: 333
Rejestracja: 05 paź 2018, 21:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: Luba » 19 lis 2018, 15:37

Torcik pisze: Nie rób tego, bo to złe.


Torciku, ja bym bardzo chciala przekazac ci swoje przemyslenia, jesli cie interesuja....ale na takim poziomie jw. to ja nie potrafie.

Przykro mi, ze cie rozczarowalam :)


Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: Riddick » 19 lis 2018, 15:43

Po pierwsze to krk nie zredagował Biblii, bo kiedy była redagowana Biblia, to o krk nikt nawet nie myślał.
A z drugiej strony, herezje Lubej stanowią dowód na to, co się dzieje z człowiekiem, kiedy za bardzo odda się fantastyce religijnej, a odejdzie od pewnych podstaw Pisma Świetego i zdrowej nauki.


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
Awatar użytkownika
fryderyk
Posty: 1533
Rejestracja: 23 lut 2014, 17:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: fryderyk » 19 lis 2018, 15:45

Luba pisze:
Ja natomiast, bedac swiadoma swoich ograniczen, zmienilam perspektywe obserwacjii na duchowa.

Co to znaczy wg Ciebie mieć duchową perspektywę obserwacji?

Luba pisze:Problem polega jednak na tym, ze w tak inteligentnych glowach jak twoja, duchowosc zwyczajnie sie nie miesci :)

Może się zmieści tylko najpierw musiałbym wiedzieć o co chodzi.


Luba
Posty: 333
Rejestracja: 05 paź 2018, 21:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: Luba » 19 lis 2018, 15:52

Riddick pisze:Po pierwsze to krk nie zredagował Biblii, bo kiedy była redagowana Biblia, to o krk nikt nawet nie myślał.


W porzadku...powinnam byla napisac KK :-D


wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: wybrana » 19 lis 2018, 18:26

Luba pisze:
Albertus pisze:
Zło nie jest jakimś niezależnym bytem.


Tak.

Zlo jest odzwierciedleniem natury swojego stworcy.

Podobnie jest z dobrem, ktore rowniez jest odzwierciedleniem natury swojego stworcy.


Jedno i drugie mmoze istniec tylko w scislej zaleznosci od tego , kto tworzy :)


Zło jest brakiem dobra


No tak...chodzi o to, ze tworzacy zlo nie moze tworzyc dobra...i odwrotnie :)

brakiem miłości


Tak, tak, tak !




błędem w myśleniu i działaniu czegoś co było wcześniej dobre



Tak, Albertus :)

Prosze, przeczytaj jeszcze raz to, co napisales i pozwol aby zaistnialo to w twojej swiadomosci.

Zlo jest rzeczywiscie bledem w mysleniu ( a co za tym idzie , dzialaniu) kogos (nie czegos ;) ), kto zaistnial jako nie tyle "dobry", co doskonaly ( wolny od bledu w mysleniu czyli swiadomy) :)

Idac dalej tym tropem jestesmy w stanie pojac, ze wystarczy zmienic bledny sposob myslenia, aby moc przeciwstawic sie zlu ( szatanowi), ktory jest wlasnie produktem bledu (klamstwa) w mysleniu, ktory to blad czlowiek dopuscil do siebie w chwili utraty swiadomej trzezwosci, powodujac w efekcie calkowite jej uspienie :)

A wiec metanoja, Albertusie....i krok nastepny na Drodze Prawdy - narodzenie z Ducha Sw., co jest jednoznaczne z odzyskaniem utraconej wolnosci , ktora cieszyl sie czlowiek przed upadkiem... :)

Nie sakramenty, ani "laska pzez wiare", lecz zmiana sposobu myslenia....metanoja :)

KAAN, to, co Luba napisała - jest Torą Boga, o której świadczy Stary i Nowy Testament.
Wystarczy czytać go- bez fałszywego narzuconego schematu.
Ludzie podpierają się błędną mądrością narzuconą w przeszłości.
Weź przedstawioną tu przez Lubę prawdę i przeczytaj nauki Jezusa, a odkryjesz, że właśnie Biblia tak naucza.
Nie kieruj się ustalonymi schematami - szukaj prawdy.
Gdyby świat przyjął od początku prawdę, to ludzie pokochali by Boga, jako swojego najlepszego, opiekuńczego, miłosiernego Ojca, który jest największą miłością i dobrem i ze złem nie ma nic wspólnego.
Ludzie wolą za wszystko co złe oskarżać Boga, bo nie chcą widzieć prawdziwego źródła ich zła.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: KAAN » 19 lis 2018, 19:35

wybrana pisze:KAAN, to, co Luba napisała - jest Torą Boga, o której świadczy Stary i Nowy Testament.
To co Luba napisała jest totalną bzdurą, Pana Boga do tego nie mieszaj. Biblia jest Słowem Bożym nic innego.
Weź przedstawioną tu przez Lubę prawdę ....
Luba przedstawia diabelskie kłamstwa, wymysły ludzkie i chore ideologie nie mające z Panem Bogiem nic wspólnego.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Torcik
Posty: 464
Rejestracja: 20 sty 2016, 14:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: Torcik » 19 lis 2018, 19:48

KAAN pisze:
wybrana pisze:KAAN, to, co Luba napisała - jest Torą Boga, o której świadczy Stary i Nowy Testament.
To co Luba napisała jest totalną bzdurą, Pana Boga do tego nie mieszaj. Biblia jest Słowem Bożym nic innego.
Weź przedstawioną tu przez Lubę prawdę ....
Luba przedstawia diabelskie kłamstwa, wymysły ludzkie i chore ideologie nie mające z Panem Bogiem nic wspólnego.

Koniec swiata...musze sie zgodzic z Kaanem.. :-D i skonczcie z ta tora boga, bo to kompletny wymysl i jakas nowomowa.


Ateistka - dla tutejszych fundamentalistów.
Luba
Posty: 333
Rejestracja: 05 paź 2018, 21:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: Luba » 19 lis 2018, 20:12

Torcik pisze:
KAAN pisze:
wybrana pisze:KAAN, to, co Luba napisała - jest Torą Boga, o której świadczy Stary i Nowy Testament.
To co Luba napisała jest totalną bzdurą, Pana Boga do tego nie mieszaj. Biblia jest Słowem Bożym nic innego.
Weź przedstawioną tu przez Lubę prawdę ....
Luba przedstawia diabelskie kłamstwa, wymysły ludzkie i chore ideologie nie mające z Panem Bogiem nic wspólnego.

Koniec swiata...musze sie zgodzic z Kaanem.. :-D i skonczcie z ta tora boga, bo to kompletny wymysl i jakas nowomowa.



Alez macie racje :)

Ojciec, ktorego ja tutaj opisuje nie ma nic wspolnego z Panem Bogiem Kaana i Torcika.


A z Tora Boga jest tak, Torciku, ze wszyscy prawdziwi uczniowie Syna Bozego Ja powtarzaja, niezaleznie od chciejstwa upadlych egoistow , gloszacych tore ludzka :)

38 I wołali głośno:
«Błogosławiony Król,
który przychodzi w imię Pańskie6.
Pokój w niebie
i chwała na wysokościach».
39 Lecz niektórzy faryzeusze spośród tłumu rzekli do Niego: «Nauczycielu, zabroń tego swoim uczniom!» 40 Odrzekł: «Powiadam wam: Jeśli ci umilkną, kamienie wołać będą»7.

Luk.19, 38-39


Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: Riddick » 19 lis 2018, 21:56

Luba pisze:
Riddick pisze:Po pierwsze to krk nie zredagował Biblii, bo kiedy była redagowana Biblia, to o krk nikt nawet nie myślał.


W porzadku...powinnam byla napisac KK :-D

Też wtedy nie było. Był tylko Kościół Powszechny


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: wybrana » 19 lis 2018, 22:03

Riddick pisze:
Luba pisze:
Riddick pisze:Po pierwsze to krk nie zredagował Biblii, bo kiedy była redagowana Biblia, to o krk nikt nawet nie myślał.


W porzadku...powinnam byla napisac KK :-D

Też wtedy nie było. Był tylko Kościół Powszechny

I żyli tylko mądrzy i święci.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: Riddick » 19 lis 2018, 22:13

wybrana pisze:
Riddick pisze:
Luba pisze:
W porzadku...powinnam byla napisac KK :-D

Też wtedy nie było. Był tylko Kościół Powszechny

I żyli tylko mądrzy i święci.

Oczywiście, że nie, Listów Apostolskich nie czytałaś?


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
Peter
Posty: 9
Rejestracja: 14 lis 2018, 09:39
wyznanie: Agnostyk
O mnie: coś o mnie ;)
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: Peter » 20 lis 2018, 22:45

fryderyk pisze:Hipoteza stwórcy to coś kompletnie odmiennego od tego co obserwujemy w naturze:


że jeszcze nikt Tobie nie napisał że masz przedstawić dowód na nieistnienie Boga.... :lol:


Awatar użytkownika
fryderyk
Posty: 1533
Rejestracja: 23 lut 2014, 17:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: fryderyk » 21 lis 2018, 08:19

Peter pisze:że jeszcze nikt Tobie nie napisał że masz przedstawić dowód na nieistnienie Boga.... :lol:


cały czas czekam :D


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: KAAN » 21 lis 2018, 09:59

Najpierw fryderyk musi udowodnić że sam istnieje, nie ma dowodów na jego istnienie.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: wybrana » 21 lis 2018, 11:06

fryderyk pisze:
Peter pisze:że jeszcze nikt Tobie nie napisał że masz przedstawić dowód na nieistnienie Boga.... :lol:


cały czas czekam :D

Jeżeli nie wierzysz, czy nie chcesz wierzyć, to po co tu jesteś i wtrącasz swoje trzy grosze.
Przecież nikt cię nie zmusza do wierzenia. Nikt nie będzie ci nic udowadniał, a ty wyluzuj i nie przeszkadzaj.
Bądź na tyle grzeczny i uprzejmy i nie wtrącaj się w czyjeś wypowiedzi, tym bardziej, że chyba zauważyłeś, że nikt nie chce z tobą rozmawiać, bo ty nie chcesz poznawać, ale wolisz zwyczajnie trolować.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości