Pismo Święte zawsze ma rację.

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
Suzuja
Posty: 903
Rejestracja: 04 lis 2017, 20:30
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: Suzuja » 15 lis 2018, 19:09

BleBleBle, kończę z tobą dyskusję bo jak widać nie ma sensu


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: magda » 15 lis 2018, 19:18

wybrana pisze:A ty uważasz, że protestanci to tacy już święci? -nic bardziej mylnego.


Nie są świeci swoją swietością a swietością Jezusa i nie każda grupa protestancka jest złożona tylko i wyłącznie z osób nowonarodzonych i uczniów Jezusa , jest wielu którzy błądzą, letnich chrzescijan, a też wilkoów w owczych skórach. A w tych czasach jest coraz gorzej i teraz trudniej znaleść grupę w miarę czystą co nie znaczy ze nie trzeba wyjsć z Balilonu , trzeba nawet jeśli sie mieszka na wsi gdzie jest tylko środowisko Babilonu i będzie sie samym jak palec .

wybrana pisze:Czyli ludzie to takie bezwolne istoty pozbawione woli i nie odpowiadają w sumie za czynienie zła, bo w sumie wszystko niby się dzieje z woli Bożej


Wybrana ty za to robsz odwrotnie że to Bóg jest bezwolna istotą i człowiek może mu fikać ile chce bo ma wolę, Kompletnie nie rozumiesz kim jest Bóg, ato on wszystko stworzył i wszystko co sie dzieje jest z jego woli , nawet zapowiada znim cos sie stanie ze to będzie , jak sobie poczytasz proroctwa to zrozumiesz ze to Boza wola sie dzieje , człowiek ma wolna wole stanac po stronie dobra lub po stronie zła ale scenariusz jest napisany juz zanim świat powstał, i nic z tym nie zrobisz nie rób z Boga istoty bezwolnej bo to bluźnierstwo.

Rz 13:1 bw "Każdy człowiek niech się poddaje władzom zwierzchnim; bo nie ma władzy, jak tylko od Boga, a te, które są, przez Boga są ustanowione."
Dn 2:21 bw "On zmienia czasy i pory, On utrąca królów i ustanawia królów, udziela mądrości mądrym, a rozumnym rozumu."


Suzuja to co piszesz to jest prawda jest duzo denominacji i dlatego tak trudno szatanowi czczonemu przez Watykan zniszczyc te denominacje bo nie są zcentralizowane i jak zniszczy jedna to powstaje na jej miejsce kilka nowych i dalej jest kosciół Chrystusa na ziemi, nie do zniszczenia nawet szatan tego nie ogarnia.
Kiedys sie Nabuchodonozorowi wydawało ze jego władza należy do niego i że on decyduje , nic mylniejszego Bóg mu pokazał ze to od Boga władza pochodzi

Dn 4:23 bw "A to, że polecono pozostawić pień korzenny drzewa, znaczy: Królestwo twoje będzie ci zachowane, gdy poznasz, że władza należy do niebios."

Chciałabyś zeby Bóg był bezwolnym bytem ale niestety tak nie jest wszystko co sie dzieje dzieje sie z jego woli

Czy ludzie czasem cierpią z woli Bozej , tak !!!!!!!!!!!

1P 4:19 bw "Przeto i ci, którzy cierpią według woli Bożej, niech dobrze czyniąc powierzą wiernemu Stwórcy dusze swoje."

uważasz ze to niemozliwe a jednak, pomyśl wszyscy apostołowie oprócz Jana umarli mmęczeńska smiercią to sama sobie odpowiedz czy Bóg nie ma na tyle mocy zeby ich wybawić od cierpień i śmierci????? Czy oprawcy tych ludzi byli wszechmocni a Bóg nie był??? kobieto są rzeczy złe ale mkaja wyższy ważniejszy cel, to Bóg decyduje co ma sie wydarzyć i czasem tylko on wie dlaczego , kiedys i my się dowiemy dlaczego ale nie teraz teraz masz mu wierzyć i nie w to ze jest bezwolnym ciepłe kluchy bogiem a człowiek robi co chce bo ma wolę ale masz wierzyc w to ze czy to rozumiesz czy nie Bóg wie co robi i dlaczego i jeszcze ze to co robi jest dla naszego dobra mimo że czasm ci sie wydaje ze to niemożliwe to dlatego potrzebna jest wiara bo terazsie nie dowiesz wielu rzeczy i nie poznasz dlaczego tak jest.

wybrana pisze:Nawet ktoś mi tu odpowiedział - wiem kto, ale nie powiem, że nie ma żadnej walki duchowej między Bogiem a szatanem.
Cała Apokalipsa Jana - to niby taki pic na wodę? a szatan i Bóg są w idylli - komitywie, by męczyć człowieka


Wybrana ty chyba masz zwidy któ ci napisał ze Bóg i szatan są w komitywie zeby człwieka męczyć . Skoro takie rzeczy niestworzone wypisujesz to pokarz gdzie to napisane bo ja czytam dokładnie całe forum i nic takiego nie ma , to twoje jak teraz widzę chore urojenia,

Kilka osób ci napisało miedzy innymi ja że szatan nie walczy z Bogiem nie porywa sie aż na Boga ale chce zniszczyć człowieka i walczy z człowiekiem. Z Bogiem nie da sie walczyc bo Bóg ma moc unicestwic szatana w oka mhnieniu jest wszechmocny ale tego nie robi pozwala na jego działanie do wyznaczonego czasu .

To ze sobie dopisujesz do twoich urojeń herazja herazja to akurat prawidłowo bo strasznie błądzisz robiaąc z Boga istotę bezwolną patrząca jak źli ludzie krzywdzą tyc dobrych i nie mogącą zareagować dlatego tak ludzkosc cierp wedłóg ciebie z winy beazwolnego Boga.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: wybrana » 15 lis 2018, 20:01

magda, nie będę rozkładała twojej wypoiedzi, bo nie ma sensu, ale nie pisz, że każdą ziemską władzę wybiera Bóg, bo to jest zło, które powielasz.
Bóg jest wszechmocny i może wszystko, ale dał człowiekowi wolną wolę - prawo wyboru. Nawet własne zbawienie człowiek wybiera sam. Sam wydaje na siebie wyrok. Bóg może też ingerować w życie ludzi, ale czyni to po to, by ich wzmocnić duchowo.
Na pewno nie jest dawcą zła i nie za Jego wolą ten świat jest w większości zwiedzony.
Gdyby wszystko zło było czynione z Jego woli, to człowiek nie miał by odpowiedzialności za swoje czyny - chyba logiczne?
Czego tu nie możesz pojąć? To głównie ty jesteś przeciwnikiem Prawdy Bożej, skoro Boga oskarżasz o czynione zło na tym świecie.
Jezus powiedział - teraz nadchodzi władca tego świata.
Czyżbyś zarzucała Jezusowi kłamstwo?
A Apokalipsę Jana też odrzucasz, czy wybierasz sobie wygodne dla siebie wersety, szczególnie- 17, 18, ci pasują, bo reszty nie uzanajesz.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: magda » 15 lis 2018, 21:24

wybrana pisze: Nawet własne zbawienie człowiek wybiera sam


Nie prawda

Ef 1:4 bw "W nim bowiem wybrał nas przed założeniem świata, abyśmy byli święci i nienaganni przed obliczem jego; w miłości"

Człowiek jest wybrany lub niewybrany przez Boga przed załozeniem świata , nie decyduje o tym wybraniu bo go jeszcze wtedy nie było za to człowiek ma wolna wolę moze to wybranie przyjąć albo odrzucić, Kumasz czy nie?

wybrana pisze:Na pewno nie jest dawcą zła i nie za Jego wolą ten świat jest w większości zwiedzony


Iz 45:7 bw "Ja tworzę światłość i stwarzam ciemność, Ja przygotowuję zarówno zbawienie, jak i nieszczęście, Ja, Pan, czynię to wszystko."

Bóg pisze scenariusz czy dobry czy zły a my się opowiadamy po jednej lub drugiej stronie , opowiesz sie po złej i nieszczescie gotowe przygotowane przez Boga ale człowiek sam sie w nie pakuje .

wybrana pisze:Gdyby wszystko zło było czynione z Jego woli, to człowiek nie miał by odpowiedzialności za swoje czyny - chyba logiczne?


Wlaśnie nie logiczne ty masz ju z załozenie nielogiczne bo zakładasz tylko ze człowiek decysuje o wszystkim nie bierzesz pod uwagę prawdziwego wariantu sprawy ze i my ludzie mamy wolną wolę i Bóg też, są dwie istoty z wokną wolą a nie jedna , człowiek moze wybrać cos ale tylko z tego co Bóg mu podsuwa do wyboru a zawsze podsuwa dwie rzeczy i dobro i zło

Pwt 30:15 bw "Patrz! Kładę dziś przed tobą życie i dobro oraz śmierć i zło;"

Zło też Bóg kładzie przed człowiekiem

wybrana pisze:Jezus powiedział - teraz nadchodzi władca tego świata.
Czyżbyś zarzucała Jezusowi kłamstwo?


Popatrz wybrana kto ustanawia władzę nad światem to Bóg i szatan też przez Boga został tu strącony i otrzymał władzę od Boga żeby ją przekazać zwierzeciu

Ap 13:4-7 bw
(4) I oddali pokłon smokowi za to, że dał zwierzęciu moc, a także zwierzęciu oddali pokłon, mówiąc: Któż jest podobny do zwierzęcia i któż może z nim walczyć? (5) I dano mu paszczę mówiącą rzeczy wyniosłe i bluźniercze, dano mu też moc działania przez czterdzieści i dwa miesiące.
(6) I otworzyło paszczę swoją, by bluźnić przeciwko Bogu, bluźnić przeciwko imieniu jego i przybytkowi jego, przeciwko tym, którzy mieszkają w niebie.
(7) I dozwolono mu wszcząć walkę ze świętymi i zwyciężać ich; dano mu też władzę nad wszystkimi plemionami i ludami, i językami, i narodami

Jak widzisz apokalipsę tez uznaję

Bo to zawsze Bóg daje wszelka władzę nad światem nie kto inny z woli Bozej wszystko sie dzieje

Dn 4:29 bw "Będziesz wypędzony spośród ludzi, będziesz mieszkał ze zwierzętami polnymi, trawą jak bydło będą cię karmić i siedem wieków przejdzie nad tobą, [b]aż poznasz, że Najwyższy ma władzę nad królestwem ludzkim i że je daje temu, komu chce[/b]."
Dn 5:21 bw "… Bóg Najwyższy ma władzę nad królestwem ludzkim i ustanawia nad nim, kogo chce …"

Bardzo ci daleko do zaakxeptowania woli Bożej a co dopiero w ciemno uwierzeniu ze Bóg mimo tego co sie dzieje na tm świecie robi to dla naszego dobra , Ty masz nie tylko wierzyć w Boga ale wierzycć Bogu i to nie twojemu wymyślonemu twojemu wyobrażenu o nim ale temu prawdziwemu, który mimo że :

Iz 45:7 bw "Ja tworzę światłość i stwarzam ciemność, Ja przygotowuję zarówno zbawienie, jak i nieszczęście, Ja, Pan, czynię to wszystko."

że Bóh też przygotowuje nieszczęscia to jednak jest taki jak Jezus że umiera za ludzkosc no trochę moze to dla ciebie za trudne ty chcesz wierzyc w innego Boga takiego jak sama chcesz zeby był . uwierz tylko że mimo ze on dopuszcza zło że powołuje do władzy złych ludzi takich jak rzymscy cesarze mordujący chrześcijan i kościoł katolicki palacy na stosach ludzi mimo że na to ppozwala i to sie dzieje z jego woli jak masz tam u góry w Apokalipsie 13 ...napisane to on to robi dla naszego oprzyszłoego dobra . Nie musisz Boga zrozumieć dlaczego tak postepuje że pozwala na zło i nawet sam powołuje złych władców i ze daje władzę smokowi nad światem musisz mu uwierzyć ze on wie co robi i że to jest dobre dla nas w przyszłości i że tak musi być. Nawet smierć Jezusa to pokazuje , była straszna było to zło i okrucieństwo i Bóg na to pozwolił i chciał tego ale jakie dobrodziejstwo z tego wynikło czy czujesz ta sprawe i ze wszystkim tak jest tylko o Jezusie wiesz co wynikło z tego strasznego cierpienia i smierci a o innych rzeczach sie dopiero dowiesz w wiecznosci teraz masz mimo że widzisz zło i widzisz ze to Bóg na to pozwala to mimo to wierzyć , bo co jest warta wiara jeśli wierzysz i widzisz dobro Boga . Ty widzisz całe zło jakie sie dzieje czsem wołasz do Boga dlaczego na to pizwala a mimo to wierzysz mu ze tak musiało byc to jest wiara jakiej chce Bóg. A ty nie wołasz dlaczego Bóg na to pozwala nie boli cie to i nie wierzyż mimo tego co widzisz ale wierzysz w swojego wymyslonego Boga który gdzieś siedzi daleko nie widzi tego co tu sie dzieje jest wspaniały kochajacy sama dobroć i nic sie z jego woli nie dzieje złego on nie ma wpływu na nic no taki Bóg jak twój nie istnieje. Wszysto co Bóg robi ma dobre konsekwencje i bedzie miało w przyszłosci ale to co sie dzieje wygląda zle po prostu uwierz ze to wola Boze ale że tak sie musi stać.

Mt 24:6 bw "Potem usłyszycie o wojnach i wieści wojenne. Baczcie, abyście się nie trwożyli, bo musi się to stać, ale to jeszcze nie koniec."

Jak widzisz maja być wojny i Bóg zdecydował ze to sie musi stać a wojny to co odcinanie łbów wypruwanie flaków rozrywanie granatami itp ale sam Jezus mówi ze musi tak być ze musi byc zło. Nie wiesz dlaczego , nie musisz wiedziec musisz uwierzyc ze to prowadzi do czegos dobrego. Że plan Bozy zakłada też i zło ale ten plan jest dobry wierz w to.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: Noemi » 15 lis 2018, 22:38

Suzuja pisze:
No i do czego doprowadziło was czytanie Pisma? Do tego że macie ponad 30 tysięcy denominacji gdzie jedna nauka goni inną naukę często sprzeczną ze sobą


Suzuja zerknij do wiki i sprawdz ile jest odlamow w krk


Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: Albertus » 15 lis 2018, 22:51

Noemi pisze:
Suzuja pisze:
No i do czego doprowadziło was czytanie Pisma? Do tego że macie ponad 30 tysięcy denominacji gdzie jedna nauka goni inną naukę często sprzeczną ze sobą


Suzuja zerknij do wiki i sprawdz ile jest odlamow w krk


Nie ma żadnych odłamów w Krk. Mogą być wewnętrzne podziały w Krk. Jest różnorodność rytów i tradycji w KK ale nie ma odłamów.

Oczywiście można uznać że wszelkie wspólnoty które się oddzieliły od KK są "katolickimi odłamami" ale wtedy znaczyłoby to że protestanci też są odłamem KK. I w sensie historycznym tak jest. Ale w sensie jedności i przynależności zarówno protestanci jak i na przykład starokatolicy nie są odłamami w Krk . Są poza Krk. I nie zmienia tego ewentualne używanie wobec siebie przymiotnika "katolicki" przez te wspólnoty.
Ale przede wszystkim to wspólnoty te nie są w Krk


2Kor7:(1) Mając przeto takie obietnice, najmilsi, oczyśćmy się z wszelkich brudów ciała i ducha, dopełniając uświęcenia naszego w bojaźni Bożej.
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: wybrana » 15 lis 2018, 23:18

magda pisze:
wybrana pisze: Nawet własne zbawienie człowiek wybiera sam


Ef 1:4 bw "W nim bowiem wybrał nas przed założeniem świata, abyśmy byli święci i nienaganni przed obliczem jego; w miłości"

Człowiek jest wybrany lub niewybrany przez Boga przed załozeniem świata , nie decyduje o tym wybraniu bo go jeszcze wtedy nie było za to człowiek ma wolna wolę moze to wybranie przyjąć albo odrzucić, Kumasz czy nie?

Magda, ale tak nie nauczał Jezus.
Apostoł Paweł pisząc o wyborze Boga przed założeniem świata pisał o wyborze Apostołów jako żywych świadków Chrystusa.

wybrana pisze:Na pewno nie jest dawcą zła i nie za Jego wolą ten świat jest w większości zwiedzony

magda napisała:
Iz 45:7 bw "Ja tworzę światłość i stwarzam ciemność, Ja przygotowuję zarówno zbawienie, jak i nieszczęście, Ja, Pan, czynię to wszystko."
Bóg pisze scenariusz czy daobry czy zły a my się opowiadamy po jednej lub drugiej stronie , opowiesz sie po złej i nieszczescie gotowe przygotowane przez Boga człowiek sam sie w nie pakuje .

Tak, gdy zły jak złodziej przyszedł w nocy i zasiał kąkol i w wyniku tego, że człowiek zgrzeszył przeciwko Bogu i zerwał więź łączącą go z Bogiem, Bóg pozwolił, by kąkol rósł aż do żniw. Dlatego człowiek jest wypróbowany przez wodę i ogień. W tej próbie Bóg nie pozbawił człowieka prawa wyboru. Może wybrać Boga i przeciwstawić się złu, lub ma chciał niszczyć to co dobre.
Bóg poprzez Ducha Świętego pragnie nas wzmacniać w wierze, pouczać a nawet czasem potrząsnąć - byśmy zmądrzeli. Nie jest jednak twórcą zła, ale wszystko co czyni jest dla naszego dobra.
wybrana pisze:Gdyby wszystko zło było czynione z Jego woli, to człowiek nie miał by odpowiedzialności za swoje czyny - chyba logiczne?

magda pisze:
Wlaśnie nie ty masz ju z załozenie nielogiczne bo zakładasz tylko ze człowiek decysuje o wszystkim nie bierzesz pod uwagę prawdziwego wariantu sprawy ze i my ludzie mamy wolną wolę i Bóg też, są dwie istoty z wokną wolą a nie jedna , człowiek moze wybrać cos ale tylko z tego co Bóg mu podsuwa do wyboru a zawsze podsuwa dwie rzeczy i dobro i zło

Pwt 30:15 bw "Patrz! Kładę dziś przed tobą życie i dobro oraz śmierć i zło;"

Zło też Bóg kładzie przed człowiekiem

Bóg kładzie zło - jako wybór człowieka.
Czy ty magda oskarżasz Boga, że ci wszyscy zwiedzeni przez szatana co idą do piekła - to z woli Boga, bo Bóg właśnie tak chciał?

wybrana pisze:Jezus powiedział - teraz nadchodzi władca tego świata.
Czyżbyś zarzucała Jezusowi kłamstwo?

magda napisała:
Popatrz wybrana kto ustanawia władzę nad światem to Bóg i szatan też przez Boga został tu strącony i otrzymał władzę od Boga żeby ją przekazać zwierzeciu

Ap 13:4-7 bw
(4) I oddali pokłon smokowi za to, że dał zwierzęciu moc, a także zwierzęciu oddali pokłon, mówiąc: Któż jest podobny do zwierzęcia i któż może z nim walczyć? (5) I dano mu paszczę mówiącą rzeczy wyniosłe i bluźniercze, dano mu też moc działania przez czterdzieści i dwa miesiące.
(6) I otworzyło paszczę swoją, by bluźnić przeciwko Bogu, bluźnić przeciwko imieniu jego i przybytkowi jego, przeciwko tym, którzy mieszkają w niebie.
(7) I dozwolono mu wszcząć walkę ze świętymi i zwyciężać ich; dano mu też władzę nad wszystkimi plemionami i ludami, i językami, i narodami

A ty chociaż rozumiesz te wersety.
Ja myślę, że nie
Jak możesz z wersetów, które nie rozumiesz - wyciągać wnioski?
Co ty wiesz o niebie?
Widzę, że rozum własny już zjadłaś.
Od wieków filozofowie łamią sobie głowy, a ty tu już przewyższasz filozofów.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Awatar użytkownika
fryderyk
Posty: 1533
Rejestracja: 23 lut 2014, 17:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: fryderyk » 16 lis 2018, 08:52

Czy poza wiarą w to, że pismo święte ma zawsze rację, macie jakieś argumenty na poparcie tego?


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: magda » 16 lis 2018, 10:00

wybrana pisze:Magda, ale tak nie nauczał Jezus.
Apostoł Paweł pisząc o wyborze Boga przed założeniem świata pisał o wyborze Apostołów jako żywych świadków Chrystusa.


Nie wszstkie nauki Jezusa spisali apostołowie ,

J 21:25 bw "Wiele też innych rzeczy dokonał Jezus, które, gdyby miały być spisane jedna po drugiej, mniemam, że i cały świat nie pomieściłby ksiąg, które by należało napisać."
J 14:26 bw "Lecz Pocieszyciel, Duch Święty, którego Ojciec pośle w imieniu moim, nauczy was wszystkiego i przypomni wam wszystko, co wam powiedziałem."

Paweł je uzupełniał pod wpływem Ducha Świętego i inne listy apostolskie też uzupełniały ewangelie niektóre z nich zaginęły czytaj moja droga kontekst to zobaczysz że to do wszystkich zbawionych a nie tylko apostołow

Ef 1:1-7 bw
(1) Paweł, z woli Bożej apostoł Chrystusa Jezusa, do świętych w Efezie i wierzących w Chrystusa Jezusa: (2) Łaska wam i pokój od Boga, Ojca naszego i od Pana Jezusa Chrystusa.
(3) Błogosławiony niech będzie Bóg i Ojciec Pana naszego Jezusa Chrystusa, który nas ubłogosławił w Chrystusie wszelkim duchowym błogosławieństwem niebios; (4) W nim bowiem wybrał nas przed założeniem świata, abyśmy byli święci i nienaganni przed obliczem jego; w miłości (5) Przeznaczył nas dla siebie do synostwa przez Jezusa Chrystusa według upodobania woli swojej, (6) Ku uwielbieniu chwalebnej łaski swojej, którą nas obdarzył w Umiłowanym.
(7) W nim mamy odkupienie przez krew jego, odpuszczenie grzechów, według bogactwa łaski jego,

wybrana pisze:Bóg kładzie zło - jako wybór człowieka.
Czy ty magda oskarżasz Boga, że ci wszyscy zwiedzeni przez szatana co idą do piekła - to z woli Boga, bo Bóg właśnie tak chciał?


Przecież ci napisałam już ze Bóg sprawia i dobro i nieszczeście i pozwala na zło ale wyboru dokonuje człowiek , chyba marnie kumasz.

wybrana pisze:Nie jest jednak twórcą zła


Jest Bóg jest twórcą wszystkiego gdyby nie stworzył tego co nazywa sie złem nie mogłoby to w ogóle zaistnieć juz drzewo było w raju drzewo poznania dobra i zła czyli zło było stworzone bo drzewo stało tam wtedy kiedy szatan jeszcze nie upadł i był w raju z ludźmi on tylko to drzewo juz stworzone przez Boga wykorzystał a zło istniało i to Bóg je stworzył .ono było potrzebne z róznych powodów . Czy ty nie potrzebujesz zła????? a jak docenisz dobro i zrozumiesz czym ono jest gdyby nie istniało zło . Nie będą wiele o tym pisać bo nie o to chodzi

wybrana pisze:ale wszystko co czyni jest dla naszego dobra.
no właśnie i zło też wiec uwierz Bogu ze wie co robi tworząc zło kiedys sie dowiesz dlaczego a teraz masz wierzyć.

wybrana pisze:A ty chociaż rozumiesz te wersety.
Ja myślę, że nie
Jak możesz z wersetów, które nie rozumiesz - wyciągać wnioski?


No i owszem juz tu napisałam jednej takiej super inteligętnej ze niestety ale jestm niekumata , czasem wręcz tępa i trzeba to uszanować nie wszyscy mogą błysnac taką wielką inteligęcja jak ty no ale szaraczki niekumate też chcą zyć i swoje 3 grosze napisa wiec piszę ;P .

wybrana pisze:Widzę, że rozum własny już zjadłaś.


Wybrana ja juz niemłoda mam wiele lat a i mój mózg tez ma wiele lat i nadwyrężony mocno nadgryziony zębem czasu wiec sorry ale żle mi idzie dyskusja z takimi błyskotliwymi osobami jak ty XP

Albertus pisze:Nie ma żadnych odłamów w Krk. Mogą być wewnętrzne podziały w Krk. Jest różnorodność rytów i tradycji w KK ale nie ma odłamów.


No i super szatan nie musiał sie trudzic jak u protestantów wszedł tylko do watykanu i całosc od tego zgniła . z protestantami ma trudniej jak widzisz wymykają mu sie i tak będą sie wymykać uczniowie prawdziwego Jezusa aż do końca.

Fryderyk nie pisz do mnie bo mam cię w ignorowanych i nie chcę z toba dyskutować ty jesteś osobą zafiksowaną na sztywno na swoich ideach jak osiemdziesięciolatek , czy można z komś takim dyskutować???? , masz w głowie dysk ROM a nie RAM więc daruj sobie dyskusję ze mną.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
fryderyk
Posty: 1533
Rejestracja: 23 lut 2014, 17:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: fryderyk » 16 lis 2018, 13:36

magda pisze:Fryderyk nie pisz do mnie bo mam cię w ignorowanych i nie chcę z toba dyskutować ty jesteś osobą zafiksowaną na sztywno na swoich ideach jak osiemdziesięciolatek , czy można z komś takim dyskutować???? , masz w głowie dysk ROM a nie RAM więc daruj sobie dyskusję ze mną.


Nie pisałem do Ciebie :)
Ale skoro sama zaczęłaś to może odpowiesz na moje pytanie (kierowane do wszystkich) ?
Ze mną można jak najbardziej dyskutować :)
Więcej luzu życzę i pogody ducha :kiss: !


Awatar użytkownika
Suzuja
Posty: 903
Rejestracja: 04 lis 2017, 20:30
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: Suzuja » 16 lis 2018, 14:12

Noemi pisze:
Suzuja pisze:
No i do czego doprowadziło was czytanie Pisma? Do tego że macie ponad 30 tysięcy denominacji gdzie jedna nauka goni inną naukę często sprzeczną ze sobą


Suzuja zerknij do wiki i sprawdz ile jest odlamow w krk


Nie ma żadnych odłamów. Zresztą, sprawę wyjaśnił Albertus. I ja również to robiłem w innych wątkach

magda pisze:No i super szatan nie musiał sie trudzic jak u protestantów wszedł tylko do watykanu i całosc od tego zgniła . z protestantami ma trudniej jak widzisz wymykają mu sie i tak będą sie wymykać uczniowie prawdziwego Jezusa aż do końca


Tak tak, prawdziwi uczniowie... tacy uczniowie że nawet jak mają czarno na białym napisane że Jezus nakazał spożywać swoje ciało. To i tak w to nie wierzą. Faryzeusze też nie wierzyli i widać do czego to doprowadziło :(


wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: wybrana » 16 lis 2018, 14:58

magda
4:8Znowu wziął go diabeł na bardzo wysoką górę i pokazał mu wszystkie królestwa świata oraz chwałę ich.
4:9I rzekł mu: To wszystko dam ci, jeśli upadniesz i złożysz mi pokłon.
4:10Wtedy rzekł mu Jezus: Idź precz, szatanie! Albowiem napisano: Panu Bogu swemu pokłon oddawać i tylko jemu służyć będziesz
.


Magda, czy ty rozumiesz ten werset?

22:15Wtedy faryzeusze, odszedłszy, naradzali się, jakby go usidlić słowem.
22:16I wysłali do niego uczniów swoich wraz z Herodianami, którzy powiedzieli: Nauczycielu, wiemy, że jesteś szczery i drogi Bożej w prawdzie uczysz, i na nikim ci nie zależy, albowiem nie oglądasz się na osobę ludzką.
22:17Powiedz nam przeto: Jak ci się zdaje? Czy należy płacić podatek cesarzowi, czy nie?
22:18A Jezus, poznawszy ich złośliwość, rzekł: Czemu mnie kusicie, obłudnicy?
22:19Pokażcie mi monetę podatkową; a oni przynieśli mu denar.
22:20I rzecze im: Czyja to podobizna i czyj napis?
22:21Powiadają: Cesarza. Wtedy mówi do nich: Oddawajcie więc, co jest cesarskiego, cesarzowi, a co Bożego, Bogu.
22:22A gdy to usłyszeli, zdziwili się, po czym opuścili go i odesszli.


magda, czy ty rozumiesz ten werset?


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: KAAN » 16 lis 2018, 16:28

fryderyk pisze:Czy poza wiarą w to, że pismo święte ma zawsze rację, macie jakieś argumenty na poparcie tego?
No pewnie, ale problem jest taki że ateiści tego nie mogą zrozumieć.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: nadrozd » 16 lis 2018, 18:47

KAAN pisze:
fryderyk pisze:Czy poza wiarą w to, że pismo święte ma zawsze rację, macie jakieś argumenty na poparcie tego?
No pewnie, ale problem jest taki że ateiści tego nie mogą zrozumieć.

Ale ateisci uwazaja ze pochodza od malpy a inteligencje odziedzicyli po panotelku, czy innym jednokomorkowcu
Skoro sie przy tym upieraja...... to NAWET LEPIEJ.....
Niech sami se pisza ksiazki i uwazaja samych siebie za autorytet co ma racje ...... :roll:


Mnie to nie przeszkadza i nawet nie jest to dla mnie problemem.
Chcialbym miec tyle milosierdzia i cierpliwosci co ty KANN.... serio podziwiam ....


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
Luba
Posty: 333
Rejestracja: 05 paź 2018, 21:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pismo Święte zawsze ma rację.

Postautor: Luba » 16 lis 2018, 19:43

nadrozd pisze:Ale ateisci uwazaja ze pochodza od malpy a inteligencje odziedzicyli po panotelku, czy innym jednokomorkowcu
Skoro sie przy tym upieraja...... to NAWET LEPIEJ.....
Niech sami se pisza ksiazki i uwazaja samych siebie za autorytet co ma racje ...... :roll:


Mnie to nie przeszkadza i nawet nie jest to dla mnie problemem.
Chcialbym miec tyle milosierdzia i cierpliwosci co ty KANN.... serio podziwiam ....



Z przykroscia czytam ten post.

Liczylam szczerze na twoja wypowiedz, zawierajaca jakies argumenty dla Fryderyka.

No ale poki co wolisz sie koncentrowac na ludzkich obiektach, godnych twojego podziwu :-(



Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości