Szokujące nauki żydowskiego Talmudu

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
Lord Vajler
Posty: 1001
Rejestracja: 17 sty 2010, 22:21
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: Wałbrzych
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Szokujące nauki żydowskiego Talmudu

Postautor: Lord Vajler » 15 gru 2017, 19:33

Co sądzicie o Talmudzie? Jak dla mnie jest to szatańska księga gorsza od Koranu. Nie dziwię się, że Żydzi byli przez wieki prześladowani skoro mieli gojów za podludzi. Oto kilka nauk:

Moed Kattan 17a.
Jeżeli Żyd jest skuszony by czynić źle, powinien pojechać do miasta tam, gdzie nie jest znany i tam robić źle.

Sanhedrynu 58b.
Jeżeli poganin (nie-Żyd) uderza Żyda, goj musi być zabity. Uderzyć Żyda to jest to samo, co uderzyć Boga.

Baba Kamma 37b.
„Jeżeli wół Izraelity ubodzie woła Kananeńczyka nie ma żadnej odpowiedzialności; ale jeżeli wół Kananeńczyka ubodzie woła Izraelity, zapłata ma być w pełni.”

Baba Mezia 24a.
Jeżeli Żyd znajduje przedmiot zgubiony przez goja („pogański”), to nie musi on być zwrócony. (Potwierdzony też w Baba Kamma 113b).

Sanhedrynu 76a.
Bóg nie będzie oszczędzać Żyda, który „poślubia jego córkę starcowi albo bierze żonę dla jego syna niemowlęcia albo zwraca zgubiony artykuł gojowi (Cuthean) … ”

Sanhedrynu 57a.
Kiedy Żyd zamorduje goja („Cuthean”), nie będzie żadnej kary śmierci. Jak Żyd okradnie od goja, może sobie zatrzymać.

Baba Kamma 37b.
Goje są poza ochroną prawa i Bóg „wystawił ich pieniądze Izraelowi”.

Baba Kamma 113a.
Żydzi mogą użyć kłamstw („wybiegów”) by oszukać goja.

Yebamoth 98a.
Wszystkie nieżydowskie dzieci są zwierzętami.

Abodah Zarah 36b.
Nieżydowskie dziewczyny są w stanie nieczystości (niddah) od urodzenia.

Abodah Zarah 22a 22b.
Goje wolą seks z krowami.

To kilka nauk żydowskiego Talmudu. Pominę kwestię bluźnierstw przeciwko Jezusowi i wierze chrześcijańskiej. Co o tym sądzicie?


Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Szokujące nauki żydowskiego Talmudu

Postautor: Dragonar » 16 gru 2017, 16:23

Nie ma niestety polskiego tłumaczenia Talmudu. Każdy z tych cytatów musiałby zostać sprawdzony - w pierwszej kolejności należałoby zweryfikować jego istnienie, w drugiej zaś najbliższy kontekst. Skąd udało Ci się zdobyć te cytaty w języku polskim?


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Szokujące nauki żydowskiego Talmudu

Postautor: Riddick » 16 gru 2017, 19:04

Dragonar pisze:Nie ma niestety polskiego tłumaczenia Talmudu.

Nieprawda. Kilka lat temu było wydanie talmudu babilońskiego, i nawet po empikach leżało. Wydane przez wydawnictwo tora pardes, czy jakoś tak. Wziąłem tą książkę do ręki i powiem tak: coś obrzydliwego. Gdybym miał jednym zdaniem streścić treść, brzmiałoby to tak: jak oszukać Boga i udawać, że jest się prawowiernym, aby Bóg się nie skapnął.


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Szokujące nauki żydowskiego Talmudu

Postautor: Dragonar » 16 gru 2017, 21:06

Riddick pisze:
Dragonar pisze:Nie ma niestety polskiego tłumaczenia Talmudu.

Nieprawda. Kilka lat temu było wydanie talmudu babilońskiego, i nawet po empikach leżało. Wydane przez wydawnictwo tora pardes, czy jakoś tak. Wziąłem tą książkę do ręki i powiem tak: coś obrzydliwego. Gdybym miał jednym zdaniem streścić treść, brzmiałoby to tak: jak oszukać Boga i udawać, że jest się prawowiernym, aby Bóg się nie skapnął.

Naprawdę? Nie wiedziałem, że jest. Czy na pewno miałeś w rękach cały Talmud? W jednej z bibliotek widziałem angielskie tłumaczenie. Składało się chyba z kilkunastu tomów.


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Justyna
Posty: 209
Rejestracja: 05 mar 2013, 10:56
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Szokujące nauki żydowskiego Talmudu

Postautor: Justyna » 16 gru 2017, 21:51

Dragonar pisze:Nie ma niestety polskiego tłumaczenia Talmudu. Każdy z tych cytatów musiałby zostać sprawdzony - w pierwszej kolejności należałoby zweryfikować jego istnienie, w drugiej zaś najbliższy kontekst. Skąd udało Ci się zdobyć te cytaty w języku polskim?


Jednak jest: http://pardes.pl/sklep/talmud-tora/talm ... onski.html


Awatar użytkownika
poselstwo
Posty: 145
Rejestracja: 02 lut 2018, 09:12
wyznanie: Inne nie-protestanckie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Szokujące nauki żydowskiego Talmudu

Postautor: poselstwo » 04 lut 2018, 21:40

Justyna pisze:
Dragonar pisze:Nie ma niestety polskiego tłumaczenia Talmudu. Każdy z tych cytatów musiałby zostać sprawdzony - w pierwszej kolejności należałoby zweryfikować jego istnienie, w drugiej zaś najbliższy kontekst. Skąd udało Ci się zdobyć te cytaty w języku polskim?


Jednak jest: http://pardes.pl/sklep/talmud-tora/talm ... onski.html



To tylko urywek Talmudu. W Bibliotece Narodowej jest cały i ma wieeeeeele tomów.


W.M. Branham

Osoby chcące iść za Poselstwem i szukające Wspólnoty zachęcamy do kontaktu (okolice Trójmiasta) poselstwo.branham@gmail.com

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości