Jak udowodnić rozumiejącym "inaczej"

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Jak udowodnić rozumiejącym "inaczej"

Postautor: kontousunieteMtl » 08 gru 2017, 18:50

wybrana pisze:Jezus Chrystus w swojej przypowieści o " uczcie weselnej" przedstawił obraz Królestwa Bożego. Jeżeli zaproszeni goście odmówili przyjścia na wesele, to zaproszeni zostali inni goście nieznani. Izraelici nie chcieli i nie przyjęli Oblubieńca, więc Bóg zaprosił na ucztę wszystkich.


Wybrana, dzieki.... :)

Mysle, ze to jest bardzo bystre powiazanie tresci Slowa Bozego.....i argument "za" w kwestii dwoch roznych ewangelii...

Nadal jednak nikt nie potrafil biblijnie uzasadnic, dlaczego Pawel przeklina te "druga" ewangelie.... :->


Poza tym cos sie tu nie zgadza z tymi dwiema ewangeliami....bo przeciez Jezus w rozmowie z Piotrem (Zydem) podkresla znaczenie wiary Piotra i na tej opoce buduje swoj Kosciol....

Jak sie to teraz ma do wypowiedzi Sebka o tym krolestwie ziemskim Izraela.....?


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Jak udowodnić rozumiejącym "inaczej"

Postautor: kontousunięte1 » 08 gru 2017, 19:31

Ja nie umiem tego wyjaśnić, Motyl. Sama chętnie poczytam wykładnie, ale chyba nikt się nie "pali"...


Awatar użytkownika
diedmaroz
Posty: 815
Rejestracja: 22 gru 2015, 22:02
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Jak udowodnić rozumiejącym "inaczej"

Postautor: diedmaroz » 08 gru 2017, 19:32

Tą opoką jest Jezus, a nie Piotr.
Królestwo ma być po nawróceniu się Izraela kiedy nie będzie Kościoła na ziemi.

Jeżeli chodzi o zbawienie z łaski to Jezus mówi o tym Nikodemowi. Tak, jak Bóg przez Mojżesza "dał węża" i każdy kto spojrzał był uleczony tak każdy, kto wierzy w Pana Jezusa jest zbawiony.
14 A jak Mojżesz wywyższył węża na pustyni7, tak potrzeba, by wywyższono7 Syna Człowieczego, 15 aby każdy, kto w Niego wierzy, miał życie wieczne8. 16 Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne. 17 Albowiem Bóg nie posłał9 swego Syna na świat po to, aby świat potępił, ale po to, by świat został przez Niego zbawiony. 18 Kto wierzy w Niego, nie podlega potępieniu; a kto nie wierzy, już został potępiony, bo nie uwierzył w imię Jednorodzonego Syna Bożego. 19 A sąd polega na tym, że światło przyszło na świat, lecz ludzie bardziej umiłowali ciemność aniżeli światło: bo złe były ich uczynki. 20 Każdy bowiem, kto się dopuszcza nieprawości, nienawidzi światła i nie zbliża się do światła, aby nie potępiono jego uczynków. 21 Kto spełnia wymagania prawdy, zbliża się do światła, aby się okazało, że jego uczynki są dokonane w Bogu».

O swoich, którzy nie przyjęli Pana Jezusa jest na początku tej Ewangelii. Dziećmi Bożymi są Ci, którzy wierzą w Imię Syna Jednorodzonego.

1:11
Do swej własności przyszedł, ale swoi go nie przyjęli.
1:12
Tym zaś, którzy go przyjęli, dał prawo stać się dziećmi Bożymi, tym, którzy wierzą w imię jego,
1:13
Którzy narodzili się nie z krwi ani z cielesnej woli, ani z woli mężczyzny, lecz z Boga.


Pan Jezus o poganach:
Ewangelia wg świętego Mateusza 15, 21-28
Potem Jezus odszedł stamtąd i podążył w stronę Tyru i Sydonu. 2A oto kobieta kananejska, wyszedłszy z tamtych okolic, wołała: "Ulituj się nade mną, Panie, Synu Dawida! Moja córka jest ciężko dręczona przez złego ducha". Lecz On nie odezwał się do niej ani słowem. Na to podeszli Jego uczniowie i prosili Go: "Odpraw ją, bo krzyczy za nami!" Lecz On odpowiedział: "Jestem posłany tylko do owiec, które poginęły z domu Izraela". A ona przyszła, upadła przed Nim i prosiła: "Panie, dopomóż mi!" On jednak odparł: "Niedobrze jest zabrać chleb dzieciom a rzucić psom". A ona odrzekła: "Tak, Panie, lecz i szczenięta jedzą z okruszyn, które spadają ze stołów ich panów". Wtedy Jezus jej odpowiedział: "O niewiasto wielka jest twoja wiara; niech ci się stanie, jak chcesz!" Od tej chwili jej córka była zdrowa.

Jezus przyszedł do owiec z Izraela.
Zbawienie pochodzi od Żydów.

Sporo jest wersetów na poparcie tego, że Kościół nie jest Izraelem jak głoszą niektórzy.
Ostatnio zmieniony 08 gru 2017, 19:53 przez diedmaroz, łącznie zmieniany 1 raz.


17:20-21
A nie tylko za nimi proszę, lecz i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie;
Aby wszyscy byli jedno, jak ty, Ojcze, we mnie, a ja w tobie, aby i oni byli w nas jedno, aby świat uwierzył, że ty mnie posłałeś.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Jak udowodnić rozumiejącym "inaczej"

Postautor: kontousunięte1 » 08 gru 2017, 19:45

Słusznie. To dobry przykład, diedmaroz.


Awatar użytkownika
diedmaroz
Posty: 815
Rejestracja: 22 gru 2015, 22:02
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Jak udowodnić rozumiejącym "inaczej"

Postautor: diedmaroz » 08 gru 2017, 19:57

Wierząc mamy żywot.
Jana 20:31
Te zaś są spisane, abyście wierzyli, że Jezus jest Chrystusem, Synem Boga, i abyście wierząc mieli żywot w imieniu jego.

Wierząc, mamy błogosławieństwo.
Jana 20:29
Rzekł mu Jezus: Że mnie ujrzałeś, uwierzyłeś; błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli.

Jesteśmy Boga, bo przyjęliśmy Słowo.
Jana 17:8
Albowiem dałem im słowa, które mi dałeś, i oni je przyjęli i prawdziwie poznali, że od ciebie wyszedłem, i uwierzyli, że mnie posłałeś.
17:9
Ja za nimi proszę, nie za światem proszę, lecz za tymi, których mi dałeś, ponieważ oni są twoi;
17:10
I wszystko moje jest twoje, a twoje jest moje i uwielbiony jestem w nich.

Nikt, kto wierzy w Pana nie pozostaje w ciemności.
Jana 12:44
A Jezus zawołał donośnym głosem: Kto wierzy we mnie, nie we mnie wierzy, ale w tego, który mnie posłał.
12:45
Kto mnie widzi, widzi tego, który mnie posłał.
12:46
Ja jako światłość przyszedłem na świat, aby nie pozostał w ciemności nikt, kto wierzy we mnie.

Myślę, że z samego Jana to już sporo wersetów za "z łaski przez wiarę" :)


17:20-21
A nie tylko za nimi proszę, lecz i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie;
Aby wszyscy byli jedno, jak ty, Ojcze, we mnie, a ja w tobie, aby i oni byli w nas jedno, aby świat uwierzył, że ty mnie posłałeś.
Awatar użytkownika
Sebek
Posty: 364
Rejestracja: 19 lut 2016, 21:31
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: Pan Jezus jest moją drogą,prawdą i życiem.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jak udowodnić rozumiejącym "inaczej"

Postautor: Sebek » 08 gru 2017, 20:31

Oczywiscie że są dwie ewangelie.Ewangelia przyszłego Królestwa którą głosił Piotr i 11-stu i Ewangelia łaski Bożej która trwa teraz.



Piotr apostołem Kościoła mesjańskiego(Królestwo)
Uwspółcześniona Biblia Gdańska - Ewangelia Mateusza 16
16,16 Szymon Piotr odpowiedział: Ty jesteś Chrystusem, Synem Boga żywego.
16,17 Wtedy Jezus powiedział do niego: Błogosławiony jesteś, Szymonie, synu Jonasza, bo nie objawiły ci tego ciało i krew, ale mój Ojciec, który jest w niebie.
16,18 Ja ci też mówię, że ty jesteś Piotr, a na tej skale zbuduję mój kościół, a bramy piekła go nie przemogą.
16,19 I tobie dam klucze królestwa niebieskiego. Cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane i w niebie, a cokolwiek rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane i w niebie.

Paweł apostołem Kościoła Ciała Chrystusa
Mówię bowiem do was, pogan. Na ile jestem apostołem pogan, chlubię się swoją służbą;
UBG - List do Rzymian 11:13
Po to, abym był sługą Jezusa Chrystusa dla pogan, sprawując święte usługiwanie ewangelią Boga, aby ofiara pogan stała się przyjemna, uświęcona przez Ducha Świętego.
UBG - List do Rzymian 15:16
Paweł, apostoł Jezusa Chrystusa według nakazu Boga, naszego Zbawiciela, i Pana Jezusa Chrystusa, który jest naszą nadzieją;
UBG - I List do Tymoteusza 1:1



Piotr i 11 apostołów głosili, że poganie zostaną zbawieni przez wzniesienie się Izraela do chwały królestwa
Uwspółcześniona Biblia Gdańska - Dzieje Apostolskie 3
3,22 Mojżesz bowiem powiedział do ojców: Proroka jak ja wzbudzi wam Pan, wasz Bóg, spośród waszych braci. Jego będziecie słuchać we wszystkim, co wam powie.
3,23 I stanie się, że każda dusza, która nie będzie słuchać tego proroka, będzie wytracona spośród ludu.
3,24 Przepowiadali te dni także wszyscy prorocy, którzy przemawiali od czasów Samuela i inni po nim.
3,25 Wy jesteście synami proroków i przymierza, które Bóg zawarł z naszymi ojcami, mówiąc do Abrahama: W twoim potomstwie będą błogosławione wszystkie narody ziemi.
3,26 Wzbudziwszy swego Syna, Jezusa, Bóg najpierw posłał go do was, aby wam błogosławił w odwracaniu się każdego z was od swoich nieprawości.

Paweł nauczał, że poganie będą zbawieni przez upadek Izraela przed Bogiem
Uwspółcześniona Biblia Gdańska - List do Rzymian 11
11,11 Pytam więc: Czy się potknęli, aby upaść? Nie daj Boże! Ale raczej przez ich upadek zbawienie doszło do pogan, aby wzbudzić w nich zawiść.
11,12 A jeśli ich upadek jest bogactwem świata, a ich pomniejszenie bogactwem pogan, o ileż bardziej ich pełnia?




Piotr i 11 głosili:
Wtedy Piotr powiedział do nich: Pokutujcie i niech każdy z was ochrzci się w imię Jezusa Chrystusa na przebaczenie grzechów, a otrzymacie dar Ducha Świętego.
UBG - Dzieje Apostolskie 2:38
Pokuta i chrzest wodny były konieczne dla zbawienia
Kto uwierzy i ochrzci się, będzie zbawiony, ale kto nie uwierzy, będzie potępiony.
UBG - Ewangelia Marka 16:16
Teraz też chrzest, będąc tego odbiciem, zbawia nas – nie jest usunięciem cielesnego brudu, ale odpowiedzią czystego sumienia wobec Boga – przez zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa;
UBG - I List Piotra 3:21
Jan chrzcił na pustyni i głosił chrzest pokuty na przebaczenie grzechów.
UBG - Ewangelia Marka 1:4

Paweł głosił: "Wierz w Pana Jezusa Chrystusa, a będziesz zbawiony"
A oni odpowiedzieli: Uwierz w Pana Jezusa Chrystusa, a będziesz zbawiony, ty i twój dom.
UBG - Dzieje Apostolskie 16:31

Tylko wiara, bez uczynków
Uwspółcześniona Biblia Gdańska - List do Rzymian 3
3,19 A wiemy, że wszystko, co mówi prawo, mówi do tych, którzy są pod prawem, aby wszystkie usta zostały zamknięte i aby cały świat podlegał karaniu Boga.
3,20 Dlatego z uczynków prawa nie będzie usprawiedliwione żadne ciało w jego oczach, gdyż przez prawo jest poznanie grzechu.
3,21 Lecz teraz bez prawa została objawiona sprawiedliwość Boga, poświadczona przez prawo i proroków.
3,22 Jest to sprawiedliwość Boga przez wiarę Jezusa Chrystusa dla wszystkich i na wszystkich wierzących. Nie ma bowiem różnicy.
3,23 Wszyscy bowiem zgrzeszyli i są pozbawieni chwały Boga;
3,24 A zostają usprawiedliwieni darmo, z jego łaski, przez odkupienie, które jest w Jezusie Chrystusie.
3,25 Jego to Bóg ustanowił przebłaganiem przez wiarę w jego krew, aby okazać swoją sprawiedliwość przez odpuszczenie, w swojej cierpliwości, przedtem popełnionych grzechów;
3,26 Aby okazać swoją sprawiedliwość w obecnym czasie po to, aby on był sprawiedliwym i usprawiedliwiającym tego, kto wierzy w Jezusa.
3,27 Gdzież więc jest powód do chluby? Został wykluczony. Przez jakie prawo? Uczynków? Nie, przez prawo wiary.
3,28 Tak więc twierdzimy, że człowiek zostaje usprawiedliwiony przez wiarę, bez uczynków prawa.
3,29 Czy Bóg jest jedynie Bogiem Żydów? Czy też nie pogan? Istotnie, i pogan;
3,30 Ponieważ jeden jest Bóg, który usprawiedliwi obrzezanych z wiary i nieobrzezanych przez wiarę.
3,31 Czy więc obalamy prawo przez wiarę? Nie daj Boże! Przeciwnie, utwierdzamy prawo.



Piotr i 11 głosili, że Jezus Chrystus zmartwychwstał, aby zasiąść i rządzić z tronu Dawida
Będąc więc prorokiem i wiedząc, że Bóg zaręczył mu przysięgą, iż z owocu jego bioder, według ciała, wzbudzi Chrystusa i posadzi na jego tronie;
UBG - Dzieje Apostolskie 2:30

Paweł głosił, że Jezus Chrystus zmartwychwstał dla naszego usprawiedliwienia,zbawienia
Uwspółcześniona Biblia Gdańska - List do Rzymian 4
4,24 Ale i ze względu na nas, którym ma być poczytane, którzy wierzymy w tego, który wskrzesił z martwych Jezusa, naszego Pana;
4,25 Który został wydany za nasze grzechy i wstał z martwych dla naszego usprawiedliwienia.




Piotr i 11 głosili prawo jako część ich zbawienia
Uwspółcześniona Biblia Gdańska - Ewangelia Mateusza 5
5,17 Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem znieść, ale wypełnić.
5,18 Zaprawdę bowiem powiadam wam: Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani jedna jota, ani jedna kreska nie przeminie z prawa, aż wszystko się wypełni.
5,19 Kto by więc złamał jedno z tych najmniejszych przykazań i uczyłby tak ludzi, będzie nazwany najmniejszym w królestwie niebieskim. A kto by je wypełniał i uczył, ten będzie nazwany wielkim w królestwie niebieskim.
5,20 Mówię wam bowiem: Jeśli wasza sprawiedliwość nie będzie obfitsza niż uczonych w Piśmie i faryzeuszy, żadnym sposobem nie wejdziecie do królestwa niebieskiego.

Uwspółcześniona Biblia Gdańska - Ewangelia Mateusza 28
28,19 Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, chrzcząc je w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego;
28,20 Ucząc je przestrzegać wszystkiego, co wam przykazałem. A oto ja jestem z wami przez wszystkie dni aż do końca świata. Amen.

Uwspółcześniona Biblia Gdańska - List Jakuba 2
2,14 Jaki z tego pożytek, moi bracia, jeśli ktoś mówi, że ma wiarę, a nie ma uczynków? Czy wiara może go zbawić?
2,15 Gdyby brat albo siostra nie mieli się w co ubrać i brakowałoby im codziennego pożywienia;
2,16 A ktoś z was powiedziałby im: Idźcie w pokoju, ogrzejcie się i najedzcie, a nie dalibyście im tego, czego potrzebuje ciało, jaki z tego pożytek?
2,17 Tak i wiara, jeśli nie ma uczynków, martwa jest sama w sobie.
2,18 Lecz ktoś może powiedzieć: Ty masz wiarę, a ja mam uczynki; pokaż mi swoją wiarę bez twoich uczynków, a ja ci pokażę swoją wiarę z moich uczynków.
2,19 Ty wierzysz, że jest jeden Bóg, i dobrze czynisz. Demony także wierzą i drżą.
2,20 Czy chcesz się przekonać, marny człowieku, że wiara bez uczynków jest martwa?
2,21 Czy Abraham, nasz ojciec, nie został usprawiedliwiony z uczynków, gdy ofiarował Izaaka, swego syna, na ołtarzu?
2,22 Widzisz, że wiara współdziałała z jego uczynkami i przez uczynki wiara stała się doskonała.
2,23 I tak wypełniło się Pismo, które mówi: Uwierzył Abraham Bogu i poczytano mu to za sprawiedliwość, i został nazwany przyjacielem Boga.
2,24 Widzicie więc, że człowiek zostaje usprawiedliwiony z uczynków, a nie tylko z wiary.
2,25 Podobnie i nierządnica Rachab, czy nie z uczynków została usprawiedliwiona, gdy przyjęła wysłanników i wypuściła ich inną drogą?
2,26 Jak bowiem ciało bez ducha jest martwe, tak i wiara bez uczynków jest martwa.

Paweł głosił zbawienie z łaski
Uwspółcześniona Biblia Gdańska - List do Rzymian 6
6,14 Grzech bowiem nie będzie nad wami panował, bo nie jesteście pod prawem, lecz pod łaską.
6,15 Cóż więc? Będziemy grzeszyć, bo nie jesteśmy pod prawem, ale pod łaską? Nie daj Boże!

Uwspółcześniona Biblia Gdańska - List do Galacjan 2
2,16 Wiedząc, że człowiek nie jest usprawiedliwiony z uczynków prawa, ale przez wiarę w Jezusa Chrystusa, i my uwierzyliśmy w Jezusa Chrystusa, abyśmy byli usprawiedliwieni z wiary Chrystusa, a nie z uczynków prawa, dlatego że z uczynków prawa nie będzie usprawiedliwione żadne ciało.
2,20 Z Chrystusem jestem ukrzyżowany: żyję, ale już nie ja, lecz żyje we mnie Chrystus. A to, że teraz żyję w ciele, żyję w wierze Syna Bożego, który mnie umiłował i wydał za mnie samego siebie.
2,21 Nie odrzucam łaski Boga. Jeśli bowiem przez prawo jest sprawiedliwość, to Chrystus umarł na próżno.






Piotr i 11 głosili,całkowite odpuszczenie podczas Powtórnego Przyjścia Jezusa Chrystusa
Uwspółcześniona Biblia Gdańska - Dzieje Apostolskie 3
3,19 Dlatego pokutujcie i nawróćcie się, aby wasze grzechy były zgładzone, gdy nadejdą od obecności Pana czasy ochłody;
3,20 I pośle tego, który był wam głoszony, Jezusa Chrystusa;

Musieli przebaczać innym, zanim Bóg im wybaczy
Uwspółcześniona Biblia Gdańska - Ewangelia Mateusza 6
6,12 I przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili.
6,14 Bo jeśli przebaczycie ludziom ich przewinienia, i wam przebaczy wasz Ojciec niebieski.
6,15 Lecz jeśli nie przebaczycie ludziom ich przewinień, to i wasz Ojciec nie przebaczy wam waszych przewinień.

Przebacz nam nasze grzechy, bo i my przebaczamy każdemu, kto przeciwko nam zawinił. I nie wystawiaj nas na pokusę, ale wybaw nas od złego.
UBG - Ewangelia Łukasza 11:4

Paweł głosił, że juz mamy pokój z Bogiem
A nie tylko to, ale też chlubimy się Bogiem przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, przez którego teraz otrzymaliśmy pojednanie.
UBG - List do Rzymian 5:11

Przebaczamy innym, ponieważ Bóg już przebaczył nam wszystkie nasze grzechy
Bądźcie dla siebie nawzajem życzliwi, miłosierni, przebaczając sobie, jak i wam Bóg przebaczył w Chrystusie.
UBG - List do Efezjan 4:32
I was, gdy byliście umarłymi w grzechach i w nieobrzezaniu waszego ciała, razem z nim ożywił, przebaczając wam wszystkie grzechy;
UBG - List do Kolosan 2:13
Znosząc jedni drugich i przebaczając sobie nawzajem, jeśli ktoś ma skargę przeciw drugiemu: jak i Chrystus przebaczył wam, tak i wy.
UBG - List do Kolosan 3 3:13





Piotr i 11 głosili o królestwie na ziemi
Błogosławieni, którzy łakną i pragną sprawiedliwości, ponieważ oni będą nasyceni.
UBG - Ewangelia Mateusza 5:6
I uczyniłeś nas dla naszego Boga królami i kapłanami, i będziemy królować na ziemi.
UBG - Księga Objawienia 5:10
Lecz pokorni odziedziczą ziemię i będą się rozkoszować obfitością pokoju.
UBG - Księga Psalmów 37:11

Paweł głosił o królestwie w niebiosach
Uwspółcześniona Biblia Gdańska - List do Efezjan 2
2,5 I to wtedy, gdy byliśmy umarli w grzechach, ożywił nas razem z Chrystusem, gdyż łaską jesteście zbawieni;
2,6 I razem z nim wskrzesił, i razem z nim posadził w miejscach niebiańskich w Chrystusie Jezusie;
2,7 Aby okazać w przyszłych wiekach przemożne bogactwo swojej łaski przez swoją dobroć względem nas w Chrystusie Jezusie.

Uwspółcześniona Biblia Gdańska - List do Kolosan 3
3,1 Jeśli więc razem z Chrystusem powstaliście z martwych, szukajcie tego, co w górze, gdzie Chrystus zasiada po prawicy Boga.
3,2 Myślcie o tym, co w górze, nie o tym, co na ziemi.

Wyrwie mnie też Pan ze wszelkiego złego uczynku i zachowa dla swojego królestwa niebieskiego. Jemu chwała na wieki wieków. Amen.
UBG - II List do Tymoteusza 4:18





Piotr i 11 głosili o królestwie kapłanów
Uwspółcześniona Biblia Gdańska - I List Piotra 2
2,9 Lecz wy jesteście rodem wybranym, królewskim kapłaństwem, narodem świętym, ludem nabytym, abyście rozgłaszali cnoty tego, który was powołał z ciemności do swej cudownej światłości;
2,10 Wy, którzy kiedyś nie byliście ludem, teraz jesteście ludem Bożym, wy, którzy kiedyś nie dostąpiliście miłosierdzia, teraz miłosierdzia dostąpiliście.

Paweł głosił o Kościele Ciała Chrystusa
Uwspółcześniona Biblia Gdańska - I List do Koryntian 12
12,12 Jak bowiem ciało jest jedno, a członków ma wiele i wszystkie członki jednego ciała, choć jest ich wiele, są jednym ciałem, tak i Chrystus.
12,13 Bo wszyscy przez jednego Ducha zostaliśmy ochrzczeni w jedno ciało, czy to Żydzi, czy Grecy, czy niewolnicy, czy wolni, i wszyscy zostaliśmy napojeni w jednego Ducha.
12,14 Ciało bowiem nie jest jednym członkiem, ale wieloma.
12,15 Gdyby noga powiedziała: Ponieważ nie jestem ręką, nie należę do ciała – czy dlatego nie należy do ciała?
12,16 A gdyby ucho powiedziało: Ponieważ nie jestem okiem, nie należę do ciała – czy dlatego nie należy do ciała?
12,17 Gdyby całe ciało było okiem, gdzież byłby słuch? A gdyby całe było słuchem, gdzież powonienie?
12,18 Lecz Bóg umieścił członki w ciele, każdy z nich tak, jak chciał.
12,19 Gdyby wszystkie były jednym członkiem, gdzież byłoby ciało?
12,20 Tymczasem wiele jest członków, lecz jedno ciało.
12,21 Nie może więc oko powiedzieć ręce: Nie potrzebuję ciebie, albo głowa nogom: Nie potrzebuję was.
12,22 Przeciwnie, o wiele bardziej potrzebne są te członki ciała, które wydają się najsłabsze.
12,23 A te, które uważamy za mało godne szacunku, tym większym otaczamy szacunkiem, a nasze wstydliwe członki otrzymują większe poszanowanie.
12,24 Natomiast nasze przyzwoite członki tego nie potrzebują. Lecz Bóg tak ukształtował ciało, że dał członkowi, któremu brakuje czci, więcej szacunku;
12,25 Aby nie było podziału w ciele, ale żeby członki jednakowo troszczyły się o siebie nawzajem.
12,26 Tak więc, jeśli jeden członek cierpi, cierpią z nim wszystkie członki, a jeśli jeden członek doznaje czci, radują się z nim wszystkie członki.
12,27 Wy zaś jesteście ciałem Chrystusa, a z osobna członkami.


Staraj się, abyś stanął przed Bogiem jako wypróbowany pracownik, który nie ma się czego wstydzić i który dobrze rozkłada słowo prawdy. II Tym 2:15
Awatar użytkownika
Sebek
Posty: 364
Rejestracja: 19 lut 2016, 21:31
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: Pan Jezus jest moją drogą,prawdą i życiem.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jak udowodnić rozumiejącym "inaczej"

Postautor: Sebek » 08 gru 2017, 20:32

Wybrana cytat który podałaś dotyczy Królestwa 1000 letniego.


Staraj się, abyś stanął przed Bogiem jako wypróbowany pracownik, który nie ma się czego wstydzić i który dobrze rozkłada słowo prawdy. II Tym 2:15
kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Jak udowodnić rozumiejącym "inaczej"

Postautor: kontousunieteMtl » 08 gru 2017, 20:39

diedmaroz pisze:Tą opoką jest Jezus, a nie Piotr.


A kto twierdzi, ze Piotr....?


kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Jak udowodnić rozumiejącym "inaczej"

Postautor: kontousunieteMtl » 08 gru 2017, 20:42

Sebek pisze:Wybrana cytat który podałaś dotyczy Królestwa 1000 letniego.



A z czego to wynika....?....i co ma to do kwestii dwoch ewangelii....?


Awatar użytkownika
Sebek
Posty: 364
Rejestracja: 19 lut 2016, 21:31
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: Pan Jezus jest moją drogą,prawdą i życiem.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jak udowodnić rozumiejącym "inaczej"

Postautor: Sebek » 08 gru 2017, 20:48

Pisałem juz tyle... Pan Jezus w swojej ziemskiej słuzbie głosił Królestwo które Izrael ma obiecane na ziemii. Nie był wtedy głoszony "krzyż',łaska. Kiedy Pan Jezus mówił że musi zostać ukrzyzowany to uczniowie nic z tego nie rozumieli.


Staraj się, abyś stanął przed Bogiem jako wypróbowany pracownik, który nie ma się czego wstydzić i który dobrze rozkłada słowo prawdy. II Tym 2:15
kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Jak udowodnić rozumiejącym "inaczej"

Postautor: kontousunieteMtl » 08 gru 2017, 23:42

Sebek pisze:Pisałem juz tyle...



Sebek...oprocz tego, ze w Biblii funkcjonuja dwie rozne ewangelie nic nie zostalo tu wyjasnione....

Moje pytania pozostaly bez odpowiedzi....

Zawsze myslalam...bylam przekonana, ze slowa zapisane w czterech ewangeliach skierowane sa do wszystkich narodow....a wiec i do mnie.....przeciez taki nakaz dostali apostolowie.....

A wiec dlaczego Pawel glosi cos zupelnie innego....?....i dlaczego przeklina te inna niz jego ewangelie....?

Jak to mozliwe, ze poganie wszczepieni na miejsce Izraelitow spodziewaja sie zycia w niebie, a Izrael na ziemi....?

To wszystko nie jest spojne.....

Ewangelia gloszona przez Jezusa trafia do mnie...rozumiem jej przeslanie....Natomiast Pawel odwraca wszystko i komplikuje...zaciemnia....przeklina...zniecheca.....


Awatar użytkownika
Sebek
Posty: 364
Rejestracja: 19 lut 2016, 21:31
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: Pan Jezus jest moją drogą,prawdą i życiem.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jak udowodnić rozumiejącym "inaczej"

Postautor: Sebek » 08 gru 2017, 23:48

Biblia jest cała dla nas, ale nie wszystko jest do nas w obecnym czasie łaski. Przeszłość (Izrael) od Księgi Rodzaju do powołania Pawła.Teraz(Łaska) to czas łaski czyli wszystkie Listy Pawła. Przyszłość (Izrael) Hebrajczyków do Objawienia. Bóg ma plan "proroczy" dla Izraela i tajemnicę ukryta od wieków przekazaną Pawłowi czyli zbawienie pogan.

A temu, który was może utwierdzić według mojej ewangelii i głoszenia Jezusa Chrystusa, według objawienia tajemnicy od wieków okrytej milczeniem;
Rzym 16:25



CZAS PRZESZŁY

Efez 2
2,11 Dlatego pamiętajcie, że wy, niegdyś poganie w ciele, zwani nieobrzezaniem przez tych, których zwano obrzezaniem dokonanym ręką na ciele;
2,12 Byliście w tamtym czasie bez Chrystusa, obcy względem społeczności Izraela i obcy przymierzom obietnicy, niemający nadziei i bez Boga na świecie.

Plan Boga aby pojednać wszystkie narody przez Izrael


Rodz 12
12,1 I PAN powiedział do Abrama: Wyjdź z twojej ziemi i od twojej rodziny, i z domu twego ojca do ziemi, którą ci pokażę.
12,2 A uczynię z ciebie wielki naród, będę ci błogosławił i rozsławię twoje imię, i będziesz błogosławieństwem.
12,3 I będę błogosławił tym, którzy tobie będą błogosławić; a tych, którzy przeklinają ciebie, będę przeklinać. W tobie będą błogosławione wszystkie narody ziemi.


Bóg daje Izraelowi prawo i czyni ich kapłanami


Wyj 19
19,5 Dlatego teraz, jeśli posłuchacie mego głosu i będziecie przestrzegać mojego przymierza, będziecie moją szczególną własnością ponad wszystkie narody, bo do mnie należy cała ziemia.
19,6 A wy będziecie mi królestwem kapłanów i narodem świętym. To są słowa, które będziesz mówić do synów Izraela.



Izrael jest ponad poganami

Ty bowiem jesteś świętym ludem dla PANA, swego Boga: PAN, twój Bóg, wybrał cię, abyś był dla niego szczególnym ludem spośród wszystkich narodów, które są na ziemi.
Powtórzonego Prawa 7:6


Izrael buntuje się

Obmyjcie się i oczyśćcie; usuńcie sprzed moich oczu zło waszych uczynków; przestańcie źle czynić.
Izaj1:16


Pan Jezus Mesjasz zapowiadany przez proroków posłany do Izraela



Mat 10
10,5 Tych dwunastu posłał Jezus i nakazał im: Nie wchodźcie na drogę pogan i nie wstępujcie do żadnego miasta Samarytan.
10,6 Idźcie raczej do owiec zaginionych z domu Izraela.
10,7 A idąc, głoście: Przybliżyło się królestwo niebieskie.

Mat15:24
A on odpowiedział: Jestem posłany tylko do owiec zaginionych z domu Izraela

Jana 4:22
Wy czcicie to, czego nie znacie, a my czcimy to, co znamy, ponieważ zbawienie pochodzi od Żydów.

Rzym 15:8
Mówię bowiem, że Jezus Chrystus był sługą obrzezania ze względu na prawdę Bożą, aby potwierdzić obietnice dane ojcom;




Ewangelia jest pokutą i chrztem.

Kto uwierzy i ochrzci się, będzie zbawiony, ale kto nie uwierzy, będzie potępiony.
Marka 16:16
Wtedy Piotr powiedział do nich: Pokutujcie i niech każdy z was ochrzci się w imię Jezusa Chrystusa na przebaczenie grzechów, a otrzymacie dar Ducha Świętego.
Dzieje 2:38



Pan Jezus Chrystus stał się grzechem za nas (Izrael odrzuca Mesjasza)

Mat27
27,45 A od godziny szóstej aż do dziewiątej ciemność ogarnęła całą ziemię.
27,46 Około godziny dziewiątej Jezus zawołał donośnym głosem: Eli, Eli, lama sabachthani? To znaczy: Boże mój, Boże mój, czemu mnie opuściłeś?
On bowiem tego, który nie znał grzechu, za nas grzechem uczynił, abyśmy w nim stali się sprawiedliwością Bożą.
Kor 5:21



Pan Jezus Chrystus powstaje z martwych

Mat 28
28,5 Anioł zaś powiedział do kobiet: Wy się nie bójcie! Wiem bowiem, że szukacie ukrzyżowanego Jezusa.
28,6 Nie ma go tu. Powstał bowiem, jak powiedział. Chodźcie, zobaczcie miejsce, gdzie leżał Pan.



Ukamieniowanie Szczepana i odrzucenie Ducha Świętego (upadek Izraela)

Dz 7
7,55 A on, pełen Ducha Świętego, patrzył uważnie w niebo i ujrzał chwałę Boga i Jezusa stojącego po prawicy Boga.
7,56 I powiedział: Oto widzę niebiosa otwarte i Syna Człowieczego stojącego po prawicy Boga.

Hebr 1
1,3 Który, będąc blaskiem jego chwały i wyrazem jego istoty i podtrzymując wszystko słowem swojej mocy, dokonawszy oczyszczenia z naszych grzechów przez samego siebie, zasiadł po prawicy Majestatu na wysokościach;
1,13 Do którego też z aniołów kiedykolwiek powiedział: Siądź po mojej prawicy, aż położę twoich nieprzyjaciół jako podnóżek pod twoje stopy?




TERAZ

Lecz teraz w Chrystusie Jezusie wy, którzy niegdyś byliście daleko, staliście się bliscy przez krew Chrystusa.
Efez 2:13



Bóg powołujePawła do budowania Kościoła, Ciała Chrystusa

Lecz Pan powiedział do niego: Idź, bo on jest moim wybranym naczyniem, aby zanieść moje imię do pogan, królów i synów Izraela.
Dz 9:15

A temu, który was może utwierdzić według mojej ewangelii i głoszenia Jezusa Chrystusa, według objawienia tajemnicy od wieków okrytej milczeniem;
Rz16:25




Ewangelią jest wiara w śmierć i zmartwychwstanie Pana Jezusa dla naszego zbawienia


Kor 15
15,1 A oznajmiam wam, bracia, ewangelię, którą wam głosiłem, a którą przyjęliście i w której trwacie;
15,2 Przez którą też dostępujecie zbawienia, jeśli pamiętacie to, co wam głosiłem, chyba że uwierzyliście na próżno.
15,3 Najpierw bowiem przekazałem wam to, co i ja otrzymałem, że Chrystus umarł za nasze grzechy, zgodnie z Pismem;
15,4 Że został pogrzebany, że zmartwychwstał trzeciego dnia, zgodnie z Pismem;



Nie ma różnicy między Żydem a poganinem

On bowiem jest naszym pokojem, on, który z obydwu uczynił jedno i zburzył stojący pośrodku mur, który był przegrodą;
Efez 2:14

Wy zaś jesteście ciałem Chrystusa, a z osobna członkami.
I Kor12:27

Bo wszyscy przez jednego Ducha zostaliśmy ochrzczeni w jedno ciało, czy to Żydzi, czy Grecy, czy niewolnicy, czy wolni, i wszyscy zostaliśmy napojeni w jednego Ducha.
I Kor 12:13


Paweł mówi o upadku izraela ale Bóg dotrzyma obietnicy

Nie wstydzę się bowiem ewangelii Chrystusa, ponieważ jest ona mocą Boga ku zbawieniu dla każdego, kto uwierzy, najpierw Żyda, potem i Greka.
Rz 1:16

Rzym 11
11,12 A jeśli ich upadek jest bogactwem świata, a ich pomniejszenie bogactwem pogan, o ileż bardziej ich pełnia?
11,13 Mówię bowiem do was, pogan. Na ile jestem apostołem pogan, chlubię się swoją służbą;
11,15 Jeśli bowiem odrzucenie ich stało się pojednaniem dla świata, czym będzie przyjęcie ich, jeśli nie powstaniem z martwych do życia?
11,25 Nie chcę bowiem, bracia, abyście nie znali tej tajemnicy – żebyście sami siebie nie uważali za mądrych – że zatwardziałość po części przyszła na Izrael, dopóki nie wejdzie pełnia pogan.
11,26 I tak cały Izrael będzie zbawiony, jak jest napisane: Przyjdzie z Syjonu wybawiciel i odwróci bezbożność od Jakuba.
11,30 Jak bowiem wy kiedyś nie wierzyliście Bogu, ale teraz dostąpiliście miłosierdzia z powodu ich niewiary;



Porwanie Kościoła Ciała Chrystusa które będzie przy końcu teraźniejszej łaski przed wielkim uciskiem

I Tes 4
4,16 Gdyż sam Pan z okrzykiem, z głosem archanioła i dźwiękiem trąby Bożej zstąpi z nieba, a zmarli w Chrystusie powstaną pierwsi.
4,17 Potem my, którzy pozostaniemy żywi, razem z nimi będziemy porwani w obłoki, w powietrze, na spotkanie Pana, i tak zawsze będziemy z Panem.


Kosciół Ciało Chrystusa w niebiańskich miejscach wiecznego Królestwa Boga


Efez 1
1,20 Okazał ją w Chrystusie, gdy go wskrzesił z martwych i posadził po swojej prawicy w miejscach niebiańskich;
1,21 Wysoko ponad wszelką zwierzchnością i władzą, mocą, panowaniem i ponad wszelkim imieniem wypowiadanym nie tylko w tym świecie, ale i w przyszłym.
1,22 I wszystko poddał pod jego stopy, a jego samego dał jako głowę ponad wszystkim kościołowi;
1,23 Który jest jego ciałem i pełnią tego, który wszystko we wszystkich napełnia.



CZAS PRZYSZŁY

Aby okazać w przyszłych wiekach przemożne bogactwo swojej łaski przez swoją dobroć względem nas w Chrystusie Jezusie.
Efez 2:7


Okres ucisku rozpocznie się od Antychrysta, który zawrze siedmioletnie przymierze z Izraelem.

Utrwali przymierze z wieloma przez jeden tydzień. A w połowie tego tygodnia sprawi, że ustanie ofiara spalana i ofiara z pokarmów, a przez mnóstwo obrzydliwości uczyni spustoszenie aż do końca, i wyleje się to, co postanowione, na tego, który ma być spustoszony.
Dan 9:27


Drugie przyjście Pana Jezusa. Bestia, fałszywy prorok

Obj19
19,11 Potem zobaczyłem niebo otwarte, a oto koń biały, a ten, który na nim siedział, nazywa się Wiernym i Prawdziwym i w sprawiedliwości sądzi i walczy.
19,15 A z jego ust wychodził ostry miecz, aby nim pobił narody. On bowiem będzie rządził nimi laską żelazną i on wyciska w tłoczni wino zapalczywości i gniewu Boga Wszechmogącego.
19,19 I zobaczyłem bestię i królów ziemi, i ich wojska zgromadzone, by stoczyć bitwę z tym, który siedzi na koniu, i z jego wojskiem.
19,20 I schwytana została bestia, a z nią fałszywy prorok, który czynił przed nią cuda, jakimi zwiódł tych, którzy przyjęli znamię bestii i oddawali pokłon jej wizerunkowi. Oboje zostali żywcem wrzuceni do jeziora ognia, płonącego siarką.
19,21 Pozostali zaś zostali zabici mieczem wychodzącym z ust tego, który siedział na koniu. I wszystkie ptaki najadły się ich ciałami.



Szatan jest wrzucony do otchłani na 1000 lat

Uwspółcześniona Biblia Gdańska - Księga Objawienia 20
20,2 I chwycił smoka, węża starodawnego, którym jest diabeł i szatan, i związał go na tysiąc lat.
20,3 I wrzucił go do otchłani, zamknął go i opieczętował, aby już nie zwodził narodów, aż się dopełni tysiąc lat. A potem musi być wypuszczony na krótki czas.


Pan Jezus wprowadza Izraela do królestwa Bożego

Izaj40
40,10 Oto Pan BÓG przyjdzie z mocą, jego ramię będzie panować. Oto jego zapłata z nim, a jego dzieło przed nim.
40,11 Jak pasterz będzie pasł swoją trzodę, swoim ramieniem zgromadzi baranki, na swoim łonie będzie je nosił, a ciężarne poprowadzi ostrożnie.


Izrael jest królestwem kapłanów w
tysiącletnim królestwie Bożym na ziemi


Zach 8
8,22 A tak liczne ludy i potężne narody przybędą szukać PANA zastępów w Jerozolimie i przebłagać oblicze PANA.
8,23 Tak mówi PAN zastępów: W tych dniach dziesięciu ludzi ze wszystkich języków narodów uchwyci się poły jednego Żyda, mówiąc: Pójdziemy z wami, bo usłyszeliśmy, że Bóg jest z wami.

Błogosławiony i święty ten, kto ma udział w pierwszym zmartwychwstaniu. Nad nimi druga śmierć nie ma władzy, lecz będą kapłanami Boga i Chrystusa i będą z nim królować tysiąc lat.
Obj 20:6


Przez 1000 lat poganie nauczani są przestrzegania
Bożego prawa


Izaj 2
2,2 Stanie się w dniach ostatecznych, że góra domu PANA będzie utwierdzona na szczycie gór i wywyższona ponad pagórki; i wszystkie narody popłyną do niej.
2,3 I pójdzie wiele ludów, i powie: Chodźcie, wstąpmy na górę PANA, do domu Boga Jakuba; on będzie nas uczył swoich dróg, a my będziemy kroczyli jego ścieżkami. Z Syjonu bowiem wyjdzie prawo, a słowo PANA z Jerozolimy.



Po tysiącu lat

Obj20
20,7 A gdy się skończy tysiąc lat, szatan zostanie wypuszczony ze swego więzienia.
20,8 I wyjdzie, aby zwieść narody z czterech krańców ziemi, Goga i Magoga, by zgromadzić je do bitwy. A ich liczba jest jak piasek morski.
20,9 I wyszli na szerokość ziemi, otoczyli obóz świętych i miasto umiłowane. Zstąpił jednak ogień od Boga z nieba i pochłonął ich.
20,10 A diabeł, który ich zwodził, został wrzucony do jeziora ognia i siarki, gdzie jest bestia i fałszywy prorok. I będą męczeni we dnie i w nocy na wieki wieków.


Wszyscy niewierni są osądzeni i wrzuceni do jeziora
ognia


Uwspółcześniona Biblia Gdańska - Księga Objawienia 20
20,11 I zobaczyłem wielki biały tron i zasiadającego na nim, sprzed którego oblicza uciekła ziemia i niebo, i nie znaleziono dla nich miejsca.
20,12 I zobaczyłem umarłych, wielkich i małych, stojących przed Bogiem, i otwarto księgi. Otwarto też inną księgę, księgę życia. I osądzeni zostali umarli według tego, co było napisane w księgach, to znaczy według ich uczynków.
20,13 I wydało morze umarłych, którzy w nim byli, również śmierć i piekło wydały umarłych, którzy w nich byli. I zostali osądzeni, każdy według swoich uczynków.
20,14 A śmierć i piekło zostały wrzucone do jeziora ognia. To jest druga śmierć.
20,15 I jeśli się ktoś nie znalazł zapisany w księdze życia, został wrzucony do jeziora ognia.


Wszystko zebrane w Chrystusie (Niebo i Ziemia)


Aby w zarządzeniu pełni czasów wszystko zebrał w jedno w Chrystusie, i to, co w niebiosach, i to, co na ziemi.
Efez 1:10


I przysiągł na tego, który żyje na wieki wieków, który stworzył niebo i to, co w nim jest, i ziemię i to, co na niej, i morze, i to, co w nim, że czasu już nie będzie
Obj10:6


Staraj się, abyś stanął przed Bogiem jako wypróbowany pracownik, który nie ma się czego wstydzić i który dobrze rozkłada słowo prawdy. II Tym 2:15
Awatar użytkownika
Sebek
Posty: 364
Rejestracja: 19 lut 2016, 21:31
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: Pan Jezus jest moją drogą,prawdą i życiem.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jak udowodnić rozumiejącym "inaczej"

Postautor: Sebek » 09 gru 2017, 00:18

@kontousuniete mam wrażenie że tylko przeglądasz to co piszę. Postudiuj wersety które podawałem z otwartym sercem bez uprzedzeń. Wyrzuć Listy Pawła i zobacz jakie przesłanie Ci zostanie... Czy naprawdę nie widzisz że Pan Jezus będąc na ziemi był posłany do Izraela? Przecież sam to mówił...
Nic innego nie wymyslę, opieram się na Słowie Bożym. Pan Jezus chodząc po ziemi nie głosił krzyża, nie mówił wierzcie w moją ofiare na krzyżu a będziecie zbawieni ale cytował pisma Starego Testamentu i kazał przestrzegać Prawa.Dopiero Paweł zgodnie z objawieniem otrzymanym od Pana Jezusa głosił zbawienie z łaski przez wiarę dzieki temu co dokonał Pan Jezus na krzyżu. Pan Bóg na poczatku stworzył Niebo i Ziemię i od poczatku miał plan dla Ziemi(Izrael) i Nieba aby na końcu wszystko pojednać.Kiedy skończy się czas łaski Bóg powróci do planu Izraela.


Staraj się, abyś stanął przed Bogiem jako wypróbowany pracownik, który nie ma się czego wstydzić i który dobrze rozkłada słowo prawdy. II Tym 2:15
Awatar użytkownika
Sebek
Posty: 364
Rejestracja: 19 lut 2016, 21:31
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: Pan Jezus jest moją drogą,prawdą i życiem.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jak udowodnić rozumiejącym "inaczej"

Postautor: Sebek » 09 gru 2017, 02:22

Nie mogę spać przez to wszystko hehe Spróbuję jeszcze raz inaczej to napisać

Apostoł Paweł i Apostoł Piotr głosili ewangelię, dobrą nowinę. Ale jak zauwazyłaś oba przesłania różnią się od siebie. Nie zaprzeczają sobie nawzajem, ponieważ wypowiadali swoje ewangelie dwóm osobnym odbiorcom.


Nasza ewangelia jest taka, że Pan Jezus Chrystus, Syn Boży, oddał Swoje życie jako doskonałą ofiarę, aby zapłacić za nasze grzechy, został ukrzyżowany i powstał z martwych trzeciego dnia:

I Kor 15
15,1 A oznajmiam wam, bracia, ewangelię, którą wam głosiłem, a którą przyjęliście i w której trwacie;
15,2 Przez którą też dostępujecie zbawienia, jeśli pamiętacie to, co wam głosiłem, chyba że uwierzyliście na próżno.
15,3 Najpierw bowiem przekazałem wam to, co i ja otrzymałem, że Chrystus umarł za nasze grzechy, zgodnie z Pismem;
15,4 Że został pogrzebany, że zmartwychwstał trzeciego dnia, zgodnie z Pismem;

To głosił apostoł Paweł. Jest tylko jedna ewangelia, którą mamy dziś głosić. Jednak w przeszłości istniały inne ważne ewangelie:

A Pismo, które przewidziało, że Bóg z wiary będzie usprawiedliwiał pogan, wcześniej ogłosiło ewangelię Abrahamowi: W tobie będą błogosławione wszystkie narody.
Gal 3:8

I obchodził Jezus wszystkie miasta i wioski, nauczając w ich synagogach i głosząc ewangelię królestwa, uzdrawiając wszystkie choroby i wszelkie słabości wśród ludzi.
Mat9:35

Mat10
10,5 Tych dwunastu posłał Jezus i nakazał im: Nie wchodźcie na drogę pogan i nie wstępujcie do żadnego miasta Samarytan.
10,6 Idźcie raczej do owiec zaginionych z domu Izraela.
10,7 A idąc, głoście: Przybliżyło się królestwo niebieskie.

i będą inne w przyszłości po pochwyceniu kościoła:

A ta ewangelia królestwa będzie głoszona po całym świecie na świadectwo wszystkim narodom. I wtedy przyjdzie koniec.
Mat 24:14

Obj 14
14,6 I zobaczyłem innego anioła lecącego środkiem nieba, który miał ewangelię wieczną, aby ją zwiastować mieszkańcom ziemi, wszystkim narodom, plemionom, językom i ludom;
14,7 Mówiącego donośnym głosem: Bójcie się Boga i oddajcie mu chwałę, bo przyszła godzina jego sądu. Oddajcie pokłon temu, który stworzył niebo i ziemię, morze i źródła wód.




Mimo że zostało wyraźnie powiedziane przez Pana Jezusa wcześniej, dwunastu Apostołów nie wiedziało,nie rozumiało że Pan Jezus umrze lub powstanie z martwych

Mat16
16,21 I odtąd zaczął Jezus tłumaczyć swoim uczniom, że musi iść do Jerozolimy i wiele cierpieć od starszych, od naczelnych kapłanów i uczonych w Piśmie, i być zabity, a trzeciego dnia zmartwychwstać.
16,22 A Piotr, wziąwszy go na bok, zaczął go strofować, mówiąc: Zmiłuj się nad sobą, Panie! Nie przyjdzie to na ciebie.

Łuk18
18,33 Ubiczują go i zabiją, ale trzeciego dnia zmartwychwstanie.
18,34 Lecz oni nic z tego nie zrozumieli. Te słowa były przed nimi zakryte i nie wiedzieli, o czym była mowa.

Jeszcze bowiem nie rozumieli Pisma, że miał zmartwychwstać.
Jan 20:9

Było to ukryte przed nimi przez Boga. Oczywiście śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa są zasadniczymi częściami ewangelii Pawła. Pamiętaj także, że uczniowie głosili ewangelię podczas ziemskiej służby Jezusa Chrystusa. Ale z pewnością nie była to ewangelia Pawła, ponieważ nie znali ewangelii Pawła.



Zanim nasz Pan Jezus Chrystus objawił to Pawłowi, pozostali Apostołowie nie wiedzieli, że ukrzyżowanie Jezusa Chrystusa było ofiarą za nasze grzechy. W Księdze Dziejów Apostolskich Piotr nigdy nie wspomina o ofierze, przebłaganiu ani krwi Jezusa Chrystusa. Nigdy nie łączy śmierci Chrystusa z odpuszczeniem grzechów. Nasza ewangelia, dzięki której jesteśmy zbawieni, była tajemnicą objawioną przez Pana Jezusa Chrystusa Pawłowi. Nie znał go żaden człowiek, nawet dwunastu apostołów ani sam szatan

Kor 2
2,7 Lecz głosimy mądrość Boga w tajemnicy, zakrytą mądrość, którą przed wiekami Bóg przeznaczył ku naszej chwale;
2,8 Której nie poznał żaden z władców tego świata. Gdyby ją bowiem poznali, nigdy nie ukrzyżowaliby Pana chwały;



Paweł był Apostołem pogan

Lecz Pan powiedział do niego: Idź, bo on jest moim wybranym naczyniem, aby zanieść moje imię do pogan, królów i synów Izraela.
Dz 9:15

Mówię bowiem do was, pogan. Na ile jestem apostołem pogan, chlubię się swoją służbą;
Rzym 11:13

Pan Jezus i Apostołowie przed Pawłem głosili ludowi Izraela

Mat 10
10,5 Tych dwunastu posłał Jezus i nakazał im: Nie wchodźcie na drogę pogan i nie wstępujcie do żadnego miasta Samarytan.
10,6 Idźcie raczej do owiec zaginionych z domu Izraela.

A on odpowiedział: Jestem posłany tylko do owiec zaginionych z domu Izraela.
Mat15:24


Po tym, jak Pan Jezus wstąpił do nieba, Piotr głosił, że lud Izraela powinien uwierzyć, że Jezus Chrystus był tym, za kogo się podaje, Mesjaszem. Powinni nawracać się,pokutować i być ochrzczeni wodą

Wtedy Piotr powiedział do nich: Pokutujcie i niech każdy z was ochrzci się w imię Jezusa Chrystusa na przebaczenie grzechów, a otrzymacie dar Ducha Świętego.
Dz 2:38

Pan Jezus powróci i sprowadził Królestwo, tak jak przepowiedzieli prorocy Starego Testamentu

Uwspółcześniona Biblia Gdańska - Dzieje Apostolskie 3
3,19 Dlatego pokutujcie i nawróćcie się, aby wasze grzechy były zgładzone, gdy nadejdą od obecności Pana czasy ochłody;
3,20 I pośle tego, który był wam głoszony, Jezusa Chrystusa;
3,21 Którego niebo musi przyjąć aż do czasu odnowienia wszystkich rzeczy, jak Bóg od wieków przepowiadał przez usta wszystkich swoich świętych proroków.

Dwunastu apostołów podlegało prawu Mojżeszowemu i postepowali zgodnie z prawem przez całe życie. Ale Paweł nauczał:

Grzech bowiem nie będzie nad wami panował, bo nie jesteście pod prawem, lecz pod łaską.
Rzym 6:14


Od Abrahama, przez Stary Testament, podczas ziemskiej służby Pana Jezusa i pierwszych rozdziałów Dziejów Apostolskich, Bóg zajmował się narodem izraelskim. Sam Izrael jest przedmiotem pierwszych rozdziałów księgi Dziejów Apostolskich. Posługa dla pogan rozpoczęła się po nawróceniu Saula.


Staraj się, abyś stanął przed Bogiem jako wypróbowany pracownik, który nie ma się czego wstydzić i który dobrze rozkłada słowo prawdy. II Tym 2:15
Awatar użytkownika
Sebek
Posty: 364
Rejestracja: 19 lut 2016, 21:31
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: Pan Jezus jest moją drogą,prawdą i życiem.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jak udowodnić rozumiejącym "inaczej"

Postautor: Sebek » 09 gru 2017, 02:40

Dobra, wystarczająco się naprodukowałem :lol: Nie oczekuję, że ktokolwiek uwierzy w coś tylko dlatego, że to mówię ;P . Opieram sie na Słowie Bożym na którego studiowanie ostatnio poświecam cały mój czas... ;) Mam nadzieję, że wszyscy bedziemy tacy jak Berejczycy

Dz 17
17,11 Ci byli szlachetniejsi od tych w Tesalonice, gdyż przyjęli słowo Boże z całą gotowością i codziennie badali Pisma, czy tak się sprawy mają.
17,12 Wielu więc z nich uwierzyło, również niemało wpływowych greckich kobiet i mężczyzn.


Staraj się, abyś stanął przed Bogiem jako wypróbowany pracownik, który nie ma się czego wstydzić i który dobrze rozkłada słowo prawdy. II Tym 2:15

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości