Moje świadectwo uzdrowienia

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Moje świadectwo uzdrowienia

Postautor: magda » 19 gru 2017, 23:44

Wybrana nie ma co dalej z tobą rozmawiać bo nie jesteś w stanie rozumieć tego co piszę masz jakąs blokadę żeby uznać nauki Ducha Świętego które głosił Paweł.
Paweł nauczał w Filadelfii a Jezus stwierdził ze są nauczeni jego Słowa czyli Paweł nauczał Słowa Jezusa , nawet dziecko z 1 klasy podstawówki zrozumie że to logiczne , skąd Paweł znał Ewangelie a no stąd co i my ją znamy a do tego sam Duch Bozy mu ją przekazał

Rz 15:19 bw "przez moc znaków i cudów oraz przez moc Ducha Świętego, tak iż, począwszy od Jerozolimy i okolicznych krajów aż po Ilirię, rozkrzewiłem ewangelię Chrystusową." A ty twierdzisz ze głosił swoje nauki

Powiem ci że jes to bardzo nikczemne tak traktować apostoła jak ty to robisz, który cierpiał tyle , chodził na piechotę , cierpiał poniżenie i więzienia nawet kamienowanie ,schorowany tyle robił dla Jezusa i Ewangelii tak bardzo walczył żebyśmy my poganie też byli zbawieni a taka osoba jak ty go zniewża poniża jego wielką pracę i zasługi , brzydzę sie tym , nie pisz do mnie więcej, dla mnie nie istniejesz. Wrzuciłam cie do wrogów i nie będę widziała co piszesz nie chcę czytać tych demonicznych Kubikowych paszkwili na apostoła Pawła


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
ami
Posty: 754
Rejestracja: 17 gru 2008, 11:07
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Moje świadectwo uzdrowienia

Postautor: ami » 20 gru 2017, 08:44

magda

Jaką Ewangelię Chrystusową rozkrzewiał Paweł? Proszę o podanie konkretnego cytatu z NT.
Rozkrzewiasz Ewangelię Chrystusową tak jak Paweł?
W ile sola wierzył Paweł,który rozkrzewiał Ewangelię Chrystusową?


Jeden jest Bóg,jeden jest też pośrednik między Bogiem i ludźmi,Syn Boży Chrystus,obecny we wszystkich ludziach przez swojego Ducha Chrystusowego.Kto wierzy w Syna Bożego,ma świadectwo Jego obecności w sobie.
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Moje świadectwo uzdrowienia

Postautor: nesto » 20 gru 2017, 12:16

Szaweł kłamał..
"Jeśli więc przez moje kłamstwo prawda Boża tym więcej przyczynia się do chwały jego, to dlaczego jeszcze i ja miałbym być sądzony jako grzesznik?" (Rzym 3, 7)
Czy taki ktoś może być posłannikiem Boga, który wg chrześcijan jest samą Prawdą?


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Moje świadectwo uzdrowienia

Postautor: kontousunięte1 » 20 gru 2017, 12:41

nesto pisze:Szaweł kłamał..
"Jeśli więc przez moje kłamstwo prawda Boża tym więcej przyczynia się do chwały jego, to dlaczego jeszcze i ja miałbym być sądzony jako grzesznik?" (Rzym 3, 7)
Czy taki ktoś może być posłannikiem Boga, który wg chrześcijan jest samą Prawdą?

Prawdę mówią, ja też nie rozumiem tego zdania z Rz.3,7
Kiedyś szukałam wyjaśnień, ale nie znalazłam; tylko jakieś mętne wypowiedzi. Byłabym wdzięczna za wyjaśnienie tego wersetu.


wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Moje świadectwo uzdrowienia

Postautor: wybrana » 20 gru 2017, 14:55

Nauczyciele wiary, którzy przekazywali potomnym Ewangelię Chrystusową, jeżeli dodali do tej Ewangelii własne sugestie i odczucia, to zniekształcili i wypaczyli Ewangelię Chrystusową. Takimi złymi sugestiami i naukami karmił ludzi największy Kościół instytucjonalny, czyli Kościół Katolicki, który skupia największą liczbę chrześcijan. Przez takie nauki zło ogarnęło ludzi na ziemi i owoce z tego są takie, że człowiek dla człowieka nie bratem a wrogiem. Liczne wojny, cierpienia są tego owocem. Ewangelia Chrystusowa została zastąpiona naukami ludzkimi. A Jezus nauczał, że przykazania miłości są najważniejsze, że mamy nie zabijać, że mamy przebaczać nawet 77 razy itd.
Te nauki pominięto, a wprowadzono ludzkie mądrości. Owocem takiego działania jest zło, które przejęło władzę na ziemi.
@Magdo, niech Ewangelia Chrystusowa będzie wykładnią twojej wiary. Posilaj się nią i tylko nią. Odrzuć ludzkie wymysły i mądrości.
Słowo Boże jest najważniejsze. Obojętnie kto, jeżeli będzie ci głosił inną naukę niż nauka Chrystusowa - to odrzuć ją. Zawsze naukę ludzką porównuj z nauką Chrystusową a wtedy nigdy nikt cię nie zwiedzie.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Awatar użytkownika
ami
Posty: 754
Rejestracja: 17 gru 2008, 11:07
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Moje świadectwo uzdrowienia

Postautor: ami » 20 gru 2017, 15:21

kontousunięte1

Przepraszam za nieporozumienie,ale myślałem,że jesteś moderatorem.Na Twój kręgosłup poleciłem Ci skorzystanie z Daru Ducha Świętego,Bożej Energii,która jest dostępna dla każdego,kto o nią poprosi Boga.Widać się to nie spodobało Panu Moderatorowi,abo usunął ten post i woli abyś chorowała.


Jeden jest Bóg,jeden jest też pośrednik między Bogiem i ludźmi,Syn Boży Chrystus,obecny we wszystkich ludziach przez swojego Ducha Chrystusowego.Kto wierzy w Syna Bożego,ma świadectwo Jego obecności w sobie.
Awatar użytkownika
diedmaroz
Posty: 815
Rejestracja: 22 gru 2015, 22:02
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Moje świadectwo uzdrowienia

Postautor: diedmaroz » 20 gru 2017, 22:16

wybrana pisze:(...)Paweł pragnął być wiarygodnym nauczycielem i dlatego użył zwrotu, że jego nauki są nieomylne.
Jezus zwrócił uwagę młodzieńcowi- "nie nazywaj mnie dobry, bo dobry jest tylko nasz Ojciec w niebie" Żaden człowiek nie jest nieomylny ani doskonale dobry. Każdy jest grzeszny, słaby i upadły.



????????????

Przekład dosłowny:

A Jezus powiedział mu: Dlaczego nazywasz Mnie dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko jeden Bóg.
Biblia Gdańska:

Ale mu Jezus rzekł: Przecz mię zowiesz dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko jeden, to jest Bóg.
Uwspółcześniona Biblia Gdańska:

Lecz Jezus mu odpowiedział: Dlaczego nazywasz mnie dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko jeden - Bóg.
Biblia Warszawska:

A Jezus odrzekł: Czemu mię nazywasz dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko jeden Bóg.
Biblia Tysiąclecia:

Jezus mu rzekł: Czemu nazywasz Mnie dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko sam Bóg.

Czyżbyś uważała, że Jezus nie był dobry? Czy uważasz, że Jezus Chrystus jest Bogiem?


17:20-21
A nie tylko za nimi proszę, lecz i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie;
Aby wszyscy byli jedno, jak ty, Ojcze, we mnie, a ja w tobie, aby i oni byli w nas jedno, aby świat uwierzył, że ty mnie posłałeś.
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Moje świadectwo uzdrowienia

Postautor: wybrana » 20 gru 2017, 22:57

diedmaroz pisze:
wybrana pisze:(...)Paweł pragnął być wiarygodnym nauczycielem i dlatego użył zwrotu, że jego nauki są nieomylne.
Jezus zwrócił uwagę młodzieńcowi- "nie nazywaj mnie dobry, bo dobry jest tylko nasz Ojciec w niebie" Żaden człowiek nie jest nieomylny ani doskonale dobry. Każdy jest grzeszny, słaby i upadły.



????????????

Przekład dosłowny:

A Jezus powiedział mu: Dlaczego nazywasz Mnie dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko jeden Bóg.
Biblia Gdańska:

Ale mu Jezus rzekł: Przecz mię zowiesz dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko jeden, to jest Bóg.
Uwspółcześniona Biblia Gdańska:

Lecz Jezus mu odpowiedział: Dlaczego nazywasz mnie dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko jeden - Bóg.
Biblia Warszawska:

A Jezus odrzekł: Czemu mię nazywasz dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko jeden Bóg.
Biblia Tysiąclecia:

Jezus mu rzekł: Czemu nazywasz Mnie dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko sam Bóg.

Czyżbyś uważała, że Jezus nie był dobry? Czy uważasz, że Jezus Chrystus jest Bogiem?


Bardzo dziękuje za umieszczenie cytatów, które potwierdzają to, co napisałam, że dobry i doskonały jest tylko Bóg.
Jezus Chrystus w okresie ziemskiego życia był człowiekiem i jednocześnie Bogiem. Po śmierci cielesnej ziemskiej jest tylko Bogiem w drugie osobie.
Bóg Ojciec sam przyszedł do ludzi rodząc się w osobie Jezusa Chrystusa w ciele człowieczym.
Dlaczego zadajesz tak infantylne pytanie w stylu - Czyżbyś uważała,że Jezus nie był dobry?
Co ma oznaczać twoje pytanie skierowane do mnie.W jakim celu tak pytasz? Czyżbyś miała ty wątpliwości, że Jezus był dobry?
Jak trzeba być daleko od wiary, by zadawać takie pytania?


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Moje świadectwo uzdrowienia

Postautor: magda » 20 gru 2017, 23:47

nesto żeby to zrozumieć to nie mozna tak jak świadkowie wyrwać sobie werset z kontekstu i już stwierdzic Paweł jest kłomca bo sam o tym pisze , to jest manipulacja żeby na prawdę zrozumieć to trzeba przeczytać cały kontekst

Rz 3:1-10 bw
(1) Czymże więc góruje Żyd? Albo co za pożytek jest z obrzezania? (2) Wielki pod każdym względem.
Przede wszystkim ten, że im zostały powierzone wyrocznie Boże.
(3) Bo co z tego, że niektórzy nie uwierzyli? Czyż niewierność ich zniweczy wierność Bożą? (4) Z pewnością nie! Wszak Bóg jest wierny, a każdy człowiek jest kłamcą, jak napisano: Abyś się okazał sprawiedliwym w słowach swoich i zwyciężył, gdy będziesz sądzony.
(5) Jeśli bowiem nasza nieprawość uwydatnia sprawiedliwość Bożą, to cóż powiemy? Czyż Bóg jest niesprawiedliwy, gdy gniew wywiera? Po ludzku mówię.
(6) Z pewnością nie! Bo jak Bóg ma sądzić ten świat? (7) Jeśli przez moje kłamstwo prawda Boża tym bardziej przyczynia się do chwały jego, to dlaczego jeszcze i ja miałbym być sądzony jako grzesznik? (8) I czyż jest tak, jak nas spotwarzają i jak niektórzy powiadają, że my mówimy: Czyńmy złe, aby przyszło dobre? Potępienie takich jest sprawiedliwe.
(9) Cóż więc? Przewyższamy ich? Wcale nie! Albowiem już przedtem obwiniliśmy Żydów i Greków o to, że wszyscy są pod wpływem grzechu, (10) jak napisano: Nie ma ani jednego sprawiedliwego,

i wtedy staje sie JASNE! ze Paweł tłumaczy taką kwestię jak tam jest opisane i ze daje przykład że gdyby tak postępował jak ci co mówią " Czyńmy złe, aby przyszło dobre?" czyli że jesli kłamię to dzieki mojemu kłamstwu przychodzi dobrę czyli przebaczenie itp ja też napisałam teraz ze kłamię ale to był przykład w tłumaczeniu tej kwestii nie oznacza ze jestem jakąś wyjątkową kłamliwą osobą i kłamię w sprawach Bozych ale tak jak każdemu zdażyło mi sie skłamać bo każdy zgrzeszył też kłamstwem , Paweł nie uważa się tu za kłamcę ze w tym co przekazuje jest kłamstwo bo sam mówi ze ma Ducha Bożego i ze uczy ewangelii Chrystusowej a pewnie grzeszył kłamstwem kiedyś a nie głosząc i poświecajac życie dla Jezusa i prawdy, taki dał przykład po prostu .

ami Paweł głosił Ewangelię prawdziwą , Czytaj wszystkie moje posty już pisałam ze Jezus przyszedłszy do Jana w Objawienu kazał napisać do zboru w Filadelfii załozonemu i nauczanemu przez Pawła że

Ap 3:7-8 bw
(7) A do anioła zboru w Filadelfii napisz: To mówi Święty, prawdziwy, Ten, który ma klucz Dawida, Ten, który otwiera, a nikt nie zamknie, i Ten, który zamyka, a nikt nie otworzy.
(8) Znam uczynki twoje; oto sprawiłem, że przed tobą otwarte drzwi, których nikt nie może zamknąć; bo choć niewielką masz moc, jednak zachowałeś moje Słowo i nie zaparłeś się mojego imienia.

Jak widzisz Zbór w Filadelfii zachował słowo Jezusa którego nauczał ich Paweł. Jezus nie powiedział do żadnego ze zborów że mają odrzucic to czego nauczał Paweł a wręcz przeciwnie pochwala ze zachowali Słowa Jezusa których nauczył ich Paweł. Nawet ci nikczemni którzy spotwarzaja apostoła będąc poganami z Europy mają wiarę dzieki tej ogromnej pracy która tu włozył Paweł zeby Ewangelia Jezusowa była i nas w Europie głoszona , maja tą Ewangelię i Jezusa dzieki temu ze Jezus Pawła powołał do rozkrzewienia Ewangeli własnie wsród pogan a teraz po świńsku ponizają apostoła który zycie za nich oddał zeby mieli ta ewangelię jakie to nikczemne i podłe, odrzucajac Pawła odrzucaja też Jezusa który go powołał.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Moje świadectwo uzdrowienia

Postautor: wybrana » 21 gru 2017, 00:24

@magdo, to nie Apostoł Paweł i jego ewangelizacja stanowi problem, bo Apostoł Paweł spełniał wielką misję z woli Boga i robił to z wielkim oddaniem i poświeceniem swojego życia.
Problemem jest uznanie, że każde słowo w Biblii jest nieomylne i podyktowane przez Boga.
Otóż to jest fałsz, który wykorzystują źli ludzie, bo wychwycają czasem słowa użyte przez piszącego będącego w okresie swojego wzburzenia i wyrażającego własne emocje. Przecież jego listy zawierały dużo jego własnej refleksji. Słowa te wykorzystują później źli ludzie i nauczają nimi oraz karmiąc ludzi, że to są słowa samego Boga.
Słowa i nauki samego Boga mamy spisane w Ewangeliach. Listy, które pisał Apostoł Paweł były bardzo wartościowe i pouczające dla Zborów, ale zawierały oprócz przekazu nauk Jezusa również własne refleksje i odczucia Pawła, który nie był Bogiem, ale człowiekiem. Twierdząc, że każde napisane przez niego słowo jest nieomylne,jest błędem i herezją, bo nie ma nieomylnego człowieka .Nieomylny i dobry jest tylko Bóg.
Wychwycili źli ludzie te malutkie błędy i pouczali potomnych nimi bardziej niż naukami Jezusa.
To nie Apostoł Paweł jest winien, ale źli i nierozumni nauczyciele wiary, którzy wykorzystali dla własnych cielesnych korzyści, to co im najbardziej odpowiadało, a nauki Boże - Jezusa Chrystusa pominięto.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Moje świadectwo uzdrowienia

Postautor: wybrana » 21 gru 2017, 09:32

Jeszcze tylko dodam, że Apostoł Paweł, gdy pisał te listy miał na celu by pouczyć określone Zbory w określonej sprawie. One były przeznaczone tylko dla określonego adresata.Nie widział, że te pouczenia będą umieszczone w Biblii, bo w ówczesnym świecie nie było Biblii. Zawartość pism w Biblii ustalali ludzie i to oni ustalili nieomylność każdego słowa. Jego listy oprócz prawd wiary zawierają jego własne odczucia,przemyślenia i refleksje.
Przyjmowanie, że każde słowo wypowiedziane bądź zapisane przez człowieka jest nieomylne jest czystą herezją,którą posługują się źli ludzie dla własnych określonych celów i tak zwanej manipulacji.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Moje świadectwo uzdrowienia

Postautor: nesto » 21 gru 2017, 11:04

Ach tak. No to OK. Bo myślałem, że czasami ów pan naciągał rzeczywistość ku tej chwalebnej.
No ale jeśli twierdzicie, że był prawdomówny, a to co sam o sobie pisze było jedynie "w jakimś kontekście" to spoko.'
Wesołych Świąt Przesilenie Zimowego - życzę wszystkim udzielającym się w temacie.
Lecę ubierać choinkę.
Pozdrawiam.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Moje świadectwo uzdrowienia

Postautor: KAAN » 21 gru 2017, 14:25

wybrana pisze:Jeszcze tylko dodam, że Apostoł Paweł, gdy pisał te listy miał na celu by pouczyć określone Zbory w określonej sprawie. One były przeznaczone tylko dla określonego adresata..
To nie prawda, wiele nauk które zapisał Paweł mają odniesienie do współczesności.
wybrana pisze:Zawartość pism w Biblii ustalali ludzie .
Zawartość Pism pochodzi od Boga, to Duch Święty jest autorem Biblii.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Moje świadectwo uzdrowienia

Postautor: magda » 21 gru 2017, 14:30

Nie są to świeta dla mnie przesilenia , od dziecka świetowałam urodzenie się zbawiciela a do pewnego wieku nawet nie wiedziałam ze istniało jakieś przesilenie a do jeszcze późniejszego wieku nie wiedziałam ze w ogóle było przez kogoś coś takiego jak przesilenie święto2wNE, dla mnie jest to dzień w którym świetuję tak jak aniołowie i pasterze urodzenie sie mesjasza i naszego zbawiciela nie ważne ze nie znamy daty nie wazne ze KRK świetował przesilenie i dał nieświadomym ludziom taka date dla mnie jest to swieto NARODZENIA ZBAWICIELA i takie właśnie będę swiętować. Wszystkim co jak ci pastuszkowie i anioowie chcą swiętować zyczę wszystkiego najlepszego. Choinka to jest bajer dla dzieci mysle ze jestes już na to za duży Nesto


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Moje świadectwo uzdrowienia

Postautor: nesto » 21 gru 2017, 14:54

magda pisze:Choinka to jest bajer dla dzieci mysle ze jestes już na to za duży Nesto

W mężczyźnie zawsze jest trochę dziecka :-D
Pozdrawiam.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości