Piernikowe różności

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Piernikowe różności

Postautor: KAAN » 05 mar 2018, 09:05

Maria-Magdalena pisze:Widzsz kontousunięte1, musisz sobie zrobić zamiast mozgu szufladke.

KAAN wybacz że się wtrace, możesz być z siebie dumny. Nikt tak łopatologicznie nie imputuje i indoktrynuje jak ty. Jesteś number one w tej dziedzinie.
A teraz idę do wuki do kąta. W końcu tam ciebie nie ma.
Czytaj ze zrozumieniem co piszę, właśnie nawołuję aby kontousunięte1 stała się wolna od wpływu innych i samodzielnie rozmyślała nad tym co pisze się na tym forum. Po to jest forum, zeby człowiek mógł rozsądzić o tym co dobre a co nie, co jest prawdą a co kłamstwem. Ty indoktrynujesz na tym forum wypisując katolickie ideologie nie dopuszczając myłsi że są fałszywe i zwodnicze. Ja walczę z oszustwem duchowym i wypaczaniem prawdy o Panu Jezusie.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Kitka
Posty: 2035
Rejestracja: 29 sie 2012, 13:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Piernikowe różności

Postautor: Kitka » 05 mar 2018, 09:52

KAAN pisze:
...
KAAN pisze:Jeszcze raz proszę abyś zastanowiła się nad sensem chrztu katolickiego i znaczeniem tego aktu dla wierzącego człowieka.
katolicki hcrzest dorosłych to takze nie jest chrzest, choć zewnętrznie wygląda podobnie jak prawdziwy chrześcijański chrzest wodny.
Czyli nie używasz zwrotu - "chrzest ważny" lub "chrzest nieważny". Po prostu dyskwalifikujesz go na wstępie, odmawiając nazywania chrztem. Czyli też masz jakieś swoje wyznaczniki, by tak uczynić. Myślę, że na jedno wychodzi. Po prostu niektórych chrztów nie uznajesz. Nie są ważne, bo nie spełniają jakichś Twoich przesłanek.

Dlaczego tak uważasz?Na jakiej podstawie orzekasz, że coś jest bądź nie jest chrztem?
Dlaczego chrzest nawróconego dorosłego w KRK nie jest chrztem?

KAAN pisze:Po to jest forum, zeby człowiek mógł rozsądzić o tym co dobre a co nie, co jest prawdą a co kłamstwem.
A ja myślałam, żeby porozmawiać o swoim doświadczaniu Boga i rozumieniu Jego Słowa...

KAAN pisze:Ja walczę z oszustwem duchowym i wypaczaniem prawdy o Panu Jezusie.
:ulan:
Wojenko, wojenko, co za moc jest w tobie?
Kogo ty pokochasz, kogo ty pokochasz
W zimnym leży grobie.


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Piernikowe różności

Postautor: kontousunięte1 » 05 mar 2018, 10:20

Czuję się jak jakiś debil, wyjątkowo przygłupawa osoba, która absolutnie nie potrafi niczego zrozumieć, niczego samodzielnie pojąć, która pakuje się w złe :oops: towarzystwo podejrzanych osobników: PP, MM tudzież paru innych :mrgreen: :roll: (luteran też trzeba unikać, od katoli z daleka...), zastanawiam się kto mi został do rozmów o Bogu? NIKT. ;)
Chyba z jakąś deską malowaną przyjdzie mi gadać, może załapię :roll: :-( , bo na razie im dłużej tu jestem tym moja wiara doznaje większego gwałtu i niechęci.


Awatar użytkownika
Kitka
Posty: 2035
Rejestracja: 29 sie 2012, 13:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Piernikowe różności

Postautor: Kitka » 05 mar 2018, 10:29

kontousunięte1, stokrotko Ty nasza, pisz tu ile możesz. Ja lubię Twoją szczerość serca, poszukiwania, wątpliwości. Jesteś ludzka i przez to bliska. :hug:


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Piernikowe różności

Postautor: kontousunięte1 » 05 mar 2018, 10:40

Kitka pisze:kontousunięte1, stokrotko Ty nasza, pisz tu ile możesz. Ja lubię Twoją szczerość serca, poszukiwania, wątpliwości. Jesteś ludzka i przez to bliska. :hug:

:buziak: :flower2: :flower1: Takiego wpisu nie spodziewałam się... :boisie: :buzki: :pszczola: ;-)


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Piernikowe różności

Postautor: KAAN » 05 mar 2018, 10:54

Kitka pisze:
KAAN pisze:
... katolicki hcrzest dorosłych to takze nie jest chrzest, choć zewnętrznie wygląda podobnie jak prawdziwy chrześcijański chrzest wodny.
Czyli nie używasz zwrotu - "chrzest ważny" lub "chrzest nieważny". Po prostu dyskwalifikujesz go na wstępie, odmawiając nazywania chrztem.
Ja pokazuję jaki jest sens chrztu przedstawiony w Biblii. Jełśi coś nie ma biblijnego sensu to nie jest chrzest chrześcijański. Ja nie jestem sędzią, to Słowo osądza różne ideologie.
Czyli też masz jakieś swoje wyznaczniki, by tak uczynić.
Tak, moim wyznacznikiem jest Słowo Boże.
Myślę, że na jedno wychodzi.
Nie na jedno, ważna jest podstawa na jakiej się opieramy; kiedy sądzisz według własnego widzimisie wychodzi filozofia i bezsensowna ideologia, kiedy się opierasz o Słowo Boże stoisz na twardym gruncie prawdy objawionej i wtedy twoje zrozumienie sprawy jest najlepsze z możliwych.
Po prostu niektórych chrztów nie uznajesz. Nie są ważne, bo nie spełniają jakichś Twoich przesłanek.
To nie tak, ja zawsze szukam sensu wobec nauczania Słowa. Jeśli coś odstaje od myśli zapisanej w Biblii to uznaję to za mało wartościowe, albo bez sensu istnienia. Ja nie uznaję jako prawnik ważności czy nieważności chrztu bo taka operacja nie ma sensu. Ja poszukuję sensu pewnych rzeczy.
Dlaczego tak uważasz?Na jakiej podstawie orzekasz, że coś jest bądź nie jest chrztem?
Nie orzekam, bo nie jestem sędzią, ja szukam sensu i piszę czy coś ma sens czy nie wobec nauczania Słowa Bożego.
Dlaczego chrzest nawróconego dorosłego w KRK nie jest chrztem?
Przeanalizuj to czym jest chrzest w KK a czym jest chrzest praktykowany w zborach Pańskich, i jak chrzest jest traktowany w Biblii. Sama sobie odpowiesz na to pytanie, nie musisz mnie słuchać, wystarczy że poznasz naukę Słowa.
KAAN pisze:Po to jest forum, zeby człowiek mógł rozsądzić o tym co dobre a co nie, co jest prawdą a co kłamstwem.
A ja myślałam, żeby porozmawiać o swoim doświadczaniu Boga i rozumieniu Jego Słowa...
Jak ktoś lubi sobie gadać dla samego gadania... Ale forum jest dyskusyjne co oznacza że ścierają się poglądy, a ponieważ jest protestanckie to chroniona jest prawda zawarta w Słowie Bożym. Jak ktoś chce sobie pogadać ot tak sobie to są różnego rodzaju fora traktujące o wszystkim i o niczym, można tam pisać do woli. Poza tym nikt tu nie zabrania rozmów, jeśli spełniają standardy forum i nie łamią regulaminu.
KAAN pisze:Ja walczę z oszustwem duchowym i wypaczaniem prawdy o Panu Jezusie.
[i]Wojenko, wojenko,
:) od razu wojenko....
A tak na poważnie to na tym świecie odbywa się wielka wojna duchowa, o której Biblia uczy i jesteśmy w niej uczestnikami, czy chcemy tego czy nie. Niektórzy poddają się agresorom, ale są tacy co nie poddają się i walczą o prawdę dla tych co mogą być uratowani z tego świata.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Piernikowe różności

Postautor: KAAN » 05 mar 2018, 10:59

kontousunięte1 pisze:Czuję się jak jakiś debil, wyjątkowo przygłupawa osoba.
Ej nie obrażaj siebie, nie widzę w tobie głupoty, ale przeciwnie widzę że na przestrzeni paru lat kiedy tu na forum przebywamy, jesteś coraz mądrzejsza i bardziej elokwentna, a twoje słowa są bardziej wyważone i sensowniejsze. Niczego nie ma od razu, na naukę i rozwój potrzeba czasu i widzę ze ten czas wykorzystujesz celowo :)


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Kitka
Posty: 2035
Rejestracja: 29 sie 2012, 13:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Piernikowe różności

Postautor: Kitka » 05 mar 2018, 11:02

KAAN pisze:Ja pokazuję jaki jest sens chrztu przedstawiony w Biblii

No właśnie nic nie pokazujesz, zauważyłeś? Kręcisz się wokół stwierdzeń, że masz Biblijne rozumienie, ale go nie przedstawiasz.
Kaan, Ty nie odpowiedziałeś na żadne pytanie. Nagadałeś się, ale nic z tego nie wynika.
Ja pytałam o Twoje zdanie.
Swoje zdanie znam, chciałam poznać Twoje.
Uciekasz od zwyczajnej odpowiedzi.
Zadam pytanie, jak Piernik wyżej - tak tłumaczysz u siebie w kościele?
Myśli o chrzcie zapisanych w Biblii mamy wiele. Ja pytam o Twoje rozumienie.

P.S. I dodam rzecz ważną, gwoli ścisłości - poznanie Twojego zdania nie oznacza, że zacznę się Ciebie słuchać :) Nie o to chodzi


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Piernikowe różności

Postautor: kontousunięte1 » 05 mar 2018, 11:36

KAAN pisze:
kontousunięte1 pisze:Czuję się jak jakiś debil, wyjątkowo przygłupawa osoba.
Ej nie obrażaj siebie, nie widzę w tobie głupoty, ale przeciwnie widzę że na przestrzeni paru lat kiedy tu na forum przebywamy, jesteś coraz mądrzejsza i bardziej elokwentna, a twoje słowa są bardziej wyważone i sensowniejsze. Niczego nie ma od razu, na naukę i rozwój potrzeba czasu i widzę ze ten czas wykorzystujesz celowo :)

O obrażaniu się w ogóle nie ma mowy :madman: i dzięki za dobre słowo :-> , bo ja tam u siebie nic pozytywnego i rozwojowego nie zauważam. Raczej same klapy totalne (ale zawsze miałam problem z pozytywną oceną siebie; taki feler :mrgreen: ).
Niemniej jednak odniosę się do tego, na przykład:
Przeanalizuj to czym jest chrzest w KK a czym jest chrzest praktykowany w zborach Pańskich, i jak chrzest jest traktowany w Biblii. Sama sobie odpowiesz na to pytanie, nie musisz mnie słuchać, wystarczy że poznasz naukę Słowa

Generalnie chodzi o powoływanie się na Sł.Boże w każdej sprawie. KAAN, dobrze wiesz, że dostęp powszechny do PŚw. mamy naprawdę od niedawna. To wspaniale, że teraz możemy sięgać po nie w każdej wątpliwej sprawie. Pamiętaj jednak, że kilka setek lat, prawie 2 tysiące Pismo było w łapach wtajemniczonego kleru różnej maści. Uczyli lud i praktykowali na nim, jak chcieli. Jakim prawem teraz my-mądrzy :oops: mamy mówić - oni są w piekle, bo chrzcili dzieci, bo wierzyli w to czy tamto, praktykowali to czy owo itd.itd. Takimi stwierdzeniami całe pokolenia naszych przodków są potępione. Uważam, że tak nie wolno. Jakim Bogiem byłby Bóg czekając dwa tys. lat na właściwe zrozumienie przez KAANa i braci takich czy innych?
Mnie się to w głowie nie mieści. Nawet dziś trudno przekonać ludzi do czytania i studiowania Biblii. Mnie niedawno bardzo kochana sąsiadka powiedziała, że nie pozwoli, aby wnuczka uczyła się religii, bo Bóg ST uczy tylko zła, wiszący na krzyżu Jezus przeraża małe dzieci itp.itd. Może teraz ludzie inaczej patrzą ( w dobie tak powszechnej przemocy), ale ani ja ani moje dzieci nie miały takich skojarzeń.
KAAN pisze:
Po to jest forum, zeby człowiek mógł rozsądzić o tym co dobre a co nie, co jest prawdą a co kłamstwem.
A ja myślałam, żeby porozmawiać o swoim doświadczaniu Boga i rozumieniu Jego Słowa...
Jak ktoś lubi sobie gadać dla samego gadania... Ale forum jest dyskusyjne co oznacza że ścierają się poglądy, a ponieważ jest protestanckie to chroniona jest prawda zawarta w Słowie Bożym. Jak ktoś chce sobie pogadać ot tak sobie to są różnego rodzaju fora traktujące o wszystkim i o niczym, można tam pisać do woli.

Ależ nie chodzi pogaduchy do poduchy. Kitka wyraźnie pisze, że rozmawiać o Bogu, Słowie i sprawach okołoboskich :oops: Ja też po to wchodzę na forum.. Kiedy mieszkałam w T. miałam bliskie serdeczne relacje z osobami, z którymi na codzień mogłam rozmawiać o Jezusie, a tu klapa. To z kim mam gadać, jak nie na forum z ludźmi podobnie wierzącymi? A, że akurat ktoś wierzy tak czy odrobinę siak (na dzień dzisiejszy?, to mam go/ją do kanału spuścić.
No. ale dałam czadu. Wracam po grypie do formy. :mrgreen:


Awatar użytkownika
Suzuja
Posty: 903
Rejestracja: 04 lis 2017, 20:30
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Piernikowe różności

Postautor: Suzuja » 05 mar 2018, 11:51

kontousunięte1 pisze:od katoli z daleka....


I dziwisz się że nikt nie chce tu przychodzić rozmawiać?


Damianos
Posty: 74
Rejestracja: 22 sty 2018, 18:46
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Piernikowe różności

Postautor: Damianos » 05 mar 2018, 12:20

nadrozd pisze:
Damianos pisze:Bóg nie zabiera życia człowiekowi..


Zwracam uwage ze ta kwestie zaczoles TY sam
nikt przed Toba jej nie poruszal. A i ja nie wpoeidzialem co mysle w temacie bo odpoowiedz jest w 1 mojżeszowej :)

Wyglada jak bys rozmawial sam se sobą .... co jest dosc dziwne. ;D
ALe temat w sumie
podobny do tematu "CO ma Piernik do wiatraka" wiec spoko Kontrynuuj.
z checia bede obserwowal do jakich wnioskow dojdziesz

To słabo poijmujesz.
Maria-Magdalena pisze:
O ile możemy przewidzieć datę naszych narodzin. To datę naszej śmierci zna tylko Bóg - jedyny dawca życia.

Moja odpowiedz dotyczyła tej sugestii.
To czasem człowiek sam mając wolną wolę, wybiera swoją datę śmierci i nie jest ona związana z wolą Bożą. Ta data czasem jest konsekwencją wyboru człowieka i nie sugerujmy i nie oskarżajmy Boga, że znał tą datę i nam ją wyznaczył.
Bóg nie zabiera człowiekowi wolnej woli. Sami o swoim stylu życia, o swojej śmierci też decydujemy odsuwając na bok wolę Bożą względem nas.


Awatar użytkownika
Kitka
Posty: 2035
Rejestracja: 29 sie 2012, 13:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Piernikowe różności

Postautor: Kitka » 05 mar 2018, 12:33

Damianos pisze:
Maria-Magdalena pisze:
O ile możemy przewidzieć datę naszych narodzin. To datę naszej śmierci zna tylko Bóg - jedyny dawca życia.

Moja odpowiedz dotyczyła tej sugestii.
To czasem człowiek sam mając wolną wolę, wybiera swoją datę śmierci i nie jest ona związana z wolą Bożą. Ta data czasem jest konsekwencją wyboru człowieka i nie sugerujmy i nie oskarżajmy Boga, że znał tą datę i nam ją wyznaczył.
Bóg nie zabiera człowiekowi wolnej woli. Sami o swoim stylu życia, o swojej śmierci też decydujemy odsuwając na bok wolę Bożą względem nas.
Ale to dalej nie zmienia faktu, że tylko Bóg zna datę naszej śmierci :)
Polemizujesz sam ze sobą


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Piernikowe różności

Postautor: KAAN » 05 mar 2018, 14:31

Kitka pisze:
KAAN pisze:Ja pokazuję jaki jest sens chrztu przedstawiony w Biblii
No właśnie nic nie pokazujesz, zauważyłeś?
Skoro nie widzisz to cóż ja mogę ci poradzić?
Kaan, Ty nie odpowiedziałeś na żadne pytanie. Nagadałeś się, ale nic z tego nie wynika.
Dla innych wynika, pisałem że chrzest jest świadectwem wiary i kilka innych spraw, ale musisz zastanowić się na tym co pisałem, bo inaczej cały czas nie zrozumiesz co piszę i będziesz bić pianę, zamiast rozmawiać rzeczowo.

Zadam pytanie, jak Piernik wyżej - tak tłumaczysz u siebie w kościele?
Z PP nie rozmawiam, bo on nie potrafi rozmawiać, co tłumaczę? Jakie jest twoje pytanie?
Myśli o chrzcie zapisanych w Biblii mamy wiele.
Więc je przeczytaj i już wiesz jak Biblia traktuje chrzest. Pisałem ci że mam taki pogląd jaki prezentuje Biblia; chrzest jest świadectwem wiary człowieka nawróconego, jest aktem posłuszeństwa Panu Jezusowi. Jest też świadectwem dla wszystkich, którzy obserwują ten obrzęd o wielu aspektach zbawienia człowieka.
poznanie Twojego zdania nie oznacza, że zacznę się Ciebie słuchać :) Nie o to chodzi
Mnie nie zależy na tym żebyś mnie słuchała, słuchaj Pana Jezusa, to jest moje pragnienie dla ciebie.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Piernikowe różności

Postautor: KAAN » 05 mar 2018, 15:01

kontousunięte1 pisze:Raczej same klapy totalne ...
Przesadzasz :)

Generalnie chodzi o powoływanie się na Sł.Boże w każdej sprawie.
Nie ma właściwszego postępowania jeśli chodzi o życie chrześcijańskie

KAAN, dobrze wiesz, że dostęp powszechny do PŚw. mamy naprawdę od niedawna.
Znowu trochę przesadzasz, dostęp do Biblii zwiększa się od czasów Gutenberga i Lutra, a naprawdę powszechny dostęp do Biblii mamy ponad dwieście lat :)

mamy mówić - oni są w piekle, bo chrzcili dzieci,
I to jest głupia retoryka, której nie powinnaś stosować, powtarzasz sofistyczne wyskoki PP. Nigdzie nie napisałem że ktoś pójdzie do piekła bo chrzci dzieci, nie powtarzaj takich rzeczy bo wprowadzają tylko złe myślenie i głupie spory o słowa. Nie uważam że ty tak myślisz, ale ten ton już funkcjonuje na forum, bo różnego rodzaju mędrcy próbują ośmieszać zaufanie wierzących do Słowa Bożego i stosują sofistykę aby obrzydzić zaufanie ludzi do Słowa Pańskiego.
Chrzest dzieci jest objawem niezrozumienia Ewangelii i może (nie musi) świadczyć, że ktoś nie zna ewangelii i Pana Jezusa.
Takimi stwierdzeniami całe pokolenia naszych przodków są potępione.
Więc nie używaj takich stwierdzeń, ja nie używam takich twierdzeń, ale wskazuję, zę żaden obrzęd, ani uczynek nie daje człowiekowi zbawienia, bo zbawieni jesteśmy z łaski przez wiarę.
Uważam, że tak nie wolno.
No tak, nie wolno osądzać ludzi, od tego jest Słowo Boże, ono sądzi, sam Bóg jest sędzią.
Jakim Bogiem byłby Bóg czekając dwa tys. lat na właściwe zrozumienie przez KAANa i braci takich czy innych?
Przez całą historię żyli wierzący ludzie, zbawieni z łaski na podstawie wiary i nie musieli wcale być w tym oficjalnym instytucjonalnym kościele. Zbawieni ludzei należą do Kościoła - Zboru Pańskiego, który jest budowany przez Pana Jezusa.
Nawet dziś trudno przekonać ludzi do czytania i studiowania Biblii.
I dlatego niewielu będzie zbawionych, tak było zawsze. Pan Jezus mówi o tym że szeroka jest droga prowadząca do piekła a wąska ta prowadząca do zbawienia.

Mnie niedawno bardzo kochana sąsiadka powiedziała, że nie pozwoli, aby wnuczka uczyła się religii, bo Bóg ST uczy tylko zła, wiszący na krzyżu Jezus przeraża małe dzieci itp.itd. Może teraz ludzie inaczej patrzą ( w dobie tak powszechnej przemocy), ale ani ja ani moje dzieci nie miały takich skojarzeń.
Dlatego ta kochana sąsiadka aby wejść do nieba musi się nawrócić, obawiam się że w takim stanie ducha nie ma drogi do nieba. Jeśli jest przeciwna poznawaniu Boga i Pana Jezusa to jaki jest stan jej ducha? Czy świadczyłaś tej kobiecie prawdę o Panu Jezusie? Jeśłi ci na niej zależy głoś jej Ewangelię zbawienia. Tzw. dobrzy ludzie nie wchodzą do nieba jeśli nie wyznają Pana Jezusa jako zbawiciela.

Kiedy mieszkałam w T. miałam bliskie serdeczne relacje z osobami, z którymi na codzień mogłam rozmawiać o Jezusie, a tu klapa. To z kim mam gadać, jak nie na forum z ludźmi podobnie wierzącymi? A, że akurat ktoś wierzy tak czy odrobinę siak (na dzień dzisiejszy?, to mam go/ją do kanału spuścić.
No. ale dałam czadu. Wracam po grypie do formy. :mrgreen:
Wszystko ma swoje granice, oczywiście że możemy rozmawiać o wierze w różnych spojrzeniach, ale z drugiej strony dyskusja nie polega na przytakiwaniu w każdej sprawie, gdybyśmy sobie wszyscy przytakiwali to w takim stanie byśmy poszli prosto do piekła, bo nasze myśłi są zwodnicze i jeśłi ich nie zderzymy ze Słowem Bozym to naturalną drogą jest ciągły upadek. Tylko Pan Jezus i tylko Słowo Boże może nas wyprowadzić ze złej drogi prowadzącej do upadku. To jest zbyt poważne, zeby sobie folgować.
Jest taki epizod w Ewangelii Jana, że z powodu twardej mowy Pana Jezusa wielu uczniów zawróciło i nie chciało słuchać Pana. To działa i dzisiaj, jeśłi mówisz prawdziwą Ewangelię to większość powie tak jak tamci: "twarda to mowa, któż jej słuchać moze..." i odchodzą.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Maria-Magdalena
Posty: 340
Rejestracja: 15 lip 2016, 20:40
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Piernikowe różności

Postautor: Maria-Magdalena » 05 mar 2018, 19:55

KAAN pisze:
Maria-Magdalena pisze:Widzsz kontousunięte1, musisz sobie zrobić zamiast mozgu szufladke.

KAAN wybacz że się wtrace, możesz być z siebie dumny. Nikt tak łopatologicznie nie imputuje i indoktrynuje jak ty. Jesteś number one w tej dziedzinie.
A teraz idę do wuki do kąta. W końcu tam ciebie nie ma.
Czytaj ze zrozumieniem co piszę, właśnie nawołuję aby kontousunięte1 stała się wolna od wpływu innych i samodzielnie rozmyślała nad tym co pisze się na tym forum. Po to jest forum, zeby człowiek mógł rozsądzić o tym co dobre a co nie, co jest prawdą a co kłamstwem. Ty indoktrynujesz na tym forum wypisując katolickie ideologie nie dopuszczając myłsi że są fałszywe i zwodnicze. Ja walczę z oszustwem duchowym i wypaczaniem prawdy o Panu Jezusie.


Odwal się KAAN. Jak nie możesz czytać tego co piszę to - nie czytaj. Tylko innym też nie zabraniaj!
Pies ogrodnika - mówi ci to coś?

Liiiitoooościii...
MrSponge


Wskutek braku umiaru dobro zamienia się w zło, a cnota w wadę.

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości