Ekumenia czyli kumanie się z innowiercami

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Ix12
Posty: 406
Rejestracja: 14 gru 2016, 13:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ekumenia czyli kumanie się z innowiercami

Postautor: Ix12 » 07 lut 2018, 13:02

KAAN pisze:
Ix12 pisze:Powinno być "boskie było słowo"..Mylisz litera z literalnym..To nie to samo..
Nie, to co piszesz to fałszerstwo oszustów z Brooklynu. Bogiem było Słowo.


Od kiedy to wypowiedziany wyraz jest osobą? Wiem że masz specyficzny tok myślenia, ale że wierzysz w takie rzeczy nie wiedziałem..

Czy w : "Hebr 11:3 Przez wiarę poznajemy, że słowem Boga światy zostały tak stworzone, iż to, co widzimy, powstało nie z rzeczy widzialnych

Psalm 33:6 Przez słowo Pana powstały niebiosa i wszystkie ich zastępy przez tchnienie ust Jego.
" słowo Boga jest odrębną osobą?


Cały czas KAAN na PW straszy banem. Tacy tu są modzi..Poziom najwyżej śmieszny. Trynitarianie tak mają.
Awatar użytkownika
Sebek
Posty: 364
Rejestracja: 19 lut 2016, 21:31
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: Pan Jezus jest moją drogą,prawdą i życiem.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ekumenia czyli kumanie się z innowiercami

Postautor: Sebek » 07 lut 2018, 18:45

Ix12 pisze:
KAAN pisze:
Ix12 pisze:Powinno być "boskie było słowo"..Mylisz litera z literalnym..To nie to samo..
Nie, to co piszesz to fałszerstwo oszustów z Brooklynu. Bogiem było Słowo.


Od kiedy to wypowiedziany wyraz jest osobą? Wiem że masz specyficzny tok myślenia, ale że wierzysz w takie rzeczy nie wiedziałem..

Czy w : "Hebr 11:3 Przez wiarę poznajemy, że słowem Boga światy zostały tak stworzone, iż to, co widzimy, powstało nie z rzeczy widzialnych

Psalm 33:6 Przez słowo Pana powstały niebiosa i wszystkie ich zastępy przez tchnienie ust Jego.
" słowo Boga jest odrębną osobą?


Jana 1
1,1 Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga i Bogiem było Słowo.
1,2 Ono było na początku u Boga.
1,3 Wszystko przez nie się stało, a bez niego nic się nie stało, co się stało.
1,14 A to Słowo stało się ciałem i mieszkało wśród nas (i widzieliśmy jego chwałę, chwałę jako jednorodzonego od Ojca), pełne łaski i prawdy.


Ot tak, nie możesz rozważać Słowa Bozego "cielesnie" ale duchowo. Z Twoich wpisów wynika że rozumujesz na "ludzki ograniczony" sposób.


Staraj się, abyś stanął przed Bogiem jako wypróbowany pracownik, który nie ma się czego wstydzić i który dobrze rozkłada słowo prawdy. II Tym 2:15
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ekumenia czyli kumanie się z innowiercami

Postautor: KAAN » 07 lut 2018, 19:28

Ix12 pisze:
KAAN pisze:
Ix12 pisze:Powinno być "boskie było słowo"..Mylisz litera z literalnym..To nie to samo..
Nie, to co piszesz to fałszerstwo oszustów z Brooklynu. Bogiem było Słowo.
Od kiedy to wypowiedziany wyraz jest osobą?
Biblia nie mówi o wyrazie, ale o Słowie które było Bogiem:

J 1:2 Ono było na początku u Boga.
3 Wszystko przez nie powstało, a bez niego nic nie powstało, co powstało.
4 W nim było życie, a życie było światłością ludzi.
....
14 A Słowo ciałem się stało i zamieszkało wśród nas, i ujrzeliśmy chwałę jego, chwałę, jaką ma jedyny Syn od Ojca, pełne łaski i prawdy.

To ta sama osoba co opisana tu:

Hebr 1:1 Wielokrotnie i wieloma sposobami przemawiał Bóg dawnymi czasy do ojców przez proroków;
2 Ostatnio, u kresu tych dni, przemówił do nas przez Syna, którego ustanowił dziedzicem wszechrzeczy, przez którego także wszechświat stworzył.
....
8 Lecz do Syna: Tron twój, o boże, na wieki wieków, Berłem sprawiedliwym berło Królestwa twego.
9 Umiłowałeś sprawiedliwość, a znienawidziłeś nieprawość: Dlatego namaścił cię, o Boże, Bóg twój olejkiem wesela jak żadnego z towarzyszy twoich.
10 Oraz: Tyś, Panie, na początku ugruntował ziemię, I niebiosa są dziełem rąk twoich;


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Ix12
Posty: 406
Rejestracja: 14 gru 2016, 13:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ekumenia czyli kumanie się z innowiercami

Postautor: Ix12 » 09 lut 2018, 08:36

Sebek pisze:
Ix12 pisze:
KAAN pisze:Nie, to co piszesz to fałszerstwo oszustów z Brooklynu. Bogiem było Słowo.


Od kiedy to wypowiedziany wyraz jest osobą? Wiem że masz specyficzny tok myślenia, ale że wierzysz w takie rzeczy nie wiedziałem..

Czy w : "Hebr 11:3 Przez wiarę poznajemy, że słowem Boga światy zostały tak stworzone, iż to, co widzimy, powstało nie z rzeczy widzialnych

Psalm 33:6 Przez słowo Pana powstały niebiosa i wszystkie ich zastępy przez tchnienie ust Jego.
" słowo Boga jest odrębną osobą?


Jana 1
1,1 Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga i Bogiem było Słowo.
1,2 Ono było na początku u Boga.
1,3 Wszystko przez nie się stało, a bez niego nic się nie stało, co się stało.
1,14 A to Słowo stało się ciałem i mieszkało wśród nas (i widzieliśmy jego chwałę, chwałę jako jednorodzonego od Ojca), pełne łaski i prawdy.


Ot tak, nie możesz rozważać Słowa Bozego "cielesnie" ale duchowo. Z Twoich wpisów wynika że rozumujesz na "ludzki ograniczony" sposób.


Zamiast kompleksowego rozważania biblii opierasz się na wersetach wyrwanych z całości. To błąd. Nie dążysz do prawdy, unikasz jej.

Masz problem z moim pytaniem? :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 09 lut 2018, 08:47 przez Ix12, łącznie zmieniany 1 raz.


Cały czas KAAN na PW straszy banem. Tacy tu są modzi..Poziom najwyżej śmieszny. Trynitarianie tak mają.
Ix12
Posty: 406
Rejestracja: 14 gru 2016, 13:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ekumenia czyli kumanie się z innowiercami

Postautor: Ix12 » 09 lut 2018, 08:46

KAAN pisze:
Ix12 pisze:
KAAN pisze:Nie, to co piszesz to fałszerstwo oszustów z Brooklynu. Bogiem było Słowo.
Od kiedy to wypowiedziany wyraz jest osobą?
Biblia nie mówi o wyrazie, ale o Słowie które było Bogiem:

J 1:2 Ono było na początku u Boga.
3 Wszystko przez nie powstało, a bez niego nic nie powstało, co powstało.
4 W nim było życie, a życie było światłością ludzi.
....
14 A Słowo ciałem się stało i zamieszkało wśród nas, i ujrzeliśmy chwałę jego, chwałę, jaką ma jedyny Syn od Ojca, pełne łaski i prawdy.

To ta sama osoba co opisana tu:

Hebr 1:1 Wielokrotnie i wieloma sposobami przemawiał Bóg dawnymi czasy do ojców przez proroków;
2 Ostatnio, u kresu tych dni, przemówił do nas przez Syna, którego ustanowił dziedzicem wszechrzeczy, przez którego także wszechświat stworzył.
....
8 Lecz do Syna: Tron twój, o boże, na wieki wieków, Berłem sprawiedliwym berło Królestwa twego.
9 Umiłowałeś sprawiedliwość, a znienawidziłeś nieprawość: Dlatego namaścił cię, o Boże, Bóg twój olejkiem wesela jak żadnego z towarzyszy twoich.
10 Oraz: Tyś, Panie, na początku ugruntował ziemię, I niebiosa są dziełem rąk twoich;


W innych przekładach werset brzmi inaczej..

Hebr 1:2 PNS (2) przy końcu tych dni przemówił do nas za pośrednictwem Syna, którego ustanowił dziedzicem wszystkiego i przez którego uczynił systemy rzeczy.
(8) Natomiast w odniesieniu do Syna: "Bóg jest twoim tronem na wieki wieków, a berło twego królestwa jest berłem Prostolinijności.
(9) Umiłowałeś prawość, a znienawidziłeś bezprawie. Dlatego Bóg, twój Bóg, namaścił cię olejkiem radosnego uniesienia bardziej niż twoich towarzyszy".

Hebr 1:2 B.Gd. W te dni ostateczne mówił nam przez Syna swego, którego postanowił dziedzicem wszystkich rzeczy, przez którego i wieki uczynił.

Moje wcześniejsze wpisy pokazują dobitnie że wersety z przekładów które cytujesz są trynitarnie zmanipulowane, bo Jezus Bogiem nie jest. Bo świata nie stwarzał, jest autorem nowego stworzenia w Jezusie Chrystusie.

Widzę że uporczywie odrzucacie niewygodne wersety biblijne, zamykacie uszy na PRAWDĘ..


Cały czas KAAN na PW straszy banem. Tacy tu są modzi..Poziom najwyżej śmieszny. Trynitarianie tak mają.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ekumenia czyli kumanie się z innowiercami

Postautor: KAAN » 09 lut 2018, 08:52

Ix12 pisze:W innych przekładach werset brzmi inaczej.. Hebr 1:2 PNS...
PNS to nie przekład tylko zmanipulowana wersja pisma ŚJ robiona przez niekompetentnych redaktorów. Poszukaj sobie kim byli ci wynalazcy PNŚ. W cytowanych wersetach Pan Jezus siedzi na Bogu (tronie). Paranoiczna ideologia.
Moje wcześniejsze wpisy pokazują dobitnie że wersety z przekładów które cytujesz są trynitarnie zmanipulowane, bo Jezus Bogiem nie jest. Bo świata nie stwarzał, jest autorem nowego stworzenia w Jezusie Chrystusie.
Twoje źródła są pogańsko zmanipulowane, autorzy PNŚ nie byli chrześcijanami. Zrobili kompilacje KJV w amerykańskiej wersji z ideologią oszustów z Brooklynu.
Ix12 pisze:Widzę że uporczywie odrzucacie niewygodne wersety biblijne, zamykacie uszy na PRAWDĘ..
Widzę że uporczywie powołujesz się na manipulatorów i zwodzicieli z Brooklynu i zamykasz uszy na prawdę o Panu Jezusie.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Realista
Posty: 1333
Rejestracja: 10 maja 2009, 19:33
wyznanie: Kwakrzy
O mnie: Wciąż na nowo odkrywam istotę człowieczeństwa w moim Mistrzu Jezusie z Nazaretu.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ekumenia czyli kumanie się z innowiercami

Postautor: Realista » 09 lut 2018, 09:07

KAAN pisze:
Ix12 pisze:
KAAN pisze:Nie, to co piszesz to fałszerstwo oszustów z Brooklynu. Bogiem było Słowo.
Od kiedy to wypowiedziany wyraz jest osobą?
Biblia nie mówi o wyrazie, ale o Słowie które było Bogiem:

J 1:2 Ono było na początku u Boga.
3 Wszystko przez nie powstało, a bez niego nic nie powstało, co powstało.
4 W nim było życie, a życie było światłością ludzi.
....
14 A Słowo ciałem się stało i zamieszkało wśród nas, i ujrzeliśmy chwałę jego, chwałę, jaką ma jedyny Syn od Ojca, pełne łaski i prawdy.

To ta sama osoba co opisana tu:

Hebr 1:1 Wielokrotnie i wieloma sposobami przemawiał Bóg dawnymi czasy do ojców przez proroków;
2 Ostatnio, u kresu tych dni, przemówił do nas przez Syna, którego ustanowił dziedzicem wszechrzeczy, przez którego także wszechświat stworzył.
....
8 Lecz do Syna: Tron twój, o boże, na wieki wieków, Berłem sprawiedliwym berło Królestwa twego.
9 Umiłowałeś sprawiedliwość, a znienawidziłeś nieprawość: Dlatego namaścił cię, o Boże, Bóg twój olejkiem wesela jak żadnego z towarzyszy twoich.
10 Oraz: Tyś, Panie, na początku ugruntował ziemię, I niebiosa są dziełem rąk twoich;

Takimi zestawieniami można "udowodnić" dosłownie wszystko, a zarazem nie wykazać niczego. Istnieje kilka poważnych interpretacji prologu chociażby ta zaproponowana przez jednego z bardzo wpływowych XIX wiecznych biblistów Johna Simpsona, zresztą również zamieścił tam świetną dysertację dotycząca Hebrajczyków 1,2 https://books.google.pl/books?id=eKoXAA ... re&f=false

Jeżeli chodzi o cytat z Psalmu 102 w liście do Hebrajczyków 1.10-12 to analogicznie przez Pana wielu komentatorów rozumiało Boga Ojca, podając wiele bardzo ważkich powodów. Stąd cytowanie fragmentów wyrwanych z kontekstu jest jedynie potwierdzeniem powiedzenia, że tekst bez kontekstu staje się pretekstem.


Nominatissimus Acerrimusque Socinismi defensor...
http://christianismirestitutio.pl/
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ekumenia czyli kumanie się z innowiercami

Postautor: KAAN » 09 lut 2018, 09:13

Realista pisze:Takimi zestawieniami można "udowodnić" dosłownie wszystko, ...
Nie wszystko, z pewnością Biblia nie udowadnia teorii ŚJ, unitarian, arian i innych...
Istnieje kilka poważnych interpretacji prologu...
Istnienie "poważnych" interpretacji nie udowadnia niczego, to tylko interpretacje, Biblia uczy jasno kim jest Pan Jezus; Syn Boży, Bóg, Zbawiciel, Stworzyciel.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Realista
Posty: 1333
Rejestracja: 10 maja 2009, 19:33
wyznanie: Kwakrzy
O mnie: Wciąż na nowo odkrywam istotę człowieczeństwa w moim Mistrzu Jezusie z Nazaretu.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ekumenia czyli kumanie się z innowiercami

Postautor: Realista » 09 lut 2018, 09:20

KAAN pisze:
Realista pisze:Takimi zestawieniami można "udowodnić" dosłownie wszystko, ...
Nie wszystko, z pewnością Biblia nie udowadnia teorii ŚJ, unitarian, arian i innych...
Istnieje kilka poważnych interpretacji prologu...
Istnienie "poważnych" interpretacji nie udowadnia niczego, to tylko interpretacje, Biblia uczy jasno kim jest Pan Jezus; Syn Boży, Bóg, Zbawiciel, Stworzyciel.

Biblia jest tekstem, który podlega interpretacji. Z uwagi na to, że jej przekaz w wielu aspektach nie jest jednoznaczny, istnieje mnóstwo tradycji egzegetycznych. Ale skoro jesteś taki pewien swoich racji proponuję Ci debatę na temat pierwszego rozdziału Listu do Hebrajczyków, gdzie będziesz mógł wykazać, że "Twoja interpretacja" jest akurat tą zgodną z intencjami anonimowego autora tego listu. Przyjmujesz wyzwanie?


Nominatissimus Acerrimusque Socinismi defensor...

http://christianismirestitutio.pl/
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ekumenia czyli kumanie się z innowiercami

Postautor: KAAN » 09 lut 2018, 09:33

Realista pisze:Biblia jest tekstem, który podlega interpretacji.
Biblia jest objawionym Słowem Bożym i należy go słuchać, a nie interpretować.
Z uwagi na to, że jej przekaz w wielu aspektach nie jest jednoznaczny, istnieje mnóstwo tradycji egzegetycznych.
Tekst Biblii jest jednoznaczny w swoim przekazie, a tradycje egzegetyczne wynikają z różnego stopnia zaufania Bogu tych co tworzą takie tradycje.
Realista pisze: Ale skoro jesteś taki pewien swoich racji proponuję Ci debatę na temat pierwszego rozdziału Listu do Hebrajczyków, gdzie będziesz mógł wykazać, że "Twoja interpretacja" jest akurat tą zgodną z intencjami anonimowego autora tego listu. Przyjmujesz wyzwanie?
Nie, ponieważ nie stoimy na jednym gruncie, nie da się dyskutować o Biblii z kimś kto nie wierzy w Pełnię prawdy Słowa Bożego, taka dyskusja byłaby zwykłą przepychanką słowną, obrażałaby majestat Boga. Święte tematy rozważają święci, natomiast niewierzący mogą co najwyżej słuchać i może nawrócić się na podstawie świadectwa. Człowiek niewierzący nie może zrozumieć czegoś co jest skierowane do wierzących. Biblia nie jest skierowana do wszystkich, ale do wierzących, inni mogą słuchać świadectwa wierzących. Minimum tego co człowiek powinien mieć w sercu żeby to co jest napisane w Biblii dotarło do niego, to wiara w prawdziwość Słowa i podstawowe zaufanie Bogu, że mówi prawdę i nie chce nikogo oszukać.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Realista
Posty: 1333
Rejestracja: 10 maja 2009, 19:33
wyznanie: Kwakrzy
O mnie: Wciąż na nowo odkrywam istotę człowieczeństwa w moim Mistrzu Jezusie z Nazaretu.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ekumenia czyli kumanie się z innowiercami

Postautor: Realista » 09 lut 2018, 09:47

KAAN pisze:
Realista pisze:Biblia jest tekstem, który podlega interpretacji.
Biblia jest objawionym Słowem Bożym i należy go słuchać, a nie interpretować.
Z uwagi na to, że jej przekaz w wielu aspektach nie jest jednoznaczny, istnieje mnóstwo tradycji egzegetycznych.
Tekst Biblii jest jednoznaczny w swoim przekazie, a tradycje egzegetyczne wynikają z różnego stopnia zaufania Bogu tych co tworzą takie tradycje.
Realista pisze: Ale skoro jesteś taki pewien swoich racji proponuję Ci debatę na temat pierwszego rozdziału Listu do Hebrajczyków, gdzie będziesz mógł wykazać, że "Twoja interpretacja" jest akurat tą zgodną z intencjami anonimowego autora tego listu. Przyjmujesz wyzwanie?
Nie, ponieważ nie stoimy na jednym gruncie, nie da się dyskutować o Biblii z kimś kto nie wierzy w Pełnię prawdy Słowa Bożego, taka dyskusja byłaby zwykłą przepychanką słowną, obrażałaby majestat Boga. Święte tematy rozważają święci, natomiast niewierzący mogą co najwyżej słuchać i może nawrócić się na podstawie świadectwa. Człowiek niewierzący nie może zrozumieć czegoś co jest skierowane do wierzących. Biblia nie jest skierowana do wszystkich, ale do wierzących, inni mogą słuchać świadectwa wierzących. Minimum tego co człowiek powinien mieć w sercu żeby to co jest napisane w Biblii dotarło do niego, to wiara w prawdziwość Słowa i podstawowe zaufanie Bogu, że mówi prawdę i nie chce nikogo oszukać.

Pomijam to, że Twoja wypowiedź to jedno wielkie pasmo paralogizmów. Przezabawne jest Twoje prorokowanie i zgadywanie co mam w głowie i w co wierze. Jak ktoś nie podziela poglądów KAANa na Biblię ergo nie wierzy. Do odczytania intencji autora pomocna jest analiza interdyscyplinarna tekstu, nie jakieś wyssane z palca kryteria. Powód dla którego obawiasz się dyskusji w tym temacie jest prosty, nie potrafisz w sposób rzeczowy obronić tego twierdzenia. Wystarczy przeanalizować jakieś poważniejsze komentarze by zobaczyć, że sprawa tam wcale nie jest taka oczywista. Na potrzeby komentarzy na forum wystarczy pożonglować jakimiś powyrywanymi z kontekstu cytatami - jak to robi KAAN, ale to ani nie jest rzetelne, ani poważne.

Przyjmuję Twoją kapitulację i pozdrawiam.


Nominatissimus Acerrimusque Socinismi defensor...

http://christianismirestitutio.pl/
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ekumenia czyli kumanie się z innowiercami

Postautor: KAAN » 09 lut 2018, 10:06

Realista pisze:Przezabawne jest Twoje prorokowanie i zgadywanie co mam w głowie i w co wierze.
To co masz w głowie przelewasz na to forum i jesteś dość dokładnie znany nie tylko dla mnie; nie trzeba tu żadnego prorokowania żeby stwierdzić że nie znasz Boga.
Jak ktoś nie podziela poglądów KAANa na Biblię ergo nie wierzy.
Typowa reakcja kogoś kto nie umie sobie poradzić z rzeczywistością. Rzeczywistość jest taka że nie tylko KAAN jest wierzącym, żyje wiele milionów wierzących, którzy rozumieją to o czym uczy Biblia.
Do odczytania intencji autora pomocna jest analiza interdyscyplinarna tekstu, nie jakieś wyssane z palca kryteria.
Jak pisze Realista to możliwe że taka analiza byłaby właściwa. Tyle, że Biblia nie jest produktem ludzkiego umysłu, a intencje autora - Boga, są objawione, nie sa pisane dla niewierzących analityków.
Powód dla którego obawiasz się dyskusji w tym temacie jest prosty, nie potrafisz w sposób rzeczowy obronić tego twierdzenia.
Ja się nie obawiam, ja nie chcę dyskutować o rzeczach świętych z nieświętym. Mogę ci co najwyżej ogłosić prawdę Słowa.
Wystarczy przeanalizować jakieś poważniejsze komentarze by zobaczyć, że sprawa tam wcale nie jest taka oczywista.
Znam różne komentarze i są one tak bliskie przekazowi Biblii, jak bliskie są duchowe relacje z Bogiem komentatora.

Na potrzeby komentarzy na forum wystarczy pożonglować jakimiś powyrywanymi z kontekstu cytatami - jak to robi KAAN, ale to ani nie jest rzetelne, ani poważne.
Na potrzeby mieszania ludziom w głowach wystarczy powołać się na filozoficzne teksty, najlepiej pisane po łacinie i mające ponad sto lat i kiedy ktoś zacznie dyskutować z Realistą w jego stylu tu już dyskutant ma przechlapane, bo poszedł w filozofie zamiast trzymać się prawdy Biblii.

Przyjmuję Twoją kapitulację i pozdrawiam.
Nie ma żadnej kapitulacji, po prostu stosuję zasady opisane w Biblii, które Pan Jezus skwitował przysłowiem:

Ewangelia św. Mateusza 7:6 Nie dawajcie psom tego, co święte, i nie rzucajcie pereł swoich przed wieprze, by ich snadź nie podeptały nogami swymi i obróciwszy się, nie rozszarpały was.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Realista
Posty: 1333
Rejestracja: 10 maja 2009, 19:33
wyznanie: Kwakrzy
O mnie: Wciąż na nowo odkrywam istotę człowieczeństwa w moim Mistrzu Jezusie z Nazaretu.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ekumenia czyli kumanie się z innowiercami

Postautor: Realista » 09 lut 2018, 11:45

KAAN pisze:Ewangelia św. Mateusza 7:6 Nie dawajcie psom tego, co święte, i nie rzucajcie pereł swoich przed wieprze, by ich snadź nie podeptały nogami swymi i obróciwszy się, nie rozszarpały was.

To po cóż bierzesz perły i to co święte? Jak wspomniałem Twoją kapitulację przyjąłem.


Nominatissimus Acerrimusque Socinismi defensor...

http://christianismirestitutio.pl/
Ix12
Posty: 406
Rejestracja: 14 gru 2016, 13:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ekumenia czyli kumanie się z innowiercami

Postautor: Ix12 » 09 lut 2018, 13:04

KAAN nie ośmieszaj, się to że opowiadasz głupoty udowodniłem wiele razy na podstawie biblii. Udowodniłem że piszesz w opozycji do Jezusa..

Nie odniosłeś się do wielu wersetów które zaprzeczają Twoim teoriom. Jezus zaprzecza że jest bogiem - Marka 10:18..
Jezus w niebie ma swojego Boga..Jezus jest nie Bogiem tylko POŚREDNIKIEM..
Co do stwarzania z Rodzaju, to kilkadziesiąt wersetów w biblii potwierdza że Stwórca stwarzał wszystko SAM..Jak chcesz to je znajdziesz.

Nie stajesz do debaty bo jesteś cienki jak siki. Odrzucasz mnóstwo wersetów bo obalają Twoje wierzenia. Taka jest prawda..
Ostatnio zmieniony 09 lut 2018, 13:22 przez Ix12, łącznie zmieniany 1 raz.


Cały czas KAAN na PW straszy banem. Tacy tu są modzi..Poziom najwyżej śmieszny. Trynitarianie tak mają.
Awatar użytkownika
poselstwo
Posty: 145
Rejestracja: 02 lut 2018, 09:12
wyznanie: Inne nie-protestanckie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ekumenia czyli kumanie się z innowiercami

Postautor: poselstwo » 09 lut 2018, 13:13

Aby Was pogodzić, to proponuję zmienić sposób myślenia na biblijny i przyjąć chrystocentryczny monoteizm. :D

https://goszen.pl/media/transfer/img/kim_jest_bog_2.jpg


W.M. Branham

Osoby chcące iść za Poselstwem i szukające Wspólnoty zachęcamy do kontaktu (okolice Trójmiasta) poselstwo.branham@gmail.com

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości