Ekumenia czyli kumanie się z innowiercami

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Ekumenia czyli kumanie się z innowiercami

Postautor: kontousunieteMtl » 03 lut 2018, 20:20

Yoko pisze:. Rozumiem, jak się nie ma argumentów to trzeba dokonać personalnego ataku, miałam to na studiach.



Przykro mi, ze poczulas sie zaatakowana personalnie....To swiadczy tylko o niedowartosciowaniu wlasnej osoby..... :-(



Motyl pisze:mozna sobie jedynie fantazjowac o wolnosci, nazywajac to wiara


Możesz mnie zacytować? Gdzie odnosiłam się do wolności, którą nazwałam wiarą?




J.w.....niepotrzebnie sie unioslas....to byly ogolne rozwazania...punktem wyjscia byla tutaj deklarowana przez ciebie przynaleznosc do KZ.....nic wiecej..... :)



Motylku, nie bądź na mnie zła, ale czy ty jesteś pod wpływem jakiś substancji odurzających pisząc ten post?


Yoko, nie jestem zla...i nie jestem pod wplywem zadnej substancji jak sugerujesz.....Wiem, ze nie wiesz, o czym pisze ....z gory zakladasz, ze jestem twoim wrogiem.....nie ma sprawy..... :) ....Idz dalej swoja droga....Pozdrawiam... :)


Ix12
Posty: 406
Rejestracja: 14 gru 2016, 13:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ekumenia czyli kumanie się z innowiercami

Postautor: Ix12 » 05 lut 2018, 14:40

Yoko pisze:Ix12 nie wiem czy jest sens z Tobą dyskutować, skoro dwa posty wyżej przytoczyłam fragment, w którym Jezus wyraźnie komunikuje, że jak może być potomkiem, skoro jest PANEM Dawida, a Dawid modlił się do PANA swego BOGA. W tym zamierzeniu Jezus potwierdza, że może być w ludzkiej linii jego potomkiem ale w swej Boskości jest jego PANEM. Tak trudno jest czytać całą Biblię? Ewidentnie chyba tak skoro nie dostrzega się tak bez podważalnych fragmentów.

Ok, dyskusja z tobą przypomina mi trochę dyskusję z moją córką (3 letnią, bo jej jest jeszcze trudno zauważyć kontekst) ale postaram się. Stary Testament nie zawiera nauczania o Trójcy podanego wprost, a to z prostej przyczyny. W świecie opanowanym przez religie politeistyczne jedną z najistotniejszych rzeczy było wpojenie Izraelowi prawdy o jedynym Bogu, POZA KTÓRYM nie ma innego. Jednak już Stary Testament przekazuje nam wiedzę o każdej Osobie Trójcy: o Ojcu, Synu i Duchu Świętym. Nie mówiąc już o potrójnym błogosławieństwie kapłańskim oraz potrójnej doksologii z Izajasza 6:3. Dla chrześcijan pierwszych wieków fakt istnienia JEDNEGO Boga był fundamentalnym wyznaniem wiary. Zarówno wobec żydów jak i pogan świadczyli "wierzymy w jednego Boga". Jednocześnie posiadali zapis wypowiedzi Jezusa, wyraźnie świadczących o tym, że On sam nadawał sobie taką pozycję i autorytet, wobec których byłoby bluźnierstwem nazywać Go inaczej jak Bóg. To samo odnosi się do Boga Ducha Świętego, który był Istotą, którą można było poznawać i mieć z nią duchową więź. Nowy Testament wskazuje na to, że Duch Święty jest Osobą. Tak więc wczesny kościół stanął w obliczu dwóch faktów: po pierwsze, że Bóg jest JEDEN, po drugie, że Ojciec jest BOGIEM, że Syn jest BOGIEM, i że Duch Święty jest BOGIEM. Czytając Biblię całościowo (nie wyrywając z kontekstu) widzimy, że każda z trzech osób jest STWÓRCĄ, każda jest nazywana JAHWE, PANEM, PRAWODAWCĄ, WSZECHOBECNYM oraz ŹRÓDŁEM ŻYCIA. Jednocześnie Słowo Boże konsekwentnie zapewnia, że istnieje tylko JEDNA istota, której przysługują powyższe nazwy. (Czyli adekwatnie do wersetu wyżej, Jezus gdyby nie był BOGIEM, nie mógłby nazwać się PANEM Dawida).

Biblia nie używa tłumaczenia trójjedyność lecz opisując Boską naturę określa ją słowem JEDNO - ECHAD. Echad posiada znaczenie złożonej lub zbiorowej jedności, zawierającej więcej niż jedną osobę. Np "Tych dwoje będą jednym ciałem". Echad zostało użyte setki razy w Starym Testamencie na oznaczenie złożonej jedności i właśnie to słowo odnosi się do Boga. Kiedykolwiek Biblia mówi o fakcie jedności Boga nie odnosi się do matematycznej jedności lecz zawsze do pewnego rodzaju złożoności, jedności składającej się z więcej, niż jednej osoby. Wyznanie wiary Izraelitów brzmiało "Pan, nasz Bóg jest JEDYNYM (echad) Panem" (5M:6:4). To własnie ustrzegło Izraela przed całkowitym upadkiem w pogańskie, politeistyczne religie, oddając cześć wielu Bogom.

A odnosząc się do wskazanego fragmentu 1 Piotra 1:20... zaprawdę nie rozumiem jak można nie przeczytać fragmentu wyżej i niżej (jestem po prostu w szoku) CAŁY ten fragment odnosi się do odkupieńczej roli Chrystusa. Jeszcze przed ogrodem Eden kiedy człowiek zgrzeszył, Bóg zaplanował to wielkie dzieło aby człowiek nie musiał żyć w niewoli. Od założenia świata Bożym planem nie było zostawić człowieka SAMYM. Jeszcze przed pojawieniem się Adama i jego grzechu Bóg zaplanował odkupienie grzeszników, które miało dokonać się za pomocą Jezusa Chrystusa. I jeszcze wyśmiewasz ten fragment...


Jezus zaprzecza że jest Bogiem..Marka 10:18..

W wielu miejscach biblii pisze że Bóg jest jeden, widać że nie znasz biblii albo nie rozumiesz co to znaczy JEDEN..Np. 1 Tym 2:5..

Tych dwoje są symbolicznym jednym ciałem.. :mrgreen:


Cały czas KAAN na PW straszy banem. Tacy tu są modzi..Poziom najwyżej śmieszny. Trynitarianie tak mają.
christianinroman
Posty: 321
Rejestracja: 20 maja 2016, 07:29
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ekumenia czyli kumanie się z innowiercami

Postautor: christianinroman » 06 lut 2018, 09:20

1x12. Na pewno jesteś świadkiem Jehowy, co widać po twoich wypowiedziach. To jest typowe dla świadków - LOGIKA + MATEMATYKA +WIEDZA
Ale jak pisze apostoł Paweł, człowiek ZMYSŁOWY ( cielesny ) tych rzeczy DUCHOWYCH nie rozumie, są dla niego GŁUPSTWEM i nie może ich poznać, ponieważ ROZSĄDZA SIĘ JE DUCHOWO. 1 list do Koryntian 2:12-16. Te duchowe rzeczy DUCH ŚWIĘTY naucza, a nie CK.


ZbiMacz
Posty: 382
Rejestracja: 07 lis 2016, 22:20
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
O mnie: "Wiara tedy jest ze słuchania, a słuchanie przez Słowo Chrystusowe." BW - List św. Pawła do Rzymian 10 10:17
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ekumenia czyli kumanie się z innowiercami

Postautor: ZbiMacz » 06 lut 2018, 12:37

1:12 Tym zaś, którzy go przyjęli, dał prawo stać się dziećmi Bożymi, tym, którzy wierzą w imię jego,
A ja i w tych słowach widzę Trójcę Świętą


"Bo wszystko, co się narodziło z Boga, zwycięża świat, a zwycięstwo, które zwyciężyło świat, to wiara nasza." BW - 1 List św. Jana 5 5:4
ZbiMacz
Posty: 382
Rejestracja: 07 lis 2016, 22:20
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
O mnie: "Wiara tedy jest ze słuchania, a słuchanie przez Słowo Chrystusowe." BW - List św. Pawła do Rzymian 10 10:17
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ekumenia czyli kumanie się z innowiercami

Postautor: ZbiMacz » 06 lut 2018, 13:10

Ix12 pisze:Jezus zaprzecza że jest Bogiem..Marka 10:18..

W wielu miejscach biblii pisze że Bóg jest jeden, widać że nie znasz biblii albo nie rozumiesz co to znaczy JEDEN..Np. 1 Tym 2:5..

Tych dwoje są symbolicznym jednym ciałem.. :mrgreen:

Co do słów z Marka to i Mateusz oraz Łukasz piszą podobnie. Pytanie właściwe w jakim sensie użyto słowa "dobry". Słownik synonimów podaje że dobry może oznaczać święty a jeśli tak to Jezus dobrze rzekł gdyż w tamtej chwili " istniejąc w postaci Bożej,
nie skorzystał ze sposobności, aby na równi być z Bogiem, 7 lecz ogołocił samego siebie, przyjąwszy postać sługi, stawszy się podobnym do ludzi. A w zewnętrznym przejawie, uznany za człowieka, 8 uniżył samego siebie, stawszy się posłusznym aż do śmierci - i to śmierci krzyżowej. " Jak dla mnie Jezus zachował właściwą w tamtej chwili hierarchię. Mam nadzieję ze rozumiesz co mam na myśli. Podobnie jest "28 Rzekł więc do nich Jezus: «Gdy wywyższycie Syna Człowieczego, wtedy poznacie, że JA JESTEM i że Ja nic od siebie nie czynię, ale że to mówię, czego Mnie Ojciec nauczył. 29 A Ten, który Mnie posłał, jest ze Mną; nie pozostawił Mnie samego, bo Ja zawsze czynię to, co się Jemu podoba». " Jezus jest Bogiem ale pełni wolę Ojca a nie swoją, są jednomyślni. Podobnie Duch Święty który zawsze wskazuje, uczy i prowadzi albo do Boga Ojca albo Syna Bożego, a tym samym jest z nimi jednomyślny.


"Bo wszystko, co się narodziło z Boga, zwycięża świat, a zwycięstwo, które zwyciężyło świat, to wiara nasza." BW - 1 List św. Jana 5 5:4
Ix12
Posty: 406
Rejestracja: 14 gru 2016, 13:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ekumenia czyli kumanie się z innowiercami

Postautor: Ix12 » 06 lut 2018, 14:34

ZbiMacz pisze:
Ix12 pisze:Jezus zaprzecza że jest Bogiem..Marka 10:18..

W wielu miejscach biblii pisze że Bóg jest jeden, widać że nie znasz biblii albo nie rozumiesz co to znaczy JEDEN..Np. 1 Tym 2:5..

Tych dwoje są symbolicznym jednym ciałem.. :mrgreen:

Co do słów z Marka to i Mateusz oraz Łukasz piszą podobnie. Pytanie właściwe w jakim sensie użyto słowa "dobry". Słownik synonimów podaje że dobry może oznaczać święty a jeśli tak to Jezus dobrze rzekł gdyż w tamtej chwili " istniejąc w postaci Bożej,
nie skorzystał ze sposobności, aby na równi być z Bogiem, 7 lecz ogołocił samego siebie, przyjąwszy postać sługi, stawszy się podobnym do ludzi. A w zewnętrznym przejawie, uznany za człowieka, 8 uniżył samego siebie, stawszy się posłusznym aż do śmierci - i to śmierci krzyżowej. " Jak dla mnie Jezus zachował właściwą w tamtej chwili hierarchię. Mam nadzieję ze rozumiesz co mam na myśli. Podobnie jest "28 Rzekł więc do nich Jezus: «Gdy wywyższycie Syna Człowieczego, wtedy poznacie, że JA JESTEM i że Ja nic od siebie nie czynię, ale że to mówię, czego Mnie Ojciec nauczył. 29 A Ten, który Mnie posłał, jest ze Mną; nie pozostawił Mnie samego, bo Ja zawsze czynię to, co się Jemu podoba». " Jezus jest Bogiem ale pełni wolę Ojca a nie swoją, są jednomyślni. Podobnie Duch Święty który zawsze wskazuje, uczy i prowadzi albo do Boga Ojca albo Syna Bożego, a tym samym jest z nimi jednomyślny.



Każdy człowiek, nie tylko Jezus został stworzony na obraz i podobieństwo Boga, oczywiście chodzi o przymioty ducha a nie ciała.

Bóg jest JEDEN, 1 Tym 2:5 Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus.

Boga nikt nigdy nie widział, o Jezusie tego powiedzieć nie można.. :mrgreen:

Jezus nie jest Tym Bogiem, tylko pośrednikiem miedzy jedynym Bogiem ludźmi. Pośrednictwo wyklucza możliwość bycia Bogiem. Podobnie jak fakt że ojciec nie może być swoim synem. Sam Jezus zaprzecza że jest Bogiem, (Marka 10:18) ale jak widzę dla wielu osób ogarniętych doktrynami takim jak trójca, nawet najprostszy werset jest trudny do ogarnięcia.

Duch Święty to moc Boga, a nie osoba. Podobnie z duchem człowieka który jest jego siłą życiową a nie innym bytem. Łukasza 1:35..

Duch to nie imię..Widzę że jesteście bardzo daleko od poznania prawdy, a Boga mamy wysławiać właśnie w duchu i w PRAWDZIE.


Cały czas KAAN na PW straszy banem. Tacy tu są modzi..Poziom najwyżej śmieszny. Trynitarianie tak mają.
ZbiMacz
Posty: 382
Rejestracja: 07 lis 2016, 22:20
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
O mnie: "Wiara tedy jest ze słuchania, a słuchanie przez Słowo Chrystusowe." BW - List św. Pawła do Rzymian 10 10:17
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ekumenia czyli kumanie się z innowiercami

Postautor: ZbiMacz » 06 lut 2018, 16:17

Ix12 pisze:
ZbiMacz pisze:
Ix12 pisze:
Jezus nie jest Tym Bogiem, tylko pośrednikiem miedzy jedynym Bogiem ludźmi. Pośrednictwo wyklucza możliwość bycia Bogiem. Podobnie jak fakt że ojciec nie może być swoim synem. Sam Jezus zaprzecza że jest Bogiem, (Marka 10:18) ale jak widzę dla wielu osób ogarniętych doktrynami takim jak trójca, nawet najprostszy werset jest trudny do ogarnięcia.

3:19 Czymże więc jest zakon? Został on dodany z powodu przestępstw, aż do przyjścia potomka, którego dotyczy obietnica; a został on dany przez aniołów do rąk pośrednika.
3:20 Pośrednika zaś nie ma tam, gdzie chodzi o jednego, a Bóg jest jeden

To wyjaśnij proszę powyższe słowa, które przeczą twoim teoriom. Jeśli swoim rozumem zdołałbyś zgłębić czym jest Bóg to Bóg nie byłby niepojęty. Tak samo nie możesz zrozumieć jak Bóg może być początkiem i końcem, alfą i omegą, jak może znać przyszłość i przeszłość będąc jednocześnie tu i teraz. Takich pytań mogę mnożyć i mnożyć. To są Boże tajemnice a my jesteśmy tylko bardzo ciekawskim jego stworzeniem. Więcej wiary a mniej rozumu i głupiego dociekania.


"Bo wszystko, co się narodziło z Boga, zwycięża świat, a zwycięstwo, które zwyciężyło świat, to wiara nasza." BW - 1 List św. Jana 5 5:4
Ix12
Posty: 406
Rejestracja: 14 gru 2016, 13:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ekumenia czyli kumanie się z innowiercami

Postautor: Ix12 » 07 lut 2018, 07:36

ZbiMacz pisze:
Ix12 pisze:
ZbiMacz pisze:

3:19 Czymże więc jest zakon? Został on dodany z powodu przestępstw, aż do przyjścia potomka, którego dotyczy obietnica; a został on dany przez aniołów do rąk pośrednika.
3:20 Pośrednika zaś nie ma tam, gdzie chodzi o jednego, a Bóg jest jeden

To wyjaśnij proszę powyższe słowa, które przeczą twoim teoriom. Jeśli swoim rozumem zdołałbyś zgłębić czym jest Bóg to Bóg nie byłby niepojęty. Tak samo nie możesz zrozumieć jak Bóg może być początkiem i końcem, alfą i omegą, jak może znać przyszłość i przeszłość będąc jednocześnie tu i teraz. Takich pytań mogę mnożyć i mnożyć. To są Boże tajemnice a my jesteśmy tylko bardzo ciekawskim jego stworzeniem. Więcej wiary a mniej rozumu i głupiego dociekania.


Podając werset podawaj cały, a nie tylko cyferki, chyba nie masz z tym problemu.

Brzmienie wersetu z innych przekładów:
Gal 3:20
B.Gd. (20) Lecz pośrednik nie jest jednego, ale Bóg jeden jest.
PNS (20) Otóż nie ma pośrednika, gdzie chodzi tylko o jedną osobę, a Bóg Jest tylko jeden.

Te słowa przeczą nie moim tylko twoim teoriom, bo potwierdzają że Jezus nie jest Bogiem - jest inną osobą. Skoro jest pośrednikiem nie może być Bogiem. Jezus jest pośrednikiem bo nie chodzi o jednego, gdyby chodziło o jednego wtedy by nie był. Gdyby Jezus był Bogiem nie mógłby być pośrednikiem, pisałem to już wcześniej..Tymi wersetami strzeliłeś samobója..

Werset 1 Tym 2:5 mówi nam o DWÓCH osobach nie o JEDNEJ..
Albowiem Jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus,
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Cały czas KAAN na PW straszy banem. Tacy tu są modzi..Poziom najwyżej śmieszny. Trynitarianie tak mają.
ZbiMacz
Posty: 382
Rejestracja: 07 lis 2016, 22:20
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
O mnie: "Wiara tedy jest ze słuchania, a słuchanie przez Słowo Chrystusowe." BW - List św. Pawła do Rzymian 10 10:17
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ekumenia czyli kumanie się z innowiercami

Postautor: ZbiMacz » 07 lut 2018, 08:30

Ix12 pisze:Te słowa przeczą nie moim tylko twoim teoriom, bo potwierdzają że Jezus nie jest Bogiem - jest inną osobą. Skoro jest pośrednikiem nie może być Bogiem. Jezus jest pośrednikiem bo nie chodzi o jednego, gdyby chodziło o jednego wtedy by nie był. Gdyby Jezus był Bogiem nie mógłby być pośrednikiem, pisałem to już wcześniej..Tymi wersetami strzeliłeś samobója..

Werset 1 Tym 2:5 mówi nam o DWÓCH osobach nie o JEDNEJ..
Albowiem Jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus,
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Nie strzeliłem samobója ty ty starasz się wszystko dopasować do własnych teorii.
A co z początkiem ewangelii Jana?
Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, a Bogiem było Słowo.
BW - Ewangelia św. Jana 1 1:1

A Słowo ciałem się stało i zamieszkało wśród nas, i ujrzeliśmy chwałę jego, chwałę, jaką ma jedyny Syn od Ojca, pełne łaski i prawdy.
BW - Ewangelia św. Jana 1 1:14

Słowo było Bogiem i to Słowo stało się ciałem, czyli Jezusem. Tu nie wysnujesz innych wniosków jak ten że Jezus jest Bogiem. A delej masz równie ciekawie: Boga nikt nigdy nie widział, lecz jednorodzony Bóg, który jest na łonie Ojca, objawił go.
BW - Ewangelia św. Jana 1 1:18

Dla Jana fakt że Jezus był Bogiem był oczywisty.


"Bo wszystko, co się narodziło z Boga, zwycięża świat, a zwycięstwo, które zwyciężyło świat, to wiara nasza." BW - 1 List św. Jana 5 5:4
Ix12
Posty: 406
Rejestracja: 14 gru 2016, 13:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ekumenia czyli kumanie się z innowiercami

Postautor: Ix12 » 07 lut 2018, 12:00

ZbiMacz pisze:
Ix12 pisze:Te słowa przeczą nie moim tylko twoim teoriom, bo potwierdzają że Jezus nie jest Bogiem - jest inną osobą. Skoro jest pośrednikiem nie może być Bogiem. Jezus jest pośrednikiem bo nie chodzi o jednego, gdyby chodziło o jednego wtedy by nie był. Gdyby Jezus był Bogiem nie mógłby być pośrednikiem, pisałem to już wcześniej..Tymi wersetami strzeliłeś samobója..

Werset 1 Tym 2:5 mówi nam o DWÓCH osobach nie o JEDNEJ..
Albowiem Jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus,
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Nie strzeliłem samobója ty ty starasz się wszystko dopasować do własnych teorii.
A co z początkiem ewangelii Jana?
Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, a Bogiem było Słowo.
BW - Ewangelia św. Jana 1 1:1

A Słowo ciałem się stało i zamieszkało wśród nas, i ujrzeliśmy chwałę jego, chwałę, jaką ma jedyny Syn od Ojca, pełne łaski i prawdy.
BW - Ewangelia św. Jana 1 1:14

Słowo było Bogiem i to Słowo stało się ciałem, czyli Jezusem. Tu nie wysnujesz innych wniosków jak ten że Jezus jest Bogiem. A delej masz równie ciekawie: Boga nikt nigdy nie widział, lecz jednorodzony Bóg, który jest na łonie Ojca, objawił go.
BW - Ewangelia św. Jana 1 1:18

Dla Jana fakt że Jezus był Bogiem był oczywisty.


Tu pisze o literalnym Słowie Boga którym wszystko stwarzał, porównaj z Rodzaju 1 - Za każdym razem Stwórca wypowiada literalne słowa - "Niech sie stanie..., z Hebr 11:3 Przez wiarę poznajemy, że słowem Boga światy zostały tak stworzone, iż to, co widzimy, powstało nie z rzeczy widzialnych

Psalm 33:6 Przez słowo Pana powstały niebiosa i wszystkie ich zastępy przez tchnienie ust Jego.

Jezus jest ucieleśnieniem słów Stwórcy i proroków zapowiadających przyjście Jezusa - Werset 14..

Werset nie jest oryginalny, w różnych przekładach brzmi różnie więc zamiast wypowiadać się co dla Jana jest faktem, porównaj prolog Jana z innymi miejscami biblii - biblia nie może być wewnętrznie sprzeczna..

Ap. Jana 1:1 1) Objawienie od Jezusa Chrystusa, które dał mu Bóg, aby pokazać swym niewolnikom, co ma się stać wkrótce. A on posłał swojego anioła i przez niego Przedstawił je w znakach swemu niewolnikowi Janowi,

Tu jak Byk Jan pisze o Bogu i o Jezusie, dwóch różnych osobach..To nie potwierdza Twojej teorii.
Ostatnio zmieniony 07 lut 2018, 12:17 przez Ix12, łącznie zmieniany 1 raz.


Cały czas KAAN na PW straszy banem. Tacy tu są modzi..Poziom najwyżej śmieszny. Trynitarianie tak mają.
ZbiMacz
Posty: 382
Rejestracja: 07 lis 2016, 22:20
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
O mnie: "Wiara tedy jest ze słuchania, a słuchanie przez Słowo Chrystusowe." BW - List św. Pawła do Rzymian 10 10:17
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ekumenia czyli kumanie się z innowiercami

Postautor: ZbiMacz » 07 lut 2018, 12:08

Ix12 pisze:
Tu pisze o literalnym Słowie Boga którym wszystko stwarzał, porównaj z Rodzaju 1 - Za każdym razem Stwórca wypowiada literalne słowa - "Niech sie stanie..., z Hebr 11:3 Przez wiarę poznajemy, że słowem Boga światy zostały tak stworzone, iż to, co widzimy, powstało nie z rzeczy widzialnych

Psalm 33:6 Przez słowo Pana powstały niebiosa i wszystkie ich zastępy przez tchnienie ust Jego.

Jezus jest ucieleśnieniem słów Stwórcy i proroków zapowiadających przyjście Jezusa - Werset 14..

Werset nie jest oryginalny, w różnych przekładach brzmi różnie więc zamiast wypowiadać się co dla Jana jest faktem, porównaj prolog Jana z innymi miejscami biblii - biblia nie może być wewnętrznie sprzeczna..

Nie przekonasz mnie gdyż jest wyraźnie napisane "Bogiem było Słowo" a nie literą.


"Bo wszystko, co się narodziło z Boga, zwycięża świat, a zwycięstwo, które zwyciężyło świat, to wiara nasza." BW - 1 List św. Jana 5 5:4
ZbiMacz
Posty: 382
Rejestracja: 07 lis 2016, 22:20
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
O mnie: "Wiara tedy jest ze słuchania, a słuchanie przez Słowo Chrystusowe." BW - List św. Pawła do Rzymian 10 10:17
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ekumenia czyli kumanie się z innowiercami

Postautor: ZbiMacz » 07 lut 2018, 12:14

Już nie mówię że Jezus wielokrotnie jest nazywany Synem Bożym. A nawet czysto po ludzku i od strony biologicznej np. mój syn jest częścią mnie a skoro jestem człowiekiem to i moje dzieci także. Tak samo Jezus, Syn Boży jest Bogiem gdyż jego ojcem jest Bóg Ojciec. Nie możesz go umniejszać tylko dlatego że stał się człowiekiem aby nas zbawić
Ps. Nie odpowiedziałeś na pytania: " Tak samo nie możesz zrozumieć jak Bóg może być początkiem i końcem, alfą i omegą, jak może znać przyszłość i przeszłość będąc jednocześnie tu i teraz. "


"Bo wszystko, co się narodziło z Boga, zwycięża świat, a zwycięstwo, które zwyciężyło świat, to wiara nasza." BW - 1 List św. Jana 5 5:4
Ix12
Posty: 406
Rejestracja: 14 gru 2016, 13:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ekumenia czyli kumanie się z innowiercami

Postautor: Ix12 » 07 lut 2018, 12:23

ZbiMacz pisze:
Ix12 pisze:
Tu pisze o literalnym Słowie Boga którym wszystko stwarzał, porównaj z Rodzaju 1 - Za każdym razem Stwórca wypowiada literalne słowa - "Niech sie stanie..., z Hebr 11:3 Przez wiarę poznajemy, że słowem Boga światy zostały tak stworzone, iż to, co widzimy, powstało nie z rzeczy widzialnych

Psalm 33:6 Przez słowo Pana powstały niebiosa i wszystkie ich zastępy przez tchnienie ust Jego.

Jezus jest ucieleśnieniem słów Stwórcy i proroków zapowiadających przyjście Jezusa - Werset 14..

Werset nie jest oryginalny, w różnych przekładach brzmi różnie więc zamiast wypowiadać się co dla Jana jest faktem, porównaj prolog Jana z innymi miejscami biblii - biblia nie może być wewnętrznie sprzeczna..

Nie przekonasz mnie gdyż jest wyraźnie napisane "Bogiem było Słowo" a nie literą.


Powinno być "boskie było słowo"..Mylisz litera z literalnym..To nie to samo..


Cały czas KAAN na PW straszy banem. Tacy tu są modzi..Poziom najwyżej śmieszny. Trynitarianie tak mają.
Ix12
Posty: 406
Rejestracja: 14 gru 2016, 13:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ekumenia czyli kumanie się z innowiercami

Postautor: Ix12 » 07 lut 2018, 12:27

ZbiMacz pisze:Już nie mówię że Jezus wielokrotnie jest nazywany Synem Bożym. A nawet czysto po ludzku i od strony biologicznej np. mój syn jest częścią mnie a skoro jestem człowiekiem to i moje dzieci także. Tak samo Jezus, Syn Boży jest Bogiem gdyż jego ojcem jest Bóg Ojciec. Nie możesz go umniejszać tylko dlatego że stał się człowiekiem aby nas zbawić
Ps. Nie odpowiedziałeś na pytania: " Tak samo nie możesz zrozumieć jak Bóg może być początkiem i końcem, alfą i omegą, jak może znać przyszłość i przeszłość będąc jednocześnie tu i teraz. "


Wg. Twojego rozumowanie każdy anioł jest Bogiem, podobnie Adam, Ewa..Zostali bezpośrednio stworzeni przez Boga..Gratuluje.. :rotfl:


Cały czas KAAN na PW straszy banem. Tacy tu są modzi..Poziom najwyżej śmieszny. Trynitarianie tak mają.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ekumenia czyli kumanie się z innowiercami

Postautor: KAAN » 07 lut 2018, 12:37

Ix12 pisze:Powinno być "boskie było słowo"..Mylisz litera z literalnym..To nie to samo..
Nie, to co piszesz to fałszerstwo oszustów z Brooklynu. Bogiem było Słowo.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości