Okultyzm

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
konia_z_rzedem
Posty: 337
Rejestracja: 22 lis 2016, 12:08
wyznanie: Kościół Katolicki
O mnie: Hallelujah!!!
Gender: Male
Kontaktowanie:

Okultyzm

Postautor: konia_z_rzedem » 16 sie 2017, 11:41

Witam, czy są tu może osoby, które są bądź stały się protestantami, a kiedyś zajmowały się praktykami związanymi z okultyzmem i je porzuciły? Albo w ogóle zajmowały się praktykami okultystycznymi i je porzuciły?


"Mądry, słuchając, pomnaża swą wiedzę,
rozumny nabywa biegłości:
jak pojąć przysłowie i zdanie,
słowa i zagadki mędrców".

"Nikt nie jest sam z siebie mądry".
Awatar użytkownika
diedmaroz
Posty: 815
Rejestracja: 22 gru 2015, 22:02
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Okultyzm

Postautor: diedmaroz » 16 sie 2017, 21:07

Co Cię interesuje?


17:20-21
A nie tylko za nimi proszę, lecz i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie;
Aby wszyscy byli jedno, jak ty, Ojcze, we mnie, a ja w tobie, aby i oni byli w nas jedno, aby świat uwierzył, że ty mnie posłałeś.
konia_z_rzedem
Posty: 337
Rejestracja: 22 lis 2016, 12:08
wyznanie: Kościół Katolicki
O mnie: Hallelujah!!!
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Okultyzm

Postautor: konia_z_rzedem » 16 sie 2017, 23:19

Jakie były generalnie doświadczenia, towarzyszące temu odczucia i spostrzeżenia. No i na czym generalnie w Waszym odczuciu polega okultyzm.


"Mądry, słuchając, pomnaża swą wiedzę,
rozumny nabywa biegłości:
jak pojąć przysłowie i zdanie,
słowa i zagadki mędrców".

"Nikt nie jest sam z siebie mądry".
Awatar użytkownika
diedmaroz
Posty: 815
Rejestracja: 22 gru 2015, 22:02
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Okultyzm

Postautor: diedmaroz » 17 sie 2017, 00:08

Byłoby to bardzo trudno opisać bez intymnych szczegółów. Powiedziałabym tak, że szkoda jest nawet małym palcem wkroczyć na ten teren, bo dzieją się rzeczy dziwne, których nie sposób wytłumaczyć w żaden logiczny sposób. Ale to inny rodzaj cudów niż te od Boga, towarzyszy temu niezdrowe podniecenie, pycha, ekstaza, nienawiść, zło a na końcu strach i moralne dno. Z daleka od tego.


17:20-21
A nie tylko za nimi proszę, lecz i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie;
Aby wszyscy byli jedno, jak ty, Ojcze, we mnie, a ja w tobie, aby i oni byli w nas jedno, aby świat uwierzył, że ty mnie posłałeś.
konia_z_rzedem
Posty: 337
Rejestracja: 22 lis 2016, 12:08
wyznanie: Kościół Katolicki
O mnie: Hallelujah!!!
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Okultyzm

Postautor: konia_z_rzedem » 17 sie 2017, 07:38

Co masz na myśli przez "dziwne rzeczy"?


"Mądry, słuchając, pomnaża swą wiedzę,
rozumny nabywa biegłości:
jak pojąć przysłowie i zdanie,
słowa i zagadki mędrców".

"Nikt nie jest sam z siebie mądry".
Awatar użytkownika
diedmaroz
Posty: 815
Rejestracja: 22 gru 2015, 22:02
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Okultyzm

Postautor: diedmaroz » 17 sie 2017, 10:14

Niewytłumaczalne przez naukę, z psychiką ludzką. Często opętania. Wrażenia wizualne, wpływanie na osoby z zewnątrz, które nie są związane z okultyzmem.


17:20-21
A nie tylko za nimi proszę, lecz i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie;
Aby wszyscy byli jedno, jak ty, Ojcze, we mnie, a ja w tobie, aby i oni byli w nas jedno, aby świat uwierzył, że ty mnie posłałeś.
konia_z_rzedem
Posty: 337
Rejestracja: 22 lis 2016, 12:08
wyznanie: Kościół Katolicki
O mnie: Hallelujah!!!
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Okultyzm

Postautor: konia_z_rzedem » 17 sie 2017, 11:45

A na czym polegało to wpływanie jeśli można wiedzieć?


"Mądry, słuchając, pomnaża swą wiedzę,
rozumny nabywa biegłości:
jak pojąć przysłowie i zdanie,
słowa i zagadki mędrców".

"Nikt nie jest sam z siebie mądry".
Awatar użytkownika
diedmaroz
Posty: 815
Rejestracja: 22 gru 2015, 22:02
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Okultyzm

Postautor: diedmaroz » 17 sie 2017, 13:44

Rożnie to wygląda. Możesz komuś czegoś złego życzyć i to się spełniało faktycznie w 100%, jednocześnie w okultystach najczęściej zamieszkuje "coś", co świetnie zna mowę ciała czy to astrologię czy psychologię i techniki psychomanipulacji itd. Jest wiele opcji. Po nawróceniu to wszystko Cię opuszcza jak za pstryknięciem palca. Nie umiesz już wpływać na ludzi, manipulować nimi (np. kobieta nie potrafi już uwodzić każdego napotkanego mężczyznę, a biznesmen już nie potrafi zakłamać każdego potencjalnego kontrahenta itd.) Przykłady można mnożyć, nie chcę bardzo wchodzić w to jak się to odbywa żeby przypadkiem komuś nie "zareklamować" okultyzmu.


17:20-21
A nie tylko za nimi proszę, lecz i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie;
Aby wszyscy byli jedno, jak ty, Ojcze, we mnie, a ja w tobie, aby i oni byli w nas jedno, aby świat uwierzył, że ty mnie posłałeś.
konia_z_rzedem
Posty: 337
Rejestracja: 22 lis 2016, 12:08
wyznanie: Kościół Katolicki
O mnie: Hallelujah!!!
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Okultyzm

Postautor: konia_z_rzedem » 17 sie 2017, 17:14

A czy uważasz, że w innych zborach też mogą mieć miejsce podejrzane zjawiska?

Pytam się, bo wiem, że są środowiska, które bardzo sceptycznie podchodzą do wszelkich cudów i znaków i to niezależnie w ramach jakiej konfesji mają miejsce te cuda. A wiem, że to nie są dobre środowiska.


"Mądry, słuchając, pomnaża swą wiedzę,
rozumny nabywa biegłości:
jak pojąć przysłowie i zdanie,
słowa i zagadki mędrców".

"Nikt nie jest sam z siebie mądry".
Awatar użytkownika
kruszynka
Posty: 2844
Rejestracja: 10 cze 2013, 16:56
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Okultyzm

Postautor: kruszynka » 17 sie 2017, 21:00

konia_z_rzedem pisze:A czy uważasz, że w innych zborach też mogą mieć miejsce podejrzane zjawiska?

Tu się ożywiłam :-D Zdziwienie tak działa.
Jakbyś wyjaśnił skąd ten temat i co znaczą powyższe słowa, byłoby prościej.


"I choćbym miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał byłbym niczym"
Awatar użytkownika
diedmaroz
Posty: 815
Rejestracja: 22 gru 2015, 22:02
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Okultyzm

Postautor: diedmaroz » 17 sie 2017, 21:59

Należę do Kościoła Zielonoświątkowego, okultyzmem zajmowałam się przed nawróceniem. Nie doświadczyłam żadnych takich rzeczy w zborze, ale wiem, że w Internecie sa filmiki jak ktoś "kładzie" całe tłumy, spotkałam się z komentarzem, że to duch kundalini.


17:20-21
A nie tylko za nimi proszę, lecz i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie;
Aby wszyscy byli jedno, jak ty, Ojcze, we mnie, a ja w tobie, aby i oni byli w nas jedno, aby świat uwierzył, że ty mnie posłałeś.
kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Okultyzm

Postautor: kontousunieteMtl » 17 sie 2017, 22:04

diedmaroz pisze:Należę do Kościoła Zielonoświątkowego, okultyzmem zajmowałam się przed nawróceniem. Nie doświadczyłam żadnych takich rzeczy w zborze, ale wiem, że w Internecie sa filmiki jak ktoś "kładzie" całe tłumy, spotkałam się z komentarzem, że to duch kundalini.


:eek:

.....co to ma byc....?...jaki duch kundalini...?


Awatar użytkownika
diedmaroz
Posty: 815
Rejestracja: 22 gru 2015, 22:02
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Okultyzm

Postautor: diedmaroz » 17 sie 2017, 22:09



17:20-21
A nie tylko za nimi proszę, lecz i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie;
Aby wszyscy byli jedno, jak ty, Ojcze, we mnie, a ja w tobie, aby i oni byli w nas jedno, aby świat uwierzył, że ty mnie posłałeś.
konia_z_rzedem
Posty: 337
Rejestracja: 22 lis 2016, 12:08
wyznanie: Kościół Katolicki
O mnie: Hallelujah!!!
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Okultyzm

Postautor: konia_z_rzedem » 17 sie 2017, 22:53

kruszynka pisze:
konia_z_rzedem pisze:A czy uważasz, że w innych zborach też mogą mieć miejsce podejrzane zjawiska?

Tu się ożywiłam :-D Zdziwienie tak działa.
Jakbyś wyjaśnił skąd ten temat i co znaczą powyższe słowa, byłoby prościej.


No właśnie mam na myśli to, o czym dalsi rozmówcy mówią.


"Mądry, słuchając, pomnaża swą wiedzę,
rozumny nabywa biegłości:
jak pojąć przysłowie i zdanie,
słowa i zagadki mędrców".

"Nikt nie jest sam z siebie mądry".
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Okultyzm

Postautor: magda » 18 sie 2017, 16:54

ja się zajmowałam tym okultyzmem z ciekawisci w Afryce przed nawróceniem i w Polsce po powrocie z Afryki miała karty Tarota i aż sie przestraszyłam jak przepowiadały to co na prawde sie wydarzało i tak jak tu już napisano zdarzały się dziwne rzeczy i złe bo np moje złorzeczenia sie materoalizowały, np poszłam do lekarza i nie chciał mi dać zwolnienia z pracy a sie źle czułam jak wyszłam to mu złorzeczyłam i podmuch wiatru zatrzasnał okno w jego gabinecie i usłyszałam wrzask wiec poszła sprawdzic a on był strasznie poraniony szybą, drugie zdarzenie to było z dziećmi co mojego męża wyzywały od małpy też złorzeczyłam i wpadły do wykopu trzecie juz mnie przestraszyło bo juz widziałam ze coś złego jest ze mną złorzeczyłam facetowi konkretnie żebuy miał wypadek samochodem i za parę godzin miał i to mnie przestraszyło nie na żarty . to zło jakoś ściągało mnie do złego mimo że wyrzuciłam Tarota i nie chciałam już złorzeczyć to cały czas czułam się czymś nieuchwytnym zniewolona i poychana do złego tak ze nie miałam komfortu dopuki nie zrobiłam czgos złego czułam ze ze mną źle ale to było silniejsze bardzo wtedy lubiłam złe towarzystwo. Az do nawrócenia cały czas to mnie trzymało , miałam tez stale depresję i brałam leki po nawróceniu mi wszystko jak reka odjał przeszło i nawet teraz nie znoszę złego towarzystwa i czasem nie mogę uwoerzyc ze to ja robiłam takie złe rzeczy czują sie jak by to była inna osoba nie ja . No na szczęscie już jeste z tego dawno wyzwolona. Nkomu nie życzę się w takiew cos mieszać.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości