Pożegnanie z monoteizmem

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pożegnanie z monoteizmem

Postautor: jj » 28 lut 2017, 15:20

fryderyk pisze:
Powiem Ci szczerze, że tęsknię za jakimś wyjątkowo inteligentnym teistycznym dyskutantem, który byłby w stanie zachwiać mój brak wiary w jakiegoś Boga - miłującego ludzi stworzyciela Świata.

Czekasz na cos, co nigdy nie nastapi. Dlaczego?
(1) Również ja, gdy przyszedłem do was, bracia, nie przyszedłem z wyniosłością mowy lub mądrości, głosząc wam świadectwo Boże. (2) Albowiem uznałem za właściwe nic innego nie umieć między wami, jak tylko Jezusa Chrystusa i to ukrzyżowanego. (3) I przybyłem do was w słabości i w lęku, i w wielkiej trwodze, (4) a mowa moja i zwiastowanie moje nie były głoszone w przekonywających słowach mądrości, lecz objawiały się w nich Duch i moc, (5) aby wiara wasza nie opierała się na mądrości ludzkiej, lecz na mocy Bożej.
(1 list do Koryntian 2:1-5, Biblia Warszawska)

Jesli prawdziwie tesknisz, to Bog zachwieje brakiem twojej wiary. Bo wiara opiera sie na JEGO mocy.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pożegnanie z monoteizmem

Postautor: KAAN » 28 lut 2017, 15:43

nesto pisze:Okazało się, że wielu moich znajomych również obudziło się podobnie jak ja :-D
Mogę cię jeszcze uszczęśliwić i oznajmić że na świecie większość ludzi jest takich jak ty :) , masz bardzo wielu braci w niewierze. Ten stan był wiadomy od bardzo dawna, był przepowiedziany i zbawieni ludzie o tym wiedzą:

Mat 7:13 Wchodźcie przez ciasną bramę; albowiem szeroka jest brama i przestronna droga, która wiedzie na zatracenie, a wielu jest takich, którzy przez nią wchodzą.
14 A ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do żywota; i niewielu jest tych, którzy ją znajdują.

W tym wszystkim jednak masz problem, bo tam jest słowo "zatracenie". Zginiesz w piekle jełśi się nie nawrócisz razem z milionami podobnymi tobie ludźmi.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pożegnanie z monoteizmem

Postautor: nesto » 28 lut 2017, 16:18

KAAN pisze:Zginiesz w piekle jełśi się nie nawrócisz razem z milionami podobnymi tobie ludźmi.

Ściana tzw. piekła przesłoniła ci zdrowy rozsądek.
Poddałeś się najwidoczniej irracjonalnej wierze ze względu na strach przed piekłem, który to strach obca kulturowo cywilizacja przez kilkaset lat wszczepiała twoim przodkom i w końcu tobie samemu.

Gdyby nie piekło to prawdopodobnie nie byłbyś nawet chrześcijaninem, bo po co... :-D


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
derko
Posty: 1942
Rejestracja: 23 cze 2008, 20:57
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pożegnanie z monoteizmem

Postautor: derko » 28 lut 2017, 17:16

nesto pisze:Ten wpis jest głupi. Kwestia kim jesteś nie zależy od "pełnych nienawiści" czy innych np. "szalonych" rozmówców, ale od samego siebie.
A za twoje wpisy i nawet te głupie (których jest większość) - już podziękowałem :lol:



Bardzo „mądra” odpowiedz, taka „na poziomie”, czyli, taka jak zawsze. ;)

:) :roll:


Przewodas
Posty: 635
Rejestracja: 15 lis 2008, 12:07
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Warszawa
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pożegnanie z monoteizmem

Postautor: Przewodas » 28 lut 2017, 18:10

Naprawdę nie wiem czemu tak się sierdzicie, przecież wasza wiara mnie przekonała, ależ tak!

Zaprawdę uwierzyłem wam, że to wy jesteście prawdziwymi chrześcijanami! Że wasza wiara jest jedynie słuszna, jedynie czysta, że nie ma innej lepszej. Że ludzki rozum, ludzka godność, to śmiecie wobec tej waszej wiary. Przekonaliście mnie! Że całe to gadanie o miłości, dobrych nowinach, czynieniu dobra, to mydlenie oczu, bo nie to jest tutaj ważne! Ważna jest wasza wiara! Właśnie taka, nie inna! Ona stanowi kwintesencję monoteizmu. Prawdziwy monoteizm w swej istocie jest właśnie taki jak wasza wiara, nie inny! Pokazaliście jak się alfa spotyka z omegą bez cienia wątpliwości. Poraziło mnie wasze świadectwo. Reprezentujecie sedno swojej wiary. Uwierzyłem wam!

A uwierzywszy, nie pragnę już nic więcej i niczego innego jak umrzeć jako poganin.
Tak mi Słowiańscy Bogowie Przodków moich dopomóżcie!


Tworzenie zbliża do Stwórcy
derko
Posty: 1942
Rejestracja: 23 cze 2008, 20:57
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pożegnanie z monoteizmem

Postautor: derko » 28 lut 2017, 20:00

fryderyk pisze:
derko pisze:Czy nie cudownie, ze nikt was nie przekonał, a wręcz przekonaliście się o wyższości swoich poglądów, nad jak to częsta mówicie „zindoktrynowanymi” wierzącymi?


Cudownie to nie jest. Raczej normalnie.

Powiem Ci szczerze, że tęsknię za jakimś wyjątkowo inteligentnym teistycznym dyskutantem, który byłby w stanie zachwiać mój brak wiary w jakiegoś Boga - miłującego ludzi stworzyciela Świata.


No dość wysoko cenisz swoją inteligencję ;) , no może nie tak wyskoków jak to czyni nesto, no ale on to inny gatunek. :O

To i ja powiem ci szczerze, ze raczej żaden człowiek nie wstrząśnie twoim brakiem wiary. Może to zrobić Bóg, ale on nie koniecznie gra w nasze gry.

Jedna rzecz, która moim zdaniem niweczy wszelkie możliwe dyskusje, to używanie w dyskusji aroganckiej wyższości swoich poglądów, co bardzo szybko daje się odczuć. I jedynie co pozostaje to albo odpuszczenie sobie, albo pyskówka, albo ośmieszanie, ignorancja, itp.

Druga sprawa, to argumentacje. Taka mieszanka, nie do strawienia. Mieszanie wierzeń, religii i wszelkich poglądów na tematy duchowe. Brak uporządkowania w tej sprawie musi doprowadzić, do blokady w często do niemiłego zakończenia wszelkiej dyskusji.

Bez poznania poglądów danej osoby, a zastosowanie ‘szablonu” raczej zniechęca, co zapewne jest ci doskonale znane. Np. w dyskusji z protestantem, stosowanie argumentacji związanej z wierzeniami katolik, itp. Czy np. w rozmowie z chrześcijaninem dokładanie wierzeń innych niechrześcijańskich wierzeń.

Krótko pisząc, kłania się metoda sokratyczna.

:roll: :)


derko
Posty: 1942
Rejestracja: 23 cze 2008, 20:57
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pożegnanie z monoteizmem

Postautor: derko » 28 lut 2017, 20:03

Przewodas pisze:Naprawdę nie wiem czemu tak się sierdzicie, przecież wasza wiara mnie przekonała, ależ tak!

Zaprawdę uwierzyłem wam, że to wy jesteście prawdziwymi chrześcijanami! Że wasza wiara jest jedynie słuszna, jedynie czysta, że nie ma innej lepszej. Że ludzki rozum, ludzka godność, to śmiecie wobec tej waszej wiary. Przekonaliście mnie! Że całe to gadanie o miłości, dobrych nowinach, czynieniu dobra, to mydlenie oczu, bo nie to jest tutaj ważne! Ważna jest wasza wiara! Właśnie taka, nie inna! Ona stanowi kwintesencję monoteizmu. Prawdziwy monoteizm w swej istocie jest właśnie taki jak wasza wiara, nie inny! Pokazaliście jak się alfa spotyka z omegą bez cienia wątpliwości. Poraziło mnie wasze świadectwo. Reprezentujecie sedno swojej wiary. Uwierzyłem wam!

A uwierzywszy, nie pragnę już nic więcej i niczego innego jak umrzeć jako poganin.
Tak mi Słowiańscy Bogowie Przodków moich dopomóżcie!

Wychodzi na to, ze uwierzyłeś w chrześcijaństwo, a nie w Boga.
Wychodzi na to, ze uwierzyłeś chrześcijanom, a nie Jezusowi.

:roll: :)


Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pożegnanie z monoteizmem

Postautor: Norbi » 28 lut 2017, 20:37

Przewodas pisze:
Zaprawdę uwierzyłem wam, że to wy jesteście prawdziwymi chrześcijanami! Że wasza wiara jest jedynie słuszna, jedynie czysta, że nie ma innej lepszej. Że ludzki rozum, ludzka godność, to śmiecie wobec tej waszej wiary. Przekonaliście mnie! Że całe to gadanie o miłości, dobrych nowinach, czynieniu dobra, to mydlenie oczu, bo nie to jest tutaj ważne! Ważna jest wasza wiara! Właśnie taka, nie inna!


No dobre sobie bo pisze to osoba, która w czasach swojej największej aktywności na forum, słynęła z chamstwa i rynsztokowej mowy :lol: Teraz już nie bluzgasz na wszystkich wokoło, zmieniłeś na cynizm... No zawsze to jakiś progres :hihi:


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pożegnanie z monoteizmem

Postautor: KAAN » 01 mar 2017, 08:21

nesto pisze:
KAAN pisze:Zginiesz w piekle jełśi się nie nawrócisz razem z milionami podobnymi tobie ludźmi.
Ściana tzw. piekła przesłoniła ci zdrowy rozsądek.


Jest dokładnie odwrotnie, powinieneś posłuchać napomnień:

Przypowieści Salomona 12:1 Kto miłuje karność, miłuje mądrość; a kto nienawidzi karcenia, jest głupi.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pożegnanie z monoteizmem

Postautor: KAAN » 01 mar 2017, 08:25

Przewodas pisze:A uwierzywszy, nie pragnę już nic więcej i niczego innego jak umrzeć jako poganin.
Tak mi Słowiańscy Bogowie Przodków moich dopomóżcie!


Księga Jeremiasza 10:8 Wszyscy co do jednego są głupi i nierozumni; niedorzecznością jest cześć oddawana drewnu.
9 Srebro cienko sklepane, sprowadzone z Tarszyszu, a złoto z Ofiru, to dzieło rzemieślnika i rąk złotnika; ich szata jest z błękitnej i czerwonej purpury. Wszystko to jest robota znawców.
10 Ale Pan jest prawdziwym Bogiem. On jest Bogiem żywym i Królem wiecznym; Od jego gniewu drży ziemia, a narody nie mogą znieść jego groźby.
11 Tak mówcie o nich: Bogowie, którzy nie stworzyli nieba ani ziemi, zginą z ziemi i spod tego nieba.

Podzuć swoje pogaństwo, bo jesteś pod sądem Bożym i zginiesz w piekle jeśli się nie nawrócisz.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Przewodas
Posty: 635
Rejestracja: 15 lis 2008, 12:07
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Warszawa
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pożegnanie z monoteizmem

Postautor: Przewodas » 01 mar 2017, 10:45

KAAN, poznawszy ciebie wybieram piekło.


Tworzenie zbliża do Stwórcy
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pożegnanie z monoteizmem

Postautor: KAAN » 01 mar 2017, 14:23

Przewodas pisze:KAAN, poznawszy ciebie wybieram piekło.
Stanie się według woli twojej.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pożegnanie z monoteizmem

Postautor: nesto » 03 mar 2017, 10:29

@Przewodas - dodać należy "nieistniejące".
Piekło jest wymysłem "kapłanów" aby mieli czym straszyć ludzi.
Ci jednak nie dają się nabrać - jak to kiedyś mówiono "strachy na Lachy" :lol:


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
Sebek
Posty: 364
Rejestracja: 19 lut 2016, 21:31
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: Pan Jezus jest moją drogą,prawdą i życiem.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pożegnanie z monoteizmem

Postautor: Sebek » 03 mar 2017, 19:25

Nesto czy jeśli ktoś wyrządził by ogromną krzywdę twoim bliskim lub tobie czy chciałbyś dla niego kary? Hitler wymordował 11 milonów ludzi zasługuje na karę czy nie?


Staraj się, abyś stanął przed Bogiem jako wypróbowany pracownik, który nie ma się czego wstydzić i który dobrze rozkłada słowo prawdy. II Tym 2:15
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pożegnanie z monoteizmem

Postautor: nesto » 03 mar 2017, 22:03

A czy babcia mając wąsy mogłaby płodzić dzieci?
Nie piszemy tutaj gdybylogicznie.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości