Czy Bóg Wszechmocny jest osobą ?

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Wszechmocny jest osobą ?

Postautor: nesto » 20 paź 2016, 11:49

wuko - musisz wybrać.. albo głupota, albo rozum :-D
Pozdrawiam serdecznie braci w Chrystusie Jezusie i życzę owocnego życia :-D


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Wszechmocny jest osobą ?

Postautor: KAAN » 20 paź 2016, 13:41

nesto pisze:Pozdrawiam serdecznie braci w Chrystusie Jezusie i życzę owocnego życia :-D
Twoich braci czy nie twoich? Jełsi masz na myśłi twoich to nie masz takich braci, bo jesteś ateistą. Jeśli nie swoich to dziękuję, choć nie wierzę w twoje szczere intencje.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Wszechmocny jest osobą ?

Postautor: nesto » 20 paź 2016, 16:11

KAAN pisze:
nesto pisze:Pozdrawiam serdecznie braci w Chrystusie Jezusie i życzę owocnego życia :-D
Twoich braci czy nie twoich? Jełsi masz na myśłi twoich to nie masz takich braci, bo jesteś ateistą. Jeśli nie swoich to dziękuję, choć nie wierzę w twoje szczere intencje.


Ależ akurat Ty nie masz zbyt wiele wspólnego z tym Jezusem, o którym czytałem :-D
Pozdrawiam serdecznie Ciebie jako człowieka, a jako braci w Jezusie Chrystusie pozdrowiłem tych, co w niego wierzą i idą jego drogą :-D
Pozdrawiam również maszynistów i motocyklistów :-D

Duch nie jest osobą, bo nie byłby wtedy duchem.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Wszechmocny jest osobą ?

Postautor: KAAN » 20 paź 2016, 16:57

nesto pisze:]Ależ akurat Ty nie masz zbyt wiele wspólnego z tym Jezusem, o którym czytałem :-D
Cóż ty możesz wiedzieć o mnie o mojej społeczności z Jezusem, skoro jesteś ateistą? :)
Pozdrawiam serdecznie Ciebie jako człowieka, a jako braci w Jezusie Chrystusie pozdrowiłem tych, co w niego wierzą i idą jego drogą :-D
Dziękuję za pozdrowienia, tyle że z ust ateisty takie pozdrowienia są jakieś takie cienkie, miałkie...
Duch nie jest osobą, bo nie byłby wtedy duchem.
Ale kombinujesz :D ,co trochę wymyślasz nowe ateistyczne teorie. Ateiście nie mają zielonego pojęcia o duchowych sprawach, nie męcz się, na pewno nic nie wymyślisz sensownego. Musiałbyś się nawrócić, a le nie mozesz tego zrobić dopóki nie uwierzysz w prawdziwego Boga objawionego w Biblii.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Wszechmocny jest osobą ?

Postautor: nesto » 20 paź 2016, 17:39

Ponieważ nie interesują mnie Twoje przemyślenia - dyskusję uważam za zakończoną.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Ix12
Posty: 406
Rejestracja: 14 gru 2016, 13:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Wszechmocny jest osobą ?

Postautor: Ix12 » 16 mar 2017, 11:49

KAAN pisze:
nesto pisze:]Ależ akurat Ty nie masz zbyt wiele wspólnego z tym Jezusem, o którym czytałem :-D
Cóż ty możesz wiedzieć o mnie o mojej społeczności z Jezusem, skoro jesteś ateistą? :)
Pozdrawiam serdecznie Ciebie jako człowieka, a jako braci w Jezusie Chrystusie pozdrowiłem tych, co w niego wierzą i idą jego drogą :-D
Dziękuję za pozdrowienia, tyle że z ust ateisty takie pozdrowienia są jakieś takie cienkie, miałkie...
Duch nie jest osobą, bo nie byłby wtedy duchem.
Ale kombinujesz :D ,co trochę wymyślasz nowe ateistyczne teorie. Ateiście nie mają zielonego pojęcia o duchowych sprawach, nie męcz się, na pewno nic nie wymyślisz sensownego. Musiałbyś się nawrócić, a le nie mozesz tego zrobić dopóki nie uwierzysz w prawdziwego Boga objawionego w Biblii.


Duch człowieka to wg. ciebie inna osoba? Czyli człowiek to "dwójca"?


Cały czas KAAN na PW straszy banem. Tacy tu są modzi..Poziom najwyżej śmieszny. Trynitarianie tak mają.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Wszechmocny jest osobą ?

Postautor: kontousunięte1 » 16 mar 2017, 11:57

I tu widać, że niewiele rozumiesz. Twoje zdanie o dwójcy człowieka nadaje się raczej do działu "popraw humor". Niestety.


Ix12
Posty: 406
Rejestracja: 14 gru 2016, 13:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Wszechmocny jest osobą ?

Postautor: Ix12 » 16 mar 2017, 12:05

kontousunięte1 pisze:I tu widać, że niewiele rozumiesz. Twoje zdanie o dwójcy człowieka nadaje się raczej do działu "popraw humor". Niestety.


1 Tesal 5:23
Oby sam Bóg pokoju w pełni was uświęcił. A duch i dusza, i ciało wasze, Bracia, zdrowe pod każdym względem, niech będą zachowane bez nagany podczas obecności naszego Pana, Jezusa Chrystusa.

Może odpowiesz z ilu osób składa się człowiek? :mrgreen: Skoro uważasz że duch żyje po śmierci człowieka nadal..


Cały czas KAAN na PW straszy banem. Tacy tu są modzi..Poziom najwyżej śmieszny. Trynitarianie tak mają.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Wszechmocny jest osobą ?

Postautor: kontousunięte1 » 16 mar 2017, 12:08

I tu masz własnie przykład przeciwko swoim poglądom. Człowiek jest jeden, a jednak ma w sobie i ducha, i duszę i materialne ciało. Trzy w jednym.


Ix12
Posty: 406
Rejestracja: 14 gru 2016, 13:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Wszechmocny jest osobą ?

Postautor: Ix12 » 16 mar 2017, 13:21

kontousunięte1 pisze:I tu masz własnie przykład przeciwko swoim poglądom. Człowiek jest jeden, a jednak ma w sobie i ducha, i duszę i materialne ciało. Trzy w jednym.


Wg biblii np. przekład gdański - dusza to istota żywa, niekoniecznie człowiek. Rodzaju 1, Ez 18:4...

Duch to siła życiowa..

Nie odpowiedziałeś na moje pytanie? Masz z nim problem?


Cały czas KAAN na PW straszy banem. Tacy tu są modzi..Poziom najwyżej śmieszny. Trynitarianie tak mają.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Wszechmocny jest osobą ?

Postautor: kontousunięte1 » 16 mar 2017, 14:16

Na jakie pytanie nie odpowiedziałam?
Problemy to ja mam, ale nie dotyczą spraw poruszanych na forum.


Ix12
Posty: 406
Rejestracja: 14 gru 2016, 13:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Wszechmocny jest osobą ?

Postautor: Ix12 » 16 mar 2017, 14:18

Na pytanie zawarte w poście napisanym o godzinie 12.05.


Cały czas KAAN na PW straszy banem. Tacy tu są modzi..Poziom najwyżej śmieszny. Trynitarianie tak mają.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Wszechmocny jest osobą ?

Postautor: kontousunięte1 » 16 mar 2017, 14:23

Nie ma takiego posta. Może o 13:05
Ale ja nie widzę na co mam odpowiadać. Na to: :mrgreen: ;-)


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Wszechmocny jest osobą ?

Postautor: KAAN » 16 mar 2017, 18:51

Ix12 pisze:Duch człowieka to wg. ciebie inna osoba? Czyli człowiek to "dwójca"?
Człowiek to trójca, ponieważ został stworzony na obraz i podobieństwo Boże.
Co rozumiesz przez "osoba"?


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy Bóg Wszechmocny jest osobą ?

Postautor: nesto » 16 mar 2017, 19:09

KAAN pisze:Człowiek to trójca, ponieważ został stworzony na obraz i podobieństwo Boże.

A pies to "jedynca"? :roll:


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości