Papież czy pełniący obowiązki?

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Mitnaged
Posty: 33
Rejestracja: 19 sie 2016, 01:07
wyznanie: Ateista
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Papież czy pełniący obowiązki?

Postautor: Mitnaged » 19 sie 2016, 02:23

kontousunięte1 pisze:Dlaczego ten człowiek namawia do przyjmowania bandytów islamskich, a o śmierci księdza we Francji (która jest przecież prawie kolebką katolicyzmu, a obecnie chyba najbardziej ateistycznym państwem Europy) jedynie bąknął, że ubolewa?

Nie przypominam sobie, żeby papież namawiał do przyjmowania dżihadystów czy innych bandytów, tylko uchodźców, ludzi uciekających przed wojną (którą zresztą zawdzięczamy Europie).
Generalnie wypowiada się on za miłosierdziem wobec bliźnich, i generalnie przeciwko przemocy. To chyba powinno być Ci bliskie?
kontousunięte1 pisze:Kim jest ten człowiek, bo jako rzekoma głowa KrK raczej powinien grzmieć i potępiać rzeź chrześcijan jaka ma miejsce na Bliskim Wschodzie, w Afryce a już obecnie w Europie też, a on nakazuje bandziorów przyjmować...

Tak w sumie to wiesz jakieś 80% ofiar dzihadystów to muzułmanie i to oni są ofiarami rzezi, no i jazydzi rzecz jasna.
kontousunięte1 pisze:„Potrzebna jest gotowość przyjęcia ludzi uciekających od wojen i głodu. Solidarność z osobami pozbawionymi swoich praw podstawowych, w tym do swobodnego i bezpiecznego wyznawania swojej wiary” – powiedział Franciszek podczas wystąpienia w Krakowie.
Wszystko to bardzo ładnie brzmi w ustach tego lewicowego papieża, ale łatwo się mówi, a dużo trudniej to robi. Podstawowym problemem jest odróżnienie tego kto jest potrzebującym pomocy uciekinierem z terenu wojny, kto jest leniem liczącym na darmowe pieniądze, a kto po prostu żołnierzem ISIS. Jak słusznie zauważył poseł Robert Winnicki, "Pasterze nie powinni prowadzić swoich owiec na rzeź."

Nie widzę nic kontrowersyjnego w słowach papieża. Wszak odkąd pamiętam wmawia się ludziom że sednem chrześcijaństwa jest miłosierdzie wobec bliźniego. Owszem nie zawsze można wyłowić tych co chcą na tym skorzystać wśród masy potrzebujących pomocy, nie rozumiem natomiast dlaczego tak usilnie opowiadasz się za karaniem 99% za grzechy marginesu?

Nie rozumiem też skąd pomysł, że głowa religijnej hierarchicznie zbudowanej i skrajnie dyskryminacyjnej organizacji jest lewicowa.


Mitnaged
Posty: 33
Rejestracja: 19 sie 2016, 01:07
wyznanie: Ateista
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Papież czy pełniący obowiązki?

Postautor: Mitnaged » 19 sie 2016, 02:27

jj pisze:Nie wszyscy muzulmanie sa terrorystami, ale wszyscy terrorysci sa muzulmanami.
to dokładnie tak samo powinieneś traktować każdego chrześcijanina.

A to dlaczego? Nie slyszalem o chrzescijanskich terrorystach?

Bo mało czytasz?
Zamach w Oklahomie dla przykładu. Pomijam już dość regularne zamachy na kliniki aborcyjne i lekarzy w USA. ;]


Awatar użytkownika
Deo et Patriae
Posty: 24
Rejestracja: 15 paź 2016, 13:10
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Starać się żyć tak, aby w godzinie śmierci móc się bardziej cieszyć niż lękać.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Papież czy pełniący obowiązki?

Postautor: Deo et Patriae » 15 paź 2016, 14:08

kontousunięte1 pisze:Myślę, że nie ma co się "spinać". Faktem jest, że dopóki nie wypracują nasi ziemscy przywódcy-mądrale na unijnych stołkach, DOSKONAŁEGO sposobu sprawdzania, kto chce wjechać na teren Europy, nie powinno się wszystkich traktować jak "braci". A dobrze wiemy, że to mrzonka, bo jest wyraźna tendencja i przekaz "z góry", aby wpuszczać kogo popadnie. W dodatku media mają zamknąć gęby w razie popełnionych przestępstw przez biednych muzułmanów, a sądy mają umarzać sprawy. Widać to jak na dłoni obserwując wyroki :mrgreen: , wyciszając informacje o brutalnych przestępstwach itp.
Mam wrażenie, że wszystko jest dokładnie sterowane, od dawna ustalone "na szczytach władzy", a głosy rozsądku są torpedowane, wyśmiewane, ganione i karane.
I papież niech nie gada takich głupot, bo plecie "jak stara baba w ciąży". Niech sobie za tą spiżową bramę przyjmie kogo chce i jeszcze większym murem odgrodzi. A przede wszystkim niech przeczyta Biblię, bo niektóre jego wypowiedzi są ni z gruszki ni z pietruszki. Dla mnie jest po prostu politykiem i uzurpatorem, kto wie czy nie wysłannikiem :evil: :evil:


Właśnie nie wypracują żadnych dobrych metod sprowadzania uchodźców. A dlaczego nie wypracuje? Bo lewacka Europa (w dużej mierze masońska) ma na celu wyniszczenie chrześcijaństwa - głównie katolicyzmu. Przecież to wspaniała i nieomylna Unia Europejska stwierdziła, że największym zagrożeniem współczesnej Europy jest katolicyzm, a dlaczego? Dlatego, że to właśnie Katolicy nawołują do pokoju i miłosierdzia. To masoni na początku XX wieku stwierdzili, że największym zagrożeniem dla współczesnej europy są katolicy, nie protestanci, nie prawosławni lub inne odłamy, tylko właśnie katolicy. Bo to katolicy stoją nieprzerwalnie od XX- wieków na straży nauki Chrystusa. I to oni są zagrożeniem dla ateistycznego świata, owładniętego jakby kultem demona. Natomiast krytykowanie Papieża za nakaz przyjmowania uchodźców jest błędem i wypaczeniem myślenia. Papież nawołuje za miłosierdziem ewangelicznym.


- Dominus regat vos et nihil vobis deerit.

- Wy macie wskrzesić ducha katolickiego i być jako świece płonące w ciemnym miejscu.
Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Papież czy pełniący obowiązki?

Postautor: Riddick » 15 paź 2016, 19:13

Deo et Patriae pisze: Przecież to wspaniała i nieomylna Unia Europejska stwierdziła, że największym zagrożeniem współczesnej Europy jest katolicyzm, a dlaczego? Dlatego, że to właśnie Katolicy nawołują do pokoju i miłosierdzia.

Chyba różnie pojmujemy pokój i miłosierdzie, a tak się składa, historycznie rzecz biorąc, że rzymskokatolicyzm jest ostatnią ideologią, która wzywa do pokoju i miłosierdzia.
Deo et Patriae pisze: To masoni na początku XX wieku stwierdzili, że największym zagrożeniem dla współczesnej europy są katolicy, nie protestanci, nie prawosławni lub inne odłamy, tylko właśnie katolicy. Bo to katolicy stoją nieprzerwalnie od XX- wieków na straży nauki Chrystusa.

Mam się roześmiać teraz, czy za chwilę? kościół rzymskokatolicki, istniejący od 1054 roku nie przechowuje na straży nauki Chrystusa, lecz wypaczył i przeinaczył to co odziedziczył po Kościele.
Deo et Patriae pisze: I to oni są zagrożeniem dla ateistycznego świata, owładniętego jakby kultem demona. Natomiast krytykowanie Papieża za nakaz przyjmowania uchodźców jest błędem i wypaczeniem myślenia. Papież nawołuje za miłosierdziem ewangelicznym.

Uchodźcy tak, ale terroryści nie. Czy Bergoglio jest w stanie ich oddzielić i powiedzieć, komu należy się pomoc?


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
Awatar użytkownika
Deo et Patriae
Posty: 24
Rejestracja: 15 paź 2016, 13:10
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Starać się żyć tak, aby w godzinie śmierci móc się bardziej cieszyć niż lękać.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Papież czy pełniący obowiązki?

Postautor: Deo et Patriae » 15 paź 2016, 20:52

Riddick, na jakiej podstawie stawiasz tak śmiałe tezy? Masz na myśli krucjaty?


Od 1054r. istnieje kościół prawosławny, o ile mi wiadomo. Kościół prawosławny, który zawsze był na kolanach, czy to przed carem, czy przed komunistami. Więc zamiast śmiechu, polecam płacz... Religia prawosławna, która zawsze była na użytek władzy, do dnia dzisiejszego nie zmieniła swojego podejścia. Lud prawosławny zawsze bał się władzy, nie Boga, tylko władzy. Pytanie, ilu kościół prawosławny wydał świętych mężów, którzy walczyli w obronie wiary? Którzy byliby w stanie oddać życie za Chrystusa Pana?


Oczywiste jest, że chodzi o uchodźców i to ma na myśli papież Franciszek. Trzeba być tym miłosiernym Samarytaninem. Trzeba im pomagać, bo tak nakazuje nam Chrystus. Nie ma tu mowy o terrorystach. Terroryści to niestety efekt uboczny, przed którym jak najbardziej trzeba się bronić.


- Dominus regat vos et nihil vobis deerit.

- Wy macie wskrzesić ducha katolickiego i być jako świece płonące w ciemnym miejscu.
christianinroman
Posty: 321
Rejestracja: 20 maja 2016, 07:29
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Papież czy pełniący obowiązki?

Postautor: christianinroman » 15 paź 2016, 21:34

Do Deo et Patriae. Naprawdę nie wiem czy się śmiać czy płakać nad tobą i twoim kościołem ( czytaj KRK ). Jak Ty to sobie wyobrażasz że KRK zmienił nauki Pana Jezusa i apostołów, a są znane daty ustanowienia doktryn i nauk papieskich, a Ty twierdzisz że KRK jest tym kościołem który założył Pan Jezus; nie ma większych herezji i kłamstw.


Awatar użytkownika
Deo et Patriae
Posty: 24
Rejestracja: 15 paź 2016, 13:10
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Starać się żyć tak, aby w godzinie śmierci móc się bardziej cieszyć niż lękać.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Papież czy pełniący obowiązki?

Postautor: Deo et Patriae » 15 paź 2016, 21:55

christianinroman pisze:Do Deo et Patriae. Naprawdę nie wiem czy się śmiać czy płakać nad tobą i twoim kościołem ( czytaj KRK ). Jak Ty to sobie wyobrażasz że KRK zmienił nauki Pana Jezusa i apostołów, a są znane daty ustanowienia doktryn i nauk papieskich, a Ty twierdzisz że KRK jest tym kościołem który założył Pan Jezus; nie ma większych herezji i kłamstw.



Trochę niejasna jest Twoja wypowiedź, proszę jaśniej. Jakieś przykłady?


- Dominus regat vos et nihil vobis deerit.

- Wy macie wskrzesić ducha katolickiego i być jako świece płonące w ciemnym miejscu.
Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Papież czy pełniący obowiązki?

Postautor: Riddick » 17 paź 2016, 00:55

Deo et Patriae pisze:Od 1054r. istnieje kościół prawosławny, o ile mi wiadomo. Kościół prawosławny, który zawsze był na kolanach, czy to przed carem, czy przed komunistami.

Czy ten Twój mały świat się jakoś nazywa? Tych bzdur nawet nie ma co komentować, są odpowiednie pozycje obalające bzdurność tych wypowiedzi, chcesz, to podeślę bibliografię. No i rozumiem, że lepszy jest ten kościół, który rezyduje w watykanie, kłamie od prawie tysiąca lat i przy okazji współpracował ze zbrodniczymi reżymami. Nie no, spoko.


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
Mitnaged
Posty: 33
Rejestracja: 19 sie 2016, 01:07
wyznanie: Ateista
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Papież czy pełniący obowiązki?

Postautor: Mitnaged » 04 gru 2016, 04:49

Riddick pisze:Uchodźcy tak, ale terroryści nie. Czy Bergoglio jest w stanie ich oddzielić i powiedzieć, komu należy się pomoc?

Czy ewentualny brak takiej metody jest wystarczającym powodem, żeby zamknąć drzwi przed wszystkimi?


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Papież czy pełniący obowiązki?

Postautor: Samolub » 04 gru 2016, 13:41

Tak, wystarczajacy ponieważ uciekają z krajow gdzie nie ma wojny. Mozna np uznac ze Jordania nie moze przyjac w porownaniu do swojej ludnosci tak znacznych liczb uchodzcow i to zagraża stabilnoscia takiego kraju, klesce epidemi czy glodu, ale ten kraj wystosowal prosbe o pomoc po partnersku do innych krajow i podziekowal za pomoc.

Turcja ma 90 mln mieszkancow i jest sporym krajem, nie wszyscy uciekinierzy uciekaja do Turcjii, jest Iran (ogromny kraj) Arabia Saudyjska (ogromny i bogaty kraj ktory buduje juz mur na granicy z Irakiem) Egipt dla Sudanu jest krajem osciennym. A tu mowimy o np migracjii z Calle do Dover czyli przez kanal, albo z Wloch czy Grecjii, to biedne kraje, zle warunki, wojna się tam toczy?

Oczywiscie, że zamknac dzwii, ten kto prosi, deklaruje coś, otrzymuje zgode moze liczyc na przyjecie w danym kraju ktory taki wniosek akceptuje. Bo nie mowimy o ucieczcce z terenow objetych wojną, kataklizmem etc.

Gdyby Niemcy chcieli ratowac jakis uciekinierow wyslaliby transportowce do portow w Syrii i w skrocie już by ich transportowali do Hamburga. Oczywiscie musieliby to ustalic z Syrią, a watpie by znalezli w miastach "rzadowych" chetnych

Dziwne jest to że emigranci nie maja nawet jakis przedstawicieli, ani nie sa np Grekom wdzieczni za wspaniale warunki, przecież Grecy maja też swoje problemy, przestana pracowac czy pomagac to oni pomrą. To po co krytykowac Grecje ? To Grecy nieroby bo pracuja najwiecej godzin w tygodniu i sa uzaleznieni od kapitalu zagranicznego? =P

Przecież wyraznie Polska jest/byla w orbicie medialnej Niemiec i reprezentowala ich interesy na kontynencie, migracja to jakis element ukladanki historyczno-ekonomicznej Niemiec tylko tak z pominieciem np krajow szlakow migracyjnych. Niemcy moze i nie sa ekspansywne terytorialnie bo byc nie moga w obecnej syruacjii, stąd agresywna polityka medialna, ekonomiczna

Juz szereg patologii taka polityka wywołała w Europie. UE to nie jest obecnie super projekt, bo ma bledy w strukturze, Traktat Lizbonski to wogole fiasko przeprowadzone wbrew referendom w wielu krajach i wbrew opini publicznej. Zresztą prosze się upierac dalej w glupocie =P teraz jest weryfikacja tej polityki bo politycy optujacy za tymi ideami nie potrafią się weryfikowac, zreszta sami siebie wybieraja.

Co by nie było bedzie tak jak chcą ludzie, czy to politycy się ugną, czy bedzie potrzebna wojna domowa w jakims kraju bedzie jak ludzie chcą. Ludzie sa uparci i krnąbni, nigdy latwo dyrektywy nie przechodzą

Puki co tendencja jest taka że w kazdym kraju ludzie chcą powrotu do panstw narodowych. Zobacz sb USA, UK gdzie to miekko przebieglo przez wymiane gabjnetow w ramach partii konserwatywnej kiedy premier po nieudanym referendum za jego wizja racjonakizmu europejskiego podaje się do dymisjii. Opozycja (Partia Pracy) optujaca tez za pozostaniem wogole nie wymienila szefa, tak samo w Uni. Partia Konserwatywno Liberalna w UK rzadziw bo standardy i glos ludzi uszanowala stad moze UKIP nie ma tamiego poparcia. Inny standard demokracjii niz w UE, inny rodzaj uslugi =D

Mniemam ze w Niemczech moze się nic nie zmieni ale w Austrii, Francjii tak. Jeszcze trzeba brac pod uwage to ze w Holandii czy Dani 3/4 ludzi jest za wyjsciem z UE
Oczywiscie jak zawsze sondaze będą mowic co innego i moze się okazac że Marine Le Pen wygra

Znowu biedne Niemcy poczuja się osaczone, potem nagle ze strachu wymorduja mniejszosci i wypowiedza wojne jakimś mniejszym panstwom. Moze tym razem zaczna od Dani, z tym że na ich terenie jest kilkaset tys zolniezy Amerykanskich, Brytyjskich i Kanadyjskich. Pozatym troche inny uklad granic, czyli de facto ich glupota moze odbic się czykawka, a jak nie zmienia polityki czy rzadu to znow jakies NSDAP przejmie wladze. Debilizm ze skrajnosci w skrajnosc, niedawno rozdawali smartphony, loty, pieniadze emigrantom, teraz juz wszystkim brakuje ochoty by herbatke im na mrozie podac bo tak wyglada nieracjonalizm, rozdajesz smartphony licz się ze braknie potem na chleb dla umierajacych dzieci.

Sprowadzili mln ludzi ktorzy posprzedawali majatki zeby sie dostac do Niemiec teraz ich nie wpuszcza? =P noi co wpuszcza ich w kanaly pod Niemcami czy schrony atomowe, powstanie nowa rasa ludzi kretow ? Sami swoją glupota radykalizuja muzuman i wlasnych obywateli, tak się zmieniaja nastroje spoleczne przy typowej wojnie domowej lub przy mordach jakis, etap miekki poczatkowy, w pewnym momencie tendencje sa nieodwracalne.

Ale wlasnie mnie to interesuje czy uda sie znow Niemcom sojusz z Arabami, bo to historyczny sojusz. No to już wiadomo czemu element arabski trzeba dystrybuowac z Niemiec i go sprowadzic. Niemcy maja swoje uwarunkowania historyczno geopolityczne i wygorowane ambicje przez co tylko swoim sasiadom dostarczaja dowodow na niecne zamiary =P

Nie wiem po co wzglednie stabilny kontynent rzucac ze skrajnosci w skrajnosc skoro historycznie wiadomo jak się to kończy. Stad takie wyczulenie, UE slabo sobie z tym obecnie radzi wrecz zaostrza różne patologie. Problem widze w narzucaniu rywalizacjii gospodarczo-medialnej, narzucaniu pewnych standardow czy tych samych rozwiazan w roznych krajach czy narodach. Gdzież ta tolerancja, czyżby to taki lep na muchy eurokratow ktory pozwala im doic ludzi ?

I nie myslcie że Niemcy dali coś darmo Arabom, policzyli każdą marke, znaczy euro... jak się komus cos dostalo to jakiejs propagandzie posłuży =P nie ma nic darmo, to ulozony narod


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości