Czy wiara w biblię ma sens... ?

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy wiara w biblię ma sens... ?

Postautor: nesto » 18 lip 2016, 08:31

Nie myli religii z wiarą. Mówi o jednym i o drugim.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy wiara w biblię ma sens... ?

Postautor: KAAN » 18 lip 2016, 11:41

inquisitio pisze:Ateisci powinni byc raczej obiektem naszych łez przed Najwyzszym,a nie przedmiotem wlasnego ,,wzrostu". Miłosierny Bog
,,placze " nad dziełem ktore umilowal a ktore to Go odrzuca .
Gdy Naród Wybrany odwracał się do Boga Jeremiasz przysłał od Pana posłanie
nawrócenia, zawierające tekst:
„Jeżeli zaś tego nie posłuchacie, będę potajemnie płakał nad waszą pychą. Będę płakał
nieustannie i zamienią się w potoki łez moje oczy, bo trzoda Pańska idzie w niewolę.
”/Jer
13,17/
Nasz Pan przyszedl do wszystkich ludzi,a szczegolnie do tych ktorzy odrzucaja Boga .
Tak i my powinnismy czynic.
Bóg nie płacze nad przeciwnikami, nie ma takiego przesłania w Biblii, Bóg płacze nad swoimi wybranymi; w ST Izrael był pokazany jako małżonka, która zdradza swojego męża. Związek pomiędzy małżonkami jest niezwykle ścisły, mocny, dlatego Bóg płacze nad Izraelem jak mąż za żoną.
Czym innym są przeciwnicy, wrogowie Boży, są wystawieni na Boży gniew, na drwinę, określani jako głupcy. Wystarczy przeczytać księgę psalmów, przypowieści Salomona.
Dzisiaj w okresie łaski występuje podobna sytuacja, różnica jest w roli Kościoła, który zamiast walczyć z mieczem w ręku jak było w ST walczy Słowem, Ewangelią o ludzkie dusze i oczywiście modli się o tych, którzy są pod wpływem Ewangelii aby Bóg ich zbawił.
Jednak nie o wszystkich należy się modlić, napisał o tym Jan:

I List św. Jana 5:16 Jeżeli ktoś widzi, że brat jego popełnia grzech, lecz nie śmiertelny, niech się modli, a Bóg da mu żywot, to jest tym, którzy nie popełniają grzechu śmiertelnego. Wszak jest grzech śmiertelny; nie o takim mówię, żeby się modlić.

Ludzie odrzucający Ewangelię zbawieni świadomie, pomimo jasnego świadectwa popełniają taki grzech i modlitwa o nich jest bez sensu. Oczywiście my nie wiemy czy ktoś ten grzech popełnił na 100%, i dlatego na wszelki wypadek niektórzy modlą się i o te "beznadziejne przypadki".

To forum jest miejscem do ktorego sa przyciągane różnego rodzaju "przypadki", niektórzy mają misję przez siebie wyznaczoną do wyśmiewania, dyskredytowania wiary, Boga, chrześcijańskiej wiary i tacy po jakimś czasie ewangelizacji nie stanowią celu naszych modlitw, bo to bez sensu, ale spotkanie z nimi może utwierdzić naszą wiarę i przygotować nas do obrony wiary w innych okolicznościach.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
inquisitio
Posty: 4898
Rejestracja: 15 maja 2012, 11:41
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy wiara w biblię ma sens... ?

Postautor: inquisitio » 18 lip 2016, 12:18

Kaan
Bóg nie płacze nad przeciwnikami, nie ma takiego przesłania w Biblii, Bóg płacze nad swoimi wybranymi;

Odepchnieta milosc jest zawsze powodem do placzu.,,Łzy" Boga sa jednak jedne,gdyź Jego milosc nie ma wzgledu na osobę. Jezli byloby inaczej znaczy to ze milosc Boga jest warunkowa ,to zas jest sprzeczne z Jego bytem.
Przeciwnikiem zas bedxie zawsze ten kto sie Go zaprze ,bez wzgledu na osobe.


Contemplari et contemplata aliis tradere
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy wiara w biblię ma sens... ?

Postautor: KAAN » 18 lip 2016, 14:02

inquisitio pisze:Kaan
Bóg nie płacze nad przeciwnikami, nie ma takiego przesłania w Biblii, Bóg płacze nad swoimi wybranymi;

Odepchnieta milosc jest zawsze powodem do placzu.,,Łzy" Boga sa jednak jedne,gdyź Jego milosc nie ma wzgledu na osobę. Jezli byloby inaczej znaczy to ze milosc Boga jest warunkowa ,to zas jest sprzeczne z Jego bytem.
Przeciwnikiem zas bedxie zawsze ten kto sie Go zaprze ,bez wzgledu na osobe.
Musisz poznać czym jest Boża miłość:

I List św. Jana 4:10 Na tym polega miłość, że nie myśmy umiłowali Boga, lecz że On nas umiłował i posłał Syna swego jako ubłaganie za grzechy nasze.

Miłość Boża przejawia się w przygotowaniu zbawienia dla człowieka, także w oczekiwaniu na nawrócenie:

II List św. Piotra 3:9 Pan nie zwleka z dotrzymaniem obietnicy, chociaż niektórzy uważają, że zwleka, lecz okazuje cierpliwość względem was, bo nie chce, aby ktokolwiek zginął, lecz chce, aby wszyscy przyszli do upamiętania.

W ST Bóg wyróżnił jeden naród i traktował go całkowicie inaczej niż inne narody, postępował z nimi ze względu na pochodzenie:

List do Rzymian 11:28 Co do ewangelii, są oni nieprzyjaciółmi Bożymi dla waszego dobra, lecz co do wybrania, są umiłowanymi ze względu na praojców.

Bóg rozróżnia ludzi, jednych obraża miłością a innych dotyka jego kara i gniew, niech nikt nie myśłi sobie, że Pan Bóg spokojnie przygląda się swoim wrogom i płacze nad nimi; zbierają oni swoje winy aż ich czara przepełni się, wtedy doznają sądu i gniewu.

Ps 2
1 Czemuż to burzą się narody, A ludy myślą o próżnych rzeczach?
2 Powstają królowie ziemscy I książęta zmawiają się społem Przeciw Panu i Pomazańcowi jego:
3 Zerwijmy ich więzy I zrzućmy z siebie ich pęta!
4 Ten, który mieszka w niebie, śmieje się z nich, Pan im urąga.
5 Wtedy przemówi do nich w gniewie swoim I gwałtownością swoją przerazi ich:
6 Ja ustanowiłem króla mego na Syjonie, Świętej górze mojej.
7 Ogłoszę zarządzenie Pana: Rzekł do mnie: Synem moim jesteś, Dziś cię zrodziłem.

Przypowieści Salomona 17:5 Kto się naśmiewa z ubogiego, urąga jego Stworzycielowi, a kto się raduje z nieszczęśliwego, nie ujdzie kary.

Sof 2:8 Słyszałem urąganie Moabitów i zniewagi synów Ammonowych, którymi urągali mojemu ludowi i wynosili się nad ich kraj
9 Dlatego jako żyję Ja - mówi Pan Zastępów, Bóg Izraela - Moab stanie się jak Sodoma, a synowie Ammonowi jak Gomora, miejscem bujnych pokrzyw i dołem solnym, i pustynią po wszystkie czasy. Resztki mojego ludu złupią ich, a pozostali z mojego narodu posiądą ich.
10 Spotka ich to za ich pychę, gdyż lżyli i wynosili się ponad lud Pana Zastępów
.

Z wypowiadaniem sądów o Bogu wszechmocnym należy zachować ostrożność, bo można powiedzieć o Nim nieprawdę co może skutkować gniewem Bożym:
Księga Joba 42:7 A gdy Pan wypowiedział do Joba te słowa, odezwał się Pan do Elifaza z Temanu: Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job.
8 Dlatego teraz weźcie sobie siedem byków i siedem baranów, idźcie do mojego sługi Joba i złóżcie je na ofiarę całopalną za siebie; a Job, mój sługa, będzie się modlił za was, gdyż tylko jego modlitwy wysłucham, by nie uczynić wam czegoś złego, gdyż nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
2tm31617
Posty: 425
Rejestracja: 08 lip 2016, 22:05
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy wiara w biblię ma sens... ?

Postautor: 2tm31617 » 18 lip 2016, 20:00

liberator pisze:
2tm31617 pisze:Jakich dowodów oczekiwalbys na prawdziwość Słowa Bozego?


Odpowiedziałem Ci już...



Nie cwaniakuj. Miałeś dziesiątki dowodów od świadectw, po proroctwa. Wszystkich nie akceptujesz jako wiarygodne.

Ponawiam pytanie, jakich dowodów oczekujesz na potwierdzenie prawdziwości Biblii?

My wiemy czego oczekujemy na potwierdzenie prawdziwości ewolucji, a nauka nie potrafi tego uzasadnić...

Więc jak? Mogę postawić warunek, że jeśli nie umiesz odpowiedzieć, to po prostu przestaniesz tu pisać?


Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy wiara w biblię ma sens... ?

Postautor: nesto » 18 lip 2016, 23:46

Biblia jest ciekawą książką i pouczającą.
Wiele osób ma w związku z jej zbawiennym działaniem wizje, a ich wiara jest wielka:
https://www.youtube.com/watch?v=MWIRfb173G8

Proponuję aby słuchać tych teologów katolickich dokładnie.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
liberator
Posty: 937
Rejestracja: 27 lip 2014, 10:33
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy wiara w biblię ma sens... ?

Postautor: liberator » 19 lip 2016, 09:37

2tm31617 pisze: Miałeś dziesiątki dowodów od świadectw, po proroctwa. Wszystkich nie akceptujesz jako wiarygodne.


Świadectwo? W nauce ludzkie świadectwo / zeznanie nie znaczy nic.
Świadectwo może coś znaczyć przed sądem, ale też tylko w ograniczonym zakresie.
Jeśli zeznasz, że niewidzialny przyjaciel dał Ci cudowną moc we włosy i dlatego zrobiłeś to czy tamto, to chyba domyślasz się jaki będzie tego efekt przed sądem … :)

Proroctwo?
To podaj definicję proroctwa, a następnie przykład z biblii.

Wg mojej wiedzy, jedynym faktycznym proroctwem jest to Jezusa z Ewangelii Łukasza 21:32

Jezus mówi wprost, że koniec świata, sąd ostateczny i jego ponowne przyjście będzie miało miejsce za życia otaczających go ludzi. „Nie wymrze to pokolenie, a wszystko to się dokona.„

Jak widać Jezus się srogo pomylił. Jego proroctwo się nie spełniło...


2tm31617 pisze:My wiemy czego oczekujemy na potwierdzenie prawdziwości ewolucji, a nauka nie potrafi tego uzasadnić...


Poważnie? To co takiego oczekujesz? Przypuszczam, że chciałbyś zobaczyć jak jeden gatunek nagle zmienia się w drugi? Nie da rady. Musiałbyś żyć baaaaardzo długo...


2tm31617 pisze:Ponawiam pytanie, jakich dowodów oczekujesz na potwierdzenie prawdziwości Biblii?


Ponawiam odpowiedź: jakichkolwiek.

Jeśli uważasz, że coś dowodzi prawdziwości całej biblii i istnienia twojego Boga to opisz to. 
Nie ograniczam się do sztywnych ram czym taki dowód ma być.
Tym bardziej Ty nie musisz się ograniczać do żadnych moich ram.

Może to być wiele różnych dowodów, które razem jeszcze bardziej wzmacniają swoją dowodową wartość. 

Znam te, którymi chrześcijanie w kółko operują i są one bardzo słabe, kompletnie nie przekonujące. Głównie jest to wewnętrzne przekonanie o prawdziwości i zeznania ludzi którzy są o tym przekonani i którzy twierdzą, że mieli/mają bezpośredni kontakt z tym bogiem. 
Te dowody między innymi dlatego są tak słabe, że podobne relacje ze swoimi Bogami deklarują wyznawcy przeróżnych religii...


:powodzenia:
1. Wyzwanie moralne dla wierzących. Na razie nie sprostał mu nikt na forum: http://goo.gl/sXDX9L
2. Czy Biblia podaje prawdę? Konkretna weryfikacja. Weryfikacja wykazała, że biblia nie podaje prawdy. http://goo.gl/ued2be
3. Człowiek wierzący w istnienie boga. Przyczyny... http://goo.gl/YvyjhY
4. Jahwe namawiający / nakazujący zabijanie całych narodów łącznie z dziećmi. Obrzydliwość http://goo.gl/XOxKlB
5. „Pismo Święte to fikcja literacka ?" Żadnemu teiście nie udało się zaprzeczyć... http://goo.gl/pZuy0x
2tm31617
Posty: 425
Rejestracja: 08 lip 2016, 22:05
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy wiara w biblię ma sens... ?

Postautor: 2tm31617 » 19 lip 2016, 12:00

liberator pisze:Jeśli zeznasz, że niewidzialny przyjaciel dał Ci cudowną moc we włosy i dlatego zrobiłeś to czy tamto, to chyba domyślasz się jaki będzie tego efekt przed sądem … :)


Owszem, że nie obroniłbym się przed sądem, bo wówczas na ławie świadków musiałby jeszcze pojawic sie sam Bóg. Ale jakie sprawy ziemskie w sądzie dotyczą Boga?

liberator pisze:Proroctwo?
To podaj definicję proroctwa, a następnie przykład z biblii.

Wg mojej wiedzy, jedynym faktycznym proroctwem jest to Jezusa z Ewangelii Łukasza 21:32

Jezus mówi wprost, że koniec świata, sąd ostateczny i jego ponowne przyjście będzie miało miejsce za życia otaczających go ludzi. „Nie wymrze to pokolenie, a wszystko to się dokona.„

Jak widać Jezus się srogo pomylił. Jego proroctwo się nie spełniło...


Czyli dokonale rozuiemy, czym jest proroctwo, nie muszę definiować, bo Łk 21:32 to jest proroctwo dotyczące końca świata. Tu wyjaśnialem (biorąc to samo z Mateusza)
viewtopic.php?f=57&t=11916&p=505473#p505473


2tm31617 pisze:My wiemy czego oczekujemy na potwierdzenie prawdziwości ewolucji, a nauka nie potrafi tego uzasadnić...

Poważnie? To co takiego oczekujesz? Przypuszczam, że chciałbyś zobaczyć jak jeden gatunek nagle zmienia się w drugi? Nie da rady. Musiałbyś żyć baaaaardzo długo...
Tak, między innymi to. Cieszę się,że dostrzegasz. Przyznałeś że nauka ewolucji każe wierzyć w coś czego nie można zaobserwować :P A jak wiesz jest to niezgodne z prawami przyrody. Wiec ewolucja to filozofia lub reigia co najwyżej.


2tm31617 pisze:Ponawiam pytanie, jakich dowodów oczekujesz na potwierdzenie prawdziwości Biblii?


Ponawiam odpowiedź: jakichkolwiek.

Jeśli uważasz, że coś dowodzi prawdziwości całej biblii i istnienia twojego Boga to opisz to. 
Nie ograniczam się do sztywnych ram czym taki dowód ma być.
Tym bardziej Ty nie musisz się ograniczać do żadnych moich ram.

Może to być wiele różnych dowodów, które razem jeszcze bardziej wzmacniają swoją dowodową wartość. 

Znam te, którymi chrześcijanie w kółko operują i są one bardzo słabe, kompletnie nie przekonujące. Głównie jest to wewnętrzne przekonanie o prawdziwości i zeznania ludzi którzy są o tym przekonani i którzy twierdzą, że mieli/mają bezpośredni kontakt z tym bogiem. 
Te dowody między innymi dlatego są tak słabe, że podobne relacje ze swoimi Bogami deklarują wyznawcy przeróżnych religii...


No cóż, nie zrozumiałeś. Jakiekolwiek to nic dla mnie nie znaczy konkretnego. Pomogę Ci co będzie dla mnie konkretem w odniesieniu do ewolucji, np. odpowiedź o schemat przejścia z gada, dość ciężkiego stworzenia o prostym układzie oddechowym i wzroku, posiadającym twarde łuski, pełzającym lub poruszającym się niezwykle płasko na czterech nogach... w ptaka o kompletnie innej strukturze anatomicznej, z więcej niż inżynieryjną budową skrzydła, perfekcyjnym układzie oddechowym potrzebnym do latania, lekkości kostnej, czułym oczom, specyficznym atrybutem w świecie zwierząt - dziobami itd. Ale to tylko jedno z setek pytań bez realnej odpowiedzi. Nie mówiac o rzeczach, o które pytał Thor, a Ty i reszta woleliście unikać...
Wiec jak, czego oczekujesz na zasadność Biblii?


Awatar użytkownika
liberator
Posty: 937
Rejestracja: 27 lip 2014, 10:33
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy wiara w biblię ma sens... ?

Postautor: liberator » 19 lip 2016, 18:49

2tm31617 pisze:Owszem, że nie obroniłbym się przed sądem, bo wówczas na ławie świadków musiałby jeszcze pojawic sie sam Bóg. Ale jakie sprawy ziemskie w sądzie dotyczą Boga?



Ok. Czyli już rozumiesz, że zeznania w takiej sprawie są nieprzekonującym dowodem.
Co więcej, Twoja religia stawia sporo hipotez z dziedziny nauki, jak np. powstanie życia, kosmosu, planet, itp. Przy takich hipotezach zeznania świadków nie mają już znaczenia żadnego.
Hipotezy takie wymagają potwierdzenia w obserwowalnych faktach. Chyba że nie zależy nikomu na ich wiarygodności...

2tm31617 pisze:Czyli dokonale rozuiemy, czym jest proroctwo, nie muszę definiować, bo Łk 21:32 to jest proroctwo dotyczące końca świata.


No i to proroctwo Jezusa nie sprawdziło się. Było fałszywe.
Koniec świata i jego ponowne przyjście na obłoku z wielką mocą i chwałą nie stało się.
Miało się to stać nim przeminie to pokolenie – czyli ludzie mu współcześni.

Pewnie dlatego ewangelie zaczęto spisywać dopiero kilkadziesiąt lat później gdy zdano sobie sprawę, że tego końca chyba jednak nie będzie...

2tm31617 pisze:Wiec jak, czego oczekujesz na zasadność Biblii?


Nie wiem ile razy i jak trzeba Ci tłumaczyć prostą rzecz...
Dowody na prawdziwość twierdzeń biblijnych mogą być przeróżne.
Nie ograniczam się do jakichś konkretnych ram. Po co?
Jestem otwarty na dowody wszelkiego rodzaju.

Co tylko uważasz za dowód to wal!
Nie masz, to nie pytaj w kółko o to samo bez sensu.

Jak Darwin wpadł na pomysł ewolucji to nie wiedział, że jednym z kluczowych dowodów okażą się później badania genetyczne.

2tm31617 pisze:Ale to tylko jedno z setek pytań bez realnej odpowiedzi. Nie mówiac o rzeczach, o które pytał Thor, a Ty i reszta woleliście unikać...


Na większość z tych pytań odpowiedzi już są od dawna :)
Zrobiłeś słaby wywiad skoro tego nie wiesz.

Mnie dyskusja na temat ewolucji jakoś specjalnie obecnie nie pociąga.
Poznałem dowody naukowe jakie za nią przemawiają i zgadzam się, że „TE” jest to aktualnie najlepsza teoria naukowa jaką mamy, która opisuje przyczyny / powody tak wielkiej różnorodności życia na naszej wspaniałej planecie.
Po co mam z tym dyskutować skoro się z tym zgadzam...?

Jeśli uważasz inaczej to zachęcam Cię do podjęcia debat na forach np. biologicznych ze specjalistami z tego zagadnienia. Podeślij tu koniecznie link do takiej dyskusji :)

Gdyby udało Ci się obalić tą teorię to byłbyś jednym z najsłynniejszych ludzi świata!
Wielu próbowało, nikomu się nie udało. Próbuj!


:powodzenia:
1. Wyzwanie moralne dla wierzących. Na razie nie sprostał mu nikt na forum: http://goo.gl/sXDX9L
2. Czy Biblia podaje prawdę? Konkretna weryfikacja. Weryfikacja wykazała, że biblia nie podaje prawdy. http://goo.gl/ued2be
3. Człowiek wierzący w istnienie boga. Przyczyny... http://goo.gl/YvyjhY
4. Jahwe namawiający / nakazujący zabijanie całych narodów łącznie z dziećmi. Obrzydliwość http://goo.gl/XOxKlB
5. „Pismo Święte to fikcja literacka ?" Żadnemu teiście nie udało się zaprzeczyć... http://goo.gl/pZuy0x
2tm31617
Posty: 425
Rejestracja: 08 lip 2016, 22:05
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy wiara w biblię ma sens... ?

Postautor: 2tm31617 » 19 lip 2016, 22:01

Cóż, jesteś nudny, ale ponieważ zależy mi na Twoim nawróceniu to napiszę Ci ciekawe dla chrześcijan rzeczy, mimo że dla Ciebie to i tak pewnie będzie bełkot jak dotychczas z każdym dowodem.

Job 26:7 (unosząca się Ziemia? Bez Galileusza i Kopernika! :P )
Rdz 6:15 (do dziś wśród inżynierów budzi to podziw, parametry idealne)
Hbr 11:3 (skąd starożytni ludzie o tym wiedzieli?)
Kpł 17:11,14 (jeszcze niedawna medycyna sugerowała upuszczać krew myśląc, że to pomoże się wykurować)
Rdz 1:24 (zwierzęta są stworzone tylko wg rodzajów i wg rodzajów do dziś się rozmnażają, NIE ZAOBSERWOWANO ewolucyjnego przejścia)
Job 38:16 (Jak Job sprawdził, że na dnie głębokich oceanów są zasilające je źródła?)
Rdz 3 i Iz 24:5 (powody dla których istnieje cierpienie wyjśnione, a jak ewolucja wyjaśnia kwestie powstania cierpienia? Podobnie ze śmiecią, emocjami, uczuciami miłości, sumieniem, smutkiem, śmiechem... - gdzie ewolucja ma na to dowody?)
Kol 2:3 (jak dotąd współczesna nauka bezskutecznie próbuje obalić zapisy biblijne, pordziła sobie z Koranem i resztą, ale tu Biblia zawsze sie dzielnie broni przed atakami, które są opisane w 1Tm6:20)
Skąd wiedza ludzi o:
higienie i leczeniu ran oraz kwarantannie (Pwt 23:12-13 i Kpł 11:33-36 i Łk 10:34 i Lb 5:1-4),
uzyźnianiu gleby i zwalczaniu szkodników (Kpł 23:22 i Kpł 25:1-24),
mikroorganizmach (wj 22:31)
dinozaurach (Job 40:15-24)
obrzezaniu dnia ósmego (Rz 17:12 i Łk 1:59)
cyklu hydrologicznym (Kaz 1:7 i Job 36:27-28 i Jr 10:13)
obiegu słońca (Ps 19:6-7)
prądzie strumieniowym wiatru (Kaz 1:6)
falach elektromagnetycznych (Job 38:35)
drugiej zasadzie termodynamiki (Ps 102:26-27 i Hbr 1:11)
Wg Ciebie to pewnie i tak nic naukowego i napisane w Biblii na chybił trafił, ale pozwól, że kontynuuję:
Rdz 1 prawo życia, biogenetyka jasno wyjasnia, życie, tylko z życia.
Job 38:19 czyż to nie dopiero współczesne odkrycia mówią o energii i ścieżce światła?
Jr 12:4 i Oz 4:3 nie ma poszerzania form życia, jest wymieranie gatunków - znowu odwrotność ewolucji
1 Kor 15:41 i Jr 33:22 i Hb 11:12 czyż bez nauki by się pomyślało, że każda gwiazda jest taka sama i jest ich niezliczona ilość dla naszego poznania? Ale co ciekawe to skończona ilość gwiazd (Iz 40:26 i Ps 147:4) - ale tego już nie policzymy.
Job 38:31 o Plejadach i Orionie. I kiedy odkryto "naukowo" (jak to wolisz) te zależności?
Job 39 i Jr 8:7 i Prz 30:24 o instynkcie. A jak powstał instynkt w ewolucji?
Ps 32:9 tylko ludzie są na obraz Boga, zwierzęta nie są wyposażone w sumienie, czy to nie dziwne z punktu widzenia ewolucji?
Rdz 11 pochodzenie ras i różnych języków.
Ps 139:13-16 dziś mamy niemal pewność, że to pięknie zapisany projekt DNA
Dz 17:26 badania chromosomów ludzi z całego świata potwierdziły, że pochodzimy od jednego przodka, od człowieka!
Rdz 7:11 i Jon 2:5-6 o górach i uskokach na dnie oceanów.
Jr 1:5 i Job 10:8-12; 31:15 życie zaczyna się w momencie zapłodnienia i jest kształtowane w łonie matki. potwierdził to nauka, ale lewicowe ruchy chca zdyskredytować również tu Biblie, twierdząc, że życie jest po urodzeniu.
Rdz 1:9-10 cóż za geolog z tego Mojżesza, wiedział, że Ziemia była superkontynentem!
Rdz 7 ponadto paleontolog! wiedział, że w czasie potopu musiały nastąpić warunki gwałtownego pogrzebania życia i utworzenia skamielin.
Ps 8:9 prądy oceaniczne
1Kor 6:18 i Rz 1:27 o niebezpieczeństwach rozwiązłości seksualnej
Job 38:24 Biblia znów wyprzedza naukę i tym razem odkrycia Newtona
J 15:13 i Rdz 5:7-8 o szlachetności. jak ewolucyjne przetrwanie najsilniejszych wyjaśni szlachetność... (tylko proszę z sensem)Iz 40:22 i Mt 12:40 i Łk 17:34-36 i Ef 4:9 o kolistości Ziemi i obrotach
Rdz 2:1-2 pierwsza zasada termodynamiki

A przede wszystkim pierwsze wersety Biblii spełniają wszystkie naukowe wymagania do stwarzania:
jest czas, jest materia, jest przestrzeń, jest inteligencja, a nawet energia! żadna inna teoria nie odpowiada lepiej z zachowaniem podstawowych parametrów.

Wiec po co miał ktoś zmyślać? żeby od razu lub z biegiem czasu zdyskredytować siebie? Boga nie zdyskredytujesz, staniesz przed Sądem jak każdy!

I mam kluczowe pytania do Ciebie:
czy wierzysz z rozszerzający sie świat i czarną materię/czarne dziury?
I czy powietrze ma masę?
Oraz czy uważasz, że życie to tylko materia?
A takze, czy fizycy wiedzą, co wiąże jądra atomowe razem?
I jak zdefiniujesz piękno?
Co było pierwsze: białko czy DNA?

a poza tym odpowidałes wyrywkowo, np. nie chciało Ci sie zajrzeć do linku jaki podałem w temacie proroctwa

PS. TE jest obalona, trzeba tylko umieć znaleźć odpowiednie książki i poszerzyc horyzonty myślowe. Chrześijanie nie oczekują sławy.


Awatar użytkownika
liberator
Posty: 937
Rejestracja: 27 lip 2014, 10:33
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy wiara w biblię ma sens... ?

Postautor: liberator » 20 lip 2016, 01:51

tak tylko na szybko w biegu na razie... Błagam, używaj częściej odstępu między wierszami albo czegoś w tym celu ;)

Cóż, jesteś nudny, ale ponieważ zależy mi na Twoim nawróceniu to napiszę Ci ciekawe dla chrześcijan rzeczy.


No w końcu! Nie wiedziałem już jak do Ciebie dotrzeć ;)
Właśnie o to mi chodziło!
Nie znałem części tych cytatów.

A z tej dość gęstej liczby przykładów, które 5 jest wg Ciebie najmocniejszymi argumentami / dowodami (jak zwał).
Najlepiej przecież żebyśmy od razu przeszli do ciosów ostatecznych :D


....A teraz wracam na imprezę :drunk: :kiss:


:powodzenia:
1. Wyzwanie moralne dla wierzących. Na razie nie sprostał mu nikt na forum: http://goo.gl/sXDX9L
2. Czy Biblia podaje prawdę? Konkretna weryfikacja. Weryfikacja wykazała, że biblia nie podaje prawdy. http://goo.gl/ued2be
3. Człowiek wierzący w istnienie boga. Przyczyny... http://goo.gl/YvyjhY
4. Jahwe namawiający / nakazujący zabijanie całych narodów łącznie z dziećmi. Obrzydliwość http://goo.gl/XOxKlB
5. „Pismo Święte to fikcja literacka ?" Żadnemu teiście nie udało się zaprzeczyć... http://goo.gl/pZuy0x
2tm31617
Posty: 425
Rejestracja: 08 lip 2016, 22:05
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy wiara w biblię ma sens... ?

Postautor: 2tm31617 » 20 lip 2016, 14:51

liberator pisze:tak tylko na szybko w biegu na razie... Błagam, używaj częściej odstępu między wierszami albo czegoś w tym celu ;)

Cóż, jesteś nudny, ale ponieważ zależy mi na Twoim nawróceniu to napiszę Ci ciekawe dla chrześcijan rzeczy.


No w końcu! Nie wiedziałem już jak do Ciebie dotrzeć ;)
Właśnie o to mi chodziło!
Nie znałem części tych cytatów.

A z tej dość gęstej liczby przykładów, które 5 jest wg Ciebie najmocniejszymi argumentami / dowodami (jak zwał).
Najlepiej przecież żebyśmy od razu przeszli do ciosów ostatecznych :D


....A teraz wracam na imprezę :drunk: :kiss:


nie znasz prawie żadnych cytatów z Biblii. Ponadto żądasz wyboru kilku najważniejszych. Nie umiem wybrać, dla chześcijanina każde składa się na kompletną niepodważalną całość. Odechciewa sie pisać, a mam więcej proroctw do zacytowania, szczególnie takich, które wypełniają się na naszych oczach i są zwiastunem czasów ostatecznych, w dziesiątkach przykładów, a Ty sie uczepiłeś jednego proroctwa i w dodatku źle je zinterpretowałeś (albo ktoś zrobił to za Ciebie). idź ćwiczyć swoich sił na forach islamskim, tam podołasz :)


Awatar użytkownika
liberator
Posty: 937
Rejestracja: 27 lip 2014, 10:33
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy wiara w biblię ma sens... ?

Postautor: liberator » 20 lip 2016, 15:07

2tm31617 pisze:idź ćwiczyć swoich sił na forach islamskim, tam podołasz


Co się tak ciskasz przy każdej wypowiedzi :) :kijemgo: ?
Krzywdę Ci jakąś wyrządziłem czy co? Proponuję więcej luzu i dystansu... :friends:


A mógłbyś podać z jakiej biblii podałeś cytaty?
W tej z której ja korzystam (http://biblia.deon.pl/), wiele Twoich przykładów nie zgadza się z jej treścią, np. piszesz:

„Łk 17:34-36 i Ef 4:9 o kolistości Ziemi i obrotach „

a w mojej Łk 17:34-36 czytamy:

„34 Powiadam wam: Tej nocy dwóch będzie na jednym posłaniu: jeden będzie wzięty, a drugi zostawiony. 35 Dwie będą mleć razem: jedna będzie wzięta, a druga zostawiona» 36 Pytali Go: «Gdzie, Panie?» „ - chyba że to jest ta kolistość Ziemi i obroty ;)


:powodzenia:
1. Wyzwanie moralne dla wierzących. Na razie nie sprostał mu nikt na forum: http://goo.gl/sXDX9L
2. Czy Biblia podaje prawdę? Konkretna weryfikacja. Weryfikacja wykazała, że biblia nie podaje prawdy. http://goo.gl/ued2be
3. Człowiek wierzący w istnienie boga. Przyczyny... http://goo.gl/YvyjhY
4. Jahwe namawiający / nakazujący zabijanie całych narodów łącznie z dziećmi. Obrzydliwość http://goo.gl/XOxKlB
5. „Pismo Święte to fikcja literacka ?" Żadnemu teiście nie udało się zaprzeczyć... http://goo.gl/pZuy0x
2tm31617
Posty: 425
Rejestracja: 08 lip 2016, 22:05
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy wiara w biblię ma sens... ?

Postautor: 2tm31617 » 20 lip 2016, 16:56

liberator pisze:


a w mojej Łk 17:34-36 czytamy:

„34 Powiadam wam: Tej nocy dwóch będzie na jednym posłaniu: jeden będzie wzięty, a drugi zostawiony. 35 Dwie będą mleć razem: jedna będzie wzięta, a druga zostawiona» 36 Pytali Go: «Gdzie, Panie?» „

- chyba że to jest ta kolistość Ziemi i obroty ;)


Wiem, to też było trudne dla mnie na początku, trzeba to czytać mniej więcej tak:
Kiedy Pan nadejdzie, to będzie noc, kiedy ludzie będą w łożu, ale to będzie również wczesny ranek kiedy kobiety będą rozdrabniać posiłek i środek dnia, kiedy mężczyźni będą na polu. Wiemy, że to jest możliwe tylko wtedy jeśli mamy do czynienia z kolistością Ziemi. nie mamy wiedzy o tym, by ktoś z nowotestamentowych bohaterów mógł wierzyć w płaską Ziemię lub coś innego. W końcu przez pokolenia wiedzieli o kolistości ze starego testamentu. Winny tu jestem jeszcze Przypowieści Salomona 8:27

Dzięki, że sięgnąłeś do Biblii :)


Awatar użytkownika
liberator
Posty: 937
Rejestracja: 27 lip 2014, 10:33
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy wiara w biblię ma sens... ?

Postautor: liberator » 20 lip 2016, 17:50

2tm31617 pisze: Kiedy Pan nadejdzie, to będzie noc, kiedy ludzie będą w łożu, ale to będzie również wczesny ranek kiedy kobiety będą rozdrabniać posiłek i środek dnia, kiedy mężczyźni będą na polu. Wiemy, że to jest możliwe tylko wtedy jeśli mamy do czynienia z kolistością Ziemi.



Co takiego :eek: ?
W cytowanym fragmencie nie ma NIC co mogło by choćby w najmniejszym stopniu wskazywać, że Ziemia jest kulista i że się obraca.

Tekst mówi bardzo jasno: Pan przyjdzie nocą (czyli w najmniej spodziewanej chwili) i jednych weźmie ze sobą (wybrani), a jednych nie weźmie (potępieni).
Dalej, dwie osoby wykonujące razem jakąś pracę i tak samo – jedna wzięta, druga nie.
GDZIE tu masz kulistość Ziemi? GDZIE jej obroty?

Powiem Ci, że nie przypinam sobie, żebym słyszał bardziej wyolbrzymioną i naciąganą interpretację jakiegoś fragmentu biblijnego.

Jak Ty w taki sposób odczytujesz teksty to domyślam się, że w biblii możesz znaleźć potwierdzenie na wszystko czego tylko zechcesz...


:powodzenia:
1. Wyzwanie moralne dla wierzących. Na razie nie sprostał mu nikt na forum: http://goo.gl/sXDX9L
2. Czy Biblia podaje prawdę? Konkretna weryfikacja. Weryfikacja wykazała, że biblia nie podaje prawdy. http://goo.gl/ued2be
3. Człowiek wierzący w istnienie boga. Przyczyny... http://goo.gl/YvyjhY
4. Jahwe namawiający / nakazujący zabijanie całych narodów łącznie z dziećmi. Obrzydliwość http://goo.gl/XOxKlB
5. „Pismo Święte to fikcja literacka ?" Żadnemu teiście nie udało się zaprzeczyć... http://goo.gl/pZuy0x

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości