Czy powrót Jezusa jest możliwy

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy powrót Jezusa jest możliwy

Postautor: Janek » 15 cze 2016, 17:24

Noemi pisze:uwazam ze Janek slusznie zwrocil uwage PawlowiSz,to ze nie jest chrzescijaninem nie oznacza ze ma pisac dyrdymaly przeczytane z sufitu

Dziękuje ;-) Z Pawłem coś się złego stało...ale jest tu z nami i poniekąd szuka..
Takie fantazje też trzeba skrytykować nie tylko dla dobra Pawła..
A tak poza tym chrześcijański obowiązek...napomnieć..

Ezechiela 3,18: „Jeżeli powiem do bezbożnego: Na pewno umrzesz, a ty go nie ostrzeżesz i nic nie powiesz, aby bezbożnego ostrzec przed jego bezbożną drogą tak, abyś uratował jego życie, wtedy ten bezbożny umrze z powodu swojej winy, ale Ja uczynię cię odpowiedzialnym za jego krew”

kontousunięte1 pisze:A, że "baby" mają milczeć, więc trochę czekałam ;-)

Nie jesteśmy w zborze.
Doktryn nie wykładasz.
Nie widzę problemu..


Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy powrót Jezusa jest możliwy

Postautor: Albertus » 15 cze 2016, 18:09

PawełSz pisze:
Albertus pisze:Judaizm Mesjański to chrześcijaństwo a ja nie wyznaje ani chrześcijaństwa ani judaizmu, ale bliżej mi do judaizmu


A na czym polega mesjanistyczność tego twojego judaizmu?


2Kor7:(1) Mając przeto takie obietnice, najmilsi, oczyśćmy się z wszelkich brudów ciała i ducha, dopełniając uświęcenia naszego w bojaźni Bożej.
PawełSz
Posty: 553
Rejestracja: 29 maja 2012, 11:13
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy powrót Jezusa jest możliwy

Postautor: PawełSz » 15 cze 2016, 18:17

Albertus pisze:
PawełSz pisze:
Albertus pisze:Judaizm Mesjański to chrześcijaństwo a ja nie wyznaje ani chrześcijaństwa ani judaizmu, ale bliżej mi do judaizmu


A na czym polega mesjanistyczność tego twojego judaizmu?


Sądzę osobiście że wiara w Mesjasza jest bezsensowna. Przedstawiam poglądy judaizmu, wielu Żydów i karaimskich Żydów (uznając tylko Tanach) nie wierzy w przybycie Mesjasza, ja również to podzielam.


Tylko Bogu chwała :)
Powtórzonego Prawa 6:4 "4 Słuchaj, Izraelu, Pan jest naszym Bogiem - Panem jedynym"
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy powrót Jezusa jest możliwy

Postautor: nesto » 15 cze 2016, 18:43

krecik pisze:Założycielu tematu, moja odpowiedź na pytanie wątku brzmi
Powrót Syna Człowieczego nie tyle jest możliwy, lecz pewny, chociaż się odwleka...!


Ha ha ha - no jasne.
Podobnie jak powrót wczorajszego dnia.
Może masz jakieś dowody na ten powrót? Czy tylko to co napisano 2000 lat temu?
Wtedy czekano, że ZARAZ wróci.. i NIC.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
krecik
Posty: 433
Rejestracja: 28 lis 2009, 09:44
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Gdańsk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy powrót Jezusa jest możliwy

Postautor: krecik » 16 cze 2016, 10:34

nesto pisze:
krecik pisze:Założycielu tematu, moja odpowiedź na pytanie wątku brzmi
Powrót Syna Człowieczego nie tyle jest możliwy, lecz pewny, chociaż się odwleka...!


Ha ha ha - no jasne.
Podobnie jak powrót wczorajszego dnia.
Może masz jakieś dowody na ten powrót? Czy tylko to co napisano 2000 lat temu?
Wtedy czekano, że ZARAZ wróci.. i NIC.


Tutaj kłania się WIARA, w bardzo szerokim zrozumieniu tego słowa...

Osobiście wierzę w to co jest zapisane w Biblii. Zaś Ty i podobni Tobie, wierzą samym sobie , swojej inteligencji i logice. Bo jaki masz dowód że drugi raz Jezus nie przyjdzie ??? Skoro raz już przyszedł ?


Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości, [ II Tym. 3:16]
Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Czy powrót Jezusa jest możliwy

Postautor: Noemi » 16 cze 2016, 11:04

krecik nie krzycz, wystarczy jak na zielono pomalujesz to co napisałeś, dobrze widac


Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy powrót Jezusa jest możliwy

Postautor: nesto » 16 cze 2016, 14:24

krecik pisze:Osobiście wierzę w to co jest zapisane w Biblii.

Nie bardzo wierzysz.
Niejaki Jezus - zwany Chrystusem, mężczyzna urodzony ok. 2000 lat temu twierdził, że nie minie "TO POKOLENIE" i wróci na obłokach, że każdy go będzie widział.
Nie wrócił, a minęły dziesiątki pokoleń.
Pomylił się :-D

krecik pisze:Bo jaki masz dowód że drugi raz Jezus nie przyjdzie ??? Skoro raz już przyszedł ?

No wiesz.. ja również raz przyszedłem na świat. i jakoś nie widzi mi się, że przyjdę ponownie...
Człowiek nie przychodzi ponownie po swojej śmierci.
Dowodem są miliardy ludzi :-D


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
darktofik
Posty: 223
Rejestracja: 23 sty 2014, 20:54
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Babilon
O mnie: Satanista. Hedonista. Czciciel Życia.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy powrót Jezusa jest możliwy

Postautor: darktofik » 16 cze 2016, 15:13

nesto pisze:Niejaki Jezus - zwany Chrystusem, mężczyzna urodzony ok. 2000 lat temu twierdził, że nie minie "TO POKOLENIE" i wróci na obłokach, że każdy go będzie widział. Nie wrócił, a minęły dziesiątki pokoleń. Pomylił się :-D


Nie pomylił. Po prostu zmarło* mu się, zanim wynaleziono maszyny latające ;)



*- Zakładając oczywiście, że kiedykolwiek istniał.


"To nic osobistego. Po prostu jesteśmy od Ciebie lepsi. Hańba ci."- król Julian Lemur Pierwszy
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy powrót Jezusa jest możliwy

Postautor: KAAN » 16 cze 2016, 19:45

nesto pisze:
krecik pisze:Powrót Syna Człowieczego nie tyle jest możliwy, lecz pewny,...
Ha ha ha - no jasne.
Podobnie jak powrót wczorajszego dnia.
Nie jest dziwne, że nie wierzysz i nie oczekujesz przyjścia Pana Jezusa bo bedzie to czas sądu nad tobą o ile jeszcze będziesz żył. Jeśli jednak odejdziesz z tego świata wcześniej to obudzisz się za ponad tysiąc lat na sąd ostateczny, to pewne.
nesto pisze:...Wtedy czekano, że ZARAZ wróci.. i NIC.
Twoje słowa zostały przewidziane już 2000 lat temu:

II List św. Piotra 3:3 Wiedzcie przede wszystkim to, że w dniach ostatecznych przyjdą szydercy z drwinami, którzy będą postępować według swych własnych pożądliwości
4 I mówić: Gdzież jest przyobiecane przyjście jego? Odkąd bowiem zasnęli ojcowie, wszystko tak trwa, jak było od początku stworzenia.
5 Obstając przy tym, przeoczają, że od dawna były niebiosa i była ziemia, która z wody i przez wodę powstała mocą Słowa Bożego
6 Przez co świat ówczesny, zalany wodą, zginął.
7 Ale teraźniejsze niebo i ziemia mocą tego samego Słowa zachowane są dla ognia i utrzymane na dzień sądu i zagłady bezbożnych ludzi.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy powrót Jezusa jest możliwy

Postautor: KAAN » 16 cze 2016, 19:51

nesto pisze:
krecik pisze:Osobiście wierzę w to co jest zapisane w Biblii.

Nie bardzo wierzysz.
Niejaki Jezus - zwany Chrystusem, mężczyzna urodzony ok. 2000 lat temu twierdził, że nie minie "TO POKOLENIE" i wróci na obłokach, że każdy go będzie widział.
Nie wrócił, a minęły dziesiątki pokoleń.
Pomylił się :-D
Nie pomylił się, nie ma tego co piszesz w Biblii, fantazjujesz. Krecik ma właściwą wiarę i z pewnością doczeka czasu kiedy Pan Jezus zabierze go do siebie, z pewnością ukochał chwilę swojego połączenia ze Zbawicielem.

II List do Tymoteusza 4:8 A teraz oczekuje mnie wieniec sprawiedliwości, który mi w owym dniu da Pan, sędzia sprawiedliwy, a nie tylko mnie, lecz i wszystkim, którzy umiłowali przyjście jego.

nesto pisze:Człowiek nie przychodzi ponownie po swojej śmierci.
Dowodem są miliardy ludzi :-D
No tak, masz rację, człowiek martwy nie przychodzi ponownie, ale Pan Jezus jest Bogiem i wszystko co obiecał wypełni co do joty. Miliardy ludzi obudzi się na swój sąd.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy powrót Jezusa jest możliwy

Postautor: kontousunięte1 » 16 cze 2016, 19:59

Amen.
I nie ma co kpić,nesto. Raczej waż słowa.


Awatar użytkownika
krecik
Posty: 433
Rejestracja: 28 lis 2009, 09:44
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Gdańsk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy powrót Jezusa jest możliwy

Postautor: krecik » 16 cze 2016, 20:47

nesto pisze:
krecik pisze:Osobiście wierzę w to co jest zapisane w Biblii.

Nie bardzo wierzysz.
Niejaki Jezus - zwany Chrystusem, mężczyzna urodzony ok. 2000 lat temu twierdził, że nie minie "TO POKOLENIE" i wróci na obłokach, że każdy go będzie widział.
Nie wrócił, a minęły dziesiątki pokoleń.
Pomylił się :-D

krecik pisze:Bo jaki masz dowód że drugi raz Jezus nie przyjdzie ??? Skoro raz już przyszedł ?

No wiesz.. ja również raz przyszedłem na świat. i jakoś nie widzi mi się, że przyjdę ponownie...
Człowiek nie przychodzi ponownie po swojej śmierci.
Dowodem są miliardy ludzi :-D


Wyrywasz dwa słowa z kontekstu i odnosisz to do ówczesnego pokolenia. Dokładnie Jezus mówi o wielu rzeczach, między innymi o puszczaniu pąków przez drzewo figowe, które jest symbolem Izraela. A kiedy ożyło to państwo po niemal dwutysięcznej nieobecności na mapach ? Tak więc dokładnie jest napisane „nie przeminie to pokolenie, aż się to wszystko stanie”
Poza tym trzeba brać pod uwagę też szereg innych zapisów traktujących to kluczowe wydarzenie.

Problem jest w tym że Syna Człowieczego i jednocześnie Syna Bożego uważasz za zwyczajnego człowieka. Podczas gdy tylko On znał myśli ludzkie i rządził prawami natury. Nikt nigdy nie czynił takich rzeczy z wyjątkiem Jezusa Chrystusa.
:-)


Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości, [ II Tym. 3:16]
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy powrót Jezusa jest możliwy

Postautor: nesto » 16 cze 2016, 23:14

krecik pisze:Tak więc dokładnie jest napisane „nie przeminie to pokolenie, aż się to wszystko stanie”

Tak więc przeminęło tamto pokolenie i dziesiątki innych, a proroctwo się nie wypełniło.
Co nakazywało prawo żydowskie, kiedy prorok prorokuje, a się nie sprawdza?
(22) gdy prorok przepowie coś w imieniu Pana, a słowo jego będzie bez skutku i nie spełni się, znaczy to, że tego Pan do niego nie mówił, lecz w swej pysze powiedział to sam prorok. Nie będziesz się go obawiał.
Ks,Kapł.

Izraelici, to naród proroków - ze względu na kulturowe uwarunkowania (naród wybrany itp - faszyzm w wersji starożytnej).
Każdy prorok coś prorokował i oczywiście każdy podobnie jak dzisiaj wróżbici, czasami trafiał, czasami nie.
Jezus nie trafił - bo nie mógł trafić.
Jego proroctwo było całkowicie absurdalne.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Adalbertus
Posty: 3947
Rejestracja: 03 sty 2009, 22:06
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy powrót Jezusa jest możliwy

Postautor: Adalbertus » 17 cze 2016, 08:56

nesto pisze:Tak więc przeminęło tamto pokolenie i dziesiątki innych, a proroctwo się nie wypełniło.


To pokolenie nie przeminęło, trwa nadal. Pan Jezus Chrystus słowa te wypowiedział do pokolenia Judy. Ktoś bardzo chce aby to pokolenie przeminęło (pogromy, holokaust), ale ono (to pokolenie) trwa nadal i będzie trwało, bo tak powiedział Pan Jezus Chrystus.


_____________________________________________________________________________
Każdy, kto wierzy, że Jezus jest Chrystusem, z Boga się narodził... (1. List św. Jana 5.1)
http://www.katowice.kwch.pl
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy powrót Jezusa jest możliwy

Postautor: Rembov » 17 cze 2016, 09:04

Kombinowanie jak koń pod górę. Słowa z Mt 24:34 odnoszą się do zapowiedzianych przez Chrystusa wydarzeń z wojny żydowskiej w latach 66-73.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości