Czy powrót Jezusa jest możliwy

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy powrót Jezusa jest możliwy

Postautor: Rembov » 17 maja 2016, 13:56

Wobec tego odrzucasz część objawienia Bożego. Twój wybór.

Tak na marginesie, to ignorujesz fakt, że nauczanie o Trójcy jest nauczaniem o JEDNYM Bogu, a nie trzech, więc nie ma tu żadnej sprzeczności z tym, co Jahwe objawił w czasach Starego Przymierza.


Ciągle czekam na odpowiedź na ten post: viewtopic.php?p=499818#p499818


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
PawełSz
Posty: 553
Rejestracja: 29 maja 2012, 11:13
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy powrót Jezusa jest możliwy

Postautor: PawełSz » 17 maja 2016, 14:00

Rembov pisze:Wobec tego odrzucasz część objawienia Bożego. Twój wybór.

Tak na marginesie, to ignorujesz fakt, że nauczanie o Trójcy jest nauczaniem o JEDNYM Bogu, a nie trzech, więc nie ma tu żadnej sprzeczności z tym, co Jahwe objawił w czasach Starego Przymierza.


Ciągle czekam na odpowiedź na ten post: http://forum.protestanci.info/viewtopic ... 18#p499818


Już ci napisałem księciu (księdzu) z bajki - Rembov :hihi:

*Dyskutujemy merytorycznie.
MrSponge


Tylko Bogu chwała :)
Powtórzonego Prawa 6:4 "4 Słuchaj, Izraelu, Pan jest naszym Bogiem - Panem jedynym"
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy powrót Jezusa jest możliwy

Postautor: Rembov » 17 maja 2016, 14:05

Szukam tej odpowiedzi jakieś to manuskrypty miałeś na myśli, które zawierają w J 1:1 słowo "święte", ale coś nie mogę znaleźć.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy powrót Jezusa jest możliwy

Postautor: kontousunięte1 » 17 maja 2016, 14:20

PawełSz
Idąc za twoim wywodem to już mnie nie dziwi,że niektórzy mówią,że Jezus miała paranoję i był jakimś schizofrenikiem.Obrażając Jezusa,oczywiście.
To może powiedz mi,podczas chrztu w Jordanie, kto do kogo mówił:Synem moim jesteś, lub To jest Syn mój umiłowany itp.
Jezus-wcielony Ojciec /według ciebie/ gadał sam do siebie?Jakieś sztuczki chyba,bo ten głos był słyszalny oddzielnie. ...Ale makabrę nam wciskasz.


PawełSz
Posty: 553
Rejestracja: 29 maja 2012, 11:13
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy powrót Jezusa jest możliwy

Postautor: PawełSz » 13 cze 2016, 22:34

Jaaqob, moim zdaniem Jezus narodził się naturalnie, nie ma co owijac w bawełnę Maria zdradziła Józefa z jakimś świętym człowiekiem, może aniołem, ale dziewicą napewno nie była, bo to jest nie możliwe. Wg słów Jezusa wynika że aniołowie się nie zenia, wiec przypuszczam że ojciec Jezusa był jakiś nie-zyd ponieważ odstawal od norm żydowskich i uczynił dużo dobrego.
Helpdesk pisze:+2 punkt za obrażenie Jezusa umniejszanie i wyrywanie jego słów z kontekstu
§ 7. Na forum panuje kategoryczny zakaz obrażania osoby Boga. Nie będzie też tolerowane obraźliwe „opisywanie czyjegoś Boga” przykład: „skoro tak twierdzisz to Twój Bóg namawia do grzechu, jest złośliwy itp. .....”
§ 5.Nie wyrywaj cudzych wypowiedzi z kontekstu(! ) w celu udowodnienia czegoś, czego oponent nie miał na myśli.



Helpdesk pisze:powinny być +2 punkt za obrażanie Marii było 2 krotne w tak krótkim tekście (1 punkt darowany prawem łaski byś mógł pisać na forum)


Tylko Bogu chwała :)
Powtórzonego Prawa 6:4 "4 Słuchaj, Izraelu, Pan jest naszym Bogiem - Panem jedynym"
PawełSz
Posty: 553
Rejestracja: 29 maja 2012, 11:13
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy powrót Jezusa jest możliwy

Postautor: PawełSz » 13 cze 2016, 22:39

Jezus nauczał zgodnie ze Starym Testament w przeciwności do Żydów którzy sobie zrobili bozkow z rabinow a świętą księgę zrobili sobie jak katolicy "tradycję ustną" czyli Talmud


Tylko Bogu chwała :)
Powtórzonego Prawa 6:4 "4 Słuchaj, Izraelu, Pan jest naszym Bogiem - Panem jedynym"
PawełSz
Posty: 553
Rejestracja: 29 maja 2012, 11:13
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy powrót Jezusa jest możliwy

Postautor: PawełSz » 13 cze 2016, 22:45

Ojcem Jezusa był żołnierz - Tyberiusz Juliusz Abdes Pantera - https://en.m.wikipedia.org/wiki/Tiberiu ... es_Pantera


Tylko Bogu chwała :)
Powtórzonego Prawa 6:4 "4 Słuchaj, Izraelu, Pan jest naszym Bogiem - Panem jedynym"
Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy powrót Jezusa jest możliwy

Postautor: Janek » 13 cze 2016, 23:11

Powtarzasz bezmyślnie fantazje za talmudziarzami
którzy odrzucili i zabili Pana Jezusa,
Ogarnij się :roll:


Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 511
Rejestracja: 02 cze 2014, 15:19
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Inowrocław
O mnie: na co dzień żyję zchrystusem.pl
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy powrót Jezusa jest możliwy

Postautor: Dezerter » 14 cze 2016, 22:50

Janek pisze:Powtarzasz bezmyślnie fantazje za talmudziarzami
którzy odrzucili i zabili Pana Jezusa,
Ogarnij się :roll:

Dajcie mu spokój przecież on nie jest chrześcijaninem :!: - niech sobie wierzy nawet, że Jezus jest Eliaszem


Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Czy powrót Jezusa jest możliwy

Postautor: Noemi » 14 cze 2016, 23:02

uwazam ze Janek slusznie zwrocil uwage PawlowiSz,to ze nie jest chrzescijaninem nie oznacza ze ma pisac dyrdymaly przeczytane z sufitu


Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy powrót Jezusa jest możliwy

Postautor: Albertus » 14 cze 2016, 23:18

PawełSz jest w ogóle ciekawostką.
Deklaruje się jako judaista mesjanistyczny co dla niektórych może być mylące i sugeruje wiarę w Jezusa.

Tymczasem Paweł Jezusa odrzuca.

Warto aby określił w co wierzy i jakiego Mesjasza oczekuje?Co to jest ten judaizm mesjanistyczny?

Niestety wątpię w to czy ma w ogóle jakieś określone poglądy i czy w ogóle ma jakąś wiedzę na temat judaizmu.

Pytałem o to jaki będzie żydowski mesjasz wobec gojów w myśl oczekiwań talmudycznych Żydów - nie odpowiedział.
Pytałem czy w ogóle przeczytał już Stary Testament - też nie odpowiedział...


2Kor7:(1) Mając przeto takie obietnice, najmilsi, oczyśćmy się z wszelkich brudów ciała i ducha, dopełniając uświęcenia naszego w bojaźni Bożej.
Awatar użytkownika
krecik
Posty: 433
Rejestracja: 28 lis 2009, 09:44
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Gdańsk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy powrót Jezusa jest możliwy

Postautor: krecik » 15 cze 2016, 10:38

Założycielu tematu, moja odpowiedź na pytanie wątku brzmi
Powrót Syna Człowieczego nie tyle jest możliwy, lecz pewny, chociaż się odwleka...! Gdy uwzględnia się całą Biblię to takie pytanie nigdy nie powstanie. Uważam że problemem tak wielu różnych poglądów jest właśnie ten fakt...


Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości, [ II Tym. 3:16]
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy powrót Jezusa jest możliwy

Postautor: KAAN » 15 cze 2016, 10:49

Więcej kreciku, nie zwleka z przyjściem ale:

II List św. Piotra 3:9 Pan nie zwleka z dotrzymaniem obietnicy, chociaż niektórzy uważają, że zwleka, lecz okazuje cierpliwość względem was, bo nie chce, aby ktokolwiek zginął, lecz chce, aby wszyscy przyszli do upamiętania.
10 A dzień Pański nadejdzie jak złodziej; wtedy niebiosa z trzaskiem przeminą, a żywioły rozpalone stopnieją, ziemia i dzieła ludzkie na niej spłoną.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy powrót Jezusa jest możliwy

Postautor: kontousunięte1 » 15 cze 2016, 11:02

Kochani jesteście; krecik, KAAN
Tak sobie czekałam, kiedy ktoś zacny :-D poprawi ten nieszczęsny tytuł.
A, że "baby" mają milczeć, więc trochę czekałam ;-)
:D


PawełSz
Posty: 553
Rejestracja: 29 maja 2012, 11:13
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy powrót Jezusa jest możliwy

Postautor: PawełSz » 15 cze 2016, 11:42

Albertus pisze:PawełSz jest w ogóle ciekawostką.
Deklaruje się jako judaista mesjanistyczny co dla niektórych może być mylące i sugeruje wiarę w Jezusa.

Tymczasem Paweł Jezusa....

Pytałem o to jaki będzie żydowski mesjasz wobec gojów w myśl oczekiwań talmudycznych Żydów - nie odpowiedział.
Pytałem czy w ogóle przeczytał już Stary Testament - też nie odpowiedział...


A czemu przedstawiciele forum połączyli judaizm i judaizm mesjanski w jedno, niech to rozdziela?
Judaizm Mesjański to chrześcijaństwo a ja nie wyznaje ani chrześcijaństwa ani judaizmu, ale bliżej mi do judaizmu


Tylko Bogu chwała :)
Powtórzonego Prawa 6:4 "4 Słuchaj, Izraelu, Pan jest naszym Bogiem - Panem jedynym"

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości