Błędy logiczne ateistów

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
fryderyk
Posty: 1533
Rejestracja: 23 lut 2014, 17:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: bledy logiczne ateistow

Postautor: fryderyk » 17 cze 2016, 12:55

darktofik pisze:
Nie jestem pewien, czy dobrze rozumiesz Fryderyka- wydaje mi się, że dopuszczenie możliwości istnienia jakiegoś bóstwa to nie jest to samo, co wiara. Przynajmniej ja to tak odbieram. Ale może niech się wypowie dokładniej na ten temat sam zainteresowany, bo ja też jestem ciekaw, jak to u niego jest :)



Czołem :) !
Studiując obecny stan wiedzy fizycznej (i nie tylko) - niezwykłą precyzję i niezmienność zasad (praw), którym wszystko podlega - dochodzę do wniosku, że Świat miał jakąś konkretną przyczynę powstania i ta przyczyna jawi mi się jako pewna celowość, a nawet zamysł.
Czyli w zasadzie deizm.


betme
Posty: 533
Rejestracja: 06 kwie 2015, 00:59
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: bledy logiczne ateistow

Postautor: betme » 18 cze 2016, 12:05

No widzisz. Sam usprawiedliwileś ateistow że że mają odpowiedzi na wiele pytań. Natomiast forsuja to jako fakty. Mi kazali się uczyć kłamstw w szkołach, dziś jestem jednak świadomy, ale edukacja się nie zmieniła, nawet wystarczy kupić dla przykładu National Geographic by przekonać ile kłamstwa tam napisano. Faktem jest że żadna nauka nie potrafi wykluczyć biblijnego przekazu, szczególnie teorii inteligentnego projektu i nieredukowalnej złożoności ( to są typowe teorie naukowe jeśli kreacjonizm Ci nie pasuje). Natomiast regularnie poddają w wątpliwość wszystko co związane z ewolucja, bo ewolucja ma błędne założenia. Postarales się, ale nie przemówiles do mnie z niczym.


Awatar użytkownika
darktofik
Posty: 223
Rejestracja: 23 sty 2014, 20:54
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Babilon
O mnie: Satanista. Hedonista. Czciciel Życia.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: bledy logiczne ateistow

Postautor: darktofik » 23 cze 2016, 16:07

betme pisze:Sam usprawiedliwileś ateistow że że mają odpowiedzi na wiele pytań. Natomiast forsuja to jako fakty. Mi kazali się uczyć kłamstw w szkołach, dziś jestem jednak świadomy, ale edukacja się nie zmieniła, nawet wystarczy kupić dla przykładu National Geographic by przekonać ile kłamstwa tam napisano. Faktem jest że żadna nauka nie potrafi wykluczyć biblijnego przekazu, szczególnie teorii inteligentnego projektu i nieredukowalnej złożoności ( to są typowe teorie naukowe jeśli kreacjonizm Ci nie pasuje). Natomiast regularnie poddają w wątpliwość wszystko co związane z ewolucja, bo ewolucja ma błędne założenia. Postarales się, ale nie przemówiles do mnie z niczym.


Znaczy się, zadawanie pytań to ujma? Co znaczy "forsują to jako fakty"? O czym mówisz? Jakich kłamstw Cię w szkołach nauczono i co ma do tego National Geographic? W jaki sposób zdołałeś poddać w wątpliwość "wszystko związane z ewolucją"? :roll:

Nie postarałeś się, piszesz ogólniki, jak wszyscy tu "wierzący". Bez uzasadnienia, udowodnienia. Pustosłowie przekonujące wyłącznie dziecięco naiwnych wiernych, ze spranymi ideologicznie umysłami.


"To nic osobistego. Po prostu jesteśmy od Ciebie lepsi. Hańba ci."- król Julian Lemur Pierwszy
Awatar użytkownika
fryderyk
Posty: 1533
Rejestracja: 23 lut 2014, 17:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: bledy logiczne ateistow

Postautor: fryderyk » 23 cze 2016, 17:18

darktofik pisze: Bez uzasadnienia, udowodnienia. Pustosłowie przekonujące wyłącznie dziecięco naiwnych wiernych, ze spranymi ideologicznie umysłami.


Tradycyjnie nihil novi tutaj ;)


betme
Posty: 533
Rejestracja: 06 kwie 2015, 00:59
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: bledy logiczne ateistow

Postautor: betme » 23 cze 2016, 17:50

To napisz który fakt z ewolucji mam obalić, bo nie wiem na czym się znasz.
Kłamią bo mówią że tak było i jest, a powinni uczyć, że to tylko przypuszczenia, które są badane, ale żaden dowód nie został znaleziony


Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: bledy logiczne ateistow

Postautor: nesto » 23 cze 2016, 19:27

betme pisze:To napisz który fakt z ewolucji mam obalić, bo nie wiem na czym się znasz.
Kłamią bo mówią że tak było i jest, a powinni uczyć, że to tylko przypuszczenia, które są badane, ale żaden dowód nie został znaleziony


Obal taki dowód, że mieszając miliard lat kompot porzeczkowy (nie) można stworzyć człowieka :-D


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
betme
Posty: 533
Rejestracja: 06 kwie 2015, 00:59
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Błędy logiczne ateistów

Postautor: betme » 23 cze 2016, 21:33

Nie można. Skład kompotu pozeczkowego jest odrębny. Nie ma szans na wyodrębnienie się proteiny, a co z innymi skladnikami? Czysta magia by się udało. Robiono doświadczenia i wyliczenia na lepszych składnikach niż kompot i też nie wyszło :-)
Następne proszę!


Awatar użytkownika
Kasart
Posty: 202
Rejestracja: 13 cze 2016, 08:21
wyznanie: Chrześcijański Zbór Świadków Jehowy
Lokalizacja: Bielsko — Biała
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Błędy logiczne ateistów

Postautor: Kasart » 23 cze 2016, 22:55

O ile z kompotu nie można człowieka stwożyć to bakterię tak ;)

W 2007 roku grupa naukowców z Brytyjskiego Instytutu Astrofizyki stwożyli "kompot" w wyniku którego zaczęły powstawać proste aminokwasy, z których następnie mogły powstać jednokomorowe organizmy. Niezła afera w ten czas z tego była. Nawet na Discovery Chanel można było zobaczyć na ten temat dokument. Nazwiska naukowców podam jak będzie mi się chciało poszukać w necie.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Błędy logiczne ateistów

Postautor: KAAN » 24 cze 2016, 10:10

Kasart pisze:O ile z kompotu nie można człowieka stwożyć to bakterię tak ;)
Nie można, moc stwórczą ma tylko Bóg.
W 2007 roku grupa naukowców z Brytyjskiego Instytutu Astrofizyki stwożyli "kompot" w wyniku którego zaczęły powstawać proste aminokwasy, z których następnie mogły powstać jednokomorowe organizmy.
Nie mogły, istnienie składników żywych organizmów nie jest warunkiem wystarczającym do pojawienia się życia. Jedynie Bóg może ukształtować życie z materii martwej.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Kasart
Posty: 202
Rejestracja: 13 cze 2016, 08:21
wyznanie: Chrześcijański Zbór Świadków Jehowy
Lokalizacja: Bielsko — Biała
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Błędy logiczne ateistów

Postautor: Kasart » 24 cze 2016, 10:20

Poczekajmy zobaczymy. Moim zdaniem z walki nauki z religią nie wyniknie nic dobrego. Kiedy naukowcą to się uda religie czeka nowa "rewolucja kopernikańska". Właśnie z powodu tego co pokazuje nam nauka, a tym co uczą różne religie Europa się ateizuje.

Mam kolegę w Francji to mówi, że tam Chrześcijaństwa już praktycznie nie ma. Aby dostać się do kościoła to trzeba przyjść na określoną godzinę, bo normalnie pozamykane są na klucz. Tak czy inaczej koncepcjami religijnymi nie powinno się starać tłumaczyć fizyki świata materialnego.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Błędy logiczne ateistów

Postautor: KAAN » 24 cze 2016, 10:31

Kasart pisze:Poczekajmy zobaczymy.... Tak czy inaczej koncepcjami religijnymi nie powinno się starać tłumaczyć fizyki świata materialnego.
Owszem zobaczymy to co zostało przepowiedziane przez proroków, a świat materialny jest jednością z duchowym. Prawa fizyki są Bożymi prawami, Bóg je ustanowił i my możemy je poznawać tak jak prawa duchowe objawione w Biblii.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Kasart
Posty: 202
Rejestracja: 13 cze 2016, 08:21
wyznanie: Chrześcijański Zbór Świadków Jehowy
Lokalizacja: Bielsko — Biała
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Błędy logiczne ateistów

Postautor: Kasart » 24 cze 2016, 10:37

KAAN pisze:
Kasart pisze:Poczekajmy zobaczymy.... Tak czy inaczej koncepcjami religijnymi nie powinno się starać tłumaczyć fizyki świata materialnego.
Owszem zobaczymy to co zostało przepowiedziane przez proroków, a świat materialny jest jednością z duchowym. Prawa fizyki są Bożymi prawami, Bóg je ustanowił i my możemy je poznawać tak jak prawa duchowe objawione w Biblii.


Skoro tak to pokaż mi gdzie w Biblii opisana jest mechanika kwantowa, na zasadzie której działa twój komputer.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Błędy logiczne ateistów

Postautor: KAAN » 24 cze 2016, 10:46

Kasart pisze:
KAAN pisze:
Kasart pisze:Poczekajmy zobaczymy.... Tak czy inaczej koncepcjami religijnymi nie powinno się starać tłumaczyć fizyki świata materialnego.
Owszem zobaczymy to co zostało przepowiedziane przez proroków, a świat materialny jest jednością z duchowym. Prawa fizyki są Bożymi prawami, Bóg je ustanowił i my możemy je poznawać tak jak prawa duchowe objawione w Biblii.
Skoro tak to pokaż mi gdzie w Biblii opisana jest mechanika kwantowa, na zasadzie której działa twój komputer.
Nie zrozumiałeś co piszę; prawa duchowe poznajemy w Biblii, a prawa fizyki możemy poznać badając je, może nie wyraziłem się jasno, przepraszam.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Kasart
Posty: 202
Rejestracja: 13 cze 2016, 08:21
wyznanie: Chrześcijański Zbór Świadków Jehowy
Lokalizacja: Bielsko — Biała
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Błędy logiczne ateistów

Postautor: Kasart » 24 cze 2016, 10:53

KAAN pisze:
Kasart pisze:
KAAN pisze:Owszem zobaczymy to co zostało przepowiedziane przez proroków, a świat materialny jest jednością z duchowym. Prawa fizyki są Bożymi prawami, Bóg je ustanowił i my możemy je poznawać tak jak prawa duchowe objawione w Biblii.
Skoro tak to pokaż mi gdzie w Biblii opisana jest mechanika kwantowa, na zasadzie której działa twój komputer.
Nie zrozumiałeś co piszę; prawa duchowe poznajemy w Biblii, a prawa fizyki możemy poznać badając je, może nie wyraziłem się jasno, przepraszam.


Tyko to co mówi nauka negujesz. Nie wiem czy wiesz, ale nawet działania genu można tłumaczyć z punktu fizyki, ponieważ określone geny dają odpowiedni rezultat nie tylko chemiczny czy też biologiczny, ale także fizyczny.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Błędy logiczne ateistów

Postautor: KAAN » 24 cze 2016, 11:37

Kasart pisze:
KAAN pisze:
Kasart pisze:Skoro tak to pokaż mi gdzie w Biblii opisana jest mechanika kwantowa, na zasadzie której działa twój komputer.
Nie zrozumiałeś co piszę; prawa duchowe poznajemy w Biblii, a prawa fizyki możemy poznać badając je, może nie wyraziłem się jasno, przepraszam.
Tyko to co mówi nauka negujesz.
Konkretnie?...


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości