Zadaj pytanie ateiście

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Zadaj pytanie ateiście

Postautor: Samolub » 05 lis 2016, 06:23

Impactora nie Imperatora =D to dwaj różni użytkownicy

@2tm31617
Ty zadajesz im pytania? Przecież to farsa, Impactor nawet nie zrozumiał co oznacza "REAL-LEGIA" przecież odrazu widać że urwał się z czatu typu interia czy onet =P jak on może Ci cokolwiek niby wytłumaczyć ? Naprawde masz wielką wiarę wierząc, że on Ci coś ciekawego może napisać. Podziwiam


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Zadaj pytanie ateiście

Postautor: nesto » 05 lis 2016, 10:34

2tm31617 pisze:Czemu ateizm?

Ateizm nie jest filozofią, ani wiarą w coś.
Jest to odrzucenie wiary w Boga.
Wytłumaczę Ci.
Wyobraź sobie, że zakładam religię, w której jestem Prorokiem, a moim Bogiem jest Lin (taka ryba).
Twierdzę, że daleko w kosmosie ów Lin króluje i jego wyznawcy będą z nim królować.

Ty natomiast odrzucasz moją głupią wiarę w Boga-Lina.
Jesteś wówczas ateistą.
Nie musisz mieć jakiś teorii o świecie, wierzyć w ewolucje, udowodnić, że Boga-Lina nie ma itp.
Ateizm jest odrzuceniem irracjonalnej wiary.

2tm31617 pisze:Co ze sobą niesie?

Dwa wiadra wody i koszyk grzybów :lol:
Ateizm niesie ze sobą mądrość, bo odrzuca ślepą irracjonalną wiarę.

2tm31617 pisze:Jakie są przesłanki na słuszność tej religii/filozofii?

Tak jak napisałem wyżej - nie jest to ani filozofia, ani religia, lecz np. odrzucenie bezsensownej wiary w "mojego" Boga-Lina.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Zadaj pytanie ateiście

Postautor: Samolub » 05 lis 2016, 11:32

Ateizm niesie za sobą ślepą głupotę =D HAHA oglupia ludzi kazać im wierzyć w różne wymysły ubrane pod łatka "naukowe" to tak jakby rzucić się z urwiska w przepaść bo ktoś tak powiedział że nic się nie stanie i stwierdzić w locie że rzeczywiście nic mi się nie stało.

To bezwiedne, bezrozumne podażanie za przywódcami ewolucjii i innych głupot =D

taka prawda, to ślepą wiara tak jak islam, która ma trzymać ciemnogród w ryzach i wąskich ramach myślowych, oczywiście jest to taka sama religja jak każda fałszywka stworzona przez człowieka

Chrześcijaństwo jest zaś powołane przez Chrystusa który okazał się również Synem Bożym co potwierdził swoim słowem, nauką, postępowaniem, służba i zmartwychwstał, jest sposobem na życie i zbawienie

Ateizm to najprostszy sposób na bycie glupim =P


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Zadaj pytanie ateiście

Postautor: nesto » 05 lis 2016, 12:17

@Samolub
Obrażając rozum dajesz jedynie kolejny dowód na słuszność odrzucenie religii, jako szkodliwego zabobonu.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Zadaj pytanie ateiście

Postautor: Samolub » 05 lis 2016, 12:30

Akurat w waszym przypadku ten wasz rozum ma defekty poważne.

Ty obrażasz inteligencję i zdrowe myslenie tylko po to by uzyskać poklask, bo brakuje Ci współwyznawców z którymi razem bedziesz mógł spadać w przepaść. Dla chwili towarzystwa i satysfakcjii własnej jestes w stanie wciągnąć w swoje bagno inne dusze.

Powiem tam, wchodzisz tu tylko po to by ktos przyznał Ci rację, nie mozesz z tym żyć że inni ludzie myślą innaczej od Cb? Przeszkadza Ci to?


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
2tm31617
Posty: 425
Rejestracja: 08 lip 2016, 22:05
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Zadaj pytanie ateiście

Postautor: 2tm31617 » 05 lis 2016, 13:32

Mądre zdania ateisty, dobre nesto. Niezły dowcip. Nie słyszałem jeszcze nic mądrego od ateisty, bo czego ma dowodzić skoro sam piszesz, że ateizm jest jedynie podstawa niewiary w Boga. Ani to filozofia, ani nauka, ani religia, nawet nie światopogląd jakiś szczególny.
Owszem, ateiści mogą znać się na robotyce, albo nawadnianiu pola, ale to czyni ich technologami, a nie ateistami.

Ale żeby mnie wyprowadzić z możliwego błędu mam pytanie:
Jakie jest mądre zdanie ateisty?


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Zadaj pytanie ateiście

Postautor: Samolub » 05 lis 2016, 13:46

Ateizm to destrukcyjna sekta nie uznającą żadnego innego sposoby myslenia, wszelkie podważanie doktryny uznawane jest za chorobę psychiczną, bunt przeciwko rozumowi, zbrodnie przeciwko nauce

jest to zwykła psychomanipulacja modelu Hussan'a Bite'a

chcą na dodatek przejąć dorobek naukowy na potrzeby sekty. Okazuje się że wszelkie dokonania Chrześcijan i ludzi wszelakich innych niż ich poglądów w dziedzinie handlu, filozofi, inżynieri, fizyki, chemi itd zagarniają jako swoje osiągnięcia...

Nie jest to prawda, Nesto kłamiesz!


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Zadaj pytanie ateiście

Postautor: nesto » 05 lis 2016, 14:23

To, że religie są wbrew rozumowi i ogłupiają - jest oczywiste.
Przykładem są posty powyżej, gdzie dwóch chrześcijan ubliża osobom nie podzielającym ich irracjonalnej wiary,
Dawno nie czytałem podobnie bezsensownych i nieinteligentnych wpisów.
Czy nie wstydzicie się swojej ignorancji? Przecież to, co tutaj wypisujecie jest poniżej poziomu przedszkola...


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Zadaj pytanie ateiście

Postautor: Samolub » 05 lis 2016, 14:41

Piszę co myśle


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
2tm31617
Posty: 425
Rejestracja: 08 lip 2016, 22:05
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Zadaj pytanie ateiście

Postautor: 2tm31617 » 05 lis 2016, 16:02

nesto pisze:To, że religie są wbrew rozumowi i ogłupiają - jest oczywiste.
Przykładem są posty powyżej, gdzie dwóch chrześcijan ubliża osobom nie podzielającym ich irracjonalnej wiary,
Dawno nie czytałem podobnie bezsensownych i nieinteligentnych wpisów.
Czy nie wstydzicie się swojej ignorancji? Przecież to, co tutaj wypisujecie jest poniżej poziomu przedszkola...


to była odpowiedź na moje pytanie:
Jakie jest mądre zdanie ateisty?

ale gdzie ta mądrość? każde ze zdań było niemerytoryczne, oparte na uczuciach, a nie faktach... Obroń czymś mądrym swoje wodolejstwo.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Zadaj pytanie ateiście

Postautor: KAAN » 05 lis 2016, 20:07

Oliwia pisze:Taki styl prowadzenia rozmowy jest dla mnie poniżej pewnych standardów...
Twój styl oczywiście jest poniżej standardów dlatego napisałem że nie ma jak z tobą dyskutować.
Powiedziałam, że znam zasadę antropiczną...
Nie sadzę, gdybyś znała nie napisałabyś zdania którym skwitowałaś całą swoją wiedzę i pojęcie o tej zasadzie.
i nie wiedzę w niej żadnego dowodu na istnienie któregoś ze znanych bogów.
Dlatego że jej nie znasz. A znasz jakiegoś Boga?
Ty przytoczyłeś tą ideę w dyskusji więc do Ciebie należy wskazanie tych dowodów (jeśli uważasz że takowe są).
Więc wyjaśnij precyzyjne dostrojenie (fine tuning), np. kilku stałych fizycznych, jako zdarzenia o prawdopodobieństwie istotnym.
KAAN pisze:Cały czas piszesz swoje mechanistyczne myśli bez żadnego sygnału, że chcesz cokolwiek zmienić w swojej mentalności. 
Cały czas uprawiasz osobiste wycieczki do mnie,...
To nie żadne wycieczki, tylko wskazówki że nie da się z tobą rozmawiać bo chcesz przy pomocy młotka mierzyć stałą Plancka, albo gorzej. Rozumiesz to? Mechanistyczne spojrzenie na świat nijak się ma do możliwości rozmowy o świecie duchowym.

KAAN pisze:No i tu udowadniasz pracowicie że masz zamknięte swoje oczy i uszy duchowe i nie masz mozłiwości zrozumieć cokolwiek ze spraw duchowych, zmysły, ciało nie służy do poznawania świata duchowego, najpierw musisz zmienić swoje myślenie.
Napinasz się bardzo pisząc te swoje różne rzeczy.
Myślę ze to mój (przed?) ostatni post w tej rozmowie, tak jak przewidywałem na początku nie da się z tobą rozmawiać poważnie.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Oliwia
Posty: 118
Rejestracja: 01 paź 2016, 13:17
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Zadaj pytanie ateiście

Postautor: Oliwia » 06 lis 2016, 19:58

KAAN pisze:Dlatego że jej nie znasz. A znasz jakiegoś Boga?


Znam zasadę antropiczną.
Skup się na przedmiocie sprawy, nie na mnie, ok?

Czy znam jakichś bogów? Tzn nie znam ich oczywiście osobiście, bo uważam że są to fikcyjne postacie literackie, np.:
Atena, Zeus, Thor, Odyn, Allah, Jahwe, Sziwa, i wielu innych.

KAAN pisze:Więc wyjaśnij precyzyjne dostrojenie (fine tuning), np. kilku stałych fizycznych, jako zdarzenia o prawdopodobieństwie istotnym. 


Z tego co wiem, to nauka nie zna odpowiedzi na pytanie, dlaczego stałe fizyczne są takie, a nie inne. Domyślam się, że wnioskujesz na tej podstawie, że jakiś bóg je zrobił w ten sposób? Czy tak?

KAAN pisze:Mechanistyczne spojrzenie na świat nijak się ma do możliwości rozmowy o świecie duchowym.


Świetnie, zatem co to jest świat duchowy?


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Zadaj pytanie ateiście

Postautor: Samolub » 07 lis 2016, 05:36

To świat po drugiej stronie lustra =P

świat duchowy jak sama nazwa wskazuje jest duchowy, nie materialny, co nie znaczy że świat duchowy to tylko i wyłącznie jakiś oderwany od materii świat, np człowiek czy zwierzęta mają ducha mimo, że znajdują się w świecie materialnym.


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Oliwia
Posty: 118
Rejestracja: 01 paź 2016, 13:17
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Zadaj pytanie ateiście

Postautor: Oliwia » 07 lis 2016, 08:24

Samolubie, Twoje opisy świata duchowego bardzo niewiele mówią o jego istocie.
Rozumiem jednak Twoje trudności. Teistyczny światopogląd jest w ogóle bardzo słabo zdefiniowany stąd tyle nieporozumień na tym gruncie.

Samolub pisze:„świat duchowy jak sama nazwa wskazuje jest duchowy „

Masło jest jak sama nazwa wskazuje...maślane.

Już przy czymś tak trywialnym jak masło, uznałbyś że taki opis delikatnie mówiąc jest niewystarczający i wręcz śmieszny, a Ty postulujesz istnienie całkiem innego świata, poza naszym światem realnym i definiujesz go z grubsza jak masło maślane...

Nic dziwnego, że naukowcy nie biorą na serio kosmologicznych hipotez teistycznych. Poza wierzeniem w istnienie nadnaturalnego stworzyciela Świata nie zawierają one żadnych konkretów, nad którymi można by poważnie dyskutować...


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Zadaj pytanie ateiście

Postautor: KAAN » 07 lis 2016, 14:23

Oliwia pisze:Czy znam jakichś bogów? Tzn nie znam ich oczywiście osobiście, bo uważam że są to fikcyjne postacie literackie, np.:
Atena, Zeus, Thor, Odyn, Allah, Jahwe, Sziwa, i wielu innych.
No dlatego nie ma z tobą o czym rozmawiać.
KAAN pisze:Więc wyjaśnij precyzyjne dostrojenie (fine tuning), np. kilku stałych fizycznych, jako zdarzenia o prawdopodobieństwie istotnym. 
Z tego co wiem, to nauka nie zna odpowiedzi na pytanie, dlaczego stałe fizyczne są takie, a nie inne.
I dlatego nie ma jak z tobą rozmawiać, bo nic nie wiesz.
KAAN pisze:Mechanistyczne spojrzenie na świat nijak się ma do możliwości rozmowy o świecie duchowym.

Świetnie, zatem co to jest świat duchowy?
To jest ta część rzeczywistości w której mieszka Bóg i całe duchowe stworzenie.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości