Zadaj pytanie ateiście

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
fryderyk
Posty: 1533
Rejestracja: 23 lut 2014, 17:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Zadaj pytanie ateiście

Postautor: fryderyk » 19 maja 2016, 12:05

Psrus pisze:Gadanie z ateistą jest jak gadanie z pięcioletnim dzieckiem.


Co Cię gryzie?
Chcesz o tym porozmawiać :D ?


Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Zadaj pytanie ateiście

Postautor: nesto » 19 maja 2016, 13:36

Fryderyk - czy chcesz się nawrócić i zostać świętym?
Co będziesz robił wówczas przez całą wieczność? Chyba zanudzisz się na śmierć... :roll:
Chrześcijanie będą padali na twarz i modlili się do Boga - no ale przecież po jakiś 200 milionach lat będą pierwsze próby samobójcze..
Jak się zabić, gdy jest się nieśmiertelnym? :lol:

Pytanie do ateisty:
Co byś zrobił, gdybyś został zbawiony i musiał przez nieskończoność modlić się do Boga?


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
fryderyk
Posty: 1533
Rejestracja: 23 lut 2014, 17:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Zadaj pytanie ateiście

Postautor: fryderyk » 19 maja 2016, 13:44

nesto pisze:Fryderyk - czy chcesz się nawrócić i zostać świętym?

Jak miałbym wybierać kim chciałbym zostać to wolałbym zostać bardzo bogatym wynalazcą niż świętym :)

nesto pisze:Pytanie do ateisty:
Co byś zrobił, gdybyś został zbawiony i musiał przez nieskończoność modlić się do Boga?

Przypuszczam, że byłaby jeszcze cała masa innych rozrywek :)


Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Zadaj pytanie ateiście

Postautor: nesto » 19 maja 2016, 14:13

A jakich rozrywek.
Jedyną o której słyszałem - to królowanie.
Jest też co prawda padanie na twarz i modły do Boga, ale to nie jest zbyt rozrywkowe.
Czy ktoś wie co można robić przez wieczność, aby się nie nudzić?


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
fryderyk
Posty: 1533
Rejestracja: 23 lut 2014, 17:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Zadaj pytanie ateiście

Postautor: fryderyk » 19 maja 2016, 14:19

nesto pisze:Czy ktoś wie co można robić przez wieczność, aby się nie nudzić?


Np. ja się nigdy nie nudzę, ale nie wiem czy stan ten by trwał po setkach czy tysiącach lat. Trudno sprawdzić :)
Jako duch, można by nieustannie odkrywać cywilizacje na innych planetach i studiować ich życie, kulturę, itp.
Zakładam, że istnieje życie na innych planetach.


konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Zadaj pytanie ateiście

Postautor: konto skasowane » 19 maja 2016, 14:29

Wierzysz w istnienie obcych cywilizacji na innych planetach, mimo braku dowodów, a nie wierzysz w Boga Stwórcę mimo faktów historycznych lol :D

Jeżeli taka jest logika ateistów to nie chcę wiedzieć jak wygląda u nich brak logiki :D


.
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Zadaj pytanie ateiście

Postautor: nesto » 19 maja 2016, 14:36

fryderyk pisze:Np. ja się nigdy nie nudzę, ale nie wiem czy stan ten by trwał po setkach czy tysiącach lat. Trudno sprawdzić :)


Tutaj nie chodzi o tysiące lat, ale o nieskończoność.
Tysiące czy nawet miliardy lat - w stosunku do nieskończoności, są niczym.
Wyobraź sobie cały wszechświat i miliardy innych wszechświatów oraz całą ich kulturę, zasady itp.
W porównaniu do nieskończoności - to wszystko nic nie znaczy. Jest mniejsze niż pyłek na Drodze Mlecznej.

Chrześcijanie sami nie wiedzą o co się modlą chyba..


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
fryderyk
Posty: 1533
Rejestracja: 23 lut 2014, 17:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Zadaj pytanie ateiście

Postautor: fryderyk » 20 maja 2016, 00:12

dr.sky pisze:Wierzysz w istnienie obcych cywilizacji na innych planetach, mimo braku dowodów, a nie wierzysz w Boga Stwórcę mimo faktów historycznych lol :D


A gdzież to widziałeś fakty historyczne dowodzące istnienie Boga Stwórcy doktorze? To niesamowite!


Awatar użytkownika
fryderyk
Posty: 1533
Rejestracja: 23 lut 2014, 17:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Zadaj pytanie ateiście

Postautor: fryderyk » 20 maja 2016, 00:23

nesto pisze:W porównaniu do nieskończoności - to wszystko nic nie znaczy. Jest mniejsze niż pyłek na Drodze Mlecznej.


Chyba nie potrafię sobie tak naprawdę wyobrazić nieskończoności.
Jeśli bym był wiecznie zdrowy, młody, piękny, bogaty i otoczony szczęśliwymi i inteligentnymi ludźmi to biorę taką wieczność w ciemno :)

W tej wieczności, kluczowym do zachowania zdrowych zmysłów wydaje się - nie mieć zbyt dobrej pamięci - czyli taka typowa jaką mamy była by OK.
Po stu latach i tak by się niewiele pamiętało i wiele rzeczy można by odkrywać na nowo.


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Zadaj pytanie ateiście

Postautor: Samolub » 20 maja 2016, 05:30

Nesto, Ty kiedyś przejdziesz na Islam, ja Ci mówię. Wkoncu za 12 dziewic w haremie po śmierci muzumanie potrafią duszę diabłu sprzedać. To i tak nieźle, niektorzy za jedną naloznice potrafią lazic za diabłem za życia. Nesto kochany... powodzenia, szkoda że islam nie przewiduje atrakcjii dla pań. Mahomet popelnil kilka błędów przy pisaniu Koranu, mógł dac coś ekstra muzumankom po śmierci.

Ale Ty Nesto się łapiesz jak ulał


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Zadaj pytanie ateiście

Postautor: nesto » 20 maja 2016, 08:28

fryderyk pisze:
nesto pisze:W porównaniu do nieskończoności - to wszystko nic nie znaczy. Jest mniejsze niż pyłek na Drodze Mlecznej.


Chyba nie potrafię sobie tak naprawdę wyobrazić nieskończoności.
Jeśli bym był wiecznie zdrowy, młody, piękny, bogaty i otoczony szczęśliwymi i inteligentnymi ludźmi to biorę taką wieczność w ciemno :)

W tej wieczności, kluczowym do zachowania zdrowych zmysłów wydaje się - nie mieć zbyt dobrej pamięci - czyli taka typowa jaką mamy była by OK.
Po stu latach i tak by się niewiele pamiętało i wiele rzeczy można by odkrywać na nowo.



Tyle, że wtedy człowiek nie byłby doskonały, a przecież masz być "jak aniołowie" :-D
Aniołowie raczej nie zapominają.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Zadaj pytanie ateiście

Postautor: nesto » 20 maja 2016, 08:37

Samolub pisze:Nesto, Ty kiedyś przejdziesz na Islam, ja Ci mówię. Wkoncu za 12 dziewic w haremie po śmierci muzumanie potrafią duszę diabłu sprzedać. To i tak nieźle, niektorzy za jedną naloznice potrafią lazic za diabłem za życia. Nesto kochany... powodzenia, szkoda że islam nie przewiduje atrakcjii dla pań. Mahomet popelnil kilka błędów przy pisaniu Koranu, mógł dac coś ekstra muzumankom po śmierci.

Ale Ty Nesto się łapiesz jak ulał


Islam jest jedną z najbardziej absurdalnych religii.
Ja mam do islamu stosunek podobny jak do niedźwiedzia, który postanowił wsadzić sobie jeża w nos.
Obserwuję to zjawisko i nie mogę się nadziwić.

Widzę również, że podświadomie tęsknisz do takich klimatów. To bardzo proste wierzenia. Nie trzeba im tylu wyjaśnień.
Tam byś sobie nie podyskutował - bez głowy trudno się dyskutuje :lol:

Jeśli to było pytanie - to odpowiedziałem.
Chociaż w sumie to nie jestem ateistą, lecz deistą, ale dla Ciebie to pewnie jedno i to samo :lol:


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Lovemyworld
Posty: 200
Rejestracja: 04 maja 2016, 14:59
wyznanie: Agnostyk
Lokalizacja: Sevilla, Andalucia
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Zadaj pytanie ateiście

Postautor: Lovemyworld » 20 maja 2016, 09:55

dr.sky pisze:Wierzysz w istnienie obcych cywilizacji na innych planetach, mimo braku dowodów, a nie wierzysz w Boga Stwórcę mimo faktów historycznych lol :D

Jeżeli taka jest logika ateistów to nie chcę wiedzieć jak wygląda u nich brak logiki :D

Czemu uważasz, że z braku dowodów? Ja osobiście widziałem przelatujące UFO. Jest wiele dowodów, które są o wiele bardziej wiarygodne niż istnienie boga Jahwe.


El qué lee mucho y anda mucho, ve mucho y sabe mucho.
Amistades qué son ciertas, nadie las puede turbar.
-citas de Miguel de Cervantes.
konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Zadaj pytanie ateiście

Postautor: konto skasowane » 20 maja 2016, 10:51

Hahaha, ja w śnie unoszę się jak ptak i latam po mieszkaniu. Kto by pomyślał nie?


.
Lovemyworld
Posty: 200
Rejestracja: 04 maja 2016, 14:59
wyznanie: Agnostyk
Lokalizacja: Sevilla, Andalucia
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Zadaj pytanie ateiście

Postautor: Lovemyworld » 20 maja 2016, 11:02

Dr.sky, nie bądź śmieszny. Wiem co widziałem i to na żywo.


El qué lee mucho y anda mucho, ve mucho y sabe mucho.
Amistades qué son ciertas, nadie las puede turbar.
-citas de Miguel de Cervantes.

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości