Polemika z okultystami- czy i jak?

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
Hobogoblin
Posty: 56
Rejestracja: 23 lis 2014, 01:19
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Female
Kontaktowanie:

Polemika z okultystami- czy i jak?

Postautor: Hobogoblin » 02 mar 2016, 10:54

Witajcie po przerwie.
Zwracam się do Was z pytaniem, bo znany portal społecznościowy co jakiś czas proponuje mi strony o treściach okultystycznych, ezoterycznych i satanistycznych. Dziś, ze względu na ,,lubiących to" znajomych sprawdziłam zawartość podobnego fanpage'a i odkryłam, że mam nieograniczony dostęp do komentowania propagowanych treści. Przemodliłam ten temat i pod którąś z grafik, ogłaszającą, że ,,wszystkie drogi są dobre" poddałam jej treść w wątpliwość i zaprosiłam do dyskusji.

Czy macie jakieś doświadczenie w ewangelizacji, lub apologetyce w ciemnej dolinie? Przyjmę z wdzięcznością każdą radę.


Awatar użytkownika
wisnia2168
Posty: 383
Rejestracja: 28 maja 2013, 21:18
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Lokalizacja: Świdnica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Polemika z okultystami- czy i jak?

Postautor: wisnia2168 » 02 mar 2016, 15:17

To nie jest do końca bezpieczne, bo nie wiesz czy twoja modlitwa miłości nie napotka przekleństwa ze strong satanisty. Druga sprawa, że nie wiadono czy taki ktoś przypadkiem grzechu wobec Ducha Świętego nie popełnił (niewybaczalny), a po trzecie nie wiem czy na forum lub innej stronie zrzeszającej dane osoby ewangelizacja nie jest bezsensowna (mam doświadczenia z ewangelizacji na forum exŚJ :p).
Jeśli jednak jesteś zdeterminowana i chcesz próbować to napisz na pw- razem spróbujemy coś zrobić ;)


Teza 62: Prawdziwym skarbem Kościoła jest najświętsza Ewangelia chwały i łaski Bożej.

Moja strona Jedynie Krzyż
https://www.facebook.com/JedynieKrzyz/
konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Polemika z okultystami- czy i jak?

Postautor: konto skasowane » 02 mar 2016, 17:14

Tylko jeżeli Duch Święty sam zechce aby coś komuś napisać będzie to miało sens. Szastanie słowami Pisma Świętego gdziekolwiek popadnie jest jak rzucanie pereł przed wieprze.


.

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości